Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Inimühiskonna klassifikatsioon intellekti alusel?
#1
Inimmeele uurimine tugineb oletuslikkusele. Korduvad sarnasused loovad mudeleid, mille abil ennetatakse tulemusi. Loogiline ratsionaalsus koos empiirilise tõestusega annab võtme, millega ka eemalolija pääseb suletud ruumi. Raskusi võib tekkida uuritava olemuslikus määritlemises, kuid selle õigel leidmisel tekib enamuses mõistetavalt aistlik suhtluskeel.

Siit ka arutuslik eeldus:
Me kinnitame ju mistahes intellekti käsitlevas arenduses, et inimmeel jaguneb ja käitub samas olukorras reeglipärase erinevusega.

Siit ka arutuslik tees:
Äkki peaksime loobuma inimkonna jaotamisest vanuse, keele, etnilise tausta, jne. üldiste jaotusnormide kaasabil ning vähemalt proovima uut jaotust valiva arukuse erinevuste abil.

Teema arendus:
Intellekti oletuslikule reageerimisele tuginedes suudaksime leida eelduslikult sobivaimad inimesed sobivamatele vastutuskohtadele. Just selliselt valime ju juba praegu näiteks astronaute ja suurettevõtete juhte. Kas poleks aeg tuua kasumikeskes ärilises maailmas end õigustanud jaotusmudel ka hoolivustega tsiviilellu? Kas poleks mõtekas soodustada vähima kahjumluse printsiibil töötava intellekti olemust ning erinevate kooliprogrammide ja õppeühisuste abil anda sellistele puhastele intellektidele arenguruumi? Kuidas suudaksime tagada inimkonnas eetiliselt edasiviivat progressi, kui loobudes inimmeele klassifitseerimisest hoiame rahumeelse ja agressiivse, empaatilise ja egoistliku ning andva ja võtva meele samas ruumis, samade reeglite ja sama õpetuse juhatuses? Ehk siis loogiline väide: kui teame soovitud tulemuse eeldusi, siis miks suhtume neisse eeldustesse nii hoolimatult?
Vasta
#2
(07-06-2012, 21:07 )Ordon Kirjutas: Siit ka arutuslik tees:
Äkki peaksime loobuma inimkonna jaotamisest vanuse, keele, etnilise tausta, jne. üldiste jaotusnormide kaasabil ning vähemalt proovima uut jaotust valiva arukuse erinevuste abil.

Täielikuma pildi saamiseks kasutame KA neid näitajaid.
Vasta
#3
...et on aeg öelda:"Me oleme Maalt".
Vasta
#4
Ühiskonnas, kus jaotatakse inimesi arukuse (või "valiva arukuse erinevuste" (mida iganes see ka tähendab)) alusel ja keskendutakse ärilisele kasumile, ei sooviks vähemalt mina elada.
(07-06-2012, 21:07 )Ordon Kirjutas: Ehk siis loogiline väide: kui teame soovitud tulemuse eeldusi, siis miks suhtume neisse eeldustesse nii hoolimatult?
Kõigil inimestel ei ole vajalikke omadusi, teadmisi ja ressursse, et eeldustega tegeleda.

Vasta
  


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat