Teema hinnang:
  • 2Hääli - 4.5 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Venemaa kuulutas Krossi rahvusvaheliselt tagaotsitavaks
(18-02-2014, 19:28 )kalldunn Kirjutas: Minu arvates on Krossi interpoli üles panemine ja maha võtmine, Krossi enese kätetöö.
Muidu ta ei oleks olnud nii rahulik. Ta ju irvitas kõikkidele näkku.
Aga miss essmärgil ta seda tegi?
Seda teab - ainult Kross ise.

Minu arvates Kross ei irvitanud vaid Keskerakondlik Tallinna linnavalitsus irvitab linnaelanike üle. Aga inimesed on erinevad nagu ka nende arvumusedSmile
Vasta
(18-02-2014, 20:12 )Faraday Kirjutas:
(18-02-2014, 19:28 )kalldunn Kirjutas: Minu arvates on Krossi interpoli üles panemine ja maha võtmine, Krossi enese kätetöö.
Muidu ta ei oleks olnud nii rahulik. Ta ju irvitas kõikkidele näkku.
Aga miss essmärgil ta seda tegi?
Seda teab - ainult Kross ise.

Minu arvates Kross ei irvitanud vaid Keskerakondlik Tallinna linnavalitsus irvitab linnaelanike üle. Aga inimesed on erinevad nagu ka nende arvumusedSmile


Ma ütleks hoopis, et nad kõik irvitavad inimeste üle. Üks ühelt ja teine teiselt mättalt. Asi, mille üle nad irvitavad, võib ju erineda.
Kokku on siiski kõik üks suur teater, mis on ühe kurva komöödia ebaõnnestunud paroodia.
Rahvale läheb peale see "poolte" mäng. Tegelt on tegu ühe ja sama meeskonnaga või kuidas?
Vasta
Eks rahvas ole nad sinna lavale ise pannudwink KE ja RE on tõesti ühe mündi kaks külge.
Vasta
(19-02-2014, 07:49 )Faraday Kirjutas: Eks rahvas ole nad sinna lavale ise pannudwink KE ja RE on tõesti ühe mündi kaks külge.
Nad on ise sinna end lavale pannud ja rahvas lamba moodi vahib ja määäägib...

Vasta
(19-02-2014, 21:40 )corporis Kirjutas: Nad on ise sinna end lavale pannud ja rahvas lamba moodi vahib ja määäägib...
Ise on ennast sinna keeruline panna. Näiteks sina ei ole sellega hakkama saanud ja mis määgimist puudutab siis määgivad suuremalt jaolt asunduskolonistid ehk siis KE sihtgrupp ja need kes on omandanud usinalt asunduskolonistide mentallittedi.
Vasta
Tegelt, Faraday? Sa oled üks nendest siin foorumis, kel on intelligentsemat sorti mõtlemine antud, minu arvates. Kohati keerutad sa juttu küll nii keeruliselt ja arusaamatult ümber nurga, nagu seda tegi Sama Ott aga samas kui on teemaks koalitsiooni kaabakate mustad teod, kukud sa kui netikommentaator kohe KE-d mustama. Mitte, et ma neid kaitseks aga (vähemalt minule) tunduvad RE, IRL jamad kümnetes kordades Eestile kahjulikumad. Kui teemaks on "Jamad Tallinnas" siis sa ei kuku ju näiteks sotse hoopis kiruma (ehk Turay pärast..)?

Teemasse ka, kui nüüd Kross on nagu võll seotud piirileppega ja interpoliga, olen ma õieti aru saanud, et Eesti kaks kõige mõjuvõimsamat tegelast on E.N. Kross ja Siim Kallas?

P.S. et ei hakataks mind siin seostama KE vms ERAkonnaga, minu silmis on Eestis ainult üks partei, keda mina võimu juures näha tahan. Kahjuks ei ole valitsuses esindatud.
Vasta
(20-02-2014, 09:53 )BleedingOutMyEyes Kirjutas: Teemasse ka, kui nüüd Kross on nagu võll seotud piirileppega ja interpoliga, olen ma õieti aru saanud, et Eesti kaks kõige mõjuvõimsamat tegelast on E.N. Kross ja Siim Kallas?

Ma arvan (tegelikult olen kindel), et Kross ei ole eesti üks mõjuvõimsamaid inimesi. Minu arvates on Kross üks ausamaid poliitikas olevatest inimestest. Küll on aga venemaa põhjusega Krossi peale tige kuna Krossi teadmised luurekordinaatorina ja hilisem tegevus Keskerakonna korruptsioonipaljastamisel ei ole tegevus mida venemaa meeleldi näeks kelle iganes poolt.

Ülejäänule vastasin teemas "Erakonnad Rahvakallal"
Vasta
Ma pigem soovitaks mõelda selle märkimisväärse mõjuvõimu üle, mis lubab ühel teatud suurriigil (ja ka teistel) interpoli tagaotsimislisti oma suva järgi( kui vaja, organiseerime tõendid, jne ) inimesi lisada ja sealt neid jällegi kaotada. Kui usaldatav on seega "see Interpol", küsiks...

Vasta
(21-02-2014, 10:20 )Vesilik Kirjutas: Hiljutises(vist oli kahe nädala taguses) Nelli Teataja poliitikaveerus on väidetud et Kross on usa luureorganisatsioonide palgal,nende mõjuagent ning nendega seotud lähedalt oma praeguse usast pärineva elukaaslase kaudu kes on vastavate organisatsioonide ammune kaastöötaja.Kahjuks pole seda artiklit netis üleval,niiet huvilised peavad paberkandjat sirvima.
Mis Faradaysse ja tema eelnevatesse sibulaid lõikuvatesse aliastesse puutub siis esindab ta küllaltki selgesõnaliselt oma hoiakutega samade organisatsioonide propagandistlikku poolt.

Vähemalt sain nüüd teada keda ma küllaltki selgesõnaliselt esindan. Ise olen küll selle esindamise suhtes veidi teisel arvamusel Smile Mis aga Krossi puudutab, siis eks väidetakse ju kõigi kohta kõike. Ka minu kohta. Ise püüan hinnata inimesi nende jutu ja tegude järgi - ehk siis püüan vaadata lahtiste silmadega ringi ja mitte tirida välja killukesi ning esitada neid omale sobivas kontekstis. Seega olen endiselt arvamusel, et Kross on hetkel üks mõistlikumaid poliitikuid. Aga keegi ei keela teistel olla teisel arvamusel. See on täiesti normaalne kui on erinevaid arvamusi ja oleks vist väga viltu kui kõik oleks ühel ja samal arvamusel.
Vasta
Venemaa nähtavasti survestas Krossi abil praegust parempoolaset valitsust piirilepingule alla kirjutama, milleks muidu neil järsku sellega nii kiire hakkas. Tartu rahust teinud enam keegi järsku juttugi...

Jordani Mari pidavat mõningatel andmetel hoopis albaanlane olema, küllap siis on valeidentiteediga illegaal?
Vasta
(21-02-2014, 23:40 )istrat Kirjutas: Venemaa nähtavasti survestas Krossi abil praegust parempoolaset valitsust piirilepingule alla kirjutama, milleks muidu neil järsku sellega nii kiire hakkas. Tartu rahust teinud enam keegi järsku juttugi...

Jordani Mari pidavat mõningatel andmetel hoopis albaanlane olema, küllap siis on valeidentiteediga illegaal?

Need seal Toompeal teeved ja tegid Tartu rahust juttu ainult siis kui see neile "kasulik" oli ehk oli vaja rahvale puru silma ajada.

Segase taustaga inimeste puhul kisub mõte vatama sünagoogi suunas.
Vasta
Washingtonis tegutsev mõttekoda Heritage Foundation avaldas eelmise aasta lõpus põhjaliku analüüsi Interpoli tegevusest, kus väljendati tõsist muret liikmete võimaluse üle infot levitada ilma seda eelnevalt süsteemselt läbi vaatamata.
Heritage Foundation, mis tegeleb konservatiivse riigipoliitika (mis põhineb vabal ettevõtlusel, piiratud valitsusel, isikuvabadustel, traditsioonilistel Ameerika väärtustel ning tugeval riigikaitsel) edendamisega Ameerikas, leiab, et Interpoli osaks olemine on USA-le riikliku tähtsusega, kuid nende liikmesriikide vaheline info edastamise süsteem tekitab tõsist muret.

Eelmise aasta lõpus avaldatud analüüsi ühe osana käsitleti ka Eerik-Niiles Krossi "punast lippu" Interpoli süsteemis, mis tekkis sinna Venemaa initsiatiivil seoses väidetava Arctic Sea kaaperdamisega, mis tõi Krossile kaasa tagaotsitava staatuse Venemaal.

Mõttekoda leiab oma analüüsis (mida saab pikemalt lugeda siin), et Interpoli otsust Krossi puhul on äärmiselt raske kaitsta. Samuti leiab Heritage Foundation, et lisakahtlust tekitab fakt, et otsus tehti teatavaks samal ajal kui Pjotr Silajevi juhtumiga. Nad teevad järelduse, et tegemist on Interpoli poolt kontrollitud lükkega vaigistada Venemaad pärast seda kui Interpol lükkas tagasi Venemaa soovi vahistada nüüdseks surnud Sergei Magnitski äripartner William Browder põhjendusega, et tegemist oli loomult poliitilise ja seetõttu Interpoli reeglite ja määrtuste vastase olukorraga.

Mõttekoda leiab, et USA peaks tegema koostööd teiste demokraatlike riikidega, et reformida Interpoli infolevitamise süsteemi ja samuti nõuavad nad iga-aastast raportit Ameerika kodanike kohta olemasoleva info kohta. Nad leiavad, et kuna mitmed Interpoli liikmesriigid (analüüsis käsitletakse veel juhtumeid näiteks Iraagist, Indoneesiast, Suurbritanniast ja Tšiilist) ei ole seaduskuulekad demokraatiad, peaks USA piirama ligipääsu informatsiooni kohta, mis USA kodanike kohta käib, et neid kaitsta alusetute või poliitiliselt motiveeritud "punaste lippude" eest. Analüüsi koostajad leiavad ka, et USA jätkuv toetus Interpolile peaks sõltuma Interpoli rangest kinnipidamisest oma 1956. aasta konstitutsioonist.

Interpoli käes on suur ja pidevalt kasvav hulk informatsiooni tagaotsitavate ja süüdi mõistetud kurjategijate kohta maailmas, sealhulgas ka terrorismisüüdistustega inimesed. Heritage Foundation leiab, et autoritaarsed riigid võivad Interpoli süsteemi kasutada süütute inimeste või poliitiliste konkurentide taga kiusamiseks, kuid seda võib kasutada muudeks eesmärkidest mittedemokraatlike riikide ning terrorismi toetajate poolt.

Analüüsi koostajad kutsuvad Interpoli muuhulgas üles suuremale läbipaistlvusele, infolevitamise süsteemi reformile (sealjuures ka "punaste lippude" mitte avalikuks tegemisele) ning rangemalt konstitutsioonist kinni pidamisele ja ettevaatusele riikide vastu võtmisel Interpoli.

Heritage Foundation võttis Krossiga ühendust seoses tema hiljutise kinnipidamisega Sofias. Browder, kes edastas mõttekohale info Krossi vahistamise kohta Bulgaarias, arvab, et seal võis tegemist olla Venemaa poolt otse info edastamisega Bulgaariale, mis oleks Interpoli reeglite vastane, sest Krossi "punane lipp" võeti maha veebruaris.
(22-02-2014, 06:07 )excubitoris Kirjutas: Need seal Toompeal teeved ja tegid Tartu rahust juttu ainult siis kui see neile "kasulik" oli ehk oli vaja rahvale puru silma ajada.

Ma oleks sellise üldistamisega veidi ettevaatlikum. Aga ma pole ka õppinud koolis juurdlemist. Tegelikult ma polegi käinud miilitsakoolis.
Vasta
Kross: homofoobia esindab Putini mõtteviisi
Tsitaat:Parteidistsipliini eirav Isamaa ja Res Publica Liidu aseesimees Eerik-Niiles Kross kaitseb kooseluseaduse vastuvõtmist riigikogus.

Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  See suur ja mõistetamatu Venemaa!? excubitoris 4,202 1,184,825 23-03-2024, 15:47
Viimane postitus: Kunglas
  Stalkeris kuulutas Tarkovski ette Eesti tulevast iseseisvust Gemini 4 6,544 01-11-2016, 14:35
Viimane postitus: stepsel
  Ukraina-Venemaa maailmakriis positiivne 1,785 479,864 24-08-2014, 15:29
Viimane postitus: Nielander

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat