Teema hinnang:
  • 1Hääli - 5 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Teeseen ehk kombucha ehk Mo-Gu
#1
Teeseenest on veidi foorumis juba räägitud, aga ta väärib mu arvates ka eraldi teemat. Lisaks omadele kogemustele
tsiteerin ja parafraseerin allpool mulle saadetud artiklikogu, nende seas on ka ravimtaimede teemas ära toodud Maalehe
artikkel.
See asub järgneval aadressil:
http://www.maaleht.ee/news/tarbija/tervi...d=25702445


Teeseen on suhkruga magustatud jahedas tees kasvav mikroobiderühm, mis teevette rohkesti erinevaid vitamiine annab.
Seenetee on hapukas (mida kauem seisnud, seda hapum) ja sisaldab erinevate andmete järgi 0,5-1% alkoholi. Teel on veel
teisigi tervisele kasulikke omadusi: kergelt lahtistav ja uriini eritust soodustav toime. Kasutajad on kiitnud seda ka
kui reuma leevendajat ja veresoonte lupjumise vähendajat. Teeseent kasutatakse kõrge vererõhu, kolesterooli ja kõrgenenud
veresuhkru vähendamisel. Beebit ootavatel emadel sünnib hea söögiisuga laps, imetavatel emadel aga jätkub rinnapiima.


Seenele sobib elamiseks 3 liitrine klaaspurk.
Ta elab tee sees, lamedam pool üleval- ehk narmendavam pool allapool.
Vajaliku teekoguse saamiseks supilusika täis teepuru ja 5sl-1klaas suhkrut (suhkru kogusest sõltub seene kasvukiirus.
Siinkohal on kasulik mõtelda, kui palju seenekalja juuakse). Mahajahtunud tee kallatakse õrnalt mööda purgiseina niristades
seene juurde. Hea tava on pärast seene söötmist talle pisut suhkrut peale siputada.


10 liitri allika- või keedetud jahutatud kraanivee kohta 700 grammi kuni 1 kilo suhkrut või, veel parem - mett, pool
teelusikat meresoola ja muidugi ka teeseen.

Tee ei tarvitse olla valmistatud ainult teepuulehtedest, nagu meil seni on arvatud. Kasutada võib mitmesuguseid ürte, marju,
taimi. Suhkru või meega magustatud jahutatud teed lisatakse niivõrd, kuivõrd ravijooki on ära joodud.


Seent on vaja hoida vaikses soojas kohas, eemal otsesest valgusest. Seen hingab, seega tuleb purk pealt katta kas
riide või kätepaberiga. (Suvel on katmata purgi puhul oht äädikakärbeste tulekuks!)
Nädala või pooleteise pärast on kihisev ja kerges kraadis jook valmis ja seen on tõusnud anuma pinnale. Kui joogil põhi peal,
keeta seenele uus tee.
On öeldud, et seene söötmiseks võib kasutada ka magustatud viljakohvi või lahjemat oakohvi.

Kui purki on tekkinud pruunikat saasta siis järgmise täitmise ajal võiks seene ja purgi üle loputada.
Teeseen kasvatab uusi kihte, mida saab teiste soovijatega JAGADA. Ülemised kihid on nooremad, eelistatav on edasi anda
just neid. Seene paras paksus on näpu paksus.


NB: Teeseen võib elada ilma täiendava söötmiseta-tarvitamiseta kaua aega, aga siis muutub ta vedelik äädikaks. Peaks see
aga juhtuma, sobib see vedelik hästi ära kasutada jalgade leotamiseks. Teeseene vedelik nimelt hävitab jalaseene. Ja polegi
arsti retsepti vaja!



Hilkka Partaneni poolt soovitatud teeseene võimalikud maitsvad variandid:
· Lisagem näiteks põhijoogile 1-2 l kuivatatud ürti (melissi, köömneid, leeskputke, piparmünti, sellerit, tilli,
basiilikut või mõnda muud suupärast maitsetaime).
· Lisada 1-2 liitrit marju (vaarikaid, maasikaid, mustsõstraid, eriti hea on vaarika-mustsõstra lisand üheskoos).
· 1-2 kilo kuivatatud purustatud puuvilju (õunu, aprikoose, rosinaid).
· 1-3 liitrit peeneks hakitud männi- või kadaka aastakasvusid (heledad oksatipud, mis peatselt ilmuvad).
· Mustikaid pluss mustsõstraid - hoiab mälu selge ja toimib ka loodusliku insuliinina.
· Väsimuse, uimasuse ja kõrge vererõhu vastu võiks valmistada seenejoogi, millele lisada küüslauku ja rohkesti
sidrunit, suhkru asemel kasutada mett. Niisugune jook on ka antiseptilise - põletikku parandava toimega.
· Teeseenejooki võib maitsestada ka kõigi kaupluses müügil olevate looduslikke taimi sisaldavate teepakkidega. Näiteks
võtta 10 l keedetud vee kohta 5 kotikest mustsõstra- ja 5 vaarikateed ning pool kilo mett, pool kilo suhkrut, pool teelusikat
meresoola, teeseen. Kotikesi lasta umbes tund aega keenud kuumas vees haududa, jahutada. Lahustada tees suhkur, mesi, sool,
viimasena lisada jahtunud joogile teeseen.


Valmis jooki saab talletada ka puhastes klaaspudelites korgi all. Sel puhul paraneb kvaliteet veelgi ja lisandub protsent
alkoholi. Seenejooki saad kinkida ka sõpradele...
Jook on riknenud ega kõlba juua vaid siis, kui pinnale tekib rohekas hallitus.

Teeseenekalja tervist parandavaid võimalusi on palju. Näiteks:
*Kergelt lahtistav ja uriinieritust soodustav toime.
*Sobib suu loputamiseks limaskesta- ja igemepõletiku ning angiini korral.
*Leevendab reumat.
*Vähendab veresoonte lupjumist.
*Aitab ravida mao ja soolte põletikulisi protsesse.
*Mõjub hästi südamele ja liigestele.
*Ergutab maksa tööd.

Ta on veel hea kõrge vererõhu, hemorroidide, neerukivide, ülemäärase kolesteroolisisalduse ja kõrgenenud veresuhkru
vähendamiseks.


Teeseene jooki on kasutatud podagra, stenokardia, sapipõiehaiguste, diabeedi, artriidi ravis. Ka tõstab seenejook
organismi üldist toonust, vähendab väsimust, leevendab peavalu ja peapööritust. Teeseenevedelikuga niisutatud
marlilappe ja tampoone on edukalt kasutatud mädaste haavade ja haavandite ravimiseks.
Viimase aja uuringud tõestavad seenejoogi tõhusust ka vähihaigete organismi tugevdajana. Samuti luuüdi taastamist soodustava
vahendina.

Mille puhul ja kui palju:
Angiin, igemepõletik, külmetushaigus:
• joo kuni 6 kl päevas alati enne sööki 5–6 päeva vanust teed (võib ka vanemat, kuid siis vähem), ravikuur kestab 3–5 päeva
järjest
• kurista kurku 4–6 korda päevas 8–10-päevase tõmmisega 3–5 päeva jooksul

Veresoonte lupjumine, liigesehaigused:
• joo vähemalt 4 kl päevas 5 päeva vanust teed pikema aja jooksul

Kõrgvererõhktõbi, vere kõrge kolesteroolisisaldus
:
• joo 8–10 päevast teed 1 kl korraga 2–3 korda päevas pikema aja jooksul

Peavalu:
• joo 6–8 päevast teed 1 kl korraga 3–4 korda päevas kuni 4 nädala jooksul

Seedehäired, jämesoolepõletik
:
• joo vähemalt 10 päevast teed 1 kl korraga 3–4 korda päevas 1 kuu jooksul; pea paar päeva vahet ja jätka

Nahahaigused (ka vistrikuline rasune näonahk, seenhaigused):
• leota 10–12 päevases teejoogis marlist salvrätt ja pane haigele kohale 20–30 minutiks; vaheta salvrätti, protseduur võiks
kokku kesta 3–4 tundi päevas
suus oleva seenhaiguse korral tuleb kuristada teejoogiga vähemalt 6 korda päevas

Küüneseen:
• pane ööseks küünele tükike teeseent, sile pind ülespoole, kata kilega, seo kinni ja jäta peale terveks päevaks (4 päeva ära
pese küüsi), protseduuri korrata pidevalt


Söögitegemisel:
• Seenejoogist võib teha huvitava maitsega karastusjooke, lisades sidrunit või mõnda meelepärast mahla, kuid see on maitsev
ka niisama.
• Võib valmistada ka heamaitselise äädika, milleks peab teeseenejook seisma vähemalt 2 kuud. Seejärel kurna läbi mitmekordse
marli ja kuumuta aeglasel tulel umbes 1 tund, kurna veel kord ja jahuta. Võib lisada ka sidrunit, nii saab imepärase äädika
toitude maitsestamiseks. Liig hapuks läinud seenejooki võib kasutada liha marineerimiseks (hoida teejoogis umbes 2 tundi)
• Seenejoogiga saab maitsestada ka toorsalateid ja õlikastmeid.


NB!
• Joo ainult läbipaistvat seenejooki – sogane ja liiga hapu tee toob kasu asemel ainult kahju.
• Ettevaatlikud olgu need, kellel on mao ülihappesus või tundlikkus äädika suhtes (jooge algul prooviks pool klaasitäit).
• Teeseenejooki ei soovitata juua raseduse ajal, küll aga võib sellega nahka määrida ja kurku kuristada.
• Ravi puhul tarvita seeneteed alati 30–60 minutit enne sööki.
• Suhteliselt suure suhkrusisalduse tõttu annab jook palju kaloreid.



On teada, et seda janu kustutamise- ja paastujooki valmistatud Venemaal juba sadu aastaid tagasi, teda hoiti suurtes tamme-
või kadakavaatides. Kui ämbritäis kombutsat joogiks ära võeti, kallati sama suur kogus uut teevett vaati tagasi.

Teeseene alternatiivsed nimetused: t-seen, Kombucha Tea, Manchurian Tea, Mo-Gu, Fungojapon, Fungus japonicus, tea fungus,
Fungojapon Kombucha, Indo Japanese tea fungus jpt. Teadlased tunnevad teda, kui "Medusomyces gisevii Lindau'd", teaduslikult
uurima asuti seent 1913. aastal.
Teeseen on peamiselt pärmseente (Candida mycoderma) ja äädikhappebakterite (Acetobacter xylinum) vastastikku kasulik kooselu
ehk sümbioos, vahel lisandub ka Bacterium gluconium.
Seenevees on äädik-, glükoon-, sidrun-, oblik-, piim-, püroviinamari- ja süsihapet, park- ning värvaineid, antibiootikume.
Kõige tugevama baktereid hävitava toimega on nädalavanune seenevesi. Vitamiinidest sisaldab seenetee B1-, B2-, PP- ja C-vitamiini.


Meduusseene päritolumaa pole täpselt teada. Enamik allikaid peab siiski tema aretajaks Hiinat, Koread ja Jaapanit. Euroopasse
jõudis ta Mandžuuriast Venemaa vahendusel.

Tegelikult on neid maagilise omadusega seeni liikvel kolm. Lisaks teeseenele, mis meenutab vedelikus ulpivat tatikat,
tuntakse kaht riisi meenutavat seent, millest esimest - tiibeti piimaseent - kasvatatakse piimas, ning teist koos suhkru ja
rosinatega vees. Mitmete meelest on kõige kergem hooldada siiski teeseent.





Niisiis, kas kellelgi on lisanduvaid kommentaare, tähelepanekuid? Smile
Vasta
#2
Väga hea ülevaade, tänud. Piimaseenega on kunagi ka jamatud - nõuab igapäevast hoolt, siis uut piima ja pesemist-loputamist. Lõppeski see minu kogemus tiba kurvalt - pärast mitmepäevast komandeeringut oli piimaseen tumedaks läinud.
Kas on kogemust kividega(šungiit,kvarts) puhastatud vee kasutamisest teeseene puhul.
Huvitav, kuidas teeseen orme-veesse suhtub?

Päikest.
Vasta
#3
Minu suguvõsas on seda teed pruulitud päris kaua. Aegaajalt on sisse tulnud pause,
kuid hetkel on jälle purgid mulksumas. Endal ka üks kihiseb kergelt selja taga Smile

Nagu paljude teiste rahvalike asjadega on ka teeseene puhul vahest öelda mis
hetkel see ravimine toimus. Oleme ju harjunud tabletimajanduse puhul looma
selged ajalised viited - kell 12 võtsin sisse 2 tabletti ibuprofeeni ja kell 13:00 olin
juba valuvaba. Teeseen ja tema kolleegid aga töötavad pikema aja vältel ning
mõjud tulevad vaikides ja hiilides, ning tihti on väga raske - kui mitte lausa võimatu
panna paika kellaaega kui inimene tervenemise efekti ära fikseeris.

Kuigi olen vahest skeptiline otseste raviomaduste suhtes ja seda mitte ainult selle
teeseene osas siis absoluutselt ei kahtle, et teeseen ja seltsilised on tervisele
kasulikud tarbides neid nii nagu rahvameditsiin (kogemus) ette näeb. Lisaks on
enamust neid ka meeldiv tarbida - vaarika ja/või mustsõstratee näiteks meega on
jook mille mitmes kasulikus toimes kahtlust pole ja samas on asi maitsega mis paneb
keele suus tantsu vihtuma ja õnnefaktor kerib ennast F1 kiirusega skaala lõppu wink
Sama käib ka teeseene suhtes - kui liikvel olevad "puhta" suhkru üledoosiga ja
gaseeritud joogid ei kustuta janu pikemas perspektiivis ja teevad suhu "paksu"
järelmaitse siis teeseene kergelt teene maitse ja hapukas kõrval mekk on aga
täiesti head ja kergelt joodavad.
Kuna olen ise tee fänn siis kodus alati mitut sorti teed ja teeseene maitse sõltub
väga palju sellest millist teed kasutad. Kuion kasutatud tibake värsket - esimese
korra - teed siis on seene teel äratuntav (näiteks) Earl Grey või muu sellise tee
maitse - mis minu jaoks annab asjale eri plussi.

Seega - kui keegi suudab kaugemale ette vaadata ja otsib mitte "kiiret remonti"
vaid pikema ajalist profülaktikat ja kes samas tahab juua midagi hea maitselist
siis soovitan teeseent täie julgusega. Kui ta just sinu muret ei lahenda siis saad
vähemalt head jooki milles olevad suhkrud ei koorma organismi ja mille kihisemist
ja mulksumist on vahest päris lahe vaadata.

Terviseks wink



PS. Tapsix - teeseen on olemas - laena ORME vett proovime Smile
Vasta
#4
Aga kuskohast seda tee-seene alget saab? St vett saab kraanist, teed ja suhkrut saab toidupoest, kuid kuskohast saaks tee-seene alget?
Või areneb suvalisest seisma jäetud teest see tee-seene alge iseseisvalt välja?

Analoogia põhjal tundub see tee-seen olevat nagu koduveini tegemine: magus vedelik käärib etanoliks, ning õhu sissepääsu korral muutub äädikaks.
Tee-seene tarbimine on nagu koduveini toorvedeliku tarbimine.

Arvutikauge blondiini arusaam: keegi võiks selle tee-seene alge minu e-maili peale ära saata Smile (e-mailiga ei saa toitu, inimesi ja muid reaalse maailma asju saata).

Vasta
#5
Teeseen kasvades kihistub. Mingi hetk kui ta on parajalt paks siis lihtsalt rebid ta pooleks
ja kumbki pool jätkab kasvamist. See ongi alge ja minu teada muud viisi jagamiseks pole.

Ei usu, et seal etanooli tekib aga mine sa tea - keegi võiks detailsema analüüsi teha.
Kraanivett on soovitav enne seenele andmist läbi keeta ja siis külmutada. Kui tahad olla
perfektsionist siis too vesi kuskilt maalt - kas allikalt (nagu meie teeme) või vähemalt kaevust.
Seda valget suhkrut ta tundub, et ei pelga - vist on seal vajalikud ained alles ja lisatud keemia
teda eriti ei koti. Aga kui sul reaalne soov siis küsi Aurora käest - tal mingid foorumid kus rahvas
seda jagab. Kui oled Tallinnast (mäletan, et oli jutuks kus elad ei hetkel ei meenu) võid meile
ennast järtsi panna - e-meiliga ta ei tule - tavalise posti vist isegi elaks üle aga kuna ta nagu
natuke latsekese eest - vajab hoolt ja armastust siis lähed/tuled ise järgi wink
Vasta
#6
(06-04-2012, 10:02 )excubitoris Kirjutas: Teeseen kasvades kihistub. Mingi hetk kui ta on parajalt paks siis lihtsalt rebid ta pooleks
ja kumbki pool jätkab kasvamist. See ongi alge ja minu teada muud viisi jagamiseks pole.

See ei saa olla ainus alge. Küsimus on, et kuidas alge alguse sai?
Vasta
#7
(06-04-2012, 10:14 )Jõhvikas Kirjutas:
(06-04-2012, 10:02 )excubitoris Kirjutas: Teeseen kasvades kihistub. Mingi hetk kui ta on parajalt paks siis lihtsalt rebid ta pooleks
ja kumbki pool jätkab kasvamist. See ongi alge ja minu teada muud viisi jagamiseks pole.

See ei saa olla ainus alge. Küsimus on, et kuidas alge alguse sai?

Sellest on esimeses postituses juttu ehk keegi nüüdseks enam EI TEA Sad
Vasta
#8
Kuigi see maalehe artikkel mõne aasta tagant,tasub ka kommentaarid läbi lugeda.Väidetavalt saab seda ka ökopoodidest osta.Kahjuks ei tea kus meil sellised küll asuvad
Lisaks natuke Tiibeti piimaseenest
http://www.teraapia.com/?atopic=1&article=9
Vasta
#9
Kolmas imeloom oli India riis. Kel on, võib aga julgesti ka siia vihje jätta, ehk tuleb mõni uus liigegi PW-sse just seenele. =)
Enda teeseenega on nii, et hetkel olen ühte põnni eraldamas ja ühte tahetakse veel. Enne järgmist kuud pole mõtet vist mult seda küsida.

Veel on mõtekas hoida silmad lahti buduaari foorumis ja delfis ning kui guugeldada, siis ikka teistes foorumites ka - keegi ikka pakub seent ja enamasti raha ei küsita.
Muide, kui elate pealinnas ja tahaksite esialgu ainult proovida, kuidas teeseen maitseb, minge narva maanteel tallinna ülikooli vastas olevasse Kompotti. Lisaks suurepärastele meite maa söökidele saab ka seenekalja osta. Bleh Mina sain seal aga päris hapukat ehk kauaseisnud versiooni ja kõht käis kaks päeva Väga Libedalt läbi. Laugh

Šungiidiga olen mõtelnud ka ise katsetada, aga kuna mul on hetkel väikeseid kive vaid kaks, pole nii väikese kogusega mängimiseks päris viitsimist tekkinud ja suhtun mõningase ettevaatlikkusega temaga manipuleerimisse.
Kui keegi tahaks vähemteadjaile selgitada, mis asi on orme-vesi, oleksin tänulik.
Vasta
#10
On siis talutava maitsega?Kaua peab kasutama?
Vasta
#11
Ma eelistan seda jooki tarbida soojade toitude juurde lahjendatult (1 osa seenejooki, 1 osa vett). Päris niisama ma seda juua ei saa, sest mul kipuvad siis kõrvetised tekkima.
Üks nipp veel: väljavalamisel võite joogi lasta läbi sõela või filterpaberi (näiteks kohvifilter). Siis ei satu väljavalatud joogi sisse seeneklimpe. Ei oska arvata, kas teeseen sissesööduna midagi teeb, kuid mul on ebameeldiv neid klimpe suhu saada.

Maitse sõltub paljudest teguritest, nagu suhkru kogus, "käimise" aeg jne. Seda saab endale sobivaks timmida, liiga hapu maitse korral lisad suhkrut jne. Tarvitamise osas räägivad eri allikad eri keelt, seega mina ei oska sel teemal kaasa rääkida. Mul läheb tavaliselt klaasitäis päevas.
Vasta
#12
(06-04-2012, 14:29 )Aurora Blue Kirjutas: Kui keegi tahaks vähemteadjaile selgitada, mis asi on orme-vesi, oleksin tänulik.
Olen Vidrik Kivi orme-veest siin varem kirjutanud, aga toon siis uuesti, saadakse allikavee kontsentreerimisel magnetlõksu abil:
http://www.kivitalu.ee/files/documents/12_2006.pdf , http://kivitalu.ee/files/documents/ORME.pdf
Vist ei ole kõige parem mõte orme-vett teeseenele raisata, kahjuks pole praegu ei seent, orme-vett ega aega. Vesi peaks olema eelnevalt puhastatud ja selleks sobiksid kivid hästi(šungiit, kvarts - saab Looduse Maailma poodidest).

Päikest.
Vasta
#13
Teeseene maitse kohta - alguses (siin ei pea ma silmas Kõige Esimese tarbimise mõjus, milleks oli kõhulahtisus =) oli ta mulle kange ja kuidagi hapu, kõhus keeras veidi mõnikümmend minutit peale joomist, kui halb ei hakanud.
Hiljem, kui seen oli harjunud, et talle allikaveega puruteed tehakse, muutus maitse ka leebemaks ning rohkem omapärast limonaadi meenutavaks. Kui kali just tõesti äädikkangeks läinud pole, ei peaks pelgama. Smile

Hetkel on seene progressi juures toimumas huvitav ilming. Ta nimelt "poegib" - tekkimas on uus iseseisev kiht ja seda omapärasel kombel just peale seda, kui sai ära antud üks eraldunud kihtidest.

Šungiiti saab Tartus olija ka Tõnu Arult, kes käib seda ise Eestisse sisse toomas.
Aadress, kus on kivi kohta rohkem infot:
http://www.sisemiserahutempel.eu/Sungiit

Kui seal ringi vaadata, leiab tõenäoliselt ka Tõnu kontaktid ja saab ehk väheke soodsama hinnaga osta, kui poest. Muidugi on valik igaühe enda teha.
Vasta
#14
Kui kaua suudab üks seal pakutav šungiiditükk endasse igasuguseid asju imeda kuni ta on vaja välja vahetada? Või kuhu ta need kõik kahjulikud lisaained paneb?
Vasta
#15
(11-04-2012, 09:37 )kage Kirjutas: Kui kaua suudab üks seal pakutav šungiiditükk endasse igasuguseid asju imeda kuni ta on vaja välja vahetada? Või kuhu ta need kõik kahjulikud lisaained paneb?

Aega on suhteline - Tõnu Arul on mingi andmebaas olemas kui kaua mingi sungiidi tükk mingit kogust
ainet puhastab. Aga selle selle väärtus ole nagu kõigi asjadega siin maailmas. Pigem on see "käärideks",
et sellise suurusega tükk peaks nii ja nii kaua selles "supis" vastu pidama.
Minu arusaamist mööda ei imenda sungiit midagi. Temas olev energiamaatriks soodustab teatud ainete
lagunemist ja eraldumist. Nagu igal objektil on ka sungiidi tükil oma energia väli - mida suurem ja raskem
objekt seda suurem ja tugevam väli. Sungiit on sisuliselt süsinik ja kannab edasi ka selle omadusi. Isegi
"tavaline" meditsiin kasutab süsinikku tema deaktiviseerivate (puhastav, neutraliseeriv) omaduste pärast.
Sealt edasi on kõik uskumise asi. Kui usud, et sungiit/süsinik aitab ja puhastab siis vähemalt on eelduseks,
et platseebo efekt toimib. Minu arvamus on asjast hetkel 50/50 - tean, et kasutajaid on päris palju, ning
ei ole kuulda, et keegi selle kätte ära on surnud. Seega isegi kui ei aita siis kahju vähemalt ei tee.
Ideeliselt ja põhimõtteliselt usun, et mingi efekt tal on. Mingi aeg tagasi lugesin ühest pimekatsest (kuskil
Venemaal püüti tõestada, et sungiit on sama efektiivne kui liiv) milles osalejad leidsid, et sungiidiga hoitud
vesi oli parema maitsega peale teatud hoidmise aega. Samast kraanist võetud vesi ilma sungiidita aga
oma ikka spetsiifilist kraanivee (kloor, rooste jne) maitset. Ei oska öelda kui usaldusväärne see test oli
aga arvestades eelöeldut (süsinik) siis mingi efekt vähemalt kraanivee osas võib tal vabalt olla.
Vasta
#16
Minu vanaema joi teeseent ega tea, et midagi suht teistmoodi oleks.
Minu teine vanaema joi mingi "elav riis" värki. Ja ei tea, et ka see kuidagi midagi mojunud oleks.
Ise ma join väga pikka aega "piimaseen" - valge nagu lillkapsas ja 24h piima sees, siis piim muutub keefiriks ja see siis joodakse.
Seen pestakse plastsöelal (millegipärast ei tohi kasutada metallsöela) ja pannakse uus piim.
Joime emaga väga pikka aega ja kuna me kumbki erinevust millegipuhul ei märganud, siis viskasime need ära.
Muidu koik need seened ja riisid kasvavad ja neid saab hiljem jagada ja neid myyakse netis...igalpool osta.ee jne..
Vasta
#17
(11-04-2012, 09:37 )kage Kirjutas: Kui kaua suudab üks seal pakutav šungiiditükk endasse igasuguseid asju imeda kuni ta on vaja välja vahetada? Või kuhu ta need kõik kahjulikud lisaained paneb?
Ta ei ime neid endasse vaid enda peale. Kivide puhastamiseks pestakse kive intensiivselt loksutades ja mitu korda loputades.
Paremini saab aru kui šungiidist püramiidi pärast vee töötlust kätte võtta, siis tundub ta kergelt ligane olevat. Jooksva vee all pöidlaga hõõrudes tunned kuidas pinnalt eraldub lige kiht.
Ametlikult soovitatakse kasutada kuus kuud, tegelikult aga lõpmatult, sest mul on kivid kasutuses juba aastaid. Sõltub see ilmselt puhastusest, kui korralikult see toimub. Teisest küljest: ärile tuleb kasuks, kui on mingi kasutusaeg antud.
Kui jätta vesi purki seisma, siis nädala jooksul hakkab seal "elu" toimuma. Minul on vanemate kivide peal teinekord vesi seisnud kuude kaupa, aga "roheliseks" pole kunagi läinud. Kasutan seda põhiliselt taimede kastmiseks.
Sama kehtib ka kvartsi kohta - puhastab sama moodi ja kive puhastatakse sama moodi.

Päikest.
Vasta
#18
Aitäh vastuste eest. Ülevaatlik pilt olemas.
Vasta
#19

Palju selle šungiidi kilohind ligikaudu on?

Vasta
#20
Kunagi mõnda aega shungiidivett tarbides avastasin, et see kivi muudab vee maitset. Te peate ise katsetama, kui kaua tuleb shungiiti leotada, et vee maitse teile sobiks. Näiteks minule üle 2 päeva seisnud shungiidivesi ei maitsenud, sihuke imelik tundus. Katsudes oli kah tunda, et vesi oli kuidagi "libe".
Vasta
#21
(13-04-2012, 15:24 )lahendused Kirjutas: Palju selle šungiidi kilohind ligikaudu on?

Küsi - Šungiit | sisemiserahutempel
Vasta
#22
(13-04-2012, 15:24 )lahendused Kirjutas: Palju selle šungiidi kilohind ligikaudu on?
150 grammi - 2.50€, püramiid - 1.28€
http://loodusemaailm.ee/index.php?page=s...=2&lang=et

Päikest.

500grammi - 4,75€
http://loodusemaailm.ee/index.php?page=s...=2&lang=et
Vasta
#23
Kes soovib vett puhastada, siis Brita filter ajab asja päris hästi ära. Olen šungiidiga proovinud, aga kas sellel tulemust on ei tea. Et midagi väita tuleks lasta teha vee analüüs. Usun ise küll šungiidisse. Tõepoolest kui on olemas šungiidist siledaseinaline püramiid, mida saab pärast puhtaks pesta siis on tulemus kindlasti parem kui mingi šungiidipuru kasutamisel. (šungiidipurul on küll pind suurem, kuid tema puhastamine on kaunis tülikas). Ilmselt omab tähtsust ka püramiidjas kuju - šungiitpüramiid tuleks orienteerida põhja lõuna suunal.
Viimati käies new age või ökopoes jäi silma et vee puhastamiseks on müügil räni. Vene toode.
Ei ole veel katsetanud - küsikski, et kas kellelgi on räniga kogemusi.
Muide meie elu siin maa peal toimib räni baasil.
Räni kohta veidi huvitavat lugemist - http://www.birdtribe.ee/rani/
Vasta
#24
Räni on tavalistelt kyynte- ja juustevitamiinide peamised komponendeid.
Vasta
#25
Eelnevalt kirjutatud kvarts ongi räni - http://loodusemaailm.ee/index.php?page=s...=2&lang=et
http://loodusemaailm.ee/index.php?page=s...=2&lang=et
Maitseküsimus kuidas keegi nimetab - töötavad mõlemad ja olulist vahet pole.
Ma pole päris kindel selles Britas - millise infoga ta vee laeb?
http://www.kivitalu.ee/index.php?id=1

Päikest.
Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  MMS ehk kloordioksiid kage 233 128,762 23-01-2020, 14:24
Viimane postitus: VironShaman
  Bioresonantsteraapia ehk footonresonantsteraapi? Sekhmet 3 3,190 22-04-2008, 17:08
Viimane postitus: Sekhmet

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat