Teema hinnang:
  • 1Hääli - 5 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Šamanismi raamatud
#1
Tere,

palun soovitage teie arvates häid šamanismi/šamaani raamatuid :

Apollo valik

Tänan!
Vasta
#2
Saan anda soovitusi loomulikult ainult nende hulgast, mida olen lugenud, seetõttu võib mõni väga hea raamat olla siin nimetamata. Ja muidugi seda maitseasja ei maksa ka unustada.

Üleloomulik, Graham Hancock - minu meelest kohustuslik kirjandus, autor on küll väga paljusõnaline ja kordab ennast tihti, patustab samade asjadega, milles ta oma vastaseidki süüdistab - kuid raamat sisaldab niivõrd alustpanevat infot, et seda lihtsalt peab lugema.

Teadlik unenägemine, Robert Moss - autor on läbi käinud paksust ja vedelast, seega tema kogemused paistavad olema usaldusväärsed, samas tundub, et ta on vägivaldselt surutud tema jaoks liiga kitsasse "sängi", ta ulatuks mainstriimist väljapoole, aga miskipärast seda ei tee. Raamat sisaldab praktilisi õpetusi Lucid Dreamiks.

Psühhedeeliline šamanism, Jim DeKorne - taimedest, ilma suurema "umbluuta", asjalik lugemine.

Ratsutamine tuulehobul, Sarangerel - autor on "juurtega" šamaan (kahjuks küll juba segavereline), mitte nö isehakanu ja kirjeldab ehedat (vähemalt minu arust - ja ma ei ole spets) burjaatia šamanismi. Aga meil, isehakanutel, ei ole sellega suurt midagi teha. Samas on päris palju huvitavat teooriat, mida saab kasutada küll. Rituaalide kirjeldused on aga Burjaatia.

Teel järgmisse dimensiooni, Clemens Kuby - esiteks imelise paranemise lugu ja teiseks eluloolised killud kohtumistest eri maade šamaanide ja teadjatega, nende inimlike külgede näitamine. Põhiline praktiline soovitus - mõtte jõud on tohutu.

kõik Castaneda raamatud - minu meelest kohustuslik kirjandus

Šamaani meetod, Alberto Villoldo - raamat on praktiline teejuht nö isehakanud šamaanile, seega peaks olema soovitus nr 1, aga vot minu poolt ei ole. Läbilugeda tasub kindlasti, ja paljugi kõrva taha panna. Kuid see on teise inimese läbinämmutatud toit. Ma eelistan oma toidu ise läbi närida.

Ja kindlasti saab soovitada kõiki Harneri raamatuid, seega
Šamaani tee, Michael Harner- ise seda ma lugenud pole. Harner on uusšamanismi looja, "isehakanute" teejuht.

***********
Mõttetu lugemine oli "Šamaanid Aasias ja Euroopas", Mihaly Hoppal - ilus suureformaadiline ülevaatlik pildiraamat ja ei enamat.

Šamaani rüü, Anna Reid - reisikirjeldus, millest pole kahjuks mitte midagi meelde jäänud. Raamatut laenutades lootsin et autor on eestlane, kuid vist oli sakslane. Eestlane oleks rohkem süvitsi näinud.

***********

Loodan, et teiste arvamusi ka siia laekub, sest minu hinnang jääb kahtlemata ühekülgseks ja kirjeldab rohkem mind ennast kui ülaltoodud raamatuid.
Ja lisan veel, et Paganakoja foorumisse on viimasel ajal selle teema kohaseid postitusi laekunud.
Vasta
#3
Tänud ülevaate eest!
Vasta
#4
(23-01-2012, 10:47 )Marina Kirjutas: Loodan, et teiste arvamusi ka siia laekub, sest minu hinnang jääb kahtlemata ühekülgseks ja kirjeldab rohkem mind ennast kui ülaltoodud raamatuid.
Ehk leidub veel liikmeid, kes jagaks häid soovitusi.
Vasta
#5
Eva Lips "Indiaaniraamat", üks eksemplar on mul müüa.

Mõned seisukohad on tänaseks küll vananenud, näiteks inkade inimohvrite puudumine, kuid raamat ON hea.
Vasta
#6
Kus kotkad lendavad - Šamanistlik tee sisemise tarkuse juurde
Vasta
#7
Huntide tarkus. Elli H. Radinger
Elle H. Radinger on 30 aastat looduses ja pool-looduses hunte jälginud.

See raamat ei ole küll raamat šamanismist, kuid see kild puudutab otseselt teemat; ja ülejäänu kaudselt Smile

Tsitaat:Riskides sellega, et pärast järgneva kirjelduse lugemist hakkate mind esoteerikuks pidama, tahan teile rääkida ühest elamusest, mis pööras mu senise maailma pea peale.
Sügisel 2008 sain kutse Baierimaale nädalasele šamaaniseminarile, kus õpetati kasutama hundi teadmiste jõudu oma elus. /…/ Tunnistan, et olin väga skeptiline. Pidin osalejate šamaaniriitustel saadud kogemusi ja elamusi võrdlema oma teadmiste ja hundikogemustega. /…/
Üks harjutustest oli seotud hundi toitumise ja jahiga. Kõik viidi šamaanitrummide abil sügavasse meditatsiooni ja saadeti vaimsele reisile. Pärast reisi räägitud elamused ajavad mulle veel praegugi kananaha ihule. Allgäust pärit talunaine ja taimetark Elisabeth, kes polnud väljaspool loomaaeda kunagi hunti näinud, kirjeldas detailselt kuidas ta hundina hirvelehma taga ajas ja selle maha murdis. Ta kirjeldas oma jahti, nagu oleks ta näljane hunt:
"Ma pistsin jooksu, mul oli ükskõik, mis minu ümber toimus. Loom lõi mind jalaga. Ma ei tundnud valu. Alles oli ainult nälg ja loom, keda tahtsin tappa. Ma lõin hambad ta kaela ja tundsin vere maitset. Kui loom kukkus ja rohus lebas, kiskusin ta küljest suuri lihatükke. See maitses nii hästi. Lõpuks sain oma kõhu täis. Tunne oli nii soe ja hea."
Ka teiste osavõtjate kirjeldused sarnanesid jahmatavalt tõelise hundieluga. Neid sündmusi ei saa jälgida loomaaia vangistatud huntide juures. Seal ei saa hundid rebida elavat liha. Midagi sellist näeb ainult metsikuid hunte jälgides. Detaile teavad vaid vähesed eksperdid, ja ometi kirjeldasid neid siin seminaril võhikud. Olin üllatunud ja lummatud.
Õhtune hunditants oli ürituse kõrgpunkt. Osalejad panid ette isetehtud hundimaskid ja muutusid trummihelide saatel hundikarjaks. Mina tunnen huntide laulu. See siin kõlas kohutavalt ehtsana. Need polnud enam inimeste hääled, mis hunte järele aimasid, vaid hundihääled ja mul oli tunne, nagu seisaksin keset hundikarja.
Suhtuge šamanismi kuidas tahate, ent see on kindlasti kogemus, mis võib tuua neile, kes on võimelised end avastama, palju äratundmisi. Mind veenis seminar selles, et meis kõigis on teadmised huntide, loomade ja metsiku looduse kohta olemas ja me võime neid igal ajal kasutada. Osalejad mitte ainult ei õppinud hunte tundma, vaid kogesid end hundina ja hakkasid oma elu paremini mõistma. /lk 179-180/
Vasta
#8
Eino muidugi hundiks ennast moondada on vinge. Aga veel vingem on püüda oma alateadvuse juurde minna...sinna kes loob neid pilte, kes loob sulle hundi keha? Vat see on juba huvitav. Puhas Peegeldus. Kõike mida Tahad Saad. Aga seal tekkibki väga imelik paradoks....seisad lihtsalt Peegli ees ja vaatad Ennast...Järsku taipad...Sa ise oledki Peegel...Smile
Vasta
#9
(23-01-2012, 10:47 )Mannu Kirjutas: Saan anda soovitusi loomulikult ainult nende hulgast, mida olen lugenud, seetõttu võib mõni väga hea raamat olla siin nimetamata. Ja muidugi seda maitseasja ei maksa ka unustada.

Üleloomulik, Graham Hancock - minu meelest kohustuslik kirjandus, autor on küll väga paljusõnaline ja kordab ennast tihti, patustab samade asjadega, milles ta oma vastaseidki süüdistab - kuid raamat sisaldab niivõrd alustpanevat infot, et seda lihtsalt peab lugema.

Nii see on. Kuna lugesin ammu, siis raamatu meenutamiseks panen juurde sisukokkuvõtte.

Raamatus «Üleloomulik» uurib Graham Hancock mõistatuslikku «enne ja pärast» hetke, et avada tõde ning välja selgitada mõjud, mis vormisid nüüdisinimese mõistuse. Tema otsingud viisid ta Prantsusmaa, Hispaania ja Itaalia koopamaalingute juurde, Lõuna-Aafrika mägede kaugetesse kaljuvarjetesse ning Amazonase vihmametsadesse, et juua taimedest saadud vägevat hallutsinogeeni ayahuasca't koos indiaanlastest šamaanidega, kelle maalingutel on kujutatud samasuguseid inimeste ja loomade hübriide nagu esiajaloolistes koobastes ning kaljuvarjetes. Kas koopamaalingutel ja kaljuvarjetes kujutatud «üleloomulikud olendid» võivad olla inimkonna iidsed õpetajad? Ehk polnudki inimkonna evolutsioon Darwini tuvastatud «pime» protsess, vaid midagi muud - midagi sihikindlamat ja arukamat, mida me alles hakkame mõistma?
Lugemine kõigile, kelle uudishimu ei piirdu vaid argiaskelduste ja kõmukirjandusega.


Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Raamatud, mida sooviks leida. carmo 1 3,144 17-02-2022, 09:56
Viimane postitus: stalo
  Michael Newton, Ph.D. raamatud killuke1 82 45,256 24-02-2021, 15:13
Viimane postitus: Minaelan
  Vanad ja hinnalised raamatud Wilholmensis 1 5,455 08-12-2018, 11:19
Viimane postitus: NelliN2
  Müüa raamatud John 37 28,599 16-02-2014, 12:54
Viimane postitus: togli
  Raamatud numeroloogiast Gripp 6 5,478 26-09-2013, 10:06
Viimane postitus: Müstik
  Carlos Castaneda raamatud VarvastegaVurrud 5 4,979 19-02-2013, 18:04
Viimane postitus: VarvastegaVurrud

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat