Teema hinnang:
  • 1Hääli - 5 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bumerangi kujuga ufo
#1
Sündmus juhtus siis umbes 5 aastat tagasi. Olime sõbraga kahekesi tema juures. Läksime koos binoklitega õue, et tema ise ehitatud statiivi katsetada. Kell oli vist natuke enne kahte hommikul, kuigi võis ka olla natuke enne 12-st südaööl, üks neist igatahes. Tahtsime heita muru peale pikali ja natuke taevast vaadela, kuna augustis on ööd selleks väga sobivad.

Olime õues jõudnud umbes 10 minutit olla ja seisime parasjagu püsti, üritades tema suurt binoklit statiivi peale seadistada, kui järsku kuulsmie sahinat. Sahin oli suhteliselt vaikne, kuid siiski tähelepanu tekitav. Järgmisena pöörasime oma pilgud taeva poole ja üle meie peade lendas tume bumeranngi kujuga objekt, mis ise keerles. Ausalt öeldes, ei oska ma öelda kui kõrgel see asus, sest ma ei saanud aru, kui suur see objekt üldse on. Kõik oli nii suhteline. Kuid kui ma peaks pakkuma, siis ehk 20-50 m kõrgusel ja läbimõõt ehk paar meetrit. Liikumissuund oli umbkaudselt edelast kirdesse. Kiirus polnud objektil just väga suur, kuna olime eramajade vahel hoovis ja objekt oli jälgitav umbes 10 sekundi jooksul.

Pole aimugi millega oli tegu ja ma pole ka bumerangi kujuga keerlevatest ufo-dest midagi uurinud, aga igatahes tundus, et siin on õige koht, kus seda jagada. Eks igaüks teeb omad järeldused. Huvitav oleks muidugi teada, kas on veel teisigi, kes sarnast asja näinud.

Cheers!
Vasta
#2
Tänud oma vaatlusest teatamast! Eeldades antud juhul libateema puudumist (ainult siis võime juhtumit edasi käsitleda) tahaks autorile sedastada, et kuigi nn bumerangikujuline ufo on kahtlemata haruldane, pole selles midagi võimatut. Ehkki tavateadvuse jaoks assotsieerub tundmatu lendav objekt pea alati millegi taldrikukujulisega, kaugenevad arvukad ülestähendatud vaatlused ringist kui läbivast motiivist hoopiski. Näiteks on Eestis vaadeldud nii lennukikujulisi kui kolmnurkseid ufosid. Just igas suuruses kolmnurksed lendobjektid (võib kirjeldada bumerangi või V-tähena) "vallutasid" taeva eeskätt 80. ja 90. aastatel. Ehk on allpool esitatud näidistest võimalik leida nähtuga midagi sarnast. On kahju, et vaatlejale ei meenu vaatluse täpsem aeg. Huvitaks vihje vaatluskohale. Kui ei sobi avalik täpsustamine foorumis, võib kirjutada privaatsõnumi.

https://www.google.ee/search?hl=et&q=boo...0QXw2IHYBg
Vasta
#3
Tänud vastuse eest. Olen natuke lugenud kolmnurksete ufo-de kohta Eestis ja mujalgi, aga sügavuti pole asjasse süvenenud, nagu ennegi mainitud. Vaatasin näidised, ning üks tundus sealt olevat sarnane. Nimelt http://cassiopaea.org/images/boomerang_2.jpg sarnasega oli tegu. Kuigi oli öö, võin ma öelda, et objekt oli tume, tõenäoliselt must ja mingeid tulesid küljes seal polnud nagu tavaliselt seoses ufo-dega mainitakse. Tekitas ta sahisevat heli, nagu kari linde oleks tuules lennanud või nagu tuul pühiks lehti mööda maad metsas. Otsad olid minu mäletamist mööda ümarad, mitte nurksed, nagu selle pildi pealgi.

Vaatlue aja kohta võin nii palju äelda, et see toimus igatahes suvel, minu mäletamist mööda augustis umbes 5 aastat tagasi, täpset aastat kahjuks ei mäleta tõesti. Ning kuna varjata pole mul midagi, siis vaatluskoht oli Pärnu.

Cheers!
Vasta
#4
Panen siia kirja ka ühe 24.07.1979. a tehtud bumerangikujulise UFO vaatluse. Kuid see oli kauge objekt, ei liikunud ja võis tõenäoliselt olla mingi sõjaväe aerostaat. Mäletan, et koos teiste peatunud autodega sai vaadeldud Tln-Peterburi maanteel kuskil Maardust ida pool.
____________________
Mööda Narva maanteed Tallinna poole sõites märkasid paljud inimesed (ka minu vend ja vanemad, v.a. lähinägelik mina ise) põhjataevas 30-40 kraadi kõrgusel silmapiirist (tagantjärgi kahtlen selles hinnangus, objekt räägiti olema ikka silmapiirile lähemal) bumerngikujulist pilvekest, mis teiste pilvede suhtes püsis liikumatuna. Kell võis olla umbes 11 õhtul (moskva aeg), Päike oli tõenäoliselt loojunud. Objekt oli ümbritsevate pilvedega umbes sama värvi (sinakashall), kuid tumedam. Meenutas eemal lendavat lindu, ainult ei liigutanud tiibu. Esmakordselt märkasime seda pärast Kuusalut. Mõned autod olid seisma jäänud; arvates et neil juhtus midagi, peatusime ka meie. Siis näidati meile seda pilve. Ühel inimesel oli binokkel. Nende jutu järgi oli see umbes pool tundi pilvede suhtes paigal püsinud. Hiljem kadus pilvedesse.

Umbes taolist objekti märkasime mitu korda hiljematelgi päevadel. Tema ilmumist ei ole me näinud. Alati on näha olnud läänetaevas (need vaatlused on tehtud 5 km Haljalast läänes) umbes Päikese loojumise suunal ja umbes Päikese loojumise ajal ning ka samal kõrgusel. Mõnikord on objekte olnud kaks, kuid neil pole olnud sellist bumerangikuju, mis 24.juuli omal. (olid nagu tsepeliinid) Neid nägin mitmel korral ka ise. Binokliga vaatlemisel uusi üksikasju ei ilmnenud.
____________________________

Sai need arvatud aerostaatideks, mis õhku lastud kuskil Loksa kandis. Hiljem (2000alguses) sai vesteldud ühe tolleaegse Loksa elanikuga. Tema aga ei mäleta mingeid aerostaate Loksa kohal ja arvas, et neid võidi lennutada Pärispea poolsaare ülisalajastes sõjaväebaasides.

Vasta
#5
Peaksin vast lisama, et objekt mida nägin keerles ümber oma telje, samal ajal liikudes sirgjooneliselt. Nagu siis kui viskad bumerangi õhku ta ju ka keerleb.

Cheers!
Vasta
#6
(02-08-2012, 12:06 )Marina Kirjutas: Hiljem (2000alguses) sai vesteldud ühe tolleaegse Loksa elanikuga. Tema aga ei mäleta mingeid aerostaate Loksa kohal ja arvas, et neid võidi lennutada Pärispea poolsaare ülisalajastes sõjaväebaasides.
Kahjuks edastasin ebatäpset infot selles osas. See inimene kolis Loksale alles 1979. a detsembris ja ei saanudki neid aerostaate või midaiganes need olid näha.
Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  UFO vaatlus Lagedil 7.10.23 kell 00.57 detective 4 593 17-10-2023, 22:03
Viimane postitus: detective
  Igor Volke "UFO Raamat".. hullkeel 45 30,237 25-09-2023, 19:14
Viimane postitus: Mannu
  2017- ... aasta UFO-vaatlused ardisala 66 25,412 25-11-2021, 09:05
Viimane postitus: TTT
  Kümneid UFO laevu Keski-Eesti taeval 18.4.2020 Lynx Titan 9 3,928 17-03-2021, 22:22
Viimane postitus: vasamasa
  UFO läheduses autotulede kustumine/purunemine Lakaga lõvi 44 19,171 19-12-2019, 21:51
Viimane postitus: fenomen
  UFO ? mustdeemon 3 6,098 28-05-2018, 04:55
Viimane postitus: vasamasa
  Linnud lahkuvad...kas ka UFO-d eeromees 20 11,897 29-10-2017, 13:09
Viimane postitus: Kahvanägu
  UFO-BAASID Müstik 61 46,402 24-05-2016, 16:32
Viimane postitus: xawa
  Ufo-tuluke Tartus sensitiiv 26 14,532 19-04-2016, 14:42
Viimane postitus: isemaag
  UFO Peipsi kohal. Kahvanägu 4 4,483 23-03-2016, 23:51
Viimane postitus: Kahvanägu

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat