Postita vastus 
 
Teema reiting:
  • 0 Häält - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Psühhopaatia
Autor Sõnum
Tinar
Vana kala

Postitusi: 341
Liitunud: Aug 2017
Eile 15:57
Postitus: #176
RE: Psühhopaatia
Näide elust. Minu kollektiivis edutati ülemuse kohale naistöötaja. Iga järgneva kuuga kasvas tema vimm kõigi temale alluvate suhtes mida ta ei püüdnudki varjata. Tema enda ülemuste ees käitus ta nagu ingel. Pidevalt naeris, iga lause lõpetas naerma puhkemisega. Aimas ette iga ülemus soovi ning aitas igati sellele teostamisele kaasa.
Oma alluvate suhtes oli tal lihtne suhtumine. Mida halvemini tundsid end tema alluvad, seda paremini tundis end tema ise. Kui alluvatel oli hea tuju, oli tema tuju koheselt rikutud. Kuna ta enda eraelus oli midagi juhtunud suhetes meestega siis oli tal varjamatu vaen meessoo esindajate vastu. Ei läinud mööda ühtegi päeva kui ta poleks midagi halvustavat või alandavat ütelnud meessoost töötajate kohta. Naisi ta ei puutunud kuigi probleeme oli rohkem naistöötajatega.
Üks tema võte oli selline: ta nimelt jättis enda teada tööks vajaliku uue info, et alluvad siis eksiksid ning tal oleks võimalus neid halvast küljest näidata. Kui küsisin talt, et miks ta varem ei teavitanud teisi uuest infost siis põgenes ta ruumist ning üle õla midagi pomises, et tema ei pea kõike meeles pidama. Peale pahandust kirjutas ta tööalaselt kasutuses olnud üldinfosse alandavas toonis märkused "lollide" töötajate kohta. Tema enda eksimusi ta vahel tunnistas aga pööras need alati naljaks. Meessoost kolleegide vead aga olid tema jaoks meeles ka mitme kuu möödudes ja neid hõõruti vajadusel avalikult nina alla.
Kollektiiv oli kogu aeg kaheks jagunenud. Need kes tema ees lipitsesid, need said rahulikult töötada. Ka meestöötajad - sellised tunneb ühiskond kui tuhvlialuseid...Need kellest ta jagu ei saanud, viidi suurema konflikti vältimiseks teisele tööle või lahkusid need ise. Nagu tegin lõpuks ka mina. Minule asus ta juba aastaid tagasi auku kaevama. Ülemustele oli selline töötaja meeltmööda. Tema ainuke võimalus raha teenida oli töö kollektiivis kuhu ta oli sisseelanud ning ta pingutas rohkem kui saadav palk väärt oli. Kui sisekliima probleemid muutusid ka ülemustele nähtavaks siis tema süüd ei nähtud, süüdi olid kõik teised. Tööandjale meeldivad sellised fruktid nagu nõukogude armees hoiti meelega elus dedovshinat. Vanemate solbakate terror hoidis teatud mõttes korda majas. Samal põhjusel hoitakse paljudes ettevõtetes psühhopaate tööl.
See on kirjutatud mineviku vormis aga asi kestab edasi ühes Tallinna ettevõttes. Minu enda motiiv seda siin kirja panna on ka see, et ma tahtsin seda endast välja valada ja teistele jagada näidet kõige ehtsamast täiskohaga psühhopaadist.
(selle postituse viimane muutmine: Eile 15:58 Tinar.)
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
jeekim
Diletant

Postitusi: 71
Liitunud: May 2020
Eile 17:06
Postitus: #177
RE: Psühhopaatia
Psychopath vs Sociopath - What's The Difference?

https://www.youtube.com/watch?v=aNZoj_2HuKY
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Postita vastus 


Vali alamfoorum:


Kasutaja(d) vaatamas seda teemat: 1 külalist

gro.bew-arap[tä]bew-arap | Para-web | Tagasi üles | Tagasi sisu juurde | Mobile Version | RSS voog