Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Uinamuina
#1
Tsitaat:

"Sinus on palju sellist, mida sa ei suuda esimese hooga hoomata, ent reaalsuses on siisiki kõik üks ja sa pead vaid avama..."

jne. jne.

Palju tühje sõnu eimillestki. Ja mille jaoks? Eks ikka selleks, et midagi saada, midagi saavutada. Kalamees viskab kah õnge vette ja loodab, et miskit näkkab. Targem kalamees kasutab ka sööta, veel targem kalamees imiteerib sööda käitumist. Ent fakt on, et ühel või teisel viisil on kalamehel õhtuks mõnus praepannitäis...

Räägi inimestega nende endi keeles, räägi asjust nii nagu need on - ilustamata, robustselt, tõeselt - ja mitte keegi ei taha sind kuulda, mitte keegi ei taha sind uskuda. Miks peakski - sa oled ju vaid üks paljude seast!

Aga räägi suhkrust ja räägi mannavahust, räägi sellest, mida inimesed kuulda tahavad ja mille järele hinges kisendavad - ja nad söövad su peost, nad sulavad su käte vahel.

See on reaalsus ja see on manipuleerimise ABC.

"Jah, ma tean seda, see pole midagi uut minu jaoks" ütleb üks tüüpiline inimene ning pöörates selja, unustab kõik öeldu ja tegutseb täpselt nii nagu ta tegutsema peab - söövad peost ja sulavad käte vahel.

Meie vaimsuse verstapostideks on saanud igav liiv ja tühi väli. Tõeline vaimsus. Mida tühjemad sõnad, seda sügavam põhi? Aga äkki ei peaks sõnadest otsima põhja vaid hoopis sisu? Kas mitte sisu pole see, mis meile miskit annab, reaalselt edasi arendab? Ja kas me mitte ise seda sisu ei võiks luua? Võiks ju vahelduseks! Kasvõi proovida. Profülaktika mõttes. Ehk õnnestub seeläbi ka iseennast realistlikumas valguses nägema hakata ja avastada, et me polegi maailma naba. Et meie vaimne maailm on alles lapsekingades ja valdav enamus meile tuttavlikke ning meie meele järele õpetusi teevad neid kingi veelgi väiksemaks...
Vasta
#2
(09-07-2012, 23:41 )Celtic Kirjutas: Räägi inimestega nende endi keeles, räägi asjust nii nagu need on - ilustamata, robustselt, tõeselt - ja mitte keegi ei taha sind kuulda, mitte keegi ei taha sind uskuda. Miks peakski - sa oled ju vaid üks paljude seast!

Ja miks siis üldse nii rääkida, kui juba ette tead, missugune tuleb reageering? Smile Mis kasu on inimesele selle toidu pakkumisest, võib-olla isegi poolvägisi selle sissesöötmisest, mida tema organism ei ole valmis (veel) seedima?

(Ei, ma ei tea vastust. Võin vaid aimata.)
Vasta
#3
Vaata, proovima ju peab. Vastasel juhul juhtub nii, et ühel hetkel on rumalust liiga palju, nii palju, et hakkab mõjutama reaalset eluolu, kuna muutub nö. mainstreamiks.
Vasta
#4
Õõvastav on vaadata, kuidas nii paljud on kaotanud iseendid, olles muutunud ühiskonna orjadeks - firmamärgid, trendid. ollakse need, kellena tahetakse teistele näida.
"Aga kes tegelikult oled sa ise? Kes oleksid sa ise siis, kui kedagi teist poleks? Kedagi teist, kes ei kiidaks takka su geelküüsi, iphone'i või "ülišeffi" nike'i tossu. Kohe ei oskakski vist enam olla, eksole? Sest oled kaotanud täielikult iseenda, üritades kõigile meeldida. Aga ega sulle ei meeldi ju ka kõik.. miks peaks sinagi neile kõigile meeldima. Ühiskonnaori."

Vaimsust väärtustavad vaid vähesed. Materiaalsus võimutseb.
Vasta
#5
Nii on . . . tühja/sisutut mullivahtu on igapäevaelu elu täis igal tasandil. Rumalus on valdav, sest tänapäevane inimkond on UNUSTANUD, kes me olime ja mis oli meile täiesti loomulik ja iseenesestmõistetav. Me ei näe , ei kuule, ei tunne, ei taju, ei taha, ei viitsi . . . jne., jne.
Ja kingad pigistavad ja pakutu ei maitse, sest on tundmatu/mõistetamatu . . . ja ilmselt mitteseeditav . . .
Kusagil on midagi väga valesti läinud . . .
Vasta
#6
Üks " kalamees " ütles mulle kunagi , et keegi teine " kalamees " olla soovitanud : mida seosetumat juttu ajad, seda suurem tegija oled elik siis seda rohkem kalu võrku tuleb .


Uinamuina ajajaid kuulab tavaline inimene ammulisui , ja mõtleb oo, ta ajab nii keerulist juttu, ta on vist väga tark . Ja kes see ikka loll tahab välja paista, nii ronitaksegi nende nn tarkade külje alla, ehk siis langeb tilluke osake valgusest ka nende peale . Tavaliselt langebki, läbi valusa või vähem valusa kogemuse . Sõltub sellest, mida keegi selle panni peale pääsemise eest maksnud on .


Vasta
#7
Regilaulu refrään:
Tsitaat:Et ei tõuseks tühjast tüli
kuse kaudu kurje juuri
sita pärast sekeldusi
lasi kaamel panni peale
Huvitav, mida need vanad eestlased sõid....Shock
Vasta
#8
Seeni Laugh
Vasta
#9
Seeni kindlasti - ja juba pikemat aega ;P Heeringapea lutsimine pidi ka aitama ;P
Miskipärast tahan uskuda, et just need õiged targad (sisult ennekõige) räägivad pigem lihtsamat keelt, mille tõttu nii mõnigi huvitubki teemast ja hakkabki ennast harima. Ja kes ei saa aru ja ei huvitu, pole ehk lihtsalt veel valmis seda toitu võtma. Või ei hooli- ega tahagi . . .
Uinamuinatama on meie ajastu meid usinasti maast-madalast õpetanud ja oma peaga mõtlemine on unarusse jäänud.
Aega läheb . . .
Vasta
#10
(23-01-2013, 11:51 )Celtic Kirjutas: Seeni Laugh
Ikka kanepit, kanepit Bleh

Vasta
#11
To Celtic :
No-jaa, kanepit ka, mis on ju teada fakt ja mida nüüdsel aja on hakatud taas viljelema.
Aga see juba nagu rohkem lobafoorumi teema . . .
Panni peale võõraste või omade sulgedega - mis seal enam vahet pannileronija jaoks . . .
Aga kas võõras valgus ikka valgustab ja kas võõrad suled ikka ehivad ja soojendavad . . . kas on vahet . . . ? Kas võõrad tiivad kannavad ?
Vasta
#12
(10-07-2012, 00:12 )zen faran Kirjutas:
(09-07-2012, 23:41 )Celtic Kirjutas: Räägi inimestega nende endi keeles, räägi asjust nii nagu need on - ilustamata, robustselt, tõeselt - ja mitte keegi ei taha sind kuulda, mitte keegi ei taha sind uskuda. Miks peakski - sa oled ju vaid üks paljude seast!

Ja miks siis üldse nii rääkida, kui juba ette tead, missugune tuleb reageering? Smile Mis kasu on inimesele selle toidu pakkumisest, võib-olla isegi poolvägisi selle sissesöötmisest, mida tema organism ei ole valmis (veel) seedima?

(Ei, ma ei tea vastust. Võin vaid aimata.)


"Uinamuina" osutub sügavamaks teemaks kui esmapilgul paistab. Ma pean ise ka, aeg-ajalt, proovima kas mu jalad ikka põhjani küünivad. Momendil on veel selgelt üle pea. Müstika! Ma ei taipa ainult, kas keegi tahab pinnal või hoopis põhjal kõndida?

Vasta
#13
Uinamuina ja sügava teemaga on jällegi nii, et mõned tunnevad vajadust just joosta uinamuinatajate ees saba liputama.
Teised jällegi leiavad uinamuinast mingeid sügavamaid sõnumeid. Kunagi vahtisin televiisorist staatilist sahinat ja nägin pilte.
Panin ise enda jaoks olulise kokku.

Inimpärdikutele aga meeldib kui neile serveeritakse roosamannavalet hõbedasel kandikul ja silitatakse siidiga pe***t.
Paljud valiks koleda tõe asemel ilusa vale. Selleks, et seda mõista, tuleb mõista inimest, kes nõnda käitub.
Nii mõnigi alaharitud maakas või lihtsalt väga kitsa maailmapildiga indiviid eelistaks oma halva õnne põhjenduseks kuulda, et tema tšakrad on retrograadis ja Jupiter on parasjagu türnüfli tähtkujus. Vähemalt pole ta ISE milleski süüdi. (kus siin see [/sarkasmi] nupp oli?)
Ütle aga talle, et ta on teinud elus mõned halvad valikud ja mõtlemisvõime on kõige alus... siis oled Sina see paha.

Ma olen kõike sama täheldanud ka nt võimetega inimeste suhtes. Näited oleks vast ebavajalikud. Sarnased reaktsioonid panevad pead vastu seina taguma. Üldjuhul eelistangi tugevalt eemale hoida kõigist ja kõigest, sest mõistjaid ja nägijaid on vähe. Ülejäänud on lihtsalt tühikargajad. Sedagi foorumit olen vist juba ligi 7a vähemalt eemalt jälginud lihtsalt.
Seega teeks rohkem sisu. Mulle meeldib Smile
Vasta
#14
(09-07-2012, 23:41 )Celtic Kirjutas: Meie vaimsuse verstapostideks on saanud igav liiv ja tühi väli. Tõeline vaimsus. Mida tühjemad sõnad, seda sügavam põhi? Aga äkki ei peaks sõnadest otsima põhja vaid hoopis sisu? Kas mitte sisu pole see, mis meile miskit annab, reaalselt edasi arendab? Ja kas me mitte ise seda sisu ei võiks luua? Võiks ju vahelduseks! Kasvõi proovida. Profülaktika mõttes. Ehk õnnestub seeläbi ka iseennast realistlikumas valguses nägema hakata ja avastada, et me polegi maailma naba. Et meie vaimne maailm on alles lapsekingades ja valdav enamus meile tuttavlikke ning meie meele järele õpetusi teevad neid kingi veelgi väiksemaks...

Mida külvad, seda lõikad.

Olen põlvkond vanem kui sina Celtic ja ...võin vaid uhke olla, et paljud meie põlvkonnast, kes sündisid ja kasvasid üles nõuka ajal, mis - nagu teie, noorem põlvkond, peaksite teadma ajaloost - ahistas, piiras ja vangistas meie vaimu, on siiski suutnud välja tulla kõigist kastidest, piirangutest ja müüritagustest.
Kui juba meie oleme suutnud säilitada lootust, optimismi ja tahet siin maailmas midagi paremaks muuta, siis seda enam peaksite seda suutma teie, kes te olete enamikus vabaduses sündinud ja kasvanud.

Vasta
#15
(23-01-2013, 19:52 )Minaelan Kirjutas: Mida külvad, seda lõikad.

Olen põlvkond vanem kui sina Celtic ja ...võin vaid uhke olla, et paljud meie põlvkonnast, kes sündisid ja kasvasid üles nõuka ajal, mis - nagu teie, noorem põlvkond, peaksite teadma ajaloost - ahistas, piiras ja vangistas meie vaimu, on siiski suutnud välja tulla kõigist kastidest, piirangutest ja müüritagustest.
Kui juba meie oleme suutnud säilitada lootust, optimismi ja tahet siin maailmas midagi paremaks muuta, siis seda enam peaksite seda suutma teie, kes te olete enamikus vabaduses sündinud ja kasvanud.
Lisaks juurde veel, et teaduslik kommunism ja selle ümber ehitatud teadus oli ikka niivõrd absurdne, et see ateism oli lausa õnnistus sellest ajast.
Usu lõks on palju rängem ämber, ainult üksikud suudavad sellest "välja ujuda" ja mõtlemise võime säilitada. wink

Vasta
#16
(23-01-2013, 19:52 )Minaelan Kirjutas: Olen põlvkond vanem kui sina Celtic ja ...võin vaid uhke olla, et paljud meie põlvkonnast, kes sündisid ja kasvasid üles nõuka ajal, mis - nagu teie, noorem põlvkond, peaksite teadma ajaloost - ahistas, piiras ja vangistas meie vaimu, on siiski suutnud välja tulla kõigist kastidest, piirangutest ja müüritagustest.
Kui juba meie oleme suutnud säilitada lootust, optimismi ja tahet siin maailmas midagi paremaks muuta, siis seda enam peaksite seda suutma teie, kes te olete enamikus vabaduses sündinud ja kasvanud.
Oh üllas sinisilmsus...

Vangistuses linnul põksub vabaduseiha tunduvalt rohkem põues, kui vabadusse sündinul, kes seda väärtustada ei oska. Minul vedas, ma sündisin sinna kuhugi vahepeale, seega olen ühe jalaga kummaski maailmas. Seda kurvem on mul näha, kuidas see konsentreeritud maailmatunnetus, mis meid kui rahvast, kui rahvust määratles, peale "vabaduse" saabumist nelja tuule poole laiali lendas ja nüüd seda kokku korjata on pea võimatu ülesanne.
Vasta
#17
(12-07-2012, 00:08 )pilguvahetus Kirjutas: Õõvastav on vaadata, kuidas nii paljud on kaotanud iseendid, olles muutunud ühiskonna orjadeks - firmamärgid, trendid. ollakse need, kellena tahetakse teistele näida.
"Aga kes tegelikult oled sa ise? Kes oleksid sa ise siis, kui kedagi teist poleks? Kedagi teist, kes ei kiidaks takka su geelküüsi, iphone'i või "ülišeffi" nike'i tossu. Kohe ei oskakski vist enam olla, eksole? Sest oled kaotanud täielikult iseenda, üritades kõigile meeldida. Aga ega sulle ei meeldi ju ka kõik.. miks peaks sinagi neile kõigile meeldima. Ühiskonnaori."

Vaimsust väärtustavad vaid vähesed. Materiaalsus võimutseb.

Teisitimõtlejaid on alati imelikuks peetud. Ja imelik ei taha ju keegi olla. Igasugune individuaalsus tuleb maha suruda. Kõike tuleb liigitada, lahterdada ... defineerida- kuid defineerida tähendab piirata.
Vasta
#18
(24-01-2013, 23:13 )RiENNa Kirjutas:
(12-07-2012, 00:08 )pilguvahetus Kirjutas: Õõvastav on vaadata, kuidas nii paljud on kaotanud iseendid, olles muutunud ühiskonna orjadeks - firmamärgid, trendid. ollakse need, kellena tahetakse teistele näida.
"Aga kes tegelikult oled sa ise? Kes oleksid sa ise siis, kui kedagi teist poleks? Kedagi teist, kes ei kiidaks takka su geelküüsi, iphone'i või "ülišeffi" nike'i tossu. Kohe ei oskakski vist enam olla, eksole? Sest oled kaotanud täielikult iseenda, üritades kõigile meeldida. Aga ega sulle ei meeldi ju ka kõik.. miks peaks sinagi neile kõigile meeldima. Ühiskonnaori."

Vaimsust väärtustavad vaid vähesed. Materiaalsus võimutseb.

Teisitimõtlejaid on alati imelikuks peetud. Ja imelik ei taha ju keegi olla. Igasugune individuaalsus tuleb maha suruda. Kõike tuleb liigitada, lahterdada ... defineerida- kuid defineerida tähendab piirata.

Ei taha teid vastu keskööd ehmatada, aga.. asjad on väheke õõvastavamad kui te oskate kahtlustada. Mitte keegi pole "ennast kaotanud" - nad ongi sellised, sünnist saati.
Vaimsust, väärtustavad ikka need vähesed, kes seda ise kannavad. Teised saavad seda vaid kõrvalt kadedalt imetleda v. elukestvalt mõistatada.
Individuaalsuse mahasurumist, kurdavad eelkõige need indiviidid, kes seda annet omavad. Teisi ei näi see mitte üks raas häirivat. Kehitavad vaid õlgu ja eksisteerivad oma rõhuvas argis edasi.
Teema.. "uinamuina" on sihitud tavatarbijale, ikka neile, kes on "ennast kaotanud" ja püüavad seda omandatud kaotust, siis raha eest osta. Saavad kätte, siis asetavad selle nagu raamatu, riiulile, tolmu koguma.
Vasta
#19
Siiski-siiski . . . kindlasti on palju neid , kes on enda kaotanud ja ei ole mitte sünnist saati "sellised" (minu arvamus). Millega iganes siis "selliseks olemist" või enda kaotamist põhjendada.
Perekond, keskkond, ühiskond, paikkond,.................. jne., jne. Arengut mõjutavaid tegureid on tohutult. Valikuid on tohutult. Unustusse on kadunud sisemine õpetaja, kes juhiks.
Kas see on üksikindiviidi isiklik tahteline kõrvalekalle, kui ta kujuneb "selliseks" ?
Vana tõde : /ükski laps ei sünni kurjaks/. Kuigi kurjus on meis kõigis olemas.
Vaimsust saavad imetleda vaid need, kes ise selle poole püüdlevad. Ülejäänud tõesti kehitavad õlgu ja lihtsalt ei mõista, kui nad on piisavalt rahumeelsed . . . Aga kui ei ole . . . ?
Inimkonna ajalugu on seda kohutavalt palju näidanud, mis siis juhtub . . .
Vasta
#20
"Sisemine õpetaja" pole kuhugile kadunud. Viimane on väga vähestel. Enamusel on kombeks järgida neid, keda siis loodus sel viisil on õnnistanud.
Vaimsuse imetlejad ei püüdle vaimsuse poole - nad peavad seda oma ressurssidega üleval.
Nii palju kui on võimalusi, valikuid - nii palju on ka ruumi arenguks. Tihti on need kaks esimest näilised.
Vasta
#21
Aktsepteerin Sinu arvamust !
Jüngrid on ikka liikunud oma õpetaja jälgedes. Ja mõnest jüngrist on saanud õpetaja.
Aga jään enda juurde, et "sellisteks" ei sünnita.
/Vaimsust saavad imetleda vaid need, kes ise selle poole püüdleva/ Siin panin mööda - jah. Kes vaimsuse poole püüdlevad, need vaimsust ei imetle. Need imetlevad (vähemasti sisimas) oma vaimseid õpetajai (minu arvamus).
Vasta
#22
Sünnitakse oma.. ulatusse. Viimasel on füüsilised kui ka vaimsed piirid.
Tahan ka oma 176`st jõuda 186`ni, aga paraku ainult kaal suureneb. St. püüeldes kõrgustesse, ma kogun hoopis massi.
Siit sama - püüeldes vaimsuskõrgusi, kogun ma paratamatult "uinamuina"-prahti. Täidan kogu oma vaimuruumi võõra
vaimuprahiga. Siis jah, võib vabalt juhtub see, et ma kaotan selles segaduses oma mina.
Aitab "dieet" ning oma piiride tunnistamine. Säästan oma aega ja ehk avastan siis ka endas mõne ande, mis varasemates
kõrguspüüdlustes, jäid mul tähelepanuta.
Vasta
#23
Täiesti päri sinu esimese rea väidetega !
Aga igas vaimu arengu etapis on eesmärk edasi areneda ja see peaks olema sisemine sund, kui seda just väljastpoolt ei piirata. Kui välistegurid suunavad arengu kõrvale, on võimalik, et leidub õpetaja, kes suunab õigele rajale ehk avaneb sisemine õpetaja ja seda enamasti läbi drastiliste katsumuste.
Jalad meil kellelgi põhja ei ulatu - mõni on lihtsalt pikem.
Vasta
#24
Vaimsust pole vähe või palju. Lihtsalt möla on liiga palju, mida maskeeritakse vaimsuseks.
Vasta
#25
Tänapäeval saab igat möla vaimusseks deklareerida. Kui keegi midagi ütleb siis on see keegi loll, harimatu ja ei tea midagi "kõrgematest" dimensioonidest. Ja massid noogutavad kaasa ei tahtes kas lollidena näida või ei julge vastuvoolu ujuda ja ütelda, et "kuningas on alasti" - ka selle eest võib tolerastia maailmas peksa saada. Ja nii ongi "uinamuina" võidukäik lausa mõningatesse seadustesse sisse kirjutatud - "austama" peame seda mida keegi vajalikuks peab mitte aga seda mis loomulik ja loogiline.
Vasta
  


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat