•  Eelmine
  • 1
  • 2(current)
  • 3
  • 4
  • 5
  • ...
  • 44
  • Järgmine 
Teema hinnang:
  • 3Hääli - 2.33 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Erinevad unenäod ja nende tõlgendused
#26
mul oli samuti paar päeva tagasi suht vahva kogemus - nägin unes, et hoian käes bussipiletit. Kõik oli äärmiselt reaalne, k.a. see füüsiline tunne, mis kaasnes pileti hoidmisega kahe sõrme vahel. Samas teadsin äkitselt, et seda piletit tegelikult ei eksisteeri... et kui ma nüüd oma silmad avan ja vaatan seda kätt, millega piletit hoian, siis on see täiesti tühi. Sel hetkel, kui ma seda mõtlesin oli pilet veel "silme ees" ja füüsiline tunne olemas ning avasingi siis silmad - pole piletit ja ka tunne, mida tundsin (hoian käes seda) oli kadunud... hiljem oli selline tunne nagu oleks kellegagi hirmsa vaidluse maha pidanud ja siis selle võitnud - ülim rahulolu endaga Smile
Vasta
#27
üldiselt psühholoogias peetakse väga värvilisi, detailide- või sündmusterohkeid unenägusid põhiliselt aju stressi näitajaks (muide, ka positiivset stressi on olemas).
lisaks muidugi üldtuntud teooria, et unenägudel on teatatud pingeidmaandava indikaatori funktsioon. keha nö. laadib end öösel meie meeltesse kogunenud ballastist maha. kui meil see võimalus puuduks - põleksime lihtsalt läbi, arvatakse.

kuskil unenäoteooria lektüüris mainiti ka seda, et nendest öistest nägemustest ei maksa mingeid reaalseid seletusi igakord siiski otsida. prohvetlikke unenägusid nähti nende uuringu tulemusena siiski väga ja väga harva.

enda üks põnevamaid unenäokogemusi (suht palju aastaid tagasi) oli see, kui nägin kogu sündmustikku mingis korrapärases matrixi-mustris.
täiesti abstraktne süsteem oli, millest ma läbi liikusin. kusjuures ma ise olin ka kuidagipidi justkui mustris. Smile
ükskord tundsin unes lillelõhna. sellist, mis reaalsusest ei saanud mitte kuidagi "läbiimmitseda".
ja muidugi on lendamised alati ikka ülimalt kaifid asjad. Smile
Vasta
#28
mida arvate sellest, kui näete und, et oled sina, üks su sõber ja siis Jumal? mul ükskord oli nii, et rääkisin unes nendega.. Jumalal ma küll nägu ei näinud, aga ta oli selline helenadv ja hästi "võimas"... jutu teemat ma ei mäleta, aga terve öö läbi me ainult rääkisime ja rääkisime ja rääkisime... hommikul kui ülesse rkasin, siis oli selline tunne et oleks hästi väsitava jutluse kellegagi maha pidanud!
Vasta
#29
Kui ka tegelt ongi nii ,et tegelt unenäod on maitia mis stessi järeltulijad. Ma ei hakka seda uskuma isegi kui see tõsi on.

Eile öösel näen unes eks: selline asi, et ma olen miskil reisil, mingi hull rahadega arveldamine oli, nii et mingi aeg ei olnd raha, et süüa osta, ja ma nägin mitu korda une jooksul kaarti, kus ma olin, seal oli mitu mäge, ainult mõni oli suurem kui Suur munamägi. Ühe nimi oli näiteks Koni. Mul oli siis isegi seletus selle jaoks, seal oli soine piirkond, et ei saagi eriline kõrgmäestik olla. :S
Oli mingi vend, kes oli täiesti hiinlase nägu ja rääkis liivi keelt. Mingit pidi olid seal värdjad ja olevused, kes üldjuhul olid nähtamatud. Midagi sarnast filmile Wrong turn. Ning kuskil onnis käis ilge kanepi suitsetamine. Stress. :S

Aga viimasel ajal ei ole ma unenägude ajaö tajunud, et see ei ole reaalsus jne.
Paar nädalat tagasi, kui suutsin tahtlikult unes käsi vaadata, siis olin ullult sillas küll.
Siis proovisin varbaid vaadata, õnnestus, nagu ka kukerpalli tegemine, aint valus oli.
Nüüd tahaks sellist asja teha, et prooviks unenäos kutsuda ja ühendust luua mingite võõrate elukatega nagu Castaneda anorgaanilised organismid või midagi sellist.
Laugh

[Teadet on muutnud 17-1-2004 postitaja Thorondor]
Vasta
#30
Igastahes ükskord olin haige ja siis jäin magama, magades nägin und, et olen ühes maja sees ja ma nagu taipasin ise ka ära siis, et see oli kõik uni jne... Igastahes hakkasin siis majas ringi kõndima, vabalt tahtelt kuhu tahtsin sinna läksin jne... igastahes jama oli siis, et mõne aja pärast ärkasin ülesse. Hiljem proovisin veel nii, aga nagu ei tuld välja. On kellegil mingeid soovitusi kuda saad nagu oma unenägudes ringi käia, kunagi nägin mingit artiklit selle kohta, aga enam ei kipu üles leidma.
Vasta
#31
Ükskord nägin ma unes, et inimesed kõndisid majade vahel ringi, kõik oli rahulik, eks. Mina olin vist parasjagu poes. Ja siis äkitselt käis mingi kõmakas. Inimesed läksid paanikasse ja jooksid eksinult ringi. Algul ei saanud ma üldse aru, mis oli juhtunud. Kuid siis märkasin, et üks kõrge tornmaja on kokku varisenud. Kuidas see täpselt juhtus ja miks, seda ma ei teadnud. Ma arvasin, et keegi oli majja pommi pannud, sest muud võimalust mul ei kargand pähe. Vaatasin ringi ning märkasin, et inimesed nutsid ja olid segaduses. Siis hakkasin mina ka nuuksuma. Õnneks lõppes see uni peatselt. Ärgates mõtlesin, et see oli üks masendaim ja mõttetuim unenägu, mida olen näinud. Kuid umbes kaks kuud hiljem juhtus Ameerikas see kurikuulus 11. septembri katastroof. Oli see nüüd kokkusattumus või mitte, veider on see igal juhul.
Soovitan kõigile endale muretseda Tamara Taunoneni "Suur Unenäoraamat". Seal on antud üle 10000 märksõna seletust, mis igaljuhul mind on küll aidanud. Nägin kord unes, et mu klassivend puhkas diivanil ja kui ma raamatust seletust otsisin, oli seal kirjutatud, et ta jääb haigeks. Ja paari päeva pärast see juhtuski.
Vasta
#32
Mina ise ei usu eriti neisse märksõnadesse, et näen unes karu, ja et see tähendab, et armastuses veab.
Aga mine sa tea. Muidu Tamara Taunoneni raamatud olemas.
Wolver1ne: loe Castaneda ''Unenägemise kunst'' . Ei tia palju sellest just kasu on. Seal päris konkreetset õpetust lugeja jaoks ei ole, aga ehk annab midagi kõrvataha panna.
Vasta
#33
Tsitaat:Esialgne postitaja MissIs
mida arvate sellest, kui näete und, et oled sina, üks su sõber ja siis Jumal? mul ükskord oli nii, et rääkisin unes nendega.. Jumalal ma küll nägu ei näinud, aga ta oli selline helenadv ja hästi "võimas"... jutu teemat ma ei mäleta, aga terve öö läbi me ainult rääkisime ja rääkisime ja rääkisime... hommikul kui ülesse rkasin, siis oli selline tunne et oleks hästi väsitava jutluse kellegagi maha pidanud!

Jeesusega rääkimine - rahulikku elu ja rahulikku meelt.
Vasta
#34
Ma näkin siis sellist VEIDRAT und. Kõike muidugi ei mäleta, aga niisiis:

Jooksen sõbraga mööda kõnniteed ja troll kimab mööda. Hakkame siis trollile järgi jooksma. Jõuan kiiresti joostes pea aegu ukseni ja jõuan VAEVALT sisse hüpata. Näen - mingi neeger (sõna otseses mõttes, see ei ole nali praegu) juhib trolli ja püüab selgitada, et sõber peaks kah ruttu sisse saama. Jookseb siis sõber kah trollile järgi aga sisse ikka ei saa ja annab alla. Äkki olen trolli katusel ja troll aina kõrgeneb. Näen kuidas ma järsku tõusen majade katustest mööda. Troll on siis umbes üheksakordse maja kõrgude ja KÕIGUB. Mõelge - mis tunne on olla üheksakordse maja katuse nurgal olla ja see maja KÕIGUB Smile Ja siis... libisen ära ja kukun,kukun,kukun. Mats ja troll otse jalgadele. Verd muidugi on kah, aga ÕNNEKS ma ei tunne oma unenägudes valu ja kui ma näiteks juhtun nägema tulistamist jne. , siis ma naudin seda Smile

Niisiis... tõlgenus minu trolliunenäoleSad?:o [olgu siis igaks juhuks veel öeldud, et troll oli SÕIDUK, mitte MÜSTILINE OLEVUS]:o


NB! Kas kellelgi on juhtunud seda, et ta teab, et kõik on unenägu ja suudab kõike kontrollida Smile Mul on nii olnud... see on lahe tunne.

Muudetud: 16-10-07 kell 16:49:22 Hallucigenia

[Muudetud: 8-3-2010 Cassiopeia]

[Muudetud: 8-9-2010 Cassiopeia]
Vasta
#35
No ma pakun sulle siis ühe tõlgenduse.. umbes sedalaadi tõlgenduse saaksid sa mõnelt mustlaseidelt ka ilmselt.
Sul ja sinu sõbral on mingi ühine plaan (jõuda trollile), mis teile mõlemale on oluline. Kahjuks aga suudad selle plaani läbimisega hakkama saada ainult sina, su sõber jääb maha.. Aga varsti tuleb valus kukkumine ning sa saad aru, et sõprus ei ole ohverdamist väärt..
Vasta
#36
unenägu mängis sulle ette (läbi piltmõistatuste) ühe võimaliku stsenaariumi sinu tulevikust (see mis Tutanhamon tõlkis Smile) ja nüüd pead aint tähelepanema ja märkama millal see troll tuleb ja kas ikka tasub sellesse hüpata. Unenäod räägivad universaalses kujundite keeles millest igaüks peaks ise aru saama .. ikkagi väga personaalne asi.

Kuigi tegelt ma ei usu üldse, et läbi unenägude tuleviku näeb.
Vasta
#37
pmst võib see rumalana kõlada, aga oskan millegipärast enda unenägudest ühte koma teist välja lugeda.
Ja unes näed sa alati teatavasti seda, mis sul päeval kõige rohkem mõttes olnud on, kuid teada on ka see, et täiesti selgelt ple midagi näha - inimese alateavus on nagu puder ja kapsad, kust ple otseselt midagi aru saada.
Vasta
#38
kuidas kellegil.. mis puutub aga sellesse "mis sul päeval kõige rohkem mõttes olnud on" siis samamoodi saab ka unenägudele kontrolli.. sa oled terve päev oma elu üle kontrollis ja siis sa oled seda ka unes.. saad aru et on uni ja teed mis pähe tuleb.
Päeva ajal kontroll ei tähenda, et kui keegi ütleb sulle mida teha a sa ei tee vaid et muudad selle asja selliseks et sa teed seda just tänu kontrollile.. mõtestamise küsimus. Ma olen palju kordi kontrolli saanud.
Vasta
#39
nagu mingis samas rubriigis mainisin, ei pruugi iga unenägu olla siiski "prohvetlik" e. minna täide.
seega kontsepti järgi, et unenägude kaudu meie organism üritab loomulikul viisil ellimineerida vaid keha emotsionaalsesse mälusse "salvestatud pingeid", mida me oma ärkvelolekul ei teadvusta, võib näiteks antud unenäolise üleslennu taga olla SOOV midagi üritada (antud juhul siis jah, soovitavalt sõbraga, kelle suhtes sa ilmselt alateadlikult lõpuni kindel ei ole). unes asetleidnud kukkumise taga on aga võib olla ka enda sisemine HIRM läbikukkuda, mitte aga see, et asi tingimata ebaõnnestuks.
noh, see lihtsalt üks arvamus taas. Smile
sest näiteks, kui ma ikka iseenda sürre ja üliutoopilisi unenägusid (näen neid pidevalt) iga päev tõlgendada tahaks, jookseks mul juhe küll kokku. Smile
Vasta
#40
Tsitaat:Esialgne postitaja hiidlane
need unenäod, mida ma ise mõjutan, need on kõik reaalsuseks, saanud, ehk siis, õhtul enne magama minekut mõtled millegile, mida peaks homme tegema, näiteks peaks minema rattaga kuskile, siis unes näed veel, et kuidas pakid asjad ära ja lähed rattaga matkale ja järgmine päev ilusasti toimub kõik niiLaugh

----------

aga muidu midagi sihust küll pole ette tulnud


no ometi, mida ma teen tsiteerin oma enda teksti:o, ok asi on tegelikult selles, et ma kirjutasin, et mida ma ise nii väga mõjutan on reaalsuseks läinud, aga nüüd ma arvan, et järgnev uni, mis on raudselt minu mõjutatud ei saa küll reaalsuseks, aga kes seda teab...

nägin unes, et olin kirjanduse tunnis, kus põrnitsesin üht klassi-õde ja siis järsku see vastas, et mida sa vahid... siis mul oli küll natu kehvasti, kuna, et nagu kõik kuulsid seda jne... siis aga selgus, et seda ei kuulnud keegi ainult, et mina lugesin hoopise selle ta mõtetest välja.... siis kui koju jõudsin istusin arvuti taha ja läksin para-webiLaugh ja loomulikult hakkasin kohe oma saavutusest rääkima, mida keegi loomulikult nii kohe ei usu, siis lõpuks saime siin kokkulepitud kokkusaamise aja, millal paralased kokku tulevad ja siis pidin tõestama seda...nii olimegi kõik koos, siis tõestasin, et oskasin teiste mõtteid lugeda...aga hiljem ma avastasin, et ma suudan teise inimese panna ütlema seda, mida ma ise tahan:o...siis, et seda teistele tõestada, siis kutsusin kamba enda ümber välja arvatud ühe ja siis kõik kirjutasid mulle sõnu, mida ma panen teda ütlema, see 1 isik polnud sellest ise teadlik, kuna muidu ta saaks ise vastu hakata sellele, et lihtsalt midagi ei ütle välja, siis suutsingi ta sõnu panna ütlema kõike, mida ette kirjutati, näiteks, 1 ütles mulle sõna lennuk, siis natukese aja pärast see 1, kes asjast midagi ei teadnud ütles, et päris tore oleks, kui siia lennuk alla kukuks (ma ei tea, miks kukuks, aga noh vähemalt sõna lennuk oli sees) siis pärast tõestasime sellele vennale kah, et vaata mida ma suutsin teda ütlema pannaLaugh

igatahes jah päris naljakas unenägu, mis on enam-vähem kõik tingitud siinsest para-webi foorumistLaugh nii, et ma olen küll selle mõjutajaks aga jah, kas see reaalsuseks saab....aga võiks saada muidu:o....

muide ma veel vaatan, et ma tegin kogemata, mingi smailide rekordiLaugh, kui kellegil midagi nende vastu, siis võin need ära kustutada või asendada :- ) või ;- ) jne...
Vasta
#41
Vastus küsimusele. et kuidas teha nii, et saaks unes ringi käia. Isetegevus ühesõnaga. Mina saan aru, et selleks peab lihtsalt energiat olema st. pead oma energiakehani jõudma.
Elu peab võimalikult muretu olema.
Nagualid ehk need Mehhiko jne. unenägijaist shamaanid tüübid. Nemad jätavad muud asjad elus kõrvale ja ei pööra neile tähele panu ja ei muretse nende perast.
Mõnel toimib see nii, kui sa lihtsalt korraldad enda elu ümber. Teed uusi asju ja vanu asju teistmoodi.
Aga võid süüa hapukurki, küüslauku ja juua Fantat ning toituda muust, mis kosmilise jõuga resonantsis. Kuskil oli selline teooria Laugh
Ole natuke pohhuist ja ela rõõmsalt ning taha lihtsalt unes asju tahtlikult teha. Või mis iganes see taotlemine ka ei oleks.
Keegi äkki teab head definitsiooni taotlemisele ?

Ja, siis veel selline unenägu, mida ma nägin. Läksin Estoniaga põhja. No ma pole sellest ammu juba mõelnud :S Väikesed Titanicu elemendid olid ka.
Päris scary oli.
Anyway, ma sain seal surma, aga mingi hetk suutsin nagu end ellu äratada. Või siis lõin varasema unenäo situatsiooni. Tegin seda uuesti, leidsin isegi ühe tegelase, kellele selgitasin, et vaat nüüd suren eksju ja nüüd olen jälle elus.
Viimasel ajal on ka enne juhtund, et ma suudan tahtlikult oma unenäo situatsiooni muuta endiseks.
Vasta
#42
Hehee Laugh ma mäletan kui ma olin mingi 8 aastane umbes siis ma mõtlesin, et ma pean ütlem et see on ainult uni vms. Ja niimoodi igal õhtul mõtlesin ja lõpuks ütlesingi ja aga asi on selles, et kui unes midagi teadlikult ütled siis tulevad need sõnad nagu päriselt välja ja ärkad üles :S Laugh
Vasta
#43
to Thorondor:

minu teada... ei tohi olla rutiini - tuleb olla iseenda peremees, mitte muretsema tühiste asjade pärast (töökoht, kas toitu jätkub - väiklased asjad)
Nagu mulle kunagi üks inimene targasti ütles:
Vaadata terve päev maailma sellise pilguga, nagu oleksid kõige targem olevus maakera peal, käia ringi sellise suhtumisega et oled üks võimas nõud ja "oled ühenduses suurtemate kosmiliste kanalitega"
Tõlkes - olla iseenda peremees, rutiin maha tappa ja tegutseda oma TAHTE järgi, mitte moraalkoodekseid jälgides.
Vasta
#44
lisan

või muuda oma tahet moraalkoodeksiga ühilduvaks, kui tegu on paratamatusega .. kõik on selles kuidas inimene mõtleb.. võib mõelda igasuguse töö enda hobiks ja seega teed sa seda hobi ainult sellepärast et sina tahad nii.
Vasta
#45
siin on välja toodud mõned unenägude tõlgendused http://www.sloleht.ee/index.aspx?s=unen%e4od&id=154231

samuti võib see raamat üpris huvitav olla...see unenägude leksikon http://helios.nlib.ee/search*est/c?SEARCH=AR2-00-01890 http://www.apollo.ee/product.php/0605555 - toode on läbi müüdudSad

[Teadet on muutnud 19-3-2004 postitaja hiidlane]
Vasta
#46
Ma pole kogenud ette enustamist jms.Üks põhjus võib olla see,et ma näen une nägusi arva(või ei jää need mulle meelde).
Ma tahaks väga unenägusi näha.Kas keegi oskaks aidata,et kuidas ma näeks rohkem unenägusi(või,et need mulle meelde jääks).Mingeid unerohte või muid tablette ei taha sisse süüa.
Vasta
#47
Minu unenäod mulle tavaliselt midagi ei ennusta. Mul rohkem unenäod sellisteks fantaasialendudeks ja talumatuteks luupainajateks (Bleh) on (niipalju kui ma neid mäletan).

U paar päeva tagasi oli selline lahe unenägu, kus sain terve hunniku igasugu asju, ainult et kõik ei olnud tõelised. St asi oli nagu olemas, kuid kui silmad kinni panin (unenäos muidugi) ja keskendudes asja katsusin, läksid sõrmed sellest läbi kui õhust. Tegin silmad lahti, ning asi oli jälle olemas. Osad jubinad olid sellised, osasid sain ka kinniste silmadega katsuda. Selline "mõttetu" unenägu paistis olevat. Bleh
Vasta
#48
To Cyber

Äkki sa magad liiga vähe. Et unenägusid näha, pead sa magama vähemalt 7 tundi.(muidugi leidub ka erandeid)
Vasta
#49
Kõige naljakam unenägudega seotud kogemus on mul selline, kus heitsin lihtsalt voodisse pikali kümneks minutiks, jäin kohe magama ning hakkasin unenägu nägema. Paari minuti pärast tegin silmad lahti, olin täiesti ärkvel, sain aru mis ümberringi toimub; siis panin silmad uuesti kinni ning vaatasin unenägu edasi täpselt sealt, kust see pooleli jäi. Ja nii juhtus mõned korrad. Peale seda tegin silmad lahti (poollahti), jäin vaatama voodi kõrval olevat seina, kuid samal ajal ikka nägin unenägu edasi (ärkvelolekus).
Suht imelik kogemus minu jaoks.
Vasta
#50
---
to: sego

ma arvan, et see aeg kui sa nagu ärkvel olid ja silmad poollahti olid, et siis sa lihtsalt mõtlesid selle unenäo peale, mida sa enne nägid ja siis selle põhjal nagu mõtlesid ise seda unenägu edasi või juurde ja siis tuli sihune kummaline effekt, et nagu ma näeks veel sellest und....

---

http://www.para-web.org/foorum/viewthread.php?tid=317
seoses tegin siis selle katsetuse, mida durian soovitas, nüüd aga siia selle teema juurde, et seoses selle loo kuulamisega nii palju, ma siis mõjutasin oma alateadvust just unenägude tarbeks....
ok siis, nägin, et olin kusagil saare peal või oli mingi hästi pikk liivane rand, kus olin rannas jõin igast kokteile igal pool ümber olid ahvroameeriklased....muide selle koha nimi oli loos Palmdale, tegelikult ma ei tea, kus see linn asub, kas on mere ääres või mitte....ok, et kogu unenägu oligi, kuidas seal panin pidu ja igasugust muud sellist, aga point on selles, et kui kuulata seda lugu ja mõelda selle peale, siis midagi sellist enam vähem tulebki kokku, nii, et ma mõjutasin alateadvust kuulates öö läbi üht lugu, millest nägin und...Bleh

-----------------

oiii, hästi segane postitus tuliBleh

[Teadet on muutnud 9-4-2004 postitaja hiidlane]
Vasta
  
  •  Eelmine
  • 1
  • 2(current)
  • 3
  • 4
  • 5
  • ...
  • 44
  • Järgmine 


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Mida mu unenäod tähendavad? Para-P 15 13,108 03-11-2023, 13:27
Viimane postitus: Blondiin007
  hirmutavad unenäod nupsu 9 3,874 26-09-2020, 19:40
Viimane postitus: kalldunn
  Inimesed ja aurad nende ümber alexa 29 18,307 10-01-2020, 20:45
Viimane postitus: Q11
  Aina korduvad unenäod lagunendmaja 90 69,047 21-12-2019, 21:54
Viimane postitus: Q11
  Unenäod saavad tõeks Hallucigenia 39 24,377 28-08-2017, 18:53
Viimane postitus: Marimu
  Pidevad unenäod Jinny 5 5,089 27-06-2016, 06:51
Viimane postitus: Tulnukinimene
  Häirivad unenäod PrincessOfMoon 3 6,698 30-07-2014, 07:53
Viimane postitus: olematu
  Värvilised unenäod, abi? :) plantique 2 2,650 02-06-2014, 17:14
Viimane postitus: Veli Joonatan
  Hirmutavad unenäod Maris 2 2,889 08-04-2014, 15:22
Viimane postitus: Mannu
  Veidrad juhtumised ja unenäod peale vanaema surma. Vabahing 5 3,543 08-07-2013, 14:20
Viimane postitus: Vabahing

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat