Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Surmamärkmik
#1
Ma tean, et see on kõigest film või kellegi väljamõeldis ja enamus sellesse ei usu ning suhutuvad skeptiliselt.
Aga kui te teate või oskate öelda midagi rohkemat selle kohta ehk ütleksite. Tegemist on märkmikuga, millesse kellegi nime kirjutades antud isik sureb. Märkmik kuulub originaalselt surmajumale(nö. vikatimees). Märkmikku puutudes on võimalik ka näha teda.
Kas oskate öelda mingeid selleteemalisi juhtumeid, ajalugu, müüte sellest märkmikust? Või midagi mis tõestaks selle kasvõi kunagist olemasolu.
Se kõlab jah veidralt, et ma sellist asja usun ja nii paaniliselt taga ajan aga millegipärast on mul kindel veendumus, et see on reaalne, ükskõik kus siis. Võibolla mitte täpselt sellises variandis aga midagi sarnast. Kust see lugu võis tulla? Sest minuteada enamus filmid mis tehakse asjadest mida tegelikult ei ole olemas, tegelikult siiski on olemas aga me lihtsalt ei tea seda või ei oska näha või eitaha ja seega ei näegi. Isegi müüdid vastavad tegelikult tõele.
Sellepärast mind huvitabki iga väikene informatsioon selle kohta. Niiet igasugune abi ja info oleks suureks abiks. Aitäh. (:
Vasta
#2
Leiad kui kirjutad sõna googlele.

http://www.filmiveeb.ee/foorum/viewtopic.php?p=99566
Vasta
#3
(27-04-2012, 22:18 )Müstik Kirjutas: Leiad kui kirjutad sõna googlele.

http://www.filmiveeb.ee/foorum/viewtopic.php?p=99566

Nojaa, see on film. Aga mind ei huvita film, seda tean ma juba kõike. Mind huvitab reaalne märkmik ja selle reaalne ajalugu ja muuselline.
Vasta
#4
Enamasti pole mängufilmidel reaalsusega mingit pistmist, veel vähem neist ajalugu õppida!
Vasta
#5
Fantaseeriks natuke teemal, et selline märkmik oleks olemas.
Niisiis lisati sinna nimi John Smith. Mis nüüd siis saab, kas kõik maailma John Smithid surevad maha???
Paljalt nime kirjutamisest ei piisa, ma arvan, mingid muud kriteeriumid peavad olema.
Vasta
#6
Hm see ei paista paeluv teema. Mingi märkmik. Kas siin kuskil ka on õles võetud teemat kuidas eriteenistused kasutavad para-oskusi ja kui tõsiselt seda võetakse eriteenistustes.
Vasta
#7
Pole midagi sellisest asjast kuulnud. Kui sa selle enda jaoks välja mõtled, siis varem või hiljem leiad seal enda jaoks ka koha. On seda siis vaja?
Vasta
#8
(28-04-2012, 21:08 )ottpoiss Kirjutas: Hm see ei paista paeluv teema. Mingi märkmik. Kas siin kuskil ka on õles võetud teemat kuidas eriteenistused kasutavad para-oskusi ja kui tõsiselt seda võetakse eriteenistustes.

Foorumis ei tea, aga müüakse raamatut "Paraspioonid". Minule kõlbas küll lugeda.
Vasta
#9
Arvan, et kui see olemas ka on, siis meie ajale on see igatahes k'a'ttesaamatu. Ja olekski lihtsalt ohtlik ja enneaegne, nii et ei tasu sellega oma pead vaevata. UFOd valvavad meid ja neid me juba yle ei kavalda. Kui seda ka teeksime, siis kasu sest poleks nagunii.
Vasta
#10
Surmamärkmik. Sama hea kui surmasokid, surmavinüülplaat, surmakõrvatropid. Surmamärkmiku idee algupärand on minu meelest kirja kui sellise maagia. Või loendamise maagia. Mind loeti üle, ma olen nüüd üle loetud. Appi! Surmamärkmiku temaatika võiks huvitada ehk ainult religioonilooliselt.
Vasta
#11
Teema on hea näide kuidas filmist saab fakt, seal oli järelikult on olemas, kui suures osas ka ajalugu on niiviisi hällivuudi poolt ümber kirjutatud ja mitte ainult papist kangelaste filmitrikkide tõe kaudu vaid reaalsete näitlejate usukuuluvuse kaudu, kes neid kangelesi etendasid. Või mis Kreeka Mütoloogia kangelane on kristlasest või juudist näitleja oma usutaustaga.
Vasta
#12
(09-05-2012, 09:03 )VironShaman Kirjutas: Teema on hea näide kuidas filmist saab fakt,

Neid näiteid on palju ja neid on ka siin foorumis küllaga. Kahjuks aga on need väga halvad näited.
Vasta
#13
Oot...
...Mul üks klassiõde luges selle mangat kunagi... Ma ise pole lugenud, vaata(si)n Hellsingi jms.
*käib küsib järgi*
Nii, ta ütles, et selle inimese nägu pidi mõttes olema. Seega...
...meenutab nagu mõne needuse pealepanemist. Ja sel juhul oleks Surmamärkmik lihtsalt nagu võlukepp vms (VÄGA lihtsustatud näide). Säärase funktsiooniga esemeid nagu ikka peaks olema. Kas nüüd just märkmiku kujul aga mõnel muul kujul kindlasti.
Vasta
#14
Võigas asi küll, kuid tegelikult meenutab oma tööpõhimõttelt hästi lihtsat kaosmaagia protseduuri - luuakse hävitav servitor, kodeeridakse sellele käsklused: bla-bla "... ja surmab selle, kelle nime peaksin talle iganes ütlema ..."" vmt.
Servitori lendulaskmisel suunatakse selle energiad märkmikku (nagu pühitsemine). Kasutamisel kirjutatakse sinna ohvri nimi, veel parem kui joonistatakse eelnevalt koostatud (needetud) ohvri sigil. Kui kõik õnnestub ja ohver on nn. maandatud, tänatakse servitori tehtud töö eest - see annab talle iga korraga jõudu juurde.

Puhh, kõik õige, ainult et peab ikka suur kius olema , et selleks lausa märkmikku vaja...
Igaks juhuks oma nime mitte kasutada või vastupidi - alustada just sellest. Ja mina pole midagi öelnud!
Vasta
#15
(09-05-2012, 20:53 )rissardo Kirjutas: Võigas asi küll, kuid tegelikult meenutab oma tööpõhimõttelt hästi lihtsat kaosmaagia protseduuri - luuakse hävitav servitor, kodeeridakse sellele käsklused: bla-bla "... ja surmab selle, kelle nime peaksin talle iganes ütlema ..."" vmt.
Servitori lendulaskmisel suunatakse selle energiad märkmikku (nagu pühitsemine). Kasutamisel kirjutatakse sinna ohvri nimi, veel parem kui joonistatakse eelnevalt koostatud (needetud) ohvri sigil. Kui kõik õnnestub ja ohver on nn. maandatud, tänatakse servitori tehtud töö eest - see annab talle iga korraga jõudu juurde.

Puhh, kõik õige, ainult et peab ikka suur kius olema , et selleks lausa märkmikku vaja...
Igaks juhuks oma nime mitte kasutada või vastupidi - alustada just sellest. Ja mina pole midagi öelnud!

Piinlik on rumal olla, aga rumal on ka küsimata jätta.
Ehk defineeriksid mõned mõisted. Ma kardan et ingliskeelsest jutust ei saanud ühest ja ammendavat vastust. Antud kontekstis "servitor", "servitori lendulaskmine", "needetud ohvri sigil".

Vasta
#16
Ah ma siin fantaseerisin kuidas mina oma nn. surmamärkmiku teeksin. Sigil (või ka sigill) maagias on glüüf, mis sisaldab mingit nime või soovi jne. Servitor on energiakeha või olend, talle kas on antud ka mingi materiaalne kest (praegu siis märkmik) või ongi ainult (kujutletava) energiana eksisteeriv. Servitore mõnikord ka programmeeritakse - tehakse näiteks temast haigusi raviv viirus või koll kes tüütaks vaenlast; praegu on ta siin eriti pahas rollis. Lendulaskmine (või lendu laskmine?!) on lihtsalt maagiline protseduur, kus oma soov lastakse missioonile. Needmine - noh kui on juba ohver, siis miks mitte sigili sisse veel paar sajatavat lauset nii igaks juhuks lisada.
Vasta
#17
Puhas anime.
Vasta
#18
Kui nüüd võtta täpselt nii nagu animes oli, et on märkmik, millel lehed ei saa kunagi otsa ja kui kirjutad sinna inimese nime, tema nägu samal ajal silme ees hoides siis sureb ta ära. Ja mis veel, 40 sekundi jooksul saad kirja panna oma ohvri surma põhjuse, aja, koha jne ning kõigele lisaks veel kontrollida tema käitumist enne surma. JA oli vist nii, et kui 40 sekundi jooksul neid asju kirja ei pane siis sureb ohver südameatakki. No päris võimas asi paistab olevat. Natuke liiga "tore" et tõsi olla või mis. Igatahes edu otsimisel Smile
(ma ilmselt ei taha teada, miks peaks keegi sellise asja omale kinnisideeks võtma, loodad ka jumalaks saada?)
Vasta
  


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat