Postita vastus 
 
Teema reiting:
  • 0 Häält - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
EL-i võlg ja maailmamajanduse areng
Autor Sõnum
Elderm
Vana kala

Postitusi: 412
Liitunud: Jun 2008
10-05-2012 15:21
Postitus: #1
EL-i võlg ja maailmamajanduse areng
Järgnev artikkel pärineb Nõmme Raadio 10. mai Lõunatunnist (2012). Autoriks Nõmme Raadio agent.

Kas vandenõuteooria või vandenõu?

Üritan seletada maailma rahanduses toimuvat ja Euroopale viie triljoni euro suuruse nõude esitamist nii lihtsalt kui võimalik ja aja säästmiseks kokkusurutult. Loodan, et põhisõnum on siiski mõistetav, isegi kui see uskumatuna tundub.
Peaksime ajas liikuma veidi tagasi. Paberilipakad, tuntud ka nimetusega rahapaber, on olnud kasutusel lühikest aega, kuld aga maksevahendina aastatuhandeid. Erinevatel maadel on erinevad kullavarud maapõues, mõnel vähem, mõnel rohkem, Aasiamaadel pigem rohkem. Kui eurooplased avastasid kauplemisrõõmud aasialastega, hakati Euroopasse sisse vedama imelisi maitseaineid, maitsvaid teesorte, portselani, siidi, paberit jne. Kummalisel kombel ei olnud aga aasialased nõus mingite paberilipakate eest loovutama oma reaalseid väärtusi, seega tuli tasuda eurooplastel kullaga, enamalt jaolt ikka sellega, mis oli maiadelt, inkadelt välja petetud. Nii jõudis indiaanlaste kuld Aasiasse.
Puudutama peaksime veel järgmist seika aastatest 1860-70. Nimelt lõi käputäis mehi Ameerika mandril firma. Selles ei olekski midagi erilist, nagu firmal ikka, oli ka sellel firmal president, asepresident, rahandusosakond ja muu selline. On siiani. Eriline oli lihtsalt selle firma nimi, milleks sai United States.
Et oma töötajatelt kätte saada osamaksu, loodi ka selline osakond nagu IRS (Maksuamet). Selle asutuse peakontor on siiani Kariibidel, nagu selle firma veel mõningatel osakondadel. Küsimus siit: kes tegutsevad Kariibi merel? Maailmas on teisigi firmasid ja nagu vahel juhtub, soovitakse teineteist vastastikku üle võtta. Vahel kutsutakse neid firmasid ka nimega Riik ja ülevõtmiskatseid sõdadeks. Selliste firmade peamisteks väärtusteks on seal sündivad inimesed. Sünnitunnistused näitavadki, millisele firmale need kehad kuuluvad. Näiteks tänapäeva USA-s on iga hing kinnitatud ühe 12-st föderaalpanga külge. Millise, näitab ID-kaardi tagaküljel olev täht. Selle keha sündides lubab firma tekitada teatava hunniku paberilipakaid, nimetusega raha, seega päris õhust seda raha ei tehta ja selle raha tagatiseks on need kehad.

Loe edasi...
(selle postituse viimane muutmine: 10-05-2012 15:21 Elderm.)

Vabamõtleja
http://www.youtube.com/TheElderm
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Lihtne
Tavaliige

Postitusi: 128
Liitunud: Feb 2011
13-05-2012 20:05
Postitus: #2
RE: EL-i võlg ja maailmamajanduse areng
Lugesin selle artikli läbi, aga ikkagi väga segaseks jäi.
Et kes külmutas kelle pangad ja mis siis täpsemalt toimuma hakkab?

Kui Sheriffid ja USA armee on ikka inimeste poolel, siis mis arestimitest jutt käib?

Teisalt, kes on see kes astub valitsevale klikile varbapeale? Kuld on ju marsile viidud ja üldiselt seda niisama sealt tagasi ei tooda. Samas, ikka minul arusaamatu, et mis kullale väärtust annab? Maksevahend, võib olla ka raha, millele annab väärtuse riik oma majandusega. Raha ikkagi reaalse väärtuse kokkuleppeline ekvivalent ja sama ka kulla kohta. Hunnik kulda keset põldu on sama tülikas kui kivi hunnik.
Nüüd sai küll natuke teemast mööda, aga kui siis natuke.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Postita vastus 


Vali alamfoorum:


Kasutaja(d) vaatamas seda teemat: 1 külalist

gro.bew-arap[tä]bew-arap | Para-web | Tagasi üles | Tagasi sisu juurde | Mobile Version | RSS voog