Postita vastus 

Teema reiting:
  • 0 Häält - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ninanips valule ja vananemisele
Autor Sõnum
lahendused
Veteran

12-02-2013 08:40
Postitus: #51
RE: Ninanips valule ja vananemisele
Ma toppisin eile õhtul oma perel ja tuttavatel põlvealused pipraplaastreid täis - praegu saan teha mingi vahekokkuvõtte oma laste näol.

Reeglina ei taha lapsed hommikul meelsasti üles ärgata (kuna nad on väsinud), ning teevad üles äratamise ja külma veega näo pesemise peale "sea kisa" - kuid täna ärkasid nad väga kergesti üles, pesid ise oma näod külma veega ära, ning olid nõus isegi leiba sööma (reeglina võileib ei "kõlba", vaid eelistatakse rämpstoidu krõbinaid).

Veel üks kaudne näide energia jõudmisest kõrgematesse tsakratsse: lastel on probleemiks oma mõtete selge väljendamine sõnades (vähene energia loovuse, ehk kõri tsakras): reeglina üritavad nad seda kompenseerida oma segasevõitu/puterdava jutu "kõvasti rääkimisega" - kuid täna rääkisid nad palju vaiksemalt ja selgemalt: ühesõnaga oli kõrgemates tsakrates rohkem energiat, ning nii suudeti oma soovid/mõtted palju selgemini sõnadesse valada.

Teine kaudne näide on laste omavaheline tülitsemine/rivaalitsemine: kui ikka omal jõudu/väge vähe on, siis üritatakse seda teistelt ära võtta tülitsemise ja kraaklemise abil - kuid täna hommikul olid lapsed nii rahulikud ja sõbralikud, ning ei üritanudki omavahel kraaklema hakata: kõik see näitab, et neil oli omal piisavalt elujõudu.

Ka ma ise tunnen, et mul on elujõudu oluliselt rohkem: kui ma muidu pidin ennast "sundima" teatud tööde tegemiseks (ning unistasin, kuna juba pensionile saaks Smile ), siis eile ja täna suutsin ma "mängleva kerglusega" mistahes töö ära teha.

Vot kui palju võib üks "õigel ajal ja õiges kohas" olev odav pipraplaastri tükike elukvaliteeti mõjutada: seega proovige järgi ja jagage ka oma muljed/kogemusi (lähimad paar päeva on veel noorkuu ajad, kui antud meetod toimib).
(selle postituse viimane muutmine: 12-02-2013 09:12 lahendused.)
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Tulnukinimene
turist Maal

12-02-2013 09:10
Postitus: #52
Üks hea, lihtne ja lõbus võimalus on lapsed vanemate sääremarju haavapuu haamrikesega klopsima panna.:
http://loodustuba.files.wordpress.com/20...090010.jpg

stress pidavat ladestuma sääremarjadesse, see kitsendab veresooni ja pärsib aju tööd, kuna stress ise, on osakamatus oma probleeme lahendada, viib selline olukord depressioonini. Seega tuleb see ahel katkestada. Rõõmus meel, hea tuju, rahulolu, laiendavad veresooni.

Loodus = teraapia.

Juba Hippokrates on öelnud: “Vis medicatrix naturae” (looduse raviv mõju)

Ioonide jõud

Me oleme pidevalt. ümbritsetud nähtamatute jõudude poolt, mida kutsutakse ioonideks. Ioon on aatom või molekul, mis on kaotanud (või juurde saanud) ühe või mitu valentselektroni, mis annab talle positiivse või negatiivse elektrilaengu.

Iga osake, mis sisaldab endas elektrilaengut mõjutab meie tuju, tervist ja üldist heaolu. Keskkonnasaastatus, tolm, suits jms toodab rohkelt positiivseid ioone. Viimased teadusuuringud on tõestanud, et positiivsed ioonid levitavad negatiivset energiat ja mõjutavad nii inimeste üldist energiataset ja heaolu.

Negatiivseid ioone tuntakse aga ka nime õhuvitamiinid all. Looduslikud veekogud mõjuvad sageli lõõgastavalt just põhjusel, et nad sisaldavad ohtralt negatiivseid ioone. Neil on ka lihaspingeid lõõgastav ja keskendumist soosiv mõju.

Mis on negatiivsed ioonid?

Negatiivsed ioonid (tuntud ka anioonide nime all) on molekulid, mis on oma elektrilaengu kaotanud. Looduses toodavad tormid, kosed ja meri negatiivseid ioone taimestiku kaudu, samuti on neid mägedes ning õhus peale vihma.

Anioonid puhastavad samuti Maa atmosfääri.

Suur kogus negatiivseid ioone sellistes paikades seletab osaliselt, millest tuleneb meie hea enesetunne, kui me viibime näiteks kose läheduses. Meie sisse hingatavat õhku mõjutab tugevalt selles sisalduv ioonide arv:

Suured kosed > 100.000/cm3
Mäed/mägismaad > 70.000/cm3
Mere lähedus > 5.000/cm3
Maal/taimestik 1.000 – 2.000/cm3
Suurlinnad 200/cm3
Suletud ruumid 100/cm3
Õhukonditsioneeriga ruumid 0 – 25/cm3

Minimaalsed tingimused tervisliku keskkonna jaoks: 1.000 – 2.000/cm3

Mida kõrgem on anioonide arv, seda puhtam, värskem ja tervislikum on õhk.
lahendused
Veteran

12-02-2013 18:48
Postitus: #53
Kui ma eile õhtul oma suglastele-tuttavate põlved pipraplaastreid täis kleepisin, siis üks sellistest "katsejänestest" oli ka haiglas "surma ootav" vähihaige naabri-mutike, kes oli juba söömisest keeldunud (kui haige loobub söögist, siis on varsti mullatoidule minek) - igatahes oli ta täna "sööma hakanud", ning elujõudu oli tal juba niipalju, et ta suutis isegi õelutsema hakata - ühesõnaga järjekordne "edulugu".

Siis käsin ma ühe tuttava paramutikese juures, kes on kunagi mingil hiina meditsiini kursusel käinud: tal olid mingi aktivisti poolt "ära eestistatud" akupunktuuri punkitde tabelid inimese keha kohta eestvaates, külgvaates ja tagantvaates - toon need siinkohal ära:

Eestvaates:
http://www.upload.ee/image/3067574/hiina...d_eest.jpg

Külgvaates:
http://www.upload.ee/image/3067585/hiina...yljelt.jpg

Tagantvaates:
http://www.upload.ee/image/3067597/hiina...tagant.jpg

Igatahes selle põlve all asuva hiina meditsiini akupuntuuri punkti nr 36 (Zu Zan Li) eestikeelene vaste on "maapealne jumalik ükskõiksus", ning ta on nähtav eestvaate pildil oranzi värvi maokanali meridiaani peal, mis kulgeb jalgadest peani.
tapsix
Bännitud

13-02-2013 07:18
Postitus: #54
(12-02-2013 18:48 )lahendused Kirjutas:  Kui ma eile õhtul oma suglastele-tuttavate põlved pipraplaastreid täis kleepisin, siis üks sellistest "katsejänestest" oli ka haiglas "surma ootav" vähihaige naabri-mutike, kes oli juba söömisest keeldunud (kui haige loobub söögist, siis on varsti mullatoidule minek) - igatahes oli ta täna "sööma hakanud", ning elujõudu oli tal juba niipalju, et ta suutis isegi õelutsema hakata - ühesõnaga järjekordne "edulugu".
Hm, ma olen nii palju peksa saanud oma teadmiste propageerimisel, et sellisest agressiivsest töötlemisest olen loobunud. See on osaliselt seotud sellega, et iga inimene elab oma elu ise ja järelikult peab ka ise need plaastrid kõigepealt ostma ja siis paika panema. Vastutus on sellisel juhul ka inimesel endal. Kui midagi nihu läheb, siis kes vastutab?
Sensi juurde minnes ju inimene teeb ka oma valiku ja nõiad üldiselt austavad seda. Teine asi, kui Sa küsid teise inimese kohta sensilt, siis on Tal õigus Sind ilma pikemata kukele saata, sest Sa sekkud teise inimese elusse.
Mis sellesse "naabri-mutikese" juhtumisse puutub, siis sõralisega enne lõppu on ikka selline efekt, et nii nädal -paar enne lõppu toimub selline elavnemine.
Hoopis huvitavam oleks teada, kas see kergendab-kiirendab äraminemist, mis ei ole kaugeltki vähetähtis.
Üks alternatiive on endiselt kanep, kui kõige võimsam vahend.

Tsitaat:Siis käsin ma ühe tuttava paramutikese juures, kes on kunagi mingil hiina meditsiini kursusel käinud: tal olid mingi aktivisti poolt "ära eestistatud" akupunktuuri punkitde tabelid inimese keha kohta eestvaates, külgvaates ja tagantvaates - toon need siinkohal ära:

Eestvaates:
http://www.upload.ee/image/3067574/hiina...d_eest.jpg

Külgvaates:
http://www.upload.ee/image/3067585/hiina...yljelt.jpg

Tagantvaates:
http://www.upload.ee/image/3067597/hiina...tagant.jpg

Igatahes selle põlve all asuva hiina meditsiini akupuntuuri punkti nr 36 (Zu Zan Li) eestikeelene vaste on "maapealne jumalik ükskõiksus", ning ta on nähtav eestvaate pildil oranzi värvi maokanali meridiaani peal, mis kulgeb jalgadest peani.
Suur Hiina meditsiini käsiraamat annab ka väga pika ja põhjaliku selgituse selle punkti kohta - Zusanli - jala kolm miili(lk.399-401)

Igati tervitatav, et jagad meiega oma praktilisi kogemusi.

Kõik, mis ei tapa, teeb tugevamaks.
Kipspead, kõik on eks, ristitud Johannesteks.Angry
tapsix
Bännitud

13-02-2013 18:10
Postitus: #55
Tsitaat:Mitmel pool netiavarustes leiab viiteid, et tiibeti piimaseen (tuntud ka kui india joogide seen) on ravitoimega looduslik mikroorganism, mis väidetavalt saadab korda imesid: ravib haigusi, taastab tervist, pikendab eluiga ning aitab säilitada reipust ka vanemas eas.

Tõde on siiski see, et mingi imeravimiga tegu pole. "Piimaseent kasutatakse rahva seas tõusude ja mõõnadena. Kord usutakse, et "lõpuks ometi on tulnud õnn meie õuele" ja käes on lahendus kõikidele hädadele. Põdurad lapsed, närvilised kontoripreilid ja haiglased vanainimesed: kõigi nende mured on pärast seene tarbimist justkui pühitud," kirjutab portaalis Kliinik.ee Tõstamaa perearst Madis Veskimägi.

Tegelikult see muidugi nii pole. Tiibeti piimaseenel on piima hapendav toime, sellist piima juues suureneb soolestiku piimabakterite sisaldus. Seetõttu ongi hapendatud piimatoodetel, ka nendel, mille hapendamiseks pole kasutatud tiibeti piimaseent, muu hulgas ka seedimist korrastav toime.

Piimaseen nõuab hoolt, teda on vaja iga päev pesta ning talle värske piim peale valada. Niiviisi toimetades paraneb doktor Veskimäe sõnul "seenekasvataja" meeleolu. "Mõju on umbes samasugune nagu toakoeral või hamstril, kes samuti hoolt vajavad," võtab kogenud tohter piimaseene toime humoorikalt kokku.
Allikas, ka siin sellest veel juttu

Kõik, mis ei tapa, teeb tugevamaks.
Kipspead, kõik on eks, ristitud Johannesteks.Angry
lahendused
Veteran

15-02-2013 22:17
Postitus: #56
Ma olen nüüd 5 päeva järjest seda pipraplaastrit põlvede all hoidnud (lähipäevadel tuleks ta ära võttta, kuna noorkuu aeg saab täis).

Ma olen täheldanud mitmeid ilminguid, et selline meetod vähendab eluenergia lekkeid jalgadest:
1) Jalalabad pole 5 päeva külmetanud - kuna eluenergia ei leki, siis saab aura suuremaks minna, ning nii on jalalabad alati aura sees, ning neil on soe.
2) Elujõu, ehk vitaalsuse lisandumine: kui varem ei viitsinud ma paljusid asju teha elujõu vähesuse tõttu, siis nüüd suudan ma palju rohkem.
3) Selgeltnägijad väidavad, et mul pidavat olema tugev, kuid väikese ulatusega aura - ehk kui minu aura oleks suurema ulatusega, siis paneks ma enda lähedal olevad inimesed tegema seda mida ma tahan.
Näiteks kui ma istun nüüd WC-poti peal ja "punnitan" junni välja, siis on naine ja lapsed kohe WC uksetaga ja ka neil on "häda", ning kohe-kohe vaja potipeale saada - kõik see näitab, et lekete puudumise tõttu on minu aura ulatus kasvanud, ning ma "sõidan teistele sisse" palju rohkem oma soovidega (ehk minu soov junn välja punnitada kandub minu suurema aura ulatuse tõttu kergesti üle lähedal olevatele pere liikmetele).
4) Haiglas söömisest keeldunud elujõuetu naabrimutike komberdab juba haiglat mööda ringi - kui reeglina kaotavad haiglas vähiravi saavad patsiendid elujõudu, siis temal lisandub jalal oleva pipraplaastri tõttu elujõudu juurde.
5) Varem hommikuti väsinud ja vinguvad lapsed on nüüd palju rõõmsameelsemad lisanduva elujõu tõttu.
6) Need sugulased-tuttavad, kes rebisid pipraplaastrid põlvede alt üsna kiiresti ära, väites "selline jamps ei saa ju ometi toimida" on samasugused viripillid ja pidurid edasi, nagu nad ka enne olid.

Igatahes peaks sellisel pipraplaastri meetodil lisanduvat elujõudu õppima "hoidma" - ehk mitte kulutada lisanduvat elujõudu ära igasugu "tõestuste jaoks" (a'la suudan rohkem öist voodielu harrastada, või rohkem füüsilist tööd teha) - kui lisanduv eluenergia kulutada kergekäeliselt ära, siis ei pruugi teda jätkuda enam sinna, kus teda palju rohkem võib vaja minna.

Huviliste jaoks lisan järgmised noorkuu ajad (siis tuleks pipraplaastrit hoida põlvede all hiina meditsiini akupunktuuri punktide nr36 peal):

10-17 veebruar 2013
11-19 märts 2013
10-18 aprill 2013
10-18 mai 2013
8-16 juuni 2013
8-16 juuli 2013
7-14 august 2013
5-12 september 2013
5-12 oktoober 2013
3-10 november 2013
3-9 detsember 2013
(selle postituse viimane muutmine: 15-02-2013 22:25 lahendused.)
Mannu Eemal
u xa ke

16-02-2013 10:16
Postitus: #57
Aga kas ei oleks õigem panna plaaster mitte kuuloomise päeval, vaid siis kui esimene noorkuusirp nähtavale ilmub? Mul on nagu kuskilt meelde jäänud, et aeg, mil Kuud taevas näha ei ole (Kuu on pesas) on selline aeg, mil ei tasu midagi ette võtta, on selline "äraootamise" aeg. Kui "kuuloomine on õnnestunud", siis alles hakkab õige kasvamise aeg. Kuuloomine on omamoodi tähtis toiming.

Ilmaennustamise kohta käib see ka. Kui esimesel paaril-kolmel päeval pärast kuuloomist ilm ei pööra, siis ei pööra terve esimese veerandi jooksul. Otsustav moment pole mitte täpselt kuuloomise hetk, vaid mõni päev hiljem. Kuigi ka kuuloomise kellaaeg on tähtis. Mida kesköösele lähmale loodud, seda kehvem kuu.

Aga see on ainult minu nägemus, kuuldud, päritud ja ise arvatud. Niiet ei enamat.

Brain expedition.
Eithea
Veteran

16-02-2013 10:52
Postitus: #58
(16-02-2013 10:16 )Marina Kirjutas:  Aga kas ei oleks õigem panna plaaster mitte kuuloomise päeval, vaid siis kui esimene noorkuusirp nähtavale ilmub? Mul on nagu kuskilt meelde jäänud, et aeg, mil Kuud taevas näha ei ole (Kuu on pesas) on selline aeg, mil ei tasu midagi ette võtta, on selline "äraootamise" aeg. Kui "kuuloomine on õnnestunud", siis alles hakkab õige kasvamise aeg. Kuuloomine on omamoodi tähtis toiming.

Ilmaennustamise kohta käib see ka. Kui esimesel paaril-kolmel päeval pärast kuuloomist ilm ei pööra, siis ei pööra terve esimese veerandi jooksul. Otsustav moment pole mitte täpselt kuuloomise hetk, vaid mõni päev hiljem. Kuigi ka kuuloomise kellaaeg on tähtis. Mida kesköösele lähmale loodud, seda kehvem kuu.

Aga see on ainult minu nägemus, kuuldud, päritud ja ise arvatud. Niiet ei enamat.

Jah kohe esimesel päeval panna ei ole päris õige, kusagil teisel - kolmandal päeval peale kuuloomist. See peaks üleüldine teadmine olema millegi tegemisel kuufaaside järgi.
Teadjate jaoks (oma eriliste harjutuste või liikumise kontekstis) võib muidugi mõnesid enesele teada olevaid märke järgida, ( Mariinale sealt ) muidugi võiks vibratsioonide tasemel ka lisaks jälgida nn "surma ja elulainete vaheldumist", kuid üldiselt aitab harjutus ka selliselt väga hästi.
(selle postituse viimane muutmine: 16-02-2013 10:59 Eithea.)

Zhao Cong - 牧 Shapherd
Byron Metcalf - Heart Warriors
lahendused
Veteran

16-02-2013 11:30
Postitus: #59
Palju suurema "selguse" saaks nii, kui teadjad-nägijad loetleks päeva-päeva kaupa üles kõigi kuufaasi päevade energeetilised olemused.

A'la:
1. päev = kuu pole nähav (kuu on pesas) - ära tee midagi, oota parem.
2. päev= noorkuu muutub nähtavaks - soodne energeetika, pane plaastrid põlvedele.
3-7 päev = noorkuu soodne energeetika, hoia plaastreid põlvedel, nii lisandub elujõudu.
8. päev = noorkuu aeg saab täis, eemalda plaastrid põlvedelt.
9-28 päev = ilmselt väga halva energeetikaga aeg, mingil juhul ära hoia plaastrit põlve peal (selle osa võiks teadjad-nägijad detailsemalt lahti kirjutada).

Põhiprobleem ongi selles, et tasemel tunnetus ja teadmised on vaid vähestel, ning nad peaks oma kogemused "arusaadavas keeles" kirja panema (minul pole eriti hea tunnetus, kuid ma oskan nõu anda, kuidas kõik "arusaadavas keeles" kirja võiks pandud olla: ehk ma oskan enda energeetikat alla lasta "tundetute juhmardite" tasemele, ning lugeda tekste läbi nende silmade, ning tuua meie maailma tagasi nägemused sellest, kuidas nemad selliseid tekste tajusid: seetõttu ma genereeringi niipalju "sita ja seksi" tasemel labaseid näited, kuna neid suudaks igaüks mõista).
Päikeseinsener
Bännitud

27-02-2013 21:11
Postitus: #60
(18-12-2012 17:36 )Müstik Kirjutas:  Ninanipsu vananemisele tegi Kolumbia elanik Xavier Pereira, kes elas 169 aasta vanuseks.
.................
Vastavalt kaasaegsetele uuringutele on inimese bioloogiline tagavara ette nähtud 300 aastaks!

[Pilt: 466px-Li_chingYuen.jpeg]

Li Ching-Yuen
lahendused
Veteran

11-03-2013 12:26
Postitus: #61
Tõstan teemat, kuna täna ja lähipäevil (11-19 märts 2013) on jälle noorkuu aeg, ning "huvilised" võiks proovida, kas põlve peale kleebitud pipraplaaster annab mingit lisanduvat elujõudu.
Cthepy
Vana kala

18-03-2013 09:58
Postitus: #62
Proovisin ära. Ei saa öelda, et midagi hullupööra muutunud oleks, kuigi midagi halba ka öelda ei saaks. Väikesed nö arengud toimusid, aga võib-olla tulid need iseenesest (st, see on juba mu loomulik osa). Kõige enam muutusin ehk rohkem püsivamaks.
Eithea
Veteran

18-03-2013 11:30
Postitus: #63
(18-03-2013 09:58 )Cthepy Kirjutas:  Proovisin ära. Ei saa öelda, et midagi hullupööra muutunud oleks, kuigi midagi halba ka öelda ei saaks. Väikesed nö arengud toimusid, aga võib-olla tulid need iseenesest (st, see on juba mu loomulik osa). Kõige enam muutusin ehk rohkem püsivamaks.
Tänan jagamast!
Algul ja tegelikult üldse ei juhtugi midagi "hullupööra", lihtsalt avab energia kanalid ja keha puhastub.

Zhao Cong - 牧 Shapherd
Byron Metcalf - Heart Warriors
Mannu Eemal
u xa ke

18-03-2013 11:51
Postitus: #64
Ma proovisin ka. Aga ühe ööpäeva hoidsin peal, siis rebisin plaastrid ära. Kuigi plaastrid olid aukudega, hakkas mind häirima see, et nahk ei saa plaastri all õhku. Mulle ei meeldi seepärast ka küünelakki kanda. Aga seal põlve all häiris eriti.
Selle punkti peale panen aga õhtuti veidi vietnami salvi või päris traditsioonilisel viisil sõrmeotsaga masseerin.

Brain expedition.
lahendused
Veteran

10-04-2013 07:42
Postitus: #65
Upitan jälle teemat, kuna tänasest alates (10-18 aprill 2013) on jälle noorkuu aeg, ning põlvede peale pandud pipraplaastrid peaks elujõudu lisama (detailid teema eelmistes postitustes).

EitHea võiks öelda, mis juhtub, kui neid pipraplaastreid nö "kogu aeg" peal hoida (täiskuu ja vana kuu ajal) - ehk kas nende pipraplaastrite "vales faasis" põlvedel hoidmise korral pole lihtsalt effekti (elujõudu ei lisandu), või muuutub efekt lausa negatiivseks (elujõud väheneb)?

Aga selle pipraplaastri kipitamisega on nii, et vaid esimesel päeval pöörad kipitamisele tähelepanu, ning edaspidi "harjud ära" - ning nädala pärast oled juba täiesti ära unustanud, et põlve peal mingi plaaster on.

Vandenõu teoreetikutele kah midagi: huvitav, kui selline "pipraplaaster põlvedel" meetod muutub massiliseks, kas siis ELiit keelab pipraplaastrid ära (kui liiga lihtsa ja odava meetodi elujõu suurendamiseks ja vananemise pidurdamiseks)?
(selle postituse viimane muutmine: 10-04-2013 07:43 lahendused.)
tanoid
Bännitud

06-08-2018 09:30
Postitus: #66
(06-08-2018 09:04 )Minaelan Kirjutas:  Pahura eidekese... sünnitunnistus on siiski alles ja määrab tema sünnidaatumiks 1889.aasta 1.juuni.

Naissoost moslemile väljastatakse sünnitunnistus aastal 1889 Tšetšeenias? Julgen kahelda.
Millal Venemaal hakati üldse naisi rahvaloenduses ühikuna arvestama?
(selle postituse viimane muutmine: 06-08-2018 09:38 tanoid.)
Tyto Alba
Veteran

06-08-2018 10:35
Postitus: #67
(06-08-2018 09:30 )tanoid Kirjutas:  
(06-08-2018 09:04 )Minaelan Kirjutas:  Pahura eidekese... sünnitunnistus on siiski alles ja määrab tema sünnidaatumiks 1889.aasta 1.juuni.

Naissoost moslemile väljastatakse sünnitunnistus aastal 1889 Tšetšeenias? Julgen kahelda.
Millal Venemaal hakati üldse naisi rahvaloenduses ühikuna arvestama?

Vene Impeeriumis siiski - ehk isegi võimalik.
Nägin mingi aeg tagasi tabelit kus seal arvestati naisi "ühikuna" kuskil 1700 paiku.
Seal olid kirjas rahvaloendused kuni Peeter I-e ajani.
Tsaaride jaoks olid ka naised "tootvad ühikud" kelle üle peeti arvet.
Arvet ei peetud laste üle - kuni kutseea saabumiseni.

Jumal on isiksustatud Egregor...
Huvitav fakt - isik kes ei saa aru millest sa räägid peab lolliks sind mitte ennast.
tanoid
Bännitud

06-08-2018 13:21
Postitus: #68
(06-08-2018 10:35 )Tyto Alba Kirjutas:  Nägin mingi aeg tagasi tabelit kus seal arvestati naisi "ühikuna" kuskil 1700 paiku.
Seal olid kirjas rahvaloendused kuni Peeter I-e ajani.
Tsaaride jaoks olid ka naised "tootvad ühikud" kelle üle peeti arvet.

Esimene üle Vene impeeriumi loendus olla toimund alles 1897.
mongolid-tatarid loendasid kolm korda 1245, 1257 ja 1274, mille järgi oli Russias 10 miljonit . Peeter 1 aegu olla ka toimund loendus ja siis 15 miljonit pead loeti.

https://ru.wikipedia.org/wiki/Перепись_н...рии_(1897)
Mannu Eemal
u xa ke

06-08-2018 14:01
Postitus: #69
Poleks mingi ime, kui eidekese vanus oleks tegelikult paarkümmend (?) aastat noorem, ja ega see täpne vanus siinkohal polegi tähtis.

Para-mõttes on minu jaoks küsimus selles, et miks ja kuidas inimene, kes niivõrd palju vihkab oma elu (vähemalt tema oma sõnade järgi) on ikkagi nii kaua elanud ega pole surmavalt haigeks jäänud? Väidavad ju igasugu uhhuu-teooriad, et positiivne mõtlemine jne. Aga siin on näide, kuidas ka negatiivne mõtlemine võimaldab pika ea ja enamvähem terve on vist ka. Milles võib asi olla?

Teine külg sel para-asjal veel: on inimesi, kes suudavad suhtkoht "tahtmise peale" ära surra. Näiteks armastavad abikaasad, sureb üks, sureb varsti ka teine. Lastakse kaua ja mõnuga mingit tööd teinud meistrimees lahti töölt - poole aasta pärast surnud. Miks aga see eideke pole raskest elust hoolimata suutnud ära surra?

Oma nägemuse panen ka, kuigi pole selle naise elulugu täpsemalt uurinud (veel?).
Ta võibolla räägib välja seda, mis on tema teadvuses, mitte aga alateadvuses. Tean isegi, et vanavanaema rääkis, et 70 aastat on inimese eluiga ja kõik mis üle selle, on koormaks. Ja too ülivana eideke räägib välja ka seda ilmselt sealkandis veel praegugi juurdunud arusaama, et kõrge iga on liiast. Ja meiegi pensionärid (osad vähemalt) kohati kiitlevad sellega, et kellel on ikka kõige raskem elu olnud. Ja tšetšeenias pole raskustest kindlasti puudu olnud.
Aga alateadvuses on tal miskid muud programmid, mis võivad olla pärit kust iganes (mingi suguvõsa ülesanne?, allahi ülesanne?)

Lühidalt: lääne mainstriim teadus seostab pika ja terve eluea positiivse, aktiivse ja seltskondliku ellusuhtumisega (allikas miski ... kui leian siis viitan), aga siin oleks nagu vastupidi ...
Arvamusi ....
(selle postituse viimane muutmine: 06-08-2018 14:03 Mannu.)

Brain expedition.
Aadu66
Vana kala

06-08-2018 15:28
Postitus: #70
Kunagi 60-ndail vist ilmus lasteajakirjas "Pioneer" pikk lugu, kuidas Kaukaasias ühes külas on nii tervislik kliima ja, et sealne puhas vesi ja karge mäestikuõhk soodustab vanaks elamist. Silme ees on isegi pilt kõhetust vanamehenässist väikese hobuse seljas, kes väidetavalt olevat 167 aastane ning temast pisut nooremaid mehi elavat ümbruskonnas veelgi. Aastaid hiljem trehvas kätte mingi artikkel, kus see jutt armutult välja naerdi. Tõsiasi oli see, et pärast Nõukogude võimu kehtestamist ja kohalikele mingite passilaadsete dokumentide väljaandmist need vanurid tekkisidki. Purjus politruk pani lihtsalt sünnidaatumi 100 aastaga mööda! Täpselt samuti nagu siin Eestis venelasest kirjutaja ühe liigutusega perekond Haukist Gaukid tegi. Neid metsast ja mägedest aeg ajalt ilmuvaid igavikulisi ei saa päris tõsiselt võtta. Kui selliseid küsitleda mingi tähtsündmuse kohta, mida ta kindlalt peaks mäletama, siis harilikult ei oska nad sellest midagi rääkida. Ei tea kui palju see tšetšeenimutt räägiks SSor-st või Ilmasõjast?
Tyto Alba
Veteran

06-08-2018 19:14
Postitus: #71
(06-08-2018 15:28 )Aadu66 Kirjutas:  Ei tea kui palju see tšetšeenimutt räägiks SSor-st või Ilmasõjast?

Sellistesse küladesse jõudis "SSor" alles aastaid hiljem.
WWII - ainult riivas seda kanti ja WW1 läks üldse kaugelt mööda.
Ainuüksi teadmine või teadmatus sellistest asjadest ei ole määraja.

Ei taha väita, et see tädi on või ei ole vana nagu ta ütleb.
Kuid vanuse määramiseks - või vähemalt täpsustamiseks on ka vahendeid.
Näiteks geeniuuring, hambad ja telomeerid - mis nii laksust meenuvad.

Jumal on isiksustatud Egregor...
Huvitav fakt - isik kes ei saa aru millest sa räägid peab lolliks sind mitte ennast.
Postita vastus 

Vali alamfoorum:

Kasutaja(d) vaatamas seda teemat: 1 külalist

gro.bew-arap[tä]bew-arap | Para-web | Tagasi üles | Tagasi sisu juurde | Mobile Version | RSS voog