Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kas planeedid reastuvad ühele joonele?
#1
Keegi väitis siin, et kui kõik planeedid ühele joonele reastuvad siis on oodata katastroofi.
Teine väide oli et planeedid ei reastu kunagi ühele joonele.
Võin rahustuseks öelda et planeedid on ühele joonele reastunud vähemalt minu eluea jooksul korra.
Mäletan seda väga hästi - oli vene aeg ja vanaisa luges mulle seda "Berliner zeitungist" . Võimalik et on peale seda veel juhtunud.
Nagu mäletaks et teine kord oli veel.
Vasta
#2
(23-04-2012, 21:26 )Veli Joonatan Kirjutas: Keegi väitis siin, et kui kõik planeedid ühele joonele reastuvad siis on oodata katastroofi.
Teine väide oli et planeedid ei reastu kunagi ühele joonele.
Võin rahustuseks öelda et planeedid on ühele joonele reastunud vähemalt minu eluea jooksul korra.
Mäletan seda väga hästi - oli vene aeg ja vanaisa luges mulle seda "Berliner zeitungist" . Võimalik et on peale seda veel juhtunud.
Nagu mäletaks et teine kord oli veel.

Seega Sa väidad, et planeedid on olnud ühel joonel? Tõmmates ühe sirge läbib see kõikide planeetide keskpunkdid? Mina väidan, et planeedid ei ole seda varem teinud ja ei tee ka tulevikus.
Vasta
#3
Olen selles päris kindel, et planeedid on olnud reastunud ühele joonele.
Kui sa seda teemat pisut uuriks siis sa veenduksid ise selles viiel erineval moel.
Vasta
#4
(23-04-2012, 22:24 )Veli Joonatan Kirjutas: Olen selles päris kindel, et planeedid on olnud reastunud ühele joonele.
Kui sa seda teemat pisut uuriks siis sa veenduksid ise selles viiel erineval moel.


Kas saaks mingi allika või viite kasvõi ühelegi?

Vasta
#5
(23-04-2012, 22:24 )Veli Joonatan Kirjutas: Olen selles päris kindel, et planeedid on olnud reastunud ühele joonele.
Kui sa seda teemat pisut uuriks siis sa veenduksid ise selles viiel erineval moel.

Leia sellelt videolt kas või üks võimalik viis planeetide reastumiseks ühele joonele.
Vasta
#6
Näiteks http://www.postimees.ee/luup/00/09/teadus1.shtm
Kui loogiliselt võtta siis planeedid on päikesega võrreldes imepisikesed ja nad on nii meeletult kaugel ka.
Vasta
#7
Austatud Patshabe!
See zeitungi lugemine leidis aset kindlasti varem. Täpselt ei mäleta.
Muidugi planeetide koondumine ühtsesse rivvi kraadipealt on muidugi haruldane sündmus.
Siin tulekski vahet teha et kui suur on see sektor kuhu planeedid koonduvad.
Näiteks kui sektor on 10 kraadi ja ei juhtu midagi, miks peaks siis juhtuma kui sektor on 3 kraadi?
Vasta
#8
(23-04-2012, 23:28 )Veli Joonatan Kirjutas: Austatud Patshabe!
See zeitungi lugemine leidis aset kindlasti varem. Täpselt ei mäleta.
Muidugi planeetide koondumine ühtsesse rivvi kraadipealt on muidugi haruldane sündmus.
Siin tulekski vahet teha et kui suur on see sektor kuhu planeedid koonduvad.
Näiteks kui sektor on 10 kraadi ja ei juhtu midagi, miks peaks siis juhtuma kui sektor on 3 kraadi?

See ei ole haruldane, see on võimatu kuna planeetide trajektoorid ei ole samal tasapinnal.
Juhtub mis? Kuitahes väikses sektoris planeedid ka ei oleks ei juhtu mitte midagi.

Hetkel käib Sul jutt - kui suur umbluu on umbluu.
Vasta
#9
(24-04-2012, 09:19 )seffe Kirjutas:
(23-04-2012, 17:02 )Deadmaus Kirjutas: Neid veidraid undavaid hääli olen mina juba 5-6 aastat kuulnud (siis kui hakkasin Harku metsas jooksmas käima). Kuid kas need just need samad hääled on, seda ma ei tea. Äkki oli neil häältel mida mina kuulnud olen, mingi teine põhjus (Mingid lennukid/helikoperid vms.)?
Neid hääli ma olen kuulnud Harku metsas, seal kus need terviserajad on. samasugused, sellised veidralt undavad - urisevad hääled, nagu nendes videoteski. Samas on seal lähedal mingi kaubaladu, need hääled võisid põhimõtteliselt ka seal tulla, aga ma ei kujuta ette, mis neid hääli seal teha võis.
Hetkel olen enda kuuldud häälte päritolu suhtes väga ebakindel. ma ei väida et need on just needsamad, mis nois videotes. Ma ei tea kust nad tulid või kes neid teha võis. Keegi äkki oskab öelda, kas seal kandis (Harku), on mõni kindlam/loogilisem põhjus sääraste häälte kostumiseks?

Sama siin aga elan Murastes ja kuulen mingeid hääli oma kodus 3-l korrusel magamistoas. Algul arvasin, et mingi laev kuskil. Undamine on vaikne ja kord tuleb siis läheb, selline madalsageduslik vaikne mürin või sumin. Juba mitu aastat olen seda täheldanud. Naabrimees ei ole midagi kuulnud kui küsisin, väitis, et mingi antenn koliseb katusel aga see välistatud, kuna seda juhtub ka absoluutselt tuulevaikse ilmaga ja kolinast on asi kaugel.
Jah,just madalsageduslik heli ja 1-7x paus ja jälle,tavaliselt 7x,erinevate inimeste kuuldelävi on erinev nagu nägemine,sellepärast ehk naabrimees ei ole kuulnud.
Mina panin tähele heli möödunud suvel,varem ega hiljem mitte.Samuti püüdsin kõiksugu maiste häältega seda siduda kui lõpuks tundus nii imelik,et salvestasin Smile
Vasta
#10
Leena kirjutas -
See ei ole haruldane, see on võimatu kuna planeetide trajektoorid ei ole samal tasapinnal.
Juhtub mis? Kuitahes väikses sektoris planeedid ka ei oleks ei juhtu mitte midagi.

Hetkel käib Sul jutt - kui suur umbluu on umbluu.

Aga planeetide trajektoorid on just ühel tasapinnal. Selles suhtes on sul õigus et ei juhu mitte midagi.
Sellises seisus et planeedid reastuvad ühele joonele ei ole midagi haruldast, veel enam võimatut.
Nibiru trjektoor (kui ta eksisteerib) öeldakse olevat teisel tasapinnal.

Vasta
#11
(24-04-2012, 15:35 )Veli Joonatan Kirjutas: Aga planeetide trajektoorid on just ühel tasapinnal.

EI ole!
Vasta
#12
(24-04-2012, 15:37 )Leena Kirjutas:
(24-04-2012, 15:35 )Veli Joonatan Kirjutas: Aga planeetide trajektoorid on just ühel tasapinnal.

EI ole!

ON KÜLL
Uuri palun natuke Päikesesüsteemi ehitust.
Nad ei ole just "laua peal", kuid piisavalt sarnasel
trajektooril, et kutsuda seda "ühel tasapinnal" ja
seda eriti astronoomilisest vaatenurgast.
Seega - ärge vaielge - mõlemal on servast õigus.
Loetu põhjal olen saanud aru, et astronoomid loevad
planeete "ühel tasapinnal" olevateks. Eri jutt on mõned
kaugemad planeedid mille kalle süsteemi üld tasapinna
suhtes on suurem kui enamusel. Mõnevõrra meenutab
Päikesesüsteem Saturni süsteemi.
Olen hetkel maal ja net läbi "nutika" seega linke ei paku.
Vasta
#13
(24-04-2012, 16:09 )Veli Joonatan Kirjutas: Leena!
Me kõik teame et planeedid tiirlevad ümber päikese ühes tasapinnas.
Muidugi kui peensusteni minna siis võime ehk tõesti öelda et enam vähem ühes tasapinnas.
Kui sa astronoomias nii tugev oled, ehk seletad siis lahti ja põhjendad oma väidet.

Kas samas tasapinnas või peaaegu samas tasapinnas ei ole peensus. See, et meie päikesesüsteemi planeedid ei tiirle samas tasapinnas on fakt. Täiesti tõestatav fakt ja seda kohe palja silmaga. Tähistaevast vaadates.

Üldiselt soovitan eneseharimise mõttes programmi nimega Stellarium. Täiesti tasuta ja lihtne kasutada. Oskab isegi sinuga eesti keeles suhelda. Seal saad kellaajaliselt ja kuupäevaliselt vaadata tähistaevast, planeetide asukohti ja kuidas nad sulle maakeralt paistavad. Ka oma asukohta saad maakeral valida. Seega otsi üles see aeg kui planeedid on enam-vähem samas sektoris, ja vaata kuidas nad sulle paistavad.

PS: Peaaegu on väga halb väljend. Proovi sellest hoiduda ja igasugust jama on palju vähem. Proovi asjadest aru saada ja mõtelda nende olemusele. Ning koolitunnis tegele õppimisega ning
kui midagi ei mõista siis arenda endas oskust leida ise vajalikke teadmisi.
Vasta
#14
(24-04-2012, 10:56 )zzz34 Kirjutas: Jah,just madalsageduslik heli ja 1-7x paus ja jälle,tavaliselt 7x,erinevate inimeste kuuldelävi on erinev nagu nägemine,sellepärast ehk naabrimees ei ole kuulnud.
Mina panin tähele heli möödunud suvel,varem ega hiljem mitte.Samuti püüdsin kõiksugu maiste häältega seda siduda kui lõpuks tundus nii imelik,et salvestasin Smile

Ma algul arvasin ka, et kuskil mõni masin ehk müriseb. Siis aga hakkasin mõtlema, et ükski lennuk vms. et tööta pausidega. Siis ei osanud ma sellest midagi arvata, aga nüüd ma komistasin selle teema otsa siin ja mõtlesin et vahest on need hääled kuidagi seotud omavahel.

Vasta
#15
Leena kirjutas
PS: Peaaegu on väga halb väljend. Proovi sellest hoiduda ja igasugust jama on palju vähem. Proovi asjadest aru saada ja mõtelda nende olemusele. Ning koolitunnis tegele õppimisega ning
kui midagi ei mõista siis arenda endas oskust leida ise vajalikke teadmisi.

Just nii härra Leena - edaspidi luban koolitunnis ainult õppida ja õppida, lausa 3 korda järjest nagu ütles Lenin.
Kahjuks on minu kooliaeg läbi - 51 on kukkunud ja ma võin sinule ka mõne asja ehk ära selgitada.
Aga ehk mitte siin. Ehk näeme.
Vasta
#16
"Enam vähem" ei võrdu "ühes tasapinnas"

Päris ühel tasapinnal nad ei saa kunagi asetseda juba selleks, et mass painutab ruumi. Gravitatsioon mehed........
Vasta
#17
(23-04-2012, 21:32 )Leena Kirjutas:
(23-04-2012, 21:26 )Veli Joonatan Kirjutas: Keegi väitis siin, et kui kõik planeedid ühele joonele reastuvad siis on oodata katastroofi.
Teine väide oli et planeedid ei reastu kunagi ühele joonele.
Võin rahustuseks öelda et planeedid on ühele joonele reastunud vähemalt minu eluea jooksul korra.
Mäletan seda väga hästi - oli vene aeg ja vanaisa luges mulle seda "Berliner zeitungist" . Võimalik et on peale seda veel juhtunud.
Nagu mäletaks et teine kord oli veel.

Seega Sa väidad, et planeedid on olnud ühel joonel? Tõmmates ühe sirge läbib see kõikide planeetide keskpunkdid? Mina väidan, et planeedid ei ole seda varem teinud ja ei tee ka tulevikus.
Aga kui "kõik planeedid ühele joonele reastuvad" tähendab, et joonega ei sihita vaid joon on tõmmatud silma ette? Kas selline sündmus on võimalik?
Vasta
#18
(24-04-2012, 20:08 )kage Kirjutas:
(23-04-2012, 21:32 )Leena Kirjutas:
(23-04-2012, 21:26 )Veli Joonatan Kirjutas: Keegi väitis siin, et kui kõik planeedid ühele joonele reastuvad siis on oodata katastroofi.
Teine väide oli et planeedid ei reastu kunagi ühele joonele.
Võin rahustuseks öelda et planeedid on ühele joonele reastunud vähemalt minu eluea jooksul korra.
Mäletan seda väga hästi - oli vene aeg ja vanaisa luges mulle seda "Berliner zeitungist" . Võimalik et on peale seda veel juhtunud.
Nagu mäletaks et teine kord oli veel.

Seega Sa väidad, et planeedid on olnud ühel joonel? Tõmmates ühe sirge läbib see kõikide planeetide keskpunkdid? Mina väidan, et planeedid ei ole seda varem teinud ja ei tee ka tulevikus.
Aga kui "kõik planeedid ühele joonele reastuvad" tähendab, et joonega ei sihita vaid joon on tõmmatud silma ette? Kas selline sündmus on võimalik?

Kui tegemist on sirgjoonega ja vaatad planeedilt maa siis ei olewink
Mõned aastad tagasi trehvasin kuskil netis hiirega pööratavat-liigutatavat-suurendatavat-vähendatavat päikesesüsteemi 3d mudelit kus planeedid liikusid nii nagu nad meil liiguvad. Kahjuks ei suutnud hetkel enam üles leida ja bookmargid koos arvutiga läinud musta auku. Kui keegi teab või leiab võiks lingi ka siia panna.

Kagele lisaks: Kui pead silmas seda, et päikesesüsteemi eemalt mingi nurga all vaadates paistavad planeedid olema reas siis see on täiesti võimalik ja ilmselt mitte haruldane nähtus.
Vasta
#19
On olemas programm - Microsoft WorldWide Telescope. See tuleb loomulikult installida.
Minul on ta olemas ja vaatasin üle (tuletasin meelde) kuidas siis selle tasandiga on.
Praktiliselt on kõik planeedid ühel tasandil välja arvatud Pluuto. Aga vaadake ise järgi.
Mis puudutab planeetide reastumist ühele joonele siis tehke internetis ise veidi otsimistööd. Pange näiteks otsingusse - planeetide paraad.
Vasta
#20
(25-04-2012, 03:44 )Veli Joonatan Kirjutas: Mis puudutab planeetide reastumist ühele joonele siis tehke internetis ise veidi otsimistööd. Pange näiteks otsingusse - planeetide paraad.

Internetist võib igasuguseid lollusi leida. (isegi siit foorumist võib lauslollusi leida) Planeedid EI reastu mitte kunagi ÜHELE joonele. See pole lihtsalt võimalik.
Vasta
#21
Leenale! Siin vàidetakse et on ja juba 170 aasta pàrast,
Vasta
#22
(24-04-2012, 20:24 )Leena Kirjutas: Kagele lisaks: Kui pead silmas seda, et päikesesüsteemi eemalt mingi nurga all vaadates paistavad planeedid olema reas siis see on täiesti võimalik ja ilmselt mitte haruldane nähtus.
Arvestasin ka sarnase joonega/tasandiga, nagu ajal 00:05 Foorumlane toodud videos näha on, aga üldiselt mõtlesin sellist nagu reastus ajal 00:40. St, et tasand pole oluline, aga kõik on järjest üksteise taga.
Vasta
#23
Miks te üksteist mõista ei taha. Palju lahedam on vinguda?
Tavaarusaama järgi mõeldakse planeeti joondumise all seda, et planeedid ongi suht enamvähem joone peal. Suht statistiliselt on see tõenäosus väga väike, et see joondumine oleks täpsem kui see planeetide orbiitide tasandilisus. Ideaalselt ühele joonele need ei saa sattuda. Ja kahemõõtmelises vaates ilmselt ei satu ka ideaalselt, sest mõne aatomi jagu on ikka tsentrist mõni planeet nihkes :S.

Ja kui joondumisest juttu on, siis enamasti on tegu ainult mõnede planeetidega. Ainuke seletus mõju kohta Päikese olen kuulnud, et mingid torsioonväljad liituvad ja ulatuvad tervatave koonustane Päikeseni.
Vasta
#24
(24-04-2012, 16:01 )excubitoris Kirjutas: Mõnevõrra meenutab
Päikesesüsteem Saturni süsteemi.
Olen hetkel maal ja net läbi "nutika" seega linke ei paku.

Tahad Sa sellest rääkida? Ilma linkideta ja ise kui enam maal ei ole?

Vasta
#25

Planeetide osalise joondumise/reastumise üheks rakenduseks on kosmoserakettide saatmine Veenusele ja Marsile: enamus ajast on nad Maa suhtes kaugemal, ehk halvas faasis, kuid aasta-paari tagant ilmnevad "soodsad aknad", kus lähiplaneedid on Maale lähemal/paremas faasis ja nii saab kosmoserakette välja saata väiksema kütusekuluga ja nad jõuavad kiiremini kohale.

Kui aga hakata taga ajama ka kaugemate planeetide joondumist/reastumist, siis tuleb ainsa "kasuliku rakendusena" silme ette fantaasiafilm "Tomb Rider", kus vabamüürlased ajasid taga 5000 aasta tagant toimuvat planeetide "täieliku reastumist", ning sellistel ajahetkedel pidavat teatavate "maagiliste kivide" kokkupanemise abil saavutama kontrolli aja üle - mis mind selle 5000 aasta juures veidi häirima on hakanud on teatav analoogia Maiade ürikutes toodud väitega, et iga juur-rass kestab vaid 13 baktuuni (394 aastat), ehk ca 5100 aastat.

Kuna ma ei oma astronoomilisi rakendusprogramme, siis võiks Leena või keegi teine lasta neil programmidel välja arvutada planeetide seisu 21. detsembri 2012 hetkel - nii on näha, kuidas planeedid paiknevad sellel "väidetaval maailmalõpu päeval".

Kui sellised programmid peaks oskama joondumise maksimume välja arvutada, siis võiks tuua ajad, kuna enamus planeete olid või on mõne protsendi kaugusel täielikule reastumisele: nii saaks reaalteadus olla kasulik parateadusele.

Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Kas universum on analoogne või digitaalne ehk holograafiline? xcad 53 8,803 23-11-2021, 15:36
Viimane postitus: xcad
  Planeedid Norwain 46 28,785 28-10-2018, 21:24
Viimane postitus: Kahvanägu
  Kas vesi on eluks vajalik? cool004 24 9,986 11-03-2016, 11:27
Viimane postitus: Müstik
  Kas maa tiirleb ümber päikese? vasamasa 52 21,267 08-02-2013, 22:20
Viimane postitus: kage
  Kas leidsin meteoriidi? scorp 12 6,055 06-11-2009, 23:23
Viimane postitus: THOR-00
  Kas elame kaksiktäht süsteemis? kaddak1910 26 10,155 30-10-2008, 11:18
Viimane postitus: kaddak1910
  Einsteini teooria otsib kas tõestust või ümberlükkamist Tutanhamon 20 8,457 26-10-2008, 00:02
Viimane postitus: kaddak1910
  Kumb on võimsam: Kas Päike või Kuu Mandark 61 23,407 01-05-2007, 19:16
Viimane postitus: kurk
  Kas tähtedel on elu? Anonymous 33 10,611 19-09-2005, 15:01
Viimane postitus: lyhiz

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat