Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tungaltera
#1
aeee! Keegi teab, kas tungaltera kasutatakse ka rahvameditsiinis migreeni ravis või saavad vaid farmaatsialaborid sellest migreeni ravimit toota?
Vasta
#2
LSD (lüsergiid) sünteesiti tungaltera alusel esmakordselt 1943.
Vasta
#3
Ma tean, et LSD seal ja milla ja kuda saadud aga migreeni vastu toimib seal sumatriptaan.
Vasta
#4
Veneaegsed laiatarberaamatud ravimtaimedest väidavad, et tungaltera kasutati sünnitusabis ja liig vererohke menstruatsiooni korral. Samuti on mainitud, et Ungaris nt kasutatakse tungaltera ümbertöötatud alkaloide kesknärvisüsteemi mõjutatavates preparaatides.
Sumatriptaani ei mainita (vb on see aine ka mõne teise nime all tuntud).
Esimese Eesti aegne "Arstirohutaimed" tungaltera ei maini.

Rahvameditsiini alal spets ei ole, niiet mu info võib vabalt puudulik olla.
Vasta
#5
Mina olen aru saanud, et tungalteral on vastav toimeaine siiski ergotamiin.
Sumatriptaan olla sünteetiline ravim.
Vasta
#6
On kogunenud infokilde, peamiselt lõunaeestlastelt, mis väidavad, et rukkileiva teatava raviva toime tagab rehielamu parsil suitsus kuivatatud ja tungalterasid sisaldav vili. Mille vastu selline leib kõige paremini aitas, ei osanud allikad öelda. Kui värske leib ikka hästi maitses, küll see tuju ka paranes ja migreen taandus.
Vasta
#7
Ergotamiini on kah kasutatud migreeni raviks aga selle toime on labiilne, paljudele ei toimigi see migreenivastaselt. Sumatriptaani leidub kah tungalteras ja seda tehakse ka sünteetiliselt, ravimitööstusele odavam kuigi seda sisaldavad ravimid (Zomig, Cinie ehk Iigran) on väga kallid.
Vasta
#8
http://elu24.postimees.ee/4106675/video-...uepideemia

ma ei oska seda siiani mitte rahuldava seletusega nähtust mujale panna, kui et:

Tsitaat:Waller töötas oma raamatu jaoks läbi rea ajaloolisi dokumente, milles on sellest epideemiast kirjutatud ning tema sõnul oli tegemist tõelise tantsimisega.

«See meenutas tänapäeva disko- ja modernset tantsu, sest inimesed tegid liigutusi, mida peeti siis hullumeelseks, kuid tänapäeval on need tavalised,» kirjutab Waller oma raamatus.

Tema arvates tekitas «tantsuepideemia» tungaltera, mis on kõrrelistel ja teraviljadel parasiteeriv seeneliik. Tungalteraga nakatunud vilja söömisel võib tekkida ergotism, mis toob kaasa hallutsinatsioone, krampe ja gangreeni. Haigust põhjustab vererakke hävitav ergotamiin.

Walleri sõnul oleks tungaltera tõttu haigestunud pidanud kiiremini surema, kuid nad tantsisid päevi ja isegi nädalaid.

Et tungaltera on kõige lähemal olev seletus, samal ajal ikkagi ei klapi päris

Ei klapi, vaata kustkohast tahad : tungalterast tüsistused kestavad üle aasta, ei lõppe kõik äkki ja korraga ja tüsistused on ka sellised et tantsimine on suht välistatud mingi aja pärast.
Vasta
  


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat