Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Inspiratsioon - lahkarvamus, tahe või saatus?
#1
Tere.
Aegade jooksul on tekkinud siuhke küsimus.Kas, kes või kuidas inimene selle ära tunneb.Kus kohast see tuleb ja mis on selle tagajärjed.kas inspirisatsioon tuleb saatusest, kelleks sa saama pidid, omast tahtmisest saada kellegiks kes tahad olla või siis lahkarvamus, et hakkad vastu sellele kõikile mis sulle ei meeldi, eksisteerib.
Kui enamus inspirisatsiooni taga on konflikt, huvide ja arvamuste, armastuse konflikt.Kuidas me leiaks leiaks sellise inspirisatsiooni, et meil oleks ühine eesmärk ja ühine tulevik.
Mõned asjad veel.Kas siin foorumi kasutajad on tundnud, et teatud aastaajadel suudavad nad rohkem näiteks tööle keskenduda, mingitel aegadel tulevad välja siuhksed anded,et ise ka imestad kuidas see nii hästi välja tuleb.Kindlasti pere suhted aga kas olete jälginud neid aegu (ntk. aastaajad, maa, kuu ja päikse seisud) millal on muutunud need vahepeal paremaks ja siis halvemaks (jälgige neid, siis saate ise muuta oma elu selle järgi paremaks, ettevalmistudes).
tuletage meelde malelauda, mõelge ise oma käigud ette ja andke ispirisatsiooni neile kes neid nuppe tõstavad.mitte ärge öelge, et valesti on juhitud.
Vasta
#2
Uurisin ma maad ja ilmad läbi, kaesin ka seitsme maa ja mere taha, ent olen tagasi sama lollilt, kui alustasin - mis asi on inspirisatsioon?
Vasta
#3
Loe Coelho "Alkeemik" läbi. Hea lihtne ja arusaadav. Ja kõigile su küsimustele on vastused olemas.
Vasta
#4
Leisin googeldades sellised read:
ELU 24: Jaanuar 2011
tolbajoob.blogspot.com/2011_01_01_archive.htmlPuhverdatud
1 jaan. 2011 – Ütlesin inspiratsiooni asemel "inspirisatsioon" ja hakkasin naerma. Keegi peab ju ometi nalja ka tegema. Ehk naerualune olema. Ja kes see ...
Kellegi netipäevik.
Vasta
#5

Inimene kehastub/sünnib siia ilma selleks, et omandada kindlaid kogemusi, mis on igaühel erienvad.

Kuna paljud ei oska oma teadvust tahtlikult viia alfa-tasandile, kus toimub infovahetus kõiksusega, siis üritab elu meile sama teabe "ette sööta" läbi unenägude või inspiratsiooni puhangu.

Kui õppida oma teadvust viima alfa-tasandile (näiteks Silva meetodi abil, mida saaks ka iseseisvalt omandada), siis kaob vajadus "inspiratsiooni järele" ära, kuna alfa-tasandil olles saad teadlikult kätte kõik selle, mida muidu koged inspiratsiooni näol.

Seega: inspiratsioon tuleneb hingede poolt enne sündi/kehastumist paika pandud "hingelepingutest / elu eesmärkidest", mida meile "tilgutatakse" õige tee leidmiseks läbi elu keerdkäikude.

Vasta
#6
Inspiratsiooni ma küll konfliktidega ei seostaks. Aga kui sul see niimoodi on, siis on ju isegi hea, et Celtic sind norib ... oota, tead, vahest võib tõesti halb ütlemine mingi "kanali" lahti lüüa ...

Aastaaegadest mulle meeldib täiega pime aastaaeg. Pimedus kriibib nagu must samet igat viimsetki närviotsakest ja alles siis tunned, et taeva asemel on Lõpmatus.
Vasta
#7
(09-11-2011, 21:22 )Minaelan Kirjutas: Celtic, ära palun naeruväärista teist, sa tead ise väga hästi, mis on inspiratsioon.
Misasi see siis on (st inspirisatsioon)? Kuna mina vastaks allolevatele küsimustele ei (või parimal juhul võib-olla), siis sellest ka küsimus.

Kas inspiratsiooni allikaks on konflikt? Kas malemänguks on inspiratsiooni vaja? Kas inspiratsioon aitab leida ühist eesmärki ja tulevikku?
Vasta
#8
Inspiratsiooni olemust saaks määratleda, kui loovuse äkilist puhangut: enne ei teadnud lahendust oma probleemile, äkki käib "plõksti" ja järgmisel hetkel tead lahendust oma probleemile.

Inspiratsiooni ilmnemist soodustavad teiste sõnad, mõtteid ja teod - põhimõtteliselt võiks siin loetelus olla ka konflikt.

Malemängu saab võita ka ilma loovuse ja inspiratsioonita, arvutades tuimalt läbi kõik matemaatilised võimalused ja valides neist soodsaima.

Ilma inspiratsioonita ei saa luua täiesti uusi tehnoloogiaid: näiteks muuta praegune teksti ja interneti põhine foorum telepaatia ja nägemuste põhiseks foorumiks: siin on vaja uut löövat ideed ja selle praktilist realiseerimist, mitte aga olemasolevate võimaluste tuima läbiarvutamist nagu malemängus saab teha.

Ühise eesmärgi ja tuleviku saab leida erinevate inimeste vahel "universaalse tõmbumise seaduse" abil: sarnased tõmbuvad ja erinevad tõukuvad - ehk sarnaselt mõtlevad inimesed leiavad üksteist nii-ehk-naa, ning hakavad varem või hiljem ühiste eesmärkide nimel kordineeritult tegutsema.

Vasta
#9
Minu arvates on inspiratsioon (teema püstitaja võiks sõna ´inspiratsioon´ vähemalt pealkirjas ära parandada!) mentaalsel teel infoväljast teadmiste ammutamine.
Seda meetodit on kasutanud kõik kuulsad teadlased, kirjanikud, heliloojad jne.
Rahvakeeles öeldakse sel juhul, kui inspiratsioon loomeinimestel peale tuleb:
"Vaim tuli peale."
Teema infovälja kohta:
http://www.para-web.org/showthread.php?t...t=infopank

Inspiratsiooni võib ammutada loodusest, elust, kunstist, kirjandusest, muusikast, iseenese tunnetest ja mõtetest, unenägudest jpm. Inspiratsiooni saamiseks on kasulik mediteerida.
Vasta
#10
Just täpselt nii. Smile
Vasta
#11
Inspiratsiooniks peavad olema "algandmed sisse söödetud", ilma selleta on inspiratsioon samasugune diletantlus nagu kellegi Contra luuletused.Malemängu pole võimalik mingi inspiratsiooniga võita kui ei tea käike jne.
Vasta
#12
Esiteks suured tänud, et need vahe tekstid on ära kustutatud ja ülejäänud komentaarid on väga huvitavad.Vabandust kirjavea pärast kuna kirjutan ja kuulen päris palju inglise keelt siis vahest lähevad siuhksed sõnad segamini (äitäh Müstik).
Marina - Pimedus kriibib nagu must samet igat viimsetki närviotsakest ja alles siis tunned, et taeva asemel on Lõpmatus. - ma tean seda liiga hästi aga sellest tekib, unetus, närvilus ja rahulolematus.Või kuidas teil on?Kas pimedatel aegadel tunnete ennast kuidagi vabamalt ja tuleb paremaid ideid pähe tunnete ennast rohke inimesena (ei solva kuidagi, see küsimus) või kuidas see teis kajastub?

Lahendused - Kuna paljud ei oska oma teadvust tahtlikult viia alfa-tasandile, kus toimub infovahetus kõiksusega, siis üritab elu meile sama teabe "ette sööta" läbi unenägude või inspiratsiooni puhangu. inspiratsioon tuleneb hingede poolt enne sündi/kehastumist paika pandud "hingelepingutest / elu eesmärkidest", mida meile "tilgutatakse" õige tee leidmiseks läbi elu keerdkäikude.
+ kogu su teine komentaar.Kas tohin sinult küsida mis raamatuid sa soovitaks või mis infot.

Seletan natuke lahti ka see kustutati õnneks siis kogu muu jamaga mis ei sobi arutluse foorumisse.Konflikti ja inspiratsiooni all mõtlesin seda.Kust kohast see tuleb neil inimestel see, et saaks teisele inimesele või teisele riigile kuidagi ära teha jne.Selleasemel, et koostööd teha.See on kooskõlas lahkarvamustega.
Tahe - selle all mõtlesin midagi sellist aga laiemas laastus.Kas sa lähed selle järgi inimesi aitama või siis neile ära tegema jne.
Saatus - sellega on kõige raskem.Ei saa täpselt aru.Oled aus, sõnakuulelik, maksumaksja, töö inimene ei tee nagu midagi valesti (pisi vead nagu kõigil meil ikka siin mailmas, mõnel vähem mõnel rohkem)jne.
Aga point on see, et proovin olla nii hea inimene kui võimalik aga ikka nagu midagi elab seljas ja tahab, et ma halb oleks.Sellest ei saa ma aru, kust tuleb see halb inspiratsioon või siis teistmoodi halb energia.
Pole kuhugi mujale ka rääkida siuhkseid asju, sest siin ikka paljud kes kogenenud igast asju.Ja tahakski kuulda erinevaid arvamusi mitte mingit diskrimineerimist.
Vabandan kui valesti midagi või arusaamatu aga loodan, et enamus sai aru.
Vasta
#13
(10-11-2011, 19:30 )laanesoo Kirjutas: Sellest ei saa ma aru, kust tuleb see halb inspiratsioon või siis teistmoodi halb energia.

Seda halba inspiratsiooni kutsuvad esile igasugused alateadlikud hirmud.
Vasta
#14
(10-11-2011, 19:30 )laanesoo Kirjutas: Marina - Pimedus kriibib nagu must samet igat viimsetki närviotsakest ja alles siis tunned, et taeva asemel on Lõpmatus. - ma tean seda liiga hästi aga sellest tekib, unetus, närvilsus ja rahulolematus. Või kuidas teil on? Kas pimedatel aegadel tunnete ennast kuidagi vabamalt ja tuleb paremaid ideid pähe tunnete ennast rohke inimesena (ei solva kuidagi, see küsimus) või kuidas see teis kajastub?
Mul on vist ajukeemia kuidagi nii seatud, et pimeduses hakkab mingit ainet tootma, mis mõjub kuidagi hästi mulle. Jah, ma tunnen ennast vabamalt, aega on istuda ja idesid oodata, väliseid ärritajaid on vähem. Aga miks selles sul närvilisus ja rahulolematus tekib? Võibolla sellest, et siis sa teadvustad vastuolu reaalse elu mõttetu sebimise ja millegi muu, olemuslikuma, "jumalikuma" vahel? Ja sul pole jõudu/julgust/oskusi/võimalusi seda ületada? Ka see pole solvanguna mõeldud.
Tsitaat:Konflikti ja inspiratsiooni all mõtlesin seda. Kust kohast see tuleb neil inimestel see, et saaks teisele inimesele või teisele riigile kuidagi ära teha jne. Selleasemel, et koostööd teha.
Mu meelest pole see inspiratsioon, vaid on instinkt. Loomalik instinkt oma valdusi kaitsta, oma vaenlasele koht kätte näidata, paremate emaste/isaste pärast võidelda, saavutada positsioon ühiskonnas (karjas). Ja tuleb sellest, et inimene on tehnoloogiaga varustatud ahv. Mina kaasarvatud.

Vasta
#15

Kui üritada üles lugeda tähtsuse järjekorras teosed, mis minu maailmanägemust mõjutanud on, siis loetelu tipp on järgmine:

1) Thoth'i raamat:
http://www.hot.ee/wandermast/failid/thoth.pdf

Siin selgitatakse ca 50 leheküljelise eesti keelde tõlgitud teksti abil kogu reaalse ja pilvetaguse elu olemus lahti 21 pildi kirjelduste abil - kui keegi üritab juurde otsida midagi olemuslikult olulist mida siin polnud, siis on ta "narr", kes ei suuda hoomata seni omandatu olemust.

Siin on lahti selgitatud vaimse puhastumise, astraalrännaku, põrgu, surma, taaskehastumise, enda valvuri, Nirvaanaliku ümbersündide vaba taseme, eluraamatu ja kosmilise harmoonia olemus - tegelikult on selle raamatu olemust väga raske ümber jutustada, kuna teda tuleks mitmeid kordi lugeda, kui keskel ja lõpu poole hakatakse viitama alguses kirjeldatu seostele teiste piltidega.

2) Maa muutused ja aasta 2012:

http://www.kohalolu.com/maamuutused/Maa%...202012.pdf

Siin selgitatakse lahti erineva tihedusega (1-12) vaimolendite kehastumine, Maad ees ootavate muutuste olemus ja palju muud tulnukate, vaimolendite ja elu olemuse kohta, millest olen teinud samanimelise teema koos kokkuvõtva esimese postitusega.

3) Mai-Aghate Väljataga raamat "Loomise õpetus".

Siin on kirjeldatud kogemuste loetelu, mida inimene tuleb Maa peale kehastudes omandama - keskenduda tuleks loetletud kogemuste olemusele, kuid autori liigset klammerdumist hingelepingute fataalsusesse soovitaks eirata.

4) Luule Viilma raamat "Ellujäämise õpetus".

http://www.luuleviilma.ee/

Siin on väga selgelt kirjeldatud, kuidas vale mõtlemine põhjustab haigusi ja õige mõtlemine loob tervist.

Edasi on juba kerge mõista, et tänapäevane lääne meditsiin on "surnud elundite teadus", ning "elavate elundite teadus" on Hiina meditsiin ja alternatiivravi meetodid, mis mõjuvad füüsilise keha asemel eeterkehale.

5) Jose Silva raamat "Silva meele kontrolli meetod"

Siin on selgitatud, kuidas iseseisvalt 20 päeva jooksul saab muuta ennast "sisuliselt selgeltnägijaks", ehk viia teadlikult oma aju alfa-tasandile.
Ma olen mingisse teemasse postitanud sellest ka kokkuvõtte.



Need raamatud hõlmavad väga suure osa antud foorumi temaatikast ja minu postituste olemuslikust vundamendist.
Vasta
#16
Marina - Võibolla sellest, et siis sa teadvustad vastuolu reaalse elu mõttetu sebimise ja millegi muu, olemuslikuma, "jumalikuma" vahel? Ja sul pole jõudu/julgust/oskusi/võimalusi seda ületada? Ka see pole solvanguna mõeldud. - väga hästi öeldud, tänud.Mul on need 3 asja olemas kõik lihtsalt segab see, et ei tea kummalt poolt nööri otsast kinni hakata.Öö ja päev kipuvad segamini eriti veel siuhksel aasajal kui orioni vöö on meie taevas nii selgelt näha.Nii palju mõtteid tekib pähe häid ja halbu ja siis nad kõik segunevad üheks ja siis näed näed nii palju, et ei saa magada enam ja sellest tekib närvilisus ja rahulolematus.
lahendused - suured tänud nii konkreetse üle vaate eest neist raamatustest.kindlasti leian sealt oma mõtetele lahenduse või siis alguse.Hakkan vaikselt lugema neid ja siis kindlasti tekib uusi küsimusi.

Aga teistel ootaks ikkagi veel lisa komentaare kui midagi positiivset lisada.Ette tänades, Edu Teile.
Vasta
#17
(10-11-2011, 19:30 )laanesoo Kirjutas: Lahendused - Kuna paljud ei oska oma teadvust tahtlikult viia alfa-tasandile, kus toimub infovahetus kõiksusega, siis üritab elu meile sama teabe "ette sööta" läbi unenägude või inspiratsiooni puhangu.
Sellest inspiratsioonist. Ideed, välktaipamised peidavad end alateadvuses, kuid nende teadvusesse meelitamine on unistus.
Tihti ilmuvad ideed kõige ootamatumatel hetkedel ja kui me neid otsime ja soovime, siis mängivad peitust.
Näiteks Gustav Mahler oli tulutult püüdnud lõpetada oma seitsmendat sümfooniat. Aeg oli suvi ja aasta 1950. Pärast kahte nädalat kestnud ponnistamist, otsustas ta reisida ja asukohta muuta. Selgus, et tulutult. Teel koju aga juhtus ime, mis ilmutas end väga ootamatul kujul. Mahleril oli vaja saada üle järve ning ta istus paati. Esimese aerutõmbe peale hakkas mehe peas helisema teose sissejuhatus. Nelja järgneva nädala jooksul komponeeris ta valmis suurema osa kogu sümfooniast.

Isikliku eluga seotud ahhaa-elamusi saab noppida nii unest, hommikupoole ööd meditatiivsest seisundist, jalutuskäigult või teatritükki, kontserti ja filmi nautides. Selleks aga et kirjutada, kasvõi siia foorumisse, on vaja kõigepealt vaim valmis seada. Teema, millesse kirjutada, peab inimest kuidagi puudutama. Näppu satub hea raamat, kuulen kellegi huvitavat mõtet, näen filmi, mis avab uue vaatenurga või näen unenägu, mis tõukab looma.
Kirjanik Ray Bradbury soovitab oma kolleegidel selleks, et vaim loomisvalmis oleks, iga päev luuletusi lugeda. Ja just iga päev.
Ahhaa-elamuse maagia
http://holistika.ee/ahhaa-elamuse-maagia/






Vasta
#18
Inspiratsioon on lihtsalt sissepääs maailmadesse kus on teadmised millegi uue kohta inimesele. Tesla ütleb ausalt ja otse, ma ei leiutanud midai, vaid tõin selle kõik sealt kus ta oli valmis kujul olemas, peale vahelduvvoolu mis on tänase tsivilisatsiooni alus hävitasid sionistid kogu teadmiste pagasi mis oleks tähendanud vaba energia piiramatut kasutamist aga pankrotistanud juutide rahamaailma, ütles ju Teslat rahastanud juut Morgan, kuhu ma vaba energia rahaga mõõtmiseks voolumõõtja ühendan.
Inspiratsioon on lihtsalt vabade inimeste, kes pole rahast sõltuvad ühestki peremehest, kogemata jõudmine uude maailma selle omapäraste maailmakirjeldustega.
Vasta
#19
Ajaloost on teada, et inspiratsioon materialiseerub sada protsenti vaid kunstis – heliteose, maali, kirjutise puhul. Ehk siis loomevallas on ahhaa-elamusi kergem realiseerida ja kriitikud ning vaatajad tunnevad tõelise ande ära ka ebatavalises. Võib aga väita, et paljud teaduslikud inspiratsioonihetked on nõudnud aastatepikkust tõestamisristiretke läbi kolleegide ja kriitika turmtule.

Näiteks on teada, et bioloog Lynn Margulise avastuse publitseerimine lükati tagasi viisteist korda. Ta oli just saamas kolmkümmend. Tema teooria selgitas täna bioloogias lastelegi teada fakti, et raku sees on mitokondrid. Järgmised nelikümmend aastat kaitses Margulis oma avastust nagu emalõvi. Sellest võib järeldada, et ahhaa-elamuse realiseerimiseks, elluviimiseks või ajalukku salvestamiseks on vaja tegelikult tugevat iseloomu, distsipliini ja järjepidevust.
Arvab Kristiina Garancis
Vasta
#20
Lahendused ja Nofretete,me oleme loodud nagu ühest Pühapuust,me oleme väga erinevad.Aga see ongi hea,see toob välja elu erinevad küljed,mis moodustab,Suure Elu kanga, ehk selle terviku,need kes me ise oleme.
Vasta
#21
(11-12-2016, 00:49 )Avatud aken Kirjutas: Lahendused ja Nofretete,me oleme loodud nagu ühest Pühapuust,me oleme väga erinevad.Aga see ongi hea,see toob välja elu erinevad küljed,mis moodustab,Suure Elu kanga, ehk selle terviku,need kes me ise oleme.

Oleme küll erinevad. Mina näiteks loen luuletusi, mis tulnud inspiratsioonist.
Doris Kareva:
Küll jõudu on püütud võita!
Kord peal Kangus, kord Jonn.

Kuid nagu Kavalus märkis:
Mulje otsustab kõik.



Vasta
#22
Kunagi sügaval vene ajal, nii 80-ndate alguses, tuli mulle ka inspiratsioon. Et jumalad on mingid kosmoserassid. Ma heietasin seda mõtet sisimas ja aina rohkem veendusin, et nii see peab olema. Erinevad usud ja ususõjad jne. Ja jõudsin järeldusele, et ainus, mis inimestelt tahta, on mingi energia, mis avaldub palvetades teatud jumala poole. Ja seepärast nad omavahel madistavad ja sunnivad ka inimesi madistama et seda energiat koguda. Väga vähestele üritasin oma teooriat tutvustada. Ja sisimas olin uhke, et ma täitsa ise tulin sellele mõttele.
Suur oli pettumus, kui 90-ndail nägin sarja "Stargate". Ma polnudki esimene ja ainus, kes sellele mõttele oli tulnud.
Mina arvan, et inspiratsioon on müks kuskilt kõrgemalt, et inimene näeks seda, mida ta ilma müksuta ei näe!
Vasta
#23
Aadu66
Selliseid "krt-küll-pettumusi" on ka mul olnud. Mingi ulmekirjanduse katkete näol. Või näiteks siis, kui meie maile Michael Newton bestsellerdama asus.
No ja siis justkui hiljem loedki oma ainsast (käsikirjalisest) ja omameelest harukordsest kogemusest hoopis suurtiraaži kaante vahelt. : D
Hiljem muidugi ja eriti netikosmose bittide suurenedes hakkas silma, et mingid infokillud ja täiesti kultuuriliselt, kontinentaalselt või mentaalselt eri allikatest hakkavad justkui ikkagi sarnast pilti moodustama. Selles mõttes see "krt-küll" asendub siiski mingi uue "wau"- efektiga.
Võimalus inspireeruda missugune!

Ulme osas (Täheväravad, Tähesõjad jne) veel 1 teooria. Osade "rändajate" või "nägijate" sõnul on üldse kogu fantaasimaailmu puudutav looming paljus lihtsalt meenutamine või nn. uusprojitsioon. Eriti puudutavalt näiteks ulmekirjandust või sama žanri filmitööstust, nüüd juba ka virtuaalmänge jne. Kõiki neid kosmilisi aktsioone, tähesõdasid, lahinguid kuskil planeedi orbiidil on reaalselt juba kuskil "seal" tõepoolest nähtud, kogetud, ehk ka osaletud ning siinses kehastuses leiab see "meenutus" lihtsalt väljundi läbi "maise" muuvinduse või kirjanduse. Ole vaid mees ja pane kirja või joonista üles.
Väidetavalt väga paljudele (ja viimasel ajal aina enam) meenuvad sündmused nii sarnaselt kui samaaegselt. (Nii, et pole sa Aadu üksi selles.)
KUI seda teooriat mitte välistada muidugi.
Või siis algselt loomulikult ka hinge surematust ja rände võimalusi kas tulevikku/minevikku, paralleeli, sisse-välja jne.
Muide, sama teooria järgi justnimelt inimvõime fantaseerida on võti oma nn. algallikani.

Ehk siis võib küsida, et inspiratsioon on ehk lihtsalt su hingele niiöelda olemuslikult omase ära tundmine?
Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Kas meil on vaba tahe? Balzzar 243 69,352 24-09-2022, 21:38
Viimane postitus: kalldunn
  Kas kujutan või näen ette? Carmel 2 2,929 30-12-2015, 18:43
Viimane postitus: Black Goat
  Kokkusattumused - olemas või mitte? Kerttuti 19 12,738 21-11-2014, 20:19
Viimane postitus: Müstik
  Sai-Baba - pühak või petis? Hallucigenia 178 78,300 07-08-2014, 11:23
Viimane postitus: Sinis

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat