Teema hinnang:
  • 1Hääli - 4 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Elu võimalikkusest Marsil
#51
Paar aastat tagasi avastati, et Marsil teatud piirkondades on teatud ajavahemike tagant metaanipilved. Metaan on gaas, mis tavaliselt tekib elutegevuse käigus. Maal on teada selliseid baktereid, kes toodavad metaani ja elavad suurtes kolooniates. Seega mõned teadlased arvavad, et kuskil Marsi sügavustes (kus on soojem) võib leiduda sääraseid baktereid, kes tekitavad neid metaanipilvi.
Vasta
#52
(10-08-2012, 10:51 )excubitoris Kirjutas: Just Kage - ja siis tuleb terve kari "neti kommentaatoreid" kes teemat ei tunne ja isegi ei viitsi süveneda ning alustavad kaagutamisega - "ei ole vöimalik, ei ole vöimalik". Kõik siin maailmas on võimalik.

Ma lihtsalt küsin mida sina tead füüsikast, kui ütled, et teised tunne teemat?Shock

Vasta
#53
Ma siis lihtsalt vastan - midagi ikka tean. Hetkel aga tekib minul vastuküsimus - kuna füüsika on tänapäeval vägagi lai mõiste siis millist füüsika alajaotust silmas pead? Planetaarfüüsikat, kvantfüüsikat, keemilist füüsikat jne. Täpsusta palun pigem küsimus muidu on selline mulje, et on küsimus mida tavaliselt 80 aastased taadid tatikatele ette viskavad - "mida sina ka elust tead".
Vasta
#54
Elu ei ole ju lihtsalt niisama eraldiseisvad organismid vaid täiuslik bioloogiline toidupüramiid mille minevikku, olevikku ja tulevikku juhitakse veel ühest kohast. Seetõttu on üsna raske tekitada bioloogilise elu kolooniat Marsil viisil, et koloonia liikmete mõistus ja kehade kõik funktsioonid säiliksid pikka aega ilma seosteta Maaga. Annab ju igale indiviidile juhtjõud(silm) pidevaid impulsse, mille kadumine lammutab laiali keha energeetilise osa ja füüsis sureb. Ilmselt tähendaks see pideva ja kindla raadio ja teleside olemasolu, mille kaudu toimiks ka silma käsulauad.
Järgmine mure on toit ja inimkeha sümbioosorganismide saatus, mille paigastminek võib keha üsna kiiresti tappa, toidud ja elusad taimed, mis annaksid hapnikku ja töötleksid süsihappegaasi. Me kõik arvame et oleme individuaalsed isiksused aga viska meid toimivast ühiskonnast välja ja me sureme kiiresti isegi siinsamas Maal rääkimata siis siit väljaminekust kaugemale.
Vasta
#55
(12-08-2012, 10:43 )VironShaman Kirjutas: Elu ei ole ju lihtsalt niisama eraldiseisvad organismid vaid täiuslik bioloogiline toidupüramiid mille minevikku, olevikku ja tulevikku juhitakse veel ühest kohast. Seetõttu on üsna raske tekitada bioloogilise elu kolooniat Marsil viisil, et koloonia liikmete mõistus ja kehade kõik funktsioonid säiliksid pikka aega ilma seosteta Maaga. Annab ju igale indiviidile juhtjõud(silm) pidevaid impulsse, mille kadumine lammutab laiali keha energeetilise osa ja füüsis sureb. Ilmselt tähendaks see pideva ja kindla raadio ja teleside olemasolu, mille kaudu toimiks ka silma käsulauad.
Järgmine mure on toit ja inimkeha sümbioosorganismide saatus, mille paigastminek võib keha üsna kiiresti tappa, toidud ja elusad taimed, mis annaksid hapnikku ja töötleksid süsihappegaasi. Me kõik arvame et oleme individuaalsed isiksused aga viska meid toimivast ühiskonnast välja ja me sureme kiiresti isegi siinsamas Maal rääkimata siis siit väljaminekust kaugemale.
Kui küsida tohib, siis mida sa soovitaksid teha või ütleksid teadlasele kes seda ei tea ja sind ei usu ning on Maa peal kõik vajalikud katsed läbi teinud mis kinnitavad tema oletust (et inimesed saavad tehistingimustes, seega ka Marsil, ilma probleemideta hakkama)?
Vasta
#56
(10-08-2012, 16:29 )Deadmaus Kirjutas: Paar aastat tagasi avastati, et Marsil teatud piirkondades on teatud ajavahemike tagant metaanipilved. Metaan on gaas, mis tavaliselt tekib elutegevuse käigus. Maal on teada selliseid baktereid, kes toodavad metaani ja elavad suurtes kolooniates. Seega mõned teadlased arvavad, et kuskil Marsi sügavustes (kus on soojem) võib leiduda sääraseid baktereid, kes tekitavad neid metaanipilvi.
Väga õige! Samas on foorumis olnud juttu ka sellest, et :
(11-06-2006, 03:18 )HadziOgloe Kirjutas: Marsi linnade varemed sananevad vägagi Maal olevate kõrbelinnade varemetaga (Iraanis näiteks).
Kuna Marsi linnad on kauem olnud mahajäetud, on need rohkem lagunenud.

http://www.enterprisemission.com/LostCit...arsoom.htm

Kunagi oli Marss üpriski kaunis planeet. Võimalik, et Marss on meie päikesesüsteemi inimtsivilisatsioonide ürgkodu.

http://www.enterprisemission.com/moon4.htm

Toodud saidil on Marss oma õitsenguperioodil ja nüüd.
Marss on saidil veidi allpool, muus osas on juttu Saturni kuust Iapetus´est.

Lisaks leidsin tsivilisatsioonide teemast järgmise enda sinna kunagi lisatud jutu:
(22-03-2010, 14:26 )Müstik Kirjutas: Leidsin niisuguse jutu:

Maa varasem tsivilisatsioon.

Maa varasema tsivilisatsiooni kokkuvarisemise tulemusel jäi järele ainult väike grupp inimesi, kes otsustasid Maalt põgeneda. See toimus enam kui 30 000 aastat tagasi.

Selle epohhi kahe peamise rahva vahel avanes sotsiaalne ja poliitiline lõhe. Hõõrumised mõlema rahva vahel kasvasid aastast - aastasse, kuni see lõpuks üheks hävitussõjaks kujunes. Üks rahvas kasutas teise vastu energia relvi. Relvi, millede purustav jõud tuhat korda suurem oli, kui vesinikupommidel, mis tänapäeval elanikkonda ähvardab. Ei olnud enam küsimust, kas võit või kaotus, nad lihtsalt hävitasid üksteist vastastikku.

Kuna Maal oli võimatu edasi elada, maandusid Tiibetis kuus laeva oma meeskondadega. Peeti nõu et otsustada, mida ette võtta või kas üldse midagi ette võtta saab.

Planeet, mida me Marsi nime all tunneme, oli sel ajal konjunktsioonis Maaga ja tingimused tema pinnal temperatuuri, atmosfääri, vee ja muudes suhtes olid sel ajal inimese edasielamiseks palju rohkem kohased kui nüüd - nii otsustatigi sinna elama minna.

Seega võib see õige olla, et Marsil olid kunagi teistsugused elutingimused?





Vasta
#57
Plate tectonics confirmed on Mars

Teadlased on nüüdseks veendunud, et ka Marsil toimivad tektooniliste laamade liikumised.
Vasta
#58
(12-08-2012, 21:23 )Müstik Kirjutas: Seega võib see õige olla, et Marsil olid kunagi teistsugused elutingimused?

Jah, teadlased arvavad ka nii. Põhjuseks, miks seal enam vastavaid tingimusi ei ole, on see, et Marsi tuumaga toimusid teatud muutused, mille tõttu Marsi magnetväli (mis siis oli sarnane Maa magnetväljaga) nõrgenes ja ei suutnud enam elu toetavat atmosfääri kinni hoida.
Samas, kui neid muutusi ei oleks toimunud, oleksid Marsi elutingimused oluliselt teistsugused, kuna Mars asub n.n Eluvöö välimises otsas, kus on kõvasti külmem, seega taimestik/loomastik oleksid sootuks teistsugused.
Nende Marsi tuumaga toimunud muutuste põhjust pole minu teada siiani välja selgitatud.
Ja see laamtektoonika, sellega on selline lugu, et Maal on selle põhjuseks vahevöös toimuvad konvektsioonvoolud, see An Yin'i tehtud uurimustöö ütleb, et Marsil toimuvad tektoonilised liikumised on erinevad Maal toimuvast laamtektoonikast. Seda samuti selletõttu, et Marsi tuum ei ole enam kuum.
Tunnistust sellest, et Marsi tuum oli kunagi tuline ja leidus ka vedel (või noh selline viskoosne) vahevöö, annavad Marsil leiduvad vulkaanid, milledest suurim on Olympus Mons, mis ulatub 28km üle keskmise marsipinna ( Laugh ) ja mille kraatri läbimõõt on 65 km. Ups, läksin nüüd pisut teemast kõrvale Bleh
Vasta
#59
(14-08-2012, 18:42 )Deadmaus Kirjutas: ... Marsi magnetväli [---] nõrgenes ja ei suutnud enam elu toetavat atmosfääri kinni hoida.

Sa mõtlesid ikka gravitatsioonivälja?
Vasta
#60
Ega pole ju siiani kindel, et Marsil elu pole. Vähemalt ma küll pole kuulnud, et keegi oleks suutnud tõestada, et Marsil puudub elu. Me pigem eeldame, et seal ei ole elu, sest laiem arusaam elu eksistentsi võimalikkusest seostub meie planeediga.
Kas elu sellisel kujul nagu meie oleme harjunud elu nägema seal võib leida? See on üks asi. Aga elu kui elusorganismide puudumist marsil pole siiski ju tõestatud.
Vasta
#61
(14-08-2012, 21:23 )haneracryth Kirjutas:
(14-08-2012, 18:42 )Deadmaus Kirjutas: ... Marsi magnetväli [---] nõrgenes ja ei suutnud enam elu toetavat atmosfääri kinni hoida.

Sa mõtlesid ikka gravitatsioonivälja?

Ausalt öeldes, ma ei ole enam kindel. Ta gravitatsioon peab ikkagi piisavalt tugev olema et kahte kuud (Phobos ja Deimos) kinni hoida. Kuid kuusid on ju kõvasti raskem kinni hoida, nende mass on ju suurem atmosfääri omast. Atmosfäär on kahe kuuga võrreldes ikka päris tühine kogus ainet, mida kinni hoida.
Jään siiski magnetvälja juurde. Vist.
Vikipeedia ütleb, et atmosfääri hoiab kinni gravitatsioonijõud. Seda magnetvälja-juttu kuulsin ühest ETV dokumentaalist.
Ei tea mida uskuda ja mida mitte Hrmm
Vasta
#62
Planeet ei hoia midagi kinni. Tegemist on süsteemiga milles igal kehal oma roll.
Vasta
#63
(15-08-2012, 13:45 )Deadmaus Kirjutas: Ta gravitatsioon peab ikkagi piisavalt tugev olema et kahte kuud (Phobos ja Deimos) kinni hoida. Kuid kuusid on ju kõvasti raskem kinni hoida, nende mass on ju suurem atmosfääri omast. Atmosfäär on kahe kuuga võrreldes ikka päris tühine kogus ainet, mida kinni hoida.

Sama tugevasti kui tõmbab Marss oma kahte kuud, tõmbavad need Marssi. Aga kuna massid erinevad, siis tiirlevad kuud ümber nendega võrreldes hiigalaslikku planeeti. Seega kuusid on kergem kinni hoida, kuna nad aitavad ennast kinni hoida...

Tegelikult on selle asjaga nii, et magnetvälja nõrgenemine lubas miljonite aastate jooksul päikesetuulel Marsi atmosfääri rüüstada. See oli võimalik, kuna Marsi gravitatsiooniväli ei ole eriti tugev...
Vasta
#64
(14-08-2012, 21:41 )Dana Kirjutas: Ega pole ju siiani kindel, et Marsil elu pole. Vähemalt ma küll pole kuulnud, et keegi oleks suutnud tõestada, et Marsil puudub elu. Me pigem eeldame, et seal ei ole elu, sest laiem arusaam elu eksistentsi võimalikkusest seostub meie planeediga.
Kas elu sellisel kujul nagu meie oleme harjunud elu nägema seal võib leida? See on üks asi. Aga elu kui elusorganismide puudumist marsil pole siiski ju tõestatud.

Samuti ei ole veel keegi suutnud tõestada et jõuluvanat ega päkapikke ei eksisteeri kusagil lapimaa keldris. Smile
Vasta
#65
(09-08-2012, 17:34 )star scream Kirjutas:
(08-08-2012, 20:33 )excubitoris Kirjutas: Aga selle pärast kulla Nielander, et kui jääksime lootma sinusuguste postitustele
siis poleks vahet kas loeme paraweebi või NASA ametlikku kodulehte.

Aga miks peaks NASA midagi varjama?



Väga loogiline: http://en.wikipedia.org/wiki/Brookings_Report
Vasta
#66
Paar värsket Marsi maastikupilti NASA-lt:
http://www.nasa.gov/mission_pages/msl/mu...16102.html
http://www.nasa.gov/mission_pages/msl/mu...16105.html
Ja nii nad tulevad:
http://www.nasa.gov/mission_pages/msl/mu...16106.html
Vasta
#67
Tardigrade ehk vesikaru - kosmosesõbralik eluvorm.
http://www.youtube.com/watch?v=7W194GQ6fHI
Vasta
#68
(12-09-2012, 18:06 )zzz34 Kirjutas: UFO Marsil
Vasakul ääres on teine "UFO" ja kui vaadata NASA kokkumonteeritud pilti, siis seal on ka hunnikus "UFO"-sid (prügi) lisaks video pildil olevatele (suurem on kahjuks teise pildiga ära kaetud).

Enne NASA süüdistamist originaalpiltide kustutamises vaadake testpilte - http://mars.jpl.nasa.gov/msl/multimedia/raw/test/?s=34 . Samuti kui valite ülalt "Sol 3" ja kerite umbes keskele mäestiku vaadeteni, siis neilt piltidelt võite ka "UFO"-sid välja tooma hakata - neid seal jagub. Võimalik, et ka mujalt testpiltidelt seega edu otsimisel.
Vasta
#69
http://www.ebaumsworld.com/video/watch/82813106/

Video inglise keeles
Väidetavalt photoshopib NASA curiosity Marsi kaarte.
Miks? Jumal seda teab, aga kahtlane kas ainult kunsti-esteetilistel kaalutlustel. Igatahes mina usun, et antud videos oli materjal tõesti pärit NASA ametlikust allikast.
Vasta
#70
(27-09-2012, 21:58 )Otsija Kirjutas: http://www.ebaumsworld.com/video/watch/82813106/

Video inglise keeles
Väidetavalt photoshopib NASA curiosity Marsi kaarte.
Miks? Jumal seda teab, aga kahtlane kas ainult kunsti-esteetilistel kaalutlustel. Igatahes mina usun, et antud videos oli materjal tõesti pärit NASA ametlikust allikast.
Väidetavalt on see komposiitpilt mis on arvutis kokku pandud ja väidetavalt on see tehtud arvutiprogrammiga milleks vaevalt Photoshop oli.

Kas tõesti inimestel on nii igav ja enam muud teha ei ole kui NASA poolt inimestele ülevaate saamiseks tehtud komposiitpildi kalla norida ilma teadmata kuidas, mis piltidest ja mis programmiga see tehtud on ja järgi uurimata kas algsed pildid on NASA veebis olemas. Ja kuna algsed pildid koos infoga on NASA veebis olemas (näiteks üks siin ja võimalik, et kui otsida, siis leiab muidki kirjelduses mainitud kaamerate pilte sellest kohast), siis mis on sellise tähenärimise mõte? Võhikutest vandenõuteoreetikute hulga kasvatamine? NASA mahategemine? Enda võhiklikuse näitamine?

Videost nähtud Gale kraater asub aadressil http://mars.jpl.nasa.gov/explore/galecrater/
Vasta
#71
(27-09-2012, 23:31 )kage Kirjutas: Kas tõesti inimestel on nii igav ja enam muud teha ei ole kui NASA poolt inimestele ülevaate saamiseks tehtud komposiitpildi kalla norida ilma teadmata kuidas, mis piltidest ja mis programmiga see tehtud on ja järgi uurimata kas algsed pildid on NASA veebis olemas. Ja kuna algsed pildid koos infoga on NASA veebis olemas (näiteks üks siin ja võimalik, et kui otsida, siis leiab muidki kirjelduses mainitud kaamerate pilte sellest kohast), siis mis on sellise tähenärimise mõte? Võhikutest vandenõuteoreetikute hulga kasvatamine? NASA mahategemine? Enda võhiklikuse näitamine?

Videost nähtud Gale kraater asub aadressil http://mars.jpl.nasa.gov/explore/galecrater/

Tegemist ei ole igavuse vaid fix ideega - kõik see mida näidatakse ei saa ju olla tõsi. Kuidas sellised fix ideed tekivad on väärt tervet uut parateemat.
Vasta
#72
Inimkonna edasikestmiseks on vaja kolme planeeti

"Kogu Maa ökosüsteem on kokkuvarisemise äärel," väitis NASA Samuel P. Langley nimelise uurimiskeskuse teadusjuht Dennis Bushnell.

"Meid on lihtsalt liiga palju. Inimloom on liigina olnud kaugelt liiga edukas. Mõned väidavad, et meil jääb praegu toimetulekuks puudu 40–50 protsenti planeedist.

Ent kui Aasia riikide miljardid elanikud tulevikus meie, jõukate läänlastega samale elatustasemele jõuavad, läheb meil vaja juba kolme planeeti," lisab ta.

Kui NASA-l õnnestubki Marsi keskkond Maa-sarnaseks muuta, võtab see ometi umbes 120 aastat aega ja Marss on vaid üks planeet, märkis mees seoses sõltumatu rahvusvahelise ajutrusti The Millennium Project iga-aastase, globaalseid väljakutseid ja nende võimalikke lahendusi esile tõstva aruande "State of the Future" ilmumisega. "Meil on vaja veel rohkem eluruumi palju kiiremas korras."


Loe edasi Fortest

See, et Marsi terraformimiseks (Maa-sarnastamiseks) vaid 120 aastat kuluks, oli küll mulle uudiseks. Varem olen kuulnud kõige optimistlikumaid hinnaguid, kus selleks peaks kuluma kusagil 20 000 aastat...
Vasta
#73
Nielander - ega geenitehnoloogiat ju naljapärast arendata. Pole vaja 100% sarnaseks - piisab nii 8/90% - vist.
Vasta
#74
Et siis 600 tuhande valgusaasta kaugusel oleva planeedini lennutada inimesi lähima saja aasta pärast pole probleem Smile Sellest on filmigi tehtud aga oli vastupidi,nagu Kolumbus ja indiaanlased,meie oleme indiaanlased Smile
Vasta
#75
http://www.ufosightingsdaily.com/2014/04/mysterous-light-beams-from-mars-surface.html . Nagu valgustatud purskaev .

NASA kulgur Curiosity jäädvustas Marsil fotole salapärase valguse
Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Kuidas tekkis elu? Thoth 27 13,775 13-11-2017, 10:52
Viimane postitus: Müstik
  Uued tõendid: elu võis Maale saabuda komeediga InDemand 5 4,549 13-11-2013, 19:06
Viimane postitus: Veli Joonatan
  Väidetav maaväline elu meteoriidil Huvitundja 6 5,730 07-03-2011, 18:49
Viimane postitus: HUGOTH
  Elust purgis: Universumi teke, elu väljaspool Maad jne Alduuur 61 23,346 30-07-2010, 18:14
Viimane postitus: villu
  Lihtsalt ma ei saa aru - elu mujal peab olema ffr 41 14,013 18-03-2007, 22:11
Viimane postitus: titanl
  Kas tähtedel on elu? Anonymous 33 10,603 19-09-2005, 15:01
Viimane postitus: lyhiz
  Suurest paugust elu tekkeni Armageddon 6 4,236 15-07-2005, 20:01
Viimane postitus: Hallucigenia
  Marsil tekib metaani.. Tutanhamon 17 7,658 14-01-2005, 23:49
Viimane postitus: glaurung

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat