Küsitlus: Kas sinu arvates teadvus säilib peale surma?
Jah
75.00%
54 75.00%
Ei
25.00%
18 25.00%
Kokku 72 häält 100%
* Hääletasite antud valiku poolt. [Näita tulemusi]

  •  Eelmine
  • 1
  • ...
  • 4
  • 5
  • 6(current)
  • 7
  • 8
  • Järgmine 
Teema hinnang:
  • 2Hääli - 5 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Teadvuse säilimine peale surma
(06-12-2014, 14:34 )Minaelan Kirjutas: [i]Anita: [b]Mul oli vähk – lümfivähk, mis oli laienenud minu kehas üsna kaugele.

Kui ma jõudsin haiglasse, ütles arst, et on liiga hilja, et käes on minu viimased tunnid ja tõenäoliselt ei tule ma üldse koomast välja.

Anita Moorjanist.
Anita ootamatule ärkamisele koomast järgnes kiire paranemine, mida arstidel oli raske selgitada. Viie päevaga olid kasvajad kahanenud 70%, viis nädalat hiljem lahkus naine haiglast juba täielikult vähist vabana. Kuidas aga sellise kogemuse järel naaseda oma tavaellu? Moorjani seisis silmitsi olukorraga, et tema maailmavaade oli täielikult muutnud - muu hulgas tema suhtumine füüsilisse kehasse ja haigustesse.

Meie maailmas on nii palju asju, mida me ei näe ega tunne, kuid see ei tähenda, et neid ei oleks olemas.

Sinu teadvuse suund määrab su reaalsuse

Selle kujuteldava taskulambi valgusvoog on sinu teadvelolek - see, millele sa oma valgusvihu pöörad, saab sinu reaalsuseks. Võib-olla on otse sinu nina all veel midagi, aga kui su taskulamp ei näita sellele valgust, ei ole sul sellest vähimatki aimu.

http://alkeemia.delfi.ee/mystika/sumjate...d=74658169


Vasta
Ehk on hoopis see, mida seal koos nähakse , suguvõsa õppetunnid ? Kuna informatsioon ju ei kao kuhugi, ja on inmesi, kes on suutelised sinna välja sisenema, siis nähaksegi eelnevaid hetki . Neid hetki, mis kellegile on kannatusi valmistanud. ja mis lahkumise hetkel minejatel südamele on jäänud ?
Vasta
(05-04-2018, 19:11 )Minaelan Kirjutas:
(05-04-2018, 19:03 )olematu Kirjutas: Ehk on hoopis see, mida seal koos nähakse , suguvõsa õppetunnid ? Kuna informatsioon ju ei kao kuhugi, ja on inmesi, kes on suutelised sinna välja sisenema, siis nähaksegi eelnevaid hetki . Neid hetki, mis kellegile on kannatusi valmistanud. ja mis lahkumise hetkel minejatel südamele on jäänud ?

Kuidas nüüd võtta. Kui Michael Newtoni raamatuid tõeks võtta https://www.raamatukoi.ee/cgi-bin/index?...&otsi.y=13

...siis pole suguvõsa üldse järgmises elus oluline, sest sünnid uuesti uuel maal...riigis, suguvõsas jne...et uuemaid ja paremaid kogemusi omandada. Ma ise ka ei tahaks enam eestlasena eestlaste hulgas, külmal maal jne sündida... ega ka sellel planeedil...tõesti Laugh. Kuid, kas meil on erilisi valikuid, eks seda näeme/kuuleme, kui teispoolsusesse jõuame... järjekordselt.

Mina ei tule tagasi ei siia ega ka kuskile mujale . Bleh
Vasta
Kõige kõrgem & püsivam kiht on igavikuline vaim, ehk tervikolemus - ta säilib kehastuste üleselt - kuid kõik jämedamad peenkeha kihid on surelikud, ehk vastavate kihtide teadvused ei säili igavikuliselt (mida jämedam peenkeha kiht, seda kiiremini ta laguneb peale surma).

Kihtide loetelu peenemast (vaimust) kuni jämedamani (füüsilise kehani):
1) Igavikuline keha, ehk vaim/tervikolemus/atma (kestab igavesti).
2) Loojalik keha, ehk budhi (kestab kümneid tuhandeid aastaid peale põhjusliku keha surma).
3) Põhjuslik keha, ehk kausaalne keha (kestab tuhandeid aastaid peale mentaalkeha surma).
4) Mentaalne keha, ehk manas (kestab sadu aastaid peale tunde keha surma).
5) Tunde keha, ehk astraalne keha (kestab kümmekond aastat peale eeterkeha surma).
6) Eeterlik keha, ehk energiakeha (kestab ca 40 päeva peale lihakeha surma).
7) Füüsiline keha, ehk lihakeha (sureb "elu lõpus" ära).

Seega saaks rääkida 6-st erinevast "surmast" (jämedamast peenemaks):
a) Füüsilise keha surm: 7 eraldub 6-5-4-3-2-1 küljest (viimane hingetõmme).
b) Eeterkeha surm: 6 eraldub 5-4-3-2-1 küljest (põletusmatus, ehk Toonela jõe ületamine).
c) Tunde keha surm: 5 eraldub 4-3-2-1 küljest (Elüüsium, ihade-kirgede purgatooriumi läbimine).
d) Mentaal keha surm: 4 eraldub 3-2-1 küljest (Devachani mentaalse paradiisi läbimine).
e) Põhjusliku keha surm: 3 eraldub 2-1 küljest (pühakute haldjaliku paradiisi läbimine).
f) Loojaliku keha surm: 2 eraldub 1 küljest (loojaliku Budhi paradiisi läbimine: ollakse Nirvaanas, ehk kehastuste rattast väljas: kõikvõimalikud elukogemused on olemas, ning vaimul/tervikolemusel puudub igasugune tõmme uute maiste kehastuste järele).

Paljudel on maine elu nö "pooluses", ehk nad peavad uuesti kehastuma tunde & mentaali tasakaalustamata pooluste tõttu (ühes elus oled õgard -> järgmises elus pead olema anoreksik; ühes elus oled sadist -> järgmises elus pead kannatama; ühes elus oled joodik -> järgmises elus pead olema karsklane, jne, jne).

St paljud ei jõua oma "peenkehade surmadega" kunagi igaviku piirile, kuna astuvad mingisse "pooluselisse ämbrisse", ning suunatakse karmaliste printsiipide poolt uude kehastusse (kohustusega kreenis olev poolus tasakaalustada).

Ühesõnaga maine elu tuleks elada "pooluste vabalt": ehk pidavalt enda peenkehasid nö "puhastada" (kui näed endas mingit kreeni/poolusesse kaldumist, siis tuleb see juba maises elus tasakaalustada: nii oledki pühak).

------

Siin on mitmed mõista andnud, et nad ei kavatse enam kehastuda (VS, Olematu, Eithea, jne) - kuid see eeldaks neil kõikvõimalike põhjuslike & loojalike elukogemuste täitumist: igatahes mina olen neis kõigis näinud mitmeid tühimike põhjuslikes & loojalikes kihtides, ehk vaim/tervikolemus "viskab" nad uutesse kehastustesse ilmselgelt tagasi (räägime tuhande aasta pärast uuesti Smile ).
Vasta
Ja oi kui Sa teaks, mida mina Sinu juures näinud olen Laugh...Aga sellegipoolest ei räägi me 1000 aasta pärast uuesti .
Vasta
Olematu, ma ei väidagi, et mul oleks täielik elukogemuste täituvus, ning järgmiseid kehastusi mul pole.

Pigem olen ma läbi mõelnud & kirja pannud mõningad kehastumisi puudutavad üldised aluspõhimõtted - analoogia toidupoega (kehastustest saab elukogemusi, toidupoest saab toitu): olen mingi sooduspakkumiste reklaam-voldiku koostanud, kuid kõiki reklaamitud tooteid pole veel ise järgi proovinud (a'la ei oska isiklikest kogemustest öelda, mis maitsega on 1.99 hinnaga hernesupp ja 0.49 hinnaga leivapäts).

------

Siiski oleks huvitav millise aluspõhimõtte pealt üritab Olematu kehastuste ringist väljuda?
Castaneda õpetused viivad pimeda järgimise korral eelmise kirja punktini d (peenkehade surm mentaalse keha äraheitmiseni), või ideelise pühendumise korral punktini e (peenkehade surm põhjusliku keha äraheitmiseni).
Siit ka "ennustus", et hiljemalt tuhande aasta pärast oled kehastustes tagasi. Smile

Samas on kehastuste juures ka teatud bänn-erandeid (a'la ulatuslik looduse reostamine), kuid see pole kehastustest väljumine (vaim ei taha enam kehastuda), vaid kehastuste bänn (vaim tahaks arenemiseks kehastuda, kuid Planeet ei luba enam).

Ikkagi: millise aluspõhimõtte pealt üritavad siinsed isiksused kehastustest väljuda?
Vasta
Tegelikult meeldivad mulle Aristophanese ja Krishnamurti maailma nägemused. Ja nii kaua kui Sina teiste peaga mõtled, oled Sa tõesti tagasi siin maailmas .

Aga igaühele oma, eks ? Sinu lahkel loal ma nüüd eemaldun. Mul on huvitavamatki teha .
Vasta
Leidsin väga huvitava video kus füüsik ja konstruktor kirjeldab, mis juhtuma hakkas kui ta kliinilises surmas oli. Seal korraldas ka katseid, lahendas ära tähtsa tööalase probleemi, mida ärkvel olles kahe aasta jooksul polnud võimeline tegema, jne. See meenutas mingis mõttes N.Tesla tegemisi. Küsimuseks jääb- kes me oleme ja kus?
Aru saamiseks vaja vene keelt osata.
https://youtu.be/RDmBg1ttyg0
Vasta
Olen nõus kõige sellega, mida siin videos räägitakse.
https://www.youtube.com/watch?v=RDmBg1tt...e=youtu.be
Lisan omalt poolt veel ühe video. See täiustab eelmest videod.
https://www.youtube.com/watch?v=5cxr7wyu4oc
Aru saamiseks on vaja vene keelt osata.
Omalt poolt lisan veel.
Alustan küsimusega.
Aga - miks ma siia maailma olen sündinud? Mis on elu kui sellise mõte? Mis on elu kui sellise eesmärk? Missugune on see sõnum – mis on jumala kuningriigist, siia materiaalsesse maailma on saadetud?
Tuleb endal vastata.
Siia ilma sünnitakse ainult selleks – et täiustada oma hinge. Ainult läbi materiaalse generaatori (keha) on võimalikk oma hinge täiustada.
Mõeldes ja tehes teistele head – täiustamegi oma hinge.
Mõeldes ja tehes teistele halba – lammutamegi oma hinge.
Pärast materiaalse keha surma, tuleb hingel kõik oma patud, ise ära kustutada. Selleks kulub kaks korda rohkem headuse jõudu, kui on selle patu suurus. Igaüks vastutab siiski – AINUISIKULISELT – oma selles elus tehtud pattude eest. Järgmises elus omandatavate vaimseta ja ja füüsiliste võimete näol. Aga: Vaba valik saab olla vaba ainult siis, kui täiesti täpselt teatakse, missuguseid tagajärgi, selle inimese mõte, või tegu, temale enesele tulevikus, ning järgmises elus kaasa toob.
Nüüd peaks kõikkidele arusaadav olema – miks siia ilma sünnib järjest rohkem ja rohkem, alaarenenud ja vaimsete puuetega inimesi.
See ongi sõnum – jumala kuningriigist. Täiustage oma hinge, kuni te saate jumala sarnaseks! Sest ainult hing on igavene.

Ka kiirkorras on oma hinge võimalik täiustada. Juhend on siin.
http://www.para-web.org/showthread.php?tid=6813

Jumala kuningriigist saadud sõnumi pikem lahtiseletus on siin.
http://www.para-web.org/showthread.php?tid=5622
Arvan et see ongi tuleviku filosoofia.
Vasta
"Aga - miks ma siia maailma olen sündinud? Mis on elu kui sellise mõte? Mis on elu kui sellise eesmärk?"
Novat...selles esimeses küsimuses peitubki viga ja sealt tulenevad vastused on valed. Mitte keegi pole sündinud. See kes nii küsib on lihtsalt mõte kuna ta pidevalt tekkib ja kaob (sureb).
Bioloogilisel elul ei ole mingit nö mõtet. Siin toimub „sassiajamine“ evolutsiooni ja Jumalaga. Jumal annab Kõigele Elu, päris Elu siis. Kas mõte omab ilma Teadvuseta kuskil Olemust? Ei. Kas mõte ja Teadvus on siis kuidagi lahus? Ei.
No näitena...aknast kostuv koera haukumine. Kus see asub? Teadvuse sees. Kas Teadvuse ja koera haukumise vahel saaksime tõmmata joont? Alguses küll....Vaatleja ja kogetav. Aga kui lähme sügavamale, siis kas ilma Üheta saaks olla teist?...Smile
Vasta
(12-12-2019, 17:21 )Q11 Kirjutas: "Aga - miks ma siia maailma olen sündinud? Mis on elu kui sellise mõte? Mis on elu kui sellise eesmärk?"
Novat...selles esimeses küsimuses peitubki viga ja sealt tulenevad vastused on valed. Mitte keegi pole sündinud. See kes nii küsib on lihtsalt mõte kuna ta pidevalt tekkib ja kaob (sureb).
Bioloogilisel elul ei ole mingit nö mõtet. Siin toimub „sassiajamine“ evolutsiooni ja Jumalaga. Jumal annab Kõigele Elu, päris Elu siis. Kas mõte omab ilma Teadvuseta kuskil Olemust? Ei. Kas mõte ja Teadvus on siis kuidagi lahus? Ei.
No näitena...aknast kostuv koera haukumine. Kus see asub? Teadvuse sees. Kas Teadvuse ja koera haukumise vahel saaksime tõmmata joont? Alguses küll....Vaatleja ja kogetav. Aga kui lähme sügavamale, siis kas ilma Üheta saaks olla teist?...Smile
Ära aja paska, sry Smile

Vasta
"Ära aja paska, sry"
Vabandust, kuid ma ei ole siiamaani lugenud ega kuulnud et Valgustunud räägiksid erinevat "juttu".....Smile
Vasta
Just sattusin kenale fraasile: Elu on keha ja hinge randevuu. (neile kes eesti keeles pole kodus: randevuu - kohtamine, kohting, trehvunks...)
Vasta
"Just sattusin kenale fraasile: Elu on keha ja hinge randevuu. (neile kes eesti keeles pole kodus: randevuu - kohtamine, kohting, trehvunks...)"
Enamvähem jah võiks nii väita....aga "hing" ei ole objekt...tõenäoliselt siin toimub Mina seostamine objektiga. Eraldiseisva hinge olemasolu on ikkagi veel "laine" pidamine tormisel merel kuidakski muutumatuks minaks.
Ainult Üks Mina eksisteerib (panen siia jälle oma traditsioonilise väite)...Smile
Vasta
(12-12-2019, 21:26 )Q11 Kirjutas: "Just sattusin kenale fraasile: Elu on keha ja hinge randevuu. (neile kes eesti keeles pole kodus: randevuu - kohtamine, kohting, trehvunks...)"
Enamvähem jah võiks nii väita....aga "hing" ei ole objekt...tõenäoliselt siin toimub Mina seostamine objektiga. Eraldiseisva hinge olemasolu on ikkagi veel "laine" pidamine tormisel merel kuidakski muutumatuks minaks.
Ainult Üks Mina eksisteerib (panen siia jälle oma traditsioonilise väite)...Smile
Põrutad täiega puusse!
HING on objekt! See on aktsioom. Paljud väidavad et sünnivad siia ilma selleks et saada kogemusi. Aga see ongi see, et täiustada hinge. Kui Hing ei oleks objekt, ei oleks ka hinge võimalik täiustada, ega saada kogemusi. Kui sa väidad et sinu hing ei ole sinu jaoks objekt, anna ta mulle. Küll ma talle rakenduse leian.
Vaim on aga seesama ollus, kelle sees me elame ja kellest me kedagi teeme. Astrofüüsikud ütlevad vaimu kohta; tume aine. Tume aine , või vaim on tõesti igavene.

Vasta
„Kui sa väidad et sinu hing ei ole sinu jaoks objekt, anna ta mulle“
Aga palun võta...ega Mina sellest vähemaks jää...on Tal Hing või mitte.Smile
No näitena...
Kujutame ette Lõpmatut Ookeani, millel pole ei algust ega lõppu. Ainuke millest Ookean koosneb on vesi. Ei ole seal taimi ega kalu. Selle Lõpmatu Ookeani peal vahutavad Lained. Üks suurem kui teine. Need Lained omavahel endid võrdlevad, võitlevad, mõtlevad...neil on lootus...kuskile „jõuda“, sest nad kujutavad ette, et nad on keegid ja liiguvad kuhugile...Tulevikku.
A mis on Tegelikult? Kõik need lained koosnevad veest, sellest samast Lõputu Ookeani olemusest. Neil pole mingit iseolekut. Lihtsalt Lained kujutavad seda ette, et nad on Keegid. Ja nad ei liigu kuskile.
Nagu meie inimestena näeme üksteist ja objektimaailma.
Nüüd keegi kaval võiks küsida „oot-oot...kuidas saavad olla Lained niisama sellel Lõputul Ookeanil, tuult ju seal pole kuna see Lõputu Ookean on ainuke mis eksisteerib?“
Vastus sellele on, et samamoodi nagu peegelsile veepind on Tema olemus nii ka mässavad Lained. Veel pole seal mingit vahet. Ehk Teadvus ja Objektimaailm on omavahel seotud nagu ekraan ja film.
Veel Kavalam võiks edasi küsida „eee....a kuule mispärast see Lõputu Ookean ülepea eksisteerib, mis mõte sel on?“
Sellele on vastus – niimoodi saab küsida vaid mõte...see Ookean ei eksisteeri nii nagu Lained (objektid), mida ainult mõte on võimeline registreerima.
Ja niipalju kui mina tean pole ükski müstik või Valgustunu öelnud muud sellele küsimusele kui – „Jumalast kaugemale minna on võimatu“...Smile

aa...ma ei märganud, et küsitlus on...Tähendab see küsimus "Kas teadvus säilib peale surma?" on iseenesest vale....Kui merelaine jõuab randa ja seal lõpetab oma laine olemuse kas vesi millest see laine koosnes sureb??...Smile
Vasta
Mina aga küsiksin hoopis nii; Kas vesi on KES või MIS??? Igal vee aatomil on oma energeetiline kood. Kui seda muuta ühe ühiku võrra, ei saa me seda nimetada enam veeks. Sama kehtib ka inimesega. Selleks et ma saaksin oma saadikud, sinu hinge järele saata, vajan ma sinu pilti. Ning koordinaate kus sa asud. Tühjalt ei maksa tuusteldada. Protseduuriga alustame kevadel.
Senika aga vaata see video mitu korda lõpuni. Siin räägivad inimesed, kes on kliinilise surma üle elanud. Arstid püüavad sellele nähtusele anda teaduslikku põhjendust. Ka surnust tagasi pöördunud püüavad selgusele jõuda, mi nendega tegelikult toimus. Miks nad on järsku saanud selgeltnägemise võimed. Minu poolt välja töötatud juhendi alusel, ei ole vaja läbida kliinilist surma, et saavutada sarnaseid võimeid. Kõik see on saavutatav ka täie teadvuse juures.
https://www.youtube.com/watch?v=dG3L9rMARQc
Video vaatamiseks on vaja vene keele oskust.

Vasta
Otsapidi seotud, panen siia teemasse need lood. 5 osa järjejutuna kuulatav, Stefan Klein'i raamatust Aeg - aine, millest koosneb elu.
https://vikerraadio.err.ee/1007074/jarje...sneb-elu-1
Vasta
Mina aga küsiksin hoopis nii; Kas vesi on KES või MIS???
Ei Sa ei saanud päris täpselt aru. See Lõpmatu Ookean oli näide Teadvusest. Ükski näide ei saa anda Teadvusest 100% arusaama. Aga kui Sa mõtlesid, et kas Teadvus on kes või mis, siis...hmm no võiks samamoodi küsida kas Jumal on Kes või Mis. Ta on ainuke Reaalsus, mis eksisteerib...niiet nii küsimust esitada nagu ei saaks.
Minu poolt välja töötatud juhendi alusel, ei ole vaja läbida kliinilist surma, et saavutada sarnaseid võimeid“
Aga mispärast Sa sellist juhendit jagad? Kaugeltki kõik inimesed ei ole ju head nagu me teame...Smile
Vasta
Q11 - Lõputu Ookean on heal juhul vaid sinu ainuke RRReaalsus, mida saad endale uhkelt põristada. Aga kui Lõputu OOkean kuivab ära, jääb alles Lõputu Kõrb. Kas siis Lõputu Ookean osutub seetõttu kohe ebareaalseks?
Vasta
„Aga kui Lõputu OOkean kuivab ära“
No sõnadega saab tuua ainult osutamisi. Sa pimedus ka nagu võtsid selle näite pärisena. Et Lõputu Ookean kuivab ära ja jääb Lõputu Kõrb? Heaküll aga siis tekkib ju küsimus kumb see Päris Mina on, kas Ookean või Kõrb. Kahte Mina (erinevat Teadvust) pole olemas.
Või ...kui Hetk kaob kas siis tekkib Mittehetk?...Smile
Vasta
Ei võtnud seda näidet ma "pärisena". Küsimus oli pigem teadvuseseisundite muutumises. Miks eeldada et kuskil asub üldse üks ja päris Teadvus? Mina lihtsalt ei vaja ega eelda seda! Kas võiks olla hoopis nii, et nii Kõrb kui ka Ookean jne. on kõik teadvuse kandjad ehk sama kuid natuke erinev teadvus kõik?
Vasta
„Miks eeldada et kuskil asub üldse üks ja päris Teadvus?“
No esiteks Teadvus Sa Isena oledki.
Teiseks...oled Sa kogenud Teadvuse muutumist või kadu?...Smile
Vasta
Asi just ongi teadvuse muutumises... suure algustähega või mitte ei oma tegelikult mingit tähtsust! Lokster võib kindlasti sulle pikemalt pajatada näiteks šamaanide muutunud teadvuse seisunditest.
Vasta
Tajude muutumises....mitte Teadvuse....Smile
Vasta
  
  •  Eelmine
  • 1
  • ...
  • 4
  • 5
  • 6(current)
  • 7
  • 8
  • Järgmine 


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Elu peale surma. z3r0 c001 381 207,675 04-01-2022, 23:10
Viimane postitus: Kahvanägu
  Elust enesest: elu pärast surma Alduuur 138 74,637 12-02-2020, 11:48
Viimane postitus: Minaelan
  Linnud peale surma tulid hingele järgi? rez 56 46,863 10-04-2019, 11:19
Viimane postitus: Ewa
  Kas kardad surma? yodalr 474 197,607 27-08-2018, 20:35
Viimane postitus: kage
  Kontroll vaimu/hinge üle pärast surma? Põhjavalgus 20 19,233 04-11-2016, 13:00
Viimane postitus: Müstik
  Kes meie eest otsustab peale surma roberdd 9 7,826 05-02-2016, 20:38
Viimane postitus: positiivne
  Vanadekodu kass ennustab patsientide surma eksimatult alter 10 10,474 14-05-2014, 18:17
Viimane postitus: Minaelan
  Paar küsimust hinge ja surma kohta. karmaw0rks 18 14,629 22-07-2013, 17:49
Viimane postitus: Krt
  Tunnel enne surma. Surmalähedased kogemused. marduuhin 56 32,288 10-07-2013, 04:07
Viimane postitus: pipp
  Hing peale Universumi lõppu Neiu 24 13,389 12-04-2013, 11:37
Viimane postitus: Krt

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
2 külali(st)ne

Expand chat