Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zecharia Sitchin "Tagasi Tekkeloo Juurde"
#1
[Pilt: 791.jpg]
Raamat pakub ühe nägemuse sellest, missugune võis olla Päikesesüsteemi ja inimese kui liigi ajalugu. Kõigepealt tõendab autor, et piibli tekstid põhinevad muistses Mesopotaamias savitahvlitele kirja pandul. Edasi esitab ta lugejale oma teooria selle kohta, kuidas tekkis Päikesesüsteem, kuidas arenes elukandvaks planeediks Maa ja kust ilmus inimene tänapäevasel kujul ehk Homo sapiens. Ta toob oma teooria toetuseks hulganisti põhjendusi, tuginedes sumerite savitahvlitele ja piibli tekstidele ning tõlgendades vanaaja teadmisi ja arusaamu tänapäeva teaduse seisukohast neid omavahel võrreldes ja vastandades.

Ühesõnaga kui tahate teada, kuidas Aadam ja Eeva on geenitehnoloogia tulemus ning kuidas tähesõda ei pruugigi olla vaid ulme.. siis lugege seda raamatatut. Palju viidatud fakte ja sisukas teooria.

Infot:
http://www.raamatukoi.ee/cgi-bin/raamat?18791

[Muudetud: 1-2-2005 Tutanhamon]
Vasta
#2
Natuke väljakirjutisi sellest raamatust, mille hiljuti raamatukogust tõin.
Neptuun avastati alles 1846, aga tunti juba vanaajal. 1989 tehti kindlaks, et ta ongi siniroheline. Triton on sinine Kuu, mis tiirleb ümber Neptuuni. Kõikide teiste planeetide liikumisele vastupidises suunas.
Uraan on rohe-sinine, pinda katab veeookean, millele viitasid juba sumerid. Neptuun ja Uraan olid juba sumeritel kaksikud suuruselt jt omadustelt a. 4000 eKr.
Pluuto avastai 1930. a.Sumeri tekstid jutustavad, et ta oli Saturni kaaslane.
Sumerite järgi oli olemas veel 12.planeet, mis asus Jupiteri ja Marsi vahel. Nad nimetasid seda NIBIRUKS ("ristumise planeet") ja see läheb nende vahelt läbi iga 3600.a. tagant.
Seal tulid anunnakid maale u. 445 000 aasta eest.
Nende planeedi tohutu suur elliptiline orbiit moodustas silmuse ümber kõikide väliplaneetide. Neil oli vaja Maalt kullahelbeid atmosfääri kaitseks. Alguses kaevandasid Kagu-Aafrikas. Peale mässu lõid nad katseklaasis Homo sapiensid.
Rohkem pole jõudnud veel lugeda.


Vasta
#3
Ei midagi uut,mida poleks juba kuulnud ja lugenud. Tundus üpris keskpärane ja mingil määral teiste raamatute sisukokkuvõttena.
Vasta
#4
Valgustuseks ehk lisaks - nüüdseks on ilmunud ka Sitchini järgmine raamat nimega Kosmiline Kood.
Elades USAs lugesin originaalis läbi (paar on mul siiani alles) kõik Sitchini raamatud antud teemal. Asi huvitav kuid kohalik tõlkija on minu arvates peesse keeranud kogu süteemi.
Nimelt sari mida Sitchin kutsub "Maa kroonikateks" algab raamatuga "12 Planeet" mis algselt ilmus kuskil 1976-8 kanti. See järel tulid need muud raamatud ning Kosmiline kood on peaaegu viimane sarja raamat (lisaks oli veel paar samast seerist kuid sarja välist raamatut). See teeb sama välja kui aludstada TõeJaÕiguse lugemist viimasest raamatust. Ja sellist antud sarja tõlkimise järjekorda pean lausa kirjanduslikuks kuriteoks nende raamatute jaoks kui ka otseseks autori solvamiseks.

Mis puutub aga sisusse siis on mul teatud kahtlusi ning autoril on minu meelest paar põhimõttelist viga ja loogika apsu kuid nii pikalt ei viitsi ma kirjutada seda esiteks ja teiseks ei ole see teooria minu peas veel täielikult formuleerunud. Need kes on kirjutamisega tuttavad saavad aru mida silmas pean.
Kuid sellest hoolimata on minu meelest tegu äärmiselt huvitavate ja oluliste kirjutistega mis kui midagi muud ei saavuta siis vähemalt avanevad mõningate lugejate meeld ta teistele võimalustele kui need mida meie "armas" kooliharidus pähe peksab ...
Vasta
#5
Minu arust väga huvitav raamat. Pole ennem lugenud selliseid teooriaid tutvustavaid raamatuid. Kasuks tuleb see et seal on palju illustreerivaid pilte. Sain just paar päeva tagasi läbi ja olen juba soovitanud mitmetele wink
Vasta
#6
Tsitaat:Algselt postitas: xerxes
Ei midagi uut,mida poleks juba kuulnud ja lugenud. Tundus üpris keskpärane ja mingil määral teiste raamatute sisukokkuvõttena.


Sa oled mingi naljakas tegelane.
Minu teada kopeeritakse seal raamatus ainult mõningaid ridu sumerite muistsetest savitahvlitekstidest ja muistenditest. Kui sa tahad öelda, et Tagasi tekkeloo juurde on plagiaat, siis soovitaks sul küll seda mitte välja öelda. Jätad lihtsalt rumala mulje...
Vasta
#7
Zecharia Sitchinist ja sumeritest on väga paljudes teemades meil juttu olnud.
Aga kuna ta on nüüdseks lahkunud, siis panen selle tema raamatuid tutvustava lingi tema meenutuseks siia teemasse üles:

http://www.sitchin.com/index.htm

Sitchin suri 9.oktoobril 2010.
Videod Sitchini kohta:
http://www.google.com/search?q=Zecharia+...hl=en&aq=f

Ja veel üks eriti ilus link tema kohta:
http://mars-earth.com/sitchin.htm
Vasta
#8
Kuna eile ilmutati huvi Sitchini raamatu "Tagasi tekkeloo juurde" vastu, siis toon teema uuesti välja.
Lisan ka enda konspektist üht-teist juurde:
Niisiis - Nibirul elavad mõistusega olendid. Teadlaste andmetel kaevandati Lõuna-Aafrikas alates 100 000 ekr. pidevalt. Suuludel on sellest legend. Suulo nõidarstilt Credo Mutwalt (temast on VS väga palju foorumisse kirjutanud).
Genesise loomislugu on kärbitud versioon Mesopotaamia tekstidest, mis omakorda olid sumeri originaaltekstide versioonid.
Veenusel ja Marsil oli vett. Samuti Uraanil ja Neptuunil. Saturni rõngad koosnevad jääst.
Jupiter on päikesesüsteemi suurim planeet, olles 1300 korda suurem kui Maa.
1986 ilmus Halley komeet. Ilmub nähtavale iga 76 a. tagant (74-79 a. järel).
Komeedid liiguvad retrograadis. Halley komeet koosneb põhiliselt veejääst ja veeaurust.
Tänapäeva teaduse avastused kinnitavad iidseid teadmisi. Maa on elusolend!

See oli siis teave, mida pidasin vajalikuks a.2005 sellest raamatust kiiruga välja kirjutada.
Aga kuna selle raamatu lugejaid või vähemalt selle raamatu kokkuvõtte lugejaid tundub praegu olema mitmeid, siis tore oleks seda teemat taas arendada.
Vasta
#9

Zecharia Sitchin
TAGASI
TEKKELOO JUURDE
KAS TÄNAPÄEVA TEADUS ON
IIDSETELE TEADMISTELE
JÄRELE JÕUDMAS?
Inglise keelest tõlkinud Ann Kivikangur

http://net.planet.ee/raamat/TAGAS-TEKKEL...itchin.txt
Vasta
#10
Lisaks leidsin veel raamatute indeksi, kus on veel teisigi Sitchini raamatute kokkuvõtteid, nagu näiteks "Kosmiline kood."
Saab tutvuda ka Drunvalo Melchizedeki ("Elulille iidne saladus") autori loominguga, Laurence Gardneriga, kellest ka just hiljuti ühes teemas juttu oli (seoses monoatomaarse kullaga),lastele tutvustatakse raamatut KUIDAS VANNITADA DINOSAURUST? ehk harjutusi lastele loovuse arendamiseks.
http://net.planet.ee/raamat/
Vasta
#11
Sitchini raamatud....
(18-09-2010, 19:19 )donulme Kirjutas: Kui sa tead kuidas torrent failidega ümber käia, siis siin on ühe torrenti link. Seal torrentis on päris mitu raamatut isegi Smile Loodan, et oli kasu.

http://www.fulldls.com/torrent-ebooks-1966972.html
pdf is. Ja kahjuks ingliskeelsed.
Vasta
#12
Üks vana intervjuu (2010), mille andis vene kosmonaut
Georgy Grechko.

Американец Захария Ситчин опубликовал в своей книге снимок летающей тарелки, которая якобы уже 20 лет находится на Синае. Я позвал Ситчина в экспедицию, но он отказался и мы поехали без него. Мы проехали 500 км на старом джипе. А за два километра до нужного места нас остановили арабы и сказали, что тут после войны остались мины, и дальше ехать нельзя. Но у меня был опыт обращения со взрывчаткой, поэтому я знаю, как ходить по минному полю. И дальше мы пошли пешком. Дошли. Оказалось, что это абсолютно натуральный холм. На снимке у Ситчина, сделанном с вертолета, он оказался похож на тарелку

Ehk siis lühidalt: Sitchin avaldas oma raamatus pildi, millel
pidavat olema tema sõnul lendav taldrik. Tuli aga välja, et
mees "puhus põske". Väidetav taldrik polnud miskit muud
kui tavaline mägi, mida oli helikopterilt pildistatudHrmm

PS. Veel saate intervjuust teada mis arvab Georgy tulnukadest
ja ka ameeriklaste kuul käimisest.
Vasta
#13
Päikeseinsener - oletame, et sa tunned mind nägupidi ja kord linnas jalutades näed mind - oletame nii 200m pealt. Oled ju kindel, et näed mind ja oled järgmine päev solvunud mind kohates, et miks ma sind ei tervitanud. Tegelikult nägid aga minu tädipoega kes on pea äravahetamiseni minuga sarnane ja isegi nii, et sugulased on meid vahest kaugelt sassi ajanud.
Seega - kui Sitchin nägi küngast mis meenutas lendavat taldrikut ja pidas seda lendava taldriku maaga kaetud rusudeks (või isegi alla kukkunud aparaadiks) tehes seda kõrgelt, kopteri pardalt siis mina näiteks annan selle talle andeks. Kuigi mulle hetkel ei meenu millises raamatus ta seda küngast UFOks pidas (pole nüüd 3-4 viimast aastat tema raamatuid enam üle vaadanud) aga see selleks.
Hetkel ei saa ka sina täie kindlusega väita kas tegu lihtsa künkaga või UFO rusud mis pinnasega kaetud sest sina pole seal käinud. Lugupeetud kosmonaut väidab, et käis aga ei seleta kui ligidal. Kas nägi seda 300, 100 või 20 meetri pealt. Ronis otsa või kaevas seal ka. Eriti hämmastab mind tema lause, et "olen tuttav lõhkeainetega ja tean, kuidas miiniväljal liikuda". Olen elus kohtunud paari minööriga (ka Eesti Päästematist) kes ütlevad, et on 2 moodust liikuda miinivälja suhtes - esimene on võimalikult kiiresti sealt ära ja teine on miiniotsija taga. Selles kontekstis tundub aga Gretsko olevat samas potis Sitchiniga - mõlemad vaatasid kaugelt - kujundasid oma arvamuse ja läksid mütsiga lööma.

Sitchini panus Sumeri informatsiooni tõlkimisse ja tutvustamisse on hindamatu. Sealt laekunud info on mitmekülgne ja ääretult huvitav, kuid vaid sündinud kretiin või siis tänapäevase koolihariduse frukt kes täis burgereid ja kokakoolat võtab igat sõna kui kulda ja paneb tea raamatud vaat, et piibli seisusesse.
Vasta
#14
(21-06-2012, 07:50 )excubitoris Kirjutas: Päikeseinsener - oletame, et sa tunned mind nägupidi ja kord linnas jalutades näed mind - oletame nii 200m pealt. Oled ju kindel, et näed mind ja oled järgmine päev solvunud mind kohates, et miks ma sind ei tervitanud. Tegelikult nägid aga minu tädipoega kes on pea äravahetamiseni minuga sarnane ja isegi nii, et sugulased on meid vahest kaugelt sassi ajanud.

Väga kohatu võrdlus! Jutt ei käi pisikese näolapi tuvastamisest.

(21-06-2012, 07:50 )excubitoris Kirjutas: Seega - kui Sitchin nägi küngast mis meenutas lendavat taldrikut ja pidas seda lendava taldriku maaga kaetud rusudeks (või isegi alla kukkunud aparaadiks) tehes seda kõrgelt, kopteri pardalt siis mina näiteks annan selle talle andeks.

Kuidas saab üldse üks teadlane teha sellist järeldust?
Järelikult pole ta teadlane vaid lahmib nö huupi.

(21-06-2012, 07:50 )excubitoris Kirjutas: Hetkel ei saa ka sina täie kindlusega väita kas tegu lihtsa künkaga või UFO rusud mis pinnasega kaetud sest sina pole seal käinud.

Kuna sa pole kuu peal ise käinud, siis paluks enam mitte
kuuga seotud teemades sõna võtta!? Päris nii vist ikka ei
saa või mis..?

(21-06-2012, 07:50 )excubitoris Kirjutas: Lugupeetud kosmonaut väidab, et käis aga ei seleta kui ligidal. Kas nägi seda 300, 100 või 20 meetri pealt. Ronis otsa või kaevas seal ka.

Antud juhul oli tegu lühikese üleüldise intervjuuga, imelik
ka kui ta oleks seal hakanud seletama mis firma saapad tal
jalas olid tol hetkel.

(21-06-2012, 07:50 )excubitoris Kirjutas: Eriti hämmastab mind tema lause, et "olen tuttav lõhkeainetega ja tean, kuidas miiniväljal liikuda".

Mis selles lauses imeliku on? Või sa arvad, et ta pidas silmas
nagu "kult rukkis" olemist, viskab end käpuli ja nina vastu maad...
Isiklikult usun, et ta pidas ikka silmas vastava tehnika tundmist
ja selle kasutamisoskust.

(21-06-2012, 07:50 )excubitoris Kirjutas: Olen elus kohtunud paari minööriga (ka Eesti Päästematist) kes ütlevad, et on 2 moodust liikuda miinivälja suhtes - esimene on võimalikult kiiresti sealt ära ja teine on miiniotsija taga. Selles kontekstis tundub aga Gretsko olevat samas potis Sitchiniga - mõlemad vaatasid kaugelt - kujundasid oma arvamuse ja läksid mütsiga lööma.

Kui sa poleks minööri(de)ga kohtunud, siis sa ei teaks, et miiniväli
on eluohtlik?

А за два километра до нужного места нас остановили арабы и сказали, что тут после войны остались мины, и дальше ехать нельзя. Но у меня был опыт обращения со взрывчаткой, поэтому я знаю, как ходить по минному полю. И дальше мы пошли пешком. Дошли. - (ja edasi läksime me jala - jõudsime kohale!)

Mitte vähem huvitav pole ka asjaolu, et Sitchinit kutsuti kaasa,
aga paraku mees keeldus.

(21-06-2012, 07:50 )excubitoris Kirjutas: Sitchini panus Sumeri informatsiooni tõlkimisse ja tutvustamisse on hindamatu. Sealt laekunud info on mitmekülgne ja ääretult huvitav, kuid vaid sündinud kretiin või siis tänapäevase koolihariduse frukt kes täis burgereid ja kokakoolat võtab igat sõna kui kulda ja paneb tea raamatud vaat, et piibli seisusesse.

Kõigepealt kõnealune "objekt" - link (inglise k.)
Lugemist inglise keeles-
Zecharia Sitchin/Archive 1
Z.S. - Bad Archaeology
Jonathan Gray - Sitchin fiction?

Üks huvitav video -

Vasta
#15
Siin läheb jälle samale sammaldunud rajale - sina tead, mina tean, tema arvas meie arvasime.
See ei lahenda midagi - Sitchin arvas, et on tuginedes talle kätte sattunud materjalidele asus
seal tulnukate kosmosesadam (spaceport) mitte aga UFO ehk siis lendav taldrik. Arvestades
aega mis möödunud polnud seal vist tõesti suurt teha.
Samas sellises mastaabis asja kohta oleks võinud siis ka mingeid detaile lisada.

Meenutuseks, et Sitchin EI OLNUD arheoloog. Tema oli lingvist ja tõlkija, ning pani asju kirja selle
järgi mida ta oma arvates välja luges. Minu teada käis ta üldse suht vähe välitöödel seega hetkel
süüdistada teda "halvas arheoloogias" on suht ülekohtune. Aga see ei üllata mind enam ammu.
Vasta
#16
(21-06-2012, 15:35 )excubitoris Kirjutas: Tema oli lingvist ja tõlkija, ning pani asju kirja selle
järgi mida ta oma arvates välja luges.

Tundub jah nii olema. Sama "taktikat" kasutas/b ka nt Däniken.

PS. Kuidas kommenteerid antud videot?

LISA:

Zecharia Sitchin's Errors: An Overview

Jordan Maxwell

Jordan Maxwell Protected by A 33rd Degree Mason named "Cosmo"


Vasta
#17
Nähtud see video kui ka need lingid - ei ole uudiseks. Sellest hetkel piisab.
Vasta
#18
(21-06-2012, 17:08 )excubitoris Kirjutas: Nähtud see video kui ka need lingid - ei ole uudiseks. Sellest hetkel piisab.

Selle sa enne siis kirjutasid:

(21-06-2012, 07:50 )excubitoris Kirjutas: Sitchini panus Sumeri informatsiooni tõlkimisse ja tutvustamisse on hindamatu. Sealt laekunud info on mitmekülgne ja ääretult huvitav, kuid vaid sündinud kretiin või siis tänapäevase koolihariduse frukt kes täis burgereid ja kokakoolat võtab igat sõna kui kulda ja paneb tea raamatud vaat, et piibli seisusesse.

See muidugi hea, et antud teemaga kursis oled.
Tunnistan ausalt, et minu jaoks on see kõik uus.
Vasta
#19
Sain esimese Sitchini raamatu (12 planeet) kätte kuskil 2000 aasta alguses. Sellest ajast olen läbi lugenud tema raamatutest vist kõik ja seda originaalis ehk inglise keeles. Olen teda silmast silma näinud ühel UFO konverentsil (pean üle vaatama - oli see 2000 või 2001) ja vaadanud ning kuulanud, kuidas ta vastab paljudele küsimustele ja teinud sellest ka omad järeldused. Mul on teatud austus tema töö mahu mahu üle, kuid olen avastanud ka teatud loogika vigu mis on kokku läinud minu järeldustega. Kuna mul ei ole pakkuda ei linke, tekste tema allkirjaga või suulisi tunnistusi jäävad need järeldused minu isiklikuks omandiks. Ütlen vaid, et tema esimene raamat on adekvaatsemaid teistes on sees loogilisi vigu mis näitab, et kirjutaja ei olnud just igal hetkel siiras ja teda kas suunati teadlikult või tema teadmata kirjutama seda ja teist või midagi välja jätma.
Vasta
#20
(21-06-2012, 07:50 )excubitoris Kirjutas: Sitchini panus Sumeri informatsiooni tõlkimisse ja tutvustamisse on hindamatu.

Excu, kui aega leiad, viska pilk peale - http://www.sitchiniswrong.com/
Vasta
#21
(24-06-2012, 14:02 )Päikeseinsener Kirjutas:
(21-06-2012, 07:50 )excubitoris Kirjutas: Sitchini panus Sumeri informatsiooni tõlkimisse ja tutvustamisse on hindamatu.

Excu, kui aega leiad, viska pilk peale - http://www.sitchiniswrong.com/

Tänan aga nähtud.
Vasta
#22
Sitšini raamatusari tingliku nimetusega "Maa Kroonikad" ( Earth Cronicles ) koosneb seitsmest põhiraamatust ja kolmest lisaraamatust. Minu mäletamist mööda on Excu need hoolega läbi lugenud. Ise olen lugenud ainult ühte, „Genesis Revisited: Is Modern Science Catching Up With Ancient Knowledge? (Avon Books, 1990.“ ( e.k-s „Tagasi tekkeloo juurde.“ Tänapäev, 2005.
Millised sina Pi oled läbi lugenud?
See on kõigile teada, et Sitšini teooriad ei ole teadlaste poolt aktsepteeritud ja teda nimetatakse pseudoajaloolaseks ehkki 30 aastat hiljem leitud planeedi mass on samas suurusjärgus, mis Nibirul ja selle kaugus meie Päikesest umbes sama, mis oli sumerite arvutuse kohaselt Tiamatil.
Kas plaanid kõik nö ametlikult mitte tunnustatud teadlased tümaks teha? Nad on juba niigi tümaks tehtud. Tühi vaev sinu poolt.
Vasta
#23
Nibiru/Tiamat oli teema mida Sitchin ise suht ettevaatlikult käsitles. Teised puhusid selle suuremaks kui autor ise kunagi rääkis. Sitchini puhul tuleb leida tema avalik kiri/artikkle ühele ajakirjale (Sientific American või midagi sinna kanti) milles ta kirjeldas Sumerite kosmoloogiat ja nende teadmisi Päikesesüsteemi planeetidest ENNE Voyageri saabumist süsteemi äärealadele. Seal on mitmeid anomaaliaid mis peaksid mõtlema panema. Tõlkimine - eriti sisuliselt surnud keelest - ei ole veel kahjuks täppisteadus. Tõlkija enamuses kirjutab lähtuvalt oma kogemustest, soovidest ja arusaamadest nii palju kui ta ka ei püüaks olla erapooletu. Sitchin oli noor(em) mees kui ta need raamatud kirjutas (eriti 12. planeet) ja avaldas arvamusi julgemalt kui oleks pidanud. Hiljem ta ka ise tunnistas seda. Kord välja öeldud arvamus aga hakkab elama oma elu - sõltumata autorist.
Peale tema surma on "kisa" tema arvamuste ja teoste ümber mõnevõrra vaibunud, kuigi jätkub suvaline tõlgendamine sellest mida tema ütles. Hetkel tundub, et ka sina Päikeseinsener EI OLE lugenud läbi tema raamatuid ja vehid "mitmenda" ringi teadmistega ehk kuulujuttudega. Faktid on aga sellised, et ON olemas anomaaliad nii objektide kui teadmiste osas (kuigi Pi viimase lingi härra oma lisatud lingis väitis, et kõik on kosher ka Giza püramiididega aga selleks), ning nõuab "mune" seda välja ütelda. Olen kohtunud elu jooksul mitmete härradega kelle nimed ka kindlasti teile tuttavad tunduksid, ning era vestluses on nad tunduvalt avameelsed kui oma publikatsioonides.
Seega - sa Pi võid ju jätkata üritada mind (ja teisi) ümberkasvatada "pühaduseteotusest", kuid näiteks minu puhul on see lootusetu. On vähe tõenäoline, et suudad leida midagi - siin käsitletud teemadest - millest ma absoluutselt midagi kuulnud ei ole. Kui siis kasvan ise ümber ja seda nii kui nii. Kui sa aga midagi uut leiad siis jaga julgesti - ega ma ei pahanda. Arvan, et siin teisigi kes ehk hindavad seda rohkem mina kuna see neile veel uus ja huvitav.
Väike nõuanne ka isiklikumas võtmes - tore, et üritad siin vahest valgustada ja mida ka "vastaspoolelt" tutvustada aga see, kuidas sa seda teed ei ole siin paljudele mokka mööda. Tulemuseks on see, et sind ignoreeritakse ja laskutakse väga isiklikule tasandile mis segab foorumi elu. Püüa olla rohkem erapooletum ja ära lasku väga isiklikule tasandile. On meeldivam kõigile - eelkõige sulle endale. Usu mind - läbi neti ei suuda sa kedagi ümber veenda - sul pole piisavalt NIME. Võta seda kui südamest tulevat nõuannet.
Vasta
#24
Excu, kui aega leiad, viska pilk peale - http://www.sitchiniswrong.com/
Kõigepealt tuleks pilk peale visata kellega tegemist ja siis linke kleepida, tegu kristluse eest võitleva evangelistiga
Heiser maintains an active ministry that reaches out to those whose "worldview is molded by occult, paranormal, and esoteric beliefs". According to his employer, Logos Bible Software, "He [Heiser] observed that many who have adopted “alternative” worldviews were formerly traditional theists and Christians who left the faith when their questions on difficult passages and topics went unanswered, or when spiritual leaders failed to address experiences they had had. Mike seeks to fill these gaps as a Christian scholar and has become well known in these circles through writing, speaking, and numerous radio appearances".[9]
Vasta
#25
VS - see leht üleval juba aastaid. Sealt on tema kohta maha võetud nii mõndagi mida alguses "kosheriks" peeti. Kahjuks mul vanad salvestised kadusid ühe "cräshi" ajal - veel USAs olles. Mälus on aga see pole ju tõestus - eks ole... (irw)
Vasta
  


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat