Teema hinnang:
  • 1Hääli - 5 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
D-vitamiin
#51
(11-12-2012, 08:41 )Nielander Kirjutas:
(11-12-2012, 08:21 )tapsix Kirjutas: Teeme teile sellise piima nagu tahate, ainult soovige.
Kui orgaanilises piimas pole D-vitamiini, siis olen mina Karl Marx

Siin(inglise keelne artikkel) räägib, et näiteks Ameerikas lisatakse piimale kunstlikult D-vitamiini juba aastast 1933, kuna tavapiimas on seda vitamiini väga vähestes kogustes.
Kuidas seda nüüd seletada lihtsalt: RE: D-vitamiin Postitus: #40
Tsitaat:Tsitaat:Ja siis on veel see vitamiinivormi küsimus. Söödaval kujul on kahte sorti vitamiini. D2 ja D3. D2 on taimest saadud vitamiin (seened näiteks). D3 on loomne saadus (kalamaksaõli). Keha aga omastab D3-e oluliselt paremini kui D2-te. Siinkohal on anekdoot selles, et meil müügil olevad D-vitamiinid on just D2-l põhinevad. Vaatasin üle ka põnni retsepti alusel saadavad tilgad ja ka need on D2 alusel (ja päevane ettenähtud kogus annab 400 ühikut).
D2-ergokaltsiferool on taimne ja teda saab edukalt sünteesida, siis puhas keemia
D3-kolekaltsiferool on loomset päritolu :
Tsitaat:28-11-2012 13:46
Postitus: #29
RE: D-vitamiin
TsitaatBleharimateks D-vitamiini allikateks on rasvane kala, munad, või ja maks.

D-vitamiini päevane soovitatav kogus on 7,5–10µg, 5 µg D-vitamiini sisaldub näiteks:

* 2 g kalamaksaõlis,
* 15 g suitsuangerjas,
* 50–60 g küpsetatud lõhes,
* 60 g soolaheeringas,
* 120 g munakollastes,
* 600 g hautatud maksas,
* 10 l piimas.
Kui ei räägita konkreetselt, kas lisati D2 või D3, siis üldjuhul lisatakse D2, see nii öelda kodukootud silmamoondus ehk trikk. Nüüd küsite, miks, sest sünteesitud produkti on tehnoloogiliselt lihtsam kasutada ja ta on odavam kui D3, mis on naturaalne üldjuhul.
(11-12-2012, 08:51 )Nuril Kirjutas: Artikli alguses on ära toodud orgaanilise piima definitsioon - Ingliskeelses kontekstis tähendab orgaaniline piim, et lehmadele pole süstitud hormoone ja muud keemiat. Ma ei näe põhjust, miks selles peaks rohkem või vähem D-vitamiini olema kui piimas, mis lüpstakse lehmadelt keda on süstitud. Loomulikult on vähe D-vitamiini poepiimas, mis on kõigest kasulikust puhtaks kooritud, aga see ei ole ju antud artiklis teemaks.
Tsitaat:Teeme teile sellise piima nagu tahate, ainult soovige.
Kui orgaanilises piimas pole D-vitamiini, siis olen mina Karl Marx.
Minu posti mõte oli, et segame Teile sellise piima nagu soovite - võime kõike lisada.
Ametlik meditsiin on D-vitamiini "mürgiseks" tembeldanud, järelikult pole teile isegi D2 vaja - hoiame Teie tervist.
See orgaaniline piim peaks meie mõistes midagi sellist olema, mida vanaema lüpsab oma lehmalt, keda Ta ei nuuma hormoonide ja keemiaga.
Minu rõhuasetus oli sellel, et lehmapiimas on piimarasva ja järelikult ka D3.


Vasta
#52
Edasiarendus viimasest postist, et saad ise teha omale meelepärase piima:
http://www.pruulimine.ee/tooted/piim-juust-jogurt/
http://www.pruulimine.ee/tooted/perenaise-kook/
Vasta
#53
Üks teine võimalus "piima" tegemiseks, oskab veel palju muudki teha - lausa poissmeeste unistus.wink
Tsitaat:Midzu piimamasin-kombain.
Piimamasin teeb teie elu kergemaks, maistvamaks ja tervislikumaks. Nautige oivalisi taimseid piimasid!
Uut tüüpi Midzu piimamasin-kombain võimaldab valmistada lihtsalt ja mugavalt erinevaid toite ja jooke:
taimsed piimad, pastad, toidud väikestest seemnetest, jäätised, supid, pudrud, püreed, hautised, mahlad, smuutid.
Vasta
#54
Kui selles uurimuses on mingi iva, siis mõtlev inimene saab selle asjaga midagi ette võtta, võimalusi on mitmeid:Shock
Tsitaat:Kanada teadlased tegid kindlaks, et kui laps joob ühes päevas üle kahe klaasi piima, võib see kaasa aidata rauapuuduse tekkimisele.

Seega on parim kogus lapsel ühes päevas piima joomiseks kaks klaasi ehk neli detsiliitrit.

Eile teadusportaalis Pediatrics avaldatud uurimus viidi läbi 1311 kahe- kuni viieaastase lapse hulgas, vahendab CBS News. Tulemused osutasid, et väikelaps saab ühes päevas 2,1 klaasi piima juues kätte vajaliku D-vitamiini koguse nii, et sealjuures ei vähene tema organismis rauasisaldus, mis on ohtra piimajoomise peamine kõrvalmõju.

«Iga lisatass piima vähendab pisut organismi rauavarusid,» ütles uuringu üks autoreid, St. Michaeli haigla ja Toronto lastehaigla pediaater Jonathon Maguire. «Ent nende laste jaoks, kes on rauapuuduse riskigrupis, on see «veidi» väga oluline.»

Piim ja teised piimatooted annavad teatavasti proteiini; kaltsiumi; magneesiumi; folatsiini; vitamiine B1, B2, B6, B12 ja vitamiine A, D ja E.

Sellegipoolest võib lehmapiim põhjustada rauapuudust, kuna see sisaldab vähem rauda kui teised toiduained, mida sellega võidakse asendada. Ühtlasi muudab piim organismile raskemaks raua saamise muust toidust. «Kaltsium muudab raua absorbtsiooni raskemaks,» kommenteeris Chicago haigla lastearst Emilia Baczek.

Ameerika Südame assotsiatsioon soovitab 1–8 aastastel lastel juua päevas kaks tassi piima ning 9–18 aastastel noortel kolm tassi piima. USA Põllumajandusosakond soovitab 9–18 aastastel noortel samuti juua kolm klaasi piima, kaks ja pool klaasi piima lastele vanuses 4–8 ning kahe- ja kolmeaastastel juua kaks klaasi piima.
http://www.tarbija24.ee/1078832/uuring-l...piima-juua
Rauda saab järgnevatest toiduainetest:
Tsitaat:Punane liha, maks, oad,
munakollane, rohelised
lehtköögiviljad,
kaunviljad, punased
marjad, kuivatatud
puuviljad, nõges,
rukkileib,
Organism omastab rauda
kergemini, kui süüa
rauarikkaid toiduaineid
koos rohkelt C-vitamiini
sisaldavate puu- ja
köögiviljadega.

http://www.aigarsade.com/Vitamiinidest_j...lidest.pdf
Emilia Bazcek, dieettoiduga tegelev lastearst-intern. http://www.linkedin.com/pub/emilia-baczek/44/a30/377
Vasta
#55
Kui arvestada, et tänapäeva piim on pigem valge kriidi vedelik siis kui hullult see solk vajalikke asju organismist välja viib?
Vasta
#56
(19-12-2012, 07:42 )excubitoris Kirjutas: Kui arvestada, et tänapäeva piim on pigem valge kriidi vedelik siis kui hullult see solk vajalikke asju organismist välja viib?
Nuh, ma seda siin heegeldan vaikselt, aga teenisin reeglite eiramise eest hoopis karistuse.
See poepiim tuleks ära keelata.
Vasta
#57
Poetatakse terakesi, aga tundub et on kõlujad teised:
Tsitaat:Neli peamist vitamiini, mida su küüned vajavad.

Pole tähtis, kui hoolikalt valite oma riietust, kui kaunis on teie nahajume ja kui hästi sätitud juuksed. Kui küünitate joogiklaasi järele narmendavate küüntega, millel lisaks veel küünealused puhastamata, hävineb teie uhke väljanägemine paugupealt. Kui küüned on nõrgad ja kidalised, ei näe käed ilusad välja. Ometi püüavad paljud kasvatada tugevaid ja terveid küüsi. Viletsad küüned viitavad tavaliselt puudujäägile söögisedelis.

Kuidas saada ilusaid terveid küüsi ilma oma raha küünetehnikule raiskamata? Tugevate ja tervete küünte kiireks kasvuks on vaja nelja põhivitamiini. Kui saate neid iga päev toiduga, on teil varsti imekaunid käed, kirjutab Femalefirst.

A-vitamiini leidub kollastes ja oranžides puuviljades ning tumerohelistes aedviljades. Võtke küpsise asemel apelsin või sööge hommikuks ananassi ja teie küüned puhkevad õide. Küüntele on kasulikud ka spinat ja brokoli.

C-vitamiin tugevdab immuunsüsteemi ja soodustab küünte kasvu. Teame kõik, et tsitruselised kihisevad C-vitamiinist, kuid pole selle ainsad allikad. Seda on tulvil ka kaunpiprad. Lõikuge üks tükkideks ja võtke tööle kaasa, et seda õhtupoolikul näkitseda.

D-vitamiini leidub piimatoodetes. Klaas piima päevas ja õige D-vitamiini kogus ongi käes. Kui te piima ei joo, ärge muretsege, sest D-vitamiini leidub ka sojapiimas ja rasvases kalas. Eriti palju sisaldavad seda lõhe, sardiin ja tuunikala.

E-vitamiini leida on pisut raskem. Seda leidub sarapuupähklites, kookospähklites, maapähklites ja oliiviõlis, kuid üksnes väikeses koguses. Igal juhul on tervislik vahetada või või taimeõli oliiviõli vastu. E-vitamiini võib juurde süüa purgist, et saada seda kindlasti küllaldases koguses.
Allikas

Kordamine on tarkuse ema
Vasta
#58
Muide, kui kedagi huvitab, siis ma võin ühe kontakti anda, kes müüb 2000 IU / 4000 IU kangusega D3-vitamiini õlikapsleid(300tk purgis) Olen ise ka tellinud ja ega siis küll sellest vitamiinist puudust ei saa tekkida Bleh
Vasta
#59
(19-01-2013, 13:01 )FurioN Kirjutas: Muide, kui kedagi huvitab, siis ma võin ühe kontakti anda, kes müüb 2000 IU / 4000 IU kangusega D3-vitamiini õlikapsleid(300tk purgis) Olen ise ka tellinud ja ega siis küll sellest vitamiinist puudust ei saa tekkida Bleh
Saabuvatel loengutel on üldjuhul see 2000IU ehk siis 50 mikrogrammi alati saadaval olnud. wink

Vasta
#60
Ise olen nüüd ka end D-vitamiini teemaga kurssi viimas. Käisin sellest tulenevalt Quatromedis testimas ja tulemuseks oli 51 nmol/l. Selle tulemuse põhjal D-vitamiini puudust ei ole, sest ebapiisav olevat alla 50 nmol/l. Samas optimaalne oleks 75-80 nmol/l ja seda väitis näiteks ka prof Mart Kull oma doktoritöös. Mahemark kodukal muidugi peetakse vajalikus D-vitamiini sisalduseks 125 nmol/l...

Igaljuhul hakkasin võtma D-vitamiini, kolm kapslit päevas. Aga need apteegi omad ja nõrgad. Kas nendega saan saavutada optimaalse taseme, ei tea, eks tulevik näitab.

Vasta
#61
Hoiatan sellise firma nagu Natural Pharmaceuticalsi eest, mis müüb sitta! Nende omega-D-vitamiini kapslid on puhas petukaup, laborianalüüsid näitavad, et isegi poole aasta jooksul nende tooteid tarbides pole mingeid muutuseid organismis nende toodete tarbimisest.
Vasta
#62
(05-07-2017, 09:35 )Wilholmensis Kirjutas: Hoiatan sellise firma nagu Natural Pharmaceuticalsi eest, mis müüb sitta! Nende omega-D-vitamiini kapslid on puhas petukaup, laborianalüüsid näitavad, et isegi poole aasta jooksul nende tooteid tarbides pole mingeid muutuseid organismis nende toodete tarbimisest.

Mis koguseid sa tarbisid? 400 ühikut või rohkem?

Kui muutust tahad, siis tuleb 10 000 võtta Laugh


Vasta
#63
(05-07-2017, 22:46 )Temimoor Kirjutas:
(05-07-2017, 09:35 )Wilholmensis Kirjutas: Hoiatan sellise firma nagu Natural Pharmaceuticalsi eest, mis müüb sitta! Nende omega-D-vitamiini kapslid on puhas petukaup, laborianalüüsid näitavad, et isegi poole aasta jooksul nende tooteid tarbides pole mingeid muutuseid organismis nende toodete tarbimisest.

Mis koguseid sa tarbisid? 400 ühikut või rohkem?

Kui muutust tahad, siis tuleb 10 000 võtta Laugh

5mikrogrammi on kapsel. Ühikuid pole kirjas.
Vasta
#64
Vaatasin neid tooteid: https://omegamarine.ee/toode/omegamarine...asta-varu/

– D3-vitamiin (kolekaltsiferool)
5 μg
(100*)

Vaata kasvõi seda: https://fits.ee/vitamiin-d3-tabletid-5000iu-60tk.html

5 mikrogrammi oleks siis umbes 200 iu-d. Vaja oleks 10 000 iu kui su probleem on akuutne ja taset vaja kiirelt saavutada...

Rahvusvaheline ühik (International Unit) on rahvusvaheliselt määratud bioloogiliselt toimiva aine kogus mingis aines (nt. toidulisandis). D-vitamiini IU on selle aine jaoks unikaalne – s.t, et D-vitamiini 100 IU-d ei võrdu E-vitamiini 100 IU-ga.

D-vitamiini 1000 IU-d vastab 25 mikrogrammile.

Vasta
#65
Hiina uuringu tulemused näitasid, et D-vitamiinidest, olenemata annustest, polegi kasu luude vigastuste ennetamisel vanemas eas inimestel.
https://www.eurekalert.org/pub_releases/...122117.php
....Kui telefoni kaudu veel pakutakse, nii neile vastakegi.
Vasta
#66
Kuulge sõbrad,looduses on asjad nii sätitud et inimesel on isu nende toiduainete järele kus sisalduvad puuduvad ained. Oluline on mitte lasta oma organismi ära petta kunstlike,töödeldud toiduainetega mis tekitavad võlts isu. Tarbi kohaliku talutoitu ja elad tervena.
Eriti kummastav on muidugi piima vastane hüsteeria. Piim on kindlasti üks kasulikumaid toiduaineid mis on meie rahva lapsi tugevaks kasvatanud ja elus hoidnud kõige raskematel sõjaaastatelgi.
Pange tähele maalastel kes sedasi kasvanud ei esine mingeid toitainete puudujääke.
Vasta
  


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat