Postita vastus 

Teema reiting:
  • 1 Häält - 5 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Šamanismi raamatud
Autor Sõnum
Balzzar
Vana kala

22-01-2012 19:38
Postitus: #1
Šamanismi raamatud
Tere,

palun soovitage teie arvates häid šamanismi/šamaani raamatuid :

Apollo valik

Tänan!
(selle postituse viimane muutmine: 22-01-2012 19:39 Balzzar.)
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Mannu Eemal
Blondiin

23-01-2012 10:47
Postitus: #2
RE: Šamanismi raamatud
Saan anda soovitusi loomulikult ainult nende hulgast, mida olen lugenud, seetõttu võib mõni väga hea raamat olla siin nimetamata. Ja muidugi seda maitseasja ei maksa ka unustada.

Üleloomulik, Graham Hancock - minu meelest kohustuslik kirjandus, autor on küll väga paljusõnaline ja kordab ennast tihti, patustab samade asjadega, milles ta oma vastaseidki süüdistab - kuid raamat sisaldab niivõrd alustpanevat infot, et seda lihtsalt peab lugema.

Teadlik unenägemine, Robert Moss - autor on läbi käinud paksust ja vedelast, seega tema kogemused paistavad olema usaldusväärsed, samas tundub, et ta on vägivaldselt surutud tema jaoks liiga kitsasse "sängi", ta ulatuks mainstriimist väljapoole, aga miskipärast seda ei tee. Raamat sisaldab praktilisi õpetusi Lucid Dreamiks.

Psühhedeeliline šamanism, Jim DeKorne - taimedest, ilma suurema "umbluuta", asjalik lugemine.

Ratsutamine tuulehobul, Sarangerel - autor on "juurtega" šamaan (kahjuks küll juba segavereline), mitte nö isehakanu ja kirjeldab ehedat (vähemalt minu arust - ja ma ei ole spets) burjaatia šamanismi. Aga meil, isehakanutel, ei ole sellega suurt midagi teha. Samas on päris palju huvitavat teooriat, mida saab kasutada küll. Rituaalide kirjeldused on aga Burjaatia.

Teel järgmisse dimensiooni, Clemens Kuby - esiteks imelise paranemise lugu ja teiseks eluloolised killud kohtumistest eri maade šamaanide ja teadjatega, nende inimlike külgede näitamine. Põhiline praktiline soovitus - mõtte jõud on tohutu.

kõik Castaneda raamatud - minu meelest kohustuslik kirjandus

Šamaani meetod, Alberto Villoldo - raamat on praktiline teejuht nö isehakanud šamaanile, seega peaks olema soovitus nr 1, aga vot minu poolt ei ole. Läbilugeda tasub kindlasti, ja paljugi kõrva taha panna. Kuid see on teise inimese läbinämmutatud toit. Ma eelistan oma toidu ise läbi närida.

Ja kindlasti saab soovitada kõiki Harneri raamatuid, seega
Šamaani tee, Michael Harner- ise seda ma lugenud pole. Harner on uusšamanismi looja, "isehakanute" teejuht.

Mõttetu lugemine oli "Šamaanid Aasias ja Euroopas", Mihaly Hoppal - ilus suureformaadiline ülevaatlik pildiraamat ja ei enamat.

Šamaani rüü, Anna Reid - reisikirjeldus, millest pole kahjuks mitte midagi meelde jäänud. Raamatut laenutades lootsin et autor on eestlane, kuid vist oli sakslane. Eestlane oleks rohkem süvitsi näinud.

Loodan, et teiste arvamusi ka siia laekub, sest minu hinnang jääb kahtlemata ühekülgseks ja kirjeldab rohkem mind ennast kui ülaltoodud raamatuid.
Ja lisan veel, et Paganakoja foorumisse on viimasel ajal selle teema kohaseid postitusi laekunud.
(selle postituse viimane muutmine: 23-01-2012 11:43 Mannu.)

Brain expedition.
Balzzar
Vana kala

23-01-2012 12:24
Postitus: #3
Tänud ülevaate eest!
Balzzar
Vana kala

23-10-2012 21:33
Postitus: #4
(23-01-2012 10:47 )Marina Kirjutas:  Loodan, et teiste arvamusi ka siia laekub, sest minu hinnang jääb kahtlemata ühekülgseks ja kirjeldab rohkem mind ennast kui ülaltoodud raamatuid.
Ehk leidub veel liikmeid, kes jagaks häid soovitusi.
Mannu Eemal
Blondiin

11-08-2013 10:04
Postitus: #5
Eva Lips "Indiaaniraamat", üks eksemplar on mul müüa.

Mõned seisukohad on tänaseks küll vananenud, näiteks inkade inimohvrite puudumine, kuid raamat ON hea.

Brain expedition.
stalo
Tavaliige

25-05-2017 10:32
Postitus: #6
Kus kotkad lendavad - Šamanistlik tee sisemise tarkuse juurde
Postita vastus 

Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Vanad ja hinnalised raamatud Wilholmensis 0 1,896 23-04-2016 12:06
Viimane postitus: Wilholmensis
  Raamatud, mida sooviks leida. carmo 0 1,646 04-03-2015 19:21
Viimane postitus: carmo
  Müüa raamatud John 38 17,523 18-06-2014 12:58
Viimane postitus: peeter88
  Raamatud numeroloogiast Gripp 6 3,236 26-09-2013 10:06
Viimane postitus: Müstik
  Carlos Castaneda raamatud VarvastegaVurrud 5 2,655 19-02-2013 18:04
Viimane postitus: VarvastegaVurrud

Vali alamfoorum:

Kasutaja(d) vaatamas seda teemat: 1 külalist

gro.bew-arap[tä]bew-arap | Para-web | Tagasi üles | Tagasi sisu juurde | Mobile Version | RSS voog