Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Hafnarfjorduri haldjad
#26
Õrn teema. Sesmõttes, et sellega tuleb väga ettevaatlikult ümber käia.
Vasta
#27
On muistendid ja on ka kunstmuinasjutud.
Islandil tundub olema tegu sajandist sajandisse pärit legendidega - ja mine tea - ehk on neis tõepõhi tõesti all.
Näiteks vanasti nimetati põllule tekkinud kummalisi ringe haldjaringideks, nüüd nimetatakse viljaringideks.
Haldjarahvast on kaua aega peetud pärinevaks teisest dimensioonist, mis eksisteerib paralleelselt meie omaga.
19.sajandil elanud ajaloolase David MacRitchie arvates olevat haldjad keltide-eelne pügmeede rass, kes elas koobastes.
Aga tänapäeva, 1970.a. nägi üks naine varahommikul kaljuveerul (paikkonda ei ole kahjuks öeldud) figuuri, kes vaatas pingsalt alla naise poole. Seljas kandis ta hõbejat türpi ning imelikku mantlit, krae kõvasti ümber kaela, peas oli terava tipuga kübar.
Temast tagapool oli suur hõbedakarva kerakujuline objekt, kust valguskiir mööda künkanõlva allapoole langes.
Haldjalugudega tuttav, tuli naine järeldusele, et nägi haldjat kosmoselaeva juures.
Teine lugu. Üks mees nägi oma maja lähedal hõljuvat tassikujulst objekti, millel askeldasid kolm "meest." Nad kandsid sinist rullkraega ühes tükis ülikonda ning kootud kiivrikujulist mütsi. Nad küpsetasid midagi ja andsid talle 3 lamedat kakku. Vastutasuks taheti kannutäis vett. Mees sündsalt andiski.
USA õhujõudude (USAF)soovil analüüsiti neid kakkusid Ühendriikide Tervishoiu toidu-ja ravimite laboris. Kakud koosnesid maapealsetest koostisosadest, kuid neis polnud üldse soola.
UFO-uuirja Jacques Vallée mainis ühes oma raamatus, et haldjarahvaga kohtumisel vahetati sageli kakukesi vee vastu, ning nende ülemrass ei suutnud soola taluda -
Lood tõin raamatust: "Mõistatuslike nähtuste entsüklopeedia."
Vasta
#28
sellised haldjakujud Smile http://www.elu24.ee/?id=254009

[Muudetud: 4-23-2010 Liine]
Vasta
#29
THINKERBELL tuli kohe meelde.Ma niiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii nii väga tahaks haldjat näha.Mind huvitab kas haldjad on päriselt nagu Thinkerbell või näevad nad natuke teisiti välja,kuigi ma usun,et haldjad on just sellised nagu Thinkerbell ,nad on nii nunnud raudselt .Hihi ma pean siis Islandile minema.Huvitav kas Thinkerbelill on teisik ka olemas,ma mõttlen selline haldjas kes on täpselt tema moodi.Mind vist kummitused nii väga ei huvitagi nüüd huvitavad rohkem haldjad.Ok ok kummitused huvitavad mind endiselt. I LOVE THINKERBELL FOREVER.
Vasta
#30
(11-01-2012, 21:57 )pcd Kirjutas: THINKERBELL tuli kohe meelde.Ma niiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii nii väga tahaks haldjat näha.Mind huvitab kas haldjad on päriselt nagu Thinkerbell või näevad nad natuke teisiti välja,kuigi ma usun,et haldjad on just sellised nagu Thinkerbell ,nad on nii nunnud raudselt .Hihi ma pean siis Islandile minema.Huvitav kas Thinkerbelill on teisik ka olemas,ma mõttlen selline haldjas kes on täpselt tema moodi.Mind vist kummitused nii väga ei huvitagi nüüd huvitavad rohkem haldjad.Ok ok kummitused huvitavad mind endiselt. I LOVE THINKERBELL FOREVER.

Kui tahad teada, siis uuri legende. Iiri, shoti, Põhjala (Skandinaavia), Islandi, ka eesti oma legende jne. Kuid suhtu tõsise kahtlusega muinasjuttudesse, kus haldjaid kirjeldatakse ülima headuse kehastusena, kes ise tahavad võlujõul täita iga ettejuhtuva inimese soove Smile Unistada muidugi võib. Minagi mõtlen vahel, et mida ma sooviks, kui kena blond kaunitar teele ette hüppaks, mu nina all võlukeppi viibutaks ja soove paluks. Kuid kui see juhtuks, tuleks soovidega olla ettevaatlik. Võin ju soovida miljonit eurot, aga kui näiteks haldjas ei tea, mis asi on turvaelement, siis jätab ta turvaelemendid rahatähtedesse panemata ja kogu see laadung saab olema valeraha, mille levitamise eest saaksin ma vist üsna karmi karistuse. Võibolla haldjajutuga saaksin vangistuse muuta sundraviks hullumajas Bleh

Teemasse tagasi: mingeid haldjateks kutsutud tegelasi olla vaata et kõikjal - hiinlastel, indiaanlastel jne. Pärsias olla "peri"-nimelised olendid, keda samuti haldjateks peetakse.

http://en.wikipedia.org/wiki/Peri

Vasta
#31
Ega need jutud ei saagi ju eriti erineda, kui haldjad on ikka ühed ja samad.
Jah. Neid nimetatakse nähtamatuks rahvaks. Paljud legendid räägivad, et õnnistatud inimesed on need, kellele haldjarahvas end näitavad. Tegelik vastus, miks nad on nagu nad on ja miks me neid eriti ei kohta tuleneb sellest, et tegelikult ei ole neile antud otsest õigust inimeste liigi tegemistesse end segada. Täpselt sama moodi pole ka meil õigust nende tegemistesse sekkuda. Ehk sealt tasandilt võib ka vahel tulla konflikte. Nimelt, me harva mõtleme, mida teeme, kuhu läheme ja mida ära lõhume.
Lihtsale inimesele asja seletamine näeks välja nii:
Mõtle, kui sul on kena majakene ja aeda ja kodu jne. Siis tuleb keegi, ning seab end sinu koju sisse. Vähe sellest, ta tuleb ja kaevab su aia üles, lükkab pool maja kokku ja ehitab selle kohale näiteks kiirraudtee, ning sa pead oma alles jäänud poolikus majas röökivaid mööda kihutavaid ronge taluma. Loomulikult hakkad sa juba enne seda, kui ta lammutama tuleb talle selgeks tegema, et ta seda ei teeks. Edasi pole vast vaja kirjeldada.

Alles hiljuti oli hommikuTVs juttu Tallinna lähedal olevate uuselamurajoonide rästikuprobleemidest. Inimene ise kolis rästiku koju sisse ja nüüd ajab minema neid, ning on kohtuavalt pahane, kui nad ikka ja jälle tema aeda kolivad. Küsimus hoopis, et kes kelle aeda kolis?

Need, kes suudavad kõigi olenditega harmoonias eksisteerida, neile antakse ka kingitusi. Üks neist on võime nende nähtamatusega suhelda.
Vasta
#32
Olen kunagi lugenud, et haldjad Islandil aegajalt ka inimkuju võtvat. Ära tunda võib neid vaid selle järgi, et neil nina ja ülahuule vahel puudub vaoke, nagu meil, inimestel tavaliselt seal on. Raamat ise oli ühe vene teadlase kirjutatud, pretendeeris teaduslikkusele, autor oli keegi professor, nimi ei meenu kahjuks...
Vasta
#33
(03-11-2013, 18:46 )love Kirjutas: Olen kunagi lugenud, et haldjad Islandil aegajalt ka inimkuju võtvat. Ära tunda võib neid vaid selle järgi, et neil nina ja ülahuule vahel puudub vaoke, nagu meil, inimestel tavaliselt seal on. Raamat ise oli ühe vene teadlase kirjutatud, pretendeeris teaduslikkusele, autor oli keegi professor, nimi ei meenu kahjuks...

Siin on "varjatud rahva" kohta tehtud mingi tõlge vene keelde, kas see just on see mida otsisite, kuid huvitav kindlasti.
Onlines lugemine Из рассказов о древнеисландском колдовстве и Сокрытом Народе
Vasta
#34
haldjad, Päkapikud, jõuluvana, merineitsid, Kõik need olendid On sinu südames . Lihtsalt pead Uskuma et nad on olemas, aga me ei näe neid Mitte kunagi, Mina olen midagi Kummalist asja näinud enda rõdupealt väga väga kaua aega tagasi 2009 kuskil talve paiku Käisin enda rõdul suitsetamas märkasin mingi kahtlast objekti mis h6ljus mõõda minu rõdu eemale se ei saand olle mingi jaanimardikas. kahju ma ei tea Mis asi se oli v6i kust se tuli aga se tundus Küll kahtlaselt, aga se sädeles ja lendas ära. Aga se on päris lugu mis ma rääkisin. Olen ka vaatand Tinkerbelli ja igasugu leste multikaid. isegi k6iki osasid. kokku v6tteks ütlen et need multikad ja muinasjutud on Ülusad ja toredad need jäävad su südamesse terveks eluks. igatahes pole ma enda juttu kellegile rääkind sest tean et k6ik hakkavad naerma v6i midagi sellist. iga tahes mina usun nendesse ja nad on kogu aeg olemas Minu südames. Smile ärge nähke vaeva Otsimiseks mittekunagi. vb näete teie ka kunagi Smile
Vasta
  


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat