•  Eelmine
  • 1
  • ...
  • 40
  • 41
  • 42(current)
  • 43
  • 44
  • Järgmine 
Teema hinnang:
  • 3Hääli - 2.33 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Erinevad unenäod ja nende tõlgendused
Paljud aastad tagasi nägin unes, kuidas keegi tungis me korterisse ja lasi mulle kuuli kuhugi kõhtu, see valu oli nii tugev, et see on siiamaani meeles. Unes olles läks pilt eest mustaks ja sel hetkel hakkasin ma enda elu eest võitlema, mäletan sellest unenäost veel seda et ma surusin sellele valule vastu ja ärkasin uuesti ellu, edasine on aja vahe pärast ähmaseks jäänud, tean et peale seda kui unes ellu ärkasin, suutsin oma une üle ise kontrollida.

Keegi oskab öelda, millise nähtuse alla võiks sellist asja liigitada, et ma saaks huvipärast uurida või lugeda selle kohta?
Vasta
Selged unenäod tekkivad REM unes ja see vahepealne hetk oli lihtsalt(pilt mustaks) sellest väljavajumine ning tagasitulek ellu niiöelda toimus juba madalama tasemega unne.
Vasta
(15-04-2015, 16:25 )ripnoi Kirjutas: Paljud aastad tagasi nägin unes, kuidas keegi tungis me korterisse ja lasi mulle kuuli kuhugi kõhtu, see valu oli nii tugev, et see on siiamaani meeles. Unes olles läks pilt eest mustaks ja sel hetkel hakkasin ma enda elu eest võitlema, mäletan sellest unenäost veel seda et ma surusin sellele valule vastu ja ärkasin uuesti ellu, edasine on aja vahe pärast ähmaseks jäänud, tean et peale seda kui unes ellu ärkasin, suutsin oma une üle ise kontrollida.

Keegi oskab öelda, millise nähtuse alla võiks sellist asja liigitada, et ma saaks huvipärast uurida või lugeda selle kohta?
Liigitada ei oska muu kui teadlik pingutus valu vastu ja elu eest "lükkas" Sind Lucid Dreami. Muidu paistab olevat korraliku energeetilise rünnaku moodi nähtus (tungimine tuppa, lask kõhtu). Valu tundmine unes võib viidata ka peidetud haiguskoldele vastavas kohas. Aga pigem selle unenäo puhul keegi ründas Sind unes.
Kuna see oli nähtud mitu aastat tagasi, siis mõtle hoolega läbi kõik sündmused, mis toimusid pärast seda - see viitaks siis tähendusele. Ja sündmused enne seda - see võiks viia ründajani.

Vasta
Mida võib tähendada unenägu, kus taimed kasvavad puhmastena läbi elutoa põranda? Kahte liiki taimi oli. On üldse mõtet otsida sellele sügavamat tähendust? Endale tundub, nagu oleks tähtis.
Vasta
Eile oli huvitav unenägu ühest neiust, kes teenib sõjaväes. Mäletan, et ta näitas meie gruppile pilti, mis oli klassipilt, millel oli ka jäädvustatud mu vend. Pildi näitamine oli nagu otsing rahvaseast, kellel tekkib sellega mingi seos. Ütlesin , et see pilt on mulle üsna tuttav. Hiljem sain teada ka neiu täisnime. Järgmises uneepisoodis küsisin venna käest, kas ta teab sellist inimest, vastus oli jah. Ärgates hommikul oli mul nimi meeles ja guugeldasin, sest ennemgi on mul asjad täppi läinud. Üllatuseks avastasin, et selline neiu eksisteeribki ja ta on sõjaväelane ja ta nägi kah välja selline nagu unes. Jääb ainult üle venna käest küsida, aga kuna venna tütrel on temaga sama hobi, siis äkki ongi nii... Mis kummalisem, et tema eesnimi on läbikäinud paljudest unenägudest mul. Uurin igaljuhul edasi, kas tekkib veel seoseid.
Vasta
Tervist täna nägin ma unes et tegin mingi heateo loomadele ja pakkusin neile kodu aga nendeks loomadeks olid 1 hamster ja 1 merisiga.Merisiga oli täiest vappustavalt ilus ise oli notsu valget värvi aga terve see peppu osa peal oli tal Must süda mis oli nii ilus.Siis sain ma hamstri mis on mu ammune unistus Laugh Endal hetkel on mul päris elus 1 merisiga ja 2 kassi aga ma siiski loodan et see hamster mu unes tähendaks seda ,et ma saaksin endale varsti hamstri kuna ma juba ammu unistanud sellest Laugh
Vasta
Nägin täna öösel unes, et üks võõras vanaproua pärandas mulle raha. Täpselt ei mäleta, et palju, aga algas number 4-ga. Kas oli 40 000 või 400 000. Päris korralik summa oli. Seda enam ei mäleta ka, et kes see vanaproua oli ja miks ta mulle päranduse tegi. Kahju, et see vaid unenägu oli Laugh
Vasta
Nägin unes, et paitasin oranži täiskasvanud kassi. Kass ei olnud agressiivne, vaid rahulik ja ma lihtsalt paitasin teda. Mida see tähendada võiks?
Vasta
Tervis tahab hella hoolt.
Vasta
(21-11-2005, 15:34 )pillu Kirjutas: kaks korda mingi nädala kahe jooksul olen näinud und et leian telefoni....ma ei tea miks selline unenägu,aga täna leidsingi telefoni....Smile

Lugesin just, et telefon on üks olulistest unenäosümbolitest.

Kui näed unes, et telefon heliseb ja sulle on kõne, siis tahab mingi osa sinust sulle märku anda, et peaksid millelegi senisest enam tähelepanu pöörama. Telefonihelin tähistab võimalust, mis saabub sinu ellu ja millest võiksid kinni haarata. Kui telefon heliseb aga sa ei võta toru, siis annab sinu alateadvus sulle märku, et sa eirad mingeid endale olulisi signaale.

7 olulist unenäosümbolit, millele peaksid alati tähelepanu pöörama

http://alkeemia.delfi.ee/mystika/esoteer...d=79470940
Vasta
Nägin täna väga imelikku und. Tuppa oli sattunud must kakk kes ründas toas olnud musta kassi. Kass pääses kuna haarasin kakust kinni. Rabeles ja nokkis teine mu käsi aga kui hakkasin teda silitama, rahunes maha. Panin ta endale õlale ja siis tundsin et nüüd oleme me sõbrad. Ta jäi mu õlale magama pea toetus minu vastu. tahtsin selfit teha ja telefoni kaamerast kui vaatasin meid, selfi jaoks, peegeldus kaku näost vana naise nägu. Must kakk ei ole hea enne ....oskab keegi kommenteerida? Tänud!
Vasta
Siin ei tohiks kakk halb enne olla, pigem on tegu sinu väeloomaga.
Vasta
Mõtlesin ise seda sama Mannu, et tegemist võib olla minu väeloomaga. Eelmine suvi nägin ma tihedalt kakke. Elan maa kohas. Isegi talli sisse oli mulle üks tulnud, istus talli eesruumis üleval lae all.
Vasta
(28-02-2018, 19:00 )alexa Kirjutas: Nägin täna väga imelikku und. Tuppa oli sattunud must kakk kes ründas toas olnud musta kassi. Kass pääses kuna haarasin kakust kinni. Rabeles ja nokkis teine mu käsi aga kui hakkasin teda silitama, rahunes maha. Panin ta endale õlale ja siis tundsin et nüüd oleme me sõbrad. Ta jäi mu õlale magama pea toetus minu vastu. tahtsin selfit teha ja telefoni kaamerast kui vaatasin meid, selfi jaoks, peegeldus kaku näost vana naise nägu. Must kakk ei ole hea enne ....oskab keegi kommenteerida? Tänud!
Seda teksti luges tekkisid järgmised mõtted pähe: kes on sinu vastu vihane ja kes sulle meeldib? Kas sa samastad teda (must kakk) nt. kellegi sugulasega?

Ja ... musta kakku pead sa enda vaatepunktist vaatama mitte selle poole pealt kuidas teised seda näevad. Teised versus sina... Keda sa usaldad?

PS! Miks on kakk sinu arvates sinu väeloom?
Vasta
Miks ma arvan et kakk on minu väeloom? Ei arva, lihtsalt mõtlesin, sest oli selline tunne. Kes on minu vastu vihane ja kes mulle meeldib - hmm mitte et ma teaksin teadlikult, kui siis alateadlikult. Sugulasega ....ma ei käi läbi nendega sellisel tasandil et tekiks selliseid emotsioone või selliste emotsioonide,tunnete vajalikkust.....
Aga negatiivseid inimesi isegi tuttavaid on minu ümber küll ja küll. Ja nüüd sinu küsimustele vastates Kage ja kohvi juues, jooksis mu peast selline info selle une kohta - must kass on ilmselgelt keegi tuttav kes on negatiivselt häälestatud minu vastu ja must Kakk on minu hallid varjud, ego. (nt valge kakk oleks tähendanud tugevat sisemist mina, valgustunud mina) Kui ma unes ei lasknud kakul seda kassi rappida vaid püüdsin ta kinni ja sõlmisin rahu temaga siis see oleks nagu sõnum, et ma enda ego talitseks ja negatiivseid inimesi enda ümber ei ründaks vaid käsitleks neid nii nagu seda teevad kakud, nad jälgivad rahus, kuuletuvad vaikusele....Selline mõte siis...Sai vist natuke segane aga vast arusaadav.....Smile
Vasta
Kakk või öökull on sage külaline nende unenägudes keda röövivad tulnukad või kel on elus kokkupuuteid tulnukatega (kes nad siis iganes on). Miks just see lind, ei tea. Mul endal oli lapsepõlves (iga võis olla 5-7 a.) unenägu mis on siiani meeles. Unenäos olin omas toas kui nägin aknast kuidas vastasmaja hoovis oleva suure puu otsast lendas otse minu aknasse suur öökull või kakk. Kui jõudis aknani siis ajas oma suured tiivad laiali nii, et kogu aken kattus. Ärkasin siis ülesse ja siiani mõistatan mida see võis tähendada. Tulnukatega mul kontakte vähemalt minu ärkveloleku ajal pole olnud.
Vasta
(03-03-2018, 09:51 )alexa Kirjutas: Aga negatiivseid inimesi isegi tuttavaid on minu ümber küll ja küll. Ja nüüd sinu küsimustele vastates Kage ja kohvi juues, jooksis mu peast selline info selle une kohta - must kass on ilmselgelt keegi tuttav kes on negatiivselt häälestatud minu vastu ja must Kakk on minu hallid varjud, ego. (nt valge kakk oleks tähendanud tugevat sisemist mina, valgustunud mina) Kui ma unes ei lasknud kakul seda kassi rappida vaid püüdsin ta kinni ja sõlmisin rahu temaga siis see oleks nagu sõnum, et ma enda ego talitseks ja negatiivseid inimesi enda ümber ei ründaks vaid käsitleks neid nii nagu seda teevad kakud, nad jälgivad rahus, kuuletuvad vaikusele....Selline mõte siis...Sai vist natuke segane aga vast arusaadav.....Smile
Täiesti arusaadav ja niimoodi vaadates tundub su mõttekäik üsnagi mõistlik olevat, sest negatiivse emotsiooniga vastamine ei ole tavaliselt kasulik (selle maailmaga on midagi valesti kui ma pean kasutama sõna "tavaliselt", sest negatiivsele negatiivse lisamine ei anna positiivset tulemust). Parem on selliste tunnete põhjused selgeks mõelda ja aru saada miks niimoodi käitutakse (nagu kakk kes jälgib vaikselt kõrvalt ja saab aru miks teised nii käituvad), sest ka teistel on põhjused enda tunnete jaoks ja nende väljendamiseks. Ja kui nemad sellest aru ei saa, siis vähemalt sinu arusaamine võib sinu elu kergemaks teha (suhtumise muutumisega).

PS! Igaühe kakk (või muu olevus) on personaalne ja väljendab inimese enda tundeid. Kui need üldisega sobivad, siis saab üldisest lähtuda, aga üldist ei tohiks vaikimisi aluseks võtta ja sellest lähtudes enda järeldusi teha.
Vasta
Nõustun sinuga KageSmile
Vasta

Mõningaid unenägusi mille osas oskab ehk targemad teadjad öelda, kas midagi kindlat saavad need olukorrad tähendada või on see nii, et mis sääl oli see oli säääl, pole vaja siit ilmast otsida seoseid, põhjuseid ja loodetavaid seoseid.


Uni 1:

Sattusin väikse nähvikuga lagendikult metsa ja siis suur hunnik hunte ümber tekkis ja ega nad päris sõbralikud polnud, kuid nad rääbakad ka polnud, korralikud hundid, kuid siis moodustasime nähvikuga väikse liidu seljad vastamisi ma mingi kaika kätte võtsin ... ja siis mõtlesin veel, et kas koera ehk kaitsesse võtma peaksin sülle ja ehk kaika käest panema sest see veelgi enam hunte ärritab, kuid kuna see suht instinktiivne oli ja reaalne, siis .. nu enne kui põnevaks läks lõiagti see lint läbi ja eip teadnud mis edasi sai.


UNi 2:
peale hundi und
Miskine suur jääpurikas oli pea inimsuurune, mida siis lapsed ja me kätte saada üritamsime sellest midagi voolida plaanides, kuid samas tundus, et vesi niriseb vist palju ja kevad tulekul... nu see lihtsalt veider kuid ei midagi mõstilsit..

Uni 3:

Peale seda kui kunagi mul ema kuskil teatud mahajäetud kaevu juures marjul käis ja vist ka armatsemas on siiani selle sama koha ja kaevuga sügav tumedad painajad tal, kus ma sellesse kaevu libisen ja tal peaaegu käsi ulatub minuni ja siis ikkagi mitte ja ma hüüdvat ja hüüdvat ja ta lootusetult ei ulatu ...

aga lihtsalt veider et miks just see kaev, üks ja sama painaja ja kas sellest kuidagi lahti ka võimalik saada... ma soovitasin tal sinna kaevujuurde minna ja sinna paar lemmikut lilleõit parimate soovidega visata ning andeks paluda kui kedagi sääl solvas.. kuid ei ta arva, et sellest tolku oleks..

---

Vot sellised mitte, mega kriitilised ja mitte üli sügavad, kuid juhuks kui keegi unenägude huviline, siis teab öelda, kas kindlalt saab olla siin midagi olulist.
Muidugi see oleneb ju nii palju algtausta teadmisest vast kus ise olen ja kuidas, mis olukorras kuid vast saab ilma selletagi targemaks.
Vasta
Mul ka puuduvad võtmed unenägude mõistmiseks aga see mets ja hundid metsas on vist ikka suht elementaarne. Lagendik ja sellel viibimine on probleemitu elu kus puuduvad takistused. Mets unenäos on probleemide hunnik või vaenlaste kogum või tundmatu ala kus palju ohte. Hundid on kurjad ja sind ründavad või seda plaanivad inimesed või jõud või muidu sinusse ebasümpaatiaga suhtuvad inimesed (korralikud sellised, mitte retsid pimedal tänaval). Koer (väike) on sõber või tugi (väike). Vaevalt, et see uni midagi erilist tähendas. Võis olevikku kirjeldada (nii nagu sa omas vaimus hetke olukorda tajusid) või tuleviku mis ei pruukinud teostuda või sellise viisil teostuda.
Vasta
(26-03-2018, 11:02 )Waffa Kirjutas: kas midagi kindlat saavad need olukorrad tähendada või on see nii, et mis sääl oli see oli säääl, pole vaja siit ilmast otsida seoseid, põhjuseid ja loodetavaid seoseid.
...
kas kindlalt saab olla siin midagi olulist.
Muidugi see oleneb ju nii palju algtausta teadmisest vast kus ise olen ja kuidas, mis olukorras kuid vast saab ilma selletagi targemaks.
Enda jaoks olulise saad ehk ise kõige paremini paika panna, sest teiste käest võib tulla rohkem teiste jaoks olulisena tunduvaid pakkumisi.

1 ja 2
Võiksid näiteks proovida mõelda selle peale, et millega sa oma elus neid kujundeid (nähvik, mets, lagendik, hundid, situatsioonid, tunded, mõtted, tegevused jne) seostad. Siin võiks erinevaid kujundeid ja vastusevariante proovida ja võrrelda millise puhul kõige õigem tunne tekib, aga võib ka esimese õige tunde tekitanud vastusega kaasa minna. Ja miks sa just neid unenägusid mainimisväärseks pead.

3
Kui ta mõtleb nt enda tunnetele sel ajal, et kas oli midagi häirivat meeles mis nt süütunnet võis tekitada. Ja situatsioon viib mõtted sellele, et kus sina sel ajal olid...

Vasta
[quote='Waffa' pid='241792' dateline='1522054938']



Uni 1:

Sattusin väikse nähvikuga lagendikult metsa ja siis suur hunnik hunte ümber tekkis ja ega nad päris sõbralikud polnud, kuid nad rääbakad ka polnud, korralikud hundid, kuid siis moodustasime nähvikuga väikse liidu seljad vastamisi ma mingi kaika kätte võtsin ... ja siis mõtlesin veel, et kas koera ehk kaitsesse võtma peaksin sülle ja ehk kaika käest panema sest see veelgi enam hunte ärritab, kuid kuna see suht instinktiivne oli ja reaalne, siis .. nu enne kui põnevaks läks lõiagti see lint läbi ja eip teadnud mis edasi sai.


UNi 2:
peale hundi und
Miskine suur jääpurikas oli pea inimsuurune, mida siis lapsed ja me kätte saada üritamsime sellest midagi voolida plaanides, kuid samas tundus, et vesi niriseb vist palju ja kevad tulekul... nu see lihtsalt veider kuid ei midagi mõstilsit..

Mina pakuks esimesena et tegemist on sinu sisemaailmaga. Esimene uni huntidest. Peegeldaks sinu sisemisi hirme. Samas võivad hundid olla hoiatus kus keegi ei pruugi olla see kelleks ta end peab. Pigem ma siiski kaldun arvama et tegu sinu enda sisemiste hirmudega millega tuleb sul rinda pista.
Teine uni aga räägib sama. Vesi on alati tähendanud meie emotsioone. Jää on külmunud vesi...tunded, emotsioonid mis oled enda jaoks nn öelda külmutanud ja ei taha nendega tegeleda, kuid kui nirises siis oleks see nagu märk vaimsest tervenemisest, või vähemalt oled teel sinna poole või antakse sulle teada et oleks aeg sellega tegeledaSmile

Vasta
Silva ja Kaido Soobik "Hallo, kosmose" loengus unest Tiibeti meditsiini võtmes.

Tsitaat:Une rollid:
Uni toob sageli välja meie tervise probleemid. Teadlik tohter küsib korduvate unede kohta või millist und kõige täpsemalt mäletad viimasel ajal. Nt mees nägi unes pidevalt majas olevat püssirohutünni ja teab, et see kohe lõhkeb. Psühholoogiline seletus oleks pinged, stress, murdepunkt elus. Tglt oli mehel salapisi tõusnud vererõhk väga kõrgeks, ise ei saanud arugi ja iga hetk oli infarkt varitsemas.

Uni on meie kõige parem immuunsüsteem; unes neutraliseerime palju argimeele rämpsu, kõik tülid inimestega, eluprobleemid, stressid. Meel laeb end maha, see on parim asi mis immuunsüsteemile vaja on.

Uni on kolmandaks elu juht. Sinna kuuluvad märgilised ja prohvetlikud uned. See toimub siis, kui argimeel on end öö esimesel poolel juba tühjaks laadinud ja hommikupoole hakkame ettenägevamaid unesid nägema.

Neljandaks on uni suhtlus iseendaga. 100% oleme unes üksinda. Need, kelle me sinna loome, on meie endi loodud. Kuidas me nendega suhtleme, mismoodi me näeme maailma unes, niimoodi näeme ka ilmsi. Kes koguaeg jooksevad millegi eest ära, kaklevad või muretsevad, need teevad ka ilmsi sedasama.

Viiendaks on uni ka guru, kõige parem tasuta kättesaadav vaimne õpetaja, kes näitab, et kõik on illusoorne, ajutine, meie meele loodud.


Unenägude seletamisest.
Miskipärast meel kasutab sümboleid. Kategooriad: heaendelised märgid halva tagajärjega; halvaendelised märgid hea tagajärjega; halvad märgid, mille tagajärg on halb, head märgid, mille tagajärg on hea ning kõikvõimalikud kombinatsioonid. Näiteks, kui sind tapetakse – hea; rünnatakse, veri, mustus voolab – hea; aga keresse lüüakse haav, mis saga ei veritse – halb.
Need neli kategooriat esinevad ka Artemidorusel, elas oletatavalt 96 - 180 maj. Huvitav oleks uurida Tiibeti ja Vana-Kreeka unenägude selatamisse ühiseid jooni. Kokkupuude neil kultuuridel oli, kuigi vahekaugus on suur ja ka ajaline nihe on olemas (Tiibet kerkis esile palju hiljem, oli vist 8. saj meie aja järgi?)

Tsitaat: Mõned nipid: mõni ei näe und. Kõik näevad und, aga neil ei ole meeles, sest kanalid on kinni, tugev lima energia domineerimine. Selle vähendamiseks pool aastat ärge sööge pärast kuute õhtul.
Teine asi, kust ma tean, kas see oli hea või halb uni? Õpetaja võtab unenäo seletamiseks kliendi unenäo, ei seleta kunagi kohe; võtab unenäo, läheb sinna, kontrollib ära ja siis annab vastuse. Vaata tunnet. Kui on hea kerge vabanemise tunne, siis on hea endega uni, isegi mitte prohvetluse mõttes, vaid keha tervisele, sai midagi head juhtunuks, ka siis kui näed nagu halba asja. Kehva tundega üles ärgates, üle keha higi, värisemine, siis see halb enesetunne näitab, millelegi pead väga tähelepanu pöörama.
Vasta
Tere kas oskab keegi seda unenägu seletada . olin pruudiga koos oli mingi jutuajamine ma ei uskund teda siis ta tegi mulle kalli ja musu ja ütles kas nüüd usud ma vastasin et usun jah . A nüüdseks olema juba lahus 2kuud
Tere kas oskab keegi seda unenägu seletada . olin pruudiga koos oli mingi jutuajamine ma ei uskund teda siis ta tegi mulle kalli ja musu ja ütles kas nüüd usud ma vastasin et usun jah . A nüüdseks olema juba lahus 2kuud
Vasta
Jäin seda teemat veidi lugema tänu kala70-nele ja jäi silma Eithea fraas " siis ikkagi rännakul (mitte unes) nägin "tule meest", kes lisaks tule energiale koosnes lisaks veel ka üleni ainult sümbolitest"
Väga sarnaneb "tulemees" kundalini Deemoniga...Smile
Vasta
  
  •  Eelmine
  • 1
  • ...
  • 40
  • 41
  • 42(current)
  • 43
  • 44
  • Järgmine 


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Mida mu unenäod tähendavad? Para-P 15 13,102 03-11-2023, 13:27
Viimane postitus: Blondiin007
  hirmutavad unenäod nupsu 9 3,864 26-09-2020, 19:40
Viimane postitus: kalldunn
  Inimesed ja aurad nende ümber alexa 29 18,304 10-01-2020, 20:45
Viimane postitus: Q11
  Aina korduvad unenäod lagunendmaja 90 69,028 21-12-2019, 21:54
Viimane postitus: Q11
  Unenäod saavad tõeks Hallucigenia 39 24,368 28-08-2017, 18:53
Viimane postitus: Marimu
  Pidevad unenäod Jinny 5 5,087 27-06-2016, 06:51
Viimane postitus: Tulnukinimene
  Häirivad unenäod PrincessOfMoon 3 6,695 30-07-2014, 07:53
Viimane postitus: olematu
  Värvilised unenäod, abi? :) plantique 2 2,650 02-06-2014, 17:14
Viimane postitus: Veli Joonatan
  Hirmutavad unenäod Maris 2 2,887 08-04-2014, 15:22
Viimane postitus: Mannu
  Veidrad juhtumised ja unenäod peale vanaema surma. Vabahing 5 3,540 08-07-2013, 14:20
Viimane postitus: Vabahing

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat