Postita vastus 

Teema reiting:
  • 1 Häält - 5 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Electronic Voice Phenomenon (EVP)
Autor Sõnum
HUGOTH
Veteran

10-02-2010 11:19
Postitus: #26

Makiga salvestamisega on sellised lood. et makid ise töötavadka nagu mini raadiosaatjad ja kui linti salvestada, siis võid naaber korteri makist tuleva salvestuse omale saaga nende töösagedus on 128....300 khz vahel. Olen kunagi ekspermenteerind selles valdkonnas ja tulemused olid päris huvitavad. Nii et vaimu häältega pole siin midagi pistmist. See on salvestus generaatori sagedus mis hiljem moduleeritakse lindil oleva signaaliga......ja saadaksegi saate signaal. Eraldi vastuvõtjaga saab täpse sageduse teada ja võid kuulata naabri t, mida ta just kuulab oma makist..... Head edasist uurimist.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Anonymous
registreerimata

02-06-2010 18:07
Postitus: #27

Mind hakkas huvitama, et kas keegi siin foorumis kunagi on üritanud EVP'd salvestada ja mis olid siis tulemused. Olen proovinud 2x - üks kord kogemata (pikk jutt) teine kord teadlikult ja tulemused olid suht... imelikud. Otseselt mingit sellist kärinat nagu tavaliselt EVP salvestustel kuuleb küll polnud.
Tsiteeri seda postitust oma vastuses
paadikapten
Seilamas sädemete kannul

04-06-2010 03:07
Postitus: #28

Ma igiammu, aastaid tagasi proovisin. Võtsin odava sangamaki, panin tühja kasseti sisse ja ühel rõskel, lõrtsituisusel õhtul läksin tuurile. Tegin salvestusi nii mikrist kui ka raadiost kõikidel lainealadel (jaamade vahel ehk "valge müra" alal pidavat ka vahel näkkama). Enne igat seanssi mölisesin linti ka lühiinfo (asukoht, kas mikker või raadio ja kui raadio, siis mis laineala).

Raadi kalmistult ei saanud ma midagi, kuigi chillisin seal üpris kaua ja tegin seansse mitmes kohas. Tõsi küll, ma ei kutsunud vaime välja, lihtsalt lülitasin maki sisse, mölisesin lühiinfo linti ja lasin mõnda aega vaikselt salvestusreziimil joosta.

Aga ma sain huvitava heliklipi Jänese rajalt Vorbuse külje all. Seal jäi lindile miski, mis meenutas Ameerika veduri pasuna häält. Seansi ajal aga ei liikunud autosid ega ka lähedalasuval raudteel mingit veeremit. Siiani mõtlen, mis see olla võis - ei saa välistada, et makis endas läks miski korraks genereerima.

Nüüd on mul korralik vanakooli profireporterimakk koos tundliku välise kondensaatormikriga. Paneks tegevusplaani kokku ja teeks kuhugi tiiru ära? Ainult et mul vist korralikke kassette pole. Ainult mingid odava otsa raudoksiidlindid. Makk muidu omab reziimi ka kroomdioksiidlindiga kassettide jaoks ja sel on sisseehitatud dolby müratasandus.

Kuid äkki digisalvestitega oleks mõistlikum proovida? Kassetid on ju üsna mürarikkad ka tühjana.
Anonymous
registreerimata

04-06-2010 03:57
Postitus: #29

No mul olidki digisalvestised. Esimene kord salvestasin kogemata fotokaga, teine kord oli juba spetsiaalne diktofon. Esimesel korral käisime öösel Kalamaja kalmistupargis, siis ei olnud veel ööseks suletavat raudaeda sinna ette ehitet, sai minna, millal tahtsid. No ja nii me läksimegi, mina võtsin asja suht tõsiselt, teised lollitasid niisama. Tulemuseks oli kaks EVP'd (ma enda arust tegin pilti, aga vajutasin valet nuppu), kus ühel oli selgesti kuulda, kuidas keegi hingaks nagu 3 korda kiiresti sisse, mille järel võõras hääl ohkab: "Eeslid." Laugh (no teised kaasasolnud läbustasid seal), teisel klipil tundus olevat mingi veider chant, madalahäälne pomin-mõmin võõras keeles, ainuke sõna, millest enam-vähem võis midagi arvata, oli "Christus". Samas selle teise puhul oli tegu väga lühikese klipiga, nii et võimalik, et mingi tehniline aps, arvestades et ma ikka nüri visadusega näppisin valesid nuppe. Laugh
Teine kord käisin üksi (ja päeval) Viljandi surnuaial. Jalutasin seal niisama ringi ja vahepeal tegin peatuseid ja küsisin, kas keegi tahab muga rääkida. Ja pakkusin välja, et võin ehk nende omastele midagi edasi öelda kui vaja.
Tulemuseks oli 1 klipp, kus nagu kaugelt kajav hääl hüüab: "Ütle talle (mehe eesnimi), et ..." hajudes siis arusaamatuks taustamüraks. Samas, jällegi, eks surnuaial oli siis, päevasel aal, teisi inimesi ka, koristasid/parandasid seal midagi, nii et võimalik, et diktofon võttis mingit nende omavahelist hõikumist peale.

Niisiis, tulemus 0. Ja ütlen ka kohe ära, et need klipid kustutasin juba 100 aastat tagasi oma arvutist, sest et ei pidanud säilitamise väärilisteks. Rohkem pole proovinud.

Aga kas para-web'i uurimisgrupid siis pole üritanud midagi "lindile" saada? Tulemused?
Tsiteeri seda postitust oma vastuses
brc15
Uustulnukas

04-06-2010 16:20
Postitus: #30
Electronic Voice Phenomenon seadeldis
Mis on selle seadeldise nimi mis neid helisid salvestab?Mõtlen siis neid EVP helidis ja kas seda on võimalik kusagilt osta?
Müstik
Shambalas

04-06-2010 18:25
Postitus: #31

Minu teada kuulatakse neid surnute hääli erinevatelt aparaatidelt.
Kes kuidas ja kes kunagi.
Kui panna googlesse Electronic Voice Phenomenon apparatus, siis tuleb palju linke, kust saad teavet ammutada.
Näiteks see link: http://www.answers.com/topic/electronic-...enomenon-1

Tänapäeval tegelevad EVP-ga tõsiteadlased. On loodud uurimiskeskusi ja konstrueeritud vastavaid elektronseadmeid. Prof. dr. E. O. Senkowski eristab EVP eri avaldumisvorme: TA – transaudio, TX –transtekst (teispoolsuse tekstide vastuvõtmine arvuti abil).
Selle ala üheks edukamaks eksperimenteerijaks on Adolf HOMES. 1992. a. ilmus tema arvutiekraanile vaimude kirjalikke teateid ja isegi nende kujutisi.
Ja kolmandaks TV – transvideo. 1982. a. õnnestus Põhja-Carolina inseneril George W. M e e k i l ja Metateaduste Fondil ehitada keeruline raadiovastuvõtja, mis on väidetavalt suuteline teispoolsusega ühendust pidama.
http://www.worlditc.org/h_07_meek_by_macy.htm

Maailm on täis lahendamata mõistatusi ja mõned neist on veel saladuslikumad, kui üldse osatakse ette kujutada.
brc15
Uustulnukas

05-06-2010 05:45
Postitus: #32

Tänud
ekke721
Tavaliige

29-10-2010 18:48
Postitus: #33

Kas poleks võimalik, et need lihtsalt mingid kauged raadiosaated/ -edastused on.
Kunagi sai ise ka mingit salvestist kuulatud ja see kõlas küll nagu rootsi-(või mingi muu-)keelne uudistesaade olevat....
:S

Ära joo ja sõida. Parem suitseta ja lenda!
Taksonoomik
Tavaliige

29-10-2010 23:24
Postitus: #34

Mh, veider? Ma ei suutnud seda lihtsamalt öelda.
Asi ongi lihtsalt selles, et näiteks AM raadiolaine alas olevad elektromagnetlained mõjutavad nn tundlike mikrofonide mähiseid, sest mis asi on elektromagnetlaine ja mida ta poolis tekitab? Induktsiooni, mis paneb mikrofoni mebraani võnkuma tekitades samas püsimagnetis ja teises poolis häireid ning tekibki sinaal.
OK, ei ole just kõige tervem seletus, kuid midagi sinna kanti.

Mind ennast on rohkem huvitanud E.Video.P.
Olen ka kaadreid teinud, kuid kõige huvitavam oli kahjuks ka kõige seletavam. Lähenesin ise kineskoobile villaste sokkidega ja loomulikult sai see sahin häiritud.
Aga näen natuke vaeva ja postitan mõned pildid mõne aja pärast, mis tegelt ei tähenda midagi.
Taksonoomik
Tavaliige

29-10-2010 23:35
Postitus: #35

Isik:
http://b.imagehost.org/0665/2674.jpg

Nägu silmadega:
http://d.imagehost.org/0654/3253.jpg

Aga noh, taustamüra moodustab igasuguseid kujundeid. Näe ainult vaeva ja salvest ning otsi kaadritest tõlgendusi.
ekke721
Tavaliige

30-10-2010 14:30
Postitus: #36

Tsitaat:Algselt postitas Taksonoomik

Aga noh, taustamüra moodustab igasuguseid kujundeid. Näe ainult vaeva ja salvest ning otsi kaadritest tõlgendusi.

Seda minagi.Laugh

Aga selle E.Voice.P kohta- kui sa midagi sealt leiad,kas see on alati arusaadav, inimese moodi.
JuuTuubis oli nii segaseid, kui ka täiesti selgeid salvestusi.
Enamus oli usutav, aga võimalus, et ka heli juhuslik on, tundub ebatõenäoline.
Küsimus seisneb selles- kui selged need (heliliselt)on ja kui suur hulk neist on usutavad/loogilised(sisu mõttes).
YouTube kvaliteedi puhul oli paljudest raske aru saada ja mingite seaduspärade otsimine lihtsalt mõttetu.

[Muudetud: 10-31-2010 ekke721]

Ära joo ja sõida. Parem suitseta ja lenda!
kristjan231
Tavaliige

16-01-2011 15:57
Postitus: #37
RE: Electronic Voice Phenomenon (EVP)
Ma vaatan tavaliselt discovery investis "Ghost Lab"-i seal suht põnev vaadata mis nad teevad ja kuidas nad teevad! See käib vist iga päev aga ta hakkab ikka suhteliselt hilja,mingi 22:00-01:00.Aga kui sa juba vaatad siis peaks seal veel teisigi kummituste teemal olevaid saatei olema! Põnevat vaatamist! Smile

kui küünal põleb ja leek hakkab kuidagi tõmblema siis on vaim/kummitus lähedal.
albert6014
Uustulnukas

24-01-2011 17:48
Postitus: #38
RE: Electronic Voice Phenomenon (EVP)
Oijah, jah, olen tegelenud. Saanud päris toredaid lindistusi ka. Nüüdseks siis lännu.
Enda kogemuste järgi ütleks, et kui te lähenete sellele kaootiliselt, siis pakuks surnuaedu, seal võib vist kõike kuulda.
Ahjaa, mõnikord proovige ka reverse mode, annab ka huvitavaid tulemusi.
Ja need lindistused, mis tuvastasin EVP-na, polnud mingid illusioonid, kus võib eksida mingi sahinaga. Ma nimelt võtsin väga palju ebamääraseid helisid välja, et mitte ''self-fulfilling prohecies'' spiraali kaduda.
Postita vastus 

Vali alamfoorum:

Kasutaja(d) vaatamas seda teemat: 1 külalist

gro.bew-arap[tä]bew-arap | Para-web | Tagasi üles | Tagasi sisu juurde | Mobile Version | RSS voog