Postita vastus 

Teema reiting:
  • 0 Häält - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Inspiratsioon - lahkarvamus, tahe või saatus?
Autor Sõnum
Aadu66
Vana kala

28-12-2018 20:58
Postitus: #26
RE: Inspiratsioon - lahkarvamus, tahe või saatus?
Kunagi sügaval vene ajal, nii 80-ndate alguses, tuli mulle ka inspiratsioon. Et jumalad on mingid kosmoserassid. Ma heietasin seda mõtet sisimas ja aina rohkem veendusin, et nii see peab olema. Erinevad usud ja ususõjad jne. Ja jõudsin järeldusele, et ainus, mis inimestelt tahta, on mingi energia, mis avaldub palvetades teatud jumala poole. Ja seepärast nad omavahel madistavad ja sunnivad ka inimesi madistama et seda energiat koguda. Väga vähestele üritasin oma teooriat tutvustada. Ja sisimas olin uhke, et ma täitsa ise tulin sellele mõttele.
Suur oli pettumus, kui 90-ndail nägin sarja "Stargate". Ma polnudki esimene ja ainus, kes sellele mõttele oli tulnud.
Mina arvan, et inspiratsioon on müks kuskilt kõrgemalt, et inimene näeks seda, mida ta ilma müksuta ei näe!
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Naut
katselendur

29-12-2018 02:58
Postitus: #27
RE: Inspiratsioon - lahkarvamus, tahe või saatus?
Aadu66
Selliseid "krt-küll-pettumusi" on ka mul olnud. Mingi ulmekirjanduse katkete näol. Või näiteks siis, kui meie maile Michael Newton bestsellerdama asus.
No ja siis justkui hiljem loedki oma ainsast (käsikirjalisest) ja omameelest harukordsest kogemusest hoopis suurtiraaži kaante vahelt. : D
Hiljem muidugi ja eriti netikosmose bittide suurenedes hakkas silma, et mingid infokillud ja täiesti kultuuriliselt, kontinentaalselt või mentaalselt eri allikatest hakkavad justkui ikkagi sarnast pilti moodustama. Selles mõttes see "krt-küll" asendub siiski mingi uue "wau"- efektiga.
Võimalus inspireeruda missugune!

Ulme osas (Täheväravad, Tähesõjad jne) veel 1 teooria. Osade "rändajate" või "nägijate" sõnul on üldse kogu fantaasimaailmu puudutav looming paljus lihtsalt meenutamine või nn. uusprojitsioon. Eriti puudutavalt näiteks ulmekirjandust või sama žanri filmitööstust, nüüd juba ka virtuaalmänge jne. Kõiki neid kosmilisi aktsioone, tähesõdasid, lahinguid kuskil planeedi orbiidil on reaalselt juba kuskil "seal" tõepoolest nähtud, kogetud, ehk ka osaletud ning siinses kehastuses leiab see "meenutus" lihtsalt väljundi läbi "maise" muuvinduse või kirjanduse. Ole vaid mees ja pane kirja või joonista üles.
Väidetavalt väga paljudele (ja viimasel ajal aina enam) meenuvad sündmused nii sarnaselt kui samaaegselt. (Nii, et pole sa Aadu üksi selles.)
KUI seda teooriat mitte välistada muidugi.
Või siis algselt loomulikult ka hinge surematust ja rände võimalusi kas tulevikku/minevikku, paralleeli, sisse-välja jne.
Muide, sama teooria järgi justnimelt inimvõime fantaseerida on võti oma nn. algallikani.

Ehk siis võib küsida, et inspiratsioon on ehk lihtsalt su hingele niiöelda olemuslikult omase ära tundmine?

... parema kogemuse saamiseks palun lülita blokeerija välja
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Postita vastus 

Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Kas meil on vaba tahe? Balzzar 129 28,331 28-07-2013 12:44
Viimane postitus: saksingj

Vali alamfoorum:

Kasutaja(d) vaatamas seda teemat: 1 külalist

gro.bew-arap[tä]bew-arap | Para-web | Tagasi üles | Tagasi sisu juurde | Mobile Version | RSS voog