Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Chapachoid ehk pilvetagune rahvas
#1
tegemist oli inkade kaasaegsetega, kuid erinevalt nendest blondide juukste ja teise kehaehitusega. Kuidas on võimalik, et selline, täiesti erinev rass satub peruusse? Kummaline on, et nende matmispaikadest on leitud vanast testamendist pärit salme. Järsku oli tegemist viikingitega. Aeg oli siis 800a p.kr. Neid salme kutsuti kõnelevateks kivideks.

1964.a leidsid ameerika arheoloogid Gene Savoy juhtimisel chapachoi'de maa-alal Peruu põhjaosas võimsa kindluse pea kilomeetri-pikkuse kivimüüriga. See rajatis on Lõuna-Ameerikas üks tähelepanuväärivamaist: tema ehitamisel on kasutatud kaks korda suuremaid graniitplokke kui Cheopsi püramiidi juures Egiptuses. Kuidas on see võimalik? Kes olid nn pilvetagune rahvas. Kust nad tulid? Miks nad hävisid?
Vasta
#2
kust sa seda inffi võtad ? AUSALT see ju jumala lahe jutt.

Pakun ühe varjandi mix nad hävisid.

Et nagu see pilvede tagune rahvas on jumalad siis sell juhul surelikud jumalad?
nu oletame.

nad olid inimestega vaenujalal ja tõimus sõda mille inimesed võitsid.
sõjas järgijäänuid oli aga liiga vähe ning nad ei suutnud oma rassi säilitada.:o
Vasta
#3
Loe ajalooraamatuid indiaanlaste ja muude tegelaste kohta. Paremates raamatukogudes on eraldi kohad indiaanlaste ja nendega seotud küsimustega seostavate küsimuste kohta.

Konkreetse teema kohta leiad infot siit:

http://www.foorumid.net/tuulepesa/viewtopic.php?p=551
Vasta
#4
mul on oma teoorja, et valge rassi tõid Maale tulnukad ja must rass arenes ahvidest. On olemas täpselt inimese moodi tulnuka rass (heleda värvusega). Võibolla nemad olid seal ja nad tulid ju läbi pilvede, võibolla sellepärast pilverahvas.
Vasta
#5
Tsitaat:Esialgne postitaja kal
mul on oma teoorja, et valge rassi tõid Maale tulnukad ja must rass arenes ahvidest. On olemas täpselt inimese moodi tulnuka rass (heleda värvusega). Võibolla nemad olid seal ja nad tulid ju läbi pilvede, võibolla sellepärast pilverahvas.
vana teema, kuid siiski...
miks pakud, et must rass arenes ahvidest? on ju ahve ka heleda nahavärviga...
Vasta
#6
Ei, ma ei usu, et ka neegrid ahvist arenesid. Kõik on siia tulnud maaväliselt that's for sure.

Kuid aeg on suht pandav ja Columbus ei pruukinudki olla esimene, kes "ameerika vallutas" Seda teame jah, et enne olid need inkad seal aga vahepeal äkki mingi laev läks õnne otsima ntx Indiast vürtse n stuff? Kui nad mingi mõne laevaga läksidki ja kellelegi e teatanud what's the problem siis.
Vasta
#7
Tsitaat:Esialgne postitaja freewingonboard
Ei, ma ei usu, et ka neegrid ahvist arenesid. Kõik on siia tulnud maaväliselt that's for sure.

Kuid aeg on suht pandav ja Columbus ei pruukinudki olla esimene, kes "ameerika vallutas" Seda teame jah, et enne olid need inkad seal aga vahepeal äkki mingi laev läks õnne otsima ntx Indiast vürtse n stuff? Kui nad mingi mõne laevaga läksidki ja kellelegi e teatanud what's the problem siis.

mul seike arvamus et pilvetagune rahvas oli kreeklaste järeltulijad, sest foiniikia kroonikates on õeldud, et nad (foiniiklased) tahtsid rajada kolooniat Heraklese Sammaste taha aga kreeklaste vastuseisu tõttu see ei õnnestunud.
Heraklese Sambad=Gibraltar

[Teadet on muutnud 31-12-2003 postitaja FLT]
Vasta
#8
Ma vastan küsimusele, miks nad hävisid.

Kuna õpin majandust, siis ka sellisest aspektist probleemi lahkan. Kui keegi on juhuslikult lugenud Charles Handy raamatut "Elevant ja kirp", siis seal on asi väga selgelt ära seletatud.

1970-ndatel ja 80-ndatel oli palju tohutult suuri gigante ärimaailmas, pean silmas tõelisi elevante (kui Handy sõnastust kasutada). Seoses keskkonna tõeliselt kiire muutumisega ei tahtnud need võimsad ettevõtted kuidagi muutuda. See tingis nende väljasuremise, olgu tegemist ükskõik kui võimsa ettevõttega, keskkonna muutudes peavad ka nemad kohanema.

Nagu te juba aru võisite saada, toon samasuguse paralleeli ka pilvetaguse rahva juurde või ükskõik, millise võimsa kadunud rahva juurde.. Keskkond muutus, kuid erinevad kultuurid olid erineva tugevusega oma traditsioonidesse kinnistunud ning seega muutumisvõimetud, kuigi võib-olla olukord seda nõudis. Toon näiteks kasvõi sellise suurriigi nagu Nõukogude Liit kadumise. NL ei olnud piisavalt kohanemisvõimeline ning seetõttu ta ka kadus.

Ühesõnaga kogu point ongi selles, et chapachoid kadusid lihtsalt seetõttu, et nad ei käinud ajaga kaasas ja samamoodi kadusid ka olmeegid, asteegid, maajad, nad sulandusid teiste rahvastega.

Hiinlasi tabas arengu pidurdumine, kui nad piirasid oma riigi müüriga, lootes areneda kiiremini kui teised. Nad ei arvestanud muu maailma integreerituse ja dünaamilisusega ning nende kavalus sai nende eneste kiviks südamel.

Sama põhjus tingis ka Suurte riikide allakäigu, Egiptuse langus, Rooma riigi langus jne, lihtsalt riik ei suutnud nii kiiresti muutuda kui keskkond ja olud seda nõudsid.
Vasta
#9
Mina lugesin, midagi väga sarnast Thor Heyerdahli autobiograafiast '' Aadama jälgedes '', seal sellest pisut juttu, nagu kõigist tema tegemisest, ehk on mõnest tema raamatus konkreetsemalt asjast juttu. Saaks näha tema vastuseid küsimustele.
Vasta
#10
Aafrikat külastasid ammu sama moodi blondide juuste ja siniste silmadega valge rahvas. Aga neid eristas viikinglastest üks asi - neil oli kaasas kuul, millega nad said ükskõik millal tulla ja minna...kuhugi. Sellepärast mõned Aafrika hõimud kohtlevadki valget nüüdisinimest nagu jumalat. :o
Vasta
#11
Kas sa palun näitaksid, tooksid mingid faktid, millised aafrika hõimud peavad valget nüüdisinimest jumalaks.
Ma pole sellest midagi kuulnud : I
Vasta
#12
Loe "Matrixi Lapsi", seal on mainitud ühte hõimu, kes PIDASID valget inimest jumalaks. Nüüdseks on see mõte juba kadumas. Kui valge inimene esimest korda Aafrika mandrile astus, siis igaljuhul koheldi valget meest kui jumalat. Nüüd tõesti sellest arvamusest kinni ei peeta(Ma ei imesta miks).
Vasta
#13
heraklese sammaste teooria ei pea paika.
foiniiklased purjetasid ümber aafrika mitte lõuna ameerika.

ning inimkonna häll EI ASU aafrikas... sest foiniiklased, kohates oma mereteel ahvi... võtsid selle kaasa ning hiljem terve tsiviliseeritud ühiskond vaatas ja imetles "väikest karvast naist."
Vasta
#14
Tsitaat:Algselt postitas: celtic
heraklese sammaste teooria ei pea paika.
foiniiklased purjetasid ümber aafrika mitte lõuna ameerika.

ning inimkonna häll EI ASU aafrikas... sest foiniiklased, kohates oma mereteel ahvi... võtsid selle kaasa ning hiljem terve tsiviliseeritud ühiskond vaatas ja imetles "väikest karvast naist."
Heraklese sammaste teooria?
Vasta
#15
jah see et heraklese sambad on gibraltaril.
heraklese sambad asusid hoopis seal kus tänapäeval on barbarossa väin.
seal isegi linnake säilinud mida kutsuti herakleitoseks.
Vasta
#16
Tsitaat:Algselt postitas: celtic
jah see et heraklese sambad on gibraltaril.
heraklese sambad asusid hoopis seal kus tänapäeval on barbarossa väin.
seal isegi linnake säilinud mida kutsuti herakleitoseks.
Aso, millegi pärast on mulle just silma jäänud, et Gibraltar on Heraklese sambad (raamatutes, mille pealkirju ei mäleta, oli kirjas)
Vasta
#17
need raamatud valetavad...
Vasta
#18
Sellekohast infot on palju.ÜKS inimkonna häll asus MESOPOTAANIAS ,sealt ka "AADAMA ja EEVA"lugu .Ainult kiriku tegelased on kõik selle loo "OMA HUVIDES ÜMBER KIRJUTANUD".Siin on algselt asunud palju alg asurkondi.See kõik tolmus "JUMALATE ehk TULNUKATE kontrolli all. See toimub tänasen . Samuti"TÕUPARANDUS"nende poolt.Meie oleme neile "TOORNATERJAL"edaspidiseks loomiseks.i
Vasta
#19
Tsitaat:Algselt postitas: kal
mul on oma teoorja, et valge rassi tõid Maale tulnukad ja must rass arenes ahvidest. On olemas täpselt inimese moodi tulnuka rass (heleda värvusega). Võibolla nemad olid seal ja nad tulid ju läbi pilvede, võibolla sellepärast pilverahvas.

kusjuures sõbrad on mulle öelnud et ma olen suht tulnuka moodi nii et su teoreeria või õige olla.
Vasta
#20
Te räägite, et valged inimesed olid ameerikas, mille kohta olen lugusid kuulnud küll ja valget meest koheldi seal tõepoolest nagu jumalat. Aga kuidas, palun väga, te seletate neegreid(negriitse kunsti olemasolu) Ameerikas enne Kolumbust?

Kuidas oleks teooriaga, et mustast rassist arenesis ahvid?
Vasta
#21
Mitte "negriidset kunsti" aga abjekte mis kujutasid negriidse rassi esindajaid. Täpsemalt sisi - suured (kuni 2m kõrgused) kivist inimepead milledel on suhteliselt selged negroidide tunnused. Teiseks - mitemtel piltidel on kujutatud inimesi kes on selgelt negroidsete tunnusjoontega.
Vasta
#22
Kuid äkki sai sellele rahvale lõpuks sõda Maiade ja nende vahel.
Vasta
#23
Inkade väljasuremisele on veel üks üsna loogiline teooria.

Nimelt, teadlased on puid ja pinnast analüüsides jõudnud järeldusele, et (vabandan, et nüüd aasta arve peast ei tulista), et aasta-paar enne Inkade suurlinnade tühjenemist, laostasid maad põuad. Vili ikaldus ja rahvas jäi nälga. Tõenäoliselt pudenes rahvas toitu ja paremaid põllumaid otsides mööda maad laiali ja hääbus.

Mis aga puudutab chapachiosid, siis arvatakse, et esimesed asukad Euroopast sattusid Ameerikasse juba jääajal, tulles küttides mööda jääd. Miks siis tundub nii võimatu, et näiteks viikingid seilasid nii kaugele välja kuid mingil põhjusel (nälg, haigus, ebapiisav meeskond vms) enam tagasi ei läinud vaid kinnitasid kanda vihmametsas?

Ja kui viikingid tõid juhtumisi Euroopast kaasa mõne viiruse või bakteri, mille vastu indiaanlastel puudus immuunsus, siis võis ju ka see omakorda anda suurema või väiksema tõuke Inkade ja Mayade ja teiste väljasuremisele.

Kahju, et mul hetkel nii kiire on, muidu võiks viikingeid vähe lähemalt uurida, ehk on ajaloost teada mingeid suuremaid laevkondi, mis ei ole kodusadamasse tagasi tulnud... (hmm... hea tegevus mõneks vihmaseks päevaks).

Valget inimest on jumalana koheldud igal pool, kuhu ta sisse on murdnud, aga ma arvan, et pigem oma "läikivate paugutamistorude, hobuste ja muu veidra varustuse" pärast. Vaadake kasvõi, millised nägid välja konkistadoorid wink Loomulkult, kui oled eluaeg elanud oma puu otsas või põõsa all ja harjunud nägema tumedanahalisi pruunisilmseid inimesi, siis valgenahaline jätab sul karbi lahti ning kui see valgenahaline käitub, naguoleks ta sinu isand, siis hakkadki teda kohtlema naguisandat, kes tuli kaugelt oma valdust üle vaatama. Või siis sõdid vastu. Sest sa lihtsalt ei tea teisiti.
Vasta
#24
(20-02-2004, 13:22 )Tutanhamon Kirjutas: Ma vastan küsimusele, miks nad hävisid.

Kuna õpin majandust, siis ka sellisest aspektist probleemi lahkan. Kui keegi on juhuslikult lugenud Charles Handy raamatut "Elevant ja kirp", siis seal on asi väga selgelt ära seletatud.

1970-ndatel ja 80-ndatel oli palju tohutult suuri gigante ärimaailmas, pean silmas tõelisi elevante (kui Handy sõnastust kasutada). Seoses keskkonna tõeliselt kiire muutumisega ei tahtnud need võimsad ettevõtted kuidagi muutuda. See tingis nende väljasuremise, olgu tegemist ükskõik kui võimsa ettevõttega, keskkonna muutudes peavad ka nemad kohanema.

Nagu te juba aru võisite saada, toon samasuguse paralleeli ka pilvetaguse rahva juurde või ükskõik, millise võimsa kadunud rahva juurde.. Keskkond muutus, kuid erinevad kultuurid olid erineva tugevusega oma traditsioonidesse kinnistunud ning seega muutumisvõimetud, kuigi võib-olla olukord seda nõudis. Toon näiteks kasvõi sellise suurriigi nagu Nõukogude Liit kadumise. NL ei olnud piisavalt kohanemisvõimeline ning seetõttu ta ka kadus.

Ühesõnaga kogu point ongi selles, et chapachoid kadusid lihtsalt seetõttu, et nad ei käinud ajaga kaasas ja samamoodi kadusid ka olmeegid, asteegid, maajad, nad sulandusid teiste rahvastega.

Hiinlasi tabas arengu pidurdumine, kui nad piirasid oma riigi müüriga, lootes areneda kiiremini kui teised. Nad ei arvestanud muu maailma integreerituse ja dünaamilisusega ning nende kavalus sai nende eneste kiviks südamel.

Sama põhjus tingis ka Suurte riikide allakäigu, Egiptuse langus, Rooma riigi langus jne, lihtsalt riik ei suutnud nii kiiresti muutuda kui keskkond ja olud seda nõudsid.

Väga, väga hea. Aplaus sulle.
Lugege seda ja pange oma käärud vuramawink

Vasta
#25
(15-03-2011, 00:46 )päikeseinsener Kirjutas:
(20-02-2004, 13:22 )Tutanhamon Kirjutas: ...
Sama põhjus tingis ka Suurte riikide allakäigu, Egiptuse langus, Rooma riigi langus jne, lihtsalt riik ei suutnud nii kiiresti muutuda kui keskkond ja olud seda nõudsid.

Väga, väga hea. Aplaus sulle.
Lugege seda ja pange oma käärud vuramawink

Siiski Egiptuse, Pärsia, Rooma, Bütsantsi jne on hävitanud muude rahvaste ja rasside sisseränne ja segunemine, see tõi kaasa multikultoopia ja seega põliskultuuri hävingu, ilmselt oli sama siis ka chapachoidega.
Vasta
  


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat