Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kuidas seletada mäluauku?
#1
Tere !

Mind pani mõtlema kuidas seletada naqu mäluauku ?

Põhiliselt ma mõtlen seda, kui jood ja jood nagu mingi ajahetkeni, siis lällad jood või teed midagi muud edasi, lähed koju magama aga hommikul ei mäleta naqu midagi mis juhtus peale seda "ajahetke"..

Kõik mis juhtus naqu ennem seda "hetke" oli hästi meeles...

Muudetud: 4-5-05 kell 21:51:01 azzkikr

Muudetud: 4-5-05 kell 22:49:06 durian
Vasta
#2
alkohol on üks vahend tegemaks kergemaks su kpp liikumise/liigutamise. olles piisavalt seda tarbinud ei või olla ka välistatud selle iseeneseslik liikumine. mäletamisega on nüüd selline asi, et kui su kpp on piisavalt vabas liikumises ei ole probleemi seda liigutada (või sel endal iseseisvalt liikuda) mingisse positsiooni, mis lubab sul antud positsioonis tehtud asju 'mäletada'. Kui peale kainenemist on kpp asend taas fikseeritud ning kui sa ei suuda seda "ajada" eelmisel õhtul olnud asendisse, siis sa ka midagi ei mäleta. as simple as that.
Said aru? Laugh

- just one point of view -
Vasta
#3
Võibolla kustutatakse just aju need osad, mis on aktiveeritud joomise ajal. Või pigem on salvestamis programm häiritud.
Vasta
#4
Mina arvan, et see on tingitud närvisüsteemi häiretest. Targem on mitte juua....

http://www.lapsemure.ee/forum_est/viewto...oli+m%F5ju

http://www.doctus.ee/tervis/uus/monu/rapoport.html
Vasta
#5
Jah, korra olen kogenud. Kusjuures (nagu kaaskodanikud väidavad) olevat see "mäluaauku kukkunud" tegevus olnud küllaltki keerukas ettevõtmine (võõras linnas tee leidmine), st üldsegi mitte vaid porilombis vedelemine.

Aga (spekuleerida ju ikka võib!) - ehk on nii, et "mäluaugus" võtab juhtimise üle aju teine poolkera (millest meil siin deja vu all juttu olnud), aga juhtimist "pealikule" tagasi andes kõigest just päris täpselt ette ei kanna, mis vahepeal juhtus.
Vasta
#6
Hommikul tekkis küll selline tunne, naqu oleks magama jäänud peale seda mäluauku.
Sõbrad rääkisid, mis ma olin veel teinud, aga ise ei mäletanud mitte mu''igi
Vasta
#7
Ise pooldan seda teooriat, et sa kannatad vaimse trauma all ja ei taha tunnistada/uskuda et sa seda päriselt ka tegid.
Lihtsalt kui saad teatud piirini kainemaks, sa blokeerid alateadlikult selle osa mälust, kuhu sa salvestasid oma viimased sündmused.
Teatud koguses joomine tekitab ka ajukahjustuse ja tavaliselt on ajukahjustused suht tihedalt seotud just mälu kadumisega või mäletamisega.
Vasta
#8
Ilma joomiseta EI saa. ISeküsimus on loomulikult mida juua ja kui palju ;-)
Vasta
#9
Mäluauku joovad noored ja rumalad.
Seega võiks mäluauku seostada ka vanusega...
Vasta
#10
ja see et palju asju ees on, on seletatav sellega et alkohol mõjutab ajurakkude võimet infot salvestada.
Vasta
#11
Kuidas seletada "kainet" mäluauku?Mitu korda juhtunud, et ma ei mäleta mõnda jutu ajamist või kokulepet näiteks juba järgmine päev.Mäletan selgelt kõike enne juhtunut ainult ühte õhtut nagu polekski vahel olnud, olen püüdnud seda õhtut meenutada, aga meelde pole midagi tulnud.Minul juhtunud mitu korda.

Ma loodan, et vähemalt keegi sai mu segasest seletusest aru ja oskab vastataLaugh.
Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Hüva nõu kuidas soolatüügastest lahti saada / Power of mind Sp@rt@cuS 25 18,725 15-06-2020, 21:07
Viimane postitus: Aadu66
  Kuidas mõjub lapse sünd energeetiliselt mehele? Mesilane 31 12,891 14-11-2015, 01:11
Viimane postitus: Heakuulaja
  Kuidas saada emotsioonituks? dinmoney 76 28,829 23-11-2012, 17:18
Viimane postitus: Ott Sama
  Kuidas vabaneda karmavõlast? helenna 52 28,600 27-07-2012, 16:57
Viimane postitus: Krt
  Kuidas saada lahti nn kurjast silmast? Sekhmet 8 5,805 12-04-2010, 14:58
Viimane postitus: VironShaman
  Kas/Kuidas "valgustate" oma tuttavaid vandenõuteoo Uff 32 9,539 15-09-2009, 20:58
Viimane postitus: Vesilik
  Kuidas aru saada, kes on ja kes mitte Indigolaps? PisiSeeneke 6 4,841 19-11-2008, 15:25
Viimane postitus: Metafor

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat