Küsitlus: Kas sinu arvates teadvus säilib peale surma?
Jah
Ei
[Näita tulemusi]
NB: Tegu on avaliku küsitlusega, teised kasutajad näevad Teie valikut.
Postita vastus 
 
Teema reiting:
  • 2 Häält - 5 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Teadvuse säilimine peale surma
Autor Sõnum
levis
Veteran

Postitusi: 1,455
Liitunud: Dec 2003
09-10-2012 22:07
Postitus: #26
RE: Teadvuse säilimine peale surma
(09-10-2012 21:44 )Balzzar Kirjutas:  ...........
Samas "Teadvus on keerukate elusorganismide ajus loodud töökeskkond, mida põhjustavad miljardite närvirakkude ehk neuronite omavaheline suhtlemine ja koostöö." See on fakt! ..................
Ma loodan, et üsna varsti antud tekst eestikeelsest wikipediast kaob, sest see on on hüpotees, mida ei tohiks serveerida kui teaduslikku fakti. Õnneks ing.keelsest wikist sellist lollust ei leia.

Kes ei joo ega suitseta, sureb tervena.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Krt
Bännitud

Postitusi: 957
Liitunud: Dec 2011
10-10-2012 14:25
Postitus: #27
RE: Teadvuse säilimine peale surma
Selliselt esitatud küsimus kuulub samasse kategooriasse küsimusega: "Kas Jõuluvana, Jumal ja päkapikud elavad peale surma edasi?"
Esiteks enamasti eeldatakse justkui automaatselt teadvat, ilma kuidagi piiritlemata, mis teadvus on. Teiseks eeldatakse automaatselt, et teadvusest (Jumalast ja päkapikkudest) rääkides, räägivad kõik ühest ja samast kõigile teada mõistest. Kolmandaks seletatakse teadvust a la stiilis, see on kõrgem hing, surematu vaim, kõigekõrgem ülivaim jne, mis sisuliselt ei seleta suurt mitte midagi, vaid lisab ähmasele mõistele veelgi ähmasust juurde. Neljandaks pole kuidagi võimalik kinnitada ega mittekinnitada ähmast mõistet, mille kohta pole mitte ühtegi selget tõendit, on vaid maagiausklike soovmõtlemisest tulenev muinasjutt kui hüpotees. Viiendaks ei vasta antud küsimuse pooldajate ebamäärane tõekspidamine mitte kuskilt otsast loodusteaduslikele vaatlustele, selle hierarhia-süsteemsetele ja metafüüsilistele teooriastruktuuridele. Kuuendaks räägib antud küsimuse pooldajate seisukoht midagi vaid nendest endast ja nende mõtlemisvõimetust unelemisest, aga mitte millestki reaalselt looduses toimivast.

Kokkuvõttes aga kuulub antud küsimus samasse kategooriasse küsimusega: "Kas metsas kasvav puu peale selle suremist elab edasi?" Seda puhtalt vaid füüsilises mõttes mõelduna, sest kõikidele teadaolevatele neurobioloogilistele faktidele tuginedes on teadvuse mingi kvaliteet (kui hing, vaim, üliteadvus jne) toimiv vaid paralleelselt vastava füüsilise kvaliteediga. Ja vastuseks sellele küsimusele oleks näiteks see, et jah elab küll edasi, aga puhtalt "kõigemadalama kõdumulla" kvaliteedi tasandil.
(selle postituse viimane muutmine: 10-10-2012 14:30 Krt.)

Vaid Kõiksuse surematus pimedusesüdames on kõik lubatud.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Chaos
Veteran

Postitusi: 1,175
Liitunud: Jan 2010
10-10-2012 15:55
Postitus: #28
RE: Teadvuse säilimine peale surma
(09-10-2012 07:54 )lahendused Kirjutas:  Asjade tahtejõuga liigutamine (telekinees ja poltergeist) peaks olema "tahte põhine" tegevus (füüsilise tasandi kätt/hooba pole, mis asju liigutaks) - tahe on aga vaimu põhine nähtus, st ta asub kas buddhi või atma kehas.
Kuna eeterkeha ei oma teadvust, siis eeterkeha põhised kummitused, mis on nähtavad matustel ja surnuaedades ei ütle ega tee reeglina midagi olulist/sisulist, nad vaid näitavad enda olemasolu.
Samas on võimalik olukord (mõned tunnid peale surma), kus eeterkeha pole veel hinge ja vaimu poolt "ära heidetud": nii suudaks hinge ja vaimu animeerivat tuge omav eeterkeha käituda mõistuspäraselt ja liigutada asju: kuid siis pole tegu vaid eeterkehaga, vaid ka peenemad kehakihid on täiendavalt taga/küljes.


Kehavälisel kogemusel jääb eeterkeha füüsilise keha külge - kui eeterkeha eralduks füüsilisest kehast, siis sureks füüsiline keha ära elujõu/vitaalsuse puudumisel (ilmselt loetud sekunditeks saaks ka eeterkeha füüsilise keha küljest eraldada, kui see oleks sarnane "sekundite mäng", nagu seiskunud südame või hingamisega inimese elustamine).
Kehaväliste kogemuste liike võib olla väga palju, sõltuvalt sellest milline hinge ja vaimu kihti kaasa võeti: kas ainult emotsioonikeha (astraalrännak); emotsioonikeha ja mentaalkeha (shamaani rännak), budhhi keha (vaimne rännak), ja nende kõikvõimalikud kombinatsioonid, mis on veel omakorda lahterdatavad sõltuvalt tajunihke suurusest paljudeks erinevateks tunnetuslikes tasemeteks.

Valu aisting saadakse nii, et füüsilise keha deformatsioon/vigastus kandub läbi eeterkeha üle astraalsele tasandile, kus luuakse valu emotsioonina, mis kandub seejärel läbi eeterkeha uuesti tagasi füüsilise keha ajusse (kõigest sellest räägivad teosoofid pikalt-laialt eeterkehast ja astraalkehast pajatavates raamatutes).
Seega saaks valu vältida kahte moodi:
a) Vältida valu aistingu kandumist astraalsele tasandile, tõmmates mesmerismi (keha magnetismi, mis allub tahtele) abil vigastatud kehaosast eeterväli ja magnetvedelik hetkeks välja: nii oled küll vigastatud, kuid valu ei kandu astraalsele tasandile ja sa ei tunne valu (selle mehhaaniline analog oleks närvide läbi lõikamine).
b) Vältida astraalselt tasnadilt füüsilise tasandi ajule üle kanduvat valu aistingut narkoosi abil (üks esimesi narkoosi aineid oli eeter - seosed: eeter kui narkoosi aine, ning eeter kui maailmakõiksust täitev aine!), häirides eeterkeha tegevust narkoosi abil (selle mehhaaniline analoog oleks "puuga pähe uimastamine").


Üldise põhimõtte poolest on inimese koosnemine 7-st erineva tihedusega kehast (füüsiline, astraalne, mentaalne, buddi, atma, monaadiline, jumalik) üsna loogiline, kergesti mõistetav ja ühilduv praktiliste selgeltnägemise tulemustega - kui aga hakata küsima kõikvõimalike detaile ja seoseid, siis võiks keerukuse kohapealt silme ees hoida "arsti analoogiat": arstil kulub 10 aastat ülikooli, mõistmaks inimese füüsilise keha toimimist detailides (samas füüsiline keha on vaid 3/7 füüsilisest tasandist, ülejäänud 4/7 on eeterkeha, millega tegeleb Hiina meditsiin, mis on klassikalise arstiteaduse poolt ignoreeritud) - seega kuluks 20 aastat õpinguid, mõistmaks detailides füüsilisel tasandil (füüsilise keha ja eeterkeha) toimuvat "arsti teadmiste detailsusega" - sarnaselt kuluks 20 aastat iga järgneva peenkeha kihi detailseks õppimiseks/mõistmiseks - ehk kui 20 aastaselt minna "kõiksuse ülikooli", siis 160 aastaselt oleks kõik inimese peenkeha kihid nii selged, nagu arstil - nüüd ehk saate aru, kui suur vahe on üldisel mõistmisel ja kõikehõlmaval detailsusel.
Hookus pookus trikatrei. Aga mul oleks nüüd paar küsimust.
Teadvus tähendab ka eneseteadvust mõistad seda. Nii kas neil peenkihtidel säilib eneseteadvus, või sureb see koos füüsilise kehaga?

Aga ilma eneseteadvuseta pole teadvusest ju tolku, siis on need instinktid ja millised instinktid on vaimul(süüa, juua ja paljunedaLaugh). Ületamatu paradoks
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Balzzar
Vana kala

Postitusi: 496
Liitunud: Apr 2010
10-10-2012 16:31
Postitus: #29
RE: Teadvuse säilimine peale surma
Teemasse:
Death and the Present moment

Soovitan lõpuni vaadata/kuulata ning seejärel arvamust avaldada.
(selle postituse viimane muutmine: 10-10-2012 17:06 Balzzar.)
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
lahendused
Veteran

Postitusi: 1,828
Liitunud: Apr 2011
10-10-2012 17:45
Postitus: #30
RE: Teadvuse säilimine peale surma
Vaimu teadvus, ehk üliteadvus "mäletab", kuhu ta on varem kehastunud (nö eelmiste elude nägemine) ja saab aru, kuhu ta järgmisena tahab kehastuda - ehk teadlikus enda olemasolust on olemas.

Vaimu teadvust võiks võrrelda "usb mälupulgaga" (kus on ka protsessor küljes) - alguses kui vaim on veel noor ja kogenematu, siis domineerib tal "olemise vajadus", ehk omandada mistahes kehastuste kaudu uut infot mõistmise näol (hinge põhised tunded ja mõtted on vaimu jaoks liiga madala tasemega rämps, mida ei peeta vajalikusk säilitada elude üleselt, st nagu mustandite paberid mis visatakse ära - vaimus säilitataske alates buddhi keha põhisest, st mõistmist, inteligentsust ja valgustatust) - ehk usb mälupulk tahab saada "uusi faile" (erinevates kehastuses toimunu mõistmist), ning ronib meeleldi mistahes arvuti usb pesa külge (olemise vajadus, ehk vajadus kehastuda hinge sisse ja läbi hinge füüsilise keha sisse).


See mida me ekslikult peame "füüsilise keha ja aju mõistuseks/teadvuseks" on illusioon - kui füüsilise keha küljest eraldada/eemaldada mõni peenkeha kiht (rännaku, narkoosi, mesmerismi, jne abil), siis füüsiline keha on nagu "elav surnu", st süda töötab ja hingamine toimub eeterkeha olemasolu tõttu, kuid mingit "mõistust ja teadvust" füüsilisel kehal pole (astraalkeha ja mentaalkeha pole füüsilise keha ajuga seotud).

Kui mõista eelnevat, siis peaks olema selge, et teadvus ja minapilt saavad eksisteerida ka siis, kui füüsilist keha pole: ehk ka peale surma - seni, kuni ollakse kinni füüsilise maailma põhises kirjelduses, ei suudeta eelnevat mõista - kui aga võetakse omaks "arusaam peenematest kehakihtidest", siis hakatakse ka mõistma teadvuse säilimist väljaspool füüsilist keha ja peale surma.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Balzzar
Vana kala

Postitusi: 496
Liitunud: Apr 2010
10-10-2012 18:57
Postitus: #31
RE: Teadvuse säilimine peale surma
(10-10-2012 17:45 )lahendused Kirjutas:  Vaimu teadvust võiks võrrelda "usb mälupulgaga" (kus on ka protsessor küljes)

ehk usb mälupulk tahab saada "uusi faile" (erinevates kehastuses toimunu mõistmist), ning ronib meeleldi mistahes arvuti usb pesa külge (olemise vajadus, ehk vajadus kehastuda hinge sisse ja läbi hinge füüsilise keha sisse).

Kes aga on teadlik "usb" teadvusest ja omakorda analüüsib seda?
(selle postituse viimane muutmine: 10-10-2012 18:58 Balzzar.)
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
lahendused
Veteran

Postitusi: 1,828
Liitunud: Apr 2011
10-10-2012 19:52
Postitus: #32
RE: Teadvuse säilimine peale surma
Vaimust, ehk näitlikult "usb-mälupulgast" on veelgi peenamad tasandid koos oma teadvustega (monaadiline tasand ja jumalik tasand), ehk "loojate tasanad", mille analoogiaks võiks "usb-mälupulga" kontekstis tuua teaduslabori, kus luuakse uusi mälupulki (erineva mahu, kiiruse, kuju, ja muude omadustega), ning võimalike rakendusi mälupulkade jaoks (analoogia põhineb sellel, et jumalikul/divine tasandil on loodud vaim).

Ilmselt on mõned kuulnud sellest, et vaim on korraga kehastunud mitme hinge sisse (kui kohtuvad kaks inimest, kellede hingi animeerib sama vaim, siis räägitakse "hingesugulasega kohtumisest", st kogu olemus on ilma rääkimatagi selge: üks alustab lauset ja teine lõpetab sama lause!) - sarnaselt on ka vaim ise "loojate tahte väljendus", ehk ühe looja tahe manifesteerub korraga mitmete vaimude seas - siit saaks omakorda juhtlõnga, et vaimu enda teadvust "juhitatakse/suunatakse" peenematel tasanditel olevate loojate teadvuste poolt.

Ilmselt nõustuvad kõik sellega, et loojad on teadlikud endast ja oma loomingust (tegu oleks vaimu üliteadvusest veelgi kõrgemal oleva nö "loojate-teadvusega") - aga mine tea, äkki mõni meelemürkide mõjudes olija hakkab siin kohe-kohe kisama, justkui loojad poleks teadlikud oma loomingust Smile


Pigem üritage mõista, et "peenem loob jämedamat" - nii kaob hoobilt küsimus sellest, kas peale "jämedama kehastuse surma" säilib peenema kehastuse teadvus - loomulik, et peenema kehastuse teadvus säilib.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Chaos
Veteran

Postitusi: 1,175
Liitunud: Jan 2010
10-10-2012 20:57
Postitus: #33
RE: Teadvuse säilimine peale surma
Ma võtan ühe lausega asja kokku. Kogu see plära inimese erilisusest tuleneb usust jumalasse.

Lahendused kui sa tahad käsitleda sellest tekkivat küllaltki suurt filosoofilist probleemi, siis tee seda kui füüsik (sa ju ise ütled, et oled)

Lisan veel juurde, et ühes teises teemas on teadvuse kohta parem arutelu kus lahendused pole oma lahendustega väga palju tolmu keerutada. Aga kuna me ei tea teadvusest eriti midagi, siis nõustun siin, et asi on ja võib olla palju keerulimesem kui me arvata võiks. Aga kohe kindlasti ma ei nõustu mingite usuhulludega, kes kohe oma hinge ja jumala juttu pasundama kipuvad
(selle postituse viimane muutmine: 10-10-2012 21:11 Chaos.)
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Sussch
Tavaliige

Postitusi: 98
Liitunud: Dec 2011
11-10-2012 18:32
Postitus: #34
RE: Teadvuse säilimine peale surma
Eeldusel et õpikust puuduv ei eksisteeri, ei jõuaks teadus kuhugi.

Oma tõekspidamistes liiga kindel olles kaob teaduslik skeptilisus. Skeptik on avatud kõigele, kahtleb kõiges ning katsetab kõik järgi. See, et keegi kuskil ütles või kirjutas ajakirjas, et miski on fakt .. millest järeldame et just neil on õigus? Kas poleks mitte asjalikum lähtuda rohkem isiklikest kogemustest kui koolis õpetatust?

Mõningaid juhendeid kehast väljumiseks:
Pärast katsetamist, võrrelge kogetut surmalähedaste kogemustega:
Have fun! wink

Arvan, et teadvus jääb siiski pigem füüsika uurimisvaldkonnast välja ning kuulub ehk parapsühholoogia alla?
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Müstik
Shambalas

Postitusi: 13,074
Liitunud: Oct 2004
11-10-2012 19:12
Postitus: #35
RE: Teadvuse säilimine peale surma
Õigus, just isiklikud kogemused kinnitavad, et teadvus säilub ka peale surma.
Eilne artikkel:

"Seitsmepäevasesse sügavasse koomasse langenud Ameerika neurokirurg koges enda sõnul seda, mida ta ei olnud kunagi võimalikuks pidanud - elu pärast surma.

Dr Eben Alexander kirjutas ajakirjas Newsweek, et neurokirurgina teab ta, mis toimub ajuga, kui inimene on surma piiril, ning et ta oli alati uskunud, et ellu tagasi toodud inimeste kirjeldustele kummalisest teekonnast taevasse väljaspool oma keha on olemas rahuldav teaduslik seletus. Kuid 2008. aasta sügisel pärast seitsmepäevast koomaseisundit, mille jooksul tema uuem ajukoor ehk neokorteks oli inaktiveeritud, koges ta midagi niivõrd tähendusrikast, mis andis talle teadusliku aluse uskuda teadvuse eksisteerimist pärast surma.

Neli aastat tagasi ärkas Alexander väga tugeva peavaluga ning langes mõne tunni pärast koomasse. Virginia osariigis asuva Lynchburgi peahaigla arstid diagnoosisid oma kolleegil väga haruldase bakteriaalse meningiidi, mis tavaliselt tabab vastsündinuid.

"Ei ole teaduslikku seletust tõsiasjale, et kui mu keha oli koomas, oli mu mõistus, minu teadlik sisemine mina elus ja terve. Kui minu ajukoore neuronid olid neid rünnanud bakterite poolt täielikult toimetuks muudetud, rändas mu ajust vaba teadvus universumi teise, suuremasse dimensiooni - dimensiooni, mille eksisteerimisest ma ei olnud kunagi unistanud ning mida mu vana, koomaeelne mina oleks pidanud lihtsalt võimatuks."

Arst toonitas, et see müstiline dimensioon, mida ta külastas, sarnanes paljude kliinilise surma või muu piiriseisundi üle elanud inimeste kirjeldustega. Tema sõnul kujutab see endast sõna otseses mõttes uut maailma, milles oleme midagi hoopis rohkemat kui meie aju ja keha ning kus surm ei ole teadvuse lõpp, vaid üksnes osa lõputust teekonnast.

Alexander kirjeldas, kuidas ta hõljus kusagil kõrgel pilvedes ning nägi seal ebamaiseid kõrgemaid olendeid, keda ta aga ei söanda võrrelda ei lindude ega ka inglitega. Tema sõnul suhtles ta nendega ilma sõnadeta ning koges, et see uus maailm ei ole kohutav, vaid on armastav - pilkane pimedus, mis on tulvil valgust.

Arsti sõnul kavatseb ta nüüd oma ülejäänud elu veeta uurides teadvuse tõelist loomust ning selgitada teistele teadlastele ja inimestele üldse nii palju, kui ta suudab, et me oleme midagi hoopis enamat kui meie füüsilised ajud. "

Allikas: http://uudised.err.ee/index.php?06263258

Maailm on täis lahendamata mõistatusi ja mõned neist on veel saladuslikumad, kui üldse osatakse ette kujutada.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Chaos
Veteran

Postitusi: 1,175
Liitunud: Jan 2010
11-10-2012 19:25
Postitus: #36
RE: Teadvuse säilimine peale surma
(11-10-2012 19:12 )Müstik Kirjutas:  Õigus, just isiklikud kogemused kinnitavad, et teadvus säilub ka peale surma.
Eilne artikkel:

"Seitsmepäevasesse sügavasse koomasse langenud Ameerika neurokirurg koges enda sõnul seda, mida ta ei olnud kunagi võimalikuks pidanud - elu pärast surma.

Dr Eben Alexander kirjutas ajakirjas Newsweek, et neurokirurgina teab ta, mis toimub ajuga, kui inimene on surma piiril, ning et ta oli alati uskunud, et ellu tagasi toodud inimeste kirjeldustele kummalisest teekonnast taevasse väljaspool oma keha on olemas rahuldav teaduslik seletus. Kuid 2008. aasta sügisel pärast seitsmepäevast koomaseisundit, mille jooksul tema uuem ajukoor ehk neokorteks oli inaktiveeritud, koges ta midagi niivõrd tähendusrikast, mis andis talle teadusliku aluse uskuda teadvuse eksisteerimist pärast surma.

Neli aastat tagasi ärkas Alexander väga tugeva peavaluga ning langes mõne tunni pärast koomasse. Virginia osariigis asuva Lynchburgi peahaigla arstid diagnoosisid oma kolleegil väga haruldase bakteriaalse meningiidi, mis tavaliselt tabab vastsündinuid.

"Ei ole teaduslikku seletust tõsiasjale, et kui mu keha oli koomas, oli mu mõistus, minu teadlik sisemine mina elus ja terve. Kui minu ajukoore neuronid olid neid rünnanud bakterite poolt täielikult toimetuks muudetud, rändas mu ajust vaba teadvus universumi teise, suuremasse dimensiooni - dimensiooni, mille eksisteerimisest ma ei olnud kunagi unistanud ning mida mu vana, koomaeelne mina oleks pidanud lihtsalt võimatuks."

Arst toonitas, et see müstiline dimensioon, mida ta külastas, sarnanes paljude kliinilise surma või muu piiriseisundi üle elanud inimeste kirjeldustega. Tema sõnul kujutab see endast sõna otseses mõttes uut maailma, milles oleme midagi hoopis rohkemat kui meie aju ja keha ning kus surm ei ole teadvuse lõpp, vaid üksnes osa lõputust teekonnast.

Alexander kirjeldas, kuidas ta hõljus kusagil kõrgel pilvedes ning nägi seal ebamaiseid kõrgemaid olendeid, keda ta aga ei söanda võrrelda ei lindude ega ka inglitega. Tema sõnul suhtles ta nendega ilma sõnadeta ning koges, et see uus maailm ei ole kohutav, vaid on armastav - pilkane pimedus, mis on tulvil valgust.

Arsti sõnul kavatseb ta nüüd oma ülejäänud elu veeta uurides teadvuse tõelist loomust ning selgitada teistele teadlastele ja inimestele üldse nii palju, kui ta suudab, et me oleme midagi hoopis enamat kui meie füüsilised ajud. "

Allikas: http://uudised.err.ee/index.php?06263258
Mis ajast on koomas olek võrdne surnud olemasiga? Ehk kuidas ta sai teispoolsuses olla? Kui ta oleks tõesti surnuist üles tõusnud ja ta aju oleks kahjustamatta, siis võiks ta juttu vähe tõsisemalt võtta.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Müstik
Shambalas

Postitusi: 13,074
Liitunud: Oct 2004
11-10-2012 19:39
Postitus: #37
RE: Teadvuse säilimine peale surma
Tegemist on Ameerika neurokirurgi kogemusega.
Ta ütles, et kui tema ajukoore neuronid olid neid rünnanud bakterite poolt täielikult toimetuks muudetud, rändas tema AJUST VABA TEADVUS universumi teise, suuremasse dimensiooni.

Praegu ta ongi ju terve. Ja pole tema ainuke, kes niisuguseid surmalähedasi kogemusi kirjeldanud. Loe eespoolseid linke.

Maailm on täis lahendamata mõistatusi ja mõned neist on veel saladuslikumad, kui üldse osatakse ette kujutada.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Ott Sama
Veteran

Postitusi: 2,185
Liitunud: Jul 2010
11-10-2012 19:53
Postitus: #38
RE: Teadvuse säilimine peale surma
Nojah, aga surmalähedane kogemus ei ole ju siiski surmakogemus. Teisalt, ameerika neurokirurg?
Veider, tema kogemust on nüüd terve ilm täis! Sellepärast ongi, et ta pole mitte tavaline lihtsurelik, aga ikkagi neurokirurgsurelik. Muide, ehk viimane ongi see, mis teeb kogu loo.. . Otsustage ise, milleks.
Teadvuse säilimine peale surma, aga keha säilimine peale surma? Oletame, et keha säilib ent see ei toimi. Teadvus nõndamoodi,
täitsa samamoodi - võib säilida, kuid kas see ka toimib?
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Sussch
Tavaliige

Postitusi: 98
Liitunud: Dec 2011
11-10-2012 20:21
Postitus: #39
RE: Teadvuse säilimine peale surma
(11-10-2012 19:25 )Chaos Kirjutas:  Mis ajast on koomas olek võrdne surnud olemasiga? Ehk kuidas ta sai teispoolsuses olla? Kui ta oleks tõesti surnuist üles tõusnud ja ta aju oleks kahjustamatta, siis võiks ta juttu vähe tõsisemalt võtta.

Üks huvitav lugu, kus naine oli väidetavalt kuskil 17 tundi kliinilises surmas:
Seni on jäänud mulje, et kehast väljas olles suurt vahet ei ole, mis seisus keha on. Kuniks keha on elus, saab lihtsalt sinna sisse tagasi minna.

On ka juhtumeid, kus mäletatakse eelnevaid elusid ja elude vahelist aega:
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Müstik
Shambalas

Postitusi: 13,074
Liitunud: Oct 2004
11-10-2012 20:46
Postitus: #40
RE: Teadvuse säilimine peale surma
Ja taandushüpnoosi abil suudetakse edukalt viia ka tagasi eelmistesse eludesse.
Teema taandushüpnoos:
http://www.para-web.org/showthread.php?t...C3%BCpnoos

Maailm on täis lahendamata mõistatusi ja mõned neist on veel saladuslikumad, kui üldse osatakse ette kujutada.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
excubitoris
Kes-Kus-Miks-oloog

Postitusi: 11,466
Liitunud: Apr 2007
11-10-2012 21:34
Postitus: #41
RE: Teadvuse säilimine peale surma
Spirit Science 1 - 15 FULL MOVIE SERIES 2012 - YouTube
Neli tundi infot teemasse. Esimesed osad on nati "off", kuid keskemal tundub asi paranevat. Pole ise veel lõpuni jõudnud aga esmane mulje on huvitav.

Tegelikult on kõik lihtne aga me pole sellest veel aru saanud ...
*
Sa pead tegema HEAD halvast, sest millestki muust teda teha pole.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Krt
Bännitud

Postitusi: 957
Liitunud: Dec 2011
11-10-2012 23:03
Postitus: #42
RE: Teadvuse säilimine peale surma
(10-10-2012 17:45 )lahendused Kirjutas:  Vaimu teadvust võiks võrrelda "usb mälupulgaga" (kus on ka protsessor küljes)

Täielik ämber, kas saab veel ebapädevamat võrdlust tuua? Nii mälupulk kui ka protsessor on mõlemad arvuti füüsilised riistvara osad, mida kuskiltki otsast ei saa tuua võrdluseks vaimuga. Aga loomulikult "füüsikust" Lahendused jaoks pole miski võimatu. Teinekord võiks inimene tõesti pigem lihtsalt vait osata olla.
(selle postituse viimane muutmine: 11-10-2012 23:17 Krt.)

Vaid Kõiksuse surematus pimedusesüdames on kõik lubatud.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Thorondor
reserv-administraator

Postitusi: 4,914
Liitunud: Nov 2003
12-10-2012 09:10
Postitus: #43
RE: Teadvuse säilimine peale surma
Ma sain aru nii, et see näide ei olnud füüsilisuse kohta vaid andmekandmise kohta. Seega pole põhjust pahandamiseks ega ebaviisakusteks ammugi mitte.
(selle postituse viimane muutmine: 12-10-2012 09:10 Thorondor.)
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
vasamasa
Veteran

Postitusi: 919
Liitunud: Feb 2012
12-10-2012 11:13
Postitus: #44
RE: Teadvuse säilimine peale surma
Terves kehas terve vaim ! , nagu öeldakse.
Kui keha on haige , siis ollakse masenduses ehk vaim on ka siis haige.
Kui keha on surnud ,on surnud ka vaim.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
lahendused
Veteran

Postitusi: 1,828
Liitunud: Apr 2011
12-10-2012 12:10
Postitus: #45
RE: Teadvuse säilimine peale surma
Mina mõistan ütlust "terves kehas on terve vaim" nii: kui vaim on tugev ja terve, siis loob selline vaim endale ka tugeva ja terve hinge, ning hing loob omale tugeva ja terve füüsilise keha (tervis on tugev, ning igasugu vaimolendid ei saa seestuda kehasse suitsu, etanooli ja muude meelemürkide proovimiseks) - kui aga vaim on nõrk ja vähearenenud, siis loob selline vaim omale nõrga ja vähearenenud hinge, ning nõrk hing loob omale ka nõrga füüsilise keha (tervis on nõrk, ning igasugu vaimolendid saavad seestuda kehasse suitsu, etanooli ja muude meelemürkide proovimiseks).

Kui keegi ütleb midagi halvasti (a'la "oled loll!"), siis saab vaid hing haiget, kuid vaimuga ei juhu midagi.

Kuid pidevad hingepiinad võivad lõpuks vaimu ära kurnata - seetõttu hülgab vaim raskelt haige füüsilise keha: vaimul on lihtsam kehastuda uuesti, kui vana ja kurnatud keha/hinge "järgi lohistada".

Vaimuhaigus seisneb aga selles, et vaim ei suuda ennast effektiivselt jagada erinevate hingede vahel, kuhu ta korraga seestunud on: nii on vaimuhaige kuskil "pilvede taga" ja ajab meie reaalsusega mittehaakuvat segast juttu - nö "kanged hullurohud" blokeerivad vaimuhaige tajud, ning nii ei saa teistes reaalsustes olevaid tajusid üle kanda meie reaalsusesse: füüsilise reaalsuse vaatevinklist näeme, et vaimuhaige "rahunes veidi maha", st ta ei aja enam niipalju "segast".


Kui tahta mõista "teadvuse säilimist", siis tuleks eristada "vaimset loomist ja maist loomist": maine loomine käib nii, et esmalt paigaldatakse veetorud, ning siis lastakse vesi sisse: ehk jämedam loob peenemat (paljud on kivistunud füüsilise reaalsuse külge, ning suudavad mõista vaid "maist loomist") - vaimne loomine käib nii, et esmalt on vesi, mis uuristab omale vajalikud voolukohad/torud maa sisse, ning seejärel hakkab vesi enda uuristatud kanalites voolama: ehk peenem loob jämedamat (vesi loob omale ise torusid).

Kui hakata mõistma "vaimse loomise" olemust, siis mõistetakse, et vaim loob hinge, ning hing loob füüsilise keha (peenem loob jämedamat) - siit on ka selge, et kui jämedam osa "ära kaob" füüsilise keha surma näol, siis peenemate osadega (hinge ja vaimuga) ei juhtu midagi - seega teadvus säilib ka peale surma - kui aga ollakse kinni vaid "maise loomise" kontseptsioonis, siis ei hakata kunagi mõistma paravõimete, surmajärgse elu ja teadvuse säilimise olemust (nagu vene "Selgeltnägijate tuleproovis" olevad skeptikud, kes kuulavad "suu lahti" selgeltnägijate täpseid kirjeldusi, suutmata mõista "kuidas nad seda küll teavad").
(selle postituse viimane muutmine: 12-10-2012 12:22 lahendused.)
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Balzzar
Vana kala

Postitusi: 496
Liitunud: Apr 2010
12-10-2012 13:07
Postitus: #46
RE: Teadvuse säilimine peale surma
(12-10-2012 12:10 )lahendused Kirjutas:  Mina mõistan ütlust "terves kehas on terve vaim" nii: kui vaim on tugev ja terve, siis loob selline vaim endale ka tugeva ja terve hinge

Minu arvates ikka regulaarne kehaline koormus, õige toitumine + tervislik eluviis tagab terve keha, mis võimendab ka mõttetööd. Kuidas saab üldse vaim haige olla? Smile
(selle postituse viimane muutmine: 12-10-2012 13:08 Balzzar.)
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
FurioN
Tavaliige

Postitusi: 141
Liitunud: Jun 2009
12-10-2012 13:38
Postitus: #47
RE: Teadvuse säilimine peale surma
(12-10-2012 13:07 )Balzzar Kirjutas:  
(12-10-2012 12:10 )lahendused Kirjutas:  Mina mõistan ütlust "terves kehas on terve vaim" nii: kui vaim on tugev ja terve, siis loob selline vaim endale ka tugeva ja terve hinge

Minu arvates ikka regulaarne kehaline koormus, õige toitumine + tervislik eluviis tagab terve keha, mis võimendab ka mõttetööd. Kuidas saab üldse vaim haige olla? Smile
Haige vaim võib-olla ei vali sellist eluviisi endale. Kõigepealt sa ju lood need asjad enda peas ja emotsioonide abiga jõuad ka tegudeni.
Pealegi kui mõtted/emotsioonid on väga negatiivsed pidevalt, siis need teod ei kanna ka suurt vilja, isegi kui sa saad sundima ennast neid tegema.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Müstik
Shambalas

Postitusi: 13,074
Liitunud: Oct 2004
12-10-2012 13:45
Postitus: #48
RE: Teadvuse säilimine peale surma
(12-10-2012 11:13 )vasamasa Kirjutas:  Terves kehas terve vaim ! , nagu öeldakse.
Kui keha on haige , siis ollakse masenduses ehk vaim on ka siis haige.
Kui keha on surnud ,on surnud ka vaim.

Üldjuhul ollakse masenduses kui hing on haige. Kui hing on haige, tekivad ka haigused.
Keha surm ei tähenda vaimu surma.

Ehk on see asi foorumis veel teadmata.
Nimelt tänapäeval tegeleb energeetilise käsitlusega holistika, mis baseerub nii füüsikaseadustel kui vaimsetel uurimustel.
Teaduse arenedes kasutatakse üha täiuslikumaid seadmeid, aparaate ja metoodikaid, mis võimaldavad uurida üha peenemaid energialiike (“peenenergiaid”), mis on seni tundmatud. Ka mõte ja intellekt on peened energiavormid, nad muutuvad kiiresti ja kergesti. Tänapäeval suudetakse juba fotografeerida mõtte ja tundevälju.
Kõik energiavormid on omavahel seotud ja mõjutavad üksteist.
Holistilises käsitluses on inimesel keerukas energeetiline struktuur, mille kohta esitatakse erinevaid kirjeldusi. Enamlevinud käsitlustes vaadeldakse inimest seitsmetasemelisena nimetades neid kas struktuuriüksusteks, tasemeteks, kehadeks, kihtideks, tasanditeks vms.
Need tasandid jaotuvad kolme suurde gruppi, - keha, hing ja vaim. Öeldakse, et inimene on kolme maailma kodanik. Oma keha kaudu kuulub ta maailma, mida ta ka oma meelte kaudu tajub; oma hinge kaudu ehitab ta enesele omaenda maailma (sisemaailma); oma vaimu kaudu avaldub talle maailma see osa, mis meelte ja mõistuse eest on varjatud.
Sama jutt, mida lahendusedki kogu aeg räägib, aga ehk saab nende tabelite kaudu rohkem arusaadavamaks:

http://www.hot.ee/l/loovusekool/Energeet...0mudel.htm

Maailm on täis lahendamata mõistatusi ja mõned neist on veel saladuslikumad, kui üldse osatakse ette kujutada.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Nielander
Questioning Everything

Postitusi: 3,623
Liitunud: Sep 2007
12-10-2012 13:51
Postitus: #49
RE: Teadvuse säilimine peale surma
(12-10-2012 12:10 )lahendused Kirjutas:  Mina mõistan ütlust "terves kehas on terve vaim" nii: kui vaim on tugev ja terve, siis loob selline vaim endale ka tugeva ja terve hinge

Eelmise Imelise Teaduse numbris oli pikk artikkel teemal kas trenn mõjutab inimese intelligentsust. Vastuseks oli, et mõjutab küll, kusjuures positiivselt ja päris suurel määral. Täpsemalt näis selle trenni juures ajule hästi mõjuvat just kõrgem pulss. Positiivseid, pea hetkelisi, tulemusi näis trenn andvat igas vanusegrupis inimestele. Rootsis ajateenistusse astunud noormeeste seas läbiviidud uuringus leiti lihtne seos füüsilise vormi ja intelligentsuse vahel - mida parem vorm, seda parem mõistus.

Inglise keelne lühikene arikkel samal teemal: http://www.livestrong.com/article/407361...crease-iq/
(12-10-2012 13:45 )Müstik Kirjutas:  Tänapäeval suudetakse juba fotografeerida mõtte ja tundevälju.

Kui sa viitad sellega Kirliani fotograafiale või nn "aurapiltidele", siis need on leitud ikkagi tulenevat fotografeeritava keha tuntud füüsikalistest omadustest, mille hulka ei kuulu mingisugused müstilised(müstilised, kuna paramaailmale meeldib teaduslikke termineid kasutada) väljad, energiad, kihid ja sagedused.

Wiki arikkel Kiriliani fotograafia teaduslikust uurimusest(kui wiki ei kõlba, siis vaadake ja lugege vastavaid viiteid), kus on öeldud, et enamus fotodele jäädvustunud värvidest, kurvidest, suurustest, jne on põhjustatud pildistava keha niiskusest. See mis üle jääb on pisut keerulisemad, kuid taaskord, tuntud füüsikaliste nähtuste poolt põhjustatud. Ja isegi kui leitaks, et fotodel on variatsioone, mida ei saa seletada praeguseks avastatud loodusnähtuste ja nende permutatsioonide abil, siis oleks ikkagi põhjendamatu oletada, et neid põhjustavad just need müstilised "tunde- või mõtteväljad".

"Aurafotograafiast" siin kusagil juba räägiti ja sai ka ise räägitud ning nii palju kui mina suutsin teemasse süveneda selgus, et ka selle tehnika puhul tekitavad erinevaid variatsioone, värve ja nende intensiivsust ikkagi kas tuntud loodusnähtused(peamiselt materjali füüsikalised omadused) või siis nende nähtuste tarbetu elektrooniline moduleerimine visuaalseteks piltideks.
(selle postituse viimane muutmine: 12-10-2012 14:08 Nielander.)

"Mida saab väita ilma tõenditeta, saab ka ilma tõenditeta kõrvale heita"
- Christopher Hitchens
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
tapsix
Bännitud

Postitusi: 847
Liitunud: Feb 2012
12-10-2012 15:42
Postitus: #50
RE: Teadvuse säilimine peale surma
Skeptikutele midagi, aga see ilmselt ei tõesta ka midagi, või tõestab....?
http://www.ohtuleht.ee/495600 .
"USA neurokirurg Eben Alexander langes meningiiti põdedes koomasse ning koges sel ajal asju, mida ta varem ei pidanud mingil juhul võimalikuks. Nüüd on mees veendunud, et teispoolsus on olemas ning pärast surma teadvus ei kao.
Mida kirurg nägi ja kuulis?

Nüüd on Alexander kindel, et surmaeelsed kogemused ning müstilised seisundid on olemas. "See, mida ma nägin ja kuulsin seal, kuhu ma sattusin, on täiesti uus maailm: maailm, kus me oleme palju enamat kui ajud ja kehad ning kus surm ei ole teadvuse lõpp, vaid pigem peatükk rännul mõõtmatus ruumis," kinnitab ta.

"Oma reisi algul olin kohas, mis oli täis pilvi. Suuri, kohevaid roosakasvalgeid pilvi, mis joonistusid teravalt sügaval mustjassinisel taeval. Pilvedest kõrgemal olid läbipaistvate olendite värelevad parved, mis kaardusid üle taeva, jättes enda taha pikki linditaolisi jooni," kirjeldas Alexander seda, mida ta koomas olles koges.

Olid need linnud või inglid? Mees jõudis hiljem meenutades järeldusele, et need olendid olid väga erinevad nendest, mida ta elades oli kogenud. "Need olid rohkem arenenud, kõrgemad vormid," rääkis Alexander.

Kirurgi sõnul oli ta kohas, kus aistingud toimisid hoopis teistmoodi, kui oleme harjunud. Veel hämmastavam – suuremal osal tema rännakust oli tal kaaslaseks noor naine. "Mäletan temast iga üksikasja. Ta rääkis minuga sõnu kasutamata. Tema sõnumis oli kolm osa: "Oled armastatud ja austatud, armastusega, igavesti". "Sul ei ole midagi karta" ning "Sa ei saa teha midagi valesti"."

Kirurg on öelnud, et oma koomakogemustest kõnelemisel on ta kohanud umbusklikku suhtumist nii oma arstidest kolleegide kui ka pereliikmete poolt.

"Tean väga hästi, kui ebatavalise ja uskumatuna see kõlab," rääkis Alexander. Samas kinnitas ta, et see oli sama tõeline või tõelisemgi, kui mis tahes muu elujuhtum – näiteks pulmapäev või ta kahe poja sünd.

Eben Alexanderi teispoolsuse kogemustest jutustav raamat "Proof of Heaven: A Neurosurgeon's Journey into the Afterlife" näeb trükivalgust sel kuul".
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Postita vastus 


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Elu peale surma. z3r0 c001 365 156,146 10-03-2020 14:30
Viimane postitus: Teloslane
  Elust enesest: elu pärast surma Alduuur 138 52,550 12-02-2020 11:48
Viimane postitus: Minaelan
  Linnud peale surma tulid hingele järgi? rez 56 36,696 10-04-2019 11:19
Viimane postitus: Ewa
  Kas kardad surma? yodalr 474 163,355 27-08-2018 20:35
Viimane postitus: kage
  Kontroll vaimu/hinge üle pärast surma? Põhjavalgus 20 15,581 04-11-2016 13:00
Viimane postitus: Müstik
  Kes meie eest otsustab peale surma roberdd 9 6,155 05-02-2016 20:38
Viimane postitus: positiivne
  Vanadekodu kass ennustab patsientide surma eksimatult alter 10 8,543 14-05-2014 18:17
Viimane postitus: Minaelan
  Paar küsimust hinge ja surma kohta. karmaw0rks 18 11,385 22-07-2013 17:49
Viimane postitus: Krt
  Tunnel enne surma. Surmalähedased kogemused. marduuhin 56 27,735 10-07-2013 04:07
Viimane postitus: pipp
  Hing peale Universumi lõppu Neiu 24 9,880 12-04-2013 11:37
Viimane postitus: Krt

Vali alamfoorum:


Kasutaja(d) vaatamas seda teemat: 1 külalist

gro.bew-arap[tä]bew-arap | Para-web | Tagasi üles | Tagasi sisu juurde | Mobile Version | RSS voog