Postita vastus 

Teema reiting:
  • 0 Häält - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kahtlased olendid
Autor Sõnum
Aino12
Uustulnukas

25-10-2011 18:16
Postitus: #1
Kahtlased olendid
Tere,
Elan Viljandimaal, Savikotis, vanas maamajas.
Et jõulud lähenevad, siis tunnen taas muret, et võib korduda sama asi, mis eelmiste jõulude ajal. Nimelt jõululaupäeval oli kõik hästi, jõuluvana, jõulupraad jne, aga kui magama hakkasin minema, siis nägin et kardina taga on mingid varjud. Ma räigelt kartsin, aga tõmbasin siiski kardina eest ära ja seal oli umbes 4-6 udust kogu(nagu varjud või nii), need olid musta värvi ja meenutasid väga päkapikke või härjapõlvlasi. Ma tõesti kardan et see aasta võib see jälle korduda. Ma arvan, et nad võisid tulla sellepärast, et mul kuigi oli juba jõululaupäev ehk 24. detsember, oli mul suss ikka akna peal ning teatavasti ei tohi siis enam suss aknal olla ning need "kurjad päkapikud" on sellepärast kurjad vms. See võib tunduda absurd aga ma ei ole ju ometi hull ja eriti imelik on see et see on toimunud vaid korra ja just 24. detsember. Kui see peaks see aasta korduma, olen ma valmis seda mürglit ka filmipeale võtma. Äkki on kellelgi soovitusi, kuidas neid eemal hoida vms. Ph34r2
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Chouette
Uustulnukas

26-10-2011 17:58
Postitus: #2
RE: Kahtlased olendid
Võibolla olid sa lihtsalt unine
paadikapten
Unistan, vaadeldes tähti...

26-10-2011 23:29
Postitus: #3
Maamajade juures käib ikka loomi ja need udused tegelased võisid olla mingid neljajalgsed külalised. Kui veel tulevad, uuri, kas nad jätsid endast jälgi maha. Jälgede järgi pidavat saama külalised ära tunda. Kui su aken oli jääs, siis võisid külalised udustena näida küll.
Muide, kommi ei too sussi sisse päkapikud. Seda teevad su vanemad. Lapseeas ma tabasin enda vanemad teolt, aga kuna kommi-isu oli suur, siis ma teesklesin magamistSmile Enne seda juhust ma võisin enne jõule öösiti mitu korda üles ärgata ja aknal uurimas käia lootuses, et "äkki näen mõnda päkatsit".

Mu enda helisodimised... https://soundcloud.com/paadikapten
Metslane
Uustulnukas

01-06-2012 17:17
Postitus: #4
Tüüpiline sõnakõlks kommenteerialt, kuid tulles teema algataja juurde.

Jõulud, mida kristlased tähistavad jõuludena on siiski põlisrahval ja loodususklikel se talvine pööripäev. 24.12 on vana aasta viimane õhtu ja 25.12 võid jumalate rahus ja rõõmus head uut aastat soovida.
Talvisel pööripäeval on kombeks siiski mälestada ka esivanemate hingi ja selleks oleks tulnud ka laud katta neile. Kas siis sauna või rehe alla. Loomulikult aastavahetusel ehk siis pööripäeval ei koristata lauda kunagi, miks - et ka esivanemate hinged saaksid osa sellest söömisest, juhul kui neile eraldi lauda kaetud ei ole.
Kuna sa jätsid selle tegematta või käitusid nii et kiiresti riknevad asjad ära sahvrisse viisid - loomulikult võisid naad tulla ja vaadata - milline veis se olla võis kes kohe selline ihnuskoi ja esivanemate austuse sootuks kaotand.
Selliseid juhtumeid on kohtades mille talukoha vanus võib olla üle paarisaja aasta või siis ka nooremais kus austati esivanemate kombeid, uskumusi ja riituseid. Nii et sa pole esimene ega jää ka viimaseks. Austa neid ja need seiklused lõppevad Laugh.

Puhast mõtlemist
Postita vastus 

Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Kahtlased asjad toimuvad.. Cyclone 10 3,018 24-08-2009 21:55
Viimane postitus: Cyclone
  Kahtlased unenäod ja juhtumid. Ares 3 1,807 30-08-2008 01:43
Viimane postitus: katz_phpbb2_import2033

Vali alamfoorum:

Kasutaja(d) vaatamas seda teemat: 1 külalist

gro.bew-arap[tä]bew-arap | Para-web | Tagasi üles | Tagasi sisu juurde | Mobile Version | RSS voog