Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Demonoloogia
#1
Tere. Teen 10 klassi uurimistööd ning valisin teemaks demonoloogia, mis on teadus deemonitest. Kuna mul oli aga keeruline küsitlusele vastajaid leida, oleks mul natuke abi vaja.
https://docs.google.com/spreadsheet/view...c6MQ#gid=0
Jääte küsitluse täites anonüümseks. Õpetaja soovib juba teisipäeval näha, et olen rohkem vastuseid saanud, nii et oleksin väga tänulik, kui aitaksite. Idee on näha, kui palju eesti inimesed antud teemast teavad, mistõttu paluksin teil mitte internti abi vastamisel kasutada.
Aitäh!
Vasta
#2
Tean ühte-teist, kuid ei jaksa ega viitsi lihtsalt seda küsimustikku täita.
Vasta
#3
Ole lahke wink
Vasta
#4
Täitsin ära, ei võtnudki tükki küljest.
Vasta
#5
Mis te koonerdate, pange vastused siia avalikult üles, me ka kõik loeksime...Bleh
Vasta
#6
Mis ma ikka siin või seal kirjutama hakkan. Mõned küsimused on teadjamale inimesele isegi veidi solvavad ja labased.
Mulle meeldib, et noor inimene sellise põneva teema käsile on võtnud. Uurimustöödega võib vahest üsnagi kaugele jõuda ja saada põnevaid tulemusi, mida alguses poleks osanud oodatagi.
Minusugune vana peer jäi toppama nii mõnelegi küsimusele vastamisel, sest demonoloogiale kui uhhuundusharule, on nii mitmest otsast võimalik läheneda. Seega peaksin koheselt purustama küsimuse raamid ning jõuaksin oma jutuga kusagile, mis pole võibolla uurimustöö ja küsimuste püstitustega samal lainel.

Deemonitega olen kokku aga puutunud küll.
Tekkinud ei ole nad kristluse kultuuriruumis, seega eksortsismid ja muu säärane pseudomajandamine ise oma olemuses on kaheldava väärtusega. Sellega seoses pigem tuleks küsida, miks mõni religioon säärast praktikat tarvitab.
Seestumised oleks para-webi jaoks päris põnev arutelu, milles saaks juurelda juhtumite tõepärasuse üle ning tuua kambaga palju näiteid ning ebanäiteid.
Osad küsimused olid minu arust pigem nagu ajalootunniküsimused Smile

Olen jah paha, jätan küsimustiku täitmata. Äkki selle pärast, et olen deemon? Ph34r2
Parema meelega jälgiks kah, mis teised arvavad küsimustest-nähtustest. Siiski koputan teiste südametunnistusele, et aidake see uurimus ära teha Smile
Vasta
#7
Tänan väga, kes vastasid, või veel vastavad (:
Muretsen juba algusest peale, et oma väheste teadmiste tõttu ei oska ma korraliku küsimustikuga välja tulla. Arvan, et keskendun liigselt kristlikule demonoloogiale ning samas hõlmab demonoloogia endas nii paljut.
Aga teema huvitab mind väga ning plaanin seda ka peale uurimistöö lõpetamist edasi uurida, et ikka rohkem teada saada (:
Vasta
#8

Ma vastasin kah - kuid demonoloogia asemel võiks huvi tundma hakata parem "langemata" olendite vastu.

Reeglina hakkavad inimesed huvi tundma esoteerika ja okultsete teadmiste vasu ca 40-45 aastaselt, kui oma arengus on jõutud välja kolmanda silma tsakrani (iga 7 aasta järel kerkitaksse 1 tsakra võrra) - kui aga koolilaps tunneb sügavuti huvi vaimse maailma vastu, siis viitab see reeglina eelmistes eludes omandatud "esoteeriliste tarkusekoolide" läbimisele - eraldi teema on aga siis, kui selliseid uurimusi tehakse "õpetaja nõudmisel", st ilma endapoolse sügavama huvita.
Vasta
#9
(04-02-2013, 19:22 )kr1st1naa Kirjutas: Tänan väga, kes vastasid, või veel vastavad (:
Muretsen juba algusest peale, et oma väheste teadmiste tõttu ei oska ma korraliku küsimustikuga välja tulla. Arvan, et keskendun liigselt kristlikule demonoloogiale ning samas hõlmab demonoloogia endas nii paljut.
Aga teema huvitab mind väga ning plaanin seda ka peale uurimistöö lõpetamist edasi uurida, et ikka rohkem teada saada (:

Tee seda kindlasti. Nö deemonitest on juttu ka teisteski religioonides. Deemoniteks annab pidada ka pisemaid jumalusi ja ingleid. Algatuseks võiks uurida, mis asi see DEEMON on.
Uuri juurde, mõlguta mõtteid ja marineeri oma ideede otsas veidi.
Vasta
#10
(04-02-2013, 19:37 )Martichoras Kirjutas: Tee seda kindlasti. Nö deemonitest on juttu ka teisteski religioonides. Deemoniteks annab pidada ka pisemaid jumalusi ja ingleid. Algatuseks võiks uurida, mis asi see DEEMON on.
Uuri juurde, mõlguta mõtteid ja marineeri oma ideede otsas veidi.

Natuke olen sellele juba tähelepanu pööranud. Tean, et esialgselt mõeldi deemonite all jumalusi, kuid vist kristlik usk nimetas nad halvaks. Isiklikult pole ma kristlike vaadetega erilist klappi leidnud ega pea neid "deemonlikke" olendeid läbinisti halvaks.

Kuna alustasin selle uurimisega alles hiljuti, on mul veel vaja leida teoseid, mis tutvustaksid ka teisi religioone mulle lähemalt. Veel mõni aasta tagasi pidasin igasugu usuvärki täielikuks mõttetuseks, mistõttu pean kahjuks ütlema, et religioonide tundmist alustasin nullist :/
(04-02-2013, 19:33 )lahendused Kirjutas: Ma vastasin kah - kuid demonoloogia asemel võiks huvi tundma hakata parem "langemata" olendite vastu.

Reeglina hakkavad inimesed huvi tundma esoteerika ja okultsete teadmiste vasu ca 40-45 aastaselt, kui oma arengus on jõutud välja kolmanda silma tsakrani (iga 7 aasta järel kerkitaksse 1 tsakra võrra) - kui aga koolilaps tunneb sügavuti huvi vaimse maailma vastu, siis viitab see reeglina eelmistes eludes omandatud "esoteeriliste tarkusekoolide" läbimisele - eraldi teema on aga siis, kui selliseid uurimusi tehakse "õpetaja nõudmisel", st ilma endapoolse sügavama huvita.

Tsakratega olen seni kursis vähe, kuid kindlasti on see huvitav teema, nagu ka langemata olendid; inglid jne. On aga võimalik, et just mu vaadete tõttu on minu huvi mainitud "langemata" olenditelt pisut kõrvale kaldunud, ehk siis deemonitele. Ka taevapoolne on köitev, ent seondub liialt Jumalausu ja -kartlikusega, mis mind paratamatult eemale tõukab. Mainin siiski, et minu huvi deemonite vastu ei tulene tahtmisest nendega lähedamasse kontakti astuda.
Vasta
#11
Deemon on ju abivaim.
Vasta
#12
Vastasin kah eile, ära nagu ikka kristlikus demonoloogias tean ainult Luciferi langemis lugu. Aga "Salomoni suurem võti" ja selle kaas teosed annavad natukene suurema vaate asjast kuigi Saalomoni suurem võti pühendub rohkem deemonite tundma õpimisele ja allutamisele/kootööle.

Sellel lhel on väga huvitavad teosed kellel huvi PDF raamatud

Ja ettevaatust raamatutega, mõnel võib kindlasti olla tahtmist katsetada, aga kui puuduvad teadmised kõrg maagiast, siis pigem jätta asi teoreetiliseks.
Vasta
#13
TEHTUD!
Vasta
#14
Deemonid pole kunagi abivaimud olnud. Nad on pigem abivahendid, ehk siis lihtsalt tööriistad, mis ühel hetkel aga lühisesse läksid ning seejärel väärastunud teadvuse omandasid.
Vasta
#15
Kui teil on veel uurimustöö alles, siis kas te võiksite seda mulle näidata, ise teen praegu inglite ja deemonite teemalist uurimustööd ja tahaks lihtsalt näha mismoodi on kokku pandud jne, sest mul on päris raske sellega hakkama saada ja tähtaeg hakkab ka aina lähemale jõudma, et kui saaks natukenegi mingit ülevaadet milline see asi peaks välja nägema, siis oleksin väga tänulik Smile
Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Demonoloogia Wilholmensis 3 2,670 20-11-2016, 20:14
Viimane postitus: Triinu83

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat