Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Miks rahvaarv kasvab?
#26
"Kõrgem mina" on pigem vaimuteadvus. Hinge ma tean ja näen, vaimus pole kindel. Pole näinud kunagi või vähemalt ei oska eristada neid reaalselt muust energiast. Kahtlen, kas üldse keegi on neid näinud visuaalselt.
Vasta
#27
Huvitav, et mõni sellest shamaani ja Kenneth Meadows'i absurdist kuidagi välja ei saa.Shock
Vasta
#28
Huvitav mõtlemine kasutajal Soe1.
Buddha tegi Prison Breaki ja kõik vaatasid suure hämmastusega pealt.
Vasta
#29
(20-03-2012, 22:28 )Metafor Kirjutas: Huvitav mõtlemine kasutajal Soe1.
Buddha tegi Prison Breaki ja kõik vaatasid suure hämmastusega pealt.
Tore et keegi matsule pihta on saanud - Buddha tegi tõesti puust ja punaseks, aga millegipärast ei taha keegi sellest aru saada. Sadomaso mängud on ikka väga mõnusad, milleks küll lahkuda. Kuna meie mälu on pidevalt kustutatud, siis puudubki teadmine või kogemus, et mis veel võib olla reaalselt võimalik.
Celtic:" "Kõrgem mina" on pigem vaimuteadvus. Hinge ma tean ja näen, vaimus pole kindel. Pole näinud kunagi või vähemalt ei oska eristada neid reaalselt muust energiast. Kahtlen, kas üldse keegi on neid näinud visuaalselt".
Väga hästi väljendatud ja nii ongi. Hing on ja elab igavesti kui ta tahab ja on osa KÕIKSUSEST. Vaimu kui sellist pole vist olemas, mõni arvab arvatavasti vastupidi, aga see selleks. "Püha vaim" on minu nägemuses see seltskond anorgaanilisi, kes seda vanglaplaneeti haldab ja meid igapäevaselt ja pidevalt lüpsab(emotsionaalset energiat). Olen seda siin korduvalt kirjeldanud, aga kordamine on tarkuse ema:
Isa, poja ja püha vaimu nimel - kristlik mantra ,kus ISA on hing kes on loonud POJA ehk siis inimkeha ja "PÜHA VAIM" DIRIGEERIB MÄNGU, et energiad kokku korjata - kogu vanglaplaneedi filosoofia.

Päikest.
Vasta
#30
Eii-ei... said valesti aru - see, et ma näinud pole, ei tähenda, et olemas pole. Vaim on vägagi olemas, lihtsalt tunnetatav. Visuaalselt näha on raske ja see, et minul puudub teadmine visuaalsete omaduste kohta, ei tähenda, et kellelgi teisel neid poleks. Liiati on palju muid tõendeid vaimu olemasolu kohta.

PS. vanglaplaneet on vaid üks paljudest teooriatest ja põhineb arusaamal, mida tõesti kultiveeris Buddha. Ent see on ka arusaadav, sest tolle aegset lihtrahvast India regioonis pidi kuidagi lohutama, et nende lõputud vaevad kunagi lõpu leiavad. Täpselt nii, nagu kristlik orjausk võeti Roomas kasutusele, et sealseid orje ohjata, oli lugu ka budismi alustaladega - läbinisti vettinud ja läbi imbunud tolle aja sotsiaalsetest teguritest.

Mis puudutab isa, poja ja püha vaimu olemusse, siis sinu nägemus on küll veidi omavoliliselt kokku pandud. Kui üldse, siis on püha vaim selles kolmainsuses pigem Maa, ehk ema, ehk armastus.
Vasta
#31
(20-03-2012, 14:36 )Celtic Kirjutas: "Kõrgem mina" on pigem vaimuteadvus. Hinge ma tean ja näen, vaimus pole kindel. Pole näinud kunagi või vähemalt ei oska eristada neid reaalselt muust energiast. Kahtlen, kas üldse keegi on neid näinud visuaalselt.

(21-03-2012, 07:22 )Celtic Kirjutas: Eii-ei... said valesti aru - see, et ma näinud pole, ei tähenda, et olemas pole. Vaim on vägagi olemas, lihtsalt tunnetatav. Visuaalselt näha on raske ja see, et minul puudub teadmine visuaalsete omaduste kohta, ei tähenda, et kellelgi teisel neid poleks. Liiati on palju muid tõendeid vaimu olemasolu kohta.

PS. vanglaplaneet on vaid üks paljudest teooriatest ja põhineb arusaamal, mida tõesti kultiveeris Buddha. Ent see on ka arusaadav, sest tolle aegset lihtrahvast India regioonis pidi kuidagi lohutama, et nende lõputud vaevad kunagi lõpu leiavad. Täpselt nii, nagu kristlik orjausk võeti Roomas kasutusele, et sealseid orje ohjata, oli lugu ka budismi alustaladega - läbinisti vettinud ja läbi imbunud tolle aja sotsiaalsetest teguritest.

Mis puudutab isa, poja ja püha vaimu olemusse, siis sinu nägemus on küll veidi omavoliliselt kokku pandud. Kui üldse, siis on püha vaim selles kolmainsuses pigem Maa, ehk ema, ehk armastus.
See olekski olnud liiga ilus, aga tasus ikkagi proovida. Ei vaidle vastu, et see on teooria ja pealegi üpris hea selline, kui tahad mõista pikemas perspektiivis toimuvat.
Gautama Siddharta ehk siis virgunu BUDDHA oli ise pärit jõukast perest ja vaevalt Teda huvitas vaesema rahva sotsiaalne heaolu - pigem oli Tal aega(7 aastat) mõtteid mõlgutada ja lõpuks anti domeenlase poolt tõuge, kes siis vormistas NIRVAANA.
Püha kolmainsus on tõesti minu konstruktsioon ja vabandan kui keegi on seda enne mind öelnud(ei pretendeeri patendilewink). Mitmes kohas on rõhutatud, et praegu maal toimuv on nn. "kolmas LUciferi" eksperiment(jällegi Drunvalo, Galaktika Föderatsioon ehk siis "Vana Impeerium") Kaks eelmist on lõppenud fiaskoga. Utreerides jällegi natuke, kas planeetidel on hing või vaim - igal kivil, vihmaussil, taimel, putukal, loomal, inimesel ja äkki ka planeedil on oma HING. Äkki asjad ei ole nii keerulised, kui meile püütakse New Ages ette kirjutada. Inimese hing ei kehastu iial umbrohus või vihmaussis(liigse mõtlemise vili) - on lihtsalt erinevad hinged.
GAIA on šamaanidele PÜHA, sellega on eriti palju igasugust sõnavahtu paberile pandud, aga astu nüüd sellest illusioonist välja ja vaata natukene eemalt - vaata ja äkki näed suuremat mängu, ikkagi miljonid aastad, millest mina ei mäleta küll midagi(kuigi pidi 22 kehastumine käsil olema)Bleh

Päikest.

Vasta
#32
22 on ilmselgelt liiga liiga väike number. Pigem vast rohkem miljonite-miljardite kanti. Meil on lihtsalt illusioon, et ka vaimuilmas kulgeb aeg lineaarselt ja et meie oma eelmises elus olima kakssada aastat tagasi Rumeenias munk-veinivalmistajad vms. Täiesti vabalt võib sinu JÄRGMINE kehastus olla aastasse 1500 või kuhu iganes, kus on just sellised konkreetsed tingimused, mida sinu vaimul ja hingel tarvis on järgmise sammu astumiseks.

Buddhat muidugi ei huvitanud vaesema rahva heaolu, nagu ei huvitanud ka roomlasi orjade heaolu - usku ja religiooni oli tarvis siiski selleks, et neid huvitas rikkama klassi heaolu, vastasel juhul oleks orjad liialt mässama hakanud.

Indias on tänaseni klassisüsteem. Selle süsteemi järgi ei olegi võimalik mitte kunagi sansaarast väljuda. Sest kes on ühes klassis, see sinna ka sünnib üha uuesti ja uuesti.
Vasta
#33
SANSAARA kirjeldabki olukorda ehk siis vanglat ja kui keegi on huvitatud, siis on ka NIRVAANA.Smile

/Indias on tänaseni klassisüsteem. Selle süsteemi järgi ei olegi võimalik mitte kunagi sansaarast väljuda. Sest kes on ühes klassis, see sinna ka sünnib üha uuesti ja uuesti/
Vabandust kastisüsteem,mis ei ole päris sama kui "klassid". Kui võrdled millised õigused on "puutumatutel", siis klassides lumpen sellele kuidagi ei vasta. Teatud mõttes peegeldab see süsteem olukorda universumis - kord ja järjepidevus on kõige alus, HING areneb miljoneid aastaid(siis pidevalt ilma kustutamisteta) ja kui on valmis - saab järgmisele tasemele. Maal ei saa see süsteem töötada just selle pärast et inimpõlve jooksul pole võimalik ennenägematult taset tõsta(aga Sul on võimalus NIRVAANA-sse jõuda)
Minul pole õrna aimugi, miks olen kehastunud siin ja praegu, aga seda tean et mul on hing(kaunis noor veel teine) , aga vaimust ei tea ma midagi.Bleh

Päikest.
Vasta
#34
Sul pole kunagi siis vaim peale tulnud, sa pole kunagi olnud vaimustunud ning järelikult pole sa ka vaimukas inimene.
Vasta
#35
Vastupidi, aga see ei tõesta ju midagi - need on selle sõna erinevad kasutusvõimalused igapäevases elus, aga mitte rohkemat.Smile

Päikest.
Vasta
#36
Kui sa nii arvad. Võiks vaid vähemalt teada, et tühja koha peale mitte miskit ei teki, alati on olemas mingi eeldus.
PS. sinu hing lahustub peale sinu füüsilist surma. Sellist asja nagu iseteadvusega surematu hing, ei ole olemas.
Vasta
#37
Vot kus lops - või et kohe lahustub, ei tea küll milles. Sellisel juhul jäävad peremehed oma kasumlikust ärist varsti ilma - õigemini peaksid ammu kuival olema.Laugh
Huvitav, aga arvatavasti saad Sina "vaimust" aru nii nagu mina "hingest", siis et probleem on lingvistiline. Samas võib Sul õigus olla.wink

Päikest.
Vasta
#38
Võibolla tõesti on sinu hing minu vaim ning sa lihtsalt jätad ühe lüli füüsilise keha ja vaimu vahelt ära.
Vasta
#39
Äämmm... mainiks teie segamatu vaimuvestluse vahele, et Püha Vaim ei ole Maa kui planeet Maa tähenduses... vabalt, voli antud edasi unistamiseks.
Vasta
#40
Hinge tunnetamine on seotud aju tööga, hinge ei ole võimalik ju füüsiliselt tunnetada? Kuna neurobioloogia uurib inimaju käitumist ja sellest seost inimesega kehaga. On tehtud katseid ja on jõutud järeldusele, et hinge ei olegi olemas. Inimesed, kes on olnud kliinilises surmas, kuid on elama jäänud, räägivad ka, et nad tunnetasid oma hinge. Aga neurobioloogia on lähedal tõestusele, et inimese aju lihtsalt projitseerib kujutise inimese kehast, ning see kujutis on saanud nii-öelda hinge staatuse.
Vasta
#41
Hinge olemasolu on ammu kindlaks tehtud. Surmahetkel muutub inimese kaal kergemaks. Lisaks on palju kirjeldusi, kus surnud inimene (näteks raske operatsiooni ajal) on kirjeldanud detailselt seda, mis toimus samal ajal tema ümber. Ajuga pole siin midagi pistmist.
Vasta
#42
(21-03-2012, 18:01 )VLAD Kirjutas: Hinge olemasolu on ammu kindlaks tehtud. Surmahetkel muutub inimese kaal kergemaks. Lisaks on palju kirjeldusi, kus surnud inimene (näteks raske operatsiooni ajal) on kirjeldanud detailselt seda, mis toimus samal ajal tema ümber. Ajuga pole siin midagi pistmist.
Oot-oot, see et inimese kaal kergemaks läheb, tõestab ära hinge olemasolu? Esiteks, miks peaks hing üldse midagi kaaluma.. Ja kas seda kaalulangust ei saa selgitada pigem veega, mis kehast lahkub aurustudes? Ka lilled pärast närtsimist kaotavad massi.

Vasta
#43
"Vee hulk meie kehas sõltub vanusest, imikutel moodustab vesi 75%, noorukitel 65%, täiskasvanutel 60% ning eakatel inimestel 55% kehamassist" Smile
Vasta
#44
tapsix kirjutas

/Indias on tänaseni klassisüsteem. Selle süsteemi järgi ei olegi võimalik mitte kunagi sansaarast väljuda. Sest kes on ühes klassis, see sinna ka sünnib üha uuesti ja uuesti/

Tegelikult on nii, et on kastisüsteem. Vaata seda siit - http://zzz.ee/index.php/Kastis%C3%BCsteem
Inimene sünnib kas kõrgemasse või madalamasse kasti vastavalt sellele,kuidas ta on eelmises elus käitunud.
Ühes kehastuses ei ole võimalik kasti vahetada.
Mis puutub sellesse, kas hing midagi kaalub siis jah - kaalub küll. Hing ehk peenkeha seob vaimu ja materiaalset keha. On ka tõesti kaalutud - keha muutub surmahetkel 7... 8 g. kergemaks. Või oli mõni gramm rohkem, aga see ei oma tähtsust. Oleneb ilmselt ka inimese kaalust.
See on surma hetkel - vee aurustumisega ei ole siin midagi tegemist.
Vasta
#45
(09-03-2012, 19:28 )soe1 Kirjutas: Miks on aasta aastalt inimesi Maal rohkem? Kas uusi hingesid luuakse järjest juurde või mis on teie arvamus asjast?

Kui läheneda reinkarnatsiooni (taassünni) teooria seisukohalt, siis tõepoolest ei saa juba matemaatiliselt võttes kõik tänapäeval elanud inimesed olla enne nende sündi surnud inimeste taaskehastused.
Sajand tagasi elas maailmas vähem kui kaks miljardit inimest, nüüd aga on üle kuue miljardi.
See väide aga kummutatakse argumendiga, et muist hingi on pärit teistest liikidest ja universumi muudest osadest või on lihtsalt juurde toodud.
Hingest kui energeetilisest substantsist on palju räägitud. Ta kaaluvat u. 11 grammi (mõningatel andmetel koguni 70 grammi).
Taassünnidoktriin on tuntud nii Idamaade religioonides kui Aafrika troopilistes kultuurides - pütaagorlased muutsid reinkarnatsiooni oma metafüüsika osaks. Samuti toimisid Platon ja Schopenhauer.
Pythagoras oli ka see filosoof, kes mäletas oma eelmisi kehastusi. Üks huvitav essee selle Sokratese eelse filosoofi kohta. http://lepo.it.da.ut.ee/~avramets/pythagoras.htm

Pythagorase taassünniteooria kohaselt tuleb pärast surma eksimused lunastada kas kahetsuse teel allilmas Tartaroses või perioodiliselt korduvates taaskehastumistes (kas inimese või looma kehas). Tema teooriaid järgis Platon. Kehtis ka usk deemonitesse ja haldjatesse, kellena nähti õhus või allilmas olelevaid hingi. Pütaagorlased tegutsesid 6-4.saj.eKr. Lääne filosoofia taassünniidee tugineb Pythagorasele.




Vasta
#46
Mille võrra teiste arvukus väheneb, selle võrra meie arvukus suureneb.
Oleme inimkonnana nagu tõelised kahjurid. Isegi kõrgemad inimteadused ei
suuda meist - inimestest, teistega arvestavat, loomaliiki luua!
Eduka inimliigina oleme kahjuks ebaõnnestunud loomaliik. Vahest aitaks
sellest taandarengust!
Vasta
#47
(21-03-2012, 08:59 )Celtic Kirjutas: Indias on tänaseni klassisüsteem. Selle süsteemi järgi ei olegi võimalik mitte kunagi sansaarast väljuda. Sest kes on ühes klassis, see sinna ka sünnib üha uuesti ja uuesti.

(21-03-2012, 10:04 )tapsix Kirjutas: SANSAARA kirjeldabki olukorda ehk siis vanglat ja kui keegi on huvitatud, siis on ka NIRVAANA.Smile

/Indias on tänaseni klassisüsteem. Selle süsteemi järgi ei olegi võimalik mitte kunagi sansaarast väljuda. Sest kes on ühes klassis, see sinna ka sünnib üha uuesti ja uuesti/
Vabandust kastisüsteem,mis ei ole päris sama kui "klassid". Kui võrdled millised õigused on "puutumatutel", siis klassides lumpen sellele kuidagi ei vasta. Teatud mõttes peegeldab see süsteem olukorda universumis - kord ja järjepidevus on kõige alus, HING areneb miljoneid aastaid(siis pidevalt ilma kustutamisteta) ja kui on valmis - saab järgmisele tasemele. Maal ei saa see süsteem töötada just selle pärast et inimpõlve jooksul pole võimalik ennenägematult taset tõsta(aga Sul on võimalus NIRVAANA-sse jõuda).

Tundub, et VELI..... on jälle midagi sassi ajanud.

Päikest.
Vasta
#48
Iseenesest väga põnevad jutukesed reinkarnatsioonist ja igavesest hingest, või mistahes sensitiivsetest astraalkogemustest, seda minugipoolest kasvõi tõesti teaduslikult tõestuspõhiselt. Paraku ei kinnita see veel nende reaalset olemasolu, vähemalt mitte sellises müstilises tähenduses nagu enamasti lapselikult armastatakse ettekujutada.

Sarnaselt võiks omakorda mõelda näiteks nii, et mõni osav superjoogi muudab enda ja oma müstilise hinge hoopis olematuks sedasi, et ta ei peaks enam kunagi eraldiseisvana reinkarneeruma, (kasvõi kõik oma igavesed kehastused ühekorraga läbi elades), mille tegelik tähendus jääb omakorda täiesti väljapoole maailmavaatelist arusaama, mis usub vaid ühtesid ja samu igavesti reinkarneeruvaid isikulisi hingi. Küll see arusaam aga sobib kokku materialistliku absoluutse isikulise surma nägemusega, kus konkreetsed inimhinged ei reinkarneeru igavesest ajast igavesti universumis, millel on lõpuks ikkagi oma ajaline algus ja lõpp. Seega võiks järeldada, et materialistil on vähemalt sarnaselt superjoogiga kõrgem üleloomulik taotlus, ehk elada üks ja ainus elu täiel rinnal korraga. Kõik muud alternatiivsed teooriad-uskumused jäägu siis odavale lihtpööbli rahustuseks ja meelerõõmuks, sest vaid argpüksid elavad mitu elu. Surmale ausalt vastuvaatamine aga nõuab tõelist hingejulgust. Laugh
Vasta
#49
Ma küll ei leia, et reinkarnatsiooni uskumine midagi paha teeks. Tundub hoopis, et need inimesed, kel on see "pikem perspektiiv" silmeees, elavad ehk oma elu eetilisemalt ja arvestavad teiste inimestega rohkem. Nad ei ju taha halba karmat koguda Smile Ka ei saa ma aru kuidas ühe elu elamine kedagi erakordselt vapraks peaks tegema. Minu meelest on just teadmine, et pärast surma enam midagi ei tule, hoopis meeldivam, kui teadmine, et pead elu-elu järel muudkui oma vigu kordama ja nende läbi kannatama. Surra üks kord või sadu kordi? Ega see rohkem suremine surma ju meeldivamaks tee...
Vasta
#50
tapsix!
Vabandust, see väide et - "Indias on tänaseni klassisüsteem. Selle süsteemi järgi ei olegi võimalik mitte kunagi sansaarast väljuda. Sest kes on ühes klassis, see sinna ka sünnib üha uuesti ja uuesti". on tõesti Celtic`u oma. Aga sina ju ei andnud oma kirjutises 21-03-2012 11:04 mingit viidet sellele.
Hästi, minu viga, ei lugenud nii tähelepanelikult kui vaja, aga oleks teinekord hea ikka viidata ka kust mingi tsitaat pärit on.Smile
Vasta
  


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat