• 1(current)
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • ...
  • 8
  • Järgmine 
Teema hinnang:
  • 1Hääli - 5 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Eesti vabaduse loits
#1
19. mail muuseumiöö raames toimus Jõelähtme kivikalmete juures loitsimine muistsetele esivanematele Urmas Sisaski juhtimisel. Ma ise seal küll ei käinud, aga alustan teemat just sellele sündmusele toetudes. Arvata on, et sellel konkreetsel üritusel olid eurorahad taga (see sisaldas palju muudki lisaks loitsimisele) ja seega oli kogu loitsu energia tõenäoliselt kanaldatud ohutusse sängi.

Mõtlesin siis, et millise loitsuga võiks igaüks ise proovida Eestit praegusest kakaaugust natukenegi väljapoole aidata ja Eesti vabadus üles äratada.

"Millest maetud vabadus toitub?" - esialgu ma kutsuks loodusjõud (-nähtused) teda äratama, see oleneb aastaajast ja hetkest, mis kõige suuremas jõus ja käepärast parasjagu on. Kohalikud maa-haldjad ka kindlasti. Ise kujutan ette, et äratamine võiks toimuda kolme korraga (või olen ma liiga mõjutatud muinasjuttudest?).

Igatahes ei pea ma õigeks kohe sissepõrutamist ja jalaga-värav-lahti taktikat. Mis edaspidi seda "äratatud vabadust" toitma hakkab - vot siin ma ei teagi, kas toitjaks peaksid olema parasiidid või hoopis pooldajad. Ma isiklikult ei saa vaadata millegi toitmist kui ainult halba asja. Tuleb ainult hoolitseda, et oma energiavarud pidevalt täiendust saaks (loodusest või kustiganes).

Kas võtta hästi laialt - sooviksin lihtsalt teadlikkuse kasvu kõikidele (eesti) inimestele. Või minna konkreetsemaks: soovida nt õiglasemat maksupoliitikat (tööjõu maksustamine on üle mõistuse suur)?

Otseselt kellelegi kadu või surma loomulikult ei soovi. Aga kui midagi peaks vastutasuks võetama, siis mingu see parasiitide arvelt.

Ja ei pea ma ka seda väga vajalikuks, et kõik oma loitsu ühel ja samal ajal lausuvad. Kui see toimub "väikeste annustena" juhuslikul ja igale inimesele endale sobival ajal ja sobivas kohas (kodulähedases hiies, jõukohas või muidu meeldivas kohas) - siis võibolla on veelgi tõhusam ja igasuguseid "energeetilisi takistusi" on ka raskem korraldada. Loitsus võiks esitada ka vormel, mis välistaks halvad kõrvalmõjud.

Näiteks "et eesti rahvas vabaneks raha orjusest, aga et mitte keegi selle pärast nälga ega puudust kannatama ei peaks ja uut maailmasõda ei puhkeks".

Kõik arvamused oodatud.

Vasta
#2
(27-05-2012, 17:40 )Marina Kirjutas: Kas võtta hästi laialt - sooviksin lihtsalt teadlikkuse kasvu kõikidele (eesti) inimestele. Või minna konkreetsemaks: soovida nt õiglasemat maksupoliitikat (tööjõu maksustamine on üle mõistuse suur)?

Alustaks põhitõdedest - see sobib ideaalselt:

sooviksin lihtsalt teadlikkuse kasvu kõikidele inimestele
Vasta
#3

Loitsides peab täpselt kohta teadma ja tundma juba ette ka neid keda kutsuda, jõuside peab esivanemate kõige vanematest põlvedest jõudma tänasesse päeva võõrastele kohta kätte näitama.
Vasta
#4
Kindlasti saaks maailma paremaks muuta palvete ja loitsude abil - kuid mina eelistaks nö "otseseid meetodeid", ehk selgeltnägemise viimist massidesse - spikker selleks on ees olemas teosoofia kehakihtide näol: vii vaid erinevad kehakihid kokku praktiliste oskuste ja võimetega.

Füüsilisele kehale järgmine kehakiht on eeterkeha - ehk eeterkeha tühimikes asuvad füüsilise keha rakud - elavas füüsilises kehas on eeterväli rakkude vahel, surnu rosikuvas kehas pole eeterkeha rakkude vahel - sarnaselt saaks üles loetleda veelgi peenemaid kehasid ja seostada nad ülitajudega.

2) Eeterkeha pinnapealne tajumine on "näid väsinud, näid reibas" - eeterkeha keskmine tajumine on "elujõu selgeltnägemine" - eeterkeha kõrgem tajumine on reikitamise ja käte energeetika abil eeterkeha parandamine.

3) Emotsioonikeha pinnapealne tajumine on "näid kurb, näid õnnelik" - emotsioonikeha keskmine tajumine on "emotsioonide selgeltnägemine" - emotsioonikeha kõrgem tajumine on ....

4) Mentaalkeha pinnapealne tajumine on "näid juhm, näid tark" - mentaalkeha keskmine tajumine on "mõtete selgeltkuulmine" - mentaalkeha kõrgem tajumine on ....

5) Kausaalkeha pinnapealne tajumine on see, kui vaadata sari-mõrvarile või ahel-aborditajale otsa ja mõista "seal peas on ikka midagi väga valesti" - kausaalkeha keskmine tajumine on "karma selgeltnägemine" (keegi teeb midagi valesti ja näed, mis sellele varsti järgneb karma näol) - kausaalkeha kõrgem tajumine on ....

Sarnaselt on veel vaimu tasandile jäävad Buddi ja Atma keha, ning vaimu tasandist kõrgemale jäävad Monaadiline keha ja Nirvaanalik keha, mis on inimeses esindatud vaid algena.


Kuna igaühes meist on olemas peenemate kehade nägemise nö "madalam aspekt" (saad peale vaadates aru kas teine inimene on väsinud/reibas, kurb/õnnetu, juhm/arukas), mida saaks vaimsete harjutuste abil arendada ja nii saavutada vastava kehakihi tajumise "kõrgem aspekt", milleks ongi selgeltnägemine, ehk ülitaju.


Eeterkeha näevad paljud, ning eeterkeha muuta suutvaid reiki-mutikesi ja kätega-tervendajaid on üsna palju.
Emotsioonikeha selgeltnägemist, ehk teiste emotsioonide selgelt-tajumist on isegi minusugune "vaimselt pime" jurakas tajuda suutnud.
Mentaalkeha selgeltnägemist, ehk teiste mõtete selgeltkuulmist peaks näiteks VironShaman valdama, ning mõned teised vähemaktiivsed foorumlased.
Kausaalkeha selgeltnägijaid, ehk karma selgeltnägijaid on ka Eestis mitmeid: reeglian liiguvad nad vaimsuse foorumites ja ei reklaami oma võimeid kõigile.


Kui paljude eestlase tajud saaks viia mõtete selgeltkuulmise tasandile, siis kaoks ära valetamise ja vassimise mõte: ehk igaüks saaks hetkega aru, kui poliitikud ajavad mingit jama: nii muutuks elu Eestis paremaks, kuna valedel ja valskusel põhinev kolonialism lakkaks toimimast.
Vasta
#5
Väga südamlik üleskutse, tõega, polegi kunagi nii mõelnudki, et üritada anda oma pisike maagiline panus, olgu see kasvõi sümboolne, kodumaa heaks, mitte aga ainult oma ego täiteks. Alati olen olnud suhtumisega, et minust ei olene midagi - käin valimas, maksan makse, prügi maha ei viska ja ongi kogu see heategu Sad

Järgmised rituaalid teeme siinkandis just selle nimel. Millele põhirõhk asetada, on tõesti raske küsimus... kas hüüda appi esivanemate hingi, kaema kõike seda siinset jama, võib olla vajab rahvas neilt seda ürgset jõudu ja usku ja tahet, mis räsitud ja väsinud rahval vajaka jääb, vabadus on küll kätte võidetud, aga paraku mitte oma kätte. Või peab see olema kuidagi teistmoodi...seda peab mõtlema.
Vasta
#6
Marina mõttest saan aru, aga lahendused nägemust ma enam niivõrd ei jaga.
Seda esiteks juba sellepärast, et kuidas sa mõtled nüüd siis niimodi vägisi kõiki selgelt nägema panna? See oleks umbes samahea, kui kasvataks kõik beebid ühe päevaga täiskasvanuks... Miks tahad kõiki vägisi nägijaks muuta? Miks sa arvad, et inimesed selleks valmis ja nõus on? Ma usun, et paljud võivad isegi olla, aga oleme ju siingi näinud.. et kes ikka valmis ei ole, see võib ennast pehmete seintega ruumist/majast leida.
Vasta
#7
Marina ära pabista, küll jõuame tõeliste loitsudeni ka, ainult neid ei tehta esivanemate haudadel vaid manamiskohtades kus on hea midagi ära lõpetada, ära saata. Põhjaranniku järsakud on kohad kus on hea manada, silme ees miljonite aastate vanused settekihid ja sealt pärit jõhkrad söödikud, kellele saab kinkida need söödikud kes siin valimatult varasid kahmavad.
Ainult loitsutrummi nahad peavad olema kohalike metssigade nahkadest tehtud, eriti head on korralikult õhukeseks lihvitud ja taimpargiga pargitud vanade kultide nahad.
Selgeltnägijatel on omad vead, peab olema väga rikas et olla pidevas selgeltnägemise seisundis, kui teadvus on liikuv, võib ükskõik kes autot juhtides selgeltnägija avariisse saata või talle vastu juhtida teise juhitava autojuhi, enamiku nõidade surm on liiklusavariides hukkumine või kellegi juhitava tapma saatmine.
Nõid saab sõita autojuhi kõrval, nõid saab tegelda oma asjadega kui ta ei pea tegelema rahaga ja sellega tegelevad teenijad, nõial on piirangud sest ta on kogu aeg pooleldi teistes ilmades ja pole täiesti adekvaatne siin ilmas. Aga kuna reaalsus pannaksegii kokku kõrgemates kihtides siis sealt saabki midagi muuta, kogu juutide kabala ainult sellega tegelebki.
Kõiki nägijateks muuta on võimatu sest puudub toetusgrupp kes annab nägiale tajumiskiiruse ilma milleta kiiremasse aega ei pääse. Aitab sellest kui kogukonnal või grupil on üks nägija keda siis kaitstakse ja hoitakse. Vanasti oli ta nimeks teadmamees või teadjamees. Šamaan pole eesti keelne sõna.
Vasta
#8
See loits, peab oma väelt ja mõjult kohe selline olema, et paneb v ä h e m a l t pool maailmast muutuma!

Saame meie vabaks, aga kui see ei sobi meie naabritele? Kuidas siis veenda neid meie valiku õigsuses?
Ons üldse võimalik, elades kesk toimuvat valet ning kuritegu.. üksi oma tões ja vaimus?
Ons meis piisavalt seda julgust ning tahet? Ja millel, need kaks viimast küll toetuma peavad?

On selleks aluseks meie usk, teadmine või hoopis unistus? Mida me tahame?
Pole loitsul seda mõju ega väge, kui me ei leia sellele ühist ning kindlat alust.
Vasta
#9
Ehk on järgnev artikkel abiks.

[Pilt: eesti_10.jpg]


Loitsud paiknevad sõnamaagia ja sakraalse pärimuse ühisalal. Loitsud (rahvapärane termin sõnad, nõiasõnad) on alati olnud utilitaarse ja püha teadmise sulam, ühelt poolt kõigile avatud ja teisalt vähestele tuntud, usundireeglistikuga seotud ja selle alusel täienenud pärimusliik. Nõiasõnadel on tavalisest kõnest erinev süntaks, rütm ja struktuur, oma grammatiliste vormide kasutamisviis. Ennekõike erinevad loitsud teistest rahvaluuleliikidest tekstides kasutatud sümbolite poolest, kusjuures universaalsed motiivid ning verbaalsed ja kognitiivsed sümbolid on uskumatult püsivad. Loitsudel on olemuslik seos rituaalidega, mille kontekst eristab neid argitekstidest. Nad edastavad invariantseid sõnumeid loodusele ja kõrgematele jõududele. Neid kasutati maailma muutmiseks ja tasakaalu saavutamiseks.


Katkendeid raamatust "Eesti loitsud"

Vaimses pärimuses pole ükski liik teistest jäikade vaheseintega eraldatud, vaid sisaldab ühisalasid ja sarnasusi. Loitsudel on ühisosa ütluste, regilaulude, palvete ja vaimuliku traditsiooniga, rahvapäraste õnnistamis- ja sajatamisvormelitega, samuti kurjade vaimude väljaajamise ehk eksortsismiriituste tekstidega. Nad sulatasid endasse algupäralt ja vormilt erinevaid tekste ja tekstiosi. Loitsudena kasutati eepilisi regilaule ja nende katkeid, nagu ka piibli kirjakohti ja lauluraamatu kindlate laulude salme. Meieisapalve oli universaalne ravi-, edendamis- ja tõrjetekst, mida kasutati kriiside lahendamiseks ja ohtude vältimiseks, see oli sagedasti raviriituse püsiosa. Huvitava alaliigi moodustavad arstija oma loitsud — vainuköit lahutades saadi arstijakäed, esimesest meenunud tekstist kujunes mõjus loits. Mitmed tööde edendamiseks mõeldud laulud on olnud varem loitsud, osa ennustamis- ja ravimissõnu on muutunud aja jooksul meelelahutuslikeks või nihkunud täiskasvanutelt lasterepertuaari, teadjate pärimusest tavakasutusse. Kui osa sõnamaagilisest pärimusest oli avatud pärimuslik teadmine, siis teist osa tundsid vaid teadjad ning need levisid loitsu- ehk nõiaraamatute ja taevakirjade vahendusel.

Loitsud sisaldavad tähenduseta sõnu, levinud on reduplitseerimine, nad põhinevad olendite ja tegevuste loendamisel ning kordustel. Üks iseloomulikke jooni on keelevahetus (üleminek ühelt keelelt teisele) loitsimise käigus, milleks kasutati pikemaid või lühemaid väljendeid ja nende mugandusi (Cyrie eleison), aga ka tsitaate, nagu Mene, mene, tekel (Tanieli 5: 26–28). Moonutatud ladina keele kõrval tunti mugandunud vene, saksa ja teistes keeltes loitsusid. Piibli kirjakohti ja lauluraamatutekste kasutati tsitaatidena, algteksti lähedaselt, aga ka mugandustena. Paljud eesti loitsud põhinevad Vana ja Uue Testamendi kirjakohtadel, historiolad (maagilisel eesmärgil kasutatavad narratiivid) piiblisündmustiku allusioonidel. Loitsud sisaldavad dialooge, nad kasutavad vana küsimuste ja vastuste vormi. Paljudes tekstides leiame müütilises ruumis toimuvate sündmuste kirjeldusi, loits võib põhineda võimatusel: haigus ei saa levida enne, kui kivil on juured, puu kasvab juurteta või lind lendab tiibadeta.

/.../

Arvude loendamisel toimivates numeraalides markeerivad arvud lõpetamist ja tagasipöördumise võimatust, lisavad imperatiivset kategoorilisust. Olend või haigus tagandatakse ühest üheksani või üheksast üheni lugemisega, nimetatakse üheksat erinevat stiihiat. Numeraalid olid universaalsed arstimisel ja traumade korral, aga ka tõrjemaagias, tööde alustamis- ja lõpuriituste juures. Levinud
tagasisaatmisvormel kust tulnud, sinna mingu tagasi seostub tihti käsuga üheksa võrra tagasi minna (üheksa mingu tagasi, kust üks on tulnud).

/.../

Kriisiolukorras, nt kui keegi kiitis või imetles midagi, oli oluline peatada võõras vägi tagasisaatmisvormeliga (koer koju, kutsikas
kõrval), lausujale sooviti sama, mida tema oli teisele ütelnud (ise oled ilus!), ürgvana tavaga kanti haigus verbaalselt üle kividele ja
puudele, lindudele ja loomadele, saadeti metsa või sohu. Tähtis oli tagasitoimetamine lähtekohta, aga ka eemale, kaugesse ja ligipääs-
matusse paika, müütilisse ruumi, teispoolsusesse.

Mis loitsimist mõjutas? Nende juures olid olulised ilmed, žestid ja kinees, kindlad reeglid täpsustasid aja- ja ruumiparameetrid
ning rituaalis kasutatud esemeid. Teatud ilmakaarde suunatud lugemine, pea paljastamine, haiguskoha piiramine kindel arv kordi
metallesemega jpm osutavad, et sõnadega liitus alati rituaal. Nende visuaalne kood tingis maagilistel kaalutlustel teksti tagurpidi, pee-
gelpildis või mitmekordse kirjutamise. Ka kirjalik loits piirati enne haigele kohale asetamist ristide, silmuste, ringide ja maagiliste märkidega. Sagedasti põletati ja söödeti haigele tema enda teadmata sisse selliselt valmistatud sõnad, haigele toodi koju rahvaarsti
poolt “kirjutatud” ja sõnatud vesi.

Loitsud kuulusid inimelu kesksete sündmuste juurde, olid ankurdatud rituaalse aasta tähtpäevade ja riitustega, kuid ennekõike
olid mõeldud kasutamiseks hädas olles, ennetus- või tõrjeriituste juures. Kehtisid kindlad nõuded nädalapäeva, päevaosa või kellaaja
suhtes, jälgiti ilmakaart, kuufaase, tuule suunda, nad olid ühitatud maagiliste puhastamis- ja tõrjetavadega. Kohaseosed olid määratud harvem ja vastasid üldistele tavandinõuetele. Rituaal kui sõnumite ja metasõnumite kogum, rituaalis osalemine sidusid ja toetasid
omakorda tekstide sõnumeid.


Allikas: EPl

Loitsust riituseni - Mare Kõiva, Kristi Salve

*******

Loitsud ehk nõidussõnad



Vasta
#10
Mare Kõiva: loitsud hoidsid eestlase seesmist tasakaalu
Erakogu
Kõiva doktoritööle toetuv teos "Eesti loitsud" sisaldab ilma-, ravi- ja armuloitse, ent mitte sajatusi. Esineb nii „rahvaloitse” kui ka selliseid, mis tuli asjatundjate lausuda jätta. Ja millist vabadust sa meieisa palvega sajatad.
Vabaduse loits on paraku sajatus.
Vasta
#11
(28-05-2012, 13:50 )VironShaman Kirjutas: Ja millist vabadust sa meieisa palvega sajatad.
Vabaduse loits on paraku sajatus.

Kas sa VS selgitaks natuke ehk pikemalt?

Vasta
#12
Meieisapalve oli universaalne ravi-, edendamis- ja tõrjetekst, mida kasutati kriiside lahendamiseks ja ohtude vältimiseks, see oli sagedasti raviriituse püsiosa.
Paraku on just kristlus see usund, mis meist neegrite ja türklastega vennad ja õed teeb, järjekordselt kõik põlisrahva varad ära võtab, kui meil puudub kristlusest erinev usund oma rituaalide ja riitustega siis pole me ka vabad, vaid allume judaismi kollektiivsele juutidesse sündinud jumalale nii nagu nad ise väidavad. Esmane mis peale vabariigi väljakuulutamist ette võeti oli usuosakonna taasavamine Tartu ülikoolis ja pappide, kaplanite ning kristlike sotsiaaltöötajate koolitamine vaestele paganatele Jahve rõõmuks ja kiituseks.
Vabadus on neil kes ei allu jumalarahvale vaid tunnistavad oma loodusjumalaid. Loits kutsub kohale neid esivanemate jumalaid kes olid siin enne kristlust ja mana hävitab võõraid kinkelepinguid ja sissetungijaid kel pole siinseid põlisõigusi.
Loits on kutse omadele jumalatele ja mana (sajatus) võõraste jumalate äraajamine.
Vasta
#13
(28-05-2012, 13:50 )VironShaman Kirjutas: Ja millist vabadust sa meieisa palvega sajatad.
Vabaduse loits on paraku sajatus.

Mul tekkis sulle küsimus - sajatus on ju ka needmine, eks?
No ütle mulle, kuidas saab enese ja Eesti rahva vabadust
siis sajatada?
Vasta
#14
Pole teada teiste usud, pole ka teada kes on nende jumalad. Loitsu sisuks, needmise pinnaks ja sajatuse sihiks
olgu alus, mis kõikjal maailmas on ühiselt ning vägagi maiselt hinnatav.
Vasta
#15
(28-05-2012, 16:36 )Ott Sama Kirjutas: Pole teada teiste usud, pole ka teada kes on nende jumalad. Loitsu sisuks, needmise pinnaks ja sajatuse sihiks
olgu alus, mis kõikjal maailmas on ühiselt ning vägagi maiselt hinnatav.

Nuh, ma kohe teadsin, et Sina oled üks neist, kes tahtmise korral ka saab selle kirjutamisega hakkama, kas ei ole kenaste öeldud_"needmise pinnaks ja sajatuse sihiks "
Vasta
#16
(28-05-2012, 13:18 )Ott Sama Kirjutas: See loits, peab oma väelt ja mõjult kohe selline olema, et paneb v ä h e m a l t pool maailmast muutuma!

Saame meie vabaks, aga kui see ei sobi meie naabritele? Kuidas siis veenda neid meie valiku õigsuses?
Ons üldse võimalik, elades kesk toimuvat valet ning kuritegu.. üksi oma tões ja vaimus?
Ons meis piisavalt seda julgust ning tahet? Ja millel, need kaks viimast küll toetuma peavad?

On selleks aluseks meie usk, teadmine või hoopis unistus? Mida me tahame?
Pole loitsul seda mõju ega väge, kui me ei leia sellele ühist ning kindlat alust.
Mina ise rõhutaks seda postitust. Paraku jah kui me hakkame Eestis midagi muutma, siis peaksid need muutused toimuma ka mit6mel pool mujal. Ma mõtlen eelkõige inimeste teadlikkuse tõusu.

Teine teema on söödikute ärasaatmine. Aga kui läheneks neile söödikutele hoopis selle külje pealt, et teadlikum inimene ei ole enam nii "maitsev" neile?

Minu olukord ja meelelaad on selline, et otseselt sajatama ma kindlasti ei hakka.


Rissardo on ka asjale pihta saanud. Midagi sellist "laiapõhjalist" ma mõtlesingi.
Vasta
#17
Algatuseks võiks tavapärase tervituse asemel kasutada Rooma tervitrust üles tõstetud käega ja lausuda: "Jõudu võiduks!"
Igati sobilik, tervitava reaktsioonist näeb koheselt kas tegu omaga, neutraalse kodaniku või sionistide-vabamüürlaste kannilakkujaga.
Ja plussiks igasuguste piirangute puudumine. Ei pea kujugi minema, lihtsalt kasutad kõikjal tavalise "Tere!" asemel...

Täiendus:
Kindlasti on paljudel esimeseks mõtteks - natsi tervitus ja mida kõike siis minust mõeldakse. Loll arvamus. Vanas Roomas kui demokraatia hällis ei osatud natsidest ega natsionaalsotsialismist undki näha. Nagu öeldud, tervitus on Vana Rooma tervitus ning halvustav reageering näitab vaid tervitatava ning ümbritsevate inimeste harituse taset. Harimatud seostavad seda automaatselt 1930-1940ndate aastatega, haritumad aga demokraatiaga tema õiges tähenduses.
Siin soovitaks lugejail proovida läbi lugeda raamat - Raigo Sõlg "Ahvist kodanikuks...või vastupidi". Saab vähemalt aimu miks tänapäeva demokraatia on lihtlabane rahva lollitamine ja ei enamat.
Vabalt tõmmatav Nõmme Raadio lehelt (keri alla, Ahvist kodanikuks.pdf) http://www.nommeraadio.ee/rahvaraadio.php

Vasta
#18
Keegi võiks mulle ära selgitada, mis on rooma tervitusel asja Eestiga.

Eestis öeldakse ikka lihtsalt "Tere"

Kui keegi tuleb minu juurde ja kukub käega vehkima, selle asemel, et tavapäraselt terekätt anda, siis mulle jääb küll mulje, et ta lihtsalt mõnitab mind. A la tere, füürer.
Vasta
#19
(28-05-2012, 22:12 )zen faran Kirjutas: Keegi võiks mulle ära selgitada, mis on rooma tervitusel asja Eestiga.

Eestis öeldakse ikka lihtsalt "Tere"

Kui keegi tuleb minu juurde ja kukub käega vehkima, selle asemel, et tavapäraselt terekätt anda, siis mulle jääb küll mulje, et ta lihtsalt mõnitab mind. A la tere, füürer.

Rooma tervitusest ei tea tuhkagi. Pole seal kunagi käinud, aga mis puutub kätlemisse, siis see on hiiglama vastik tegevus. On vähe inimesi, keda ma tervituseks puudutaks. Lisaks veel ülim ebahügieen. See kes tõstab käe ei mõnita ega sõima kedagi füüreriks. Füürer on inimeste kõrvade vahel(aju pesu. loe teisest teemast). Kas enamus bussijuhte ja rekkajuhte on sighaili mehed??? Kahtlen.

Natuke teemasse kah. Olen asjakohapealt tume, aga kusagil mälusopis meenub miskit Kalevipojaga seoses. Oli vaenemees enda jalgadest vist ilma jäänud kuna manas vist valesti!?!? Riski bisnis!
Vasta
#20
Mulle küll kätlemine meeldib. Siis saab kohe aru, mis inimesega tegemist.
See käe tõstmine, mida mõeldi oli "Heil!".
Vasta
#21
(28-05-2012, 20:03 )togli Kirjutas: Algatuseks võiks tavapärase tervituse asemel kasutada Rooma tervitrust üles tõstetud käega ja lausuda: "Jõudu võiduks!"

Täiendus:
Kindlasti on paljudel esimeseks mõtteks - natsi tervitus ja mida kõike siis minust mõeldakse. Loll arvamus.

(28-05-2012, 22:41 )zen faran Kirjutas: Mulle küll kätlemine meeldib. Siis saab kohe aru, mis inimesega tegemist.
See käe tõstmine, mida mõeldi oli "Heil!".
Ära mõtle teiste eest, mõtle ikka enda eest!

Hoolimata sellest, et veel eraldi kirjutatakse lahti, mida oma tekstiga mõeldi ja millest räägiti, siis leidub ikka sügava ajupesuga inimesi, kes ei näe ja ei kuule mitte midagi, peale oma kõrvus kajava "füürer, nats jne" sõnade, peale seda kui on kuulnud/näinud mingisugust häälitsust või kahtlast käeviibet. Loodan, et sellised indiviidid loodusesse ei satu. Nii võib ju sisisevat/susisevat rästikut ka natsiks pidama hakata...

P.S. Iseküsimus on muidugi postituse sobivus siia teemasse. Smile
Vasta
#22
(28-05-2012, 22:58 )Jõhvikas Kirjutas: P.S. Iseküsimus on muidugi postituse sobivus siia teemasse. Smile

Just nimelt, jääme palun teemasse!

Vasta
#23
(28-05-2012, 22:58 )Jõhvikas Kirjutas: Ära mõtle teiste eest, mõtle ikka enda eest!

Hoolimata sellest, et veel eraldi kirjutatakse lahti, mida oma tekstiga mõeldi ja millest räägiti, siis leidub ikka sügava ajupesuga inimesi, kes ei näe ja ei kuule mitte midagi, peale oma kõrvus kajava "füürer, nats jne" sõnade, peale seda kui on kuulnud/näinud mingisugust häälitsust või kahtlast käeviibet. Loodan, et sellised indiviidid loodusesse ei satu. Nii võib ju sisisevat/susisevat rästikut ka natsiks pidama hakata...

P.S. Iseküsimus on muidugi postituse sobivus siia teemasse. Smile

Sellest ma ju rääkisingi et ei sobi. Roomlased roomlasteks, meie oleme eestlased.
Mulle jäi mulje, et Lihtne ei "teadnud tuhkagi", missuguset käeviipest jutt, ei olnud varem näinud, missugune näeb välja rooma tervitus, sellepärast ma kirjutasin, et mõeldud on "Heil" viibet. Bussijuhid omavahel tervitades niimoodi spetsiifiliselt kätt sirgu ei aja, vaid viipavad/lehvitavad niisama.
Vasta
#24
Detailide osas võib ju norida aga mantra või siis mis tahes sõnumi laiema kõlapinna leidmiseks on vaja vohavast infomürast kuidagi tähelepanu äratamiseks eristuda.
Teema algajatale küsimus: Kas Mantra abil tahetakse "paremat tsaari" või ise oma elu korraldada?
Paraku ajalugu näitab, et oma klannile hea elu taotlejad on oma tahte saavutanud enamasti relvade ning vassimise toel. Varjatule, heatahtlikule sosistamisele on eelistud halastamatut vägivalda.

Inimene on väidetavalt osa loodusest. Huvitav, kaua peaks vastu tänapäeval propageeritava juhtimisega sipelgapesa ilma et sama metsatuka liigikaaslased elukorraldust üle ei võtaks?
Ah, et inimene ei ole sipelgas? Tõsi, sipelgas ei ole kuid siiski on mistahes rahvuslik populatsioon võrreldav lambakarjaga. Näiliselt oleks nagu aste kõrgemal, olemuselt erilist vahet ei ole. Vali ainult sobiv oinas ette ja pane karjakoerad "eksinuid" "õigele" teele juhtima ning kari jookseb rõõmsa määgimise saatel isegi kuristikku..

Et teemas püsida - otsitav Loits peaks ühendama meelega killustatud rahva taas ühtseks tervikuks (ainult ühtse tervikuna oleme suutelised midagi muutma). Peaks olema lühike, hinge minev ja enamust haarav. Kuidas rahajumala kütkes olevat rahvast nägijaks muuta, seda mina ei tea...
Vasta
#25
Meil on üks loits olemas ja kuigi selle algupära on otsapidi kristluses, mõjub ta eestlastele hoopis isemoodi. Mina isiklikult ei tea kedagi, keda see loits ei liigutaks/puudutaks.

Ent kuna tegemist on loitsuga, mis suunatud eestlaste kokku ajamisele, oleks tarvis ka sajatust sellele järgnema...
Vasta
  
  • 1(current)
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • ...
  • 8
  • Järgmine 


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Eesti rahvusmustrid Celtic 8 8,229 07-02-2022, 10:08
Viimane postitus: Maakristall

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat