Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ACTA
#51
(10-02-2012, 18:07 )excubitoris Kirjutas:
(10-02-2012, 18:02 )Eithea Kirjutas:
(10-02-2012, 09:08 )Nordicligths Kirjutas: /-/
ÜKSKÕIKSUS ON TUGEVUS
See mõte on küll väga kaheldava väärtusega...

See on tsitaat raamatust "1984" mille autoriks Orwelli nime kandnud isik.
Loe ja sa saad aru millele on viidatud.

Kas tsitaat ei peaks mitte olema: NÕRKUS ON TUGEVUS ?
Vasta
#52
http://www.delfi.ee/news/paevauudised/va...d=63903417

Saksamaal peatati siis ka ACTA ratifitseerimisprotsess. Vaikselt see asi enam läbi ei lähe, nüüd hoitakse internetist asjal silma peal.

http://www.delfi.ee/news/paevauudised/ee...d=63899595
komöödiat kah: acta tagantkiitja enda blogis oli pildimaterjal puha autoriõiguseta üles pandud ja vaeseke pidi omaenda blogis puhastustöö tegema Laugh

(10-02-2012, 18:57 )Nordicligths Kirjutas: Inglise keeles on see lause: ignorance is strength. Minu meelest raamatus oli see veidi teistmoodi tõlgitud aga olenevalt kontekstist annab sõna ignorance=ükskõiksus erinevalt ka tõlgendada.

"1984" kontekstis oli mõeldud asja nii, et ignoreeri ametlikku liini, ära lase end mõjutada, ela oma elu.

Vasta
#53
Inglise keeles on see lause: ignorance is strength. Minu meelest raamatus oli see veidi teistmoodi tõlgitud aga olenevalt kontekstist annab sõna ignorance=ükskõiksus erinevalt ka tõlgendada.

Vasta
#54
Sellist jama (08.02.2012 ACTA kohta küsimused Heimar Lenk, Tarmo Tamm, Olga Sõtnik) on raske kommenteeridaBleh

[Pilt: 949086t11hf8f1.jpg]

PS: Isegi Läti sai aru, et ei maksa alla kirjutada.
Vasta
#55
Ühes teises foorumis ringleb selline pilt
[Pilt: Foolium.jpg]
Vasta
#56
(10-02-2012, 18:55 )euroruubel Kirjutas: "1984" kontekstis oli mõeldud asja nii, et ignoreeri ametlikku liini, ära lase end mõjutada, ela oma elu.

No kui sellises kontekstis (?) njha...Shock
Kas peaks olema ükskõik, mis toimub minu elukeskkonnaga, milles kahtlemata sisaldub ka internett, et las aga ametnikud toimetavad rahulikult ja ei ole vaja end lasta sest häirida ja läbi seaduse lubada neil häirida minu elu...

Riigikogu liige Igor Gräzin soovitab Eestil ACTA üle otsustamine hästi läbi mõelda, kuna tema hinnangul on tegemist globaalse tsensuuri kehtestamisega.

Nordicligths ja Leena väga asjalik huumor....Smile)
Vasta
#57


[/quote]

"1984" kontekstis oli mõeldud asja nii, et ignoreeri ametlikku liini, ära lase end mõjutada, ela oma elu.


[/quote]

Seda lauset võib võtta nii ja naa.
Ükskõiksus mis piirini?

Kui ikka üleüldise ükskõiksuse tulem ongi see crapp, mida me täna kõik näkkima peame?

Keegi tark mees on kunagi kirjutanud ka sellise lause : Kurjus saabki sellepärast vohada, et head inimesed midagi ei tee.

Ja ei teegi hirmust halb olla, ehk vastu hakata.

Ph34r2



Vasta
#58

Tallinna raad

[Pilt: OBmzZC3anh.jpg]
Vasta
#59
[quote][quote='olematu' pid='145640' dateline='1328895192']




"1984" kontekstis oli mõeldud asja nii, et ignoreeri ametlikku liini, ära lase end mõjutada, ela oma elu.




Seda lauset võib võtta nii ja naa.
Ükskõiksus mis piirini?

Kui ikka üleüldise ükskõiksuse tulem ongi see crapp, mida me täna kõik näkkima peame?

Keegi tark mees on kunagi kirjutanud ka sellise lause : Kurjus saabki sellepärast vohada, et head inimesed midagi ei tee.

Ja ei teegi hirmust halb olla, ehk vastu hakata.

Ph34r2
[/quote]


Pigem oli ikka mõeldud nii, et ära kiida võimudele takka, ära mine koostööle, saate aru küll...




Vasta
#60
(10-02-2012, 19:50 )euroruubel Kirjutas:
(10-02-2012, 19:33 )olematu Kirjutas:

"1984" kontekstis oli mõeldud asja nii, et ignoreeri ametlikku liini, ära lase end mõjutada, ela oma elu.

Seda lauset võib võtta nii ja naa.
Ükskõiksus mis piirini?

Kui ikka üleüldise ükskõiksuse tulem ongi see crapp, mida me täna kõik näkkima peame?

Keegi tark mees on kunagi kirjutanud ka sellise lause : Kurjus saabki sellepärast vohada, et head inimesed midagi ei tee.

Ja ei teegi hirmust halb olla, ehk vastu hakata.

Ph34r2

[/quote]

Pigem oli ikka mõeldud nii, et ära kiida võimudele takka, ära mine koostööle, saate aru küll...





[/quote]

Aga mis Sa siis ise räägid, et teevad ära, ilma et meie midagi teha saaks?
Mis asi see on, kui mitte vaikimine, vaikne heakskiit?

Vasta
#61
Ignorance is strenght kontekst antud asja juurde ei sobigi, mai saagi aru, mille pärast see ütlus "1984" raamatust siia jõudus. Kõnealune ütelus sobib nt siis kui palutakse, et punaste lippudega tuleksid maiparaadile, koputaksid töökaslaste peale...või lihtsalt ei kuula, mida võimud ametlikult kellegi kohta räägivad...

Vasta
#62
Minu jaoks on ÜKSKÕIKSUS = ära sekku, hoia kõrvale, ela oma elu, ole vait, astu rahulikult laibast ka üle ja pööra veel pea ka ära, kui kedagi kusagil tapetakse, röövitakse jne...Seega ei saanud aru...Hrmm

Jep ...euroruubeli eelmine postitus, andis selguse.
Vasta
#63
(10-02-2012, 19:56 )euroruubel Kirjutas: Ignorance is strenght kontekst antud asja juurde ei sobigi, mai saagi aru, mille pärast see ütlus "1984" raamatust siia jõudus. Kõnealune ütelus sobib nt siis kui palutakse, et punaste lippudega tuleksid maiparaadile, koputaksid töökaslaste peale...või lihtsalt ei kuula, mida võimud ametlikult kellegi kohta räägivad...

Muig, kas koputajad ainult kommunistlikus ühiskonnas on?
Kuidagi vägivaldne võrdlus.
Argpüks ja pugeja jääb selleks iga riigikorra ajal.

Ja muide, oli see nüüd vihje minu poliitilisele maailmavaatele? Ma ei ole roosa, ma ei ole punane, ma olen humanist.
Mitmenda põlve oma. Laugh
Aga see on ju ka tuttav käitumine, et teistsugust mõttemaailmaga inimest kiputakse hullumaja vääriiliseks või vähemalt kommunistiks pidama Laugh

Vasta
#64
(10-02-2012, 20:00 )Eithea Kirjutas: Minu jaoks on ÜKSKÕIKSUS = ära sekku, hoia kõrvale, ela oma elu, ole vait, astu rahulikult laibast ka üle ja pööra veel pea ka ära, kui kedagi kusagil tapetakse, röövitakse jne...Seega ei saanud aru...Hrmm

Jep ...euroruubeli eelmine postitus, andis selguse.

See on pigem apaatia.

PS: Samas - Ignorance on kirjapildis lähedane sõnale ignoreerimine. Seda ta aga kahjuks ei tähenda kuid väljend : Ignoreerimine on jõud oleks kohati üsna tõene.
Vasta
#65
(10-02-2012, 20:06 )Leena Kirjutas:
(10-02-2012, 20:00 )Eithea Kirjutas: Minu jaoks on ÜKSKÕIKSUS = ära sekku, hoia kõrvale, ela oma elu, ole vait, astu rahulikult laibast ka üle ja pööra veel pea ka ära, kui kedagi kusagil tapetakse, röövitakse jne...Seega ei saanud aru...Hrmm

Jep ...euroruubeli eelmine postitus, andis selguse.

See on pigem apaatia.


No jha võib olla tõesti, apaatne inimene on jõuetu, tahtetu ehk seega ükskõikne, kuid samas ükskõiksus võib ka jõudu sisaldada ja on otsus mitte sekkuda....
Vasta
#66
Kui võim "palub" sul aktiivselt sekkuda võimude poolel, pakkudes präänikut, see nõuab... kõva kindlameelsust...kui palju oli neid,kes nt ENSV-s sellest ära ütlesid...?

ACTAga seoses: ACTA kiitjad on kõik valitsuse poole peal: välisministeerium, euroinstiututsioonid, palju asjapulgad ka eelpool mainitud organisatsioonidest ilmselt ütleks ei, aga ametikoht...no ei tahaks ilma jääda....oled passivne...ei ütle midagi...krt, järsku jääd tubasest eurotööst ilma...

Vasta
#67
(10-02-2012, 20:16 )Eithea Kirjutas: No jha võib olla tõesti, apaatne inimene on jõuetu, tahtetu ehk seega ükskõikne, kuid samas ükskõiksus võib ka jõudu sisaldada ja on otsus mitte sekkuda....

Ma pole just kindel oma keeleoskustes, kuid ükskõiksus on pigem asjade valikus, kama kaks kas söön täna põdraprae või oa supi metssea lihaga, apaatia aga kama kaks, kas mind puuakse, giljotineeritakse, fileeritakse või palutatakse tuleriidal elusast peast ilma maitseaineid lisamata.
Parandage kui eksin. Saan ka targemaks.
Vasta
#68
(10-02-2012, 20:24 )euroruubel Kirjutas: Kui võim "palub" sul aktiivselt sekkuda võimude poolel, pakkudes präänikut, see nõuab... kõva kindlameelsust...kui palju oli neid,kes nt ENSV-s sellest ära ütlesid...?

ACTAga seoses: ACTA kiitjad on kõik valitsuse poole peal: välisministeerium, euroinstiututsioonid, palju asjapulgad ka eelpool mainitud organisatsioonidest ilmselt ütleks ei, aga ametikoht...no ei tahaks ilma jääda....oled passivne...ei ütle midagi...krt, järsku jääd tubasest eurotööst ilma...
Mind oleks ENSV ajal nii pioneerimalevast välja visatud . Selleni ei jõutud. Aga komsomolist visati välja küll, ja seda ammu enne laulvat revolutsiooni. Laugh
Kuida ma sinna komsomoli üldse sattusin? Nu klassijuhataja keeras ukse lukku, et enne sa siit koju ei lähe.
Päris mitu tundi istusin. Siis tuli meelde, et vanaema ootab.

Vasta
#69
(10-02-2012, 20:24 )euroruubel Kirjutas: Kui võim "palub" sul aktiivselt sekkuda võimude poolel, pakkudes präänikut, see nõuab... kõva kindlameelsust...kui palju oli neid,kes nt ENSV-s sellest ära ütlesid...?

No natuke ikka oli neid kindlameelseid, vähemasti minu vanaema jutu järgi, neil jäi terve küla küüditamata, üks pere viidi, kuna nad ei uskunud, et selline asi on võimalik.

Vasta
#70
(10-02-2012, 20:28 )olematu Kirjutas:
(10-02-2012, 20:24 )euroruubel Kirjutas: Kui võim "palub" sul aktiivselt sekkuda võimude poolel, pakkudes präänikut, see nõuab... kõva kindlameelsust...kui palju oli neid,kes nt ENSV-s sellest ära ütlesid...?

ACTAga seoses: ACTA kiitjad on kõik valitsuse poole peal: välisministeerium, euroinstiututsioonid, palju asjapulgad ka eelpool mainitud organisatsioonidest ilmselt ütleks ei, aga ametikoht...no ei tahaks ilma jääda....oled passivne...ei ütle midagi...krt, järsku jääd tubasest eurotööst ilma...
Mind oleks ENSV ajal nii pioneerimalevast välja visatud . Selleni ei jõutud. Aga komsomolist visati välja küll, ja seda ammu enne laulvat revolutsiooni. Laugh
Kuida ma sinna komsomoli üldse sattusin? Nu klassijuhataja keeras ukse lukku, et enne sa siit koju ei lähe.
Päris mitu tundi istusin. Siis tuli meelde, et vanaema ootab.

...Pioneeriks pühitsus mul oli, aga ei head maitset sest...koolis oli loosung et "õige pioneer hoiab kooli ümbruse ja aia korras!" ja niisiis, kupatatigi pioneerid...lehti riisuma, KURADI MÄNNIKÄBISID KOOLIAIA MÄNNIPUUDE ALT ÄRA KORJAMA!!!Shock Hing ei ihanud muud kui "1984" õpetuse raames "ignoreerida"(loomulikult ei tead ma tollal "1984st" midagi), aga oli kohustus ÜKT punktid täis teenida.

Noorematele: ÜKT=ühiskondlik-kasulik töö. Selle jaoks oli päevikus eraldi arvestus, võltsida töötunde meil polnud võimalik ,kuna õpetajad pidas meil nende üle veel oma arvestust. Kel kooliajal ÜKT norm jäi tegemata, sai seda teha suvevaheaja arvelt.

Vasta
#71
See selleks....Võtame nüüd arvutiprogrammid...Näiteks WIN7. on juba spetsiaalselt välja selle jaoks tehtud. Seal on juba kontrolli ja nuhi värk sees.Samuti plokib piraat muusika või muu mitteametliku asja ära. Ja see juba töötab ......Nii et see meie vastupunnimine on ajutine. Lõpuks tehakse ikkagi meie kahjuks ära......See on tuleviku jaoks ette nähtud......HI!
Head edasist uurimist.
Vasta
#72
(10-02-2012, 21:28 )HUGOTH Kirjutas: See selleks....Võtame nüüd arvutiprogrammid...Näiteks WIN7. on juba spetsiaalselt välja selle jaoks tehtud. Seal on juba kontrolli ja nuhi värk sees.Samuti plokib piraat muusika või muu mitteametliku asja ära. Ja see juba töötab ......Nii et see meie vastupunnimine on ajutine. Lõpuks tehakse ikkagi meie kahjuks ära......See on tuleviku jaoks ette nähtud......HI!
Head edasist uurimist.

!!! WIN7 ei ole programm.

Vasta
#73
Mis ta siis on ...kas Luulu või!!!!
Vasta
#74
(10-02-2012, 21:38 )HUGOTH Kirjutas: Mis ta siis on ...kas Luulu või!!!!

Operatsioonisüsteem!

Programm on hoopis midagi muud!!! Keeruline?
Vasta
#75
(10-02-2012, 21:28 )HUGOTH Kirjutas: See selleks....Võtame nüüd arvutiprogrammid...Näiteks WIN7. on juba spetsiaalselt välja selle jaoks tehtud. Seal on juba kontrolli ja nuhi värk sees.Samuti plokib piraat muusika või muu mitteametliku asja ära. Ja see juba töötab ......Nii et see meie vastupunnimine on ajutine. Lõpuks tehakse ikkagi meie kahjuks ära......See on tuleviku jaoks ette nähtud......HI!
Head edasist uurimist.

Ei tea, mul ei ole Win 7 siiamaani midagi ära blokeerinud Smile Ja kui Win 7 nii väga karta siis alati võib ju Linuxit kasutada
Vasta
  


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
2 külali(st)ne

Expand chat