•  Eelmine
  • 1
  • ...
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19(current)
  • 20
  • Järgmine 
Teema hinnang:
  • 1Hääli - 1 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Petitsioon Eesti perekonna kaitseks
Minaelan - naer on terviseks - hea, et aidata sain.

ZenFaran - mitte mina ei räägi vastu aga sina lihtsalt ei meenutad, kuidas sulle sobib või ei ole lugenud seda kõike mida olen jaganud - sa pole selles muideks ainuke siin aga see selleks.

Ei ütle, et homod on haiged - tänapäeva meditsiini mõistes. Ütlen, et neil on hälve mis tuleneb üldjuhul geneetikast ja sotsiaalsest kasvatusest. Geneetika annab aluse, kuid see üksi EI pruugi laste hälbel välja areneda kui mõju on nõrk. Samas või kasvamise ajal toimunud traumad anda sama tulemuse ilma geneetilise soodumuseta.
Ravi on kompleksne ja sõltub katalüsaatorist - kui tegu on geneetikaga siis hormoon preparaadid (seda ravi on tehtud ja edukalt - linke olen siin foorumis juba jaganud) kui aga sotsiaalset ehk puhtalt traumaatilist laadi siis aitab aga psühholoogiline nõustamine aga nõustajaks peaks olem siiski Jungi järgija mitte Freudi adept. Ka seda viisi on proovitud ja ka see töötab.

Vanavanematest. Mis mõttes sobimatud? Kas nad peksavad, jätavad hooldamata või mingi muu konkreetne põhjus, et nad sobimatud on? Leian, et lapsendamine on üldse viimane vahend aga kuna meie ühiskond on juba nii värdjalikult liberaalsel teel siis parem juba lapsendagu mõni normaalne perekond kellel on meditsiinilise probleeme (ühe osapoole viljatus näiteks) või kellel on muidu ruumi nii kodus kui südames. Rõhuv enamus narkomaaniast lähtub juba mainitus liberalismist ja selle toodud tolerastiast - kui saaks selle ühiskonnast välja ravida siis poleks ju probleeme. Aga otse vastates - nii kurb kui see ka pole siis lapsele on tõesti parem kui teda kasvatab mõni normaalne pere kui kroonilisest narkarist vanem.

Just eeldan - sest näites toodud sõnavalik nende aadressil lubas seda oletada. Seda vanemat ENAM EI OLE - tema soovidega võib aga ei pea arvestama. Kui isik tahab, et tema soovidega arvestatakse peale tema surma siis hoolitseb ta selle eest, et need soovid oleksid nii vormistatud, et teist võimalust ei ole.
Kõik me oleme kallutatud - ei ole kedagi kes kuhugi kaldu ei oleks - seega ei ole vaja mängida solvunud pühakut, et mina olen kaldu ja sina ei ole. Jahh olen, ning oled ka sina aga leian, et antud teemas olen kaldu õigele poole ja õige asja eest ja õigetel põhjustel.
Saad sina seda pea püsti ja silma vaadates ütelda? See küsimus on retooriline ja antud vastmaiseks sisemiselt, olles omaette, sest ei arva, et suudad hetkel vastata adekvaatselt ja ilma propagandistlike meemideta. Mõtle...
Kage - põhimõtted tulenevad ka empaatiast.
Ma ka siin vahest mõnede kasutajate empaatia võimes tublisti kahtlen aga ma ei hakka neid selle puudumises süüdistama kuna ei pruugi seda ära tunda - inimese kõne ja eriti kirjakeel ei avalda alati tema sisemus. Seega ei tee ennetlikke järeldusi selles osas. Tundub aga, et mõnede puhul pole see reegliks - süüdistatakse milles annab - äkki jääb midagi kinni.
Sel ajal kui teie siin vaidlete saavad tüdrukutest litsid enne kui nad jõuavad naisteks kasvada ja poisid sirguvad mingiteks lõbusateks androgüünideks.
(05-05-2014, 20:52 )excubitoris Kirjutas: Ei ütle, et homod on haiged - tänapäeva meditsiini mõistes. Ütlen, et neil on hälve mis tuleneb üldjuhul geneetikast ja sotsiaalsest kasvatusest. Geneetika annab aluse, kuid see üksi EI pruugi laste hälbel välja areneda kui mõju on nõrk. Samas või kasvamise ajal toimunud traumad anda sama tulemuse ilma geneetilise soodumuseta.
Ravi on kompleksne ja sõltub katalüsaatorist - kui tegu on geneetikaga siis hormoon preparaadid (seda ravi on tehtud ja edukalt - linke olen siin foorumis juba jaganud) kui aga sotsiaalset ehk puhtalt traumaatilist laadi siis aitab aga psühholoogiline nõustamine aga nõustajaks peaks olem siiski Jungi järgija mitte Freudi adept. Ka seda viisi on proovitud ja ka see töötab.

Hormoonpreparaadid ei muuda geene. Ma arvan, et sa ajad siin midagi sassi. Otsi välja need lingid. On olnud väiteid, et ema hormonaalne tase võib mõjutada loote aju arengut, mille tulemusena võib inimene sündida vale soo tunnetusega (transeksuaalid).

Tsitaat:Just eeldan - sest näites toodud sõnavalik nende aadressil lubas seda oletada. Seda vanemat ENAM EI OLE - tema soovidega võib aga ei pea arvestama. Kui isik tahab, et tema soovidega arvestatakse peale tema surma siis hoolitseb ta selle eest, et need soovid oleksid nii vormistatud, et teist võimalust ei ole.

Üks vanem on tõesti surnud, aga teine mitte - mismoodi siis vanemat enam pole? Laps pole pärandvara, et seda saaks lihtsalt suvalisele inimesele pärandada. Ainuke viis ongi lapsendamine. Meie vabariigi seadustega pole niisugused juhud kaetud omasooliste paaride puhul.


Tsitaat:Saad sina seda pea püsti ja silma vaadates ütelda? See küsimus on retooriline ja antud vastmaiseks sisemiselt, olles omaette, sest ei arva, et suudad hetkel vastata adekvaatselt ja ilma propagandistlike meemideta.


Mul on lihtne vastata ka avalikult - ei ole kallutatud.

Sest need on faktid:
Heterod saavad oma elukaaslase lapsi lapsendada.
Homod/lesbid ei saa.
Järelikult pole omasooliste paaride õigused kaitstud võrreldes heteropaaridega.


(05-05-2014, 20:56 )Kolmasilm Kirjutas: Sel ajal kui teie siin vaidlete saavad tüdrukutest litsid enne kui nad jõuavad naisteks kasvada ja poisid sirguvad mingiteks lõbusateks androgüünideks.

Seda, et noored on hukkas, räägiti tuhandeid aastaid tagasi. Ja me jätkame vapralt traditsiooni Smile.
Vahepeal on ka kristlus oma piibli-maffiaga inimkonna ja tema enesehinnangu maatasa materdanud...aga õnneks ei püsi midagi paigal ja progress on vältimatu.

Aga need lõbusad androgüünid on ...minu lugemuse ja arvamuse järgi need kõige vaimsemad ja õnnelikumad olemused, kelle poole ka inimkond on taas teel.
Kes teab.

(05-05-2014, 20:40 )kage Kirjutas:
(05-05-2014, 19:38 )BleedingOutMyEyes Kirjutas: Seda võib ju vastupidi ka vaadata niimoodi?! Et homoteema pooldajad ei jäta enne, kui abielu institutsioon normaalmõistes (mees+naine= nende lapsed) on lõhutud.
Aga kelle poolt ja millal see institutsioon selliselt on paika pandud? Sest see on ju ilmselge, et kogu inimkonna ajaloo vältel ja kõikides ühiskondades ei ole selline kooslus kehtinud kui ainuke ja ainuõige.

Ja kui elatakse kellegagi koos kellega ei arvestata, keda tehakse maha, kellele antakse vähem õiguseid jne, ja see hulk on vähemalt 2% elanikkonnast, siis lõpuks tekib küsimus miks ühed peavad ennast alaväärtuslikult tundma ja mida sellise suhtumisega, ning vastukaaluks teiselt poolt äärmustesse minnes, saavutatakse? Või mida saavutatakse vähemuste mahasurumisega või nende peitmisega kuhugi?

Kui sina tunned vastumeelsust või vastikust selle vastu, et kaks samasoolist saavad seaduse järgi samad õigused kooseluks ja lapsendamiseks kui erinevast soost inimesed, siis võiks ka mõelda sellele, et samasugune tunne tekib teiselt poolt kui igal pool neile korrutatakse, et te olete vastikud, alaväärtuslikud, ei tohi armastada, ei tohi lapsi kasvatada jne. Tuleta enda tunne meelde ja mõtle ennast sama tundega homo asemele "normaalset" inimest vaatama ning mõtle kas nendest tunnetest on inimestele ühiskonnana edasi liikudes kasu või kahju.

Ei maksa ka unustada, et samasse patta pannakse ka kõik füüsilise hälbega sündinud inimesed (Intersex (eng wiki)) nagu hermafrodiid või pseudohermafrodiidid.

(05-05-2014, 20:15 )excubitoris Kirjutas: PS. Kulla Minaelan - sina ei ole mitte määraja kas ja kui palju mul empaatiat on.
Ei, ta ei ole määraja, aga selle puudumine paistab igas teemas välja kus sa kunagi ei vaata inimesi vaid mingeid põhimõtteid.

http://www.rada7.ee/teema/963/

Mõni langeb juba ainuüksi seda teksti lugedes arvatavasti minestusse , omal ajal oli see täitsa tavaline elu .

Abielu kui selline sõlmiti ikka majanduslikel kaalutustel, et vara päriks oma liha ja veri . Tähtsusetud polnud abielud ka nö poliitilisel eesmärgil, kui kaks vägevat suguvõsa ühinesid, ja seeläbi veel vägevamaks said .

Mitmenaisepidamine oli meil ka moes, nagu antud tekstist ilmneb .








(05-05-2014, 20:52 )excubitoris Kirjutas: Kage - põhimõtted tulenevad ka empaatiast.
Kui vaadata niipidi, et vastumeelsus homode vastu ei tule kasvatusest vaid proovimisest kuidas on homo vihata, siis jah, kuigi mulle tundub seline lähenemine konflikte tekitav, st soov kedagi vihata või halvustada ning sellest endale põhimõtte kujundada.
Tsitaat:Ma ka siin vahest mõnede kasutajate empaatia võimes tublisti kahtlen aga ma ei hakka neid selle puudumises süüdistama kuna ei pruugi seda ära tunda - inimese kõne ja eriti kirjakeel ei avalda alati tema sisemus. Seega ei tee ennetlikke järeldusi selles osas. Tundub aga, et mõnede puhul pole see reegliks - süüdistatakse milles annab - äkki jääb midagi kinni.
See ei ole süüdistamine vaid fakti konstanteerimine. Kui midagi on endas puudu ja seda pole ise kunagi reaalselt proovitud, siis ei ole arusaamist ja teadmist milline see asi peab olema mida arvatakse endas olevat. Ma olin suht samas olukorras foorumisse tulekul, aga olukord ja arusaamine on ajapikku paranenud tänu enda, mineviku ja muude asjade üle järgi mõeldes.
Sa lihtsalt ei saanud aru - hormoonpreparaadid ei muuda geene vaid aitavad geneetikast tulenevat hormoonide alatalitlust tasakaalustada. Ja sinu mainitu puhul mitte ainult tunnetusega aga ka tunnustega või tunnusteta.

Sellest loost sain aru, et lapse bioloogiline vanem suri ja laps läks kasvatamisel tema vanematele - kõik on korras.

Sul võib lihtne vastata olla see ei tähenda, et vastus oleks täpne. Nagu ütlesin - kõik me oleme kallutatud.

Homod ja lesbid ehk kokkuvõtlikult pederastid ei tohigi saada mingit lapsendus õigust.
See, et ühiskond vastupidiselt tervele mõistusele tolereerib seda ei tähenda veel, et
see oleks õigeja peaks omama mingi seaduse kaitset. Pigem vastupidi.
KÕIK. LIHTNE.
See on minu kallutatus ja seda muudab vaid minu surm.

Ma tunnen neile kaasa, et saatus on nende vastu karm aga see saatus on karm ka teiste vastu erinevalt aga on. Ja on olemas ka nende jaoks teed (millest eelpool ravi osas juttu oli) mis annavad võimaluse sulanduda tagasi tervesse ühiskonda ja vähemalt proovida elada ilma hälbeta. aga loomulikult on ju lihtsam järele anda ja mängida õnnetut represseeritud pedet keda terve maailma vihkab ja väidetavalt tahab puuriidale saata. Aga esimese sammu peavad nad ise astuma...
PS. Lõbusad androgüünid. Kas on mingigi tõsiselt võetav alus lugeda seda legendi reaalseks?
Selline "inimese" langemise jada jätab vägagi imeliku mulje aga see läheb juba mõnda teise teemasse.
(05-05-2014, 21:29 )excubitoris Kirjutas: See on minu kallutatus ja seda muudab vaid minu surm.

Jah, sul on tugev hälve. Laugh
PPS. Kage - mõtlemise rohkes ei taga tulemuse adekvaatsust kui aluseks olev info on puudulik või olematu.
(05-05-2014, 21:32 )zen faran Kirjutas:
(05-05-2014, 21:29 )excubitoris Kirjutas: See on minu kallutatus ja seda muudab vaid minu surm.

Jah, sul on tugev hälve. Laugh

Vaatenurga küsimus - sellest lähtuvalt mul hälvet pole. Laugh
Ja miks arvad, et sinu vaatenurkon parem kui minu oma?

Suundumus on nomraalne - perekond on Mees, Naine ja Laps(ed) kes elavad koos oma vanematega.
Ei pea tingimata olema ühes korteris või isegi majas aga piisavalt lähestikku.
(05-05-2014, 21:33 )excubitoris Kirjutas: Vaatenurga küsimus - sellest lähtuvalt mul hälvet pole. Laugh
Ja miks arvad, et sinu vaatenurkon parem kui minu oma?

Suundumus on nomraalne - perekond on Mees, Naine ja Laps(ed) kes elavad koos oma vanematega.
Ei pea tingimata olema ühes korteris või isegi majas aga piisavalt lähestikku.

Sellepärast, et mina ei sunni teisi inimesi muutuma - end tablette täis pugima või mingit ajupesu läbima - vaid selleks, et minul oleks süda rahul.
Ela ja lase teisel elada - on mu moto.

Sa ise saad väga hästi aru, et igasugune hälve sõltub vaid vaatenurgast.
Ja et sul pole mingit õigust ja võimu ütlemaks, kes kellega koos võib elada.
Seega, miks sa arvad, et pead sekkuma nende kooselu reguleerivasse seadusesse?*

Ja veel.
Sa väidad, et homod/lesbid on ehk võimelised muutuma, "terveks saama" kui nad seda tahavad. Kuigi see nende poolne pingutus võib siiski lõpuks osutuda asjatuks. Samas, ise sa pole nõus oma põhimõttest loobuma - sind parandab vaid surm. Niisiis, miks teised peaksid sinu maailmapilti tolereerima ja sinu järgi ennast muutma?

* Ma näen mustrit - miilits, vangivalvur, turvatöötaja - mis on neil kõigil ametitel ühist? - saab näidata oma võimu! Saab sekkuda teise inimese ellu, oma tahet autoritaarselt peale suruda, viidates normidele, reeglitele. Bürokraat kumminuiaga.
(05-05-2014, 21:33 )excubitoris Kirjutas: PPS. Kage - mõtlemise rohkes ei taga tulemuse adekvaatsust kui aluseks olev info on puudulik või olematu.
"enda, mineviku". Ja seal ei ole küll niiväga olematu ja puuduliku infoga tegemist. Mõtle ka ja ära ainult targuta.
Tsitaat:Suundumus on nomraalne - perekond on Mees, Naine ja Laps(ed) kes elavad koos oma vanematega.
Kas sa ikka olematu toodud linki lugesid või pead ainuõigeks ja normaalseks, mida absoluutselt kõik peavad järgima, kristliku lähenemist?

PS! Tänud, olematu, informatiivse lingi eest.
(05-05-2014, 21:29 )excubitoris Kirjutas: .....
Homod ja lesbid ehk kokkuvõtlikult pederastid ei tohigi .....
KÕIK. LIHTNE.
.....
Näha on, et polegi see lihtne. Et üldse teemas asjalikult sõna võtta,
tuleks alustuseks endale sõnade tähendused selgeks teha, muidu
on kõik segi nagu puder ja kapsad.


(05-05-2014, 21:29 )excubitoris Kirjutas: PS. Lõbusad androgüünid. Kas on mingigi tõsiselt võetav alus lugeda seda legendi reaalseks?
Selline "inimese" langemise jada jätab vägagi imeliku mulje aga see läheb juba mõnda teise teemasse.

Smile Ma teadsin, et sa hakkad oma enda sõnu sööma. Ma pean siin silmas sinu eelnevaid postitusi, ufo-teemasid jms.

Loe veelkord, millises foorumis me oleme.
Muuseas, need lugemused, legendid, sisetunded jms...on tõesti kõik vaid minupoolne subjektiivne kogemus/arvamus, mida meelsasti jagan teistega, sest olen selliste kogemuste ja arvamustega inimesi palju kohanud...ning oleksin väga huvitatud ka nende kõikide teiste kogemuste kuulamisest ( mis sinu arvates on naiivsed ja eluvõõrad).

Pagan, aga sinu kitsarinnalisus siin foorumis tõkestab kahjuks paljude selliste huvitavate materjalide avaldamist Sad.
Lugesin selle teema enam-vähem läbi, kahjuks iga (vastu)kaja ei jaksanud lõpuni kuulata, mõned neist osutusid hämakajadeks. Kuid tänada tahaksin kõiki postitajaid – ega see (homo)teema mind eriti paelu, aga mõtted ja arvamused, mis siin välja toodi, olid lugemist väärt.

Huvitav seik ilmnes: minu jaoks põnevate postide tegijad on millegipärast bännitud!?

Veel avastasin siit mõned postitajad, kellede arvamused on ajavoolus meeldivalt täienenud ja avardunud.

Aga lühike kokkuvõte sellest, mis puudutas ja meeldis: pereelu (kõikvõimalikud mudelid) raamistik ei peaks olema seotud mingite seadustega. Seaduste puudumine ses osas hoiaks ära tülid ja vaenu teemal, milline kooselu vormidest on õige ja milline väär. Idee siis selles, et seadus(t)e koht ei ole subjektide isiklikes-intiimsetes valdkondades. Niiöelda pere õigused-kohustused (lapsed, vara jm) võiks olla reguleeritud ühesugus(t)e seadus(t)ega kõigi peremudelite jaoks.

Huvitavat mõtlemisainet pakkus kasutaja VironShamani seletus, et miks (risti?)usus on nii palju alla kümneaastaste poisslaste ärakasutamist. Kui nüüd veidi mõelda, ega see eriti vastuoluline mõte olegi, Jumala-usk jääb samasse kategooriasse. Jutt siis usust, et läbi poisikeste pilastamise on võimalik saada endale pooljumala staatus.

Kasutaja Lorenzi väärtushinnangutel põhinev arutlus oli kosutav.

Ise arvan, et iga hinna eest millestki kinni hoidmine, kuna nii on kombeks-tavaks, on tegelikult minevikus elamine; pooldan iga inimese vabadust oma elu üle ise otsustada. Mõnikord tasuks ehk (tabu)hoiakud eneses ja ümbritsevas läbi kaaluda, et teada, millised kombed-tavad ennast kammitsevad ning anda kasvõi raashaaval mõnele neist eluõigust juurde.

Postitused, mis liigitavad inimesed seksuaalse sättumuse või soojätkamise nõude alusel, on nõutuks tegevad oma jäikuses ja jäärapäisuses ning halvustava sõnavara kasutamisega. Need õnnetud vaimsed hälbed. Kaasaegne psühhiaatria teab, et pole inimest, kes ses mõttes täiesti terve oleks, küsimus on elus iseseisvalt hakkama saamises. Seega ühele konkreetsele hälbele ebanormaalsuse silt külge kinnitada pole just adekvaatne tegu, samas kui endal istub tont peas wink
Dalai Laama: vägivald on iganenud nähtus, käes on dialoogi sajand
Tsitaat:"20. sajand oli vägivalla sajand, kus sõdades hukkus 200 miljonit inimest. Tekib küsimus: mis on selle mõte? Käesolev sajand peaks aga olema dialoogi sajand - konfliktid tuleks lahendada läbirääkimiste teel, sest vägivald on aegunud ja iganenud nähtus. Meil tuleb inimkonnana edasi liikuda.
Igaühel meist, kes me oleme osa seitsmest miljardist selle planeedi elanikust, on õnneliku ühiskonna loomisel oma roll ja vastutus. Õnneliku elu loomine algab iseendast, oma perekonnast ja kogukonnast ning levib sedakaudu üle kogu maailma. Muutes oma meelt, muutub inimene õnnelikumaks. Kõik seitse miljardit inimest tahavad õnnelikku elu ja vabaneda kannatustest ning kõigil on oma meele treenimiseks ka sama potentsiaal."

Ma saan aru, et excubitoris, corporis ja mõned teised ei ole Dalai Laamaga nõus kuna vägivald teiste kallal on tähtsam, st muutma peab teisi mitte iseennast. Aga eks esimene paistab lihtsam ja tavaliselt kiputakse lihtsamat teed pidi minema.
(05-05-2014, 21:53 )Minaelan Kirjutas: Pagan, aga sinu kitsarinnalisus siin foorumis tõkestab kahjuks paljude selliste huvitavate materjalide avaldamist Sad.

Aga avalda terviseks - ei ole vaja minu süüks midagi ajada.
Kui siis süüks on SINU laiskus, kartus või veel midagi.
Ole julge ja avalda - seisa oma seisu ja iste kohtade eest.
Kui hakata kartma mida keegi võib ütelda
vastu siis võiksime foorumi üldse kinni panna.

Sinis (aga sama käib ka Kagele) - sinu öelda on ilus ja täiega kehtib kui tegu oleks normaalse ja vabalt areneva ühiskonnaga. Hetkel on probleemiks see, et mingi poliit-majanduslik klikk surub vägisi peale oma reegleid mille tulemusena oleme lõpuks kõik "okastraadi" taga - olenemata meie sisemistest soovidest, suundumustest või hälvetest.
Ei taha kedagi lisada sinna Dalai-Laama poolt mainitud 200 miljoni hulka, kuid ausa ja avatud dialoog saab toimuda alles siis kui kõik osapooled seda tahavad. Hetkel on maailmas kordades rohkem neid kes isegi ei tea dialoogi vajadust kui neid kes arvavad, et mingit dialoogi on vaja.
Kõik need sõjad ja tapatalgud aetakse Inimeste vägivaldse loomu, ahnuse ja rumaluse kaela. Minu kogemus sealt kus sellised iseloomu omadused on viidud viimse piirini (lugege Solsenitsõnit siis saate aru) näitab aga vastupidist - Inimene on pigem hea kui halb.
Milles siis küsimus võib hõigata. Vastus on lihtne ja samas keeruline. Nagu juba mainitud rõhuv enamus ei tea dialoogi vajadust kui sellist. Järgmine hulk ei tea kellega ja MIS alustel seda dialoogi pidada. Toome näitena selle sama Dalai-Laama - ta rääkis sellest juba siis kui 90ndatel Eestis käis. Rahu aja dialoog - aga kelle vahel? Valitsejate ja rahva? Mis inimgruppide vahel? Kage kas sulle on selge kelle vahel ja mis teemadel tuleb seda dialoogi pidada?

Kõik see on tore aga asi taandub sellele, et meil on kukil klikk kes EI OLE huvitatud mingist muust dialoogist kui vaid sellest - "kui vähe pean mina sulle andma, et sa teeksid maksimaalse arvu liigutusi minu heaks".

Kui ühiskond areneks rahulikult ja stabiilselt - ilma "välise" mõjutuseta puuduks vajadus kedagi tablette täis toppida või kuhugi arsti toolile hinge ja südant puistama saata. Meil oleks PUHAS ökosüsteem ja ENAMUS hälbeid jääksid olemata kuna ENAMUS neist on seotud saastatud keskonnaga ja meile meelega sissesöödetud pahnast.
Kui olete ehk tähele pannud siis igatsorti hälvete hulk on suurenenud seda kiiremini mida rohkem saastub keskkond ja mida rohkem ajame suust sisse toidulaadseid tooteid?!

Mõtleme selle üle veelkord.
(05-05-2014, 21:53 )Minaelan Kirjutas: Pagan, aga sinu kitsarinnalisus siin foorumis tõkestab kahjuks paljude selliste huvitavate materjalide avaldamist Sad.

See nüüd küll õige ei ole, pigem on excubitoris tolereerinud just igasuguste "uhuu" materjalide postitajaid ( või mis huvitavatest materjalidest siin juttu tahetakse teha- " käsual lookist ja Hipsteri mütsist" ?) ja kui võtta nüüd ajas natuke tagasi, siis need varasemad kakluste postid on ju ka ilusti alles ja sealt näeb selgelt, kes "uhuu" teemades oma kiusu ja lõputute küsimustega pidevalt "kintsu kinni" hakkasid.
Mul on see õnn, et ma saan neid materjale venekeeles postitada, vähemasti saab rahu, lisaks jääb tõlkimise vaeva eest antav negatiivne tagasiside ka olemata.
(06-05-2014, 06:14 )excubitoris Kirjutas: Kui ühiskond areneks rahulikult ja stabiilselt - ilma "välise" mõjutuseta
Kui ühiskond areneks ... Ühiskond ju areneb, vaata ajalugu ja vaata praegult toimuvat ning mõtle sellele, et kui sina pole suuteline isegi enda homovastasust mitte kuidagi muutma, siis kui kaua võtab tervel inimkonnal arenemine aega kui kõik samamoodi vanades väärtustes kinni on nagu sina. Ehk siis selliseks arenguks, nagu sina kirjeldad, ongi vaja inimesest lähtuda (nt Dalai Laama jutt) mitte vanadest väärtustest kümne küünega kinni hoida ja klikki süüdistada.

Mõtleme selle üle veelkord.
Kage - see väärtuse vanadus näitab pigem tema püsivust ja sellega ka tema adekvaatsust.
Kõik uus ei ole tingimata hea - eriti veel kui see uus hakkab vastu tervele mõistusele.
(06-05-2014, 08:32 )Eithea Kirjutas:
(05-05-2014, 21:53 )Minaelan Kirjutas: Pagan, aga sinu kitsarinnalisus siin foorumis tõkestab kahjuks paljude selliste huvitavate materjalide avaldamist Sad.

See nüüd küll õige ei ole, pigem on excubitoris tolereerinud just igasuguste "uhuu" materjalide postitajaid ( või mis huvitavatest materjalidest siin juttu tahetakse teha- " käsual lookist ja Hipsteri mütsist" ?) ja kui võtta nüüd ajas natuke tagasi, siis need varasemad kakluste postid on ju ka ilusti alles ja sealt näeb selgelt, kes "uhuu" teemades oma kiusu ja lõputute küsimustega pidevalt "kintsu kinni" hakkasid.
Mul on see õnn, et ma saan neid materjale venekeeles postitada, vähemasti saab rahu, lisaks jääb tõlkimise vaeva eest antav negatiivne tagasiside ka olemata.

Just nimelt ja mitte ainult tolereerinud vaid ka toetanud nii palju kui suudan ja jaksan. Inimeste "uhhuulised" kogemused sisaldavad teinekord infot mida inimesed ise ehk ei adu. Samas (võivad) annavad nad teistele ehk just selle puuduva puzzle tüki. Isegi kui kogemus polnud uhhuuu siis sai isik selle vähemalt endast välja - asi seegi. Kui oli uhhuu siis ehk leiab keegi midagi uut ja me kõik oleme kogemuse võrra rikkamad.
(06-05-2014, 10:09 )excubitoris Kirjutas: Kage - see väärtuse vanadus näitab pigem tema püsivust ja sellega ka tema adekvaatsust.
Ei näita kuna see jääb inimkonna arengule jalgu ja tekitab igal pool ainult halbu emotsioone. Ei ole sinul ega homodel hea olla, aga sina soovid sellegipoolest negatiivsete emotsioonide teel jätkata (kuni samasoolised ja muud hälvikud kes sinu standarditele ei vasta on maailmast hävitatud?). Miks?
Tsitaat:Kõik uus ei ole tingimata hea - eriti veel kui see uus hakkab vastu tervele mõistusele.
Kelle mõistus on terve? Sinu, minu, kellegi teise? Sest minu jaoks tähendab terve mõistus lasta inimesel õnnelik olla ja teha seda mida tema soovib kui see kellelegi kahju ei tee nagu näiteks armastada, seksida, abielluda ja lapsi kasvatada ükskõik mis soost inimesega. Ja sinult pole veel mitte ühtegi mõistliku argumenti selle kohta tulnud mis näitaks, et selline tegevus inimkonnale kahju teeks välja arvatud sinu kinnisidee, et ühiskond laguneb seetõttu koost ning seega on seda vaja jõuga ja teatud inimeste soovide järgi keelates, käskides ja ühtesi inimesi alamasse klassi surudes (silma alt ära kuna ei meeldi) koos hoida.
Kage ära palun nüüd nii labaseks ka mine.
Näita kus ma räägin hävitamisest?

Tervet mõistust näitab see, et vaatamata igatsorti katsetele on jäänud inimkond lihtsa mudeli juurde - Isa, Ema ja Laps.
Ei ole ju keeruline? Või on?
(06-05-2014, 12:04 )excubitoris Kirjutas: Näita kus ma räägin hävitamisest?
Ma küsisin ja kui sa seda ei tee, siis ehk ütled mis su soov on ja miks sa arvad, et negatiivsete emotsioonide tekitamine kõigis ja ühtede allasurumine on õige lähenemine?
Tsitaat:Tervet mõistust näitab see, et vaatamata igatsorti katsetele on jäänud inimkond lihtsa mudeli juurde - Isa, Ema ja Laps.
Ei ole ju keeruline? Või on?
Loetle palun riigid üles kus see peremudel praegu ainuõigena kehtib ja kaua see on kehtinud. Isegi Eestis oli ju suht hiljuti hoopis teised kombed (ja ma pakun, et palju pikemalt kui praegune peremudel seega sinu loogikat arvestades - kaua, järelikult õige - peaksime nende juurde tagasi pöörduma ja praeguse hülgama), kui sa olematu toodud lingi oleksid viitsinud läbi lugeda, ja samuti pole ka teistes riikides see mudel aegade jooksul olnud ainuke ja ei ole ka praegu seega peremudel Isa, Ema ja Laps ei ole mudel mille juurde inimkond on katsetamise käigus jäänud (pealegi jääb arusaamatuks miks see on ainuõige ja miks peab katsetamise lõpetama) vaid mudel mis on Eestisse ristiusuga sisse imporditud ja võõras. Ei ole ju keeruline? Või on?

Looduse viga ei saa olla inimkonna arengutee.Pealegi äkki jääte teie koos loendamatute hälvetega inimkonna arengule jalgu.See et seda on paljudele riikidele hetkel peale surutud ei tähenda midagi.Selle tõeline eesmärk ei pruugi meile teada olla.Ka kommunismi tunnistas väga suur osa maakera elanikonnast.Lenini õpetus oli lausa enamiku inimkonna uskumuste aluseks veel mõni aasta tagasi.Vee l 24 aastat tagasi laulsid ka väga lugupeetud inimesed rääkides Nõukogude riigist."Mõnda asja oleks tarvis ainult muuta,üldiselt on aga kõik õige,ja Leninil on igal juhul õigus.
Täpselt sama teed kuhu kadus Lenini õpetus kaob ka homoõpetus juba õige pea.
Mõtleme veelkord ja riivame seeläbi kaudselt teemat wink

Toidulaadsete ainete tarbimine on viinud mu oluorda, kus olen sunnitud iga toiduaine juures tähelepanelikult jõllitama selle teabeinfot. Masendav, mul on elus muudki teha, kasvõi pea pilvedes oleskleda. Kuid reaalsus on selline nagu ta on. Aru olen saanud, et võitlus olemasolevaga algab mu enese sasipääst, kui siin olukorra (reeglipärasuse) selgeks teen, saan teha sobivamaid valikuid, süüdistamata kedagi ega midagi. Minu isiklik õnnetus on minu õnnetus, vaatamata sellele, et ma arvan nägevat põhjus-tagajärje seost. Kõigel on oma aeg ja kulg, algus ja lõpp, muutumine ja paigalseis, kõik on omavahel seotud. Lõhkumisjõud lisab vaid inertsust, mille kinnitajaks saab järjekordne seadusakt.

Meenub (teadus)eksperiment hiirtega, mille tulemusi võib mitutpidi tõlgendada, sõltuvalt vaatleja uskumistest, teadmistest ja (elu)kogemustest. Hiired paigutati ruumi, kus ava toidu juurde oli tõkestatud elektriga. Kõik hiired üritasid, kuid elektrit saanuna suurem osa loobus veelkord proovimast, kuid väike arv hiiri üritas mitmeid kordi uuesti, kuni läbisid tõkke. Need tõkke läbinud hiired ei jäänud toitu nautima, vaid sibasid tuldud teed tagasi oma mahajäänud kaaslaste juurde ja püüdsid neid ärgitada tõket läbima. Seda ei juhtunud ja kari hukkus. Katset korrati uute gruppidega ja need üksikud tõkkeläbijad eraldati, kelledest moodustati uus katsegrupp. Tulemuseks oli samuti hukk, ka siin kordus grupi tavapärane käitumismuster.

Ei mõistuse- ega südamehääl ole mulle kohtumõistja rolli kinnistanud, et võiksin inimesi hukkamõistvalt vaagida. Endale näib, et me elame liiga palju teise inimese elu ja siis sedastame käitumuslikku kurjuse allikat. Normaalne ja ebanormaalne? Mida vanemaks ma saan, seda vähem ma suudan neid teineteisest eristada. Õige ja väär? Mida vanemaks ma sain, seda ähmasemaks muutusid tõepiirid. Piiride hägustumine olevat areng, inimese areng, kuigi juhuslikule möödakäijale võib see näida elust võõrandumisena. Ideaalid on alasti, neid katnud hilbud siin-seal nukralt vedelemas ning endine küünikust idealist näpib aralt ja kohmetunult omi mälestusi.

Ent siiamaani usun, et iga sündinud inimese loomuses on olla õnnelik ja vajalik, igal meist on oma tee käia, üksteise loopimine kividega võiks jääda piiblitõdedesse. Usk, et inimeseks olemise kohustuste hulka kuulub võimu andmine vägivalla-traditsioonile, on pelutav.
Kage - tead - mine kassi saba alla oma ristiusu paanikaga. Hiinas, Indias ja pea igas maailma kolkas oli/on sinu meelest ristiusk või? Sinu väited muutuvad nii udustejs ja paanilisteks, et vägisi jääb mulje, et oponeerid lihtsalt mingil muul põhjusel aga mitte selle pärast, et sul kellegist kahju oleks.
  
  •  Eelmine
  • 1
  • ...
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19(current)
  • 20
  • Järgmine 


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Eesti selgeltnägijate tuleproov Müstik 134 65,454 05-03-2019, 17:29
Viimane postitus: Naut

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat