Para-web'i sünnipäev 2017

Postita vastus 

Teema reiting:
  • 2 Häält - 2.5 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Lendav tulepall
Autor Sõnum
zzz34
Veteran

05-10-2012 18:31
Postitus: #1
Lendav tulepall
Tegin uue teema kuna sarnast tulepalli ,mida õnnestus suvel üsna korralikult filmida on jälle nähtud venemaal 28 sept.Vaatasin video ja tundub täiesti identne minu nähtuga.
(selle postituse viimane muutmine: 01-02-2013 09:47 zzz34.)
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
vasamasa
Vana kala

05-10-2012 20:51
Postitus: #2
RE: Lendav tulepall
Tõenäoliselt on need tulekerad boliidid.
http://et.wikipedia.org/wiki/Boliid
pillu
uflufgl by öiumäim'

06-10-2012 11:21
Postitus: #3
http://www.para-web.org/showthread.php?tid=6825
oli ka nagu tulekera
Müstik
Shambalas

06-10-2012 15:17
Postitus: #4
Neid tulepalle nähakse maailmas tõepoolest väga palju.
Leiab internetist neid juhtumeid ka "orange UFO" alt.
Siin üks 2009 uudis, kus palju pilte sellest, kuidas terve taevas on neid oranže UFO-sid täis:
Nii Britannias kui Hollandis.
http://www.dailymail.co.uk/news/article-...skies.html

Selle aasta UFO-uudised Uus-Meremaalt. Palju oranže UFO-sid pea igas kuus.
http://www.ufocusnz.org.nz/content/New-Z...2/133.aspx

Inglise keeles leiab otsingust veel "Ball of fire in the Sky" alt:
http://theextinctionprotocol.wordpress.c...ing-earth/

See on igatahes tore, et Viljandis tulepalli õnnestub näha ja seda ka filmida. Venemaa UFO on jah selle Viljandi UFO-ga identne.

Maailm on täis lahendamata mõistatusi ja mõned neist on veel saladuslikumad, kui üldse osatakse ette kujutada.
Piiga7
Uustulnukas

15-10-2012 22:14
Postitus: #5
(06-10-2012 12:05 )zzz34 Kirjutas:  Väga huvitav Pillu ja kas oli sarnane eelpool viidatud videodega võrreldes?
Mina nägin samuti umbes samal kellaajal neid lendamas,ainult,et aastase vahega,esmaselt 2011 ja nüüd siis,väga selgelt muideks,sest ei olnud pime veel,video jäi must kuna kasutasin zoomi filmisel,mis teadagi tõmbab valguse maha aga objekt jäi suht normaalselt peale,tegin videost väljavõtte suurendusega
[Pilt: 13.jpg]

Teemaalgataja, Sa nägid neid oranže objekte veel sel samal aastal kui minagi ehk 2010 (sinu postituse järgi). Tore näha, et Sul neid veel õnnestus näha, video oli tõesti hea ja selge. Tuli väga tuttav ette, kuigi meil liikusid nad u. metsa kohal ja ikka suht kiiresti. Tänud postitamast Smile
(selle postituse viimane muutmine: 15-10-2012 22:23 Piiga7.)
Frankie
Uustulnukas

24-10-2012 08:32
Postitus: #6
tere, olen Frankie ema
(23-10-2012 19:34 )Frankie Kirjutas:  Ma natuke usun kummitusi ja natuke ei usu. Natuke kardan ma veel pimedat. Üleeile nägin ufot, ta vilkus ja oli orants ja tundus et mürises. Kui ma tahtsin emaga teiselt poolt maja edasi vaadelda, siis teda enam ei olnudki.
seda oranži kera me nägimne 20. oktoobril kella 7-8 paiku õhtul. Lendas suunal kagu-loe. Meenutas taevalaternat oma värvi ja võbeluse poolest , aga liikus kiiresti nagu väikelennuk või helikopter. Ei vilkunud, vaid pigem võbeles. Oli kuulda surisev heli.Liikumise suuna ja kiiruse järgi arvestades oleks ta pidanud varsti teiselt poolt maja nähtavale ilmuma, haarasin fotoka ja seadsin end teise toa aknast välja vaatama , kuid objekti sealt nähtavale ei ilmunudki. Surin oli aga ikka nõrgalt kuulda, ei teagi nüüd, kas surises oranz objekt või midagi muud alevi vahel.

Ilm oli madalate pilvedega ilma olulise tuuleta. See tekitaski küsimuse, et miks suht tuuletu ilmaga latern niimoodi taevas kihutab. EMHI lehelt vaadates oli tuul idast 5 m/sek, seega lendas see peaaegu tuule suunaga risti ja silmnähtabvalt liiga kiiresti. Objekt lendas allpol pilvi, seega võis olla vast paarsada meetrit kõrgel. Mingit saba järgi ei olnud. Olen oma elus üks kord boliidi näinud ja boliid see küll ei olnud. Paar tundi hiljem oli äike. Vaatluskoht Kolga, Harjumaa.

Raadioteel juhitav mootoriga taevalatern ? Kas selliseid on olemas?Laupäevaõhtune aeg, mine tea.
kasutajanimi
Uustulnukas

25-10-2012 18:17
Postitus: #7
nägin ka umbes nädal,või natuke rohkem tagasi midagi sarnast,meenutas nagu langevat tähte,aga oli kõvasti suurem ja nagu tulejutt oli taga,juhtus see enne kella 8 natuke,täpset kuupäeva kahjuks ei mäleta.
põlduba
Tavaliige

14-11-2012 16:59
Postitus: #8
Meenub, kuidas tuttav neist rääkis. Ise UFO-desse ei "uskunud" ja sattus ärevusse, kui nägi taevas tulekerasid. Liikunud oldi aeglaselt, muutsid suunda vahepeal ja siis olid maapinnale nii lähedal, et ta nägi sealt kerast leeke välja löömas (nagu leek, mis tekib lõkke põlemisega vms) ja siis "lendasid" need kerad taas vaatamisväljast minema. Korrutas endale, et meteoriit.
bruno5
Uustulnukas

29-12-2012 07:52
Postitus: #9
Alles teisipäeval ehk siis 25.12.2012 nägin ka kodu aknast arvatavasti samasugust tulekera. Filmida kahjuks ei old võimalik. Huvitav oli ta sellepärast, et see tegi paar huvitavat manöövrit milleks siis oli selline sikk-sakk moodi asi läks diagonaalselt natuke alla ja samamoodi diagonaalselt üles(seda manöövrit tegi ta ainult ühe korra hästi kiiresti). Siis lendas ta edasi ja hakkas pöörama(tegi ühe suure kaare) lendas karjääri kohale ja kadus. Täpseöt 20 minutit hiljem tuli teinegi täpselt sama nagu esimene tulekera ja liikus alguse mööda sama rada nagu esimene tgei isegi samas kohas sama sikk-saki, aga ta ei lennand karjääri kohale vaid hoopis mere kohale ja kadus seal. Kadus ütlen sellepärast, et elan neljandal korrusel ja on väga hea vaade merele.
Esimene lendas kell: 22:05
Teine lendas kell: 22:25
Väga huvitav on see, et olen varemgi päris mitmel korral kodukohas selliseid huvitavaid tulekerasid näinud.

"Distrust in the government is no cause for suspicion"
pillu
uflufgl by öiumäim'

29-12-2012 15:42
Postitus: #10
nägin ka teisipäeva õhtul sõpradega jalutades tulekera lendamas, samasugust kera, mille kohta on mul eraldi teema tehtud merivälja objekt, mida ma nägin juuli kuus, nüüd siis nägin uuesti, Tallinna külje all.
bruno5
Uustulnukas

29-12-2012 16:44
Postitus: #11
Tulekerad mida nägin lendasid suhteliselt lähedalt minu kodule ja selles olen täiesti kindel, et need olid üpris väiksed. Kohe alguses ei hakkand ütlema mis see on ja ei tee seda ka praegu kuna ma ei tea mis need olid.

põlduba
Tavaliige

17-01-2013 16:09
Postitus: #12
Energia muundub yhest vormist teise ja nad ongi 'energeetilised' olendid.

"It is immaterial whether these exist or not. By doing certain things certain results will follow; students are most earnestly warned against attributing objective reality or philosophic validity to any of them.”
― Aleister Crowley, Magick in Theory and Practice
anomaalnealkash
komistan ja kukun

31-01-2013 11:36
Postitus: #13
http://www.para-web.org/showthread.php?tid=1808

Asi mille pärast para-webiga liitusin. Hiljem olen kaalunud ka ``hiina laterna`` varianti aga loobusin sest minu nähtu oli liiga suur selleks ja ilmus erinevates kohtades.
(31-01-2013 08:57 )zzz34 Kirjutas:  Siin ka üks tulekera moblaga pildistanud ja väidab,et lendas pilvede kõrgusel.Sama mul,lendas pilvemassivi all.

Selline oligi.
(selle postituse viimane muutmine: 31-01-2013 11:37 anomaalnealkash.)
Nielander
Questioning Everything

31-01-2013 11:53
Postitus: #14
(17-01-2013 15:05 )Veli Joonatan Kirjutas:  Oli erevalge, aga valgust väljapoole ei kiiranud. Kui märkasin siis möödus umbes 3 sek. ja ta jagunes neljaks. Suutsin jälgida veel umbes 4 sekundit ja need väiksemad tulepallid kadusid pilvehämusse.

(30-01-2013 23:43 )Veli Joonatan Kirjutas:  Täiendaks veidi.
Minu eelmine postitus.
Tulekera kõrgus pidi olema siiski palju suurem kui ma algul arvasin. Kui ta kadus pilvedesse siis ikkagi nii 400 - 600 m. arvan. Mitte 30 - 40 m. nagu algul arvasin.

Millest selline kõrguse hindamise muutus ja mille järgi sa seda kõrgust üldse hinnata oskad? Võib olla oli 30km? Oled sa täiesti kindel, et taevas oli pilves? Kui on õhukene pilvkate, siis tähed küll ei kuma läbi aga näiteks Kuu on selgelt näha. Kas pole võimalik, et sa nägid tavapärasest suuremat meteoori? Mul endal oli aastaid tagasi üks selline juhus, kus nägin suurt meteoori(boliidi), mis sarnaselt sinu kirjeldusega mitmeks tükiks jagunes ning seejärel suhteliselt kiirelt kustus.

Siinsel fotol on küll boliidil saba taga, aga õhukese pilvkatte esinemisel võis läbi paista vaid kõige eredam osa. Boliidideks nimetadakse meteoorkeha, mille mass ületab 100g.
[Pilt: Bolide.jpg]

Mis mõttes ei kiiranud valgust väljapoole - muidu sa ei ole seda ju näinud?
Ja selliste visuaalsete vaatluste juures tuleks ka alati küsida, et kuidas on lood silmanägemisega?
(selle postituse viimane muutmine: 31-01-2013 11:57 Nielander.)

"It is the mark of an educated mind to be able to entertain a thought without accepting it."
― Aristoteles
Nielander
Questioning Everything

31-01-2013 14:07
Postitus: #15
(31-01-2013 14:03 )zzz34 Kirjutas:  Siin peetakse silmas sellist objekti mis liikus horisontaalselt umbes pilvede kõrgusel ja mõõtmetelt oli seega suur kuna muidu ei oleks nähtav olnud,panen selgituseks kaks pilti,üks 2D ja teine 3D,mis pärinevad videost.Kahjuks on fotokaga tehtud öise salvestuse taust must ja ei saa võrrelda pilvedega,kas on siis boliidi moodi ,asjandus lendas küllaltki aeglaselt.Kui fantaseerida siis pakun ,et on maaväline,juhitav kusagilt,umbes sama eesmärk nagu Google autodel,kes sõitsid ringi ja pildistasid kaardi tarbeks ümbrust Smile
[Pilt: Oran_Tulekera2D.jpg]

[Pilt: Oran_Tulekera3D.mpo]

3Dpilt

Minu postitus oli siiski Veli Joonatani vaatluse kohta. Ja need fotod või kaadrid on sellisel kujul küll kaunis kasutud. 3D?

"It is the mark of an educated mind to be able to entertain a thought without accepting it."
― Aristoteles
Nielander
Questioning Everything

31-01-2013 16:27
Postitus: #16
(31-01-2013 16:18 )zzz34 Kirjutas:  3D ei õnnestunud Sad minu viga.Pildid on 2D, ei õnnestunud 3D-ks teha.

3D'ks teha? Lisada sellele täpile pisikesed sinised ja punased äärekesed, et siis vastavate prillidega vaadata? Kas selle jaoks pole vaja teada objekti täpset kaugust? Ja muidugi peamine küsimus - miks?

― Aristoteles
tulejumal
Tavaliige

31-01-2013 19:11
Postitus: #17
Hea teada, et ma pole ainus, kes on sellist asja näinud on Smile
Ühes teises teemas minu postituses kirjeldatud "tulekerad" on just samasugused nagu teema algataja videos ja piltidel, aga pisut madalamal ja kiirema liikumisega. Ühtegi "saba" nendel objektidel polnud.
Nielander
Questioning Everything

02-02-2013 16:27
Postitus: #18
(02-02-2013 11:15 )zzz34 Kirjutas:  Kas selle põhjal umbkaudse objekti suuruse/läbimöödu ja kiiruse saaks määrata?Salvestasin 9.korruse rõdult,näha oli väga selgelt,kuid video ei anna kõike edasi.

Selle põhjal küll midagi määrata ei saa. Aga mida siis näha oli? Mingeid detaile?

Kas see ei võinud olla lihtsalt hiina latern?

― Aristoteles
Mannu Eemal
Blondiin

02-02-2013 17:00
Postitus: #19
Võrdluseks hiinalatern, ise filmisin novembris: http://www.youtube.com/watch?v=r_YNdhmr9vk

Brain expedition.
Nielander
Questioning Everything

03-02-2013 19:25
Postitus: #20
(03-02-2013 15:10 )zzz34 Kirjutas:  Panen veel mõned sarnased lingid: 1 , 2 , 3 , 4 , 5 .

Mistahes punakas tuluke paistab öösel filmides/pildistades sellisena. Näiteks proovi pildistada kauguses paistvat tänavavalgust - samasugune udune ümmargune oranz pall.

Sinu videol tundub see tulukene olevat pisut fookusest väljas. Millisena see paistis päris elus? Kas lihtsalt liikuv tuluke või oli ka mingeid detaile võimalik eristada? Helid? Muutused näivas liikumiskiiruses/suunas?

― Aristoteles
ekacariya
Uustulnukas

03-02-2013 23:24
Postitus: #21
Kõva kaamera sul, mis suudab sellist laigukest pimedas teravustada... Minu Olympuse peegel sellise ülesandega toime ei tuleks.
Üldiselt võiks igasuguste tähekeste pildistamisel reegel olla manuaalne teravustamine. Isegi kui automaat näib pimedas fookuse leidvat, ei pruugi see reaalselt nii olla.
(selle postituse viimane muutmine: 03-02-2013 23:30 ekacariya.)
Laz
Tavaliige

20-02-2013 15:48
Postitus: #22
Minu ainuke UFO juhtum, mis pani mind ka asjast pisut huvitama, oli samuti "lendav tulepall".

Kuupäeva ei mäleta, kuid ilmselt juhtus see 2007 aasta talvel või nii, Lasnamäel.

Olin umbes kell 3 hommikul/öösel vaatamas telekast filmi, pimedas toas, kui järsku läks toas pisut valgemaks - nii, et vastasseinale tekkisid ka varjud. Valgus virvendas - umbes nagu oleks valgus tulest. Igatahes, kargasin püsti ja vaatasin aknast õue, arvates, et võibolla keegi näitab auto kaugtuledega aknast sisse. Õues oli täiesti vaikne ja kõik tuled olid lähedalasuvates majades kinni, kuid umbes 300-500 meetri kaugusel nägin taevas kollast/oranži tulekera! Selle valgus oli üpriski tugev - lumekattega õu oli suhteliselt illumineeritud - ning selle värv oli dünaamiline, ehk siis, see muutus pidevalt kollasest oražikamast ja oranžist kollaseks. Keskelt tundus oranžikam kui äärtest. Kera liikus aeglaselt ja stabiilse kiirusega, ühest akna äärest teise, kuni kadus ühe teise korterhoone taha umbes 45 sekundit peale vaatluse algust. Pilti ei jõudnud mõeldagi teha.

Mõnes mõttes nägi välja kui signaalrakett, kuid selle intensiivsus ja suurus pani mind selle üle kahtlema. Kusjuures, objekt tuli vahetult tondiraba suunalt, kus tavaliselt eriti inimesi ei liigu, eriti antud kellaajal. Samuti, objekt EI SUITSENUD nagu tavaliselt signaalraketid, või ilutulestikuraketid seda teevad. Ilutulestiku variandi välistaks kohe. Samuti, ei toimunud see enam ajal, kui ilutulestikurakette enam lasti uusaasta aegu. Ilmselt võis see juhtuda Veebruaris.
Nielander
Questioning Everything

20-02-2013 21:10
Postitus: #23
(20-02-2013 15:48 )Laz Kirjutas:  Mõnes mõttes nägi välja kui signaalrakett, kuid selle intensiivsus ja suurus pani mind selle üle kahtlema. Kusjuures, objekt tuli vahetult tondiraba suunalt, kus tavaliselt eriti inimesi ei liigu, eriti antud kellaajal. Samuti, objekt EI SUITSENUD nagu tavaliselt signaalraketid, või ilutulestikuraketid seda teevad. Ilutulestiku variandi välistaks kohe. Samuti, ei toimunud see enam ajal, kui ilutulestikurakette enam lasti uusaasta aegu. Ilmselt võis see juhtuda Veebruaris.

Võib olla valgustusrakett, mida rohkem Kaitseväes/liidus öö-lahinguharjutustel kasutatakse. See on kõvasti intensiivsem, kui tavapärasem signaalrakett. Tänu langevarjule võib ta päris kaua õhus püsida ja tuules liikuda. Selliste kohatine pihtapanemine ei ole eriline saladus.

― Aristoteles
zzz34
Veteran

13-06-2013 20:18
Postitus: #24
12. juuni 2013. a., 23:58:20,sai rõdult vaadates selline asi salvestatud,kusjuures maapinnalt ei olnud taevas midagi näha,kõrguse vahe ca.30m.
VIDEO
koha info

YOUTUBE
bruno5
Uustulnukas

24-06-2013 07:50
Postitus: #25
Eile nägin jälle lendavat tulekera enda vaatluskohast põhja suunas max kaugus kuskil 1 kilomeetrit kella aeg oli 00:00 ja 00:30 vahel kuskil 00:22, aga päris täpselt öelda ei oska. Huvitav oli ta selle pärast, et varemgi olen jaanipäeva ajal näinud lendavaid tulekerasid, ja ta tegi selliseid imelikke manöövreid: (kus kohast ta välja ilmus seda ei tea kuna kui teda nägin oli ta juba taevas) liikus kaarega üles vasakule sikk-sakitas paar korda üles allaja siis langes alla ja kadus metsa piiri taha, tulekera liikus üpris aeglaselt nii, et jälgida oli teda võimalik. Lihtsalt mainiks, et jälle jäi sinna kanti kus see tulekera lendas karjäär(vaatluskohast linnulennult umbes 1 kilomeeter). Küsimus, et kas keegi nägi veel eile kuskil lendavaid tulekerasid? Ja kui võimalik hoida täna silmi lahti(ERITI ÕHTUSEL AJAL veel parem kui ÖISEL ajal) ja öelda kas nägi lendavat tulekera.

Postita vastus 

Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Lendav hõbedane ketas Addy 15 3,752 28-07-2015 09:20
Viimane postitus: Addy
  Peipsi ääres kahtlane lendav objekt? kasutajanimi 24 7,625 31-05-2014 17:26
Viimane postitus: zzz34
  Lendav kolmnurk Eestis excubitoris 37 11,948 08-02-2014 17:29
Viimane postitus: Faraday
  Tundmatu lendav objekt Viljandi lähistel 90ndate alguses hullkeel 25 4,877 15-08-2012 20:42
Viimane postitus: excubitoris
  Lendav taldrik (1992) WTB 16 5,401 28-07-2012 19:49
Viimane postitus: entroopia
  Läbikumav ristkülikukujuline lendav objekt stars 1 2,286 31-07-2011 21:16
Viimane postitus: t3rmiit
  Väga imelik lendav asi, ufo? (pildid) Flash 17 5,575 18-03-2011 15:07
Viimane postitus: lihtsalt
  Lendav objekt mere kohal 24.04 alien 28 6,842 01-05-2010 20:35
Viimane postitus: Tom
  28.05.06 tundmatu lendav objekt muuga kohal - keegi ehk nägi gnits 9 3,421 02-06-2006 23:34
Viimane postitus: Hallucigenia
  mingi lendav asi madman07 5 2,126 22-10-2005 11:23
Viimane postitus: Celtic

Vali alamfoorum:

Kasutaja(d) vaatamas seda teemat: 1 külalist

gro.bew-arap[tä]bew-arap | Para-web | Tagasi üles | Tagasi sisu juurde | Mobile Version | RSS voog