• 1(current)
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • ...
  • 7
  • Järgmine 
Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
NewAge ja kristlus: ühe seemne viljad?
#1

Ma olen viimasel ajal kokku puutunud igasugu NewAgest jutlustajatega - kõigi nende ühisnimetaja tundub olevat reaalsete selgeltnägemise võimete puudumine, ning äärmiselt moondunud ja halvustav arusaam selgeltnägemisest: mistahes reaalsed selgeltnägemise võimed tembeldatakse "mustaks maagiaks" ja halvaks - ainuke hea ja lubatav on abitu meediumina kanalduste ja unenägude kogemine.

Seega tundub newagelaste näol olevat tegemist samasuguse inimesi "puuris hoidva" ideoloogiaga, nagu seda on kristlus: st inimeste mõttemaailma üritatakse väänata selliselt, et inimesed jääks vabatahtlikult vaid viie madalama meele mõjudesse, st "lõksu" 3D maailma - mistahes reaalset selgeltnägemist ja astraalses maailmas liikumist üritatkase maha teha, st viia inimesed vabatahtlikult selleni, et nad "3D puurist" ei üritaks välja pääseda astraalsete mõõtmete kaudu ja taastada enda ühendust allikaga.


Tüüpiline newagelaste vahelevõtmise nipp seisneb selles, et nad väidavad enda teadvuse/mõistuse asuvat "taevalikes kõrgustes" - reaalses elus elavad nad aga reeglina emotsioonikeha tasandil (kogevad vaid meediumina unenägusid, kanaldusi ja sõnumeid), st neil on täielikult puudu loogilise mõtlemise võime mentaalkeha näol (nad ei suuda oma unedes ja nägemustes ise küsimusi esitada ja panna vestluskaaslasi rääkima neile vajalikel teemadel nagu shamaanid suudavad), rääkimata kõrgemast mõtlemisest budhii keha näol, või veelgi peenemate kehade kasutusoskusest - kui neile panna nina alla teosoofia kehakihtide jaotus ja paluda neil ära näidata, millises peenemas kehakihis nende teadvus/mõistus asub, siis ei oska nad midagi mõistliku vastata, vaid muutuvad tigedaks.


Ma olen selle poolt, et elu Maal muutuks "paremaks", st lõpetatakse sõjad ja looduse reostamine, ning minnakse "neljandale sagedusele" (selgeltnägemine ja teadvuse kehast väljaviimine astraalsesse maailma muutuks igapäevaseks) - kuid kõige selle juures ei tohiks ennast "vabatahtlikult puuri panna", st hakata piirama enda selgeltnägemise võimeid igasuguste "loa küsimiste" ja muude taoliste piirangutega.

Kes on oma teadvuse kehast välja suutnud viia, need peaks teadma, et astraalis on kõigi olemus hetkega nähtav ilma mingi küsimiseta, ehk täpselt sama nagu tänaval inimeste pildi nägemine ja inimeste jutu kuulmine - kui aga panna inimesed uskuma, et selline selgeltnägemine on "paha-paha", siis ongi inimesed ennast vabatahtlikult pannud "puuri tagasi" - ehk täpselt sama, mida on kristlus tuhandeid aastaid teinud oma moonutatud maailmakäsitluse abil.

Vasta
#2
Ühe seemne viljad või mündi teine pool jne. New Age on liimiks inimestele, kes ei ole lasknud ennast eksitada kiriku senisest lobitööst. New Age on kui revolutsioon ilmalikus maailmas, kus vähesed jäävad puutumatuks. Oma sõnumiga on see tõeline piiride murdja. Tõsiusksed ei pea seda õigeks ja ei tunnista omaks, aga uued avastajad valivadki New Age sellepärast, et see on justkui piirideta ja tulvil tohututest salateadmistest. Tegelikult on need salateadmised enamalt jaolt eksitavad ja pärsivad vaimset arengut tublisti. Veelgi parem ütlus on, et see paneb vaimu lukku ja erinevad kanaldused ja edastatavad "teadmised" programmeerivad inimese mõistuse ja meeled.


(19-06-2012, 21:14 )Minaelan Kirjutas: Ei maksa seda New Age´i niiviisi halvustada. Kõigil on oma tee käia, vaja oma kogemused saada ja jõuda ISE õigetele järeldustele. Ja seda saab vaid kõiki neid asju kogedes.
Enamus alustab vaimse maailma teed just new age´i raamatute kaudu. Vähesed puutuvad kohe kokku šamaanidega, sest see samm oleks liiga järsk (peale kristlust või ateismi).

Ma ei ole päris kindel, kas ikka kõik suudavad ise õigeid järeldusi teha. Mina räägin enda kogemusest ja ma tunnistan, et kui ei oleks olnud siin foorumis paari-kolme head inimest, siis mina oleks senimaani seal soos mütanud...
Vasta
#3
(19-06-2012, 21:14 )Minaelan Kirjutas: Ei maksa seda New Age´i niiviisi halvustada. Kõigil on oma tee käia, vaja oma kogemused saada ja jõuda ISE õigetele järeldustele. Ja seda saab vaid kõiki neid asju kogedes.
...
Aga kõigil on oma areng ja oma tee, keegi pole kellestki parem sellepoolest, millist teed ta käib.
Ja kui üks osa lahendused teest on elada välja siin oma rahulolematust New Age vastu? Pealegi on kõigil õigus oma arvamusele ning lahendused ka põhjendas seda seega tekib kuidagi tunne nagu sa tahaks tema teed kärpida sellega, et New Age halvustamise kogemus ja enda järeldustele jõudmine talt ära võtta suunates teda enda leitud teele. Mis ei pruugi lahendused jaoks õige tee olla.

New Age ja kristluse/islami kohalt jäin vahepeal mõtlema, et selles suhtes ollakse erinevad, et neil uskudel oli üks suuvooder tõde kuulutamas, aga New Age puhul on neid lihtsalt rohkem ja aetakse tänapäevasemat juttu. Muidu vist põhimõtteliselt vahet ei ole - teiste lõa otsas riputakse niikuinii.
Vasta
#4
Duuh...

New Age õpetused on ohtlikud inimestele
Vabastav hingamine on ohtlik inimestele
Vaimse maailmaga toime tulekust
Salateadused, ehk miks nad peavadki olema salateadused
Psühhotroopsed ained on ohtlikud inimestele

See kõik on olnud ja kõik kordub taas.
Vasta
#5
Üritaks teosoofia kehakihtide juures määratleda NewAge asukoha.

Teosoofia järgi koosneb inimese keha 7-st peenemast kehakihist:

1) Eeterkehast ja tema tühimikes asuvatest füüsilise keha rakkudest.
2) Astraalkehast, ehk emotsioonikehast.
3) Mentaalkehast (madalam osa = mõtted, kõrgem osa = põhjuslikus ehk karma).
4) Buddhi keha, ehk inteligentsuse mõttemuster.
5) Atma keha, ehk elu puudutus.
6) Monaadiline keha, ehk vaimudest moodustatud kobar sama eesmärgi täitmiseks.
7) Jumalik (divine) keha, ehk ürgmonaad.
Veelgi kõrgemal olev mõiste on logos.
Hinge moodustavad 2 ja 3 jaotus, ehk emotsioonikeha ja mentaalkeha.
Vaimu moodustavad 4 ja 5 jaotus, ehk buddhi keha ja atma keha.
Vaimust on veelgi kõrgem monaadilis-jumalik tasand, kus on loodud vaimud.


Neid seitset peenkeha kihti saaks illustratiivselt käsitleda, kui 7 oksareaga puud:

a) Materiaalsuses elava inimese analoogia oleks puu, mille oksad asuvad kõige madalamas 1. okstereas.
b) Astraalprojektsiooni ja "neljanda sageduse" kasutamine toimuks kahes madalamas 1. ja 2. reas olevatel okstel - NewAge küll julgustab 2. rea oksi pinnapealselt kasutama (kanaldused ja unenägude nägemine mõtlemisvõimetu meediumina), kuid üritab inimeste tajusid piirata, kuna "kõike tuleks küsida".
c) Kui mõistus suudetakse astraalrännakule kaasa võtta, või kui shamaan sooritab shamaani rännakut, siis toimub tegevus puu 3-l alumisel okstereal.
d) Väga targad inimesed, nagu Buddha kasutavad puu 4-ja alumist oksterida.
e) Atma keha, ehk 5. oksterea kohta ei oska head näidet tuua.
f) Monaadilise keha, ehk 6. oksterea kohta on näide: 12 vaimu tegutsevad sama karma raames ühes monaadis.
g) Jumalik/divine keha peaks olema jumalatel/loojatel, st neil on kõik 7 oksterida kasutusel.


Ühesõnaga kui üritada NewAge paigutada teosoofia kehakihtide teooriasse, siis on ta küll samm edasi (1. realt 2. ritta 7-st võimalikust), kuid üsna väike samm, millega kaasnevad paljud eksitavad nõuanded - samas on inimese arengu eesmärk jõuda ükskord välja 7. tasemeni, ehk saada teadlikuks ja kõikevõimsaks loojaks.


Ühesõnaga kui newage tekstides kohatakse piiblitegelasi nagu "peaingel mikael ja jeesus kristus", siis selle osa võiks vahele jätta, kui ei taheta enda arengut just "puuri panna" - kui aga newage tekstides peaks õpetatama praktilisi oskusi enda ülitajude arendamiseks ja maailmakõiksuse olemuse mõistmiseks, siis seda osa võiks küll lugeda.


Analoogiaks võiks tuua 20 aastat tagasi Eestis toimunud "taasiseseisvumise näitemängu": sotsialismist kapitalismi üleminekuga ei pea kaasnema arutu "varade odavmüük" (maad, metsad, hooned, tehased ja kõik muu müüdi võileiva hinna eest väliskapitalile maha), mille analoogia oleks NewAge käsitlus (jätame ennast vaimolendite lükata-tõmmata) - samas oleks võinud Eestis 20 aastat tagasi jätta "arutu odavmüügi" ära, ning elada reaalset kapitali omavate inimestena kapitalistlikus ühiskonnas, mille analoogia oleks inimeste teadlik vaimne areng ilma ennast vabatahtlikult "puuri panemata" .

Vasta
#6
Lahendused - proovi mulle ära seletada mingigi loogika miks ainult kristlus? Aga kuhu jääb judaism, islam, budism ja teised religioonid? Pealegi - sa ajad päris korralikult segi 2 suhteliselt erinevat asja - kristlus on Jeesuse õpetus millest pole piiblis ehk ristiusus suurt midagi järel jäänud. See on üsna suur silmakirjalikkus tuua üks religioon teistest kuidagi eriliselt esile.

Üritan sulle üle korrata - kristlus - Jeesuse õpetused mis ei muutnud religiooniks, ristiusk - erinevate prohvetite jutlustuste kogumik mis on muudetud religiooniks. Selle peamiseks aluseks on raamat mille nimi on Babylonian Talmud - kui see sulle midagi ütleb. Kasutan juhust ja soovitan sul selle kogumiku ajalooga tutvuda.

Mis aga puudutab seda "new age" siis on see minu jaoks hapukapsa supp kuhu on lisatud keedetud muna, tatart, makarone ja muid eraldi võttes toredaid komponente, kuid mis koos moodustavad okselaadse kompoti. Kui religioonidel on üldiselt mingi läbiv joon siis "new agel2 see sisuliselt puuduv. Olen vaid täheldanud ühte omapärast alatooni - "new age" gurud on mingil hetkel olnud sügavalt seotud kas/või kabbalaga (selle hullemas tähenduses) või siis b.talmudiga. Selle kohta käib eesti keelne vanasõna - "kits kärneriks" ehk natuke julmemalt öeldes - kui maniakaalne kirvemõrvar panna öövalvuriks hotelli kus uksed lukus ei käi ja kõik kliendid said õhtusöögiks tugevat rahustit.
Vasta
#7
ex, kristlus ongi üks eriline usk, teeb enda järgijast ilma mingite ülivõimete ja tajudeta lihatüki. Üheski teises usundis ei sunnita oma järgijaid nii madalale materiaalsusesse. Muide on ju meie kogu psühhiaatria täpselt sellesama loogikaga, ei mingeid luulusid, isiksuse kahestumist ega kehast väljaronimisi, kõik need on hullumeelsuse tunnused ja neist tuleb vabastada, nii nagu Randki püüab imetegijaid ja vabastab neid võimetest. Mis judaismi sisemisse teadmisesse puutub siis on seal kõik see kristluses keelatu igapäevane praktika, teadmine, et reaalsus moodustub kõrgemates sagedustes ja just seal saab teda oma kasuks muuta. Tõsi küll, islami vulgaarversioonid on sama rumalad kui kristlus aga seal on eri usulahke küll kus areng võib olla väga tõsine, näiteks dervišid.
Vasta
#8
Siinkohal Lahendustega nõus. New Age on kristluse "õigusjärglane". Levinud on ta ju eelkõige kristlikus kultuuriruumis. Kristlus lihtsalt ei "tööta" enam nii nagu ta varem töötas (osalt tänu teadusliku maailmapildi levikule). New age aga on võtnud natuke teadusest (kvanthäma), natuke kristlusest (inglid ja kannatamise (õppimine) printsiip), natuke ida usunditest (reinkarnatsioon), natuke psühholoogiast (isiklik areng) jne - ja välja on kujunenud kompott, mis sobib inimesele, kes 150 a tagasi oleks olnud harras kristlane, nüüd on aga new age guru. Vahe on jah selles, et new agel pole veel ühte väljakujunenud kultusfiguuri, aga see on sellest, et alles noor religioon teine.

New Age on tüüpiline religioon.

Ja kristluse rahanduse poole on NA kah üle võtnud.
Vasta
#9
Andke mulle andeks mu laiskus, kuid lugesin vaid esimese postituse pool juttu. Lahendused, kas sa tahad öelda, et sa reaalselt oled sooritanud astraalrännaku ??? Et väljud hingega omakehast? Kallid foormulased, te ei kujuta ette mida ma olen teinud et säärast asja teha, üleüldse ei tea ma maailmas mitte ühtegi inimest kes on seda teinud ja kui nüüd mõni mees ütleb et on, siis tõestagu- astraalis pidavat ju kõike nägema, ka inimesi, mingu keegi õige astraali ja öelgu milline ma välja näen ja te avate mu silmad.

On väga veider, et mingid suvalised ananüümsed lahendused käsitlevad niivõrd,ma ütleksin lausa riskantseid(kuna ma new agest suurt midagi ei tea) teemasid nii äärmuslikes vaatevinklites.

Ja üleüldse aetakse siin foorumis julgelt, julgelt paska. paska ja veelkord paska isegi aru saamata, et ajavad paska.
Vasta
#10
Kui sina asjadest suurt midagi ei tea, nagu sa väidad, siis mis õigus on sul öelda, et inimesed, kes asjadest miskit teavad, ajavad paska? Mingi räme loogikaviga sinu jutus...
Vasta
#11
(20-06-2012, 12:31 )Sübariit Kirjutas: Ja üleüldse aetakse siin foorumis julgelt, julgelt paska. paska ja veelkord paska isegi aru saamata, et ajavad paska.

Miks sa siis seda p...a ometi siin ajad? Laugh
Vasta
#12
(20-06-2012, 12:31 )Sübariit Kirjutas: Ja üleüldse aetakse siin foorumis julgelt, julgelt paska. paska ja veelkord paska isegi aru saamata, et ajavad paska.

Mida sa oma kuldsete sõnadega siis siin teed?
Vasta
#13
Aga celtic, tõesta mulle et sina paska ei aja, valgusta mind !
See on lausa siiralt öeldud.
Ma ei rääkinud siin new agest, ma tean et sina sellest tead ja ma ei julge sinuga sellel teemal vaielda, kuida nagu ma ütlesin, pole mina elus kogenud ega tea et keegi seda pärselt teinud oleks - astraalrännakut.
Lahendused rääkis et need usud blokivad võime minna astraali, no kuidas nad siis blokivad kui keegi seda niigi reaalselt teha ei saa?
Vasta
#14
Täpsustuseks võiks muidugi öelda, et astraal EI OLE hinge lahkumine kehast. Astraal on tavateadvuse viimine hingeteadvuse tasemele.
Kui hing lahkub kehast, siis on keha sisuliselt surnud.
Vasta
#15
Vot sellele küsimusele ei oska ma sulle aust vastust anda excubitoris, loodan ehk et keegi nüüd tuleb ja tõestab mulle vastupidist.



Heakene küll, ma hakkan siin ennast lausa idioodina tundma, lähen loen läbi need astraalteemad ja tulen tagasi. Andestust kui kedagi pahandasin.

Celtic, kas teeksid teema - Mis on astraalrännak? On see näiteks seotud ülalmainitud selgeltnägemisega? Kasvõi seepärast, et minusugused võhikud siia raevust möirgama ei tuleks.


Vasta
#16
(20-06-2012, 12:51 )Sübariit Kirjutas: Aga celtic, tõesta mulle et sina paska ei aja, valgusta mind !
On sul ettepanek kuidas saab subjektiivset kogemust tõestada? Näiteks kuidas sa teisele tõestad (eriti siin foorumis kirjutades), et mõte mis sulle pähe tuli ei ole kelletki laenatud? Kuidas sa tõestad, et sa näiteks tundsid ennast väljas käies hästi või et sa vihastasid kellegi peale? Kuidas sa tõestad, et sa nägid unes just seda mida sa pärast teisele edasi jutustad? Jne, jne.

Ja astraalrännaku kohta on sul võimalus foorumist otsida. Piisavalt palju minu teada sellest kirjutatud.
Vasta
#17
Ei ole mul esiteks sellist aega et need teamised erinevatest teemadest välja noppida.

Kuidas? Kui ma olen õigesti aru saanud, milles ma juba praegusel hetkel kahtlen, siis astraalis pidavat siiski teadmisi saama? Tulen kasvõi kokkutulekule et tõestus leida, vat nii!

ikka ei saa lahkuda kui on nii tähtis küsimus õhus. On siis see astraal seotud selgeltnägemisega ja muu laadsega? Siis saaksime tõestada, et mina eksisin.

Näiteks hiljaaegu ennustas mulle üks purjus vanamees(vene rahvusest kui see peaks midagi muutma) , et mu parim sõber reedab mind. No kuidas ma nüüd peaksin seda võtma? püüdke mu mõttekäigust aru saada...
Vasta
#18
Enamus astraalikäsitlusi muidugi väidab käsi südamel tõsimeeli, et astraalrändur ongi hingega asja juures, ehk siis rännaku ajal on keha hingeta. Mis muidugi on täielik nonsens - senikaua, kuni keha hingab, ei ole temast kadunud hingus, ehk hing.

Meie esivanemad tundsid irdhinge, mis oli meie nö. teine hing, mis käis vahel rändamas või liba jooksmas. Irdhing minu nägemuse järgi ongi seesama teadvus, mis läbi keha (ja seega ka hingeteadvuse) letargilise seisundi on võimeline ühendusse astuma hingeteadvuse tasandiga ning seeläbi rändama ringi. Tavahing, ehk see hing, mille väljundiks meie reaalses elus on meie füüsiline keha, ei lahku aga kehast küll sel ajal. Pigem on ta justkui majakaks. Mõned räägivad ka astraalniidist, mis "lahkunud hinge" keha küljes hoiab. See on kujustatav majakas, ehk seesama hing, mis tõmbab rändama läinud teadvust tagasi.
Vasta
#19
Selge, Celtic.
Aga kas siis on ikkagi võimalik koguda informatsiooni selles olekus?

Esivanemate tarkused on veel eraldi põletavalt huvipakkuv teema, mida võiks edasi arendada.
Vasta
#20
(20-06-2012, 13:11 )Sübariit Kirjutas: Selge, Celtic.
Aga kas siis on ikkagi võimalik koguda informatsiooni selles olekus?

Ehk on abiks - Astraalrännaku sooritamine

Vasta
#21
Astraalis käimisest, või kehavälisest kogemusest: minu kõige vägevam/ehedam kogemus on olnud selline, et mõtlemine/tajumine/mina "kerkib" kehast välja, ning tajud enda ümber olevaid inimesi igas suunas ja uskumatult detailselt (näed iga inimese valgusniite ehk nende teadmisi; või on need tsakrate niidid, millede värv annab kokku aura värvi; ning lisaks tajud ümbritsevate inimeste olemust, ehk kõik on nii vaimselt kui füüsiliselt alasti) - igatahes ma suutsin sellist tohutut infotulva tajuda ja taluda vaid 2 sekundit, mille jooksul nägin sadade naabrite olemust - hiljem läks selle lahtimõtestamise peale mitu nädalat.

Oluline on siin see, et selline võime "laiendatult ja kehaväliselt astraalis näha" on igaühel omandatav (kes tahab ja suudab vaigistada oma keha ja meeled, ehk saavutada "vaikuse ja rahu seisundi") - samuti ei vaja selline astraalis nägemise võime mingit hullu moodi pingutamist: sa lihtsalt näed ja kõik, ehk nii nagu tänaval näed teisi inimesi ja kuuled nende juttu - kuid NewAge jutlustajad väidavad, et "nii ei tohi", kuna pole teistelt "luba küsitud" ja üldse on selline tegevus "must maagia" - kõik see näitab, et neil NewAge jutlustajatel pole olnud reaalset kehavälist kogemust ja nad usuvad pimesi neile kanaldatud juttu, mille tegelik eesmärk on inimeste ülitajud lukku panna (kuna Maa läheb niikunii neljandale sagedusel, ehk ülitajud muutuvad kõigil aktiivseks, siis üritatakse inimesi "puuri panna", et nad ei hakkaks oma ülitajusid kasutama kui elu loomuliku osa) - kuna jõumeetodil ei saa inimeste ülitajusid lukku panna, siis üritatakse inimestel NewAgega jätta muljet, et "nii pole ilus" (nii nagu araabiamaade naised käivad kott peas vabatahtlikult/poolsunduslikult linnapeal ringi).

Mina olen oma võimete ja astraalsete kogemuste poolest üsna algaja ja pinnapealne, st paljud on minust oluliselt rohkem astraalis näinud ja kogenud - kuid kuna mul on taga tugev reaalteaduslik taust, siis suudan ma "seal nähtut" kirjeldada veidi selgemalt/mõistlikumalt ja rohekm "selle maailma keeles" - tihti on aga nii, et need kellel on palju vägevamad astraalse maailma kogemused, ei oska ja ei taha teistele kirjeldada astraalses maailmas nähtut (nii nagu paljud ei taha kirjeldada oma voodielu eriti detailselt: a'la sain rahulduse 234-da sugutamisliigutuse ajal, kui algusest oli möödunud 17 minutit ja siis oli veel nii ja naa, jne).

Lisaks teadvuse kehast välja astraali viimisele on ka otsesed selgeltnägemise viisid: näiteks teiste emotsioonide selgeltnägemine (mina näiteks valdan sellist võimet, kui olen energiasammaste peal oma sageduse kõrgemale ajanud); samuti teiste mõtete selgeltkuulmine (siinsetest valdab sellist võimet näiteks VironShaman, kui ta tahab) - veel peenem võime on näha teiste eelmisi elusid, mida valdab Mai Aghate Väljataga - veelgi vägevam on aga teiste teadvusesse liikuvate nägemuste projetseerimise võime, mida valdab näiteks Lille Lindmäe - seega ma soovitaks Sübariidil lisada enda maailmapilti arusaam peenemate kehakihtide olemusest, ning seejärel suudad mistahes "paranähtuse" paigutada mingi peenema kehakihiga seotud ülitaju juurde, ehk muuta ta objektiivse reaalsuse osaks: kui aga üritada "paranähtusi" mõista füüsilise maailma ja viie madalama meele abil, siis võib see viia hullumiseni.

Vasta
#22
Antud teosoofilise üldise 7-me "kehakihi" puhul on tegu hoopis teadvuse kihtidega, millel kõigil on materiaalne paralleel olemas. Mateeria ei piirdu vaid esimese kihiga, vaid läbib paralleelselt oma erinevas keerukuses kõiki kihte. Samuti esimene kiht pole veel 5-e meelega seotud - või misajast füüsikalisel energial ja keemilistel elementidel esineb viis meelt?

Seega, Sübriit sai kohe aru, et tegu pullipasaga - mehel metsast pole veel piisavalt juhtmeid kokku jõutud ajada. Her Lahendused peab aga veel tublisti õppima ja oma kirjeldust kõvasti loogilisemaks siluma, soov ju oma pasasoost kuidagi läbinärida. Või siis hoopis koos oma para-sõpradega mõnus nõiakaevus ringikedrata?

Vasta
#23
Minu arvates new age´ puhul ongi peamine just see, et igaüks saab ise kujundada oma maailmavaate.
Ühtset süsteemi ju ei ole. Ja kõige peamine on see, et uusajastulased on omaks võtnud reinkarnatsiooni ja on umbusklikud kristluse surmajärgse elu arusaama suhtes.
Palju on uusajastulaste vastaseid just tõsiusklike seas. Ükskõik mis usk see siis ei ole.
New age tekkis 60.ndatel aastate lõpul ja sinna kuuluvad teosoofia, antroposoofia, Castaneda õpetused, India õpetuse jpm.
Liikumises osaleb üle miljardi inimese. Suurt rõhku pannakse tervendamisele ja ravitsemisele. New Age alla kuulub ka kanaldamine (channeling).
Eesti keeles on ilmunud "New age´entsüklopeedia" (Ersen, 2003).
Sealt saab päris palju huvitavat teada kokkuvõtlikult asjadest, mida tavakoolis ei õpetata. Mõned märksõnad: Atlantis, Gaia, Geenitehnoloogia/geenimuundamine, kaugvaatlemine, kehaväline kogemus, Kristallid ja kristalliteraapia, Maa müsteeriumide kohta saab lugeda märksõnade viljaringid, Maa energia, Maa valgus ja ley-jooned alt. Kõik väga lühidalt ja muidugi ka puudulikult, aga noorele para-huvilisele hea esmatutvus, et para-teemades esialgselt orienteeruda.
Piibli mõisteid ei ole toodud, küll aga näiteks mõisteid hinduismist. On ka tabel hinduismi sõnaseletustega.
ATMAN - hinduismi järgi jumalik säde igaühes
Samuti on seletatud, mis on PAGANLUS.
On kirjutatud, et kuni 1940. ja 1950.a-teni olid mittekristlikud usundid Läänes illegaalsed ja paganad kannatavad endiselt aeg-ajalt tagakiusamise all. Tundub, et paljud paganad hakkasidki uusajastulasteks just see tõttu, et kristlased neid "kuradikummardajateks" või satanistideks nimetasid. Ühesõnaga, et uusajastulasi mõista, siis tuleks selle entsüklopeediaga tutvuda.
Muidugi on neid uusajastulisi erinevaid ja igaüks paneb rõhku selle nö "hapukapsasupi" erinevale küljele. Ja on ka neid, kes nimetavad end uusajastulasteks, aga pole sellega kursis, mida see täpselt endas hõlmab. Paljud tegelevad ainult mitmesuguste erinevate teraapiatega.
Ka tantra ja taoism pole selles entsüklop-s mainimata jäänud.
Vasta
#24

Võtame teosoofia 2. kehakihi "emotsioonikeha", ning sellega seotud ülitaju "emotsioonide selgelt-tajumise" (autoga sõites vaatad parempoolset teeäärt, kuid tajud milliste emotsioonidega on vasakult poolt vastu tulevates autodes olevad inimesed: kuulmine on välistatud, nägemine samuti, kompamisest, haistmisest ja maitsemeelest pole mõtet rääkidagi) - kuna teiste emotsioonide selgelt-tajumine pole seletatav viie madalama meelega, siis toob juba teosoofia 2. kehakiht (emotsioonikeha) sisse vajaduse ülitaju järele.

Seega ma ei saa aru, mis soga Krt siin jälle ajab.

Vasta
#25
Enam kui 2000 aastat püüti inimestele pähe taguda, et vaid rumal ja pimesi uskuv alandlik ori pälvib Jumala heakskiidu ja mille eest teda peale „surma“ premeeritakse parema eluga paradiisis. Kõik oli peaaegu ideaalne kuni need sunnikud otsustasid, et aitab küll, ei viitsi enam selle Jumalaga jahmerdada, mida ükski teadus ei suuda tõestada.
Selleks, et kogu see kari laiali ei jookseks on vaja uut moodust tema ohjas hoidmiseks. Selleks, et ta seda uut juttu usuks, on vaja see talle armsa sooviga.
Mida inimene tahab? Juba koolipingis õpetatakse, et inimene on looduse kroon. Kõige targem, kõige ilusam, jne. Väga hea. Paneme nad uskuma, et nad on Jumalad. Seda nad ju tahavad.
Lubame neil natukene hullata oma lihtsate tajudega, mida nad peavad üleloomulikuks ja eriliseks. Las lapsed räägivad vaimustunult, kuidas neil on erilised võimed ja nad on nii erilised. Siis nad tunnevadki, et on Jumalad. Jumalad, üleloomulikud olendid, universumi väljavalitud. Eriti väljavalitud on need, kellel kodus kasvab nn indigolaps. Uue ajastu inimene, kes õpetab oma vanematele õiget käitumist ja elamist. Paneme veel liikumisele kõlava nime – New Age. Tiitlid inimestele meeldivad. Mida kõlavamad, seda paremad.

Milleks selline suunamuutus. Vana usk käskis vaesuses elada ja tööd teha. Kuidas küll selline kesine elustiil tänapäeva ostupalaviku toidab. Ei-ei. See ei lähe. Vaja panna inimene rohkem ostma, et rohkem osta, on vaja rohkem raha. Just. Püüdle kaugemale, elan nagu kuningas ja tunne end nagu jumal. Sa oled ju eriline, sa suudad, sest sa oledki Jumal.

Ainus loogikaviga on see, et kas saab olla nii verejanuline ja salakaval ning halastamatu kiskja nagu seda on inimene olla jumal, ehk siis omada jumaliku loomise väge?
Vasta
  
  • 1(current)
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • ...
  • 7
  • Järgmine 


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat