Postita vastus 

Teema reiting:
  • 1 Häält - 5 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Eesti vabaduse loits
Autor Sõnum
Mannu Eemal
Blondiin

12-06-2012 17:34
Postitus: #51
RE: Eesti vabaduse loits
(12-06-2012 10:29 )Mustlind Kirjutas:  Marinale-
Vaene uss hammustas kedagi, tegi karmaliselt õige ussiteo - ja selline jäle sõim...
Usu, need ei ole toimivad ussisõnad, vaid viha (valu) väljaelamine. Sellist tüüpi sajatused on rohkem madalate energiatega mängimine.
SIUG SINA SIGAVITT!

Need ei ole jah tavalised ussisõnad. Tavaliselt kõneldi ussiga ilusti meelitades ja kaubeldes. Need siin on tõesti viha ja valu väljaelamine. Kuid see toimib. Katseliseltki tõestatud, et vandumine ja ropendamine parandab inimese valutaluvust. Samuti on sõimu ohtralt loitsudes ja tõrjemaagias kasutatud. "Raua needmises" sõimatakse haava tekitanud rauda, et selle halba mõju nõrgendada (originaaltekst Kalevalast) ja edaspidi hoida teda "pahalle teolle" minemast.

Lisaks on see sajatus õite mõnusa rütmiga. Ainult et süütu siu asemele tuleks panna mingi sõna kirjeldamaks parasiite, kes muu hulgas kogu kasumi Eestist välja kandivad, need kes on huvitatud rahanduse püramidskeemi järjest enamas kasvatamises jne. Reptikateks mõned nimetavad neid, seega sõna "siug" väga vale nüüd ka ei ole. Pealegi väheke sarnane sõnale "sionist" Bleh

Folkloristikat uurides olen saanud teada, et loitsud ja lausumised lühenesid sedamööda, kuidas teaduslik maailmapilt levis. Seega need konkreetsed sõnad on üsna uuekesed.

PS Mulle maod meeldivad. Pole ilusamat ja graatslilsemat liikumist kui heinakõrte vahel siuglev siug.

Brain expedition.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Mustlind
Uustulnukas

12-06-2012 20:49
Postitus: #52
Uss on tubli väeloom ja metsasanitar ja SAAB ARU, kui temasse lugupidavalt suhtutakse.
Milleks siin sõim?

Ok, Su ussisõnad kõlavad lõbusalt ja löövalt, aga, mis Sa arvad, kuidas nad neilesamustele parasiitidele peaks mõjuma?
Reaalselt, energeetiliselt?
Kui nood mingi trikiga sigimatuks muuta, surevad millalgi välja...
Võib-olla peaks sellistele loitsudele panustama?
Ph34r2
Või leiutab keegi kiirema mooduse?
Bleh
zen faran
veteran madu

12-06-2012 22:33
Postitus: #53
No minu teadmist mööda (mida peaks toetama ka ERM arhiivides leiduv) ei suhtutud vanal aal madudesse ega näiteks huntidesse sugugi nii soosivalt kui praeguse aja neopaganad endale ette kujutavad. Loomade kanda saadeti ikka igasugu häda ja õnnetust. Näiteks üks loitsuke, mida ma lapsena päris palju kuulsin, algas sõnadega: "Varesele valu ja harakale häda, mustale linnule muu mure..." (sellega saadeti haigust ära)

Usk on nagu ämblik, kes koob su pähe võrgu, kuhu jäävad pidama vaid tema toiduks sobivad mõtted. Ebasobivad kuid kaalukad rebivad aeg-ajalt ta võrku auke, mille agar ämblik siis kiiresti uue ja tugevama niidistikuga parandab. Ja et sa teda ei hävitaks, esitleb ta end sinuna.
nokitseja
kalavana

12-06-2012 22:57
Postitus: #54
(12-06-2012 22:33 )zen faran Kirjutas:  ...
Loomade kanda saadeti ikka igasugu häda ja õnnetust. Näiteks üks loitsuke, mida ma lapsena päris palju kuulsin, algas sõnadega: "Varesele valu ja harakale häda, mustale linnule muu mure..." (sellega saadeti haigust ära)
Pole elu sees anarhist olnud, aga selline ta sai:
Valitsusele valu, ministrile mure,
erakonnale ehmatus, pangale pahandus,
meie rahvas saagu terveks.
Päikeseinsener
Bännitud

12-06-2012 23:08
Postitus: #55
(12-06-2012 22:57 )nokitseja Kirjutas:  Pole elu sees anarhist olnud, aga selline ta sai:
erakonnale ehmatus, pangale pahandus
,

Ehk siis neame kõik, mis meid ümbritseb..?
Igaveseks..?

"You're all individuals"
nokitseja
kalavana

12-06-2012 23:24
Postitus: #56
(12-06-2012 23:08 )Päikeseinsener Kirjutas:  
(12-06-2012 22:57 )nokitseja Kirjutas:  Pole elu sees anarhist olnud, aga selline ta sai:
erakonnale ehmatus, pangale pahandus
,

Ehk siis neame kõik, mis meid ümbritseb..?
Igaveseks..?

Ega's varesele iga päev valu saadetud, vaid siis kui laps haige.
Anarhistlikult õelavõitu sai jah teine, aga praegu on ju vastupidi.
Metsaloomad, muide, pole mulle midagi halba teinud ja see siin
on nagunii naljatus.

Aga paku hea, läbinisti positiivne
Päikeseinsener
Bännitud

12-06-2012 23:36
Postitus: #57
(12-06-2012 23:24 )nokitseja Kirjutas:  Aga paku hea, läbinisti positiivne

Jahm, ma kardan et minust pole õiget vabaduse
loitsu loojat, mu loits tuleks sama "õel" kui sinu.. Laugh

Jätaks selle endast targemate luua.

"You're all individuals"
Mannu Eemal
Blondiin

13-06-2012 00:07
Postitus: #58
(28-05-2012 16:04 )VironShaman Kirjutas:  Vabadus on neil kes ei allu jumalarahvale vaid tunnistavad oma loodusjumalaid. Loits kutsub kohale neid esivanemate jumalaid kes olid siin enne kristlust ja mana hävitab võõraid kinkelepinguid ja sissetungijaid kel pole siinseid põlisõigusi.
Loits on kutse omadele jumalatele ja mana (sajatus) võõraste jumalate äraajamine.

Seega täiesti positiivselt ikka ei saa. Võõras ja ebasobiv on vaja minema saata. Saata sinna, kus ta võimalikult vähe kahju teeb (oma sünnikohta). Selleks on vaja selle saamislugu ja nime (ei oskagi ju teda õieti nimetada) teada.

Ma olen praegu "Raua needmise" juures oma järjega. Selle rauaga on umbes samuti nagu rahaga. Pmst hea ja kasulik asi, aga ühe väikse eksituse tõttu (mesilase mee asemel kastis sündivat rauda herilase mürk) muutus raud kurjaks "liha sööjaks, luu purejaks". Raha ja majandusega läks ka midagi nihu. Mis, millal, kus?

Rauda manitsetakse seepeale Kalevalas nii:
"Tule nyt työsi tuntemahan,
Pahasi parantamahan,
Ennekuin sanon emolle,
Vanhemmallesi valitan!
Enemp' on emolla työtä,
Vaiva suuri vanhemmalla,
Kun poika pahoin tekevi,
Lapsi tuhmin turmelevi."

See on küll üsna leebelt ja positiivselt ju. Lühidalt ja kaasaegselt öeldes, lubatakse raua emale ära kittuda, et poeg pahandusi teeb wink

(29-05-2012 09:28 )Celtic Kirjutas:  Selles loitsus, millest räägin ja mida kõik teavad, on üks huvitav mõte:

"et loomishoos kõik loodu koos võiks sündida uuesti."

Sellest reast sai "Loomisehoos kõik sünnime uuesti". Restart.

Sest vabadus sai Laulvas revolutsioonis ja Balti ketis juba äratatud. Aga lühikeseks ajaks. Keegi kurat sai jälle käpa peale. Angry

Brain expedition.
Päikeseinsener
Bännitud

13-06-2012 00:45
Postitus: #59
Ma ise arvan ka, et ilma Celticu ja VS-i abita
on lausa võimatu vabaduse loitsu luua, jõudu!

"You're all individuals"
VironShaman
Kui võtaks ja müristaks

13-06-2012 07:37
Postitus: #60
Meie parim vabaduse loits on laulupidu ja suurim ohvriplats Laulupeoväljak. Viimasel laulupeol nägid lõpetamisel kohutavat vaeva kaks juuti, Eri Klas (Tallinna Sünagoogi vanematekogu liige) ja Laine Jänes (Tartu juudikogukonna esindaja), et kanaldada see maagia, mis oli peoga tekkinud, oma rahva õnneks ja hüvanguks. Jänes ronis lausa vägisi dirigendipulti.
Plaanid on lauluväljak ümber ehitada, et kaoks pidudega tekkinud ohvriplatsi minevikujõud, rääkimata juba siis rokikontserditest, mis veavad siia Lääne Muusikakontsernide omanike musta maagia siinset omaollust lõhkuma.
Ja varsti kuulame seal kuulsate juudi heliloojate laule Tormise asemel nii nagu Järvi juudiperekond: naine ja puhtaverelised pojad seda soovivad.
Vaatame loitsudes ka võimukardinate taha mis tegelikult toimub.
(selle postituse viimane muutmine: 13-06-2012 07:39 VironShaman.)
pila
Tavaliige

13-06-2012 16:33
Postitus: #61
Marina, kui aega ja huvi on, siis uuri natuke contra luuletusi. Minu meelest on tema selline rahvalaulik, kes sõnab positiivselt, äkki leiad midagi... Mulle meenub, et temal oli ka miskine vabaduse lugu, millest Erki Meister tegi koorikantaadi.
Eithea
Veteran

27-06-2012 16:49
Postitus: #62
Tubjaku Kosterkinit loitsud (1921-1989) ja keda võib pidada viimaseks suureks nganassaani shamaaniks.

Aado Lintrop (Tänud autorile!)

Rituaalid, rituaalide ülesehitus, abivaimud ja loitsud jne, pisike väljavõte sealt siia ...

Eriti huvitav on lugeda Nõukogude võimu kaitseks tehtud rituaale ja loitse. Poliitikust shamaanid...Bleh

/-/Teise rituaali värssides 597-610 üritas Tubjaku nõukogude võimu kaitsta võimalike kallalekippujate eest. Võib-olla mõtles ta peaaegu kummuli pööratud kojakoha all kogu N. Liitu?

Mu külaliste pärast,
praeguste mu külaliste pärast,
pahupidi kummulipööratav juba
mu kojakoht saagu otseks.
Lenini poolt kehtestatud
täna elav
lenini partei nimi,
lenini komsomol,
nõukogude võimu kehtimine.
Mõni pahale meelestatu tugevat seadust ärgu närigu!
Lenini poolt kehtima pandud
isade seadus,
emade seadus.

jne...

Zhao Cong - 牧 Shapherd
https://www.facebook.com/ziva.kuuks
Mannu Eemal
Blondiin

27-06-2012 23:00
Postitus: #63
Aitäh lingi eest!

Tahaks teada, mis kaalutlustel ja kuivõrd siiralt Tubjaku nõukogude võimu kaitses?
Tsitaat: Aastaid elas Tubjaku tundras küti, kalamehe, põdrakasvataja ja praktiseeriva shamaanina. 40-te aastate lõpus, kui kohalikud võimud alustasid aktiivset shamanismi likvideerimise poliitikat, arreteeriti ta ja mõisteti laagrisse "ametiseisundi kuritarvitamise" ettekäändel, s.o. mitte sellepärast, et ta oli shamaan, vaid sellepärast, et ta võttis oma töö eest tasu. Pärast vangist vabanemist jätkas Tubjaku loitsimist. Ametivõimud teda rohkem ei tülitanud.
Mingi diil? Ei tea ...

Ja ta täitsa ise pani "pillid kotti" ja andis võimu "nõukogude seadusele" ...
Tsitaat:Shamanismi [ja] iidolite poole pöördumise kiiresti lõppev[al] päev[al]
minu asemel laps ei hakka transsi minema.
Kõik loitsimise jaoks kõlblikud kompsu mähin,
ainuüksi saab olema nõukogude seadus.

Ebakindlad asjad loitsis ta kindlate asjade külge. Kindlaks pidas ta ka nõukogude võimu. Mida ta nõukogude võimu all mõtles? Tehnoloogilist arengut?

Pronkssõduri teisaldamise ajal 2007 loitsis keegi Siberi šamaan (ei mäleta enam, kes ja kust täpsemalt) Ansipile kadu (jällegi ei mäleta täpsemat sõnastust) selle eest, et ta nõukogude pärandit väärikalt ei hoia. Tõenäoliselt oli see Postimehes ilmunud artikkel, videolõik oli vist ka.

Brain expedition.
Mannu Eemal
Blondiin

27-08-2012 13:44
Postitus: #64
Loits ESMi vastu: Toompea loits

Brain expedition.
Ott Sama
Veteran

27-08-2012 13:57
Postitus: #65
(27-08-2012 13:44 )Marina Kirjutas:  Loits ESMi vastu: Toompea loits

Imelik kahtlus, et Ta on siin kasutaja. Shock Väga hea! Palun levitage loitsu!
Mannu Eemal
Blondiin

27-08-2012 15:01
Postitus: #66
Ma toon selle loitsu teksti ka ära, vähemalt esimese salmi tasuks pähe õppida ja 30.augustil lausuda kooris:

Saagu, saagu ma sajatan!
Tuli, põleta tuhaksi
Toompea kantsi kavatsused
rahvast rauda raiuda
orjapõlve ohkamaie,
viletsusse vaakumaie,
teiste lusti leinamaie!

Saagu, saagu ma sajatan!
Anna tarkust Toompea tarre
muistsete talude tarkusest,
et ei laastutuli kesta,
laenuleib ei laiene,
võõras elujärg ei anna
ande meie põllule.

Saagu, saagu ma sajatan!
Kuid kui kauge vägi võidab
rahva rahapainesse,
saagu kõik, kes kuidagigi
panid oma panuse,
igevesti äraneetud
viimse sugupõlveni!

Saagu, saagu ma sajatan!
Siis tema sugu saab sugetud,
äraandjaks ära neetud,
jääb tema pimedus pilkaseks,
kõrvadki kuulmiseks suletud,
meeled nüüd muutuvad meeletuks,
marud ja taudid neid tabavad!

Saagu, saagu ma sajatan!
See, kes on osutand ohule,
samas saab hiilgusse tõstetud,
aujärjele aidatud.
Tema jääb meitele meeltesse
kauniks kui kevadepäikene.

Saagu, saagu ma sajatan!
Sajatus sadagu sajandi,
targutus tuhande aastani,
halb et mälus meeles püsiks,
hea veel tuhat kauemgi.
Sestap mina siin sajatan,
vandesõnaga vannutan!

MIs mulle selle foorumi juures meeldib, on see, et siin nii palju lugejaid on!

Brain expedition.
nokitseja
kalavana

28-08-2012 16:58
Postitus: #67
(27-08-2012 15:01 )Marina Kirjutas:  Ma toon selle loitsu teksti ka ära, vähemalt esimese salmi tasuks pähe õppida ja 30.augustil lausuda kooris:
...
Aitäh! Loits on vägev, aga...
Võtsin endale järelemõtlemisaega, ei mõjunud, ikka näen probleemi kolmandas salmis.
Seal on kuri sees, kirjas oleks justkui - "kes sind siia kandnud", tegelikult on aga "kes sind seni kandnud".
Kalevipoeg lasi omal jalad maha lõigata ja rahva orjaks teha, loitsu kolmas salm läheb
kaugemale - nõuab terve rahva kadu.
Soovidega peab olema ettevaatlik, ei tohi jätta ühtki võimalust mitmeti tõlgendamiseks.
Üks asi on see, mida inimene arvab, et tahab-soovib, iseasi aga see, mida tegelikult nõuab.
kage
naegleria fowleri

28-08-2012 17:32
Postitus: #68
Mis mõttes on kolmandas salmis sõna igavesti kasutatud? Kui lõpmatuse mõistes, siis võiks selle soovija ennast mingisse olukorda mõelda mis lõpmatult kestab ja proovida sellest lõpmatusest aru saada. Ehk kujutada ette, et ta teadlikult peab kasvõi enda eluaeg iga päev ühte ja sama tegevust tegema ilma valikuvõimalusteta. Ja pikendada seda siis lõpmatuseni... Ja kas tõesti on mingi mõte selles, et järgnevad sugupõlved peavad eelnevate tegude eest vastutust kandma või kannab see lihtsalt viha edasi?
Mannu Eemal
Blondiin

28-08-2012 17:53
Postitus: #69
Isiklikult leian, et mõttekas oleks piirduda ainult esimese salmiga - tuli, põleta tuhaks Toompea kavatsus ESMIga liituda. Ülejäänu on juba kahtlane, sisaldab tõesti igasugu "lõkse" loitsijate endi püüdmiseks.

Minu arvamus ainult.

Brain expedition.
zen faran
veteran madu

28-08-2012 19:06
Postitus: #70
Minu meelest on iga loits mis algab sõnadega: " Saagu, saagu, ma sajatan..." needus. Ja kui sa nead kedagi, kes on sulle kasvõi kauge sugulane, siis läbi vere tuleb see sulle tagasi. Nii et üht või teistpidi neab see loitsuke kogu eesti rahva ära.
Sellise vihaloitsu asemel võiks kõpitseda valmis midagi, mis sooviks juhtidele tarkust teha õigeid otsuseid olemata seejuures ahnusest pimestatud ja pidades silmas rahva head käekäiku tulevikus.

Usk on nagu ämblik, kes koob su pähe võrgu, kuhu jäävad pidama vaid tema toiduks sobivad mõtted. Ebasobivad kuid kaalukad rebivad aeg-ajalt ta võrku auke, mille agar ämblik siis kiiresti uue ja tugevama niidistikuga parandab. Ja et sa teda ei hävitaks, esitleb ta end sinuna.
kage
naegleria fowleri

28-08-2012 19:12
Postitus: #71
Siis tuleb võtta seda "sajatan" kui osa loitsust millegi saavutamiseks tugeva tahtega mitte kui osa halva soovimisest.
Eithea
Veteran

28-08-2012 19:26
Postitus: #72
Mingi "teo" needmisel on nakkuse allikaks "tegu" ise. Vaktsiiniks on õiglane tegu ja meel.
Läbi vere läheb edasi konkreetse inimese(suguvõsa) needmine ja sajatamine. Positiivses võtmes needmine oleks ka huvitav.

Zhao Cong - 牧 Shapherd
https://www.facebook.com/ziva.kuuks
zen faran
veteran madu

28-08-2012 19:44
Postitus: #73
(28-08-2012 19:26 )Eithea Kirjutas:  Läbi vere läheb edasi konkreetse inimese(suguvõsa) needmine ja sajatamine. Positiivses võtmes needmine oleks ka huvitav.

Mitu põlve tagasi ulatub suguvõsa? Kas kuskil on kindlaks määratud, mitu inimest suguvõsasse kuulub ja kui, siis kas needus sellest hoolib?

Positiivses võtmes needmist pole olemas. Aga kõik loitsud pole ka needused.

Tsitaat:Kuid kui kauge vägi võidab
rahva rahapainesse,
saagu kõik, kes kuidagigi
panid oma panuse,
igevesti äraneetud
viimse sugupõlveni!

Kas keegi siin foorumis julgeb kaljukindlalt väita, et ta pole kunagi riigi rahadega kasvõi kaudselt tegemist teinud (eurorahasid oldi ju käpp pikal valmis vastu võtma) ja ta on teinud absoluutselt kõik endast oleneva, et valitsus oleks igatpidi aus ja puhas? Sest ka iga tegematajätmine ja ükskõiksus on ju "panus"...

Celtic
ja sina pead kandma maailma

28-08-2012 20:25
Postitus: #74
(28-08-2012 19:06 )zen faran Kirjutas:  Minu meelest on iga loits mis algab sõnadega: " Saagu, saagu, ma sajatan..." needus. Ja kui sa nead kedagi, kes on sulle kasvõi kauge sugulane, siis läbi vere tuleb see sulle tagasi. Nii et üht või teistpidi neab see loitsuke kogu eesti rahva ära.
Sellise vihaloitsu asemel võiks kõpitseda valmis midagi, mis sooviks juhtidele tarkust teha õigeid otsuseid olemata seejuures ahnusest pimestatud ja pidades silmas rahva head käekäiku tulevikus.
Tegemist ei ole needusega, tegemist on sajatusega. See on väe koondamine ühise vaenlase vastu.

(28-08-2012 16:58 )nokitseja Kirjutas:  Aitäh! Loits on vägev, aga...
Võtsin endale järelemõtlemisaega, ei mõjunud, ikka näen probleemi kolmandas salmis.
Seal on kuri sees, kirjas oleks justkui - "kes sind siia kandnud", tegelikult on aga "kes sind seni kandnud".
Kalevipoeg lasi omal jalad maha lõigata ja rahva orjaks teha, loitsu kolmas salm läheb
kaugemale - nõuab terve rahva kadu.
Soovidega peab olema ettevaatlik, ei tohi jätta ühtki võimalust mitmeti tõlgendamiseks.
Üks asi on see, mida inimene arvab, et tahab-soovib, iseasi aga see, mida tegelikult nõuab.

(28-08-2012 19:44 )zen faran Kirjutas:  Kas keegi siin foorumis julgeb kaljukindlalt väita, et ta pole kunagi riigi rahadega kasvõi kaudselt tegemist teinud (eurorahasid oldi ju käpp pikal valmis vastu võtma) ja ta on teinud absoluutselt kõik endast oleneva, et valitsus oleks igatpidi aus ja puhas? Sest ka iga tegematajätmine ja ükskõiksus on ju "panus"...
Loitsu kolmas salm nõuab kadu neile, kes on panustanud sellesse, et "Kuid kui kauge vägi võidab rahva rahapainesse,"

Jeerum küll inimesed, kas te ei oska enam üldse loitse lugeda ning nende erinevatel versioonidel vahet teha? Needus ja sajatus on kaks täiesti erinevat asja. Needmine on vaenlasele õnnetuse saatmine selle sõna kõige otsemas mõttes, sajatamine on aga vaenlase hirmutamine ja hirmutamise käigus isikliku väe koondamine. Justkui enne lahingusse tormamist tuleb sajatada.

Lisaks neile on veel terve posu erinevaid loitse:

1. Kutseloitsud, kus kasutatakse erinevate vaimolendite abi. Tehakse kokkuleppeid.
2. Mõjutusloitsud, kus luuakse sõnakordustega teatud kriitilise piirini viidav energiajätk.
3. Pikaajalised loitsud, kus luuakse energia, mis hakkab lumepallina ise liikuma ja koguma jõudu juurde.
4. Raamatuloitsud, mis ongi suuresti TÕLKED ja TÕLGENDUSED, erilist mõju neil pole
5. Piibli ja Koraaniloitsud, mis on aastasadu olnud ühtse alusega, vaid vormilt veidi muutunud.
PS. muide "Käige Perse" on samuti sajatuse vormis. Kellelgi ei tule pähe seda aga needuseks pidada, sest reaalselt ehk keegi ei mõtle, et ka reaalselt ja puhtfüüsiliselt oleks võimalik selles Käi Perse klipis nimetatud isikutel sinnasamusesse minna!?
(selle postituse viimane muutmine: 28-08-2012 20:30 Celtic.)

Kõrgeim äratundmine on teada saamine, et tegelikkuses olid pidevalt selle kõrgeima äratundmise sees.
Iga hetk ja iga kogemus, mis sa saavutad on ideaalne, täiuslik, kordumatu
kage
naegleria fowleri

28-08-2012 20:44
Postitus: #75
(28-08-2012 20:25 )Celtic Kirjutas:  Jeerum küll inimesed, kas te ei oska enam üldse loitse lugeda ning nende erinevatel versioonidel vahet teha?
Ei oska kuna need on ... kaugel ja ei ole osa tänapäeva elust.
Postita vastus 

Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Eesti rahvusmustrid Celtic 5 4,366 25-11-2009 15:35
Viimane postitus: ayyu

Vali alamfoorum:

Kasutaja(d) vaatamas seda teemat: 1 külalist

gro.bew-arap[tä]bew-arap | Para-web | Tagasi üles | Tagasi sisu juurde | Mobile Version | RSS voog