Teema hinnang:
  • 1Hääli - 5 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Teeseen ehk kombucha ehk Mo-Gu
#26
Brita on tehislik. Seega... Smile
Vasta
#27
(15-04-2012, 20:33 )Aurora Blue Kirjutas: Brita on tehislik. Seega... Smile
Endal pole Brita taolist vidinat kunagi olnud - lootsin, et keegi seletaks natuke tööpõhimõtet.
Kividega saab kolme ööpäeva jooksul vee puhtaks, aga solberdamist on ja purke ka.
Olen kuulnud veel, et külmutatakse vett purgis ja siis kasutatakse seda jääst sulanud vett - ka üks paras solberdamine.
Uue vidina TRIOMED-iga on samuti võimalik veele mistahes infi laadida.
On veel üks elektrooniline vidin, millega saab vee struktuuri muuta - BSL.
http://www.kivitalu.ee/index.php?id=1
Veega tasub tegeleda, et kauem elamisväärselt elada.
Puhastatud vesi peaks ka Mo-Gu-le meeldima ja andma erinevaid maitsenüansse.

Päikest.
Vasta
#28
Vee puhastamisest siis veel - ökopoes on selleks müügil šungiit, räni ja kvarts.
Kvarts - ränidioksiidi põhiline esinemisvorm looduses.
Räni - räni saadakse ränidioksiidi (kvartsliiv) taandamisel süsinikuga temperatuuridel ligi 2000 °C elektrikaarahjus.
Tahan öelda seda, et kui soovite tarbida puhast vett, ja see on väga soovitav siis kõige lihtsam tee on muretseda omale filterkann. Ei ma ei ole müügiagent, aga kogemused on näidanud et see on efektiivne.
Veekeetjasse ei teki ka katlakivi. Tööpõhimõte on väga lihtne - aktiivsüsi millele on lisatud veidi hõbedat.
Igal juhul lihtsam kui mässata nende ainetega. Muidugi kui keegi seda soovib teha - siis jõudu. Aga ilmselt tüdinete õige pea.
On müügil muidugi ka täiuslikumaid filtersüsteeme, aga kui kaugele tasub selles suhtes minna on igaühe enda otsustada.
Peale selle kahjustavad meid ka saastunud õhk, müra, ebakvaliteetne (vale) toit ja lihtsalt stress.
Olen proovinud ka vee külmutamist - kui jää üles sulatada siis jääb nõu põhja valge teraline sade. Soovitan proovida. Pange klaasnõu sügavkülma ja peale ülessulamist on näha kõige paremini mustal pinnal, näiteks minul keraaamilise pliidi pinnal see sade.
Vasta
#29
Lisaks eelpool toodule on võimalus vett puhastada ränikiviga(tulekivi).
Nõus, et kõik need solberdamised on tüütud, aga tulemus on siiski kindlam kui filterkannude puhul(pole teada millal ammendab puhastamise võime). See hõbeda lisamine sinna annab näilise efekti - hõbeda ioonidega rikastamiseks tuleks vett lasta seista hõbeda peal, see ei toimu sekundi jooksul.
Hoopis uus teema oleks ravimine "elava" ja "surnud" veega - elektrolüüsi teel saadud produktid.
Tsitaat: Inimesele on oma tervise säilitamiseks vajalik kindel kogus vett. Inimesed, kes tarbivad vähe vett, peaaegu kõik kannatavad vere puudulikkuse käes, neil on vähevereliste isikute välimus, nad näevad välja kahvatud ja aneemilised. Nahk on neil pea alati kuiv ja nad väga harva higistavad. Peaaegu kõik nad kannatavad seedehäirete käes, aga see omakorda kutsub esile terve rea muid vaegusi. Nende soolestik on täis praktiliselt võttes mürgiseid aineid, mida organism pole suuteline eemaldama normaalsel teel läbi neerude ja naha, kuna selleks ei jätku vett. Vee vähesusel väheneb ka sülje ja maomahla eritus – lüües täielikult sassi normaalse seedeprotsessi. Vee vähesus mõjutab ka vere moodustumist. Päeva jooksu, toidukordade vahel peaks inimene tarbima lisavett 800 – 1000ml. Vee temperatuur peaks olema 12 kraadi ja seisnud ööpäeva mingis anumas (karahvinis, klaasis, purgis). Juua seda vett väikeste lonksudena, hoides igat suutäit mõni sekund suus ja aeglaselt kujutades ette, kuidas koos selle veega tuleb Teie organismi ka energia.
http://web.zone.ee/silicium/Tervenda%20e...0veega.htm

Päikest.
Vasta
#30
(16-04-2012, 13:12 )Veli Joonatan Kirjutas:
Olen proovinud ka vee külmutamist - kui jää üles sulatada siis jääb nõu põhja valge teraline sade. Soovitan proovida. Pange klaasnõu sügavkülma ja peale ülessulamist on näha kõige paremini mustal pinnal, näiteks minul keraaamilise pliidi pinnal see sade.

Lihtsalt täpsustuseks - kui panete sügavkülma anuma veega külmumiseks
peab antud anum olema võimalikult silindri kujuline ja pealt katmata.
Vastasel juhul riskite lõhutud pudeliga külmikus ja klaasikildudega Teie maos.
Vasta
#31
Anum võib sügavkülmas olla ka kaetud. Vaevalt teil õnnestub seda hermeetiliselt teha. Tegelikult, jah on võimalik, aga ärge seda tehke.
Vett soovitatakse keetmise asemel külmutada ja tarbida sulatatuna 8...10 tunni vältel. Teiste uurijate väitel kuni 24 tunni jooksul.
Hiljem kaotab vesi jääle omase molekulaarstruktuuri.
Aga minge raamatukokku ja küsige raamatut - Erna Sepp - JOOGIVESI JA MEIE. (Kilde joogiveest, pudeliveest ja vees peituvatest saladustest) 152 lk. väike formaat.
Vee kohta tõeliselt huvitav lugemine.

Vasta
#32
tapsix!
Brita kannul on antud aeg mille järel filterelementi vahetada. Ehk isegi liiga lühike - kasulikum muidugi tootjale.
Minul on siledapõhjaline veekeetja, ning kui ma märkan et sinna hakkab tekkima minimaalselt katlakivi siis ma tean et on paras aeg filterelemendi vahetuseks.
See hõbe mis sisaldub filtris on selleks et seal ei hakkaks arenema bakterid, aga täpsemalt saad lugeda ise brita kodulehelt.
Vasta
#33
Nagu müügimehe jutt ikka, selle neljaastmelise kohta pole ka midagi asjalikku.
Ei veena kasutama, btw palju see lugu aastas maksma läheb?

Päikest.
Vasta
#34
Erna Sepa raamatut tasub tõesti lugeda. Mingil hetkel siin foorumis isegi müüdi seda väga odavalt, panin kinni aga järgi sellele minna ei jõudnudki. Küsige, ehk on veel alles.

Brita filterkann on vist plastmassist, kui ma ei eksi? Üldiselt selles materjalis vett hoida ei tasu. Ja kahjulikumad veelgi on ilmselt palstmassist veekeetjad (plastmassi kuumutamine põhimõttelielt ju).
Vasta
#35
Terve leht veejuttu - äkki aretate selle tähtsa elemendi jaoks uue teema või jätkate mõnd olemasolevat? wink
Vasta
#36
NB: praeguse seisuga on Tallinnas ära anda teeseent kahele huvilisele! Kes tahab, võtku privaatsõnumi teel ühendust!
Vasta
#37
Nii, olen ka värske teeseenekese kodustanud, minu lapsepõlves kasvatas seent vanaema ja olin juba ammu mõelnud, et oleks väga mõnus seda uuesti juua... ehk poole aasta pärast saan ka jagada Laugh
Vasta
#38
Kummaline-kummaline, et Nandi selle seenejutu taas silmapiirile tõstis. Umbes kolm aastat tagasi sain ka seeneomanikuks, mingil hetkel enam ei viitsinud ja viisin poisi keldrisse - elusolendit ju ära visata ei tohi. Praegu tõin ta tuppa tagasi, pesin puhtaks ja tundub teine päris turd ja traksis olevat, silmad selged ja lusti täis Smile
Mida teha nende vanade pruunide kihtidega, mis uuemast osast eraldusid? Panna tagasi purki või prügikonteinerisse? Käsi ei tõuse, aga kuidas õige on? Ja kas tee on kohustuslik komponent või on seen tegija ka mahla ja suhkru baasil?
Vasta
#39
(19-02-2015, 13:28 )Manaja Kirjutas: Kummaline-kummaline, et Nandi selle seenejutu taas silmapiirile tõstis. Umbes kolm aastat tagasi sain ka seeneomanikuks, mingil hetkel enam ei viitsinud ja viisin poisi keldrisse - elusolendit ju ära visata ei tohi. Praegu tõin ta tuppa tagasi, pesin puhtaks ja tundub teine päris turd ja traksis olevat, silmad selged ja lusti täis Smile
Mida teha nende vanade pruunide kihtidega, mis uuemast osast eraldusid? Panna tagasi purki või prügikonteinerisse? Käsi ei tõuse, aga kuidas õige on? Ja kas tee on kohustuslik komponent või on seen tegija ka mahla ja suhkru baasil?

Kaua see teeseen siis seal keldris ilma midagi tegemata seisis, kuni ta jälle välja tõid?
Ise kasutasin umbes 20 aastat tagasi viimati ja nüüd lugedes "Isetervendaja" raamatut, hankisin Tartust uuesti umbes kuuaega tagasi.
Nädala vanuse joogi panen 3l purgiga külmikusse, kus aga tekib mingi uus juurikas uuesti sisse.
Tundub, et seen hakkab seal külmas (+7 kraadi) ka edasi kasvama.
Ja naisele jätsin väikse purgiga köögi laua peale nahale määrimiseks, kui äkki avastasin, et sinna oli ka juba seenes peale tekkinud.
Kuna aasta lõpus diagnoositi mul diabeet, lootsin et see paneb mul insuliini jälle liikuma, aga siiani muutusteta...
Kõhu hoiab küll kenasti korras!
Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  MMS ehk kloordioksiid kage 233 128,816 23-01-2020, 14:24
Viimane postitus: VironShaman
  Bioresonantsteraapia ehk footonresonantsteraapi? Sekhmet 3 3,191 22-04-2008, 17:08
Viimane postitus: Sekhmet

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat