Teema hinnang:
  • 1Hääli - 5 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Maaelu, majandus ja (põlis)eestlus
#51
(30-10-2012, 17:48 )euroruubel Kirjutas:
(30-10-2012, 17:23 )Chaos Kirjutas:
(30-10-2012, 11:04 )Marina Kirjutas:
Tsitaat:Hmmmmm... Mul nüüd tekkis küsimus, et kuidas sinusugusel üle 60a mehel sai olla, sügaval nõukaajal (ma oletan sinu nooruses). Isiklikud loomad, põlumaa, heinamaa???????? Kust sa need said? Minu lähedased käisid sellepärast isegi siberis ära. Ja kus need maad nüüd on jäänud? Tagastati õiguspärastale omanikele?
1960-70nendatel võis igal kolhoosinikul olla 2 ha põllumaad, 1 lehm + vasikas, lisaks muud pudulojused mida iganes pidada tahtsid. Lisaks anti veel kasutada heinamaad ja metsa kütte tegemiseks. Niiet kui peres oli 3-4 kolhoosis töölkäivat inimest (või ka kunagi seal töötanud pensionäri), siis võis olla kokku kena väike popsi majapidamine. Mõnel julgemal oli loomi rohkem ka, eks need aeti siis metsa kui loomaloendaja tuli. Aga see oli ikkagi võõrvõim, mis valitses, ja see oli kõigil meeles.

Aga ajalugu mäletati hästi. Lastele tehti varakult selgeks, et üks asi on see, mida räägitakse ametlikus raadios ja televisioonis, raamatutes ja koolis, teine asi on see, mis tegelikult oli.

Ja jube imestama ajab see, et nüüdseks on siginenud peale põlvkond inimesi, kes sinisilmselt usuvad seda, mida ametlik meedia pasundab, arvates, et see on nüüd midagi põhimõtteliselt uut ja ausamat kui see, mis nõukaajal oli. Või okupatsiooniajal nagu Leena ütleks, kuid see polegi enam nii täpne määratlus, sest uus okupatsion on vaikselt sisse imbunud.

No eraomand on mulle küll üllatus. Neid piimapukke mäletan ma ka. Aga lähiajaloost, kui sa mäletad, siis küüditati maainimesed (talunikud) selleks, et hakkaksid toimima nö kolhoosi süsteem. "ei individuaalsusele" maad loomad võeti ära ja pärast siberist tulekut neid maale tagasi ei lastud. Siis mulle on küll vastukarva, et "Kolhoosnik" haris OMA maad jutt.

Lahmida pole mõtet, chaos, mu vanemad - kuni õigusjärgsete omenikele vara tagasi andmiseni - elasid sellisel kolhoosi poolt "antud" "eraomandil"
Vaata minu talus elasid ka selle ajani kuni mina oma maad tagasi sain põllumehed (väiketalunikud) sees. Minu vanavanemate enda sulased. Kes näitasid lihtsalt õigel ajal näpuga, et näe tema on "kulak" tal on mitu sulast ja viis hobust. Ja volla saigi "Taluperemeheks".
Vasta
#52
Chaos, väga paljud talunikud said oma 2 ha hingemaad oma kunagise talu maadest. Niiet olid täiesti oma ja maa peal de facto, kuigi seda oli nüüd palju vähem kui esialgu.

See oli aga ka iga küla oma rahva läbisaamise küsimus, kuipalju kuskil neid koputajaid ja pealekaebajaid oli.

Aga nii põhjalik minevikus urgitsemine on siinkohal mõttetu.
Vasta
#53
(30-10-2012, 18:26 )Marina Kirjutas: Chaos, väga paljud talunikud said oma 2 ha hingemaad oma kunagise talu maadest. Niiet olid täiesti oma ja maa peal de facto, kuigi seda oli nüüd palju vähem kui esialgu.

See oli aga ka iga küla oma rahva läbisaamise küsimus, kuipalju kuskil neid koputajaid ja pealekaebajaid oli.

Aga nii põhjalik minevikus urgitsemine on siinkohal mõttetu.

Siin on teemaks, miks külaelu on välja surnud? minumeelest on! Minu külas pole tänaseks ühtegi püsi elanikku, samas nõukaaja lõpus oli igas talus elanik sees. Nüüd näe uus võim süüdi inimesed jooksevad maalt ära. Siis ma tõin näite kes nendes taludes elasid. Ei elanud seal enam ammu see nn maa-sool.

PS: ma ei kujuta ühtegi talu ilma sulaseta ette. Ja selleest saadi juba karistada.

Vasta
#54
Ja nüüd on muidugi Chaose tagasisaadud maadel EU toel õitsev ja edasipürgiv uut Eestit ehitav talu, mida õige eesti mees relva ja elu hinnaga kaitseb ning lastele tulevikupärandit ehitab, nagu esimese vabariigi talupojad lootsid kui maad harisid.

Vasta
#55
(30-10-2012, 18:36 )VironShaman Kirjutas: Ja nüüd on muidugi Chaose tagasisaadud maadel EU toel õitsev ja edasipürgiv uut Eestit ehitav talu, mida õige eesti mees relva ja elu hinnaga kaitseb ning lastele tulevikupärandit ehitab, nagu esimese vabariigi talupojad lootsid kui maad harisid.
Nii, et kogu sinu hala ja väljamõeldised siin foorumis on selleks, et sa tunned, et sulle on liiga tehtud. Puhka rahus ma luban, et seda aega enam ei tule kus sa kolhoosist varastatud söödaga "OMA" maal "OMA" lehma saad pidada.

Vasta
#56
Vaeseke, mul pole vaja halada, müüsin ausalt tagasisaadud melioratsiooniga peessekeeratud talumaad ja metsa riigile vautserite eest tagasi nii, et mees palun ära hüple teemas millest sa mõhkugi peale enda suurtalu hävingu kibestumise midagi ei jaga, minul osa suguvõsast paraku siberist tulles venekeelsed ja venemeelsed, tagasi tulid need keda sai uut võimu soosima painutada, teised puhkavad mullas ja osale kes peale sõda ei alistunud isegi ausammas eestimaal üles pandud.
Vasta
#57
Oooooot oot. Sina müüsid EVP-ede eest oma maad riiglie vä? Laugh
Vasta
#58
Chaos. Milles sinu probleem seisneb? Kas sa lootsid, et VS oligi see moonakas, kes su esivanemad külmale maale saatis? Või on sul mõni isiklik mure temaga jagada?

Kas kogu foorum peab lugema Sinu kraaklemist siin või suudad sa kuidagi moodi meid säästa ja lahendad oma isiklikud erimeelsused ülejäänud seltskonda kaasa kiskumata. Kui Sul on vaja n.ö toetajaskonda või kaitsemeeskonda, siis saada isiklikud kutsed soovitud kaaskondlastele. Nii säästad neid, keda sinu isiklikud probleemid mõne foorumlasega ei huvita.

Vasta
#59
VironShaman võiks käituda samamoodi nagu ta ise teistelt oma allkirjas palub.
Tsitaat:Palun teid KÕIKI mitte isiklikuks minna teemades. ÜKSKÕIK kui palju teile konflikti teine pool ei meeldi, siis ÄRGE minge isiklikuks. Jääge teema piiresse ja ärge hakake kõrvalisi asju tegema.
Vabandan omaltpoolt teemavälise jutu eest aga topeltmoraal teeb tusaseks ja raske on teemasi nii edasi jälgida. Äitähh!
Vasta
#60
Ei Dana. Mind lihtsalt vahest paneb ohkama eestlaste mälu. Mul ei ole isiklikku vimma. Mina tõin ühe näite. Mõtle nüüd ise. Peale sõda kui elamispinda on vähe. Kõik linna suuremad korterid jagati mitme pere vahel ära, olid ühis köökidega. Ja siis saavad mingid tegelased endale talud, see oli suur asi! Seda ei saadud (usu mind) sellel põhimõttel, et jagame nüüd kapitalistlike vereimejate varanduse vaeste tööinimete vahel ära. Vaid mingite "TEENETE EEST". Ei mina ei nuhtle vanemate patte laste kaela, lihtsalt mulle saab selgemaks mõne inimese kriitika kõige uue suhtes.

PS: Muidugi võis ka mõni oma talus edasi elada. Aga mina ei tea kedagi kes teaks kedagi sellist!
Vasta
#61
Ei räägigi taludest, räägitakse kolhooside-sovhooside poolt eraldatud pindadest, eri asjad täitsa.

Vasta
#62
Sorry ruubel MAJA. Individuaalideni oli veel sellel ajal oi oi kui palju aega.
Vasta
#63
Siin ta nüüd on see lähiajalugu millest pimedad elevandikatsujad üle käinud ja igaüks oma katsutud lonti või saba kogu tõeks peab. Teema ju Marina poolt alustatigi mõttega, et mis saab maadest millel pole tagastatud töövahendeid mis kolhoosi minnes ometi ära anti nii nagu maad ja loomadki.
Elamispindu ja selle juurde kuuluvat jagas majand vastavalt tööjõuvajadusele, nii mõnigi talu säilis tänu majandi remontidele ja elanike endi tööle, täna võib neid mahajäetud tondilosse ääremaadel siiani näha. Aga sellist viha ja õelust ei osanud küll oodata:

/Nii, et kogu sinu hala ja väljamõeldised siin foorumis on selleks, et sa tunned, et sulle on liiga tehtud. Puhka rahus ma luban, et seda aega enam ei tule kus sa kolhoosist varastatud söödaga "OMA" maal "OMA" lehma saad pidada.
Ja siis saavad mingid tegelased endale talud, see oli suur asi! Seda ei saadud (usu mind) sellel põhimõttel, et jagame nüüd kapitalistlike vereimejate varanduse vaeste tööinimete vahel ära. Vaid mingite "TEENETE EEST". Ei mina ei nuhtle vanemate patte laste kaela, lihtsalt mulle saab selgemaks mõne inimese kriitika kõige uue suhtes./
Millisest õpikust need kuldsed laused välja lugesid?
Vähemalt selgemaks sai ühe inimese maailm, eriti kui tahta maal elamisel sulast pidada, täna sulaseid pole, on oma ala asjatundjad keda aitab tikutulega taga otsida ja varsti on nende palgad suuremad kui linnavurledel. Aga sellisel kujul edasi vaielda ilma mingi positiivse arengu pakkumiseta on mõttetu.
Vasta
#64
Ei Chaos. Kõik ei ole nii must ja valge kui paistab. Usu mind. Kogu see jube aeg, inimesed ja nende vahelised suhted jne.
Minu vanaema rääkis mulle julgelt ja avatult kuidas asjad tegelikult olid. Miks mõni külmale maale sattus ja miks mõni teps mitte sinna ei läinud. Ei sõltunud kõik sinu talu suurusest või maisest varast.
Suures osas saadeti välja need, kes kellelegi "õigele" jalgu jäid. Ühesõnaga. Otsida ühest tõde iga loo juures ei ole mõtet. Usu mind. Ka meil kodus oli x arv rohkem loomi ja karjamaid jne. Aga paberite peal oli meil kõik lubatu piirides. Lihtsalt juhtusime elama kohas, kus rahvas hoidis tugevalt kokku. Sealt külast olevat ära viidud ainult üks pere. Seda rääkis naabrimemm. Ehk siis enamik jäid puutumata. Eks mereäärne pinnas pole viljakas ja polnud ka kadedaid, kes oleks hammast ihunud.
Samas, sealt kus minu vanaema pärines viidi 80% minema. Kui sul polnud liialt maad, siis sa olid kindlasti mõne suurtaluniku sugulane ja ikka minek.
Ühesõnaga. Pole mõtet nondes segastes aegades meil enam tuhnida. Need, kes teavad mis tegelikult toimus on kas nii vanad, et ei jaksa enam mäletada või olid sellel ajal liiga lapsed, et teada.
Las see seik jääda sinna kus ta oli. Aega tagasi keerata me veel ei oska ja tehtut olematuks ei muuda. Lähme eluga edasi. Õpime parem sellest midagi. Kui mitte midagi muud targemat, siis seda, et kadedus, viha ja vimm on juba kord saatnud hulga inimesi külmale maale. Me ei taha, et see jälle korduks ja jälle samal põhjusel. Nagu poleks me näinud kuhu see kõik meid lõpuks viib.

Ma võiks ju ka vihane olla ja kogu maailma maa põhja sõimata selle pärast, et mu esivanemad pidid kodunt põgenema, jätma oma rahva, au, uhkuse ja kõik, ning redutama pea surmani võõrsil. Või selle pärast, et minu esivanemate maadel tatsavad mingid nõukaaegse pärandina saanud kunagiste moonakate järeltulijad. Ma võiks veel olla vihane ja tige paljude asjade peale, mis minult tänu segadustele ära on võetud. Vihkamiseks leiab põhjust, kui väga otsida.
Mis see mulle annab? Mitte midagi peale viha ja kibestumuse. Ei ole mina kohtumsõitjaks maailma palgatud. Vähemalt ma loodan, et see pole minu selle elu ülesanne. Need, kes armastavad midagi (olgu see tema maa, või rahvas), armastavad seda nii või teisiti. Sellest, kas nad sellest räägivad või ei räägi, ei muutu nende armastus olematuks ega kasva suuremaks.

Neid jutumehi, kes sinimustvalget lehvitavad ja endale rinnale taovad, oleme kõik näinud. Kas me peaks iga kukepoisi kiremise peale kella õigeks panema?
Nii, et rahu. Mind ei pane miski siin maailmas vist ohkama. Inimesed on inimesed olenemata rahvusest, ajastust, või riigikorrast.
Vasta
#65
No lähme edasi, miks te eelnenut justkui igatsete. Saage aru et siis raaliti/künti/koristati enamus erapeenraid -põlde ja -heinamaid - haltuura korras - tehnikaga, mis selgelt ei kuulunud juhile ning mille sees oli kütus, mis vaevalt, et juhi poolt omast taskust kinni maksti?

No ei saa seda võrrelda tänasega!
Vasta
#66
Selle pärast, et hetkel on lihtsalt rasked ajad ja unistused on paljudel purunenud. Siis meenutatakse seda aega, kus oli miski kergem. Samas pole ühtegi ideaalset aega. Ei olnud see ka esimese vabariigi ajal. Igal ajal on omad mured ja rõõmud. Me ei saa võtta ära inimeselt seda, mis talle naeratuse näole toob.
Vasta
#67
(30-10-2012, 20:08 )Gangnam Kirjutas: VironShaman võiks käituda samamoodi nagu ta ise teistelt oma allkirjas palub.
Tsitaat:Palun teid KÕIKI mitte isiklikuks minna teemades. ÜKSKÕIK kui palju teile konflikti teine pool ei meeldi, siis ÄRGE minge isiklikuks. Jääge teema piiresse ja ärge hakake kõrvalisi asju tegema.
Vabandan omaltpoolt teemavälise jutu eest aga topeltmoraal teeb tusaseks ja raske on teemasi nii edasi jälgida. Äitähh!

See ei olnud teemaväline. Foorumi (ja ka kõigi teiste foorumite sisu põhineb kasutajate isiklikel arvamustel) sisu on arusaam kasutajate seisukohtadest. Kas need seisukohad põhinevad luuludel, isiklikel kogemustel, foorumiomanike tsensuuril või mis tahes võõrvõimu propagandal on iga lugeja oma enese mõistmise küsimus.

Mis puudutab maaelu - VS arvab minu nägemust mööda, et kui tööandjalt (talunikult) ei saa varastada siis maaeluga on kööga. Kui müüa ei saa oma tooteid venemaale siis on kööga. (Seda, et saab tooteid venemaale müüa ta ei tea?). Etc. Neid asju on palju.
Rohkem kui 50 aastat okupatsiooni on hävitanud terve mõtlemise. Selle taastamine võtab aega inimpõlvi. Kui see taastamine on võimalik. Ja kui see on võimalik, siis taastajateks on just need inimesed kes elavad maal. Kellel on säilinud rahvuslikud ja pereväärtused. VS i puhul neid väärtusi isiklikult ei ole täheldanud. Aga pole temaga ka koos parteikoolis käinud. Üks käis ja ütles....aga seda ei tahaks siia kirja panna.

Vasta
#68
Mis puudutab maaelu - VS arvab minu nägemust mööda, et kui tööandjalt (talunikult) ei saa varastada siis maaeluga on kööga. Kui müüa ei saa oma tooteid venemaale siis on kööga. (Seda, et saab tooteid venemaale müüa ta ei tea?). Etc. Neid asju on palju.
Rohkem kui 50 aastat okupatsiooni on hävitanud terve mõtlemise. Selle taastamine võtab aega inimpõlvi. Kui see taastamine on võimalik. Ja kui see on võimalik, siis taastajateks on just need inimesed kes elavad maal. Kellel on säilinud rahvuslikud ja pereväärtused. VS i puhul neid väärtusi isiklikult ei ole täheldanud. Aga pole temaga ka koos parteikoolis käinud. Üks käis ja ütles....aga seda ei tahaks siia kirja panna.Paraku oli mu ankeet tööliste ja talupoegade valitsuse ajal nii must, et isegi komsomoli ei kõlvanud rääkimata parteist.

Naerab suure häälega. Nii lõbusat möla enda jutu pähe pole tükil ajal kuulnud aga teada tahaks küll kust allikast peale oma luulude see on kokku korjatud, pole omast arust nii sogast juttu kusagil ajanud.
Mis ma mõtlen konkreetselt maaelust seda ma koertele pureda ei kirjuta vähemalt sinna mitte kus selle võib sihukese eelneva jutupauniku soga alla matta aga lühidalt öeldes ruumi on ühistutele. Ainult ei kujuta ette teiesarnaseid talupidajaid kes kõiki varasteks sõimavad ja tööjõudu kellekski ei pea, andku saatus teile väärilisel moel vastavuses teie mõttelaadiga. Õppetund seegi, ütle veel, et maaelust saab ilma rusikate viibutamiseta kirjutada ja ideid pakkuda.
Vasta
#69
(30-10-2012, 20:27 )Chaos Kirjutas: Sorry ruubel MAJA. Individuaalideni oli veel sellel ajal oi oi kui palju aega.

Vabandust, et vahele segan, aga saad ehk täpsustada kuna umbes algas individuaalide aeg?

Ja kui juba kirjutama hakkasin, siis mainin vaidlejatele ka ära, et ükski maalapp EV-s pole eraomanduses!
Selle näitab ära maamaks, mis tähistab maa kasutusõigust. Eraomandi eest ei saa pidevalt maksu nõuda,
eraomand on korra välja ostetud ja seda ei pea ikka ja jälle välja ostma või selle eest renti tasuma.
Vasta
#70
Oleks olnud sobilik jätkata evolutsiooniteema http://www.para-web.org/showthread.php?t...#pid207373 mõttelõnga selles teemas, kus üks noormees (Sponglebob vist) hiilis sõjaväeteenistusest kõrvale, kuid see teema läks lukku ja seega jätkan siin.

Ja see on kõige "valusam" postitus. Teiseks "valus" postitus tuleb mingisse narkoteemasse.

Sõjaväeteenistuse, kus noored mehed peavad olema valmis ennast ohvriks tooma, sellise sõjaväeteenistuse aeg on möödas. Sest ei ole enam ei seda riiki, seda kultuuri, seda eluviisi, mille heaks oleks end mõttekas ohverdada. See oli mõttekas Eesti Vabadussõja ajal ja minu igavene tänutunne neile inimestele, kes siis võitlesid ja surid.

Kuid nüüd läheks noorte meeste liha ja veri ainult parasiitorganismi toitmiseks. See parasiitorganism on globaalne majandus-poliitika-rahandus, mis hoiab ennast püsti vaenlase abil. Küll on selleks vaenlaseks islamiäärmuslus või kommunism või mida iganes. Kommunismi poolt vaadates jällegi oli vaenlane rahvusvaheline imperialism. Need on aga kõik ühe ja sama parasiitorganismi erinevad väljendusvormid.

Inimene tervikuna on muutunud humaansemaks, heatahtlikumaks, kuigi esmapilgul paistab praeguses sõdadest piinatud maaimas olema just vastupidi. Kuid asjaolu, et meid häirib inimeste mõttetu üksteise mahatapmine, näitabki ära selle heatahtlikkuse taseme tõusu. Keskajal ei oleks see nii suuri inimhulki häirinud; sõjad, piinamine, genotsiid oli jumalast OK asi, lausa kiiduväärt.

Nii. Inimene tervikuna tahaks "edasi hüpata", aga parasiitorgianism areneb märksa aeglasemalt ja hoiab meid tagasi. Seda näitab klassikaline sotsiaalpsühholoogia eksperiment.
Tsitaat:Täiesti tavalistel, empaatilistel ja korralikel inimestel paluti karistada teist inimest elektrilöögiga ebaõnnestunud õpiülesande puhul. Elektrilöögi andjad nägid ekraanilt selle võimsust ning kuulsid ka ohvri kaeblemist, aga nad ei teadnud, et tegu on näitemänguga. Mõned katsealused said provotseerivast õhkkonnast sedavõrd indu, et nad oleksid olnud valmis ohvri tapma. Järeldus: agressiivseks võidakse muutuda lihtsalt mingist olukorrast tulenevalt.
See tsitaat on võetud Liisa Keltikangas-Järvise raamatust "Sotsiaalsus ja sotsiaalsed oskused". Kuid seda katset kirjeldas ka keegi teine (ei mäleta hetkel kes), kes läks järeldusega sama kaugele kui tahan minna mina. Julmalt käituma paneb meid meist väljaspool asuv süsteem, mille osana me end tunneme ja mille poolt antud käsklusi me peame enda jaoks ülimuslikeks ka siis kui need lähevad meie enda südametunnistusega vastuollu. Ehk siis mitmesugused inimesel parasiteerivad egregorid.

Siin aga jõuan jällegi välja "pudelikaelani", kus inimene saab hakata heatahtlikult käituma alles siis kui parasiitorganismid heatahtlikult käituvaid populatsioone ei hävita. Praegu käibki maailmas selline "kompimine", kus arenenud osa püüab tunnetada, kas ülejäänud, parasiitegregoride mõju all olev maailm on piisavalt tark, et mitte võitlusest loobujale otsa peale teha. Loomad oskavad seda hästi. Inimkond on selle oskuse minetanud, ju see oli lühemas evolutsioonilises vaates kasulik. Nüüd aga hakkab see iseennast hävitama.

Jõujooned, jagunemine madalamaks-kõrgemaks tasemeks, parasiidiks ja mitteparasiidiks ei toimu ei riigiti, rahvuseti, religiooniti ega ka mitte mingeid vereliine pidi (radikaalne väide siinse foorumi kontekstis, sest teadlik meel kirjutab oma kõrgema infoga igasugused vereliinid üle), vaid inimeste sisemist arengutaset pidi, teadlikkuse määrast sõltuvalt. Budism elufilosoofiana on kõige lähemal, et mingitlaadi kõrgema ühtse tervikuna toimida. Küllap on neid väiksemaid gruppe veel. Teosoofid ehk?

Omale toimiva lahenduse sellest pudelikaelast peab igaüks ise leidma.

Vasta
#71
(16-04-2015, 17:57 )Lemet Kirjutas:
(16-04-2015, 17:34 )Minaelan Kirjutas: Mida täpsemalt sa sotsiaalsüsteemi revideerimise all silmas pead?
Prioriteedid tuleb ümber sättida, praeguselt eakatepõhiselt lastepõhisele. Mitte pensionid indekseerida, vaid lastetoetused. Näiteks noor pere saaks soovi korral maapiirkonda elama asumisel laenu, mis kolmanda-neljanda lapse sündimisel kustutataks. Tingimusel, et ei elata korteris, vaid oma majas. See oleks sotsiaalvaldkonna rahade märksa perspektiivikam kasutamine kui see on praegu.
Arvan et "Meeleavaldus Toompeal demokraatia kaitseks " teema all olevat arutelu on mõistlik siin edasi arendada.

Lemet - raha sotsiaalvallast ära võtta ei saa, pensionärid ja invaliidid on niigi nälja piiril ning nende suhtarv suureneb tootvat tööd tegevate inimestega. Teisisõnu - jätkuv parimas tööeas inimeste (sunnitud) väljarände tõttu peab siia jäänud tööline toitma-katma järjest rohkem ülalpeetavaid. Nagu näiteks Sandor Liivet kes saab peale töölepingu lõpetamist veel 15 kuu jooksul oma palka edasi - 12 000 eurot kuus.

Hetkel ei ole aega otsida, majandusest on siin foorumis juttu küll ja küll olnud. Näiteks kes või mis keelab Narva elektrijaamade kõrvale kasvuhooneid rajada, selle asemel et jõge ja soome lahte kuumutada?




Vasta
#72
Saab ikka, kisa tuleb muidugi kõva, aga alternatiiviks on väljasuremine või tühjaks rändamine. Samas- vanemate patud nuheldakse laste kaela. Vaadates iibepuudelisi peresid on mul alatihti küsimus, miks nad oma last sel kombel vihkavad...ja mis puutub penskarite näljas elamist...kolmetoalises korteris üksi elav vanur sõimab koledal kombel, kuidas tema, lasteta vanainimene pinsoga toime ei tule. Ei peagi tulema...
Vasta
#73
Sellest ideest et perre sündiv laps võiks vähendada pangalaenu võib kõnelda (paraku) vaid paraveebis. Kui minna selle ideega avalikkuse ette siis saad kohe süüdistuse natsimeelsuses sest natsi Saksamaal niisugust süsteemi praktiseeriti.
Ning veel: miks peaksid hakkama harrastama niisugust süsteemi võõramaised pangad (milledele võlgu ollakse) milledel pole meie rahvuslikust jatkusuutlikkuset sooja ega külma.
Vasta
#74
Ja oldigi EKRE-l kohe ka jumal teab kui lugematute jalgadega selgas.
Vasta
#75
Torontos on eestlastel oma pank, mis töötab siiani ja saavad veel kasumit ka. Omanikud on eestlased kelle raha seal sees on....Mis meil vastu panna ainult röövellikud lääne pangad, kes viivad iga aasta välja 4 miljardit eurot ja ei maksa selle pealt meie riigile ühtegi senti......
Mida teeb siinne nn Eesti pank!!!Pole riiki, pole oma raha, ainult nuumame neid muidusööjaid ainult!
Meile ei saagi kapitali sedasi jääda ....ainult võlad! Mõelge selle üle ja te tahate veel midagi siin teha kui meid valitsevad lääne kapitalistid.......mis on EL seadusega lubatud. Kõik oma on keelatud siin.
Me pole enam oma peremehed omal maal vaid juba teiste riikide vasallid!!!!
Vasta
  


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat