•  Eelmine
  • 1
  • ...
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11(current)
Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kas jumal(ad) on olemas või ei ole?
Ei taha teema kõrvalekaldega kaasa voolata aga hiljuti sattusin sellist asja kuulama-
https://m.9gag.com/gag/aVYMvxO Pantheoni kiriku imeline kõla.Peeretus kõlab seal ka vist kui inglilaul.
Teema poole tagasi -
Arvaks,et seda nn jumalat saab tõestada omale iga tegelane ise.Ei saa see olema nii,et a la näitan sulle pilti jumalast ja siis tuleb sulle arusaam ¨Ohoh,seal ta ongi ja nüüd ma usun¨ ja ongi tõestatud.Sokratese sõnad sobiks siia - Tunne iseennast.
Kui sa ei saa aru kes või mis sa oled ,siis ei saa sulle ka jumalat keegi selgeks teha..Mugavam on siin kireda ¨aga kes ma olen??¨ selle asemel ,et natuke enda kallal tööd teha ja arusaamisele jõuda...
Vasta
Kui Jumal on olemas siis selle tõestuseks pole meil (veel) piisavalt ajusi - alaarenenud alles.
Kui Jumalat ei ole olemas siis, kuidas tõestada midagi mida pole olemas!
Kõik selle kahe väite vahel - on või ei ole - on vaid tühi vaev ja vaimu närimine.
Vasta
(12-12-2018, 14:31 )Onu Pähh Kirjutas: Kust see termin Jumal üldse alguse sai? Pakungi, et religioonid üritasid moonutatud ja lihtsustatud mõistekujunditega asju selgitada ja siis tekkiski see sõna jumal. Ja kui see arvamus osutub tõeks, siis see annakski lisapõhjust kustutada see sõna.

Või mis te arvate?


Sõna "jumal" ja selle kognaadid pärinevad soome-ugri ühisajast ( 10 tuhat ja enam aastat tagasi) ning tähistavad taevast üliolendit. Algselt on sõnad 'juma' ja 'jumala' (juma asupaik) tähendanud üliolendit ja taevalaotust (ingl. god, sky, sks. Gott, Himmel), hiljem üksnes taevaasukat. Lähedane mõistele Ilma.

Või kohe soome-ugri ajast pärit sõna kustutama!? Siis tuleb leida ju üliolendi kohta uus termin. Ja eks igas keeles ole see sõna erinev. Kas peab hakkama teistest keeltest pärit sõnu kasutama?
Vasta
Aastaid tagasi nägin oma toas energeetilist vaakumtoru, vaatasin sellesse alt üles ja tundus vägagi sarnane hardonite põrgutiga ((jumala?) osakeste kiirendi). Ma elan ju väekohas (Ahto Kaasiku väitel väekohas ei elata, seal käiakse, kuna energia on pidevalt elamsise jaoks liiga tugev. Gastanedast võib lugeda, et taoline koht tekitab unisust, soovi magada. (alfa-,teeta- delta ajulained?) Jõudsin sellisele mõttearendusele:

Eestikeelne sõna JUMAL, seondub etümoloogia Kalle Elleri väitel sõnaga JUMI (preanimistlik kõikeläbistav Vägi (hiinlaste chi, hindude praana).
Jumiõis:
https://commons.wikimedia.org/wiki/File:...symbol.svg

Ishtar Dharma:
https://commons.wikimedia.org/wiki/File:...Dharma.svg

põrguti:
https://www.irishtimes.com/news/science/...-1.3522938

Väekohtades on energiasambad, pöörised, portaalid. Väekohad on Ley-liinide (Maa võrgustiku) ristumiskohad.
Inimese sees on sarnane süsteem:
Tõlet, vaata pilti, tõleti tagaküljel 108 http://kultuur.elu.ee/ke532_taarausk.htm )

Tõlet sarnaneb vägagi kundalinile. Olen näinud energeetilisi torusid inimeses milles liigub tuleleegile sarnane energia, kui see energia liigub keskmises torus, on inimene tasakaalus. Kui kõrvaltorudes, siis on inimene kaldu, kõigub maise ja vaimse vahel (aju parem-ja vasempool). Inimese energiasüsteemis on hammasketta taoline asjandus, kui see liigub mööda keskmist toru üles, saab sellest mõttekiirendi ("108 – mõttekiirus" - see anti mulle kunagi ühes unenäos, mõttekiirusest räägib ka V.Megre „Anastassia” sarjas) Taolise mõttega saab luua. Sellise Inimese mõte ja sõna saab tegelikkusesks. („Alguses oli sõna ja sõna oli jumala juures”) JumalInimene.
Taarausu sümbol sümboliseerib sisemist leeki e. pisikest LHC-d (hardonite põrgutit)? Osakeste kiirendi?
Seega jumal on tulnukate kõrgtehnoloogia!? Seda väidet võib naljaga pooleks võtta...või siis nii, et tulnukad tegid omale inimanuma, et selle sisse nagu skafandrisse laskuda. Praegusel ajal toimub selle inimanauma intensiivne puhastamine, et võimaldada inimesel Pühaks Graaliks (kuldseks karikaks) saada, kuhu laskub siis jumal (inimese Kõrgem Mina ja Jumal Mina) , Inimene saab jumalasarnaseks, Jumalad kõnnivad Maa peal. (Gamma-ajulained, DNA-RNA, D12)...samas tekitab selline puhastamine inimkehas tervisehäireid (unisus, pearinglus, peavalud jms.), hea on taimsete preparaatidega oma keha toetada, eelkõige aidata vabaneda toksiinidest ja tugevdada immuunsüsteemi.
Vasta
Malandro Kirjutas:Sokratese sõnad sobiks siia - Tunne iseennast.

Jah ,võiks öelda et kanname mingismõttes kirikut kaasas endiga igapäevaselt Smile



Ja saladus peitub hetke peatamises ja enda õigesse mõõtmesse viimises - tilluke kübe kesk kosmose lõputust ..

Milleks kirik kui on Hetk ja on Ise ..



https://www.youtube.com/watch?v=UxtkoE-HV-k

Põhimõte sama - kogemus mis "lükkab" inimese tema mõõtmesse.
Vasta
UFO303, sinu ülipikk allkirjatekst mõjub häirivalt. Oma postitustes järgid Sa lühiduse põhimõtet, aga allkirjatekst annab vastupidise signaali. Keelatud see ei ole, ja mingi hoiatusena see märkus arvesse ei lähe, kuid lähtudes sellest, et tänapäeva ühiskonnas valitseb totaalne infouputus, mis segab inimestel nähtustesse süvenemist, siis on pisut vastutustundetu siin sedasama infouputust veelgi suurendada.

Nii palju kui vaja ja nii vähe kui võimalik.
Vasta
"...Kehasiseselt sünteesib käbinääre (DMT ja beeta-karboliinid)..."
http://www.telegram.ee/vaimsus/salaparan...w7J5s5H5wE

Narkot ei soovita. Ayahuasca oli siiski abivahend kõrgemate teadmiste saamiseks, mitte igaühele manustamiseks. Ja kui oled piisavalt nö. arenenud pole mingit abivahendit vaja.
Vasta
Link siiski väga tabava pildikeele ja mitte abivahendite propageerimise pärast Smile




Mannu Kirjutas:Nii palju kui vaja ja nii vähe kui võimalik.

Tegu ühe äärmiselt originaalse isiksuse sõnadega keda tean, ja samas minu austusavaldusega. Lühemalt enam ei saa.
Vasta
(09-12-2018, 16:32 )Loffe Kirjutas:
(09-12-2018, 13:01 )KuKr Kirjutas: Looduslapse siirusega küsin, kas võib pidada arengu eesmärgiks seisundit, kus puuduvad soovid ja ihad? Minu meelest on ihade ja soovideta inimene surnud inimene nii ülekantud kui ka otseses tähenduses.

Soovide ja ihade eesmärgiks on rohujuure tasandil õnnelikkus. Tahtmine pääseda praegusest hetkest kunagi tulevikus paremasse ja õnnelikumasse kohta. Aga kahjuks on see illusioon, sellisel viisil eesmärgi saavutades pole me ikka rahul, tahame veel paremat, suuremat, õnnelikumat. Pealegi käib õnnelikkusega kaasas õnnetu olemine - paratamatu duaalsus. Mida me tegelikult vajame on rahu, sügav sisemine rahu mis ei sõltu välisest. Ei õnnest ega kurbusest. Selles mõttes on ihade ja soovide ning lootusete mõttemustrid lõputud, pidev ringiratast tammumine. Illusioon elus olemisest kuid tegelikult on see surnud ring.
Samadhi kogemus on ajutine kuigi mõni võibki jääda sellese ja siis kaob ka absoluutselt vajadus midagi teha. Selline inimene jääb lihtsalt kiirgama soojust ja armastust ning see on tema tee. Need kellel on ajutine kogemus elavad edasi ning igapäevaelu jätkub. Küll lisandub sellele uus sisemine dimensioon. Võibolla muutub ka väline, töökoht, suhted - kõik oleneb inimesest. Kuid mis muutub, kui juba varem enne kogemust polnud muutunud, on kuidas midagi tehakse. Kui elada ihade ja tahtmiste järgi on eesmärgid ning nende saavutamine oluline. Ja saavutamisest tekkiv emotsioon on motivatsiooni alus. Nüüd kui sellest vabaneda siis on lihtsalt tegemise rõõm motivatsiooni aluseks. Samuti kuulub sellesse tegemisse planeerimine ja saavutamine aga see pole enam oluline vaid oluliseks muutub tegemine ise, sest see on lihtsalt mõnus.

ma ei oska kahjuks miskit tarka lisada, aga ma lihtsalt tahaks seda kokkuvõtet jutuvahust veelkord välja tuua
siin on väega hästi ja lihstalt ja lühidalt kokku võetud, miks me üldse tuleme siia ja mis on meie nagu lõppeesmärk suures plaanis meie toimetamistel selles mõttes, et mis see on see " MINE SINNA, EI TEA KUHU, TOO SEDA, EI TEA MIDA"

aitäh Smile
Vasta
pole olemas midagi mida pole olemas. Universum omab kõike ja kõige igapoolseid vastandeid ja versioone. Küsimus on hoopis selles, kuidas saab selle kõigeni ligi - kes, kuna, misviisil.

Bakterid on olemas- kui lihtne on neid oma harilike meeltega tajuda?
Hiiglaslikud kosmilised suurused - sama küsimus
eri kiirgused ja energiad - mida harilik inimeel ja teadvus ei suuda registreerida.

Lihtne näide on koera nina - mis tajub palju võimsamalt lõhnu. Haistmismeele järgi elab koer võrreldes inimsega täiesti eraldi kogetavas maailmas.

Nüüd mõelda kui kõigi teiste meeltega saab samamoodi...
ka on võimalik aju ära petta ja tekitada teatut oma silmade ette
see siin on tegelt parameetrite supp...on inimene, kes toodab ja vormib seda ja suurem mass. tugevam suudab ikkagi vormida reaalsust aga enamik peab rajuma läbi koondunud inimuskumuste, et ka vähest reaalsus muutust esile kutsuda.
Vasta
"Küsimus on hoopis selles, kuidas saab selle kõigeni ligi - kes, kuna, misviisil"
No näiteks nii. Paned silmad kinni, ei näe enam. Katad kõrvad , ei kuule enam. Paned ninale pesupulga,Smile ei tunne lõhnu enam. Lähed veelkaugemale...ei tunne enam puudutust. Nüüd kas Sa oled? „Jah olen küll „vastaksid. Kus? „No...mina ja ...vaatan/kogen tühjust või mittemidagit“...
Ka seal on Vaatleja ja Vaadeldav (tühjus mis on ikkagi miski), ehk duaalsus, eesti keeles kahesus...
Nüüd viska ka see minema...Mis jääb järgi?...Smile
Vasta
(30-07-2019, 12:41 )Q11 Kirjutas: "Küsimus on hoopis selles, kuidas saab selle kõigeni ligi - kes, kuna, misviisil"
No näiteks nii. Paned silmad kinni, ei näe enam. Katad kõrvad , ei kuule enam. Paned ninale pesupulga,Smile ei tunne lõhnu enam. Lähed veelkaugemale...ei tunne enam puudutust. Nüüd kas Sa oled? „Jah olen küll „vastaksid. Kus? „No...mina ja ...vaatan/kogen tühjust või mittemidagit“...
Ka seal on Vaatleja ja Vaadeldav (tühjus mis on ikkagi miski), ehk duaalsus, eesti keeles kahesus...
Nüüd viska ka see minema...Mis jääb järgi?...Smile

väga põnev. tulebki välja, et oled siia nimme sokutatud segaja. Sellepärast igale väärtuslikule infole tuledki soppa loopima ja lõppu paned naerumärgi, et mahedat sooja muljet kergeusklikumatele jätta. vaadake pilti. Soovitan ignoreerida kõigil q11 postitusi. Vahva lase edasi.
Vasta
Vat kui imelik, et minu suhtumine Sinusse on täpselt samasugune. Vähemalt ühes asjas oleme ühte meelt...Smile
Vasta
(30-07-2019, 12:56 )Q11 Kirjutas: Vat kui imelik, et minu suhtumine Sinusse on täpselt samasugune. Vähemalt ühes asjas oleme ühte meelt...Smile

minul pole kitsendavaid agendasi ja ei lõhesta nii, et minuga pole sul sarnususi küll. sinul pidavat isegi mitte vabat tahet olema ja püüad sed ka teistele pähe määrida, et kogu see seltskond siin pöial suus sitsiks. ära tule minuga jamama...sa ei võida seda lahingut.

Väga hea ju, et välja tuli saab Lokster ka täies mahus näha millega tegelt tegu oli ja ka kõik teised.
Vasta
"..et kogu see seltskond siin pöial suus sitsiks. ära tule minuga jamama...sa ei võida seda lahingut..."

Millest Sa küll räägid? Mis lahingut? Mis seltskond? Lihtsalt toon teatud teemades näiteid. Täiesti arusaamatu mulle Su jutt...Smile
Vasta
pole hullu võid edasi naeratada. ehk moderaatorid ka analüüsivad su tekste ja siis juba otsustavad kas lähed alatisele bannimisele. iseenesest vahva, mis nad sulle selle soga eest siis pakuvad?
Vasta
"ehk moderaatorid ka analüüsivad su tekste ja siis juba otsustavad kas lähed alatisele bannimisele. iseenesest vahva, mis nad sulle selle soga eest siis pakuvad?"
Mispärast Sa minu tekste sogaks nimetad? Niisama trollid? Tekitad hõõrumisi? Kas Sa aru ei saa, et oma ütlemistega muudad selle foorumi õhkkonda. Võibolla just keegi soovis liituda ja luges Su üleolevat ja halvustavat kommentaari ja mõtles "oi...aga kui minu kogemustele ka nii vastataks...ei siia ma küll ei taha tulla"...ja ei pane siia lõppu Sulle enam naerunägu...Angry
Vasta
(30-07-2019, 12:59 )Tegudele Kirjutas:
(30-07-2019, 12:56 )Q11 Kirjutas: Vat kui imelik, et minu suhtumine Sinusse on täpselt samasugune. Vähemalt ühes asjas oleme ühte meelt...Smile

minul pole kitsendavaid agendasi ja ei lõhesta nii, et minuga pole sul sarnususi küll. sinul pidavat isegi mitte vabat tahet olema ja püüad sed ka teistele pähe määrida, et kogu see seltskond siin pöial suus sitsiks. ära tule minuga jamama...sa ei võida seda lahingut.

Väga hea ju, et välja tuli saab Lokster ka täies mahus näha millega tegelt tegu oli ja ka kõik teised.

Kõik on endine. Midagi uut pole. Ja kaasa tantsin vaid selleks ,et seda teistele ,,nähtavaks,, teha.
Kujuta ette linnuse keskväljaku tsirkuse telki nimega ,, vaimlus,, kus igast asjapulgad zonglöörivad oma võimetaga.
Nüüd kujuta ette , et see telk asetseb suurel peeglil.
Edasi polegi rohkem vaja kui vaadata ,seda etenduse melu ja maskiballi alumisel küljel.
Eila just kirjutasin. Käpikuid ja teenreid hüpitavad ,,jumalused,, sunnivad suid kinni neil, kes toidulauda ehk lambaaedikut avavad.
Ja saadavad raisakuked nokkima sinna ,kus mõnel keavul kaas maas.
Toiduks aga energoinformatsioon - teadmised ja jõud manipuleerivaks väestamiseks oma koja suunal ,mil tipuke premeerib tublimaid.
12 jüngrit viimsel pühal söömaajal e. ,,tasuta lõunal,,.
Aga tasuta ei tõuse lauast keegi. Ma luban seda. Ja põhjad ei lööda alt vaid nõiakateldel vaid kõikide kodade karikatel.
Eks need kombitsalised-käpikud on reguleerinud ,,vaimuruume,, terve igaviku. Aga ragnarökis ei lähe kauplemine läbi ühegi valemiga. Vääramatult läheneb taplus ning aasid ja vaanid .......nihkuvad.
Siin on küllalt neid ,kes seda kõike ammu näevad ja teavad aga ei tee suudki lahti. Pisikesed kristallmunad tudisevad ja kukuvad äkki veel puruks. Pärlijaht ahjualuste supiks on päriselt päris.
Vasta
kui mitmeid inimesi juba teab võiks moderaator tegutseda. nende oma foorum omad reeglid. See on vana taktika, et vee sogamiseks topitakse mõned entusiastlikud segajad massi. et ei toimuks muutusi. nüüd tuleb lihtsalt vaadata ja jälgida kas tehakse midagi või lastakse ikka edasi provotseerijal olla.
Vasta
(30-07-2019, 13:17 )Q11 Kirjutas: "ehk moderaatorid ka analüüsivad su tekste ja siis juba otsustavad kas lähed alatisele bannimisele. iseenesest vahva, mis nad sulle selle soga eest siis pakuvad?"
Mispärast Sa minu tekste sogaks nimetad? Niisama trollid? Tekitad hõõrumisi? Kas Sa aru ei saa, et oma ütlemistega muudad selle foorumi õhkkonda. Võibolla just keegi soovis liituda ja luges Su üleolevat ja halvustavat kommentaari ja mõtles "oi...aga kui minu kogemustele ka nii vastataks...ei siia ma küll ei taha tulla"...ja ei pane siia lõppu Sulle enam naerunägu...Angry

Jah-jah. Las nad ka näitavad ,kelle leeris istuvad. Näe minu palve hoida puhtust oma kirjutiste all , neid ei sütitanud. Saite kõik lämiseda nii palju kui isu oli. Nüüd piu piu jah? Ma ütlesin , ka sõnadeta võib vastu tatti anda. Bännige või pildituks end või kittuge kapole. Kaotab see ruum aga kõiges. Ja teie jääte kuivikute peale. Minule on siit bänn vaid kergenduseks.
(30-07-2019, 13:21 )Tegudele Kirjutas: kui mitmeid inimesi juba teab võiks moderaator tegutseda. nende oma foorum omad reeglid. See on vana taktika, et vee sogamiseks topitakse mõned entusiastlikud segajad massi. et ei toimuks muutusi. nüüd tuleb lihtsalt vaadata ja jälgida kas tehakse midagi või lastakse ikka edasi provotseerijal olla.

Üks ettur vihub tantsu , üejäänud pusivad niitidega .....suud tativahus nagu kährikutel. Siin ainult tundub ,et on vähene osavõtt. Ega see lugejate arv niisama kasva iga tunniga. Kujuta nüüd ette sisaliku mutti. Ühiskonna taevast esiemmet. Kaheteist peaga madu-reptiili. Kaheteist isiksusega skisofreenikut ja jälgi kust tulevad sildid ja süüdistused.
Vasta
a, et ühesõnaga üks punt? nooja siis pole lootustki. milleks üldse pingutada tuleb loota, et siin ka helgemaid päid on, kes pole selle osa.
Vasta
Oh Jumal küll...ma eitea kas naerda või nutta....Lokster ja Tegudele... igalpool näete vandeseltslust endi vastu...Smile
Vasta
(30-07-2019, 13:30 )Tegudele Kirjutas: a, et ühesõnaga üks punt? nooja siis pole lootustki. milleks üldse pingutada tuleb loota, et siin ka helgemaid päid on, kes pole selle osa.

Eks ,,vaimus,, ole alati kõike võrdselt. Kes aga sõna pelgab ,see ka ise kaotab. Nüüd vaata kui väike osa siin räägib ENDAST lähtuvalt ja kui paljud käsu peale ,,vahendavad,, suunavaid progejupikesi.
Jumalad pole miskit muud kui ,,eeterliku supi neutraalsed lontrused,, kes reageerivad nii nagu nad saavadki reageerida. Nad toituvad ripakil energiatest. Nad ei ole head aga pahad , täiesti neutraalsed olemuselt. Nad pole isegi süüdi ,et ,,diilitajad,, nendega koostööd tahavad teha. Nii võib hea või halvaga neile väestada igasugu nimed ,kujud, iseloomud, võimsused, määravused jne. Kasvavad vastavalt tähelepanu fookustele ja muidugi ette antava ninaesise arvelt. Nii pole just raske egregor X-ga luua täiesti uus jumal. Kõik nad on loodud siitrahva poolt. Ka suurimad. Rotist saab ka teha rotisööjast murdja. Peab vaid oskama tehnikaid, kuidas toidueelistusi muuta. Juudid seda teavad ja ka oma salateadustes on edukalt rakendanud. Isegi sellel olemusel ,mis on tinglikult ,,alglooja,, on sellest täiesti poogen. Ise tehtud ,ise maksta ka vaja.
Vasta
nja pilt selge. Siit on palju õppida mul vähemalt(su jaoks juba vana asi muidugi). tuleb reaalis tegutseda. see siin on järjekordne vastu tuult sülitamine. kui väga hästi läks siis mingi kasutegur kellegile oli. Eks lugejad peavad ise täpselt vastupidi tegutsema. kõigil on jõud ja vaba tahes olemas. mõni makstud agenda vennike ei muuda midagi reaalis. kurb muidugi, et selline sopp siia lasti - aga mis teha elu on kord selline. süsteem on palju räpasem kui tundub pinnapeal nähes.

minu silmis muidugi see asi siin langes kõvasti.
Vasta
"kõigil on jõud ja vaba tahes olemas"
Hakkame jälle otsast peale. Su ees on kaks tassi, ühes kohv teises tee. Kui Sul oleks Vaba Tahe peaksid Sa ju suutma Hetkes (mis on Ainuke Reaalsus), korraga valima mõlema aga samas välistama valiku. Proovi teha seda. Hetk on iseenesest Vaba, Tal puudub mõtte mõiste nagu Vaba Tahe...No...Tegudele...koidab midagi?....Smile
Vasta
  
  •  Eelmine
  • 1
  • ...
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11(current)


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Voodoo - kas tegelt ka? hardo1990 34 12,782 24-03-2022, 10:05
Viimane postitus: Kunglas
  Kas halvaga võib teha head? Lynx Titan 49 7,584 19-10-2021, 04:27
Viimane postitus: lumm
  Kuidas Jumal tekkis? MaRtIn 289 95,242 23-05-2020, 23:10
Viimane postitus: xcad
  Altai šamanism, kas kristlus on saatanast? VironShaman 52 20,423 12-12-2019, 13:31
Viimane postitus: Mannu
  Mõistmatu Jumal Balzzar 269 81,377 03-05-2019, 18:54
Viimane postitus: Naut
  Kas Jeesus oli reaalselt olemas ? Metamorphosis 158 72,622 31-03-2018, 00:38
Viimane postitus: seenetoorik
  Kes või mis on siiriuslased? katakaroliina 19 11,072 15-02-2018, 15:52
Viimane postitus: Müstik
  Nostrodamuse Anglomois kuningas kas V.Putin,D.Trump või keegi kolmas? Punahabe 9 5,281 27-01-2018, 13:01
Viimane postitus: Punahabe
  Kas juudid on rahvus? Raul 43 17,684 07-09-2017, 07:45
Viimane postitus: NelliN2
  Kas päkapikud on vajalikud lastele? Ken 13 6,464 24-12-2013, 14:37
Viimane postitus: Heakuulaja

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
2 külali(st)ne

Expand chat