•  Eelmine
  • 1
  • 2
  • 3(current)
  • 4
  • 5
  • ...
  • 44
  • Järgmine 
Teema hinnang:
  • 3Hääli - 2.33 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Erinevad unenäod ja nende tõlgendused
#51
Tsitaat:Esialgne postitaja nefertiti
To Cyber

Äkki sa magad liiga vähe. Et unenägusid näha, pead sa magama vähemalt 7 tundi.(muidugi leidub ka erandeid)
olen kuulnud just, et vähese unega inimesed näevad rohkem unenägusid, või vähemalt mäletavd neid rohkem. Sügavalt magavad inimesed ei pidavad unenägusid mäletama.

Muide ma olen viimasel ajal hakanud lõpuks ometi unenägusid vaikselt mäletama
Vasta
#52
mida kauem inimene magab seda tõenäolisem et ta und mäletab. Inimene näeb umbes 5 unenägu öö jooksul aga parimal juhul mäletab ainult ühte kuna aju bufferdab ruumi ainult ühe unenäo mäletamiseks per night Smile.
Vasta
#53
Unes lendamise kohta on öeldud et need kes unes lendavad, on tavaliselt hea mõttelennuga ja nö "vabad" inimesed.

Kui unes lendad, oled õigel teel Laugh
Vasta
#54
Mul on nii, et õhtul mõtlen: ammu pole und näinud, nüüd võiks näha. Ja siis näengi und. Mina enda und küll täielikult kontrollinud pole. Aga ükskord ma mõistsin, et näen und aga seda päriselt ma ei kontrollinud.
Üks uni oli hästi lahe kus ma oma sõbraga ühte poemüüjat kiusama hakkasin. Aga lõpp oli vastik ( siis kui poest ära läksin). Mingid kutid tahtsid mu maha lüüa aga ei õnnestunud
Vasta
#55
:zzz: Unenägudel on minu arvamust mööda kolm erinevat eesmärki, või siis tõlgendamisvõimalust.

1) antud hetke meeleseisund, millest inimene ise aru ei saa ja unenäod täidavad psühholoogi ülesannet, alateadlikult proovid sa ennast sundida tähelepanu pöörama mingitele olulistele seikadele. (tavaliselt on need veidrad ja seosetud unenäod)

2) mingi oluline sündmus mis on minevikus juhtunud ja selle uuesti läbielamine, või siis analüüsimine. (tavaliselt unenäod, mis on konkreetsete sündmustega seoses)

3) Tuleviku aimamine. Selle all ma ei mõtle sellist utoopilist ennustamist, kuidas keegi saab nägemuse ja see läheb kolme kuu pärast täide. Pigem see, et puhkeolekus saab alateadvus rahulikult, kõrvaltvaatajana, analüüsida hetkeolukorda ja meeleseisundit ja selle põhjal täiesti reaalseid ja loogilisi järeldusi tehes, näed sa tulevikuolukordi, mis on suhteliselt tõenäoline, kui drastilisi muudatusi ei toimu, et see läheb täide.

Loomulikult on kõik see väga suhteline aj ei proovi kõigi puhul üheselt kehtida. Mind isiklikult huvitab väga see esimene tõlgendamisvõimalus, sest see on peaaegu psühholoogia ja täiesti reaalne osa enamike inimeste elust.

[Teadet on muutnud 10-4-2004 postitaja epitsenter]
Vasta
#56
Tsitaat:Esialgne postitaja Month
Võiks siis sellise teema kah teha :o Äkki kellelgi leidub suur paks raamat ja oskab aidata.

Kõige olulisem on leida unenägude seletamisel õiged märksõnad. Antud hetkel oleksid tähendusrikkad järgmised: Buss, veri, katus, jooksmine, kukkumine, sõber. Kuna mul ei ole praegu palju aega ja, et see mõte saaks õigesti edastatud, ei hakka ma su unenäo võimalikku sisu eesti keelde tõlkima Bleh loe need läbi ja vaata, kas tunned, et midagi sobib, oleks väga tore tagasisidet saada!

• To dream that you are riding a bus implies that you are going along with the crowd. You are lacking originality and are taking no control over where your life is taking.

• To dream that you fall and not frightened, signifies that you will overcome your adversities with ease.
• To dream that you fall and are frightened denotes a major struggle and overwhelming problem in your life. It may denote that you have failed to achieve a goal that you have set forth for yourself.

• To see blood in your dream, represents life, love, and passion as well as disappointments. If you see the word "blood" written in your dream, then it may refer to some situation in your life that is permanent and cannot be changed.
• To dream that you are bleeding or losing blood, signifies that you are suffering from exhaustion or that you are feeling emotionally drained. It may also denote bitter confrontations between you and your friends. Your past actions has come back to haunt you.

• To dream that you are on a roof, symbolizes boundless success. If you fall off the roof, suggests that you do not have a firm grip and solid foundation on your advanced position.

• To see your friends in your dream, signifies aspects of your personality that you have rejected, but are ready to integrate these rejected part of yourself. The relationships you have with those around you are important in learning about yourself. Additionally, this symbol foretells of happy tidings from them and the arrival of good news.
• To see your friends, saddened and troubled, in your dream, signifies sickness and distress upon them.

ka teistele huvilistele, portaal, kust ka eelolev info pärit on ja palju muud: http://www.dreammoods.com

:odie:

[Teadet on muutnud 10-4-2004 postitaja epitsenter]
Vasta
#57
Viimased paar päeva olen unes näinud, et ujun sügavas meres - see peaks tähendama, et ma jään haigeks Sad. Elame, näeme.
Vasta
#58
Ma näen und olenevalt, kus ma magan....kui ma ntx. magan suvel Peipsi ääres vanas majas ülimegamõnusas suures voodis üksi, kus mu vanavanemad jne. on maganund sis seal näen ma kõige reaalsemaid unenägusi....Mõnikord lambist ka näen und ja üles äragates ei saa aru kas see oli päriselt või mitte....mõnikord tundub, et olen mõnda unenägu juba kunagi näinud või selline situatsioon on elus läbi käinud, aga järele mõeldes ei tule küll ühtegi sarnast asja meelde
Vasta
#59
See ütlus näiteks paika ei pea, et und näeb ainult siis, kui oled parajalt maganud ja saavutad mingi sügava une staadiumi.
Kui ma koolis loengutes käin, ja tahan pikutada, aga seal liialt ebamugav, et päris magama jääda. Tihtipeale näen igasugu asju endale silme ette tekkimas, nagu mingid pildid. Samas olen ise sellest teadlik, ja saan neid pilte uurida, hiljem lähevad need muidugi kergesti meelest.
Teinekord näen mingit teksti, mille iganes peale see ka kirjutatud pole. Teksti nagu ei ole, samas nagu on ka, väga vähe peab vaeva nägema igal juhul, et sinna mingi uus tekst tekiks, mis on ikkagi mindi udujutt.
Õpin siin poole ööni arvuti taga ja vahepeal asetan pea lauale, ja näen jälle midagi. Natukese aja jörel
pärast virgumist on meeles ainult, et mignid viis tegelast jooksid sprodisaalis vms.
jne...jne......
Vasta
#60
see millest nüüd Thorondor ja aX eelnevalt siin räägivad on täiesti tavaline asi ja selleks ei pea isegi koolis käima :o Endalgi selliseid hetki.
Millest see tingitud on ma ei tea, kui nüüd tagant järgi mõtlema hakata ei mäleta kas olen neil hetkeil väsinud olnud, aga ma kaldun arvama, et väsimusest see tuleb.
Vasta
#61
unenägude nägemine ja unelemine on kaks eri asja. Näiteks toon kassid. Magamine ei ole passiivne olek. Kui kass on unine, jääb ta kergesse unne, millest võib kergesti virguda. 10-30 minutit hiljem muutub terve tema keha lõdvaks, keha asend muutub ja ta jääb sügavalt magama. Sügavas unes võivad kassi käpad tõmmelda ja vurrud liikuda ja üldse igasuguseid imevigureid teha ja on peaaegu kindel, et ta näeb unenägusid ning ajus oleva elektrilise aktiivsuse järgi otsustades on tema mõistus niisama aktiivne kui ärkvel olles. Pärast umbes seitsmeminutilist sügavat und on ta taas kerge une faasis. Seejärel tsükkel kordub.
Inimestel on samamoodi. On uuritud, ja teatakse, et unel on erinevad faasid ja und, kui sellist, on võimalik näha enamasti ainult sügava une faasis.
Olen ise olnud täpselt sellises olukorras, nagu Thorondor rääkis. Seda kutsutakse maakeeli tukkumiseks, st et ei ole päris ärkvel ega ka unes. Inimene ON võimeline pooleldi ärkvelolles unelema, aga see ei ole füüsiliselt SEE uni, ega unenägu, mida nähakse täiesti sügavalt magades.

Pealegi väsimus on kõige võimsam ajend poolunes piltide nägemiseks. Aju on olnud liiga pikalt töös või harjumuspärasest intensiivsusest tugevamalt. Kui ta jõuab üleväsimusstaaduimisse, st inimene muutub uniseks ja silmad vajuvad kinni, aga ümbritsevast on taju olemas, on need pildid nö järellained aju aktiivsest tööst.
Vasta
#62
Olen kuskilt kuulnud et unenägu mida näed selgelt kuni kella 02.00 ni, läheb täide. Ma ise olen pea aegu igal kuul näinud palgapäeva ette( igat moodi lumes viibimist- mägilumine, mitme korruse kõrgune lumi kuhu meetrine tunnel nagu tee tehtud või siis jääl liikumist) Ka kahel korral nägin mustas öös maailma lõpu ootust et kohe kohe kukub pomm või päike põrkub maaga.
Näinud olen enamasti värvilisi unenägusi. Usun ainult selgitavaid vihjeid nende põhjal mis täide on läinud.:odie:
Vasta
#63
kunagi kirjutasin oma unenäost, kus mu vanemad hukkuvad autoõnnetuses, pika jutu ruunikivi foorumisse... ning seal oli paar väga toredat tegelast kes panid kohe laksaki sellise kommentaari selle une kohta et mul jäi suu lahti...

kõik oli 110% õige... räägiti minu suhetest vanematega... soovist olla iseseisev jne...

igatahes soovitasid nad mul neid nö. unenägudeseletusraamatuid eriti mitte uskuda.
Vasta
#64
No aga ehk pasteerid siia kah nende vastuse... huvitaks kohutavalt : )
Vasta
#65
Olen näinud umbes 10 aasta jooksul ühte und, ~5-6 korda selgelt kus mind lastakse maha. Kui seda und näen tean täpselt mis edasi tomub. identne uni iga kord. Ei karda sest valu ei tundnud ja tunne oli et jään lihtsalt magama.
Vasta
#66
Muide endal juhtus samuti nii öelda üks unelnemine. Tegelikult on unelnemine üks täiesti huvitav sündmus, mulle igatahes hakkas see üpriski meeldima.....
Ärkasin hommikul kell 9:00 läksin haapsalu kiirendusvõistlusele - õhtul, tagasi sain laevaga alles järgmine hommik 11:30 ja alates kella 7:00, sellest ajast kui ma sadamasse jõudsin kuni 11:30-eni ma ainult unelnesin, kuna magamata olin lõpuks üle 24 tunni.....

Et ma olen vist sellest sõltuvuses, praegu tahaks seda veel ja veel kogedaBleh
Et täpselt nii nagu Epitsenter kirjeldas selles viimases lõigus.....Et täielik väsimus oli peal, siis vaikselt istusin kuskil pingi peal, istun, istun, tajun kogu ümbruskorda ja siis järsku ärkan üles, aga tegelikult pole otseselt maganud kordagi, samamoodi ärkan, kui keegi teine midagi ütleb, aga ma ei teagi, kas mul olid silmad lahti siis või kinni? Igatahes pilt oli koguaeg silme ees, et istun seal pingil....et nagu polekski maganud, aga ma tunnetasin ärkamist...

Aga jah, kuidas sellest sõltuvusest lahti saaksBleh, nooh pole otseselt sõltuvus on selline tunne, et tahaks veel nii olla, aga et nii olla, pean olema 24 tundi üleval, mida jälle teha ei viitsi:o....seega ei ole nagu sõltuvus või on mul lihtsalt tahtejõud nii suur, et mitte sattuda uuesti unelnemise ohvriksSad

ähh igatahes laupäeva öösel üritan üleval olla ning pühapäeval jälle seda vägevat unelnemist kogedaBleh
Vasta
#67

Niisiis, kudagi mark nii haledat txti kirjutadagi, aga teen seda ikkagi.
Nimelt, on mind aegade algusest peale külastanud uned, kuhu on segatud tohutult palju informatsiooni, mida ma unes olles ei suuda korralikult mõista, ega meelde jätta.
Põhiliselt näen ma erinevaid kohti oma mälust, mis on üksteisega sulandunud mingiks imelikuks kohaks.
Ja neid on praeguseks nii palju, et ei suuda enam meeleski pidada, kohati on need ilusad kohad (emajõeäärne ntx), mis on muutunud mingiks imelikuks sohuks, mis on allveelaevu, torusid jms mulle vastumeelset saasta täis.
Raske seletada seda teile...aga on kuidagi imelik tunne, et see tähendab midagi vms...

Hmm...
Siinkohal veel igasugu metsasid, mis on äärmiselt pimedateks muutunud, ja kus ma tavaliselt hysteeriasse satun.
Ple nagu tähtis kuidas need kohad segunevad, vaid hoopis MIKS ?
btw hommikuti peale neid unesid ärgates tunnen ennast väga väsinuna jne...juhe ka koos


edit: panin 2 posti kokku

[Teadet on muutnud 25-5-2004 postitaja loom]

[Muudetud: 8-3-2010 Cassiopeia]

[Muudetud: 8-3-2010 Cassiopeia]
Vasta
#68
Tsitaat:Esialgne postitaja Xanto
Igasugu unenäod on tegelikult selleks, et inimesele midagi õpetada ja teada anda...
Aga kui sind tapetakse unes juba paar korda väga selgelt (alati ühte moodi). Mis sellest siis õppida või tahetakse teada anda. Kas seda et nii võib juhtuda kui ma ei käitu nii või naa.
Vasta
#69
Kes siis oskab öelda mida ühest või teisest unenäost välja lugeda. Olen lugenud ka neid unenägude seletajate raamatuid. Seal on täpselt öeldud et kui sa midagi selgelt näed siis võib kunagi nii või naa juhtuda ( ujumine=suur õnn ja raha) ainult millal. See võib juhtuda homme või 80 aasta pärast aga juhtub. See on ju mõtetu jutt. Sama hästi võib ju öelda et ma suren ära aga millal ei tea.
Vasta
#70
Tähtis on osata eraldada unenäos see osa, mis peegeldab eelneva päeva sündmusi. Kui sa päeval ujusid nt. Emajões, siis on see suht tõenäoline, et ka unes vett näed. Või kui sa iga päev sõidad trammiga, siis ei ole see üldse ebatavaline, et juhtud ka unes trammiga sõitma. Sama kehtib ka filmidega. Just see ülejäänud nähtused on tähtsad(neid võiks raamatust järele vaadata).

Sinu une kohta ei oska ma küll midagi kindlat öelda. Äkki sa oled lihtsalt pinges ja tundub et sul on mingid hirmud.
Mul on nii juhtunud, et olen ka kuskil ilusas kohas ja siis äkki mõtlen, et mis siis kui merelt tuleb mõni suur torm. Ja natsa aja pärast tulebki mingi hiigellaine.

Ilus männimets tähendab, et su tervis paraneb ja asjad lähevad kergemaks, aga pimedus kuulutab seevastu eelseisvaid ebameeldivusi.

Loodame, et a sain sind aidata oma jutuga. Laugh

[Teadet on muutnud 25-5-2004 postitaja nefertiti]
Vasta
#71
Kui ma oleksin millegi pärast pinges milleks on siis (konkreetne) uni alati ühesugune. Võiks olla põhimõtteliselt sama sisulisi erinevatel kohtadel või aegadel. See uni kummitab mind. Ma ei karda seda ja pole kordagi kartnud ka. ( une sisu on et keegi laseb sind maha)

[Teadet on muutnud 26-5-2004 postitaja alri]
Vasta
#72
Minu une juhtumine on siis järgmine :

Olin oma kodu piirkonnas ja käisin mingis keldripoes... äkki tundsin et midagi juhtus - halvemaks muutus miski...

Poest väljudes nägin 4 või 3 kurjakulutavat kuju ning seejärel nad haihtusid. Siis eikusagilt ilmus välja minu ema, kes minu peale põhjendamatult röökis ja minuga kurjustas. Mäletan veel ennast mõtlemas, et ma polnud seda ära teeninud ning et mis värk on.

Veidi hiljem (mingi auk oli vahepeal sees) näen ennast justkui mingis kõrgest kandilisest tornist alla sõitmas... torni sees on mööda kylgi allajooksev sile kaldtee... kandiline. Sealt näen ennast autoga alla sõitmas, ja need 3 või 4 kahtlast tumedat kuju teevad kärbse häält.
(umbes nagu filmis Dogma, need hokikeppidega paharetid) Järgenavd hoogsad filmikaadird ja ma ei saa aru kas mina ajan neid taga või nemad ajavad mind taga - tundub olevat viimane variant. kõik saab läbi plahvatsuliku lõpuga kus ma olen torni alumisest otsas välja jõudnud ja tumedad kujud on kohe väljumas, siis näen oma isa... temaga teeme mingisuguse nähtamatu barjääri ukse ette. Kui nad sealt läbi sõitsid sai järsku kõik heaks, inimesed ilmusid eikusagilt ja naeratasid... seal sai umbes läbi kah.


Igavesti veider oli Laugh vot.
Vasta
#73
Mina siin jälle mõtlesin oma unenägude peale. Ükspäev olin väsinud päeval ja jäin magama, ärgates tüdruk ütles et ma olevat unes rääkinud aga mingis kahtlases keeles mis talle on tundmatu. Ma ise algul mõtlesin et sonisin niisama ja siis tundus mingi rääkimisena lihtsalt, aga tüdruk ütles et kindlasti ei olnud mingi lihtsalt suvaliste sõnade jahumine vaid see kõlas puhtalt. Olin mingid 4-5 lauset öelnud. Ma ei tea kas keegi sai nüüd aru mis ma rääkisin.

Siis veel hakkasin sõpradele siin ükspäev rääkima et vaata kui lahe kui käisime sügisel ühe järve ääres möllamas. Sõbrad selle peale ütlesid et sellist asja pole olnud et millest ma räägin, aga mina nii puhtalt mäletan seda kõike. Ju siis nägin unes ja arvasin et oligi päriselt see. See pole ainuke kord. Tüdrukuga kohtusin esimest korda siis mina mäletn et vestlesime hästi pikalt ja laialt aga tema väidab et me olime paar sõna vahetanud, üksteisele telefoni nr andnud ja siis mõlemad oma teed läinud.
Selliseid kordi on veel palju. Raskusi reaalsuse ja unenägude eristamisel.
On kellegil veel nii?
Vasta
#74
mind on ka aastaid juba üks ja see sama unenägu piinanud, aga õnneks ainult siis kui olen haige(kõrge palavik). sisu siis selline et on mingi suur pime ruum selles hõljuvad mingid ümmargused objektid, umbes nagu päikesesüsteem ainult et ilma päikeseta ja mina olen siis nende peal, ja keegi nagu sunniks mind siis ühelt sellelt objektilt teisele hüppama, aga probleem on selles, et vahemaad on väga suured ja iga kord kui hüppan tekib tunne nagu langeksin väga kiiresti kuskilt kõrgelt alla(väga ebameeldiv tunne sel juhul).
_________________________________
lugedes siin nende jutte keda on tulirelvadest tapetud, siis endal on paar juhtumit kui minul ja minu sõbral lüüakse mingi terariistaga pea maha ja alati sarnases situatsioonis. huvitav on see, et see ei ole hirmutav ega ka valus.
Vasta
#75
Ma olevat hiljuti unes niisama pudikeelt ajand.

Minu eilne öö. Mõtlesin, et õpin eksamiks. Selleks, et und ei tuleks ja ärkvel püsiksin, võtsin algus kolm kofeiini tabletti. Mulle kohv ja kofeiini ja tauriiniga joogid üldiselt ei mõju.
Evivei lõpuks olin 6 tabletti võtnud ja nuh uni tuli paar tundi hiljem, sellise pohmaka tundega.
Point siis selles, et ma nägin mingit haiget õudukat unes ja äkki on see Kofeiini tablettidest. Ons kellelgi midagi sarnast juhtund.

[Teadet on muutnud 9-6-2004 postitaja Thorondor]
Vasta
  
  •  Eelmine
  • 1
  • 2
  • 3(current)
  • 4
  • 5
  • ...
  • 44
  • Järgmine 


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Mida mu unenäod tähendavad? Para-P 15 13,108 03-11-2023, 13:27
Viimane postitus: Blondiin007
  hirmutavad unenäod nupsu 9 3,873 26-09-2020, 19:40
Viimane postitus: kalldunn
  Inimesed ja aurad nende ümber alexa 29 18,306 10-01-2020, 20:45
Viimane postitus: Q11
  Aina korduvad unenäod lagunendmaja 90 69,043 21-12-2019, 21:54
Viimane postitus: Q11
  Unenäod saavad tõeks Hallucigenia 39 24,375 28-08-2017, 18:53
Viimane postitus: Marimu
  Pidevad unenäod Jinny 5 5,089 27-06-2016, 06:51
Viimane postitus: Tulnukinimene
  Häirivad unenäod PrincessOfMoon 3 6,698 30-07-2014, 07:53
Viimane postitus: olematu
  Värvilised unenäod, abi? :) plantique 2 2,650 02-06-2014, 17:14
Viimane postitus: Veli Joonatan
  Hirmutavad unenäod Maris 2 2,889 08-04-2014, 15:22
Viimane postitus: Mannu
  Veidrad juhtumised ja unenäod peale vanaema surma. Vabahing 5 3,542 08-07-2013, 14:20
Viimane postitus: Vabahing

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
2 külali(st)ne

Expand chat