•  Eelmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4(current)
  • 5
  • 6
  • ...
  • 8
  • Järgmine 
Teema hinnang:
  • 1Hääli - 5 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Eesti vabaduse loits
#76
(28-08-2012, 20:25 )Celtic Kirjutas: Jeerum küll inimesed, kas te ei oska enam üldse loitse lugeda ning nende erinevatel versioonidel vahet teha? Needus ja sajatus on kaks täiesti erinevat asja. Needmine on vaenlasele õnnetuse saatmine selle sõna kõige otsemas mõttes, sajatamine on aga vaenlase hirmutamine ja hirmutamise käigus isikliku väe koondamine. Justkui enne lahingusse tormamist tuleb sajatada.

Lisaks neile on veel terve posu erinevaid loitse:

1. Kutseloitsud, kus kasutatakse erinevate vaimolendite abi. Tehakse kokkuleppeid.
2. Mõjutusloitsud, kus luuakse sõnakordustega teatud kriitilise piirini viidav energiajätk.
3. Pikaajalised loitsud, kus luuakse energia, mis hakkab lumepallina ise liikuma ja koguma jõudu juurde.
4. Raamatuloitsud, mis ongi suuresti TÕLKED ja TÕLGENDUSED, erilist mõju neil pole
5. Piibli ja Koraaniloitsud, mis on aastasadu olnud ühtse alusega, vaid vormilt veidi muutunud.
PS. muide "Käige Perse" on samuti sajatuse vormis. Kellelgi ei tule pähe seda aga needuseks pidada, sest reaalselt ehk keegi ei mõtle, et ka reaalselt ja puhtfüüsiliselt oleks võimalik selles Käi Perse klipis nimetatud isikutel sinnasamusesse minna!?

Kust sa võtad et sajatus pole needus?
Eesti keele seletav sõnaraamat arvab "sajatamisest" igatahes niimoodi e. siis seda kasutatakse tihti "needmise" sünonüümina (nt vt. "sajatanud teisele täid selga")

Seda kurikuulsat "Käige Perse" pole ma ausalt öelda kunagi kuulanud. Ilmselt samal põhjusel - liiga palju vihaenergiat. Selline abitu viha väljaelamine.
Vasta
#77
(28-08-2012, 19:44 )zen faran Kirjutas: Mitu põlve tagasi ulatub suguvõsa? Kas kuskil on kindlaks määratud, mitu inimest suguvõsasse kuulub ja kui, siis kas needus sellest hoolib?

Positiivses võtmes needmist pole olemas. Aga kõik loitsud pole ka needused.

Needust ei huvita suguvõsa suurus, aga oleneb kuidas see tehtud on, eks needja määrab aja, kui määrab.
Positiivne needus, mõttes et ei kuulutata(neata) hävingut, vähenemist ja kaost vaid küllust, kasvu jne. Needus jääb iseenesest muidugi needuseks ehk tulemuseks on millegi kurnav üleküllus.

Vasta
#78
(28-08-2012, 20:53 )zen faran Kirjutas: Kust sa võtad et sajatus pole needus?
Vägi sõna taga ütleb nii...
Vasta
#79
(28-08-2012, 20:25 )Celtic Kirjutas:
(28-08-2012, 19:06 )zen faran Kirjutas: Minu meelest on iga loits mis algab sõnadega: " Saagu, saagu, ma sajatan..." needus. Ja kui sa nead kedagi, kes on sulle kasvõi kauge sugulane, siis läbi vere tuleb see sulle tagasi. Nii et üht või teistpidi neab see loitsuke kogu eesti rahva ära.
Sellise vihaloitsu asemel võiks kõpitseda valmis midagi, mis sooviks juhtidele tarkust teha õigeid otsuseid olemata seejuures ahnusest pimestatud ja pidades silmas rahva head käekäiku tulevikus.
Tegemist ei ole needusega, tegemist on sajatusega. See on väe koondamine ühise vaenlase vastu.

(28-08-2012, 16:58 )nokitseja Kirjutas: Aitäh! Loits on vägev, aga...
Võtsin endale järelemõtlemisaega, ei mõjunud, ikka näen probleemi kolmandas salmis.
Seal on kuri sees, kirjas oleks justkui - "kes sind siia kandnud", tegelikult on aga "kes sind seni kandnud".
Kalevipoeg lasi omal jalad maha lõigata ja rahva orjaks teha, loitsu kolmas salm läheb
kaugemale - nõuab terve rahva kadu.
Soovidega peab olema ettevaatlik, ei tohi jätta ühtki võimalust mitmeti tõlgendamiseks.
Üks asi on see, mida inimene arvab, et tahab-soovib, iseasi aga see, mida tegelikult nõuab.

(28-08-2012, 19:44 )zen faran Kirjutas: Kas keegi siin foorumis julgeb kaljukindlalt väita, et ta pole kunagi riigi rahadega kasvõi kaudselt tegemist teinud (eurorahasid oldi ju käpp pikal valmis vastu võtma) ja ta on teinud absoluutselt kõik endast oleneva, et valitsus oleks igatpidi aus ja puhas? Sest ka iga tegematajätmine ja ükskõiksus on ju "panus"...
Loitsu kolmas salm nõuab kadu neile, kes on panustanud sellesse, et "Kuid kui kauge vägi võidab rahva rahapainesse,"

Soovmõtlemine ja tegelikkus on erinevad asjad, aga olgu siis veelkord ja teistmoodi,
kuigi zen faran juba seletas:

Saagu, saagu ma sajatan!
Kuid kui kauge vägi võidab
rahva rahapainesse,
saagu kõik, kes kuidagigi
panid oma panuse,

igevesti äraneetud
viimse sugupõlveni!

Mingil aastal kommenteeriti mu horoskoopi - Sul sel aastal jube hea, oleks mul ka selline.
Hoopis murelikuks tegi ja nagu aeg näitas, õigustatult. Üks mõistetavamatest seikadest
oli umbes selline: sel ja sel kuul pole teil austajate eest kusagile peitu pugeda.
Ega olnudki, pinda hakkas käima sugulane, kes alustuseks teatas - ma austan Sind väga..
ja siis öeldi üles pikaajalise lepinguga korter. Nagu välk selgest taevast, kuigi
horoskoobi põhjal ma ju siiski aimasin. Aga horoskoobi poolt lubatu oli täidetud!
Nii palju siis tõlgendustest - kes midagi soovib, peab seda tegema väga konkreetselt.
Šamaan peaks selliseid asju ikka teadma vast.. kuidagigi

Teiseks lugu olmetülide vallast. Kolleeg, kes lasi tühjaks õuevärava kinni parkinud auto
kummid pidi need ise täis pumpama, sest hooletuks juhiks osutus tema hea tuttav daam.

Et siis kas ikka on õige kogu rahvas ära needa kui asi hapuks läheb? Sest ikka leidub
mingi osa inimesi kes mõtlematusest, rumalusest või miks mitte kogemata teevad midagi,
mis vastab sajatuse tingimustele. Vea teeb näiteks vaid kolmandik, kuid nende kaudu
lajatatakse ju kõigile. Rumalad hävitada koos kogu rahvaga? Aitäh, keegi Kalevipoeg
juba üritas, laristas maha esiisade tarkuseraamatu ja tegi muid lollusi, väga valus on.

Ei hakka siin pikalt seletama, meenutan vaid Svejki irooniat: sõda on hea asi, sest heade
inimeste kõrval saab hukka ka palju lurjuseid. Sain öeldud, tänan tähelepanu eest!
Vasta
#80
nokitseja - miks jätad vahepealt ühe rea märkimata? Mõte just seal ongi - et kui võidab kauge vägi rahva rahapainesse, siis olgu neetud need, kes kuidagigi sellesse oma panuse tegid. Need, kes aitasid kaasa, need kes asja läbi surusid. Eesti keel pole vaid meie kirjakeel, see on ka meie mõtlemise ja mõtetest arusaamise keel.

Tervet rahvast ei ole seal kordagi mainitud. Usu mind. (Väär)Tõlgendus aga ei loe, loeb Sõna.
Vasta
#81
(28-08-2012, 21:01 )Eithea Kirjutas: Positiivne needus, mõttes et ei kuulutata(neata) hävingut, vähenemist ja kaost vaid küllust, kasvu jne. Needus jääb iseenesest muidugi needuseks ehk tulemuseks on millegi kurnav üleküllus.

Umbes nagu see nn. hiinlaste sajatus:
"Et sa elaksid huvitaval ajal..." ? Laugh
(28-08-2012, 21:34 )Celtic Kirjutas: nokitseja - miks jätad vahepealt ühe rea märkimata? Mõte just seal ongi - et kui võidab kauge vägi rahva rahapainesse, siis olgu neetud need, kes kuidagigi sellesse oma panuse tegid.

Me oleme juba rahapaines ja suuresti omast lollusest. Võõras vägi on ka pangad, mis kuuluvad võõramaalastele. Aga kes käskis võtta laenu?

Seda loitsu võib kasutada mitmel erineval eesmärgil ja ükski neist ei paista imho positiivne.
Vasta
#82
Inimestel on uskumatu võime muuta lihtsad asjad keeruliseks ja näha keerulistes asjades lihtsust. Paranormaalne...
Vasta
#83
(28-08-2012, 21:41 )Celtic Kirjutas: Inimestel on uskumatu võime muuta lihtsad asjad keeruliseks ja näha keerulistes asjades lihtsust. Paranormaalne...

Nu sry, aga ma ei saa parata, et vaatan seda kui lepingut, millele on ridade vahele krt teab mis tingimusi sisse kirjutatud Laugh
Vasta
#84
Loits pole kunagi ridade vahel. Kes oskab loitsu lugeda, see näeb seda kui valget helendavat ja pulseerivat kera, mis oma hävitavat või loovat jõudu, olenevalt sellest, milliste sõnadega ta teele saadetakse. See mis on, see on ja see tuleb. Kui on öeldud, et neetakse neid, kes aitavad kaasa ESMile, siis nii ka saab ja ülejäänud Eesti rahvas võib julgelt taas hingata, sest nende suguvõsa ei taba needus...
Vasta
#85
(28-08-2012, 21:49 )Celtic Kirjutas: Kui on öeldud, et neetakse neid, kes aitavad kaasa ESMile, siis nii ka saab ja ülejäänud Eesti rahvas võib julgelt taas hingata, sest nende suguvõsa ei taba needus...

Aga vaata, selles loitsus pole ju sõnagagi ESM'i mainitud...

Vasta
#86
Ma ei leia nii palju imestunud nägudega smailisi, kui mul praegu vaja oleks...
Vasta
#87
Detailidesse süvenemine ja ülemõtlemine... Tekib ka tahtmine soovitada tunde järgi otsustada kui ainult oleks inimesi kes peale seda suudaks ka vastutada oma otsuste eest. Sest tavaliselt sellised tunde järgi otsustajad kipuvad hoopis nende leeri minema kes neile rohkem lubavad. Kuna tunne on meeldivam.
(28-08-2012, 21:49 )Celtic Kirjutas: Kui on öeldud, et neetakse neid, kes aitavad kaasa ESMile, siis nii ka saab ja ülejäänud Eesti rahvas võib julgelt taas hingata, sest nende suguvõsa ei taba needus...
Nii ta on. Kui ma tahtmatult või laiskusest või mis iganes muul põhjusel ei võta osa mõjutamisest ESM-i vastu, siis olen mina ja mu suguvõsa igavesti ära neetud (st juhul kui minu passiivsus aitas kaasa ESM-i vastuvõtmisele). Tekib küsimus, et kas tõesti keegi ei saa aru sõna igavesti tähendusest või on see standardkäitumine needmise/loitsimise puhul? Ehk siis mingi eksimuse pärast siin elus neetakse sind lõpmatuseks ära.
Vasta
#88
Reaalset otsustamisvõimet omavad 101 päkapikku Toompea lossis. Kui sa nende hulka ei kuulu või kui nad mingit otsa pidi sinu mõjutatavad sugulased pole, siis hinga rahulikult. Aga kui ma eksin, siis kahjuks oled septembri algusest alates igavesest ajast igavesti neetud ja Üllar Luup isiklikult luges su kurva saatuse linti:

Vasta
#89
(28-08-2012, 22:07 )Celtic Kirjutas: Ma ei leia nii palju imestunud nägudega smailisi, kui mul praegu vaja oleks...

Ah, ära veiderda. Laugh

Saad aru ju küll, et kui kasvõi lihtlabaselt öelda " Saagu, saagu ma sajatan, kerigu see ESM kuradile, mingu Eestist mööda, jätku meie vara puutumata." on suurem võimalus, et asi tabab märki, kui leelotada kuus salmi kaunist, kui paraku ähmast poeesiat.
Vasta
#90
Jah, sul on õigus, ent tänase ilma inimesed ei oska muud moodi loitsuda.
Vasta
#91
Loitsu mõte on ebameeldivatele tegelastele kallale saata oma abivaimukesed, kes siis peaksid oma ohvreid vastavasse suunda mõtlema mõjutama või üldse poolt hääletamise protseduuri ära unustama laskma tundes ainult ei hääletust.
Celtic võiks oma tuttavat abivaimukest väga hästi mõne tähtsama riigikogu poldi peal katsetada või ise kohale lennata.
Iga loits on kutse oma abivaimule tegevuseks ja sinna juurde peavad kuuluma isiksuste nimed, keda mõjutatakse, abstraktne jutt on sitt jutt, sest niimoodi kellegi kallale tonte saata ei tohi, tulemus on äraarvamatu, ärge unustage, et riigikogu saal on õigeusu kiriku otsene mõjutamisobjekt juba ehituslikult määratuna. Nii et kas tondid üldse pääsevad sellest kaitseliinist läbi. Samas ega õigeusk polegi eriti EU ühendriikide moodustamisest huvitatud, andsid ju euroopa vallutajad jänkid Serbia õigeusu lätetele (vanimad kloostrid ja õigeusu piibel vanaserbia keelne) õite valusa hoobi oma sõbralike pommidega Serbia selleks segi pommitades, et õigeusu lätted satuks islami vabariigi kätte.
Võiks vist neid oma abilisteks sel korral isegi kasutada.
Setupartei võiks lasta hääletamise ajal oma emakiriku kirikukelli helistada kurva vabadusmatuse puhul.
Vasta
#92
(28-08-2012, 21:13 )Celtic Kirjutas:
(28-08-2012, 20:53 )zen faran Kirjutas: Kust sa võtad et sajatus pole needus?
Vägi sõna taga ütleb nii...
Jah. "Saagu, saagu ma sajatan!" on väga tõhus jõu koondamise vormel. Mis sõnad sellele järgnevad, sellest sõltub kas on tegu needuse või millegi muuga. Sõnaraamatu sõnaseletused toovad lihtsalt välja asjaolu, et mingis kontekstis on võimalik kasutada sõna "sajatama" "needmise" tähenduses. Ei enamat.

Vasta
#93
Sajatamisel on ainult siis mõtet kui ma olen eelnevalt näiteks Valaste kosest kaasa võtnud kamba näljaseid just settekivimitest vangist pääsenud tigedaid ja näljaseid vaime ning ohvreid neile läbi piltide tutvustanud ning siis isiklikult Toompeal ohvrid vaimudele üle annan, siis läheb tõeliseks põrguks.
Vasta
#94
Marina antud määratlus on täpsem, on õigem.
On inimene oma hingevaluga, viha ja lootusetusega. Ja rohkem polegi vaja, ava suu sajatuseks, anna sõnale väge.

Ei tasu lihtsaid asju keeruliseks ajada;
- kus asub Valaste juga? Miks just.. näiteks Valaste? Äkki Jägala on parem?
- kui palju peab näljaseid-tigedaid vaime olema, et seda kambaks nimetada?
- kuidas aru saada, et Valaste vaim on tige ja näljane?
- millised pildid, et ohvreid tuvastada? Kes on ohvriteks?
- milleks põrgut teha? Põrgu on juba käes.
Üks lause ja kohe nii palju küsimusi (loe: segadust)!

Võlu ja vägi, peitub eelkõige lihtsuses.
Las sajatusel lennata, vägi mis me tahtega seotud, kurja.. loitsuga riivistab.
Vasta
#95
Ott ära aja lihtsalt plära seal kus teistel võib tahtmine tekkida midagi muuta, aga ei tea mis vägi on tegelikult öeldud sõnade taga.
Vasta
#96
(29-08-2012, 14:59 )VironShaman Kirjutas: Ott ära aja lihtsalt plära seal kus teistel võib tahtmine tekkida midagi muuta, aga ei tea mis vägi on tegelikult öeldud sõnade taga.


Pole probleemi - kui ei tea, pole ka väge. Kes teavad, ON ka vägi.


Vasta
#97
Oleneb milline vägi, vaata parem kuidas Orioni laevastik peale sõda ja jänkidega kokkulepet Põhjalat natside väest puhastas.
Eestis käis asi palju lihtsamalt, kättesaadud natsid laagritesse ja kellelt valet jõudu seest kätte ei saadud läks lihtsalt väetiseks Siberi mulda.
Oma vangisattunud punaväelastega tegi Stalin täpselt samamoodi, pole inimest pole probleemi. Aga sina räägid mingist teadjate väest.
http://www.youtube.com/watch?v=0slQwdHE5...r_embedded
Vasta
#98
(29-08-2012, 15:40 )VironShaman Kirjutas: Oleneb milline vägi, vaata parem kuidas Orioni laevastik peale sõda ja jänkidega kokkulepet Põhjalat natside väest puhastas.
http://www.youtube.com/watch?v=0slQwdHE5...r_embedded


Ole ja ela siis selles hirmus.
Segane sõnum tärkab, kasvab ja valmib alati hirmu pinnalt. Hirm toodab ennast ise. Ümber mitme nurga.. hirmul ütlejal, seisab vaenlane vahetult selja taga. Pööra vaid ennast.. ja sa vaatad talle otse silma.

Vasta
#99
Mis puutuvad siia hirmud, ei saa kasutada olematut jõudu, ei saa ka pakkuda lootusetuid unelmaid tõe pähe, mis igivanadesse kollidesse puutub siis on nad reaalselt kohapeal olemas, endal läks nende nahka terve sõiduauto nii et kontrollitud värk, püha veega vehkimine ka ei aita. Pidevalt kukub klindi seinast värskeid tükke ja tekib uusi kolle. Muide alles hiljuti kukkus seal üks inimene kosest alla neile söögiks.
Loits pole kunagi ridade vahel. Kes oskab loitsu lugeda, see näeb seda kui valget helendavat ja pulseerivat kera, mis oma hävitavat või loovat jõudu, olenevalt sellest, milliste sõnadega ta teele saadetakse. See mis on, see on ja see tuleb. Kui on öeldud, et neetakse neid, kes aitavad kaasa ESMile, siis nii ka saab ja ülejäänud Eesti rahvas võib julgelt taas hingata, sest nende suguvõsa ei taba needus...
No kui sa oma loitsu taga olevat kolli tahad sellisena näha siis nii ta ennast sulle näitabki.
Vasta
"Mis puutuvad siia hirmud?" - jaksad ikka üllatada!
Ülisegane sõnum, arvamisel põhinev arvamine - see pärineb otseselt hirmust!
Aja oma asjad joonde, siis ei pea.. kolle kartma.
Mis paganama vägi on arvamisel, mis toetub arvamisele? Teadmine ikka toetub tõele ja sealt pärineb ka vägi.
Pole ju keeruline. Kui juba tead, siis on õigus.. ja võid arvata. Siis on ka esitatud arvamusel, vägi taga.
Kui koll lõhkus, siis ka koll parandab! Nii on lood.
Vasta
  
  •  Eelmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4(current)
  • 5
  • 6
  • ...
  • 8
  • Järgmine 


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Eesti rahvusmustrid Celtic 8 8,232 07-02-2022, 10:08
Viimane postitus: Maakristall

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat