Küsitlus: Kas sinu arvates teadvus säilib peale surma?
Jah
75.00%
54 75.00%
Ei
25.00%
18 25.00%
Kokku 72 häält 100%
* Hääletasite antud valiku poolt. [Näita tulemusi]

  •  Eelmine
  • 1
  • ...
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7(current)
  • 8
  • Järgmine 
Teema hinnang:
  • 2Hääli - 5 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Teadvuse säilimine peale surma
Ahah, väga huvitav, ja sul muidugi õnnestus neid teineteisest kuidagi eristada. Või seda lihtsalt ütlevad "kõik maailma valgustunud"?
Vasta
Ei...taju ei saa olla ilma Teadvuseta...Nagu selle Lõputu Ookeani näite juures... Lained (tajud) ei ole mitte kuidagi Ookeanist (Teadvusest) erinevad. Lihtsalt Tema olemus on nii "veepeal olevad lained" kui "vetesügavuses" olev Vaikus.
Ja see on näide....mitte nüüd üksühele seda mõista....Smile
Vasta
Kas võib olla võimalik, et meie hinged sealt kusagilt kõrgelt kasutavad maa inimeste kehi ning omakorda tulnukad sealt kusagilt kasutavad meie hingestatud kehi omade asjade mõjutamiseks?
Vasta
"Kas võib olla võimalik, et meie hinged sealt kusagilt kõrgelt kasutavad maa inimeste kehi ning omakorda tulnukad sealt kusagilt kasutavad meie hingestatud kehi omade asjade mõjutamiseks?"
Oleneb mida mõelda mõjutamise all. Kuna objektimaailmas pole vaba tahet....siis väljaspoolt seda mõjutada ei saa keegi. Sest seal pole lihtsalt kedagi. Aga Päris Mina on mõjutamatu...objektimaailm on lihtsalt üks Tema olemustest...Smile
Vasta
Kes või mis on see päris Mina? Mis on tema kooslus, algläte, eluiga ja eesmärk? Miks ta on mõjutamatu?
See Sa ise oledki. Ta ei koosne mitte millestki, puudub algläte, kuna Ta pole kunagi sündinud, Tal pole aega ja sealt tulenevalt eluiga...Tema eesmärk? Jumalal pole eesmärki. Mõjutamatu on Ta selletõttu kuna peale Tema ei ole mitte midagi...võiks öelda - Päris Mina (Jumal) on väljaspool midagit ja mittemidagit...need mõlemad on Temas...ehk Sinu sees...Smile
Vasta
(14-12-2019, 20:02 )Q11 Kirjutas: Kes või mis on see päris Mina? Mis on tema kooslus, algläte, eluiga ja eesmärk? Miks ta on mõjutamatu?
See Sa ise oledki. Ta ei koosne mitte millestki, puudub algläte, kuna Ta pole kunagi sündinud, Tal pole aega ja sealt tulenevalt eluiga...Tema eesmärk? Jumalal pole eesmärki. Mõjutamatu on Ta selletõttu kuna peale Tema ei ole mitte midagi...võiks öelda - Päris Mina (Jumal) on väljaspool midagit ja mittemidagit...need mõlemad on Temas...ehk Sinu sees...Smile

Leidsin ise ka, et on vaja targemalt küsida Smile Kusjuures puul on teadvus olemas, samuti ka loomadel ja kividel, kuid inimene ei adu seda.

(25-11-2019, 17:09 )Q11 Kirjutas: Minal pole minevikku. Ta On koguaeg.
Puu ei ole endast teadlik, seeneniidistik pole endast teadlik....ja inimene ei oma teadvust.
Teadvus või Mina või Hetk või Jumal ainukesena On.
Aga kus Ta asub?...Noh....kus siis „asub“ Hetk (Mina)?...Võibolla mõni targem oskab seletada....Smile
Vasta
"Kusjuures puul on teadvus olemas, samuti ka loomadel ja kividel, kuid inimene ei adu seda."
See on panpsühhism kui nii väidad. See algab kõik sellest, et me arvame inimese olevat Teadlik...sealt edasi loomad, linnud, kalad, taimed, kivid....kuni selleni, et universum on Teadlik. Viga on algpostulaadis...et nagu mina inimesena olen Teadlik....ei ole. Teadvus on teadlik ainult iseendast.....Smile
Vasta
(14-12-2019, 20:12 )Q11 Kirjutas: "Kusjuures puul on teadvus olemas, samuti ka loomadel ja kividel, kuid inimene ei adu seda."
See on panpsühhism kui nii väidad. See algab kõik sellest, et me arvame inimese olevat Teadlik...sealt edasi loomad, linnud, kalad, taimed, kivid....kuni selleni, et universum on Teadlik. Viga on algpostulaadis...et nagu mina inimesena olen Teadlik....ei ole. Teadvus on teadlik ainult iseendast.....Smile

Jah, kogu ilm on hingestatud.
Vasta
Q11- Saan õigesti aru, et sinu arvates Ookeani lainetuses teadvuse seisundid ei muutu, muutuvad vaid tajud?
Vasta
"Saan õigesti aru, et sinu arvates Ookeani lainetuses teadvuse seisundid ei muutu, muutuvad vaid tajud?"
No...kas seal Ookeani sügavuses vee(Teadvuse) olemus ja vahutava Laine sees oleva vee(Teadvuse) olemus on erinev?...Smile
Vasta
(14-12-2019, 20:21 )Q11 Kirjutas: No...kas seal Ookeani sügavuses vee(Teadvuse) olemus ja vahutava Laine sees oleva vee(Teadvuse) olemus on erinev?...Smile

Kas pole siis? vastust teab vaid kõiksuse valdaja. Sina see kahjuks pole. Smile
Vasta
"Kas pole siis? vastust teab vaid kõiksuse valdaja. Sina see kahjuks pole. "
Täitsa õige, ükski indiviid ehk mõte (Laine) see pole....Smile
"Mis võimed ja oskused on indiviidil? Ja kes teda juhendab või mõjutab?"
No naljaga pooleks võiks ju vastu küsida, mis võimed ja oskused on sipelgal ja kes teda juhendab või mõjutab?...Smile
Arvaksid, et inimene on midagi muud....paremat....suuremat? Ja tähtsamat, et teda keegi tahaks mõjutada?...Smile
Vasta
(14-12-2019, 20:21 )Q11 Kirjutas: No...kas seal Ookeani sügavuses vee(Teadvuse) olemus ja vahutava Laine sees oleva vee(Teadvuse) olemus on erinev?...Smile
Aga miks mitte, võib olla on sama ja ühtlasi väga erinev?
Vasta
"Aga miks mitte, võib olla on sama ja ühtlasi väga erinev?"
Kuidas Ookeani(Teadvuse) põhiolemus, näites vesi saaks olla siis erinevates kohtades erinev?...Smile
Ookeani pealispinna lained loomulikult on....üks suurem, teine väiksem...naiselikum, mehelikum, sina, mina...tema...jne....Smile
Vasta
(14-12-2019, 22:52 )Q11 Kirjutas: "Aga miks mitte, võib olla on sama ja ühtlasi väga erinev?"
Kuidas Ookeani(Teadvuse) põhiolemus, näites vesi saaks olla siis erinevates kohtades erinev?...Smile

Kuidas inimesi kehastav olemus saab olla erinev, kuigi ta toimetab siinses foorumis justkui parahuvi küsimuses?
Vasta
Parahuvi on väga lai mõiste....teemasi on siin seinast seina. Samas nagu ka huvilisi...Smile
Vasta
Q11
Vaata see video, ilmtingimata läbi!! Siit saad sa paljudele oma küsimustele vastuse. Või vähemalt paneb sind, nende üle teisiti mõtlema. Kui sa ainult oskaksid loogiliselt mõelda. Milles ma kõvasit kahtlen. Või tegeled sa ainult kuke lüpsmisega?
https://www.youtube.com/watch?v=4U4He9l5hK4
Arusaamiseks on vajalik vene keele oskus.
Vasta
Teema alguseks oli küsitlus: "kas teadvus säilib peale surma?"

Teadvus säilib mõned minutid peale surma, kas see aga hajub hiljem, me ei tea.

Southamptoni ülikooli teadlased on leidnud tõendeid, et teadlikkus jätkub vähemalt mitu minutit pärast kliinilist surma, seda on varem peetud võimatuks. https://bioethics.georgetown.edu/2015/07...published/
Uuringu juht oli Sam Parnia, täiesti arst, mitte mingi uhhuu-tüüp.
Tegu pole kõige uuema uudisega, vaid juba aastast 2014.

Uuriti üle 2000 südameseiskumise üle elanud patsiendi. 46%-l oli mälestusi teemadel: hirm; loomad-taimed; ere valgus; vägivald-tagakiusamine; deja-vu; perekond; 9%-l oli NDE-sid, samas kui 2% kirjeldasid nende elustamisega seotud sündmuste nägemist ja kuulmist. Ühel neist oli tõestatud teadlikkuse periood, mil seda ei oleks praeguse paradigma kohaselt saanud olla.
Tsitaat:CA /südameseiskumise/survivors commonly experience a broad range of cognitive themes, with 2% exhibiting full awareness. This supports other recent studies that have indicated consciousness may be present despite clinically undetectable consciousness.
https://www.resuscitationjournal.com/art...4/fulltext
Uuring ilmus ajakirjas "Official Journal of the European Resuscitation Council" https://www.resuscitationjournal.com/, mis ma oletan, on igati tasemel teadusajakiri. Antud uuringu täiemahulise lugemise eest küsitakse 36 USD, kindlasti ei ole see kerge lugemine ja lugeda oskavad seda ainult arstid.

Sam Parnia on kirjutanud ka mõned populaarteaduslikud raamatud, kuid eesti keeles veel minu teada pole ilmunud.

Loomulikult on Sam Parnia saanud ka kriitika osaliseks.
Vasta
Teadvus on hävinematu (ma võtan siin puhtalt enda teooria jutuks...)
Siin tuleb mängu eeterkeha (Hing), mis kannab endas mälu, mis pärineb eelnevatest eludest. Hing- sattudes füüsilisee kehasse jagab selle mälu rakkude vahel laiali, mis hakkab siis läbi rakkude võtma vastu uusi impulsse- uusi kogemusi, mis salvestuvad jällegi Teadvusesse.
Ja kuna tegelik teadvus on meil kõigil tegelikult üks, siis ärganumad inimesed, kes vibreerivad ühel sagedusel, saavad vahetada informatsiooni telepaatiliselt.
Aga siis kui kõik peaksid korraga ära kaduma, siis ma ei tea, ma arvan, et oleme jälle kiviajas tagasi... kui keegi järge ei hoia!?
Panin ennast mõtlema...
Vasta
hävimatu jah, ja kõigil kamba peale ühine ka - siin on tegelikult juttu "ühest" 10 astmel 1024 kvantbitti omavast "arvutist", mis kogu meie maise värgi kokku kirjutab.
no ei tule meelde ja ma ei viitsi selle masina taktsagedust otsima hakata wink
Vasta
TTT
(23-04-2020, 11:15 )TTT Kirjutas: hävimatu jah, ja kõigil kamba peale ühine ka - siin on tegelikult juttu "ühest" 10 astmel 1024 kvantbitti omavast "arvutist", mis kogu meie maise värgi kokku kirjutab.
no ei tule meelde ja ma ei viitsi selle masina taktsagedust otsima hakata wink
No-nih... mul korraks tekkis huvi, aga siis tekkis küsimus, kas see “üks” masin ei ole mitte meie “Universum” mille “Emaplaadil” me asetseme?
Vasta
Miks kõik arvavad, et midagi siin universumis on püsivat? Hing? Ehk peenkeha? Kui vee tilk kukub merre ta ei kao vaid liitub merega. Sama ka "hingega". Igal reeglil on erandid nii ka siin, kui eluaegse treeninguga on seda energiakeha tugevdatud siis ta ei lagune nii kergesti ja võib suures osas vastsündinusse minna ....nii Dalai laama leitaksegi. Või kusagil teises tähelepanus ennast säilitada mingi aeg. Alati on vaja seda keha energiaga täita, siin maapeal on toit, vesi, õhk. Ilma õhuta oled varsti kutu, veeta pead kauem vastu ja alles toiduta kuu või kaks. Sama ka mujal, kui ei leia "toidet" laguned. See teema on sellepoolest huvitav ,et inimene tahaks oma MINA säilitada, see on võimatu. Vähemalt sellisel kujul kui tavakodanik oma mina mõtleb. Maagid ja šamaanid kõrgeimatel astmetel on isetud, tavamõistes nad enam pole inimesed vaid olendid ja alles siis on mingi lootus säilitada oma tunnetust. Mitte seda soovide ja ihadega küllastunud tavainimese mina. Tavainimene ka TAHAB JA LOODAB millegile ja seetõttu ongi usundid kus papid ja preestrid pakuvad "lohutust".....muidugi vastava tasu eest. Ja kui vähe maksad, elad kõlvatut elu lähed põrgu....maksad aga korralikult ja oled "vaga" saad taeva! Nii lihtne see ongi....või eksin?
Vasta
(23-04-2020, 21:52 )xcad Kirjutas: Alati on vaja seda keha energiaga täita, siin maapeal on toit, vesi, õhk. Ilma õhuta oled varsti kutu, veeta pead kauem vastu ja alles toiduta kuu või kaks. Sama ka mujal, kui ei leia "toidet" laguned. See teema on sellepoolest huvitav ,et inimene tahaks oma MINA säilitada, see on võimatu.
Energiat suudab füüsiline keha “koguda” vaid uneajal- kui hing “laeb” ennast kehast väljaspool.
Toitumine on teisejärguline ideefix- inimesed toituvad pigem teiste energiast, kui sellest, mida nad söövad. Inimese, kui sellise mõistes tihtipeale mõistmatu.

Mida Mina säilitan, kui ma ei ole mitte keegi!?
Kes ei ole jõudnud “mitte kuhugile-mitte kellekski” ei jõua lōppkokkuvõttes kusagile. oravad rattas ja nii seniks, kuniks mõistetakse, et ei ole kedagi teist. (Mitte “mina ja maailm” vaid mina olen kõik ja kõik on mina)
Vasta
(23-04-2020, 22:37 )Killcode Kirjutas:
(23-04-2020, 21:52 )xcad Kirjutas: Alati on vaja seda keha energiaga täita, siin maapeal on toit, vesi, õhk. Ilma õhuta oled varsti kutu, veeta pead kauem vastu ja alles toiduta kuu või kaks. Sama ka mujal, kui ei leia "toidet" laguned. See teema on sellepoolest huvitav ,et inimene tahaks oma MINA säilitada, see on võimatu.
Energiat suudab füüsiline keha “koguda” vaid uneajal- kui hing “laeb” ennast kehast väljaspool.
Toitumine on teisejärguline ideefix- inimesed toituvad pigem teiste energiast, kui sellest, mida nad söövad. Inimese, kui sellise mõistes tihtipeale mõistmatu.

Mida Mina säilitan, kui ma ei ole mitte keegi!?
Kes ei ole jõudnud “mitte kuhugile-mitte kellekski” ei jõua lōppkokkuvõttes kusagile. oravad rattas ja nii seniks, kuniks mõistetakse, et ei ole kedagi teist. (Mitte “mina ja maailm” vaid mina olen kõik ja kõik on mina)
Minu arusaamist mööda tava ehk füüsiline keha ja energiakeha kuni hingeni on üks tervik, mis koosneb erinevatest komponentidest, mõned paksemast mõned õhemast mateeriast. Inimese peamine viga on, et ta ei taju ega oska "hallata" seda müstilist energiakomponenti....eriti siis kui see tavakeha on lastud unarusse: on paks, haige, liigselt kolesterooli ja muid tervise hädasid kuni luumurdudeni välja. Kui aga inimene suudab õigemini on õppinud täielikult seda energeetilist komponenti juhtima siis juhtuvad IMED kuni surematuseni välja. Seda aga suudavad ainult need kellel on looduse poolt eeldused ja lisaks eluaegne treening mis jätkub ka peale seda maiset elu. Tavakodanik käib enne kuu peal ära või võidab 3x lotos järgimööda peavõidu sinna 100milli kanti kui seda suudab. See on võimalus omada võimalust....mitte midagi rohkemat.BlehBleh
Vasta
(24-04-2020, 13:08 )xcad Kirjutas:
(23-04-2020, 22:37 )Killcode Kirjutas:
(23-04-2020, 21:52 )xcad Kirjutas: Alati on vaja seda keha energiaga täita, siin maapeal on toit, vesi, õhk. Ilma õhuta oled varsti kutu, veeta pead kauem vastu ja alles toiduta kuu või kaks. Sama ka mujal, kui ei leia "toidet" laguned. See teema on sellepoolest huvitav ,et inimene tahaks oma MINA säilitada, see on võimatu.
Energiat suudab füüsiline keha “koguda” vaid uneajal- kui hing “laeb” ennast kehast väljaspool.
Toitumine on teisejärguline ideefix- inimesed toituvad pigem teiste energiast, kui sellest, mida nad söövad. Inimese, kui sellise mõistes tihtipeale mõistmatu.

Mida Mina säilitan, kui ma ei ole mitte keegi!?
Kes ei ole jõudnud “mitte kuhugile-mitte kellekski” ei jõua lōppkokkuvõttes kusagile. oravad rattas ja nii seniks, kuniks mõistetakse, et ei ole kedagi teist. (Mitte “mina ja maailm” vaid mina olen kõik ja kõik on mina)
Minu arusaamist mööda tava ehk füüsiline keha ja energiakeha kuni hingeni on üks tervik, mis koosneb erinevatest komponentidest, mõned paksemast mõned õhemast mateeriast. Inimese peamine viga on, et ta ei taju ega oska "hallata" seda müstilist energiakomponenti....eriti siis kui see tavakeha on lastud unarusse: on paks, haige, liigselt kolesterooli ja muid tervise hädasid kuni luumurdudeni välja. Kui aga inimene suudab õigemini on õppinud täielikult seda energeetilist komponenti juhtima siis juhtuvad IMED kuni surematuseni välja. Seda aga suudavad ainult need kellel on looduse poolt eeldused ja lisaks eluaegne treening mis jätkub ka peale seda maiset elu. Tavakodanik käib enne kuu peal ära või võidab 3x lotos järgimööda peavõidu sinna 100milli kanti kui seda suudab. See on võimalus omada võimalust....mitte midagi rohkemat.BlehBleh

Tervik jah, aga ses mõttes ,et rakumälu on eeterlik- selle kesta rakud on siis selle “süsteemiga” (hingega) seoses.
Kui sa lähedki astraalis välja ja kui su füüsiline pool peaks “ohtu sattuma” siis sa tuled astraalist tagasi, et vaadata, mis toimps...
Füüsilise keha olemasolu väsitab hinge, kuna on emotsioonid (mina, kes ma olen 150% empaat- mul on väga keeruline- ma magan ~12h ja ma olen ikka väsinud—- seevastu mul 2parimat semu- täis ratsionalistid- magavad ~3h ja neil on kõik super- energiast tulvil (vastikuimad inimesed, keda ma elus olen kohanud!- aga sealjuures ainsad, kellele ma võin näkku öelda “sa oled värdjas!”- ja neil on süda- minujaoks utoopia))

Elu ongi “IME” aga inimesed ei oska seda hinnata...

Ma pikemat aega üritan välja arvutada inimese universaalset teadvuse algorütmi, et kirjutada häkk, mis tasandaks kõik inimesed ühele levelile....

Kas keegi teab midagi kommenteerida?

Vasta
  
  •  Eelmine
  • 1
  • ...
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7(current)
  • 8
  • Järgmine 


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Elu peale surma. z3r0 c001 381 207,675 04-01-2022, 23:10
Viimane postitus: Kahvanägu
  Elust enesest: elu pärast surma Alduuur 138 74,637 12-02-2020, 11:48
Viimane postitus: Minaelan
  Linnud peale surma tulid hingele järgi? rez 56 46,863 10-04-2019, 11:19
Viimane postitus: Ewa
  Kas kardad surma? yodalr 474 197,607 27-08-2018, 20:35
Viimane postitus: kage
  Kontroll vaimu/hinge üle pärast surma? Põhjavalgus 20 19,233 04-11-2016, 13:00
Viimane postitus: Müstik
  Kes meie eest otsustab peale surma roberdd 9 7,826 05-02-2016, 20:38
Viimane postitus: positiivne
  Vanadekodu kass ennustab patsientide surma eksimatult alter 10 10,474 14-05-2014, 18:17
Viimane postitus: Minaelan
  Paar küsimust hinge ja surma kohta. karmaw0rks 18 14,629 22-07-2013, 17:49
Viimane postitus: Krt
  Tunnel enne surma. Surmalähedased kogemused. marduuhin 56 32,288 10-07-2013, 04:07
Viimane postitus: pipp
  Hing peale Universumi lõppu Neiu 24 13,389 12-04-2013, 11:37
Viimane postitus: Krt

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat