Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Koolkonnad / instituudid
#1
Tere

Kuna esoteeria-alane tegevus pakub sügavamat, mõtestatumat ja ka sihipärast huvi, siis uuriksin et ehk teate soovitada mõnd "akadeemilist" või usaldusväärset sihtasutust soovitada, mis sellega tegeleb? Inimeste harimise mõttes.

Samuti oleksin tänulik raamatu-soovituste osas. Tänapäeval liigub antud temaatikat silmas pidades vägagi palju kirjandust, kuid mul on kahtlane tunne, et suurem osa sellest pole eriti kõrge väärtusega. Samuti pole aega ise selles osas vigu tegema hakata.

Niisiis, ehk oskate midagi soovitada?
Vasta
#2
Oma vigadest, kui nii saab antud juhul öelda, õpitakse kõige paremini.
Erinevates nn koolkondades on asi valmis nämmutatud ja kui omal baasi all pole , kaovad jalad ülikkiirelt alt.
Vasta
#3
(18-05-2012, 20:45 )ÜksKaksKuus Kirjutas: Samuti pole aega ise selles osas vigu tegema hakata.

Mismõttes pole aega?


Vasta
#4
Soovitage lihtsalt midagi usaldusväärset, mida tasuks antud valdkonnas lugedaSmile ,neid raamatuid on hetkel nagu seeni peale vihma ja juba kaugelt tundub suurem osa kahtlase väärtusega olevat.
Toon näite, mida ma otsin:

Näiteks ma tahan õppida arstiks ning seepeale ootaks ma viidet Tartu Ülikooli arstiteaduskonna lehele, sest ma ise suudan leida hetkel vaid ajalehekuulutusi, kus lubatakse kirurgiks 3 päevaga õpetada ja seda koduste vahenditega läbi viimawink

Sama probleem, teine valdkondSmile
Vasta
#5
Aga see oleks ju pettus. 3 päeva kirurgiks.
Samamoodi ka 3 päevaga maagiks.
Niisuguse asja õnge lähevad vaid kaks inimest - loll ja/või surija.
Vasta
#6
Ärge jamage Laugh ,seda ma just ei tahtnudki wink
Esimene variant oli ikka mu soov - kvaliteet.
Vasta
#7
P.S. Kust sa võtad, et on üldse olemas mitte kahtlase väärtusega kirjandust maagiast?
Vasta
#8
No näiteks Sankt Peterburg'is pidavat mingi alternatiivteaduste instituut olema. Selle juhataja pidavat olema Venemaa tuleproovi 8. hooaja võitja. Ja praeguse hooaja(mis just lõppes) mustlanna, kes 4. jäi, pidavat ka seal töötama.
Ja nii palju kui ma seda saadet jälginud olen, siis alati on top3-4+ inimesed vägagi kõrge väärtusega sensitiivid.
Järelikult leidub informatsiooni selles valdkonnas, millel on kõrgem väärtus.
Vasta
#9
Kui Selgeltnägijate tuleproov on sinu meelest maagia reliaabluse määr, siis peaksid ehk selle sinu poolt nimetatud instituudi inimestele neid küsimusi esitama? Muidu saad ehk vaid kahtlase väärtusega vastuseid.
Vasta
#10
Kui ma tulin oma küsimusega siia foorumisse, siis ma juba eeldasin, et siin leidub tarku inimesiSmile
Vasta
#11
(18-05-2012, 20:45 )ÜksKaksKuus Kirjutas: Tere

Kuna esoteeria-alane tegevus pakub sügavamat, mõtestatumat ja ka sihipärast huvi, siis uuriksin et ehk teate soovitada mõnd "akadeemilist" või usaldusväärset sihtasutust soovitada, mis sellega tegeleb? Inimeste harimise mõttes.

Lääne inimesele on esoteerika ka Oriendi iidsed tarkused.
Seega pakun Eesti Akadeemilist Orientaalseltsi.
EAO ühendab professionaalseid orientaliste või inimesi, kes oma kutsetöös kasutavad aktiivselt ida kultuuride saavutusi. EAO-l ilmus oma kuukiri „Sõnumitooja“ 1989-1991. 1989 asutati EAO juurde ka eesti orientalistika fond. 1991 asutati Mahajaana Instituut.
http://www.eao.ee/

Tekstide alt leiate huvitavat kirjandust.

Praktilisema poole pealt ehk Eesti Väekunstide Ühendus.

Siis tegutseb veel Eesti Muinasteaduste Selts. EMS on tegelenud astroloogia, numeroloogia, UFO-uuringute, alternatiivse meditsiini jt. piiriteaduste uurimisega. Toimuvad loengud, millest ka foorumis varem teada antakse.
http://www.ems.ee/

Eesti Geopaatia Selts on olemas.
Intuitiivteaduste Kool on olemas.
http://intuitiiv.edicypages.com/
Õppetöö omandamise järel saate ka diplomi.

Eraldi raamatuid ei oska soovitada. Igaühele ikka tema spetsiifiliste huvide järgi. Aga foorumis on olemas ka esoteerikaraamatute teema.
Vasta
#12
Vägagi kasulik info! Suured tänudSmile
Vasta
#13
(18-05-2012, 22:06 )ÜksKaksKuus Kirjutas: Kui ma tulin oma küsimusega siia foorumisse, siis ma juba eeldasin, et siin leidub tarku inimesiSmile

Siis tasubki alustada foorumi lugemisest. Sest kõik mida siin teatakse on ka juba kirjas. Kahjuks.
Vasta
#14
(18-05-2012, 22:40 )zen faran Kirjutas:
(18-05-2012, 22:06 )ÜksKaksKuus Kirjutas: Kui ma tulin oma küsimusega siia foorumisse, siis ma juba eeldasin, et siin leidub tarku inimesiSmile

Siis tasubki alustada foorumi lugemisest. Sest kõik mida siin teatakse on ka juba kirjas. Kahjuks.

Ma ei alahindaks siinseid foorumlasiwink
Vasta
#15
(18-05-2012, 22:41 )ÜksKaksKuus Kirjutas:
(18-05-2012, 22:40 )zen faran Kirjutas:
(18-05-2012, 22:06 )ÜksKaksKuus Kirjutas: Kui ma tulin oma küsimusega siia foorumisse, siis ma juba eeldasin, et siin leidub tarku inimesiSmile

Siis tasubki alustada foorumi lugemisest. Sest kõik mida siin teatakse on ka juba kirjas. Kahjuks.

Ma ei alahindaks siinseid foorumlasiwink

Ma jälle ei ülehindaks Laugh Eesti ja Vene tuleproovide võrdluses tuleb välja, et kas Vene oma on üks pettus või ongi tõelised nõiad vene verd. Isegi Eesti tuleproovide võitjad on olnud alati venelased. Kokkusattumus?
Vasta
#16
Venemaa rahvaarv: 142 914 136 inimest
Eesti rahvaarv: 1 318 005 inimest

Ilmselgelt on esimesel juhul palju kõrgem tõenäosus erandlikke inimesi leidaSmile
Vasta
#17
(18-05-2012, 22:48 )ÜksKaksKuus Kirjutas: Venemaa rahvaarv: 142 914 136 inimest
Eesti rahvaarv: 1 318 005 inimest

Ilmselgelt on esimesel juhul palju kõrgem tõenäosus erandlikke inimesi leidaSmile

Aga mis on maagial tõenäosusega pistmist? Või on kindlaks määratud maagide arv rahvastiku osakaalus? Laugh
Vasta
#18
Veenvam vastuargument oleks olnud see, et jalgpallis paneb näiteks Portugal Venemaale ära wink
Aga siiski, Venemaa on ka päris tugev selles. Ja kui juba iseendale vastu ka vaielda, siis: siin tuleb mängu juba tõenäosus-grupeeringu argument, teatud genotüübi sagedasem esinemine kindlas sugulaskonnas.

Aga üleüldiselt: suurem populatsioon eeldab laiemat variatiivsust - elementaarne!
Vasta
#19
(18-05-2012, 23:00 )ÜksKaksKuus Kirjutas: Aga siiski, Venemaa on ka päris tugev selles. Ja kui juba iseendale vastu ka vaielda, siis: siin tuleb mängu juba tõenäosus-grupeeringu argument, teatud genotüübi sagedasem esinemine kindlas sugulaskonnas.

Aga üleüldiselt: suurem populatsioon eeldab laiemat variatiivsust - elementaarne!

Mis on maagial seost genotüübiga?
Ja nagu ma juba küsisin - mis puutub maagiasse tõenäosus?
Kas maagia on loogiline ja kui, siis miks on tavateadus, mis põhineb inimese tavamõtlemisel, võimetu seda põhjendama?




Aga et keegi ei saaks nüüd valesti aru - jutt käib muljest, mis võib jääda võttes maagia hindamise aluseks saate Selgeltnägijate tuleproov Laugh Ehk siis kuhu ma tahtsin välja jõuda oli see, et mingi meelelahutuslik telesaade ei pruugi olla see usaldusväärne allikas, milles nähtu alusel hakata hindama kõike muud.
Vasta
#20
Üks mees tahtis kord kalastamist selgeks õppida. Läks siis kalameeste foorumisse, tervitas ja puha ning seejärel palus viiteid mõnele spetsiifilisele koolkonnale või õppeasutusele, kus saaks kalapüüki õppida.

Foorumi kalamehed pidasid teemat alguses naljaks ja lõõpisid kaasa, ent tajudes, et teemaalgatajal tõsi taga, pakkus nii mõnigi neist, et kuule mees, tule kaasa ja lähme koos kalale - siis näed, millega tegemist ja saad käe valgeks. Kõik pakkumised lükati tagasi, otsiti endiselt mõnda väärikat õppeasutust.

Paar aastat hiljem leidis otsija lõppeks kusagilt Venemaalt, Leningradi oblastist rahvusvaheliselt akrediteeritud ülikooli, mis pakkus õppekava "Kala püügi ja järeltöötlemise saladused kulinaarsete hõrgutiste valmistamiseks" 240 ainepunkti ja õppe kestus 4 aastat.

Praeguseks on teine õppeaasta möödas ja just lõpetati viimane peatükk õppevaldkonnas "Erinevad kalad ja nende püügimeetodid" Järgmisel õppeaastal on plaan sõita kaug-itta, külla Smolenski kalatöötlemisetšehhi. Kunagine otsija, nüüdseks kalaspetsialistiks saanu, kes oma otsitöid alustas lihtsa sooviga õppida kala püüdma, pole tänaseni veel õngeritva kätte saanud. Erinevate kalapüügi tehnikate praktika saabub alles neljanda õppeaasta viimases tsemestris.
Vasta
#21
Ei, ma pole midagi tagasi lükanud Smile
Ja teooriat olen ka küll-küll lugenud, pigem just pakubki praktiline pool huvi. Samuti eeldan, et sellise suunitlusega koolkonnad pole veel akriteeritud mingite x õppekavade järgi st. need pole veel (õnneks) ületeoretiseeritud (ma arvan).
Lihtsalt, see osa maailmast paelub ning on soov sellega sidemed taastada. Kunagi noorena (kuni ~7-15-16 .a) sai omal käel (ilma teoreetilise taustata / midagi üleüldse lugemata) midagi "unenägemise"/astraal teemaga vahepealset praktiseeritud. Täiesti katse-eksitus meetodil sai loodud ööseks omaette seiklus vms. Unenägudes sai pikapeale omandatud 100% kontroll + teadlikkust unenäos olemisest(alati), millest johtuvalt sai alati unes tehtud täpselt seda mida soovisin. Lõpuks oligi nii, et unne minnes(mis käis ka juba nagu "nupulevajutus"), ootas ees nagu täiesti valge / tühi maailm, millele sai soovmõtlemisel loodud sekundiga sisu, tegeleased, olustik. Mõistatuseks jäid ainult mingid (süsimustad) tegelased(alati oli nägu süsimust), kes vahel "külas" käisid. Nende eesmärk polnud küll kunagi negatiivne, kuid nende üle puudus mul nagu kontroll - nad tulid ja läksid minust sõltumatult. Samuti sai ükskord üks neist nagu unenäost kaasa toodud ärkvelolekuseisundisse ja teda seal ka ~25 sek. vältel nähtud ja räägitud... aga see on liiga wierd ja ma pigem usun, et ehk oli see siiski unejätk (kuigi tol päeval sai seejärel kohe üles tuldud ja päevgaga alustatud).
Samuti sai mõnel korral astraal-maailma kogemata ära eksitud. Kuidas seal nagu tunne ongi? Nagu oleksid mingis mõttes vee all onju? Kuigi tegelikult oled veest kaugel. Selle tunde tekitas nagu see, et helisid oli imelik kuulda - kõrvu polnud(sest need jäid ju voodisse) aga nagu läbi mingi "summuti" sai siiski kuuldud.

Pikk jutt - ja mis on mu point? Niisiis see kestis kuskil ~16 elusaastani. Siis läks reaalmaailmas kiireks, õppemaht suurenes, uneaeg vähenes(tuli rohkem puhkamisele keskenduda väheste unetundide tõttu), ja tuli valikuid / eelistusi teha. Nüüd aga ei oska seda kõike kuidagi tagasi saada. It's there but how I can reach there? Vanasti oli ka see hea eeldus sellele kõigele, et oli maru palju aega oma mõtetega olla. Kiirenev elutempo ja "materjaalsed" sihid aga pärsivad selleni jõudmist.
Vasta
#22
Sinu probleem on see, millele juba oma esimese küsimusega üritasin juhtida su tähelepanu ja mida sa ise ka nüüd korduvalt oma jutus oled rõhutanud.
Võta tempot maha ja küll oma unenäod tagasi saad, selleks ei ole vaja mingit instituuti (see kulutaks sul veel hulka rohkem aega ja sa ei pruugiks saadagi seda mida tahad). Paratamatult pead tegema valiku, panema oma prioriteedid paika.
Vasta
#23
Lihtne ju, kui oled võtnud endale plaani, et peaksid justkui kellegi juures õppimas käima, mis eeldaks Sinu "vaba" aega, siis kuluta see aeg hoopis iseendale, Sul ju ammu ots lahti tehtud..
Vasta
#24
Mnjah... eks ma ise tean ka vastust oma küsimusele - eluolustik lihtsalt paraku ei võimalda seda hetkel, kahjuks.
Vasta
#25
(18-05-2012, 22:40 )zen faran Kirjutas: Sest kõik mida siin teatakse on ka juba kirjas. Kahjuks.
Päris kindlasti see nii ei ole. Õnneks.
Vasta
  


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat