Teema hinnang:
  • 1Hääli - 1 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Räägiks hingedest.
#26
Kordan, et uskumuste puhul pole niivõrd oluline tõde või vale, vaid see mis see inimesele hingeliselt annab või ei anna. Ehk siis oleneb, milline uskumus meid subjektiivselt rahuldab. Kas rahuldab reinkarnatsiooni, teispoolse elu, täielikult surma puudumine või absoluutse lõpu uskumine? Toetudes teaduslikele avastustele ja mitteavastustele, siis minu jaoks on asi suht lihtne. Inimteadvuse jaoks on surm absoluutne lõpp, aga energia jääb selle Universumi mõistes kestma igavesti. Mind see kaasaegne materialistlik tõdemus täiesti rahuldab, kuna leian, et igasugune muu hingeelude taassündide uskumus on lihtsalt naiivne, lapsik ja egoistlik unelm, mis tingitud inimlikust surmahirmust.
Vasta
#27
(20-12-2011, 23:45 )Krt Kirjutas: Toetudes teaduslikele avastustele ja mitteavastustele, siis minu jaoks on asi suht lihtne. Inimteadvuse jaoks on surm absoluutne lõpp, aga energia jääb selle Universumi mõistes kestma igavesti. Mind see kaasaegne materialistlik tõdemus täiesti rahuldab, kuna leian, et igasugune muu hingeelude taassündide uskumus on lihtsalt naiivne, lapsik ja egoistlik unelm, mis tingitud inimlikust surmahirmust.
Shamaan seega.
Sina krt jätad palju rääkimata, et oma mina ehk teadvust saab salvestada, ülekanda teise kehasse/energiasse/olekusse, ainus asi, et selleks tuleb siin ja praegu kehaga tööd teha, mida muidugi enamus usklikke peavad saastaks...jne..nagu sisemine hingamine..ja veel muudki.


Vasta
#28
Mina ei tea, kas ikka saab, ehk räägid täpsemalt, mida mõtled teadvuse salvestamise all?
Vasta
#29
Fatalismi viljelemine soosib hingede kinni hoidmist ning seeläbi hingevalgusest toitujate huve.
Vasta
#30
Mingis mõttes võib igat uskumust fatalistlikult vaadata. Tõe huvides mõtekam teadusele toetuda või otsad lihtsalt lahti jätta.
Vasta
#31
Seoses eilse Vene "Selgeltnägijate tuleproovi" finaalsaate looga (karpmaja rõdult alla lükatud tüdruku hinge juhtum) kerkis mul üks küsims hinge kohta: Kas hing ei saa siis aru, et füüsiline keha on surnud?

Kanalduse teel ilmnes, et rõdult alla lükatud tüdruku hing nägi kõrget maja, ning lebamas oma keha maapinnal, samuti pidi ta nägema oma matuseid - miks tüdruku hing siis ei suutnud selle põhjal mõista, et tema füüsiline keha on surnud?

Hing justkui ei "näeks", mis füüsilise kehaga toimub - hing justkui juhandaks pimesi füüsilist keha, omamata tagasisidet toimunust.

Analoogia naistele: üks jutustab teisele pühendunult oma lugusid, kuid ei pane tähelegi, et vestluskaaslane on juba mitu tundi tagasi ära läinud: st räägid pühendunult olematule vestluskaaslasele, mõistmata et ta on ära läinud.

Analoogia meestele: paned pimesi kalasnikovi automaati tükkidest kokku, kuid ei pane tähelegi, et enamus tükke on ära kadunud: st käsi kobab vaid õhku, ning laob olematuid osi olematuks automaadiks kokku.


Kus siin hinge juures see "konks" on, või konksu polegi: st kas hing ei saagi aru, mis on tema poolt liigutatavate niitide otsas (st elava inimese korral füüsiline keha, ning surnu korral mittemidagi)?

Vasta
#32
Ma arvan, et hingede suhtes ei kehti kõik samad reeglid mis meie füüsilistele kehadele.
Vasta
#33
(23-12-2011, 14:43 )lahendused Kirjutas: Seoses eilse Vene "Selgeltnägijate tuleproovi" finaalsaate looga (karpmaja rõdult alla lükatud tüdruku hinge juhtum) kerkis mul üks küsims hinge kohta: Kas hing ei saa siis aru, et füüsiline keha on surnud?

Seda teooriat, et äkiliselt ja ootamatult surnud hing ei saagi aru, et ta on surnud on käsitlenud ka paljud mängufilmid (http://www.imdb.com/title/tt0167404/). Taolise surma korral pidi neid valdama segadus, sest nad ei tea kuhu minna ja mida endaga peale hakata ning enamasti ei saa nad aru, mis nendega juhtus võibolla isegi ei mäleta juhtunut - täpselt nagu elav inimene ainult ilma kehata. Matuse päeval käis ta võibolla hoopis sõbrannasid vaatamas Smile


Vasta
#34
Tegelikult ongi asi nii. Vägivaldselt (tapetud või sooritanud enesetappu) oma kehast lahkunud hing väljub kehast alles neljandal päeval peale oma materiaalse keha surma. Ennem lihtsalt, hinge kodu ukse mehanism ei hakka tööle. Uks ei avane. Kehast väljudes ei ühenda hinge ja keha enam astraalne niit. See on katkenud. Ainult astraalniidi olemasolu korral, saab hing oma kehast teadlikuks ja kehasse tagasi. Kliinilise surma puhul hoiavad kõik abiliset astraalniiti viimse võimaluseni alles. Tänu astraalniidile ongi kliinilisest surmast võimalik tagasi tulla. Astraalniidi katkemise korral, ei mäleta hing tõesti, kus ta on, kes ta on, miks ta siin on? See kestab 40räeva. Kui selle aja jooksul hinge kätte ei saada ja teda hingedemaale või põrgusse ei viida, hakkab see hing endale energiat koguma. Ka tema tahab keegi olla. Aga see mida ta kogub on must fluidum mis asub ainult meeter maapinnast. Nüüd mõelge ise edasi, kes need kummitused on?

Vasta
#35
See peale surma Põrgu minemise jutt ja 40 päeva ooteaega on ehe juudi muinasjutt ja pärand, millega hea naiivset inimkarja hirmutada ja manipuleerida. Samamoodi ka selle hingedemaale pääsemise preemiaga - väga tõhus meetod looduskaugeid surmakartlikke inimesi kontrollida. Iseenesest igati toredad juudi muinasjutud, siiski mitte tõesed.
Vasta
#36
Krt.
Kas ma pean nutma – või naerma?
Ma pigem naeran!
Vasta
#37

Kui Krt väidab, et kõik maise elu järgne on vaid "vale muinasjutt", siis võiks ta öelda, mis "tegelikult on" - st millist teed pidi hing edasi liigub, kas ta põrgut läbib, ning kuidas maise elu jooksul hinge kogunenud teadmised liituvad vaimuga.

St erinevaid teooriaid ja nägemusi on alati huvitav kuulata - kui aga mingit paremat teooriat ei tule teiste teooriate mahategemise järel, siis on tegu tühikargamisega.
Vasta
#38
Kalldunn, kindlasti arvad, et oled suur astraali spetsialist!
Olen rääkinud oma teooriat ja korduvalt, ka see eelnev oli teooria psüühilise kontrolli paljastamisest. Üks minu väide oli algusest peale, et uskuda võib midaiganes, aga vaid muinasjutuks see jääbki, kui sel puudub teaduslik põhjendus. Rääkides hingest või vaimust tuleks need kõigepealt üheselt äradefineerida(näen et ka lahendused´il on need vahepeal kardinaalselt muutunud) , millel ka reaalne alus peab olema, vastasel juhul pole meil mõtet selle üle pikemalt tühja möliseda.
Vasta
#39
Krt
Küsi lahendused käest.
Kes tema astraali viiva ukse avas?
Aga miks sa siis mölised ja tõmbled. Rahune maha!
On ka teisi teooriaid.
Aga mina olen praktik.
Vasta
#40
Kuule mees, mõtle ise ka natuke, kas astraalränd tõestab kuidagi juudi muinasjutte?
Kui pead end praktikuks, siis miks ikkagi teha teooriat?
Miks ise mölised-tõmbled, aga teised peavad maha rahunema?
Vasta
#41
Astraalmaailmas on võimalik teha päringuid, saada nendele vastuseid. Vaielda astraalolentiteka.
Teha kõigest omad järeldused. Astraalmaailm ei ole tumm, vaid kolosaalselt jutukas. Kui ei usu – küsige ise astraalist järele. See võimalus on ka teile antud. Mina räägin seda mida ma tean. Teie võite selle, kas läbi seedida , või minema viseta. See on Teie valik. Mind ei maksa sõimata. Ise Te alustasite. Aga juutide muinasiutudest ei tea ma mõhkugi.
Vasta
#42
(23-12-2011, 14:43 )lahendused Kirjutas: Seoses eilse Vene "Selgeltnägijate tuleproovi" finaalsaate looga (karpmaja rõdult alla lükatud tüdruku hinge juhtum) kerkis mul üks küsims hinge kohta: Kas hing ei saa siis aru, et füüsiline keha on surnud?

Kanalduse teel ilmnes, et rõdult alla lükatud tüdruku hing nägi kõrget maja, ning lebamas oma keha maapinnal, samuti pidi ta nägema oma matuseid - miks tüdruku hing siis ei suutnud selle põhjal mõista, et tema füüsiline keha on surnud?

Hea, et sa sellest juttu tegid. Vaatasin ka ise saate finaali ja lausa uskumatu oli, kui selle tüdruku hing ema selja taha astus ja talle käed õlgadele pani...Ema igatahes tajus seda selgelt. Eriti vapustav oli, kui sensitiiv nimetas surnud tüdruku õe nime. Saatest selgus, et just ema ja väike õde ei lasegi tüdruku hingel teispoolsusesse minna, kuna endiselt räägivad temaga nagu oleks ta alles elus...Sensitiiv lahendas selle probleemi aga hetkega ära, saates väikesele tüdrukule seltsiks kaks inglit. Pisike õde hoidis surnud õest sedavõrd kramplikult kinni.
Kui see rõdult ootamatult alla lükatud tüdruk maas juba lebas, siis oli minu arust hing temast juba lahkunud, sest ta nägi ju maas enda füüsilist keha. Ka "jutustas" surnud tüdruk sensitiivile (andis telepaatiliselt edasi) peale enda matuseid toimunud koduseid juhtumusi. Ja kõiki neid detaile ema ka kinnitas.
Muuseas, kellele põrgu ja taeva mõisted ei istu, võib ju kasutada mõisteid manala ja toonela:
http://islam.forumotion.net/t346-manala-ja-toonela

Siia ilma kinni jäänud hingedest valmistasid meie esivanemad krati või puugi.
Mäletan ammust juhtumit, kus ühe sõpsi isa suri külmal talvel ära ja peeti kabelis ateistlikud matused.
Need on kuivad ja külmad matused, sarnased omaaegsetele parteikoosolekutele. Loeti inimese elulugu külmalt ja lühidalt ette ja visati kirst hauda.
Nädal hiljem nägin sõpsi taas ja ta oli sedavõrd rõhutud, et jube. Küsisin, mis juhtus ja ta puhkes nutma ja seletas, et nagu matustelt koju jõudis, oli isa kodus platsis ja pole siiani lahkunud...Et mida ta peab tegema, et isa hing ära saata... Et ta näeb sageli musta ähmast kuju kas köögis, elutoas või öösel voodi äärel ja kuju levitab jääkülma enda ümber.
Paar korda on lillepotid aknalaualt alla kukkunud ja vannitoas peegel purunenud.
Unes oli isa aga ilmunud tigedana ja käskinud endale kirstu viinapudeli ja suitsupaki panna... Aga kuida sa lähed surnuaeda kirstu välja kaevama?
Soovitasin sõpsil isa hinge eest palvetada, Piibli öölauale panna ja risti selle peale. Rohkem sõpsi isa kodus kummitamas igatahes enam ei käinud.
Muuseas, juudid-kristlased-moslemid ja nende pühakirjad reinkarnatsiooni ju ei tunnista.
Selles mõttes on need usundid ateismile väga sarnased.


Vasta
#43
Olen lugenud siin ja seal selsimees Krt jutukesi, suhteliselt samasse väravasse, kui Lahendused enne Kaldunni käpa alla sattumist.

Krt, kui 40 päeva jutt ja elu peale elu on muinasjutt, siis paluksin põhjendust sinu väitele. Mitte tõestust, vaid just põhjendust.
Vasta
#44
Materialistile on "astraali mineku" jaoks veidi teine mõiste: kaugnägemine, ehk inglise keeles remote viewing.
Kaugnägemine, ehk astraalspionaaz on alates 1970 aastatest olnud kasutusel nii NLiidus, Ameerikas, Hiinas kui mujal, ning tänapäeval pakuvad suured ettevõtted oma inseneridele ja disaineritele kohustuslikus korras mõnepäevaseid kaugnägemise kursuseid, kuna nii suudavad insenerid luua oluliselt paremaid tooteid.

Põrgu olemusest saab mingi ülevaate eestikeelse Thothi raamatu 11. ja 12. pildi kirjelduste juures, kus astraalränaku ajal käiakse vaatamas, milliste isikuomaduste tõttu jäädakse põrgusse kinni.

http://www.hot.ee/wandermast/failid/thoth.pdf

Põrgusse jäädakse kinni enda halbade iseloomu omaduste pärast - kui maine elu elada ära kõverinade raha-usu tähe all, siis soodustab see halbade iseloomu omaduste võimendumist.

Kui aga maine elu elataske ära "jäädes puhtaks", siis läbitakse põrgu väga kiiresti, kuna põrgus pole millestki puhastuda vaja.


Vasta
#45
Mina ütlesin, et peale surma põrguga hirmutamine ja 40 päeva hingeulma on juudi muinasjutt, ehk ka juudi astraali egregor, ja mitte kedagi ei sõimanud. Ju tõde siis valus kuulata, kui tuntakse end kuidagi puudutatuna. Samuti see juba teie valik, kas sellega arvestate või viskate minema. Eestlaste Manala mateeria ei ole kaugeltki sama, mis juutide poolt hirmutamiseks välja mõeldud igavene põrgutule prügila ehk Gehenna.
Celtic, väljend "muinasjutt", põhjenduseks on loomulikult see, et nendele juttudele puudub faktiline põhjendus. Sul pole ka mõtet pabistada, et ma kaldunni käpa alla kuidagi kipuks.

Astraaltasandist:

3.) EGREGORIDE MAAILM (Midgard):
Põhiline mõjuala: Tavateadvus – Kese Kosmilises Südames!
Toide: astraal-kristallne (idealistlik tavaloogika)
Energia loomus: harmoniseeriv, ühendav
Väljund: ühendegregor-väljad (hõimude ja rahvusloogika)
Rõhuasetus: kultuuriline mõistmine
Omadused: mõistev, tunnustav, halastav, hooliv, õiglane, hariv, hindav-kaalutlev, algeliselt analüüsiv, suhtlev, tasakaalustav, läbinägelik, parajalt hea ja kuri, mõõdukalt praktiline ja suuremeelne, nooruslik, veenev, manipuleeriv, mõtlev, näiliselt filosofeeriv, mõisteid-rolle-reegleid-aateid omav, arvamust representeeriv, algeliselt ratsionaalne, laia silmaringiga, idealistlik, humanistlik.
Teostunud: enesemõistmine, hetketeadvus, kaastunne, siseväärtused, inimväärikus, mõõdukas sallivus ja sallimatus, tasakaalus ego, infovahendused, kuulsus ja eneseväljenduse areng.
Oht: paindumatu süütunne
Tase: Inimhing
Vasta
#46
Lugege Verištšaginit. Kahjuks on vaid vene keeles. Saab paljugi selgemaks. Nii egregoride kui väljade mõjust ja vastupidi- inimese mõjust neile.
Vasta
#47
(24-12-2011, 15:26 )Krt Kirjutas: Mina ütlesin, et peale surma põrguga hirmutamine ja 40 päeva hingeulma on juudi muinasjutt...,

No ei ütleks, et põrgu on ainult juudi muinasjutt või mütoloogia.
Ka teistes muistsetes kultuurides on põrgu mõiste täiesti olemas.
Budismis on samuti Põrgu, Naraka (või ka niraya) tõlkes “õnne puudumine”, mõiste olemas.
Põrguid on erinevaid tüüpe ja suurusi, samuti on mitmetes suutrates nende loetelud erinevad. Põhiliselt jagatakse põrgud kaheksaks külmaks ja kaheksaks kuumaks põrguks, millele lisanduvad veel juhuslikud ja naabruses asuvad narakad. Külmad põrgud asuvad maailma äärtel. Juhuslikud põrgud võivad asuda igal pool.

Juhuslikud põrgud võivad tekkida mõne üksiku inimese või väiksema grupi karmast. Samuti võivad need olla sellised põrgud, kus ainult ühte inimest piinatakse.
Budismi järgi: Kui on vabanetud karma halbadest viljadest, võib iga olend uuesti sündida uuesti kõrgemas sfääris.
Igal kaheksal kuumal põrgul on on neli sissekäiku. Iga sissekäik juhib nelja tüüpi alapõrgusse (utsada), mis teeb kokku 128 alapõrgut. Need neli tüüpi on Kukúla (sõkaldega köetud), Kunapa (laibad ja sõnnik), Ksuramãrga (teradega tee) ja Nadí Vaitaraní (põlev jõgi).
Budistliku põrgu mõiste on india päritolu.
Juba "Mahabarata" viimases osas kirjeldatakse põrgut. "Mahabarata" aines pärineb II a.tuh-st eKr.
Ka Manu seadustes on nimekiri 21 põrgust, mille hulgas on ka termin naraka.
Manu seadustes on ka kirjas, kuidas elada õnnelikult ja harmooniliselt igal tasandil.
Manu seadused on reeglite kogu, mis on olnud india pärimusliku ühiskonnaõpetuse ja õiguse alusteos ja mis omistati legendaarsele esimesele inimesele Manule, kes need seadused olevad saanud jumalailt.








Vasta
#48
Huvitaval kombel pole Budistlike põrgute juures kordagi selgelt mainitud, et see kõik toimuks peale füüsilise keha surma? Pigem kõik kirjeldused on seotud psüühilise ja füüsilise keha piinadega maise elu ajal.

"Põrgu, Naraka (või ka niraya) tõlkes “õnne puudumine”, on ümbersünni vöimalus budistlikus mütoloogias kõige ja neist ka köige ebasoodsam. Põrgusse sattuvad igasugused olendid, nende hulgas ka inimesed erinevate halbade tegude eest, millele on ka erinevad karistused. Peale piinarikast surma põrgus piinamise läbi, ärkavad olendid seal uuesti ning piinad võivad alata otsast peale. Kuid põrgupiinad ei kesta igavesti, Kui on vabanetud karma halbadest viljadest, võib iga olend uuesti sündida uuesti kõrgemas sfääris. Arvatakse, et ka Buddhad ning boddhisattavad võivad minna kaastundest põrgusse, et sealseid olendeid kannatustest vabastada ning nende teadvust kõrgematesse seisunditesse suunata."

Ka näiteks siin teks täiesti kehalise kirjeldusena:

"Kui neid on piinatud psüühiliselt hakatakse nende keha piinama. Nad pannakse pea peale seisma ning nende olulised organid ning sisikond põletatakse sulatatud vasega, mida kallatakse kehasse päraku kaudu ja mis peale siseorganite põletamist suust välja voolab. Need vaimsed ja füüsilised piinad kestavad sadu tuhandeid aastaid."

Mis iseenesest on ajuvaba, sest siit järeldub, et keha on sadu tuhandeid aastaid elus ja polegi ära surnud? Küll aga võib võtta seda kirjandusliku fantaasiana, mis kirjeldab kirjeldamatute piinade pikkust, olles seda lastemaailma keeles 100 000 aastat. Tegu võib vabalt olla ka salakoodiga, kus nullid taanduvad ja järeldub, et umbes sellised piinad võivad olla 1 aastasel tital, kes juhuslikult sündinud lollide vanematega peresse? Kokkuvõttes siin ongi pigem tegu teatud teadvuse seisunditega!
Vasta
#49

Kui eeldada, et peale surma ei jää peale roiskuva füüsilise keha "midagi järele", siis pole mõtet antud teemas vaidlema hakata.

Kui eeldada, et peale surma jääb "midagi järele" lisaks roiskuvale füüsilisele kehale, siis võiks edasi arutada teemadel: mis, kus, kuidas.

Seni pole Krt välja pakkunud ühtegi tervikliku käsitlust teemadel "mis, kus, kuidas" - seega milleks kirjutada ja vaielda, kui "sõnumit pole"?
Vasta
#50
Sõnum on loomulikult väga selgelt olemas, nagu sai ka juba eelnevalt öeldud, et budistlikes tekstides põrgute kohta jutt on teadvuse erinevatest seisunditest inimese elu ajal. Lahendused´le ja tõenäoliselt enamus budistidele enestelegi ei jõua see sõnum lihtsalt millegipärast kohale. Põhjuseks inimlik surmahirm, inimteadvuses, loomuliku elu eitusest!
Vasta
  


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
2 külali(st)ne

Expand chat