Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Vesta - tumesinine tulnukas Varbolas
#1
Varbola kaevu juures "elab" vaimolend, kes sinnakanti rändajaile näitab ennast metsavanana, halli, pika habeme ning kasetohust peakattega taadina. Nimeks on tal Vesta. Vesta on endine Saaremaa valitseja, üks selle väe manifestatsioonidest, keda tunneme ka Odinina ja Tharana. Varasemalt oli ta Saaremaa kohalik vardjas, sealses vaimses sfääris valiseja. Tema füüsiline kuju oli otsene vaimolendi kehastus ilma sünnita.

Ta ei tutvusta ennast jumalana. Ning ta ei vaja meie jõudu et eksisteerida. Pigem on ta vaimolend kes on asunud või siis suunatud arendama ning valvama energiakeskuseid.

Saaremaa kohalikud ei tundnudki jumalusi eraldi, meie kohalik Odini manifestatsioon ei lasknud ennast kunagi jumaluseks kutsuda, ta oli nägija ja teadja, ruunikirja tundja (pole ka ime, sest just tema teine kehastus Odin oli see, kes tõi inimkonnale ruunide lugemise oskuse).

Päikese pojaks hakkasid teda kutsuma siia jõudnud roomlased, kes ajasid kunagise Eenoki reiside Hyperborea jälgi. Nimelt oli kunagi heebrea hõimude üks esiisadest Eenok käinud koos ühe peainglitest, Urieliga, Saaremaal Kaali ääres tutvumas "päikese kodupaigaga" ehk siis kohaga, kus maa neelas päikese, või ennustuste järgi pidavat neelama. See asus kaugel põhjas, Hyperboreas, kus elasid sinisilmsed, heleda nahaga, pikka kasvu inimesed, kes kasvatasid vilja ning valitsesid oskuslikult elemente. Roomlased olid kindlad, et just tule-elemendi kinnihoidmisloitsuga vangistasidki Thule (Saaremaa, Hyperborea) elanikud päikese. Ja kohalik teadja Vesta, kes oli saabunud ühes "päikesega" lasi ennast rahumeeli päikese pojaks kutsuda, kuna seda ta ka oli - ta tuli koos päikesega üle Ebavere ning maandus Saaremaale Kaali.

Minu esimene kokkupuude Vestaga oli pea kolm aastat tagasi, kui sai ühe teise (nüüdseks juba endise) foorumlasega käidud Varbola kaevuaugul šamaanitrummi löömas ning sealset energiasammast parandamas. Tol korral ilmutas ta ennast metsavanana, ent mitte minule. Minuga esimene kontakt oli alles hiljem, kui otsustasin minna tagasi kaema, kes too hall vanake oli.

Energiasamba juures nägingi Metsavana oma kepiga seal viibutamas. Mööda energiasammast vonklesid erinevates värvides energialained... lillad ja rohekas sinised.

Küsimuse peale, et mida ta seal teeb, vastas Vesta:

Manan taeva tarkused
maaema mälestused
loitsun mineviku igatsused
sõnun tuleviku tulemised


/.../

Vesta näitas, kuidas saada ühendust sambaga - too oli umbes kolme nelja meetrise läbimõõduga võbelev sammas, energia voogas suunaga alt üles. Kui sealt sõrmega üle lasta, siis tekkis pikk vagu mille lõppu ilmus mingi pilt, kas mälupilt või rännakupilt, seda ma ei tea. Igaljuhul oli see kõigil inimesel erinev.

Mina näiteks läksin trummilöömisega samba sisse ja hakkasin lendama. Kusjuures seda oli tunda ka füüsiliselt. Pea hakkas ringi käima tol hetkel, kui ma õhus ühe tagurpidi poogna tegin. Tunne oli umbes selline nagu siis, kui hakkab astraali kiskuma.

/.../

Läbi aegade on erinevad vaimsed õpetajad/õpetused/jumalad/jumalused ja kes iganes veel kasutanud enese peitmiseks või maskeerimiseks maske. Nii maskeerisid kohalikud maausksed oma jumalusi kristlike pühakute maskidega, nii maskeerisid ka needsamad jumalused ehk vardjad iseennast tavainimeste eest.

Aasta tagasi otsustas Vesta, et on õige hetk näidata oma tegelikku palet selle metsavana maski taga. Vesta vaimses plaanis on umbes kahe meetri pikkune, kõhna kehaehitusega sügav-tumesinise, krobelise nahaga ning mandlikujulise pea ja suurte, samakujuliste silmadega tulnukas. Maskide teema tuli meil jutuks peale seda, kui lisaks Mangile üüritasid poolteist aastat tagasi ka Jehoova tunnistajad oma jumala maski sellele piirkonnale ette tõmmata. Igor Mang on Varbolas muidu iga-aastane "külaline" - üritab ta ju seal meie infosammast vene õigeusu kirikule maha ärida. Mang leiab, et ainus õige tee kohaliku vaimsuse säilimiseks on luua tugevatel alustel riigiusk ja selleks aluseks peaks loomulikult olema idanaabrite õigeusu kirik.

Varbola sammas on info sammas...

Maaema süsteemi info ei jõua mingil kummalisel põhjusel läbi maa võngete Maavalda, seega on loodud sammas, mis kandib infot Maa kõrgematest sfääridest. Samba valvurid ülemises sfääris on Tuultetagused, kelledega mul endal on olnud vaid üks kord tegemist, info nende kohta jõudis samuti alles paar aastat tagasi minuni.

Seega Vesta - tumesinine tulnukas, kes valvab meie piirkonna vaimse sfääri infovahetust. Ta on väga uudishimulik ning nagu ikka vaimse maailma elanikud - krutskeid täis. Ta on ennast ilmutanud jänesena, kassina, kusjuures ALATI just lumivalgena. Kel huvi ja tahtmist on, võib minna Varbolasse külla. Ehk otsustab ta ennast teile näidata, või suhtleb ta teiega mõnel muul moel. Ja kui teda ei kohtagi, siis ole lihttsalt sambakaevu ääres. Seal ääres istudes võibki istuma jääda... kõik hääled su kõrvus segunevad kokku... kuuled puude sahinat otsekui enda seest ning tunned kuidas sügavus sind enda poole tõmbab.
Vasta
#2
Tere tulemast tagasi.

Päris huvitav. Mina käisin kevadel xxx allikal (mitte Tuhala) sõpradega ja kohtasime ka nn " vardjat". Isik materialiseerus meist ca 50 m kaugusel, vana inimene meessoost, kepiga ja juhatas "tungivalt" kuidas me kohale jõuaksime (noh kaasas oli veits hõbeda kraabet, mida ainult mina teadsin).
Minule tundus see isik kuidagi "valesti kokkupanduna" ja kaasas olnud naisisik märkis et tema arvates olevat tegu kohta hoidva vaimuga.

Ma saan aru, et oleksin ilmselt pidanud nime küsima.
Vasta
#3
Celtic - oled sa ka ehk Otepää sammast kaemas käinud?

Ja rumal - kas nime on ikka vaja küsida alati?
On olemas selline asi kui "nimemaagia" mis eeldab, et see sulle
öeldakse kui vajalikuks peetakse.
Vasta
#4
Kui pead Otepää "samba" all silmas seda kohta, kuhu too puupost püsti löödi, siis seal küll mingit sammast pole.
Sel teemal sai ka ühel kokkutulekul ju räägitud ning isegi kohal käidud...
Vasta
#5
Jõudu Celtic, kas see Varbola avalikustamine nüüd kõige õigem asi oli aga tegu on tehtud, hakka siis tolle härrase minevikku, olevikku ja tulevikku kirjadesse kandma, tähtsaim küsimus, miks ta siia jäi kui tema rass lahkus, vastus sellel küsimusel oli mitmeti mõistetav.
Ta on üks neist, keda võiks kasutada kohaliku usundi alusjõuna, ravijõud tal on aga ta on mõneski mõttes ebakindel kaaslane ja võib parema toidu nimel ükskõik kellega diili teha.
Kuna sa niikuinii temaga pidevalt ühes kutseid pidi rändad, siis tegelegi tema infoga.
Selle rassi kohta, kes põhjala jumalaid mängis tahaks tõsiselt rohkem teada, nii Kalevala kui Kalevipoeg on otsapidi nendega seotud, keelatud on seegi usund nagu aarialaste usundki, Thori sümbol on kuulutatud ju Rootsis natsistlikuks sümboliks, kuigi need olid hoopis erinevad rändurid maailmaruumist. Ühesõnaga nüüd on sul kohustus oma mentori sõnum rahvale kätte tuua ja vaadata, et ta ristikoertega, kes ta viimase manifestatsiooni keha sohu uputasid, korralikult hakkama saaks.
Edu sulle selles tõsises töös. VironShaman.
Vasta
#6
Olen ise ka Otepää samba juures käinud ja see on külm....see näitab et energiat seal pole. Minu kandi sammas on soe seevastu.
Varbolas olen käinud ja isegi ligidalt sambast mööda läinud aga sel korral oli mul seal teine üritus. Mingil ajal teen selle käigu ära. Varbola on tuntud koht ja infot on ka teistes lehtedes olemas.
Neid kohti peabki hoidma ja kaitsma ,sellepärast ei avalda ma uusi andmeid nende kohta. Need paigad elavad rahva hulgas edasi.
Vasta
#7
Üle pika aja midagi väga huvitavat. Tänan Celtic!
Vasta
#8
Tänud Celtic.
VS, Vesta pole kunagi ravijõuga seotud olnudki ja diilidest rääkides, siis on neid talle ikka ja jälle üritatud pakkuda. Aga nagu ma aru olen saanud, siis puhta jõuga diilida ei saa, sest allutatud jõud kaotab väärtuses, muutub manipuleeritavaks. Loodetavasti väljendun arusaadavalt.
Kirjutad: Ta on üks neist, keda võiks kasutada kohaliku usundi alusjõuna.
Ta on üks rahvusegregori alusjõududest. See egregorisõna mulle hästi ei meeldi, aga paremat vastet ei tule hetkel.
Vasta
#9
Rahvuskehand äkki sobiks sõnana paremini ( mitte et mul aimugi oleks, mis see sisu on Smile ) ?


Vasta
#10
Vesta, olles pinnuks silmas roomlastele, kelle tee neid kaugele põhjalasse, päikese elupaika tõi, oli viimastele niivõrd kõva pähkel, et teda ei suudetudki "kõrvaldada," selle asemel otsustati päikese poeg hoopis oksa tõmmata. Ent seda tehti hoopistükkis jalgest, nii ta siis seal tammevõra küljes rippus kolm aastat ja neli kuud.

Huvitav paralleel tekib selle infokillu juures Odini, kui Vesta teise ja palju vanema kehastusega - oli ju Odin see, kes Yggdrasili okste vahel abituna rippus, üheksa päeva, haavatuna odatorkest. Tagurpidi poomine on aga paralleel veel ühele suhteliselt sarnasele olukorrale - Peetruse tagurpidi ristilöömine koos odatorkega roiete vahele, nagu see tol ajal kombeks oli.

Kuna tegemist oli Vesta puhul roomlastega, on seda huvitavam see, mil moel nad suhtusid kohalikku, ilmselgelt meesväge kandvasse vaimolendisse, teades, et Vesta roomlaste jaoks oli naisaspektist lähtuv jumalanna, keda seostati kodukolde ja perekonnaga. Võibolla ei teadnud nad tema nime? Aga kuidas nad teda siis kutsusid...
Vasta
#11
Hmm

Minul, kellel pole seni sellist igapäeva reaalsuses kogetud kogemust olnud, et võtta kätte ja kohtuda teadlikult mõne nii teistmoodi olendiga, siis võtan selle järgmisel nädalal ette.

Hakkan juba täna öösel tududes ennast vaikselt ette valmistama (hetkel pole aimugi, et kuidas seda teha või mida teha, aga vaatame kuidas läheb - unenägude unenägemises ehk saan mõned vihjed)

Eks saan siis selle paraja para-pähkli kogemuse osaliseks.

Mida ma ei oota, et kõik kujuneb nii, et kirjutan teile, et voila kohtusime ja ajasime juttu, aga tegelikult arvan, et just nii ka läheb, et kohtume ja ajame veidi juttu.

Mulle tundub sellises olukorras, et mida sa ikka teed muud, et ajad veidi juttu - rääkida on ju nii palju, aga samas põgus kokkupuutepunkt muud ei anna.

Seega minu taotlus on ajada temaga veidi juttu - esialgu ei muud.

Eks ma annan teile tead, et kuidas läks.

Tundub, et aeg on käes - Kuugi hakkab just parasjagu looma Smile
Vasta
#12
Celtic, kas on võimalik, et minagi olen teda kunagi kohanud? http://www.para-web.org/showthread.php?tid=4370
Vasta
#13
(30-10-2011, 23:04 )Rein Kirjutas: Minul, kellel pole seni sellist igapäeva reaalsuses kogetud kogemust olnud, et võtta kätte ja kohtuda teadlikult mõne nii teistmoodi olendiga, siis võtan selle järgmisel nädalal ette.

Hakkan juba täna öösel tududes ennast vaikselt ette valmistama (hetkel pole aimugi, et kuidas seda teha või mida teha, aga vaatame kuidas läheb - unenägude unenägemises ehk saan mõned vihjed)

Vaata, et sa siis mõne trikitaja otsa satu. Smile Veendu, et tegu ikka õige inimesega. Pidin kord ühe teatud vaimolendiga kontakti saamiseks jagelema kolme eri tegelasega, kellest üks jäi mu kodosse veel mõneks ajaks olesklema. Igasugu vahelesegajaid ja jälgede sogajaid on ette seat nii palju, et vahel loobud enne, kui õigeni jõuad.
Vasta
#14
samhain täna öösi ju...see tegelinski peaks ju seotud olema...
Vasta
#15
Kahjuks või õnneks mitte. Ei välismaalaste ega ka mitte kohalike pühade põhiselt.
Vasta
#16
Hmmm....plejaadidega pole seotud....
Vasta
#17
Tundub olevat seotud selle teemaga:

http://www.para-web.org/showthread.php?tid=552
Vasta
#18
Rahvakalender....mingid pühad pidid ikka Vestaga seotud olema, mis siis, et teisenenud või unustusse vajunud....Selle pilguga pole ju vaadanudki....


Vasta
#19

Aga millist "praktilist kasu" saaks Vesta käest, kui Saaremaale minna?

St mis teemadel ta suudaks inimesi juhendada/nõustada/aidata, ning millistel teemadel ta ei võta jutule, või ei anna vastuseid?

Kas ta tahab midagi "vastu ka saada", või elatub ta ürglättest pärinevast lõputust energiast ja ei vaja inimestelt midagi?


Ühesõnaga üritaks pöörata kunagise muistendi tänapäeva reaalsesse maailma kasu toovaks vaimseks mootoriks.

Vasta
#20
Aga Vesta nimeline vaimolend või metsavana ei ole ju enam Saaremaal, ta ilmutab end Celticu jutu järgi Raplamaal Varbola kaevu juures! Smile
Vasta
#21
Täna siis käisin kaemas.
Vaatlused 02.11 kell 09:10, ilm pilvine ja sooja 10 kriipsu üle nulli.

Varbola linnuse varemed ning ümbrus hetkel imekaunis ning lõhnab mõnusasti metsakõdu järgi. Üllatavalt palju erivaid puuliike on ennast müürivaremetele hiivanud - kask, mänd, kuusk, kadakas, lepp, tamm jne, Aga eks neil ole aega ka olnud.

Ringvalli jäänused on tõesti muljet avaldavad ja pikki valli saab kenasti kõndida ringi peale. Kõige huvitavam koht vallil oli minu jaoks värava vastas. Kõige rohkem metsistunud, sealt kust autotee sisse suundub - selles oli miskit vana hõngu. Veidi häiris Pärnu maantee ühtlane müra - oleks tahtnud rohkem kohalikku vaikust.

Vaatamata Hingedepäevale ühtegi hinge otseselt ei kohanud. Alguses tervitas mind valju kriiskega üks lind - veidi haraka moodi karje oli. Hiljem kohtasin teda sissepääsust vasakul vallil, aga ta pani kohe plehku. Selline kulliline vist, pruuni sulestikuga varesest veidi suurem.

Mina kedagi ise ei silmanud, aga kas keegi mind seal tähele pani, seda ma ei tea.

Mõned pildid ka

Pilt 1
Pilt 2
Pilt 3
Pilt 4
Pilt 5
Pilt 6
Vasta
#22
Vesse (surnud veebruaris 1344) oli saarlaste vanem Jüriöö ülestõusu ajal aastatel 1343–1344.

Saarlased alustasid oma ülestõusu 1343. aasta teisel poolel, kui Harjumaal olid eestlased juba alistatud. Saarlased olid aga edukamad: vanem Vesse juhtimisel vallutasid nad Pöide linnuse (ilmselt kindluskiriku) ning kihutasid sakslased Saaremaalt välja. Järgnevalt oli Saaremaa kuni 1344. aasta alguseni iseseisev, kuni orduväed üle jää saarele tungisid ning saarlased alistasid. Vesse poodi jalgupidi üles. Ain Mäesalu on oletanud, et saarlaste vanem võidi puua kiviheitemasina külge.

Pärast Vesse surma suutsid saarlased aga peagi uue ülestõusu korraldada ning lõplikult suruti see maha alles 1345. aastal.
Roomlaste kodukolde jumalatar Vesta või Vesse, saarlaste jalgupidi üles poodud ja sohu uputatud juht?
Vasta
#23
VS, ma olen ise ka mõelnud, et kas Vesta=Vesse, aga ei julge midagi oletada...

Vasta
#24
(02-11-2011, 17:13 )VironShaman Kirjutas: Roomlaste kodukolde jumalatar Vesta või Vesse, saarlaste jalgupidi üles poodud ja sohu uputatud juht?

Roomlastel oli jah Vesta, aga kreeklased nimetasid seda kodukolde jumalannat Hestia:
http://et.wikipedia.org/wiki/Hestia

Ja leidsin otsimisel niisuguse seose:
Socrates to Hermogenes about Hestia - Estia - Esti (Eesti) - Osia
http://www.sacred-texts.com/cla/plato/cratylus.htm
Sõnad värviliselt välja toodud:
http://webcache.googleusercontent.com/se...clnk&gl=ee

Arvata ei oska sellest Vesta nimelisest vaimolendist midagi.
Vasta
#25
Kui eeldada, et Vesta oli saarlaste juht, st "lihast ja luust inimene", siis pidi ta eksisteerima füüsilisele kehale omaselt kas 3. või 4. tiheduses.
Kui ta oleks olnud 5. või 6. tiheduse eeterlik vaimolend, siis olnuks tal "teatavaid raskusi" luust ja lihast saarlastele oma õpetuste andimisel.

Kui inimene tapetakse ära, siis jääb temast järgi energiakeha, ehk nö "kummitus".

Nüüd ongi küsimus selles, kas Vesta hing suutis peale surma kehastuda 5. või kõrgema tiheduse eeterlikuks vaimolendiks (kes suudaks linnuse kaevus eeterkehana elada) - või on tegu vaid "kummitusega" kes käitub kunagise Vesta moodi.


Vasta
  


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat