Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Astroloogia peenkomponentidest.
#1

Astroloogia järgi on inimese iseloom paljuski määratud 12 aasta tagant korduva sünniaasta sodiaagi (rott, härg, tiiger, kukk, draakon, jne) ja 12 kuu tagant korduva sodiaagi märgi (jäär, sõnn, kaksikud, vähk, lõvi, jne) poolt - lisaks on Hiinas üritatud lisada päikesekalendri (aastas täpselt 12 kuud) ja kuukalendri (aastas 12-13 kuud, millest lisandub ca 7 korral 19 aasta jooksul täiendav 13. kuu aastasse) erinevusest tulenevat viit täpsustust (metall, vesi, puu, tuli, maa).
Sellist 144-st (12 x 12 = 144) või 720-st (5 x 12 x 12 = 720) väärtusest koosnevat isikuomaduste kastisüsteemei nimetaks ma JÄMEJAOTUSEKS, ning selle kohta on palju infot.

PEENJAOTUSE all pean ma silmas sündimise kuupäevast (30 kuupäeva), sündimise kellaajast (24 tundi) ja sündimise kohast (pikkus ja laiuskraadid) tulenevat täiendavat täpsustust.
Käesolev teema on eelkõige astroloogilise "peenjaotuse" olemusest - st kuidas jaotuvad inimese personaalsed isikuomadused ajas ja ruumis.
Peenjaotuse kohta ma internetist eriti teavet ei leidnud, kuid astroloogiaga sinapeal olijad oskavad ehk midagi lisada.


Teema olemusest: ma olen kasvanud teadlaste peres, kus astroloogiat on naeruvääristatud, kui seosetut ebateadust - eile lasin ma ühel kaasfoorumlasel koostada minu kohta astroloogilise ülevaate, mis põhines minu sünniaastal ja sünnikuul - saadud kirjelduse täpsus hämmastas mind tohutult: kuidas küll sünnikuupäev suudab paika panna nii paljud isikuomadused ja käitumismudelid, mida vaid mina arvasin enda kohta teadvat - kõik see tulenes üldisest nö "jämejaotusest" - kui siia lisada veel sündimise täpne ajaline ja ruumiline punkt (nö "peenjaotus"), peaks ilmnema veelgi rohkem detaile - kuid selle "peenjaotuse" kohta ma täiendavat infot ei suuda iseseisvalt leida ja sellest ka teemapüstitus.

Ideaalis tahaks ma peenjaotuse mõistmise viia sellisele tasemel, et me suudaks oma elus aset leidvad sündmused kavandada võimalikult soodsatesse ajalistesse ja ruumilistesse punktidesse (a'la kui tahame, et meie lapsest saaks laia silmaringiga teadlane, siis üritame tema sünnikuupäeva ajastada 15 septembri õhtule Eestis; kui aga tahme, et meie lapsest saaks hinnatud kirjanik, siis üritame ajastada tema sünnikuupäeva 16 septembri hommikule Lätis; kui aga lapse sünnihetk ajastada 15 septembri lõunale Soomes, jääks tema tippsaavutuseks ennast laua alla juua, jne).


Näide: kui kellegi naine on sündinud 14 september 1979 (maa-lamba aasta ja tähtkujult neitsi), naise ema on sündinud 14 september 1955 (puu-lamba aasta ja tähtkujult neitsi), ning naise vanaema on sündinud 14 septembril 1919 (maa-lamba aasta ja tähtkujult neitsi), siis peaks nende iseloomud olema üldjoontes samad - eriti hästi peaks kokku langema vanaema ja tütre iseloomud, kuid ka ema ja tütre iseloomud peaks üldjoontes kokku langema - kõik see on "jämejaotus".
Kõik erinevused peaks olema astoloogiliselt kirjeldatavad nö "peenjaotuse abil": nad on sündinud erinevatel kellaaegadel (hommik, lõuna, õhtu) ja erinevates kohtades (Tallinn, Tartu, Paide).


Seega üritaks selles teemas hoida järgmist "taset":
1) Postitused stiilis "astroloogia on jama" pole siia oodatud ja läheks kustutamisele.
2) Postitused astroloogia "jämejaotuse" kohta pole siia eriti oodatud (huvi korral tehke mõni muu teema).
3) Siia on oodatud vaid postitused astroloogia "peenjaotuste" kohta - kui postitusi ei peaks tulema, siis ongi "tase" selline, nagu ta on: meie teadmatuse peegeldus.

Vasta
#2
Tänased astroloogilised seisud:
http://www.horoskoop.net/index.php

Sisesta oma sünniandmed ja Robot arvutab Sulle välja täpse sünnikaardi!
http://www.horoskoop.net/natal.php

See mida "peenjaotuseks" nimetad on minu arvates SÜNASTRIA ehk VÕRDLEV ASTROLOOGIA

Tegeleb kahe või enama isiku omavahelise sobivuse kindlaksmääramisega nende sünnikaartide võrdlemise teel. Siia kuulub ka abielupartnerite sobivuse analüüs. Aitab reguleerida ka äripartnerlust, ülemuse ja alluva ning vanemate ja laste suhteid.
See on nüüdsest lingil, mille andsin, tasuline.
Vasta
#3
Siin kastatud on tüüpiline .mis kordub ja see pole uus...Täpset nn kaarti ei saa te kunagi teha ,kuna tegija ei tea oma asukohta ruumis ja ajas. Sest see on kioguaeg muutuv ja tulemus on vale või isegi töiesti möödas. See on lihtsalt üks moodus meeltlahutada ja uskujate arvel teenida. Head pusimist siis......
Vasta
#4
(08-11-2011, 17:26 )HUGOTH Kirjutas: Siin kastatud on tüüpiline .mis kordub ja see pole uus...Täpset nn kaarti ei saa te kunagi teha ,kuna tegija ei tea oma asukohta ruumis ja ajas. Sest see on kioguaeg muutuv ja tulemus on vale või isegi töiesti möödas. See on lihtsalt üks moodus meeltlahutada ja uskujate arvel teenida. Head pusimist siis......

Toetan seda arvamust!

Vasta
#5

Põhimõtteliselt sain ma Müstiku antud lingi
http://www.horoskoop.net/index.php
abil mingisuguse vastuse astroloogilise "peenjaotuse" olemusest: pool tundi muutunud sünnikuupäev mõjutab osasid planeetide seise sünnikaartil ja nii muutuvad isikut kirjeldavad omadused - sarnaselt muutuvad osade planeetide seisud, kui Tartu asemel sündida samal ajal Tallinnas.

Toon näite mingi sünnikuupäeva, kellaaja ja koha kohta saadud astroloogilistest seisudest:
1) Kuu vähis
2) Merkuur kalades
3) Veenus veevalajas
4) Marss kaljukitses
5) Päike 2. majas
6) Kuu 7. majas
7) Merkuur 2. majas
8) Veenus 1. majas
9) Marss 1. majas
10) Jupiter 1. majas.
11) Saturn 6. majas
12) Uraan 9.majas
13) Neptuun 11. majas
14) Pluuto 8.majas
15) Kuu opositsioon Jupiteriga
16) Kuu kvadraat Uraaniga
17) Päikese trigoon Uraaniga
18) Merkuuri kvadrant Neptuuniga.
19) Veenuse trigoon Saturniga
20) Marsi kvadrant Pluutoga
21) Jupiteri poolteistkvadrant Saturniga.


Kui sündida pool tundi hiljem, toimuvad muutused:
nr11 juures (saturn läheb 6. majast 5. ).


Kui sündida veel pool tundi hiljem, toimuvad uued muutused:
nr7 juures (merkuur 2. majast 1.),
nr9 juures (marss 1. majast 12.),
nr12 juures (uraan 9. majast 8.),
nr 13 juures (neptuun 11 majast 10.)


Kui aga sündida algse ennustuse koha Tartu asemel samal ajal Tallinnas, toimuvad järgmised muutused:
nr8 juures (veenus 1. majast 2.).


Kui eeldada, et astroloogia poolt ennustatavad isikuomadused on reaalsed (mina näiteks olen selles enda näite puhul täielikult veendunud), siis omab lapse iseloomu kujunemisele suurt tähtsust kus ja mis kell ta sünnib.
Teades oletatavat lapse sünniaega emakakaela avanemise järgi, saaks alles jääva 6-12 tunni jooksul liikuda auto/lennukiga sobivamasse kohta.

Nii nagu me "tuunime" valemite abil autosid, arvuteid ja muud pudipadi "paremaks", saaks me oma laste isikuomadusi astroloogia abil "paremaks tuunida", muutes teadlikult sündimise aega ja kohta.

Vandenõude rubriigis kirume vabamüürlasi ja juute, et nad kasutavad astroloogiat omale kasulike sündmuste planeerimisel - kuid praeguses teemas üritatakse "läbi lillede" ikkagi öelda, et astroloogiast pole kasu - kas see on siis kaksikmoraal, või tumedate jõudude käepikenduseks olemine?



Vasta
#6
(08-11-2011, 17:26 )HUGOTH Kirjutas: Siin kastatud on tüüpiline .mis kordub ja see pole uus...Täpset nn kaarti ei saa te kunagi teha ,kuna tegija ei tea oma asukohta ruumis ja ajas. Sest see on kioguaeg muutuv ja tulemus on vale või isegi töiesti möödas. See on lihtsalt üks moodus meeltlahutada ja uskujate arvel teenida. Head pusimist siis......

Horoskoopide koostamisel kasutatakse spetsialiseeritud kompuutrite abi. NASA annab välja efemeeriidide tabeleid (taevakehade ettearvutatud seisud).
Küllap ka antud lingil on just neid tabeleid kasutatud.
Aga jah, alati jääb võimalus ka ise kõik välja arvutada.
Vasta
#7

Ma katsetasin sadade erinevate sünnikuupäevadega, ning sain üldise arusaama, kuidas astroloogiline "peenjaotus" toimib:

1) Kuus olevate erinevate päevade mõju läheb arvesse vaid ühes kohas: millises tähtkujus asub Kuu.

2) See, mis kell ja millisel laiuskraadil sünnitakse läheb arvesse kümnes erinevas kohas, kus käsitletakse "millises majas" planeedid on.

Üldiselt: kui astroloogiline "jämejaotus" käsitleb seda, millises asendis on planeedid Maa suhtes (üldised iseloomu omadused: kõik kalad on sellised ja kõik neitsid on sellised) - siis "peenjaotus" käsitleb Maa pöörlemisest tingitud faasi planeetide suhtes (igaühe individuaalsed iseloomu erinevused).
Analoogia: "jämejaotus" on sinu kaugus erinevatest tänava-valgustuse lampidest - "peenjaotus" on sinu asend (näoga, seljaga, küljega) lampide suhtes.

Veel üldisemalt: astroloogilised mõjutused ei kandu edasi gravitatsiooni teel (kus on vaid mass ja kaugus olulised), vaid planeetide asendist tingitud geomeetrilise välja abil (oluline on planeetide omavaheline asend/faas ja sellest moodustuvad kujundid - kaugus ja mass pole nii olulised).
Vasta
#8
Ainuke asi mis siin toimib on biorütmide tabel.Seda on katseliselt testitud erinevate inimeste ka sportlaste peal. See oosneb kümnest erinevast reast. Iga rida näitab erineva asja graafikut. Sealt on kohe näha mis on soodne, mis kahjulik tegevus inimesele. Selleks on loodud isegi arvutiprogramm, millega saab seda kohe vaadata. Trükkides sisse oma sünni kuu päeva aasta ja sünni kellaaja. Seda täpsema graafiku saab.
Kahjuks mul endal puudub see programm....
On veel olemas elu prohmakate süsteem, mis näitab inimese elus toimuvaid kehvasid asju, seda nimetatakse elu kõveraks....Seda saab igaüks ise välja arvutada:Selle kirjeldus......
Kõigepealt liitke oma sünni kuu ja kuupäev kokku. Siis korrutage see oma sünni aastaga... saate ühe arvu numbreid.
Nüüd joonistage paberile...soovitav et oleks ruuduline, graafiline tabel nii horisontaal kui vertikaalis joon. Null punkt on vasakul pool kust saab kõik alguse....
Nüüd kandke vertikaal joonele numbrid ühest kuni kümneni.Soovitav iga kahe ruudu tagant.
Horisontaal joonele kandke numbrid nullpunktis alates kaks ruutu edasi 12,24, 36,48, 60,72.Nüüd võtke see oma numbrite korrutis ja selle esimene munber pange 12 ja vastava numbri ristumiskohta vertikaal joonel. Siis teine number pange 24 ja vastava numbri ristumise kohale.....Nendesse kohta tehke punkt ja sedasi tuleb kõik teised numbrid paikka panna. Juhul kui on mull siis pannakse see alla vastava numbri juurde lihtsalt joone peale . Kui kõik on sedasi kohale paigutatud siis ühendage saadud punktid joonega ja saategi endale isikliku graafiku. Kõigil on see erinev. Kriitilised punktid on nende aastate kohal kus graafiline joon läheb alla ja siis ülesse tagasi. Tabel annab toimumise kõikumise pluss miinus kuus kuud. Head joonistamist.....
Vasta
#9
Korrutis annab tulemuseks viiekohalise arvu seega milleks 72? Ja kas erinevate kalendrisüsteemide puhul on erinev valem?
Vasta
#10
(09-11-2011, 17:45 )HUGOTH Kirjutas: Kriitilised punktid on nende aastate kohal kus graafiline joon läheb alla ja siis ülesse tagasi. Tabel annab toimumise kõikumise pluss miinus kuus kuud. Head joonistamist.....

Polegi sellist kohta -sirge,siis tõuseb,siis veel rohkem ja järsemalt üles ja siis natuke langeb allapoole.Selle 72 mõttest ei saanud ka eriti aru.
Vasta
#11

Biorütmid on füüsilie keha "regulaarsus ja korrapära", nagu söömine ja situmine - seega peaks biorütmide olemus tulenema kõige madalamast 1. tsakrast, ehk juurtsakrast, mis tegeleb füüsilise keha energeetilise haldamisega.

Astroloogilised mõjutused on oluliselt peenemad, ning nende tajumine pidi toimuma eeterkeha mudeli ja sellega seotud 5. tsakra, ehk kõri tsakra kaudu.

Nö "võimaluste akna" poolest on nii biorütmid kui astroloogia sarnased, kuid nende olemus, ehk "kardinate asetus" on täiesti erinevad.

Elu keerdkäigud ja lahendite paljusus tuleneb "erinevate kardinate" (biorütmid, astroloogia, hingelepingud, saatus, vaba tahe, jne) koostoimest kujunenud "võimaluste aknast".

Hugoth pakutud teooria järgi saaks teha huvitavaid järeldusi inimeste eluea kohta:

1) Kuni aastani 23 elanud inimeste eluiga saaks olla vaid 36 aastat (31 päeva + 12 kuud) x 23 aasta = 989, ehk arvud tuleks 12, 24 ja 36 juurde.

2) Kuni aastani 232 elanud inimeste eluiga saaks olla vaid 48 aastat (31 päeva + 12 kuud) x 232 aasta = 9976, ehk arvud tuleks 12, 24, 36 ja 48 juurde.

3) Kuni aastani 2325 elanud inimeste eluiga saaks olla vaid 60 aastat (31 päeva + 12 kuud) x 2325 aasta = 99975, ehk arvud tuleks 12, 24, 36, 48 ja 60 juurde.

4) Kuni aastani 23255 elanud inimese eluiga saaks olla vaid 72 aastat (31 päeva + 12 kuud) x 23255 aasta = 999965, ehk arvud tuleks 12, 24, 36, 48, 60 ja 72 juurde.

Vasta
#12
Siin olete teinud kusagil vea,sest graafiline joon Ei näita eluea pikkust.....
Näide....Sünnikuupäev 25,Kuu02,Aaasta1952.....25`pluss 02on 27, 1952 korda 27 on 44504.Esimene munber asetage sinn kus on number12 ja ülesse number4 ristumiskohta teha punkt. 24 kohale nr4 ülesse ja sinna samuti punkt.nüüd number 5 36 kohalt ülesse ja selle ristumiskohale punkt.all rea peal kus on 48 seal on number 0 ja punkt tuleb alla 48 peale. alt joonepealt kus on nr 60 sealt üles lugeda 4 kohale ja sinna teha punt.Nüüd ühendage saadud puntid joonega ja saate oma elu graafiku.Antud näitel on halb aeg48 siis läheb joon ülesse. See oli juhuslikult valitud arvud. 72 ja rohkema jaoks on erilisa.
Halb aeg on 48 pluss miinus 6 kuud. Head uuesti proovimist.ääää
Vasta
#13
(09-11-2011, 17:45 )HUGOTH Kirjutas: On veel olemas elu prohmakate süsteem, mis näitab inimese elus toimuvaid kehvasid asju
Küsiks veel, et mis need kehvad asjad peaksid olema? Ma mõtlen, et kas sellised mida ise sel ajal tajud või loevad ka need kehvad asjad mis sinust ei sõltu ning mis sulle alles aastate pärast sisse sõidavad (samas alguse sissesõitmisele pani mingi sinu jaoks tähelepandamatu asi aastaid tagasi)?

Minu graafiku juures ei tule mul küll midagi kehva selle vanusega meelde kus joon üles hakkab minema. St, laiskuse tõttu kursuse kordamist ei loe kehvaks kuna mõni aasta hiljem tuli palju suurem häda kaela.
Vasta
#14
See puudutab inimese tervist, joone alla ja ülesminek nätabet inimene saab sellest üle.
Vasta
#15
Kui see graafik inimese tervist puudutab, siis see ei tööta. Ainuke languse-tõusu koht 24 juures ja siis polnud mitte midagi (isegi +-mitu aastat) tervisel häda.
Vasta
#16

Üksikud lähenemised ja graafikud ei suuda adekvaatselt kirjeldada elus toimuvat.

Pigem tuleks mitme erineva lähenemise (biorütmid, astroloogia, hinge lepingud, vaba tahe, jne) poolt moodustunud "liitkardinate" abil moodustuvate "võimaluste akende" olemust mõista.

Näiteks biorütmid võivad näidata mingiks hetkes "jõudu ja tugevust" (kardin laseb valgust läbi), kuid astroloogia näitab selleks hetkeks üsna masendavat seisu (kardin ei lase valgust läbi) - nii moodustub liitkardinate mõistes ikkagi "läbipasitmatu pimedus", ehk reaalset jõudu ja tugevust ikkagi pole.

Elus esineb mitmeid hetki, kus biorütmid ja astroloogia soosivad korraga mingit tegevust, ning see on ka kooskõlas hingelepingute ja meie vaba tahtega - siis need tööd ja tegevused edenevad müstilise kiiruse ja edu saatel.

Vasta
#17
Ka mina hakkasin hiljuti huvi tundma astroloogia vastu, et näha, kas netiavarustes antud iseloomustused kuidagi kattuvad minu tegelikkusega või noh siis minu enese arvamusega minust. Igatahes kui ainult päikese märki ja aastast tulenevat vaadata, siis olid küll sellised suuremad iseloomujooned õiged, aga samas ei klappinud ikkagi see minu olemusega piisavalt hästi ja hakkasin "peenkomponentidesse" laskuma ning nagu teemaalgatajal ilmnes ka minu puhul vägagi täpseid sarnasusi tegelikkuse ja astroloogilise kirjelduse vahel. Huvitav oli just see, et igasugused mitte minu sünnikuu ja aastaga kokkusobivad või lausa vastuolulised iseloomuomadused leidsid selgituse peenkomponentidest. Kokkuvõtteks julgen minagi väita, et tõepoolest võib miskit astroloogias peidus olla.
Vasta
  


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat