•  Eelmine
  • 1
  • ...
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6(current)
  • 7
  • Järgmine 
Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
NewAge ja kristlus: ühe seemne viljad?
Üks asi on kristluse tolereerimine, teine asi nõiduse eest tuleriidal surra. Eks ole huvitav , paganad kui jumalavallatud lasid teistel südame järgi uskuda, aga kristlased oma suures " üllameelsuses " ei kannatanud teps mitte , kui keegi hiie poole kiikas ? Siis oli kümnest käsust ainsana meeles see esimene .

Kuri jumal on kõrberahval, kui ta teatab, et ta on mõõka tooma tulnud .
Ja mis puutub poliitikasse , siis poliitikud ja karjeristid on mul alati südame pahaks ajanud .
Vasta
(28-01-2014, 07:54 )positiivne Kirjutas: Pea 2000 aastat seda "muinasjuttu". Tavatult targad ja suurepärased inimesed on seda "muinasjuttu" väga kõrgelt hinnanud ja hindavad ka moodsal ajal.
Peale natukest mõtlemist ei jää mul muud üle kui tuleb positiivsega nõustuda. Ei ole vaja lihtsalt halba kinni jääda.
Vasta
(30-01-2014, 17:21 )euroruubel Kirjutas: Kristlus oli Eestis enne muistset vabadusvõitlust teada küll - ilmselt olid olemas ka kabelid Saaremaal ja ilmselt lasti ka "oma kommete kohaselt" kristlasi matta. Kui miski "ime" tõttu jäänukski siitkandi alad ristisõjaga alistamata, siis oleks aind aja küsimus, mil kohalik ülikkond oleks ristiusu vastu võtnud - ja seda väga kiiresti. Poliitika.

Eestlaste esimesed kokkupuutumised ristiusuga said tõenäoliselt alguse muinasaja lõpusajanditel. See oli aeg, mil kristlus oli vähemalt vormiliselt võidule pääsenud nii meie lääne- kui ka idanaabrite juures. Norras, Taanis, Rootsis ja Ojamaal (Gotlandil) oli see toimunud 10.-11. sajandil. Siinkohal võiks märkida sedagi, et ristiusu vastuvõtmisega lõppesid Skandinaavia viikingite rüüsteretked. Soome jõudis ristiusk 12. sajandi keskel. Ida pool oli Kiievi riik Bütsantsi vahendusel ristiusu vastu võtnud juba 988.aastal.

Sama vaim ja kultuur, mis oli katnud kirikutega Läänemere kaldad ja Venemaa jõukad kaubalinnad, hakkas pikkamööda mõjutama nii idast kui ka läänest kristliku maailmaga piirnevat Eestit. Nende mõjude ulatuse ja sügavuse hindamine on aga küllaltki keeruline.

Väike kokkuvõte, kuidas asi alguse sai:
http://www.eelk.ee/~ltund/postimees/post21.html







Vasta
(30-01-2014, 19:47 )kage Kirjutas:
(28-01-2014, 07:54 )positiivne Kirjutas: Pea 2000 aastat seda "muinasjuttu". Tavatult targad ja suurepärased inimesed on seda "muinasjuttu" väga kõrgelt hinnanud ja hindavad ka moodsal ajal.
Peale natukest mõtlemist ei jää mul muud üle kui tuleb positiivsega nõustuda. Ei ole vaja lihtsalt halba kinni jääda.

Võin kah nõustuda, et tõesti pole vaja ülehindamisse kinni jääda.

Vasta
Langenud inglite olemust saab kirjeldada elulille mustri ja "12 valitseva pere" abil, mille kohta on illustreeriv pildike:

http://www.para-web.org/attachment.php?aid=460

Langenud inglid (piibelikud deemonid) on RESSURSI poole valitsejad - neid on Maal praegu puudu ja seetõttu ongi totaalne väsimus & energiapuudus.
Langemata inglid (piibelikud inglid) on KORRA poole valitsejad - neid on praegu Maal liiga palju, ning seetõttu arengut & loovust eriti pole.

Esmalt tuleb süsteemi RESSURS, mida suudavad hallata ressursi pered, ehk "langenud inglid" - ning olemasoleva ressursi peale saab ehitada KORRA, mida suudavad hallata korra pered, ehk "langemata inglid" - tasakaal seisneb selles, kui ressurss ja kord on tasakaalus, ehk eksisteerib paindlik ja valikutega mittekontrollitav kord - Maal on aga hetkel paramas seisus nö "mässajad" (opositsioon), kes tahavad "täielikult kontrollitud korda", ning seetõttu ongi "langenud inglid" nii halvad ja pahad.

Vasta
Lahendused, palun lisa selle skeemi ja jutu juurde sõnaseletus. Ma pean tunnistama oma häbiks, et ei saa ei jutust ega skeemist aru ja esimese hooga kahtlustasin et sinu seenesalatisse n sattunud kärbseseent Smile
Vasta
lahendused ajab jälle arengumaagide maailmapildi juttu. Üks neist ütles mulle oma tõe, jah kõik need maailmad on olemas ja reaalsed oma jüngritele. Aga see tähendab ainult ühte, langenud inglitel kui vangidel pole midagi ühist kohaliku bioloogilise toidupüramiidi ülemise, meile nähtamatu osaga.
Seega pole siin vanglas olemas mingeid langemata ingleid, kuid kui keegi neid ette kujutab siis etendavad mingid mitteorgaanilised tegelased neile neid diili eest energia kaitseinglite vastu.
Ma ei saa üldse aru, milleks on vaja ajada soga teemal maavälised vangla asukad versus Kotka maailm kes toodab vangidele vanglariideid ja bioloogiline toidupüramiid.
Vasta
Kui tahta neid erinevaid nägemusi-õpetusi kokku panna, siis saaks seda teha "toidu olemuse" näitel - ehk inimesel on vaja 3 erinevat liiki toitu:

1) Toidupoes müüdav toit, ehk rasvad-valgud-süsivesikud: selle arvelt saame oma lihakeha liigutada, ehk teha rasket füüsilist tööd.
2) Peen-energia, mis tuleneb "elulille mustrist", ning annab meie lihakehale tahte&väe - seda energiat vahendavad meile "12 valitsevat peret": kuid kuna seal on praegu "mäss", siis osad energiad on puudu, ning sellest ongi tingitud see üleüldine "väsimus, tüdimus ja tülpimus" (mässu olemus on selles, et mässajad tahavad "absoluutset korda", mis seob kogu ressursi ära - kuid ilma vaba ressursita pole jällegi arengut - see elulille mustri peenenergia ongi ressurss, mida me saame ja mille arvelt toimub areng).
3) Algallikast, ehk ürglättest lähtuv energia (see peaks olema väljaspool "elulille mustrit", ehk asuma "lootose lille" mustris), mis toidab meie "kehatut igavikulist mina" - seda osa energiast "jahib" ristiusu teispoolsus, ehk "seen = väärastunud ühisteadvus" (paneb inimesed uskuma mingit "ülestõusmist": nii ei saa surnud ristiusklid enam uuestisündi minna, ning nende olemusse suunduv algallika energia läheb ristiusu egregori toiteks - ehk ristiusklik on muudetud "ideaalseks patareiks": uuestisündi ta ei saa minna maises elus omandatud "vale mustri" tõttu, kuid ürglättest tiksub igavikuliselt ristiusu teispoolsusele energiat peale).

Nüüd on vaid küsimus selles, et kas VS "kotka ja vangla" jaoks tuleb sisse tuua mingi nö "4. toidu liik", või saab VS maailmapildi mahutada olemasoleva "3 toidu liigi" alla - mina olen avatud uutele ideedele, ehk võiks vabalt lisada selle "4. toidu liigi" oma maailmapilti, kui VS selgitaks puust ja punaselt ära vajaduse selle "4. toidu" järele.

-----

Selliste arutluste juures tuleks väga selgelt mõista ja kirjeldada kehastumise, ehk füüsilise lihakeha mõtet: kui juba siin alguses mingi "viga tehakse", siis kandub see "viga" edasi, ning kogu edasine maailmapilt tuleb vigane.

Kehastumise mõtted siis:
1) Eesti paganatel: kehastutakse selleks, et saaks enda olemuses läbi viia mingi muutuse (lihakeha, kui seisev energia).
Näiteks viimases Vene selgeltnägijate tuleproovis oli juhtum väiksest poisslapsest, keda tema isa vihkas: väike laps lõi eksliku mustri "kõik mehed ongi halvad", ning peale rõdult alla kukkumist ja surma saamist ei saanud ta surnuna oma mustrit enam muuta: seetõttu ta käisgi kummitamas ja kõiki mehi oma kodust minema ajamas.
2) Materialistidel: on tegu "ainsa eluga", ning sellisest vildakast vaatepunktist lähtudes üritatakse elada "paradiisis", ehk välistada nii mistahes muutused enda olemuses - kuid kuna kehastuti "muutuse läbiviimiseks", siis reaalne elu üritab igal viisil lõhkuda seda "maist paradiisi" (koondamine töölt, õnnetused, jne), ning avada nii võimalused enda olemuse muutmiseks.
3) Ristiusu teispoolsusel: meelitada inimesed oma "vildaka maailmapildi" abil ootama mingit olematut "ülestõusmist", ning nii muuta ristiusklikud "patareideks", mis jääks igavikuliselt toitma ristiusu egregori.
4) VS vanglaplaneet: taas-kehastuge seni, kuni taandarenete kosmiliseks tolmuks - mis oleks sellise taandarengu mõte? kui mingitest "kosmlistest kaakidest" oleks vaja lahti saada, siis ristiusu abil saaks ju neid palju lihtsamalt meelitada "igavesse unne", muutes nad juhmideks patareideks - vot siin ongi see "nõrk koht" VS maailmapildis, mille ta peaks paremini lahti seletama.

Vasta
Tootsi peenar on Tootsi peenar, teema ikka seesama, võtta erinevatest maailmadest juppe ja segada see kristliku kloostrikooli kasvandikuna kokku söödamatuks saatanlikuks pudruks ja siis siia parawebi lehekülgedele laiali puistata.
Kas tead kui palju on kristlikke veebilehti ainuüksi eesti keeles?
https://www.google.ee/search?q=kristliku...d&start=10
Kas sa tead kui palju on eestis surnuaedu mida ei halda kohalikud kogudused.
4) VS vanglaplaneet: taas-kehastuge seni, kuni taandarenete kosmiliseks tolmuks - mis oleks sellise taandarengu mõte? kui mingitest "kosmlistest kaakidest" oleks vaja lahti saada, siis ristiusu abil saaks ju neid palju lihtsamalt meelitada "igavesse unne", muutes nad juhmideks patareideks - vot siin ongi see "nõrk koht" VS maailmapildis, mille ta peaks paremini lahti seletama.
Ajad segi kolm komponenti inimeses, vangivalvurid haldavad kosmosepättide ümbersünde kuid nende pättide hulgas on üks eriline pättide 12 hõimust koosnev liit kelle kehadesse sünnivad ainult õiged pätid. Neil on omad surnuaiad ükskõik kus maailmas nad ka teiste rahvaste seas elavad. Just nemad on selle ülestõusmise ja koju tagasisaamise ootajad mitte paganad, neile õigetele langenud inglitele on ka kristlased iidolikummardajad ja oma koduriigis sülitavad nad sealolevate kristlaste kaelas olevatele ristidele.
Kristluse eesmärgiks langenud inglite poolt on mitte lasta ussikesest jumalaks väljaspool õigeid langenud ingleid kasvada, juhmistatud jumalaid on võimalik orjastada ja neist isegi toituda.
Ja kõike seda väljastpoolt vanglat juhivad eri maailmade tulnukad, muutused siin all on võimalikud ainult siis kui ülal kosmosesõdade tagajärjel tulevad uued valitsejad kes siis 12 hõimu asemele panevad maad valitsema omade vangis olevate kaakide lihakehad.
Kus sa leiad siin maailmapildis nõrga koha väljaarvatud oma eesmärk kuulutada saadud kloostriteenri hariduse kohaselt pudru ja kapsaid tõe asemel.
Vasta
Ok, ma üritan siis leida ühisosa VS viimaste väidetega ja tuua välja erinevusi:

1) VS väide: "Vangivalvurid haldavad kosmosepättide ümbersünde":

1a) Eesti paganate nägemuses eksisteerib nö "null-reaalsus", kus kehatu vaimolendina tehakse sündide vahelisel ajal kiretuna "inventuri" (seda oskan, toda ei oska, seda on vaja õppida, toda pole vaja õppida), ning sellise "inventuri" käigus pannakse paika järgmise kehastuse eesmärgid, mis edastatakse planeedile (planeet on teadvust omav!) - kui planeet annab nõusoleku, siis on avatud tee kehastumiseks vajalike omadustega vanemate lapseks, mille käigus saadakse vajalikud kogemused.

!!! VS kas tahad väita, et need vangivalvurid sekkuvad sellisesse protsessi, st suudavad null-reaalsuses toimuvat ja planeedi otsuseid mõjutada?
Või kuida see "ümbersündide haldamine" siis täpsemalt käib?

1b) Ristiusk ei lase sinna "null-reaalsusesse" minna peale surma , vaid jätab ristiusklikud ootama "ülestõusmist" (mida aga ei tule kunagi).
1c) Budistid ei lase sinna "null-reaalsusesse" minna selle "karma ratta" abil, st jätavad mulje justkui kõik eelnevad jamad tuleks esmalt "ära klaarida" enne null-reaalsusese saamist (Nirvana on null-realsuse mingi analoog).
1c) Kuid Eesti paganate maailmapildis on karma asemel "muster", ning mustrit saab lihakehas olles muuta - paganate maailmapildis pole mingeid takistusi surma järgselt sinna "null-reaalsusesse" inventuri tegema minekuks (seetõttu oligi ristiusu kirikule nii oluline Muinas-Eesti paganluse hävitamine ristisõdade abil: Eesti paganate maailmapidli abil põgenevad ristiusu "tulevased patareid" null-reaalsusesse, ning uusi "patareisid" ei saagi toota ).


2) VS väide: "Kosmiliste pättide hulgas on üks eriline 12 hõimust koosnev ..."

2a) Ilmselt pead silmas juute - kuid juudid pole "üks rahvas", vaid on 2 täiesti erinevat rahvast: nö "Abrahami juudid", kes loodi kuldvereliste poolt Maa energiasammaste süsteeme hooldama, ning kes pole "seene=väärastunud ühisteadvuse" poolt üle võetud, ning kes kuuluvad "koalitsiooni poolele" - ning nö "Aroni juudid" (Aron ongi üks Leevi poegadest), kes on "seene=väärastunud ühisteadvuse" poolt üle võetud, manustades neile seaduselaekas olnud mono-atomaarset kulda, mis rikkus ära nende algse geneetika, ning nad kuuluvad "opositsiooni poolele" (Maal aga on kaalukauss hetkel opositsiooni kasuks) - kõik maailmasõjad on loodud Aroni juutide poolt eesmärgiga hävitada Abrahami juudid (Rosenberg, Hitler, pankur Grupp ja enamus tuntud Saksa 3. riigi tegelasi olid "Aroni juudid" - IIMS "suursaavutus" seisnes selles, et kobamisi suutsid nad töölaagrites surnuks näljutada 4 olulist energiasammaste kandjat, ning tänu sellele sai "opositsioon" siin ressursi kraane oluliselt koomale keerata).

!!!! VS juba see, et Sa käsitled juute nö "ühtse rahvusena" näitab seda, et Sa ei jaga seda värki kuigi sügavalt, või ajad teadlikult jama (saa aru, et Aroni juute ei huvita selline Abrahami-Aroni liinide selge eristamine, selle asemel ajavad nad mingit pinnapealset sefardi-askenaazi geograafilise erinevuse jura: juut aga võib olla nii neeger, hiinlane kui indiaanlane, ning seega on see sefardi-askenaazi eristamine sisutühi näitemäng).


3) VS väide "vanglat juhivad eri maailmade tulnukad".

3a) Ürita eelmise kirja "3 toidu näitel" kirjeldada, kus need "tulnukad" asuvad - igatahes toitudes 1-2 (tavatoit + elulille mustri toit) nad ei saa asuda (algest-vaimust-hingest kuni elulille musti kõiki 96-t kiirt suunavate "värvilisteni" asuvad vaid "12 peret", ehk nende "kõrval" pole midagi) - kas need "tulnukad" asuvad siis kuskil väljaspool elulille mustrit (lootose lille mustris), või kus?

Näiteks "Häädemeeste tulnukate" kohta kihistad Sa VS ju vaid naerda, st tegu on mingi "ristiusu egregori" poolt loodud näitemänguga, mida vaid ristiusklikud näevad ja imetlevad - täpselt sama moodi "kihistavad naerda" Kaiu raba ja muude tulnukate kohta need Eesti paganad, kes on ennast ühisteadvusest täielikult lahti ühendanud - siit ka see "terav küsimus", et millistes kihtides need "tulnukad" siis asuvad: ehk kas tegu on mingi egregori näitemänguga, või asuvad nad ka reaalselt kuskil (kui, siis kus!).
Vasta
Lahendused, Sa raiskad oma aega, loe:
http://www.telegram.ee/maavaline/telegra...uXqRvuxU1I

http://www.telegram.ee/maavaline/telegra...uXvbPuxU1J

ja Pjotr Uspenski “Imelise otsingul.”

need sisaldavad tõde.
Vasta
Tulnukinimesele:

Sinu maailmapilt on väga tugevalt mõjutatud ristiusu dogmadest, millest kõige eksitavam on arusaam "jumal, kui maailma looja".

Jumal suudab parimal juhul inimesed panna "uskuma" oma ideedesse, kuid jumal ei suuda oma puuduliku taseme tõttu mitte midagi luua: vaata või jeesuskristust, kes ei loonud ise mitte midagi (universum, planeet Maa ja inimesed olid ammu enne teda olemas) - ainus mida ta oma "jumala tasemega" teha suutis oli inimeste "uskuma panemine" talle kõrva sosistatud ideedesse.

Pigem nägi see "ainelise maailma loomine" selliselt välja, et nö "algne looja" lõi kujutluspildi sellest, milline võiks aineline maailm välja näha - ning "12 pere" suured lõid ühise loomingu tulemusena ainelise universumi (see, mida ma "suure paugu" järgselt tajume) - ning need jeesuskristuse taolised klounid üritavad siin Maal vaid olemasolevat ressurssi omale kahmata orjastavate religioonide abil.

Ma olen vahepeal endalt üsna palju egregoride "juhtmeid kuklast" välja tirinud (võrdle minu praeguseid postitusi poole aasta tagustega!) ja suudan seetõttu näha nö "jumalatest kaugemale" (pool aastat tagasi oli "jumal" kõige ülim arengutase minu maailmapildis) - seetõttu on mul toda Telegrammi "jumal lõi maailma" nägemuses kirjutatud artiklit üsna naljakas lugeda.

Vasta
(02-02-2014, 16:55 )lahendused Kirjutas: Sinu maailmapilt on väga tugevalt mõjutatud ristiusu dogmadest, millest kõige eksitavam on arusaam "jumal, kui maailma looja".

Ja Sina tead täpselt millest minu maailmapilt on mõjutatud?!...Maa loojad on Iidsed, mis puutub siia ristiusk...eks pusi edasi, mis mul sest.
Vasta
Tulnukinimene vaata kui Sa soovitad mingit Telegrammi "jumalate põhist" artiklit, ning väidad veel järgi "see sisaldab tõde", siis selline kooslus viitab ristiusu maailmapildi (või muu sarnase) eksitavates dogmades kinni olemisele.

Jumala "maailma loomise" kontseptsiooniga saab "pimestada" parimal juhul vaid "haldjaid" (inimese üleminek jumalaks), kuid iga jumala taset (või kõrgemat) omav isik mõistab selliste "loll-kontseptsioonide" sügavat ekslikust.

Veelkord: jumal ei suuda midagi luua, kuna tal on sügav taseme puudulikus.

Analoogia ettevõtete kaadriga:

Taime, looma ja inimese taset omavad töölised.
Jumala taset omab ettevõtte direktor (suudab panna töölised uskuma tema juures töötamise vajalikkusesse).
Looja taset omab toimiva ettevõtte loomise võimeline isik (selline, mis aastaid suudab toimida andes inimestele tööd, mitte aga ühemehefirma mis läheb paari kuu pärast pankrotti).
Jõu taseme juures on oluline juba "missioon", ehk suurem eesmärk, mille nimel ettevõte luuakse (näiteks GreenPeace loojad).
Superjõud on pigem "filosoof", kes loob baas-printsiibid (a'la loodust tuleb hoida), mille põhjal Jõud ja Loojad edasi toimetavad (loovad GreenPaced ja säästlike tehnoloogiaid tootvaid ettevõtteid).
Mängur tõstab juba ressursse planeedi ühest taskust teise: ehk suunab superjõududest filosoofe nafta kasutamise asemel päikese energiat kasutusele võtma.
Suure kohta on raske maist näidet tuua, ta tegutseb rohkem universumi tasandil.

Mina olen baasiliselt tasemelt "looja", kuid mul on ka mõned "jõu" tahud olemas - seetõttu ma suudangi neist "jumalatest" kaugemale näha.
Vasta
Eks sa mängi oma liivakastimänge edasi, see ka üks võimalus segadust luua ja tekste arusaamatuks teha.
Vasta
Sedapuhku üks väheseid lahendused tekste millest ma peaaegu täpselt aru saan ja arvan, et peaaegu nii ongi. Kuigi ise oleks siit üht teist välja jätnud ja kasutanud veidi teistsugust sõnastust.
Vasta
(02-02-2014, 17:49 )lahendused Kirjutas: Veelkord: jumal ei suuda midagi luua, kuna tal on sügav taseme puudulikus.

Mina olen baasiliselt tasemelt "looja", kuid mul on ka mõned "jõu" tahud olemas - seetõttu ma suudangi neist "jumalatest" kaugemale näha.

Kord räägid jumalast, kord "jumalatest". Millistest "jumalatest sa siis kaugemale näha suudad?
Siin jumalate nimekiri.
http://et.wikipedia.org/wiki/Jumalate_loend

Ja siis veel: mis või kes on jumala mõiste sinu jaoks?
Filosoofide jumalale omistatakse enamasti ligikaudu niisugused omadused:

ta on personaalne – on isik, ehkki samas kehatu (mittekehastunud);
ta on transtsendentne – meeltega tajumatu, väljaspool aega ja ruumi;
ta on muutumatu, kõiketeadev, kõikvõimas ja täiuslikult hea.

Et sinu tekstidest natukenegi aru saada, siis võiksid määratleda jumala mõiste. Püüad filosofeerida, aga seni kuni sul jumala definitsioon enda jaoks paika panemata ja teistele mõistetavaks tegemata, ei ütle sinu sõna jumal ja "jumalad" mitte midagi.

http://kasmu.eu/Dokumendid/jumala_olemus.html

Nii, et mida sa sellega silmas pead: jumal ei suuda midagi luua.
Kas jumal on sinu jaoks transtsendentne või immanentne?
Vasta
Lahendused, ei rääkinud minu arusaamist mööda nendest olematutest jumalatest kellele viitasid vaid jumala olemusest.
Sealt wiki jumalate loendist oli vähemalt kolm-neli puudu. Võimalik, et ka rohkem ja seda oluliselt.
Vasta
Tore, Faraday, et mõistad, millest Lahendused kirjutab!

Äkki siis seletad ka ära, mida ta lausega, et "suudab "jumalatest" kaugemale näha, silmas peab.

Kui ta sellega mütoloogilisi jumalaid silmas ei pea, siis mida ta sõna "jumalate" all silmas peab?

Jumala olemusest.
Ettekujutusega, et jumal on transtsendentne, haakub üsna loomulikult arusaam, et jumal on inimesest lahutatud ületamatu kuristikuga, on käsitamatu ja ligipääsematu.

Kui jumal on immanentne, siis, vastupidiselt eelnenule, ta pole väljaspool maailma, vaid maailmas. Ta on siin mingil viisil kohal, kas aegajalt või kogu aeg; inimene saab maises maailmas temaga vahetult kokku puutuda.

Et siis millised on sinu seisukohad, et sa Lahendustest aru saad?
Milline on siis Lahendused arusaam jumala mõistest? Valgusta mind ka!







Vasta
Kuna meil on jumalast/jumalatest ja tema/nende olemusest kardinaalselt erinev arusaam, siis arutelu läheks hetkel teemast väga kaugele välja. Seega proovi lahendused juttu ise mõista. Kui ei mõista, palu tal endal see sinu jaoks lahti seletada. Mina võtsin seda postitust immanentselt.
Samas me mõistame ka seda immanentset kohalolu erinevalt.
Vasta
(03-02-2014, 19:04 )Faraday Kirjutas: Sedapuhku üks väheseid lahendused tekste millest ma peaaegu täpselt aru saan ja arvan, et peaaegu nii ongi. Kuigi ise oleks siit üht teist välja jätnud ja kasutanud veidi teistsugust sõnastust.

Kirjutad, et saad tekstist peaaegu täpselt aru, aga nüüd soovitad lahenduste käest küsida. Seda ma ju juba eespool tegingi.
Kas räägiksid mida sa siis tekstist aru said? Näiteks niisugune tsitaat:

(02-02-2014, 17:49 )lahendused Kirjutas: Jumala "maailma loomise" kontseptsiooniga saab "pimestada" parimal juhul vaid "haldjaid" (inimese üleminek jumalaks), kuid iga jumala taset (või kõrgemat) omav isik mõistab selliste "loll-kontseptsioonide" sügavat ekslikust.

Veelkord: jumal ei suuda midagi luua, kuna tal on sügav taseme puudulikus.







Vasta
Vahest siiski ei peaks igaüks tekstiliste labürintide rajamisele aega kulutama? Noh kirja pandud teksti iseärasuseks on ju arusaadavaus ja sidusus. Ja eriti juhul, kui eesmärgiks teisele inimesele midagi selgitada.
Vasta
Küsimusele "kes on jumal ja mis on jumalast edasi" annab elegantse vastuse Eesti paganate maailmapilt läbi arenguteooria kirjelduse:

0) Alguses on ürgsupis ALGE - ta lihtsalt on (nagu idanemata puu seeme, või kasutamata mälupulk).
1) Elementaali arenguetappides kogetakse erinevaid energiaid, ning arendatakse välja MÕISTUS (mõistus on pump, mis tõmbab energia käima) - kokku on 32 mõistuse osa.
2) Taime arenguetappides arendatakse välja VAIM (vaim on ühendused eri ilmade vahel) - kokku on 48 vaimu osa (mida saab kirjeldada erinevate taimede omadustena).
3) Looma arenguettappides arendatakse välja HING (hing on oskused midagi teha) - kokku on 96 hinge osa (mida saab kirjeldada erinevate loomade omadustena).
4) Inimese arenguetapis arendatakse välja TEADVUS (teadvus on tähelepanemise ja salvestamise mehanism) - kokku on 72 teadvuse osa.
5) Jumala arenguetapis õpitakse ennast iseseisvalt energiaga varustama, ehk süttib "sisemine tuum" - jumal ei suuda iseseisvalt midagi luua - jumal suudab vaid inimesi endasse uskuma panna (jeesuskristus ja allah on "jumalate" näiteks).
Ettevõtluses on jumala näiteks direktor (suudab töölised uskuma panna töötamise vajalikusesse, kuid ise ei suuda direktor=jumal ettevõtet luua).
6) Looja arenguetapis hakatakse teadlikult kasutama MÕISTUST (mis omandati elemetaalina) - looja suudab luua näiteks taimede baasmudelid.
Ettevõtluses on looja näiteks toimiva ettevõtte loomise võimeline isik.
7) Jõu arenguetapis hakatakse teadlikult kasutama VAIMU (mis omandati taimena) - jõud suudab luua ilma olemasolevat lõhkumata, st vahetada puudulikud osad sujuvalt välja.
Ettevõtluses on jõu näiteks mingi missiooni, ehk suurema nägemuse nimel globaalse ulatusega ettevõtte loomine (a'la GreenPeace).
8 ) Superjõu arenguetapis hakatakse teadliklt kasutma HINGE (mis omandati loomana) - superjõud suudaks juba luua planeedi.
Superjõud on pigem uusi alus-põhimõtteid genereeriv filosoof.
9) Mänguri arenguetapis hakatakse teadlikult kasutama TEADVUST (mis omandati inimesena) - mängur suudaks luua galaktika.
10) Suure arenguetapis hakatakse teadlikult suunama elulille mustri üksikuid energiakiiri - suur suudaks luua universumi.

-----

Nagu eelnevast kirjeldusest näha, siis "jumal" (tase nr 5) on üsna arenematu tegelane, kes ei suuda iseseisvalt isegi midagi uut luua.

Teiste nägijate väitel pidavat minu baasiline arengutase olema "looja (tase nr 6) - seetõttu ma suudangi nö "jumalatest kaugemale näha", ehk ma ei oma mingit nö "aukartust" jumala mõiste ees (ma olen lapsest saati kirjutanud "jumal" väikse algustähega, kui just koolis õigekirja tund pole olnud).

Jõude ja sueperjõude on üsna palju inimeste lihakehadesse kehastunud, kuid "mängureid" (kasvõi mõne külje poolest) on hetkel vaid 4 tk Maale kehastunud, ning eelpool toodud arenguteooria ongi ühe Eestis elava "superjõu üleminek mänguriks" taset omava naise poolt kirja pandud, kes on Vanaküla pundist minema läinud, kui "liiga sektantlikust" (kusjuures Vanaküla omas "mänguri" taset mitu elu tagasi, praeguseks on tast järgi jäänud vaid "jõu langus loojaks").

Vot sellise olemuslike detaile sisaldava arenguteooria abil saabki anda sisulise selgituse "jumalate" olemusele, ning näha nö "jumalatest kaugemale".
Vasta
Oli ainult aja küsimus, mil Lahendused satub "eesti paganate" küüsi. Aga "teaduseinimesele" on ju niimoodi palju lihtsam vaimset maailma õppida, kui kõik on ette kirjutatud, mitmest konkreetsest osast koosneb vaim, mitmest osast hing, mitu tasandit, mitu levelit ja mis kõige tähtsam - kus parasjagu ise oled. Kõik on selge ja lihtne nagu lihtvõrrand, kus üks osapool võrdub teisega ja muudmoodi olla ei saagi. Muutujaid ei ole.

Aga mingi hetk võiks jõuda ka sinna maani, kus reaalset elu hakkab nägema ja aru saama, et muutujaid on oioi kui palju ja ükski varasematest võrranditest lihtsalt ei kehti.

PS. iga kord, kui loen kuskil Lahenduste pikki traktaate ja seal viidet, et "eesti paganate maailmanägemuses" on kõiksugu nulltasandid, mängurid, teadvuse tasandid jne, tahaks võtta mingi suure ja raske raamatu ja sellega talle pikki pead äsada. Kust kurat pärinevad sellised väited ja viited? Ma võin samamoodi kuulata naabri-Volli juttu ja siis tsiteerida seda, kui eesti paganate maailmanägemust.

Mine korraks selle jutuga näiteks maavalla inimeste juurde (sest nemad oma olemuselt on kõige "juurdunumad" eesti paganad) ja vaata, mis nad sinu graafikutest ja punktloenditest arvavad.
Vasta
Vaata Celtic ma olen Sulle väga tänulik, et tegid mulle siin paar aastat tagasi selgeks "hinge ja vaimu erinevuse" - kuid kui ma edasi arenesin ja hakkasin üha suuremat detailsust taga ajama (a'la mis on hingeosad ja mitu neid on), siis enam sisukaid vastuseid ei tulnud - nii ma jõudsingi välja nende Vanaküla arengumaagide juurest "minema jooksnud" paganateni, kes suutsid minu küsimustele anda ammendavaid vastuseid - jällegi saab siin "vastuste detailsuse" ja konkreetse inimese arengutaseme vahele võrdusmärgi panna.

Maavalla inimeste kohta ei ütle ma midagi halba (ka nii võib maailma tajuda) - kuid mind huvitaks maaUSULISTE asemel maaTEADLIKUD - loodan, et mõistad USU ja TEADMISTE erinevust.

Kui võrrelda Eesti paramutikeste nö "standard-taset", kus inimese seisundit kirjeldatakse 7 budistliku tsakra abil (avatud-suletud), siis on 32-st mõistuseosast, 48-st vaimuosast, 96-st hingeosast ja 72-st teadvuse osast koosnv "kohalik maailmapilt" oluliselt avaram.

Näiteks:
1) Kui mõistuse osi on vähe, on tegu tahtetu inimesega - kui mõistuse osi on palju, on tegu eri valdkondades tugevat tahet omava inimesega.
2) Kui vaimu osi on vähe, on tegu inimesega kellel on tegutsemis valdkondi vähe - kui vaimu osi on palju, siis on tegu liikuva ja paindliku inimesega.
3) Kui hinge osi on vähe, siis inimene ei oska midagi - kui hinge osi on palju, on tegu mitmekülgseid oskusi omava inimesega.
4) Kui teadvuse osi on vähe, on tegu null-tähelepanu omava inimesega, kes ei oska infot hankida - kui teadvuse osi on palju, on tegu head mälu omava inimesega, kes oskab infot hankida.

-----

Kusjuures siin kohalikus arengumaag-paganate maailmapildis on üsna palju "avaramaid tõlgendusi", st kõik need hinged-vaimud-teadvused-kookonid-teisikud on üksteisega nö "ristuvad", moodustades nii 41D ruumi, mille "üksikuteks tahkudeks" oleks näiteks "hingeosade lõikumine teadvusega", mille abil saaks kirjeldada alateadvust (hinge teadvust) - kuid taolist 41D maailmapilti pole mõtet igaühele kuulutama hakata, kuna seda mõistaks vaid vähesed (parimal juhul on mõtet näidetena välja tuua mõned erijuhud) - kõige selle kõrval on ristiusu dogma "jumal lõi maailma" ikka nii primitiivne ja eksitav kui olla saab.

----
Ma ei eita, et olen nö "vaimne materialist", st üritan vaimset maailma kirjeldada materiaalse ilma lineariseeritud matemaatiliste meetodite abil.
Negatiivse poole pealt on "vaimne materialist" kahe tule vahel, st vaimsed inimesed on pahased vaimse ilma materiaalse kirjelduse pärast, ning materialistid on pahased "olematu" vaimse ilma kirjeldamise pärast.
Positiivse poole pealt suudab "vaimne materialist" tuua vaimse ilma detailse kirjelduse materiaalsesse ilma.
Vasta
  
  •  Eelmine
  • 1
  • ...
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6(current)
  • 7
  • Järgmine 


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat