•  Eelmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4(current)
  • 5
  • 6
  • ...
  • 44
  • Järgmine 
Teema hinnang:
  • 3Hääli - 2.33 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Erinevad unenäod ja nende tõlgendused
#76
Mina võtsin kunagi koos alkoholiga 15 või natuke peale kofeiini tabletti ja siis kui kunagi magama tahtsin minna ei saanud silmi kinni panna. Silmad kiskusid lahti ja seni kuni kinni olid siis jooksid mingid kahtlased (ebameeldivad) pildid silmade ees
Vasta
#77
Kofeiin kiirendab närvirakkude aktiivsust.. ajuripatsi nääre vaatab et närvid sigivad kiirelt ja arvab et tegu on häda olukorraga Smile sellepeale annab ta käskluse toota adrenaliini mis omakorda kiirendab südame tegevust, avab hingamis torud, maks laseb suhkrut verre energia jaoks, veri suunatakse lihastesse ja vähendatakse vere laskmist kõhtu.

Kui jood tassi kohvi kus on 200mg kofeiini siis 6 tunni pärast on 100mg ikka sinu süsteemis.. see tähendab et sa võid kyll magama jääda aga sügavat und sul ei ole.. 12 tunniga peaks kofeiin kaduma süsteemist.
Vasta
#78
Ma olen päris mitu korda korduvaid unenägusid näinud.
Tavaliselt on see nii, et näen teatud unenägu ja siis umbes kuu või kahe pärast näen ma seda uuesti. Viimane oli selline: oli üks Lasnamäe taoline koht(ise elan LasnakalSmile. Aga inimesi oli vaid umbes tosin. Tuulevaikus. Autosid ei olnud, nende asemel kasutati jalgrattaid. Kusjuures need olid odavad ja stagnaaegsed. Aga see eest ilusate värvidega. Siis ma läksin edasi(keegi oli kaasas ka). Ja siis nägime ühe paneelmaja küljel ühte kappi, kus elas(!!!) üks puuvili(granaatõuna taoline). Läksime edasi ja siis algas järsku kuskilt rand ning luidete tagant jooksis meie poole üks marutaudis koerlane. Jooksime kiiruga maja taha, kuid sealt tuli järgmine loom. Viskasin talle kiiresti ühe kaika, mis muutus kondiks ja ta hakkas seda järama. Hakkasime koju minema.
Vot selline oligi minu kordusunenägu. Esimesel korral ma konti koerale ei visanud, siis ma arvatavasti vaid jooksin. Põhjus oli selles, et alles siis koitis mulle, et see on ju kordusunenägu.
Kui kellegil oskusi, siis võiks seletada antud unenäo tähendust.:o
Vasta
#79
minul oli väiksemana just palju kordusunenägusid. siis kui mõnda juba mitmendat korda nägin, siis nagu kusagilt unes taipasin: ahhaa, jälle on seesama unenägu ja siis ka tegin miskit natsa teistmoodi kui enne. aga üks korduv on olnud jube vastik. näen, et kõnnin mööda kumerat asfaltteed, mis on suht kitsas ja suundub sirgelt lõpmatusse. mõlemil pool teed on peegelsile vesi, mis samuti ulatub lõpmatusse. mingit teeperve ega sellist ei ole, asfalt ja siis kohe vesi. no ja kõnnin siis seal ja tean, et kõrvalolev vesi on julmsügav ja ujuda ei oska. üritan muudkui edasi kõndida aga miski hakkab mind järsku vee poole tirima. ma ei suuda lõpuks enam sellele jõule vastu panna ja mind tiritakse suure hooga plartsaki vette. samal ajal ehmatan üles.

teine korduv unenägu on veel. tean, et nägin seda und juba siis, kui veel käiagi ei osanud. mul on kord meeles, kuidas ma nägin seda und ja seejärel ehmatasin ülesse, olles ema süles ja alles pisike. igataehes uni järgmine: ma ei saa aru kus ma olen, aga seal on samuti mingised teerajad justkui ja uksed selle teeraja kõrval, uste vastust lähevad samuti teerajad ja iga teeraja lõpus on mingid x-masinad. igatahes käisin ühe masina juures ja seal sees seisis nagu inimene. miskit oli seal veel pistmist ka minu vanaemaga, ei tea mida. no ja see tee (kõikide teede vahepeal on mingine muru moodi asjandus) mis on uste ees, mööda seda siis kõnnin ja ustevahelisel kollast värvi seinal on mingid imelikud torud. lähen kogu aeg edasi ja siuke kõhe tunne on. siis ööran otsa ringi, kuna seinal ja ustel lõppu ei paista. teisele poole minnes on varsti mingi nurga taga ka üks x-masin, aga seekord jõletumalt suur. mingi pakuks et kusagil 100 meetrit kõrge. no ja see teeb siukest imelikku vaikset surinat ja miskine liikumine on seal ka. minul tekib siis selline imelik tunne sees, mida elu sees pole tundnud. ja siis ühel hetkel uni lõppeb.
nägin seda unenägu üsna tihti, kuni sinnamaani, mil toimus see tulnukate aktsioon. vahepeal tekkis selline imelik omapärane ja hirmutav tunne veel ka ärkvelolles, samuti nagumeenusid mingised imelikud detailid, mida ma elu sees kohanud pole. no ja peale seda juhtumit on kõik kadunud, kuid kui selle une peale mõelda, siis tekib ikka sama tunne mul.

siis veel: üksööse, umbes kuu tagasi nägin unes, et olin kohaliku tiigi ääres. lähenesin tiigile eemalt ja siis ei suutnud ära imestada: kusagilt taevast projitseeriti tiigile ja selle taga olevale metsale tohutusuur lõkke kujutis. ikka selline üüratusuur põlev lõke oli. ja tiiki, vee kohale ilmus naine, kes oli samuti väga pikk. kuna oli suvi, siis ei olnud veel jääd peal, aga tema justkui uisutas või siis hõljus sel vee kohal edasi ja tagasi. ja seljas olid tal sellised valged hästi kergest hõljuvast kangast riided. see oli nii ilus! nüüd hiljem olen sellele kogu aeg mõtelnud, et mis see küll oli?

oeh, juttu kui palju nüüd.
Vasta
#80
Nimelt näen juba teist korda väga reaalselt tunduvat und (ise aga ei saa aru, et see on vaid uni, ja ma ei mõtle ka, et ma nüüd tahan seda näha), nimelt näen, et meie pere ostab maja, mõlemad korrad on maja olnud selline vana, et ta vajab veel remonti, näen siis, kuidas me seal remonti teeme,ning siis ärkan ülesse.
Miski pärast tekitab see uni minus sellise vastiku tunde.
Vasta
#81
Oeh, vabandust, ma olen nii hajevil, et unustasin küsimuse panna, mida ma küsida tahtsin, et mida see tähendada võiks, sest selle unenäoga on mul tunne, et see tähendab midagi, tavaliselt unenäod ei jäta mulle sellist tunnet!
Vasta
#82
Mulle on nii mõnigi unenägu hea või halva tunde jätnud... enamikku suudan psühholoogiliselt seletada aga on ka mõni, millele vastust ei tea. Kui su perekond plaanib maja osta´ja sina eelistad linnas edasi elada, siis pole nendes unenägudes midagi imelikku. Kui majaost on plaanis ja sa sellele vastu pole, võib samuti olla, et muutus tekitab alateadlikku hirmu. Kui pakutud hüpoteesid tõele ei vasta, proovi endale sisendada, et majas pole midagi vastikut ja vaata, mis unenäos edasi juhtub.
Vasta
#83
tegelikult on nii , et ma elan juba maal ning me ei koli kohe kindlasti ära, meil on oma maja olemas, ta on meil juba terve mu elu olnud.
Tunnistan, et selle info oleksin vist pidanud kohe kirjutama sinna juttu.
Aga ma proovin seda, et sisestan, et majas ei ole midagi vastikut, kui see uni jälle tuleb.
Vasta
#84
maja tähendab muidu uuenduste saabumist.
vana maja aga on seotud lapsepõlvega. kuna sa seda maja parandad koos oma vanematega võib see tähendada et sul on paar lahendamata probleemi lapsepõlvest mis on seotud su perega. ning nüüd on vaja need lahendada.
see on midagi ränka sest muidu ei tunneks sa vastikust selle une ees.

hirmutunne unes tekib tavaliselt siis kui on tungivalt vaja miskit muuta.
uuri välja mida sa oma minevikus varjad (ning on seotud su perega) ning lahenda see probleem.
Vasta
#85
Kas sa oskad mind äkki aidata veel natuke, et kust otsast peaksin ma alustama, et teada saada, mida muuta?
Endale ei meenu hetkel midagi....
Vasta
#86
no räägi veidi täpsemalt sellest unest... detaile.
Vasta
#87
Need on kaks põhimõttelt sama unenägu, ainult, et maja on ostetud eroinevasse kohta
Maja on suvilaks mõeldud
Esimeses unenäos oleme meie pere ja onu perega maja vaatamas, või õigemini me näitame seda onule, maja on ostetud Elvasse, kui tuleb aeg valida, et millised toad mina ja mu väike vend saame, siis isa ütleb (näidates ühe ilusa vannaaegse akna poole), et sellest saab Mu venna tuba, mina siis kohe ütlen, et miks nii, et äkki ma tahan ise seda tuba endale.See tuba asub ülemisel korrusel, kokku on seal korrusel aind kaks tuba, esimene neist on selline, kust hakkaks mu väike vend siis läbi käima, sest teist moodi tagumisse tuppa ei saa.
Kui me maja sealt akna poolt vaatasime, siis oli maja nagu keskajas, tänavgi oli selline.
Nii järgmine asi , mis meenub on see, et Ma tulen ülemiselt korruselt, kuhu viib väga järsk trepp, alla ja seal on töömees, kes maja remondib, ta värvib pisikest koridori roosaks, selle peale saan mina kurjaks ja küsin, et kes tal seda värvi käsikis värvida, siis ta ütleb, et keegi ei käskinud, et ta ise mõtle, et värvib seda värvi, mina siis vastan nipsakalt, et oleks võinud vähemalt minultki küsida, et mina olen omaniku tütar, siis astub mu isa uksest sisse naeratus näol ja ma ütlen , et näete omanik ise on ka siin.
Teises unes oli maja suurem, sealt on mul meeles roheline värv, mis majas oli ja ilus suur aed.
Unes oli nagu niii, et me ostsime selle maja mu tädi käest.
rohkem ei meenu hetkel.
Vasta
#88
Kas sul on vend, keda vanemad lapsepõlves sulle eelsitasid(põhjus ei puutu asjasse, tähtsust omab see, mida tunned/tundsid)? Kas tunned tihti, et su isa serveerib enda või onu arvamust absoluutse tõe pähe? Kas onul on oluline roll sinu või teie perekonna elus? Kas teie perekond suhtleb tihedalt sugulastega?

Btw, unenägude seletusi olen põgusalt uurinud kuid arvan, et üldjuhul need tõele ei vasta ja peab leppima psühholoogila või paranormaalsega.
Vasta
#89
Jah mul on vend, seda sama näen ka unes, eriti head meie suhted ei ole üsna tihti, olin 9 a , kui ta ilmale tuli, eks ta karm oli mu jaoks, 9 aastat oma elust olin mina olnud see pesamuna.
Isa ei serveeri oma arvamust absoluutse tõe pähe, ega onu oma ka.
Onu perega suhtleme küll üsna tihedalt, ta elab meile kõige lähemal, tema lastega käin samas koolis.
Vasta
#90
lapsepõlv noorema venna varjus...
kaotatud nunnutamine Laugh
maja värvimine - unistuste peitmine välise kihi alla.
see et sa oma tuba ei saanud, mida tahtsid, näitab suuresti seda et sa oled nii mõneski asja venna peale kade ning tema elus on tähtis roll sinu jaoks. sa oled vääga tihedalt temaga seotud.
nö. läbikäik tema elus toimub ju sinu ruumi kaudu.

igatahes... keegi võõras värvis koridori roosaks?
roosa on parajalt tüdrukulik värv... kuid sulle ei meeldi kui sind võetakse peres kui lihtsalt tüdrukut, või siis võrreldakse pidevalt VENNAGA. miks ei või olla kaks last... miks peab olema poeg ja tütar.
soovahe on eristatav väga teravalt.
võibolla tahtsid su vanemad sinugi asemel poega. ning su venna näol sai nende unistus teoks.
keskaegne välimus?
minevik...
Vasta
#91
Hmmm, Tegelikult on nii, et vennal ja minul vahet ei tehta, venda ja mind ei võrrelda ka mitte.
Kuid samas äkki ma kahtlustan alateadlikult, et ema ja isa võrdlevad mind mu vanema õe ja vennaga.? kes teab, mäletan, kui mul oli üks suur jama siis mida ma tükk aega enda sees hoidsin, siis ma ei tahtnudemale selledt rääkida, kuna kartsin, et ma ei ole siis ju nii hea nagu mu vanem õde ja vend olid omal ajal minu vanuses...jama oli koolis hinnetega ja õppimisega ...
Vasta
#92
unenäod on tavaliselt nii mõnegi tähendusega. kuid kui uni hakkab korduma tähendab see seda et alateadvus soovib midagi teada anda.

igatahes on see seotud su lapsepõlvekoduga.
Vasta
#93
Võibolla siis alateadlikult tunned mingit kadedust venna eest kuigi sellele on täiesti objetiivne selgitus. Sind ja sinu perekonda tundmata on raske midagi järeldada....

[edit] parandasin typo/näpuka

[Teadet on muutnud 2004-6-26 postitaja napoleon]
Vasta
#94
Ma arvan, et tegelikult ei olegi kellelgi teisel võimalik su unenägu piisavalt õieti seletada. Isegi su lähimatel tuttavatel mitte. Tähendust võid teada vaid sa ise. Kasuta intuitsiooni!

eo
Vasta
#95
Ma nägin unes, et vaatasin telekast jalgpalli. Seal näidati EURO 2004 Portugali ja Hollandi poolfinaali. Mäng (väravate löömised jne) ei läinud üldse täppi.
Vasta
#96
to: Vandaal

ma arvan, et tegemist oli nii öelda selle esimese astme kaitseinglitega, nagu mulle meeldis neid rühmitadaBleh, et nad suudavad sind kõigest hoiatada ning see on sinu teha, kas sa võtad nende nõu kuulda või ei...



Nüüd minu öine juhtum, et kas kellegil on olnud nii, et öösel näeb mitut erinevat und ning näletab absoluutselt neid kõiki täiesti selgelt?
Ma olen enne kogenud nii, et ma saan näha erinevaid unenägusid öö jooksul, aga iga unenäo vahel ma pean üles ärkama, aga täna oli hoopis teine asi, et ma ei ole öösel kordagi üles ärganud, seda ma mäletaksin täiesti hästi, aga need pidid olema täiesti erinevad unenäod, kuna igal unenäol oli erinev teema, põhimõte ning koht ja kõik oli erinev eelmise omast ning neid ma nägin kokku öö jooksul 4 tükki, mis pani täna hommikul mõtlema ning ma mäletan täiesti detailselt igat unenägu..... viimane unenägu oli kõige lühem, et pidin nagu üles ärkama, siis äratuskell äratas tõusin unes nagu üles ning panin kella kinni ning vaatasin ühte teist kella, mis on rikkis juba pool aastat ning selle osutid tiksusid, seega sain aru, et tegemist unega.... aga üles ärkasin hoopis hiljem ning teadmisega neljast unenäost ilma tegelike ärkamisteta.....
Vasta
#97
Ma nägin täna unes, et mu üks hea sõber suri ära. Olime paari sõbraga kuskil 9 korruselises majas. Meie olime 7ndal korrusel... enne olime teisel aga siis läksime 7ndale. Ja see sõber jooksis rõdule ja tegi nagu ta hakkaks üle rõdu ääre hüppama ja siis kogematta kukkuski alla ja sai surma. Ma ei tea kas ta nüüd kukkus sellepärast, et ta mõtles, et on endiselt teisel korrusel ja mõtles sealt alla hüpata või sellepärast, et ta tahtis nalja teha ja kogemata kukkus üleääre. Me kõik hakkasime nutma, pisarad tulid silma ja jooksime alla. Nii nagu mina mäletan seda und siis me nutsime ikka tükk aega ja mõtlesime koguaeg, et see on tema emale ikka suur õnnetus. Ma muidu poleks sellest unenäost kirjutanud aga see unenägu tekitas minus ebameeldivust. Ma olen ükskord ammu veel sarnast und näinud kus mul see sama sõber suri ära aga selle asemel suri hoopis minu vanaisa.
Vasta
#98
minu viimane tõsine unenäokogemus oli väga huvitav. ta ei olnud midagi eriti ekstreemset, aga lihtsalt minu puhul ebatavaline. lugu oli selline:

kõik algas sellest et ma olin öösel suhteliselt vähe magada saanud ja õhtul veini joonud. hommkul ärkasin üles, sest pidin minema kokkusaamisele, mille hommikul siiski tyhistasin. kell 12 otsustasin uuesti magama minna. jäin väga kergesti magama ja peaegu kohe hakkasin ka und nägema...ja mitte mingit suvalist segast und eba pisikest ega ebamäärast väid täitsa sellist, nagu mõni sisukas juturaamat..peaaegu täislik. veidike enne kella 13:00i tuli telefonikõne, mille peale ma üles ärkasin.
mul on huvitav reaktsioon, et ma ärkan väga kergelt telefoni helina või isegi sõnumi piiksu või telefonivibra peale üles (mul on telefon voodis), kui samal ajal võin täiesti tähelepanuta jätta telefoni äratuskella, mis on ka värinaga.
Rääkisin kõne ära ja jäin peaaegu kohe uuesti magama. enne uinumist ma veel mäletasin oma eelmist unenägu, aga edasi see ei läinud, vaid hakkas hoopis uus. ja siis ärkasin juba tunni aja pärast lõpuks äratuskella peale.
Mis imestama paneb mind, on see, et ma pole kunagi varem näinud nii lyhikese aja jooksul nii sygavat ja tegevusrikast unenägu. isegi koos segavate faktoritega. isegi terve pika öö jooksul on sellist asja väga harva kui ma näen midagi sellist ja mäletan ja hakkan hoopis muud und edasi vaatama.

aga metsikult lahe oli see, ma üritan välja nuputada nyyd need põhjused ja ajendid, mis mind selliste unenägudeni viis =)
Vasta
#99
Ma tahan ka teada, millal ja kuidas ma näen vahel väga harva sigamegavingeid sisukaid unenägusi. Et millest see sõltub huvitav ja kuidas selliseid esile kutsuda?
Vasta
Nägin unenägu paar päeva tagasi. See hakkas piinama, et äkki läheb tõeks. Kõige hullem on see et ma nägin kuupäeva. 23 juuli. see oleks nagu nii selge. ja järgmine päev nägin samuti oma kodu linna ümbrust. Nagu kõik oli korras, aga siis ma nagu teadsin juba et sõber on surnud ja ei näinud uuesti seda, see oleks nagu edasi läinud. Ma ei mäleta sellest midagi. Kui ainult, et sõber suri 23 juuli mingisse haigusesse. Mis see tähendab? Mulle tundub see kuidagi hirmutavana, kuna 23 juuli on järgmine nädalavahetus.
Vasta
  
  •  Eelmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4(current)
  • 5
  • 6
  • ...
  • 44
  • Järgmine 


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Mida mu unenäod tähendavad? Para-P 15 13,108 03-11-2023, 13:27
Viimane postitus: Blondiin007
  hirmutavad unenäod nupsu 9 3,873 26-09-2020, 19:40
Viimane postitus: kalldunn
  Inimesed ja aurad nende ümber alexa 29 18,306 10-01-2020, 20:45
Viimane postitus: Q11
  Aina korduvad unenäod lagunendmaja 90 69,043 21-12-2019, 21:54
Viimane postitus: Q11
  Unenäod saavad tõeks Hallucigenia 39 24,375 28-08-2017, 18:53
Viimane postitus: Marimu
  Pidevad unenäod Jinny 5 5,089 27-06-2016, 06:51
Viimane postitus: Tulnukinimene
  Häirivad unenäod PrincessOfMoon 3 6,698 30-07-2014, 07:53
Viimane postitus: olematu
  Värvilised unenäod, abi? :) plantique 2 2,650 02-06-2014, 17:14
Viimane postitus: Veli Joonatan
  Hirmutavad unenäod Maris 2 2,889 08-04-2014, 15:22
Viimane postitus: Mannu
  Veidrad juhtumised ja unenäod peale vanaema surma. Vabahing 5 3,542 08-07-2013, 14:20
Viimane postitus: Vabahing

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat