Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Muusika
#26


Hingega muusikat..

(Viimasel ajal hakanud rohkem olema sellist..)
Vasta
#27
(19-03-2024, 22:50 )isemaag Kirjutas: Hiinlaste viieklahvisüsteem on justkui vajakka, see on midagi eriliselt mõjuvat. Kas keelu all?

Mulle ka väga meeldib pentatoonika. Kahjuks olen aga muusikateoorias täielik võhik, kuigi noores põlves sai pimedas toas oma lõbuks tundide viisi klimberdatud ja vist ka viie klahviga (seal olid osad valged ja osad mustad), igatahes mingi iks-duur oli.

Aga muusikast selle koha pealt, et minu mäletamist mööda oli mingis Castaneda raamatus koht, kus Carlos nägemuses rännates kuulis "vaenulikku" muusikat, mis nõrgestas teda. Olen enda puhul ka sellist asja märganud, ilmsi selles reaalsuses. Hea küll, igal inimesel on lemmiklaulud ja lemmikmuusikastiil, aga ...
On mul teartud akordid, mida popmuusika sageli kasutab, ja mis paljudele tõesti meeldivad ja ilmselt ka jõudu annavad, aga mulle mõjuvad need nii nagu Castaneda näites. 

Ja on teised, need mida ise  klimberdan, ja aegajalt mõnest alterntiivse muusikastiili loos ette tuleb, need mõjuvad jõudu andvalt. Näidetest teid siin säästan, sest see teema võiks jääda rohkem muusika üle arutlemiseks, aga mitte järjekordseks lemmiklaulude listiks.

Šamanismis on igal inimesel oma meloodia. Ega ma kindlalt ju ei tea, aga põhjarahvaste muinasjuttudes aegajalt hakkavad tegelased seda "oma laulu " laulma. Lapi nõiad joiuvad üksinda mäel, kuni leiavad oma. Raimond Valgre kirjutas ühte ja sama oma meloodiat erinevates lauludes. Poeg mängib pilli paremini kuimina, ning ka temal on "oma meloodia", mis minu jaoks ei ole just tugevdav. Niiet kas on igal inimesel oma laul???? Või on mõnel oma luuletud, pilt, ???....
Vasta
#28
(19-03-2024, 22:50 )isemaag Kirjutas: Hiinlaste viieklahvisüsteem on justkui vajakka, see on midagi eriliselt mõjuvat. Kas keelu all?

Ot, ma ei saa aru millele sa soovid tähelepanu juhtida?
Vasta
#29
(21-03-2024, 20:40 )pesumasin Kirjutas:
(19-03-2024, 22:50 )isemaag Kirjutas: Hiinlaste viieklahvisüsteem on justkui vajakka, see on midagi eriliselt mõjuvat. Kas keelu all?

Ot, ma ei saa aru millele sa soovid tähelepanu juhtida?
Põdrakasvataja laul https://www.youtube.com/watch?v=jSAooDTe9xg  Hiinlaste mustadel klahvidel helistik.
Vasta
#30
(22-03-2024, 00:56 )isemaag Kirjutas:
(21-03-2024, 20:40 )pesumasin Kirjutas:
(19-03-2024, 22:50 )isemaag Kirjutas: Hiinlaste viieklahvisüsteem on justkui vajakka, see on midagi eriliselt mõjuvat. Kas keelu all?

Ot, ma ei saa aru millele sa soovid tähelepanu juhtida?
Põdrakasvataja laul https://www.youtube.com/watch?v=jSAooDTe9xg  Hiinlaste mustadel klahvidel helistik.

Klaveri mustad klahvid siiis. See on FA diees mazoorne või  RE dieesist minoorne pentatoonika e. viisastmik. Tegelikult saab pentatoonika muidugi üles ehitada ükskõik milliselt klaveri klahvilt.  Aga, kes esmakordselt klaveril improviseerida soovib on see hea eksimuskindel "mustaklahvi" pentatoonilise muusika helirida. Vajutad kõlapedaali alla, paned silmad kinni ja läks  Smile Viib kaasa küll.
Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Muusika ja ruumi seosed. Andres K 20 4,687 13-12-2010, 13:06
Viimane postitus: Andres K

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat