Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Saturni kuu - Titan
#1
Siiamaani veel meie foorumis käsitlemata teema. Lõpuks ometi on siis süstik jõudnud ka nii kaugele nagu Saturn on, siiamaani pole ükski inimese tehtud aparaat nii kaugel retkel viibinud. Toon siinkohal ühe artikli BBC Newsist osaliselt tõlgituna, mis räägib esimestest piltidest, mis ka avalikkuse ette on jõudnud:

Teadlased on avaldanud esimesed Huygensi uurija saadetud analüüside tulemused ja pildid Saturni kuult nimega Titaan. Huygens salvestas ka helisid Titaanil, kui ta maa poole sukeldus. Arvatakse, et Huygens maandus alal, mis oli millalgi üle ujutatud.
[Pilt: _40725307_surface_pa203body.jpg]
See pilt näitabki ala, mil Huygens on maandunud.

Huygens pärineb süstikult nimega Cassini, mis jõudis saturni lähedale juba eelmise aasta juulis. Soovitan soojalt vaadata ka siin lehel olevat väikest filmikest või tutvustust, kuidas Huygens Titaaniga kohtub.. Head vaatamist, ka ülejäänud artikli leiate sealt:
http://news.bbc.co.uk/1/hi/sci/tech/4177401.stm#graph
Vasta
#2
Tsitaat:Algselt postitas: Tutanhamon
siiamaani pole ükski inimese tehtud aparaat nii kaugel retkel viibinud
kas mitte Voyager 1 ja 2 kordi kaugemal ei viibi ?
Vasta
#3
Annan veel mõned lingid, midagi parematSmile
http://www.esa.int/esaCP/index.html
ja esimesed pildid siis:
http://www.esa.int/esaCP/SEMBQO71Y3E_index_0.html


Kas Titan on juba erastatud? et erastaks ära ja hakkaks krunte müüma, olen kindel, et see õnnestuks paremini kui Marsi kruntide müümine.

[Muudetud: 15-1-2005 metavo]
Vasta
#4
Aga Titaanist pole veel kaartigi, niiet siis peaksid pimesi erastama ja müüma.:o

Ja Rha sul on õigus, Voyagerid on juba kaugemal. Juba 1980 ja 1981 olid nad Saturni ja ta kuude juures.
Vasta
#5
voyagerid peaks olema kuskil meie päikesesüsteemi piiril praegu....

Aga väga toredad audioklipid olid, pilte on natuke vähevõitu ja na kehvakesed on ka:S
Loodab, et saab tulevikus paremaid näha.
Vasta
#6
TEADUSKOHVIK LASKUB TITANI PINNALE

Koht ja aeg: 2. mail kl 17.00 Wilde Verandal, Tartus
Esineja: füüsikaprofessor John Zarnecki, Huygensi missiooni juhtivteadur.

Lähemalt nt http://www.teadus.ee/index.php?option=co...9&Itemid=1
Vasta
#7
Kõige hiljutisemad pildid Cassini poolt Titaanist:
Pildil näha koht, kuhu Huygens maandus.
http://photojournal.jpl.nasa.gov/catalog/PIA07868
Vasta
#8
http://www.nasa.gov/mission_pages/cassin...62805.html

Et sihuke järveke siis, kui ikka on. Ja, kui ma nüüd õieti rehkendasin, lahendaks see maailma naftaprobleemi nii umbes 30 aastaks (praegusel tarbimise tasemel võttes sügavuseks tagasihoidliku 10 m). Kõik ettepanekud vedelmetaani Maaletoomiseks on teretulnud! Sest muidu ...Peak Oil!
http://www.lifeaftertheoilcrash.net/

Naftast võiks muidugi ka eraldi teema teha. Et mis siis saab, kui ta otsa lõpeb ja eks ka tema tekke üle vaieldakse tänaseni - kuni selleni välja, et ehk on ta kogunisti uuenev loodusvara: http://www.erichufschmid.net/Conspiracies9.htm
Vasta
#9
Tsitaat:Algselt postitas: Hallucigenia
Et sihuke järveke siis, kui ikka on.
Aga näe, vist ikka ei ole. Cassini kosmosesondi radar on kindlaks teinud, et neid Titaani meresid ei täida mitte vedel etaan, vaid hoopis liiv ja "lained" nende pinnal on liivaluited. Hea, et Titaani Petrooleumikompanii aktsiad ostmata jäid!
Vasta
#10
Lohutuseks siis mõned muuvid Huygensi laskumisest:
10 Mb QuickTime
16 Mb QuickTime (helidega)
Vasta
#11
Ja oot-oot ... kes see lippab seal ringi meie Titaanil? Pilt 1 / Pilt 2 (dünaamilised gif-id)
Veidi arutelu selle ümber pealkirja "Vihm ja konnad Titaanil" all.
Vasta
#12
No ma küll ei tea täpselt kust need gifid täpselt pärinevad, aga kuna Titaanil on juba liivaluited, siis on ka tull, ja ehk on see mingit sorti praht mida tuul liigutab. See aga paneb mõtlema, et see peab parajalt kerge asi olema, et tuul seda liigutaks. Kas tõesti on Titaanil elu? Puud/Põõsad? Mingi muu hõljuv taimelaadne asi? Või on tegemist Huygensi prahiga?
Tõenäolisem on siiski pildi defekt, ma arvan.

Muudetud: 9-5-06 kell 17:40:26 kal
Vasta
#13
Defekti puhul on vast tegu liiga suure ''kõrvalekaldega''. Need ''konnad'' seal liiguvad mööda kindlat joont ''siit sinna'' ning seega see objektiivi viga vaevalt on. Kuid kuidas liiv tekkis? Kas on tuuled nii vinged, et lihvivad pinda või oli kunagi planeedi pinnal vesi, ookeanid? Kaldun ise viimase variandi poole. Suure tule puhul pole piltidelt midagi võimalik näha. Kuid siiski-siiski, mis see on?
Vasta
#14
... kui edukalt nüüd just, aga Titaani avastamine käib pidevalt edasi: Cassini saadetud uutel radarpiltidel nähtavaid musti laike peetakse järvedeks (väga sile pind, peegeldab vähe radarkiirgust samas suunas tagasi), mida täidavad vedel metaan ja/või etaan. Millegagi meenutab see lugu veeotsinguid Marsil: korra öeldakse, et on saadud kindlaid tõendeid, siis jälle, et ega ei ole küll ...
Vasta
#15
Kes otsib, see leiab. Midagi peab seal ikka olema. Mulle ei mahu kuidagi pähe ära, et mingisugusel taevakehal pole ühtegi elusolendit. Keegi peab ikka olema.
Vasta
#16
Tsitaat:Algselt postitas: Lillian
Mulle ei mahu kuidagi pähe ära, et mingisugusel taevakehal pole ühtegi elusolendit. Keegi peab ikka olema.

Eksole ju. Hetkel teame ju kuidas tekkis planeet Maa- suure pauguga. Kuid kui vana on maailm ldse? Kogu kosmos ja universum? Üldse koge Meie keskkond. Ise arvan, et see on igavene, se pole tekkinud, vaid on olnud alati olemas. Et noh, ma ei oskagi siit edasi mõelda. Se lihtsalt on nii. Minu jaoks. Ja see maaväline keskkond loob tingimused planeetide tekkeks. Samuti ka hävinguks. Ja see annab vaid aimu, kui palju võib olla meie(inimestega asustatud) Maa taolisi planeete. Või kui palju on neid kadunud. On ju loogiline, et kus on vett, on ka elu.
Vasta
#17
Zepac siinjkohal ma tsiteeriksin sulle demokratest:Millestki ei teki midagi ja miski pole igavene.
Vasta
#18
Tsitaat:Algselt postitas: Armageddon
Zepac siinjkohal ma tsiteeriksin sulle demokratest:Millestki ei teki midagi ja miski pole igavene.
Keerame selle vanakreeklase nime õigeks: Demokritos. Ja ehk pead Sa silmas hoopis seda, et mittemillestki ei teki midagi? (ld Ex nihilo nihil fit)
Vasta
#19
no ma peast panin..ma kuulsin seda mingi aasta tagasi..aga mõte jäi samaks.
Vasta
#20
Elu olemasolu Titaani pinnal tundub ääretult ebatõenäoline,ikkagi -180 ,aga ma mingist teadusuudisest lugesin,et Titaani nn pind võib olla vaid külmunud koorik metaani ja muid süsivesinikke sisaldava ookeani kohal. Midagi taolist,nagu Europal ja Enceladusel oletatakse,aga rohke metaanisisaldusega. See seletaks pideva metaani juurdevoolu Titaani atmosfääri. Tolles ookeanis võib muidugi juba üht-teist varjul olla. Ootaks sellise õhulaeva-taolise sondi saatmist Titani pinna kohale hõljuma,aga siinkohal jällegi see rahapuudus jne...
Vasta
#21
Teoreetiliselt tuleks tittan sealt siis kosmosesse transportida ja suure kilega koju tassida kuigi see oleks täiesti mõttetu ja kallis ja võimatu lähimate aastakümnete jooksul !!! Kergem lahendus päiksebatareid ja kõik muud võimalikud asjad wink
Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Kuu Tutanhamon 388 156,699 02-11-2021, 19:54
Viimane postitus: Dark Souls
  Kuu pildistamine Eestis lahendused 111 67,174 03-03-2020, 11:21
Viimane postitus: lahendused
  Kuu peal pilvelõhkujad ja iidse tsivilisatsiooni varemed? Celtic 98 66,020 08-01-2019, 14:29
Viimane postitus: Eithea
  Jupiteri kuu - Europa Tutanhamon 56 23,080 19-07-2018, 11:21
Viimane postitus: Müstik
  Saturni kuu Enceladus Hallucigenia 40 15,401 29-06-2018, 16:05
Viimane postitus: Müstik
  Saturni kuu Titan Thorondor 14 7,908 07-06-2010, 11:40
Viimane postitus: Nielander
  Kuidas tekkis Kuu Cassiopeia 5 4,217 09-05-2008, 13:12
Viimane postitus: elis
  Iapetus - Saturni tehiskaaslane? Hallucigenia 26 11,806 03-05-2008, 08:45
Viimane postitus: excubitoris
  Kumb on võimsam: Kas Päike või Kuu Mandark 61 23,363 01-05-2007, 19:16
Viimane postitus: kurk
  Saturni poolusel kuusnurkne moodustis Hallucigenia 5 3,172 08-04-2007, 18:50
Viimane postitus: Hallucigenia

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat