•  Eelmine
  • 1
  • ...
  • 5
  • 6
  • 7(current)
  • 8
  • 9
  • ...
  • 11
  • Järgmine 
Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kas jumal(ad) on olemas või ei ole?
Ja on...aga kujutlus ei ole Jumal...Smile
Vasta
Sügavus mis ei arvesta lamedusega on lihtsalt ajuvaba error!

See "Lugeja" kujutlus ongi antud juhul ego Jumal.
Vasta
(05-12-2018, 14:58 )pimedus Kirjutas: Sügavus mis ei arvesta lamedusega on lihtsalt ajuvaba error!

Ning sealt kasvavad välja nüansid selle asja juures Smile
Vasta
"See "Lugeja" kujutlus ongi antud juhul ego Jumal."

See oli ju allegooria. Lihtsustatud näide Valgustumisest. Kommentaator Fenkol avaldas arvamust, et võiks kuidagi tavanäidetena seda seletada ja nii ma püüdsingi. Hetkel rohkem ei oska...Smile
Vasta
See allegooria on ajuvaba, kuna lugeja on tegelikult ise inimene.
Vasta
See väide tuleneb usust, et inimene omab teadvust...Smile
Vasta
Sinu väide oli et Lugeja pole inimene, vaid Naksitrallid on inimesed vms, ehk mingi surramurra hookuspookus.
Vasta
"Surramurra ja hookuspookus" jah.. (meele seest Sa ei pääse) ...Smile
Sulle vist muusika ja nii meeldib...
Ma vastan siis niimoodi : https://www.youtube.com/watch?v=BWIW6Ti0PbE
Vasta
Teine väide, et Lugejaid on üks, jääb arusaamatuks kas siis mitmekesi ei saagi Naksitralle lugeda?

Sinu antud näide tõendab pigem seda, et Jumal võib olla ka inimene ja Inimjumalaid võib olla mitu, aga mitte igasugust muud hookuspookust mida propageerid.

Vasta
Mitmekesi ei saa jah Naksitralle lugeda Smile Kuna Lugeja on alati Üks.
Jumal saab olla ainult Mina...Smile
Vasta
millest siin järeldub et mitu inimest ehk mitu Mina ei saa Naksitralle koos lugeda?
Vasta
Oehh...küll on Sinuga raske...Smile Jumal saab olla ainult Üks. Eks? Jumal on Ainuke "Lugeja". Sealt järeldudes, Üks Mina eksisteerib. Nii et...ei ole võimalik , et Naksitrallide raamatut loeb mitu Mina...Smile
Vasta
Q11 oledsa patsivist.Jumal on alati sinuga,isegi kui sa seda ei soovi.Pigem anna mõttele tööd,küsi ja Ta annab sulle vastuse,kui sa seda väärt oled.
Vasta
Ainult Üks on...niiet...Smile
Vasta
(04-12-2018, 18:38 )seenetoorik Kirjutas: Pealegi, kui jumal(ad) tõesti olemas on, siis miks on religioonid niivõrd erinevad?

No!
Jumal on üks. Teekonnad ja selgitused on erinevad. Ja enamasti on Jumalast asi ikka päris kaugel. Ikka "majandusmudel" vms. Pmst edasiarendus "Püramiidide" majandusmudelist. Kus posu rahvast mässas hunniku kividega, et keegi saaks oma võimujanu rahuldada.

Vasta
Päris hea sõnastus...Smile Kuigi ma ikkagi ei usu Sind Valgustuna...Smile
Vasta
(04-12-2018, 15:18 )Tulnukinimene Kirjutas: Imestama paneb see, et sama asja on räägitud 20 aastat....

Peab aru saama, et muudatused ei toimu ei päeva, ega aastaga. Isegi mitte 10 aasta ega 100 aastaga.

Üks näide:
Et jõuda tänasesse, pidi valgus levima 2000 aastat. Seda läbi nutu ja valu, naeru ja rõõmu.

Aga ma tean ka seda, et Jumalale käib venitamine pinda. Temas on tärganud uudishimu.
Jumal ütles selgelt ja üheselt:
"Mulle käib see venitamine jõhkralt närvidele. See tehnoloogiavärk peab kiiremini arenema hakkama! Ja kogu see kosmoseasi kah. Nüüd ja kohe ja võimalikult kiiresti! Teadus ja Kõik peab kiiresti arenema!"

Ja teades, et minu Jumal pühib unustuse hõlma kirikud ning toob valguse koolimajadesse, siis tuleb mõista, et nii ongi. Valgustatuse aeg on käes. Haridus päästab planeedi. Teadus päästab inimelud. Jumal päästab meid kiusatusest sädeva üle (tahate reaalset soovitust? Müüge oma teemantid ja hoidke oma kulda!) ning heidab prügikasti edevuse ja alpuse.

Ees on ajad kus

Keegi ei kahtle Teaduses.
Keegi ei kahtle Jumalas.
Keegi ei kahtle enda väärtuses.
Nagu ma ütlesin:
"Jumal on surnud! Elagu Jumal!

Jumalal ei ole ei sooja ega külma, kas teda kummardatakse v mitte. Külla aga " muheleb" ta enesekiituses kui me Nobeli preemiaid jagame.

Ja miks ootate siis mingit ootamatut vanamoodsat kiriklikku valgust? Seda ei tule.

Ainus mis ta teeb, ta jätab inimkonnale vääramatud ning üheselt mõistetavad moraalsed väärtused järgmiseks 7000 aastaks. Need levivad kiiresti üle maa ning vast on see- seesama valgus mida on oodatud?

Ja vast on nii, et kõik need kes täna valgust kannavad (nii südames valgustunud kui valgustatute sõpruskonnad), tunnevad ära Jumala keele ning teod- ning peagi elame me õnnes ja rahus, ja meid saab Issanda Valguses kõikjale üle univesumi.



(05-12-2018, 19:06 )Q11 Kirjutas: Päris hea sõnastus...Smile Kuigi ma ikkagi ei usu Sind Valgustuna...Smile

Jumal tänatud!
Piisab, kui Sa mu sõnu loed!
Vasta
haha...või vastupidi?...Smile
Vasta
(05-12-2018, 19:26 )Mina Olen Kirjutas: Ainus mis ta teeb, ta jätab inimkonnale vääramatud ning üheselt mõistetavad moraalsed väärtused järgmiseks 7000 aastaks.
Paistab, et su jumal tunneb kehvasti inimkonda. "üheselt mõistetavad moraalsed väärtused". Või veel. Smile
Vasta
tahad öelda et naksitralle ei saa mitu Mina koos lugeda? see väga lihtne reaalselt tõestada et saab küll. samuti tekib küsimus, kes Sinu Minale tähti õpetas? Üksi ta igatahes neid ei avastanud. pealegi täpselt samamoodi nagu Sinu Jumal võib olla Üks, võib olla ka lõputult Sinu Jumalaid... eriti kui igasugused reaalsed tõendid kummagi kohta puuduvad.
Vasta
(04-12-2018, 22:22 )Tulnukinimene Kirjutas:
(04-12-2018, 21:59 )seenetoorik Kirjutas: Igaüks võib kirjutada ükskõik mida, mis aga pähe tuleb. Seda, kas kirjutatu ka tõele vastab, kinnitab üldjuhul see, kas seda ka sõltumatud allikad kinnitavad. Teadustööde puhul (millena sa seda esoteerikaraamatut esitled) siis näiteks see, kas ka autorist sõltumatud uurijad samadel tingimustel samu tulemusi saavad.

Siit ka küsimus: kas saavad?

Kui see sind huvitab siis uuri ise. Kui norida tahad, tee seda kellegi teise kallal. Suuda aru saada milles on põhirõhk.
Kõike kaunist!

Uurisingi ise. Ei leidnud ühtki korratavat tulemust.

Muidugi saan ma aru, millel on põhirõhk! Põhirõhk on sellel, et kui ajada esoteerilist loba, saab vähese vaevaga palju raamatuid müüa.

Kas SINA saad aru, millel on põhirõhk?
(05-12-2018, 00:03 )Fenkol Kirjutas:
(04-12-2018, 21:59 )seenetoorik Kirjutas: Igaüks võib kirjutada ükskõik mida, mis aga pähe tuleb. Seda, kas kirjutatu ka tõele vastab, kinnitab üldjuhul see, kas seda ka sõltumatud allikad kinnitavad. Teadustööde puhul (millena sa seda esoteerikaraamatut esitled) siis näiteks see, kas ka autorist sõltumatud uurijad samadel tingimustel samu tulemusi saavad.

Siit ka küsimus: kas saavad?

No oleks see vaid nii. Sõltumatud laborid prevaleerivad meil pesupulbrireklaamides - miks? Et müük oleks edukas mitte et miski vastaks tõele. Oi kuidas ma armastaks seda sõltumatut allikat mis kinnitaks tõe,,, või kas armastaks? No oleneb - kas see allikas on avar ja arenemisvõimeline,,, Niiet kulla seeneke - ka sinu missioon on aus ent mõistlikum on tulla kokku ja vaielda sisuliselt ja ka otsida ühiseid nimetajaid - olla ise need sõltumatud autorid igaüks oma tulemustega et neid võrrelda,,,
Ennist sai kogemata sellelegi vastatud

Elementaarne kriitikameel peaks laskma igaühel aru saada, et reklaamides väidetu on parimal juhul liialdus, tihti aga lihtsalt laest võetud jama, mis ääri-veeri kohaliku reklaami reguleeriva seaduse piiridesse mahuks.

Seega, ole palun hea ja leia oma seisukohale mõni veidi asjalikum platvorm. siis võib ju rõõmsalt edasi arutada. Hetkel tugineb su arutelu reklaamiväidetele ja selle üle polegi midagi seletada.
Vasta
(05-12-2018, 20:38 )KuKr Kirjutas:
(05-12-2018, 19:26 )Mina Olen Kirjutas: Ainus mis ta teeb, ta jätab inimkonnale vääramatud ning üheselt mõistetavad moraalsed väärtused järgmiseks 7000 aastaks.
Paistab, et su jumal tunneb kehvasti inimkonda. "üheselt mõistetavad moraalsed väärtused". Või veel. Smile

Vaid üks näide:

Kas keegi, kes vaimust terve-
tapab oma last?
Vasta
(05-12-2018, 18:22 )Q11 Kirjutas: Oehh...küll on Sinuga raske...Smile Jumal saab olla ainult Üks. Eks?

Ei! Miks vaid üks? Rõhuv enamus religioone on tänaseni olnud polüteistlikud ja pole näinud mingit probleemi mitme jumala olemasolus. Ses suhtes võib vist julgelt väita, et mitu jumalat on palju normaalsem kui üks.
Vasta
(05-12-2018, 19:26 )Mina Olen Kirjutas: Keegi ei kahtle Teaduses.


Jah, kristlased ka ei kahtle teaduses. Juba Origenes ju uskus teadusesse. Oli nimelt esimene kristlik teadlane.


Vasta
(05-12-2018, 20:51 )Nofretete Kirjutas:
(05-12-2018, 19:26 )Mina Olen Kirjutas: Keegi ei kahtle Teaduses.


Jah, kristlased ka ei kahtle teaduses. Juba Origenes ju uskus teadusesse. Oli nimelt esimene kristlik teadlane.

Isegi kõige uskumatum käib arstil.
Varem või hiljem tuleb üks ja ühendab vähemalt need kaks.
Edit: +nt semiootika. Neid kombinatsioone on veel ja veel.

Vast see oleks tõestus!?


Ning Jumal tuli ja ütles:
"Ma olen kinkinud teile teaduse! Kasutage seda targalt!" jne jne jne Laugh Laugh Laugh

Vot nüüd ma sain naerda.

Vasta
  
  •  Eelmine
  • 1
  • ...
  • 5
  • 6
  • 7(current)
  • 8
  • 9
  • ...
  • 11
  • Järgmine 


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Voodoo - kas tegelt ka? hardo1990 34 12,780 24-03-2022, 10:05
Viimane postitus: Kunglas
  Kas halvaga võib teha head? Lynx Titan 49 7,584 19-10-2021, 04:27
Viimane postitus: lumm
  Kuidas Jumal tekkis? MaRtIn 289 95,239 23-05-2020, 23:10
Viimane postitus: xcad
  Altai šamanism, kas kristlus on saatanast? VironShaman 52 20,413 12-12-2019, 13:31
Viimane postitus: Mannu
  Mõistmatu Jumal Balzzar 269 81,369 03-05-2019, 18:54
Viimane postitus: Naut
  Kas Jeesus oli reaalselt olemas ? Metamorphosis 158 72,620 31-03-2018, 00:38
Viimane postitus: seenetoorik
  Kes või mis on siiriuslased? katakaroliina 19 11,071 15-02-2018, 15:52
Viimane postitus: Müstik
  Nostrodamuse Anglomois kuningas kas V.Putin,D.Trump või keegi kolmas? Punahabe 9 5,280 27-01-2018, 13:01
Viimane postitus: Punahabe
  Kas juudid on rahvus? Raul 43 17,683 07-09-2017, 07:45
Viimane postitus: NelliN2
  Kas päkapikud on vajalikud lastele? Ken 13 6,464 24-12-2013, 14:37
Viimane postitus: Heakuulaja

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat