•  Eelmine
  • 1
  • ...
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11(current)
Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Telegram.ee
Tsitaat:Järjekordne ehe näide Hando Tõnumaa puudulikest füüsikateadmistest ja teisejärgulisest loogikast. Erinevate youtube videote ja foorumitekstide põhjal kokkuklopsitud üllitis: Väide: Tuumarelvi pole olemas

Kaks meest istuvad laua ääres. Üks ütleb teisele:
"Mees, sa ei tea füüsikast mitte muhvigi."
Teine vastab:
"Sa ise ei tea mitte pahvigi."
Korratakse ad infinitum.

Hr. Tõnumaa käest tahaks küsida, kuidas on võimalik nii toredast vandenõuteooriast teerulliga lihtsalt üle sõita? "The Onion" tegi paremini:

http://www.youtube.com/watch?v=TBXPPTCo-9c

Seda võite samuti silmitseda:

http://www.youtube.com/watch?v=289QhrU9Xow

Lugupidamatusega,
Munajahuvahutaja
Vasta
Tõnumaa võiks mure tuumarelvade kohta unustada.
Ja Telegrami artikleid üle lugeda.

Just Telegramis kirjutati:
Igal tuumarelvade arsenaliga riigil on olnud probleeme tuumapeade sulatamistega tulnukate poolt. Olukord on nüüd selline, et kellelgi ei lasta omada neid relvi enam – tuumasõja tõenäosus on nüüdseks väga väike.

Vasta
Telegrammi sarnaste saitide eesmärk ongi vandenõuteoreetikuid diskrediteerida...

Samas 5000 eurot on nii sümboolne summa, et vaevalt keegi võtab vaevaks seda üldse uurida, EASist on ikka märgatavalt suuremad summasid ära haihtunud ja keegi pole viitsinud midagi uurida.
Vasta
(23-02-2016, 17:43 )Chaos Kirjutas: ...
offtopic... Aga kui telegram ei oleks EAS-i raha eest tehtud, kas ta siis oleks usaldusväärsem? Kajastaks ta ju ikka samu vandenõuteooriaid, teisiti ei saagi ju sellist ajakirja teha, (isegi allikaviited on esindatud) Laugh
Delfi artiklist võib välja lugeda,et EAS-i toetust ta ei saanud. Tõnumaal
on ilmselt võlad kaelas (mitte Telegram-il), enamusosalus Telegram OÜ-st on kohtutäiturite poolt müüki pandud:
Kohtutäitur pani tuntud alternatiivmeedia väljaande müüki

Minu jaoks on see ajakiri liiga alternatiivne, pakutavad teooriad vastuolus elementaarsete füüsika ning loodusseadustega (näit. lame maa) ning seetõttu võtan seda kui huumori ajakirja. Napilt lõpetamata jäänud ülikooli haridusega toimetajalt ootaks veidi kõrgemat taset. Lauslolluse levitamine tõsise "teooria" pähe jätab väga kahvatu mulje. Kuid "Ulmefilmi" sari tuli tal küll hästi välja.

Soovin Hando Tõnumaa-le edu. Vaatamata kõigele on tema soov rahvast valgustada igati tänu vääriv.
Vasta
See on vist ajakirjanduse üldine probleem, et tahetakse palju artikleid valmis treida ja igasugune kvaliteet muutub teisejärguliseks või kaob sootuks. Nii ka telegramiga. Juba tegutsemise algusaegadel ilmus telegramis niiöelda ufo video, aga vaadates seda video, suutis kaamera selle hetkeks fokusseerida ja oli selgelt näha, et see oli lennuk. Kui juba alguses nii hooletult artikleid valmis vorbiti, siis paraku ei tekita see ajakiri erilist usaldusväärsust nagu ka kõik muu mitte alternatiivne. Seletavad küll, et kvaliteet on olulisem kui kvantiteet, aga ikka astuvad sama reha otsa.
Vasta
(24-02-2016, 16:56 )Chaos Kirjutas: "Esimese sammuna vaadeldi 2 709 EAS-ist toetust saadud ettevõtte majandustulemusi ning võrreldi neid Eesti keskmisega. See grupp ei sisalda firmasid, kes on tänaseks Äriregistrist kustutatud, likvideeritud või pankrotis. Kokku oli kogu valimis hindamise perioodil (2008.- 2012.a.) selliseid ettevõtteid 117 ehk 3,9% toetuse saajatest (leitud esialgsest valimist, mis oli 2978 ettevõtet1"

2978 toetust saanud ettevõttest on toimivaid 117. Kuna need ettetvõtted on täna turul,siis järelikult nad toodavad midagi ja ilmselgelt oleks nad turul ka ilma selle EAS-i toetuseta. Pankrotistumise protsent on 96,1%

Mina saan siiski aru et neid pankrotistunuid on 117, mitte allesjäänuid. Kuidas muidu mõista sinu tsiteeringust 2 lauset edasi olevat lauset: "Kõige kõrgem oli tegevuse lõpetanud ettevõtete osakaal teadus- ja
arendustegevuse toetuse puhul, kus uuringusse kaasatud valimist pea iga viies toetust saanud ettevõte on tänaseks oma tegevuse lõpetanud."
Vasta
(24-02-2016, 21:43 )Chaos Kirjutas:
(24-02-2016, 20:46 )Nuril Kirjutas: Mina saan siiski aru et neid pankrotistunuid on 117, mitte allesjäänuid. Kuidas muidu mõista sinu tsiteeringust 2 lauset edasi olevat lauset: "Kõige kõrgem oli tegevuse lõpetanud ettevõtete osakaal teadus- ja
arendustegevuse toetuse puhul, kus uuringusse kaasatud valimist pea iga viies toetust saanud ettevõte on tänaseks oma tegevuse lõpetanud."
See on sõnade mäng. Imestan, et sellin dokument üldse sedasi saada on. Mis seal tähtsust on kui paljud on elus EASi toetsega. Vot see on hoopis olulisem kui paljusid ei oleks ilma EASi toetuseta (sest neid poleks muidu tehtudki)

2978- 117 ei võrdu ka 2 709 ettevõtet. Igaüks, kes on kasvõi kõrvaltki kuulnud midagi teadusliku uurimustöö läbiviimise alustest, laidaks selle dokumendi maha kasvõi pealiskaudset sirvimist. Andsime sinna auku raha ja usume, et seetõttu on seal sellised näitajad. Ja uuringu valemisse jõudis ikkagi 117 ettevõtet mitte 2 709, see 117 ettevõtet tuleb esialgsest valemis mis oli 2978 ettevõtet. Esialgsest valimist arvati välja tegevuse lõpetanud ja need ettevõtted, kellel majandusaasta andmed puudu

Need 117 teevad midagi mõistlikku ja EASi raha oli lihtsalt abiks. Miks need ülejäänud valemisse ei mahu? Projekte kokku oli ju 3 598.

Ma pigem vihjasin sellele, et kui kõige enam pankrotistunud toetusgrupi puhul oli pankrotistumiste protsent 20%, siis ei saa olla kogupankrotistunute protsent 96,1. Vaid ongi pigem see 3,9%. Ehk ikkagi on need 117 ettevõtet need kes pankrotistusid ja uurimistöösse jäid 2709 ettevõtte andmed.


Vasta
(24-02-2016, 23:43 )Chaos Kirjutas: Mina näiteks ei saa aru kust see 3,9% võetud on? 2978st? saaksime me vaadeldavate ettevõtete arvuks 2861. Esimeses lauses väidetavalt vaadeldakse 2709 ettevõtet (kes nagu veel eksisteerivad) samas projekte on tehtud 3598. Lõppeks vaadeldakse ju ikkagi vaid 117 ettevõtet. See tähendab projekte võisid nad rohkem teha, aga need kellest midagi kirjutada oli on 117. Väga väike number. Teised ei pruugi pankrotis olla, aga mingit tulu sealt ei tule, järelikult investeering pole olnud kasulik. Pole isegi uuritud kas konkreetne investeering on üldse tööle hakkand kunagi või piirtuti vaid seadmete ostmisega.

PS: Pole ka kirjas kas seal 3 598 projekti sees on ka nö töötukassa startupid kus veel krooni ajal suudeti 100 miljoni krooni eest anda ettevõtluskoolitust vaid kuni 600-le inimesele. Need tulemused peaks ka sellesse ajavahemikku jääma. http://arileht.delfi.ee/news/uudised/too...d=30085531

Vot ei saa aru kuidas nii kindlalt oled pähe võtnud et see 117 on see number millest midagi kirjutada jäi... Aga ei ole ju. Kui see teema lähemalt huvi pakub, siis vaata sama uuringut pikemalt, mitte seda kokkuvõtet: link. Siin on ikka väga konkreetselt öeldud, et need 117 on tegevuse lõpetanud ettevõtted.
Vasta
Täna on taas Telegramikonverents. LOENGUSAALIS esinevad ettekannetega hetkel päevakorral olevaid teemasid uurivad
kõnelejad.

KINOSAALIS tulevad näitamisele ühiskonna, tervise ja vaimsuse teemalised filmid ja videoloengud.

http://www.telegramikonverents.com/





Vasta
http://www.piletilevi.ee/eng/tickets/var...17-212668/
TELEGRAMI KONVERENTS 2017
Nii nädalajagu päevi on jäänud - kõik osalema.
Vasta
Telegrami peatoimetaja Mariann Joonas koos Martin Vällikuga saates Kolmeraudne:
http://tv3play.tv3.ee/sisu/kolmeraudne/8...start=true

Minu jaoks rikkus Raud asja ära. Pidev vahelesegamine, torkimine ja "intrigeerivate" küsimuste esitamine läks ilmselgelt liiale. Kui on külalised kutsutud, siis võiks neile ka pikemalt sõna anda.

Joonase väitele, et Maast ei ole tehtud fotosid või neid on väga vähe (mida on ka siin foorumis mitmel pool väidetud), reageeris kiirelt Postimehe teadusajakirjanik: http://atlas.postimees.ee/4102523/aitame...sest-maast
Vasta
Maast kosmosest tehtud pildid ega nende rohkus pole kunagi saladus olnud. Lingid on olnud Interneti algusest alates vabalt leitavad. Nagu varem, nii ei muuda ka vaese Postimehe teadusajakirjaniku ennastsalgav ponnistus mitte midagi, sest tegelikult pole Maast kosmosest tehtud piltide puudumine/vähesus kunagi tegelikult päris probleem olnud. Pigem pigem on probleem olnud ikka uhhuude tahtmatus neid näha. Nad ei näeks neid fotosid isegi siis kui need fotod endale suure sildi "MAA FOTO KOSMOSEST" kaela riputaks ja neile sületantsu teeks.
Vasta
(06-05-2017, 19:46 )seenetoorik Kirjutas: Maast kosmosest tehtud pildid ega nende rohkus pole kunagi saladus olnud. Lingid on olnud Interneti algusest alates vabalt leitavad. Nagu varem, nii ei muuda ka vaese Postimehe teadusajakirjaniku ennastsalgav ponnistus mitte midagi, sest tegelikult pole Maast kosmosest tehtud piltide puudumine/vähesus kunagi tegelikult päris probleem olnud. Pigem pigem on probleem olnud ikka uhhuude tahtmatus neid näha. Nad ei näeks neid fotosid isegi siis kui need fotod endale suure sildi "MAA FOTO KOSMOSEST" kaela riputaks ja neile sületantsu teeks.

Ehk sa ei ole lameda maa teemat lugenud ja ei tea miks need uhuud neid ei aksepteeri ja lahmid niisama.
Vasta
Mariann Joonas kirjutas eile Telegramis:
"On olemas täiesti ametlik info, et esimene foto maakerast tehti 1972. aastal ning teine alles aastal 2015, ning et enamus NASA pildid planeedist Maa on kunstnike nägemused või nagu NASA ütleb, erinevatest fotodest kokku lõigatud pildid, sest tervet poolkera oli vahepealse 43 aasta jooksul väidetavalt väga raske korraga päikese käes pildile saada.

Muide lameda Maa teemat uurivad ja on uurinud läbi sajandite ka paljud teadlased üle maailma. Isegi Postimees avaldas hiljuti uudise selleteemalisest doktoritööst.
http://maailm.postimees.ee/4089489/tunee...dast-maast

Samas mainis ta, et Telegram ei väida erinevalt peavoolumeediast, et meie teame tõde – me pakume alternatiivseid ideid peavoolule, andes igale inimesele võimaluse ise oma tõepuzzle kokku panemiseks.

On aeg hakata AUSTAMA enda omast erinevaid maailmavaateid, mõtteid, ideid.

http://www.telegram.ee/arvamus/mariann-j...vaba-eesti
Vasta
Austa aga kontrolli. Tundub tarbetu otsida aastaaegadele põhjendust lameda maa teooria põhjal, või mõõnale, või öö ja päeva vaheldumisele.
Vasta
(09-05-2017, 15:45 )Nofretete Kirjutas: Mariann Joonas kirjutas eile Telegramis:
"On olemas täiesti ametlik info, et esimene foto maakerast tehti 1972. aastal ning teine alles aastal 2015, ning et enamus NASA pildid planeedist Maa on kunstnike nägemused või nagu NASA ütleb, erinevatest fotodest kokku lõigatud pildid, sest tervet poolkera oli vahepealse 43 aasta jooksul väidetavalt väga raske korraga päikese käes pildile saada.

Ta võib ju nii kirjutada, aga kahjuks on see puhas jaburus. Esiteks mida peaks tähendama "ametlik info"? Kas ta mõtlebki ametlikku infot või "ametlikku" umbes sama mõttes nagu Nelli Teatajas või Maalehe Naerises ametlikult lugusid trükitakse.

Esimene variant ei saa see kuidagi olla. Näiteks siin on ametlikul NASA lehel asuv foto Maast tehtuna Apollo 8 meeskonna poolt aastal 1968.

Jah, erinevatest pisematest fotodest kokku pandud fotomosaiike leidub internetis otsides palju, aga sellel on ka paar head põhjust. Esiteks on saadud pilt suurema resolutsiooniga, teiseks igas mõttes tänapäevasem ning kolmandaks (ja võib-olla peamiseks) ei ole NASA lehel sellist alajaotust, nagu "tõelised täit Maad kujutavad fotod". Neil on need segiläbi erinevate mosaiikide ja maapinda lähemalt pildistavate kaadritega.

Miks meil tõelisi fotosid vähem kui genereerituid on?

Sest naljalt ei saadeta kvaliteetse nähtavat valgust jäädvustava kaameraga satelliite nii kaugele Maast, et need saaks pildi teha. Tavavalguses foto ei ole teadlastele eriti huvitav ja enamasti lähevad kaasa igasugused infrapuna, UV- ja röntgenkiirgust jälgivad seadmed. Kaal on sellistel missioonidel määrava tähtsusega.

Seega ei ole väga imestada, et taolisi fotosid on vähem kui paarisaja kilomeetri kõrguselt kõpsatuid, mis on kasutaja mugavust silmas pidades kokku "liimitud" sfääriks.

Selle päikese ja täies hiilguses valgustatud Maa kohta ei oskagi öelda. Võimalik, et see on NASA'le suhu pandud sõnad, sest loogiliselt võttes peaks iga Maast piisavalt kaugel ja vastavalt aastaajale kusagil ekvatoriaalse tasandi lähistel asuv satelliit kogema täpselt iga 24 tunni tagant täielikult valgustatud Maad. Muidugi neid, mis seal koos hea kaameraga asuks, ei ole palju. Igasugustel kaugematel ja pooluste "kohale" sattuvatel sondidel läheks tõesti raskeks.
Vasta
Tsitaat:Nielander kirjutas: Sest naljalt ei saadeta kvaliteetse nähtavat valgust jäädvustava kaameraga satelliite nii kaugele Maast, et need saaks pildi teha
On olemas lainurkobjektiivid kuni "kalasilmani" välja et kogu objekt pildile saada
Vasta
(09-05-2017, 15:01 )Marconato Kirjutas:
(06-05-2017, 19:46 )seenetoorik Kirjutas: Maast kosmosest tehtud pildid ega nende rohkus pole kunagi saladus olnud. Lingid on olnud Interneti algusest alates vabalt leitavad. Nagu varem, nii ei muuda ka vaese Postimehe teadusajakirjaniku ennastsalgav ponnistus mitte midagi, sest tegelikult pole Maast kosmosest tehtud piltide puudumine/vähesus kunagi tegelikult päris probleem olnud. Pigem pigem on probleem olnud ikka uhhuude tahtmatus neid näha. Nad ei näeks neid fotosid isegi siis kui need fotod endale suure sildi "MAA FOTO KOSMOSEST" kaela riputaks ja neile sületantsu teeks.

Ehk sa ei ole lameda maa teemat lugenud ja ei tea miks need uhuud neid ei aksepteeri ja lahmid niisama.

Olen neid ikka kuulnud aga need argumendid pole kuigi pädevad. Aga sa võid ju mõne põhjuse üles võtta ja vaatame siis üheskoos, mis sellega on?
Vasta
Ilmavalgust on näinud Telegrami paberajakirja esimene pere-eri, mis keskendub valdavalt pere-, suhete- ja terviseteemadele. Ajakiri tuli trükist 12. jaanuaril, on müügil poodides ja kioskites üle Eesti alates eelmisest nädalast ning sel nädalal jõuab ka tellijate postkastidesse.

Vandenõude poole pealt kiikame ajaloo pettusesse ja mõtleme kaasa Austraalia uurija John Le Boniga – mis on ajaloo ajalugu ja kas Antiik-Kreeka on väljamõeldis?

Põnevaid teemasid on aga veel! Lugemist leiab kogu perele ja kogu pere kohta, kõige pisematele (ja miks mitte suurematelegi) on ajakirja lõpus värvimiseks ja mustrite joonistamiseks kunstnik Okeiko pilt.

Head lugemist!

https://www.telegram.ee/ajaviide/ilmus-t...re-ajakiri
Vasta
Tõeline meediapärl Tallinna TV tegemiste poolt.

Esimese uudise kohasel pidi eetrisse tulema Saagimi saade, kus külalisteks on Tõnumaa ja Joonas. Teine uudis räägib aga midagi muud. Emba-kumba ei hoita vist maksumaksja rahal eriti hästi silma peal.

Esimene artikkel
Teine artikkel
Vasta
  
  •  Eelmine
  • 1
  • ...
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11(current)


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat